CONCÖURS-HIPPIOUE met SPRINGCONC te HOOFDDORP (bij HAARLEM), Raad Oudkarspel. Binnenlandsch Nieuws. Bezoekt het op Dinsdag 26 en Woensdag 27 Juli a.s. t is aan «te gaan. De getmeenfte krijgt hypotheek op ken te laten aanbrengen. Hij meent, dat in de toe- zijm geld kwijt te raken. In de zaal van den heer 't apul, tot het voorgeschoten bedrag. De Notaris 1A"JU 1 *~~"1 M1j jj-' 1 J'1 o1-1-"---- ->-» i doet z'n werk volgens billijk tarief. Met allen voor wordt besloten goedgunstig op heft verzoek der vereeniging te beschikken en het ge vraagde voorschot aan haar op de te stellen voor waarden te verleenen. Van den heer C. Kuiper Ite Veerhuizen is een- eer ij ven ingekomen of er reeds een brandmeester aldaar is benoemd. Voorzitter licht toe, dat de timmerman Visser (die in de zaak van J. Smit woont) voorloopdg branid- meestertje speelt en flink tor zake kundig ge bleken te zijn. Hij is voorloopig als leider aange steld. B. enW. adviseeren om hem definitief als brandmeester te Veerhuizen te benoemen. Alidus ge schiedt met algemeene instemming. (Hierna sluiting onder dank. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrij dag 23 Juli 1921. des morgens 10 uur. Alle heeren zijn aanwezig. De voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat mej. Bossen haar functie als onderwijzeres aanvaard heeft. Bij de laatste kasopname bij den gemeenteontvan ger was overeenkomstig de boeken in kas f 522.81. Reclames op den hoofdelijken omslag zijn ingeko men van P. Kostelijk, Abr. Hart, A. Schene, H. Lijn- bach, H. Hart Mz. en P. Kok. Deze worden in han den van de commissie gesteld. Van mej'. B. Zaagman—Schuitmaker is een dankbe tuiging ingekomen voor de verhooging harer jaar wedde. Goedkeuring is ingekomen op de af- en overschrij vingen en op de geldleening groot f5400 voor de UX.O.-School. In verband hiermee deelt de voorzitter mede, dat het noodig zal blijken voor de UJLO.-achool nog een geldleening te sluiten met het oog op de restau ratie van het schoolhuis en de leermiddelen. Blijkens een ingekomen schrijven zal aan de ge meente worden betaald f 29.16, dat voor het onderwijs over 1918 tekort ontvangen is. Van het gemeentebestuur van Noordscharwoude is bericht ingekomen dat als hoofd der U.L.O.-school benoemd is de heer Janssonius te Scheemda. Het huis voor het hoofd der school is reeds ontruimd en men is bezig om het in orde te brengen. Door den Rijksbetaalmeester is f 2877.32^ en door den Rijksontvanger f 948.74 aan den gemeenteontvan ger uitbetaald. Van de N.H.P.C. voor drankbestrijding is een ver zoek ingekomen geteekend door Reinalda e.a„ om ge durende de kermisdagen het tappen van alcoholhou dende dranken te verbieden. B. en W. stellen voor om dit stuk voor kennisge ving aan te nemen, op grond dat ze bang zijn dat het niet zal baten voor hen die als misbruikers bekend zijn. De heer Paarlberg is van oordeel dat het niet zal baten om een tegenvoorstel in te dienen en hij zich daarom bij het advies van B. en W. neerlegt. De heer Bakker is het hiermee eens, doch wijst er tevens op dat uit de politierapporten o.a. te Deven ter wel degelijk blijkt, dat het aantal opgebrachten met een tapverbod aanmerkelijk minder is. De heer Schrieken meent, dat hier moeilijk minder personen kunnen worden opgebracht en is van oor deel, dat het hier met een tapverbod eerder slechter dan beter zal worden. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de tuinbouwvereeniging De Eendracht is het verzoek ingekomen om finantieet mede te werken tot het vergrooten van de sluis te Noordscharwoude, als zijnde een marktbelang en daardoor een belang voor de tuinders in deze gemeente. B. en W. Btellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, niet omdat ze er het belang niet van inzien, doch omdat ze meenen dat het op den weg ligt van den Noordermarktbond. Bovendien is ook bier het grooter maken van de sluis aanh&nging^ dat toch wel door deze gemeente alleen betaald zal moe ten worden. De heer Schrieken merkt op dat de sluis hieg toch ook uitsluitend een belang voor de tuinders dezer gemeente zal zijn. D& heer Hart wijst er op dat zelfs in de tuinbouw vereeniging de meeningen verdeeld waren, Het be sluit om het vergrooten van de sluis te Noordschar woude te steunen is niet met algemeene stemmen ge nomen. De grootste drang voor het vergrooten is uit het Waarland enz. gekomen en voor hen is het ook van het grootste belang. De heer Meiten vraagt hoeveel er in de tuinbouw vereeniging voor en hoeveel er tegen waren. Hij acht het een belang ook voor de tuinders hier. De heer Paarlberg merkt op dat als een der mo tieven genoemd is, het vergrooten van de sluis hier, doch het is hem nog steeds niet duidelijk, wie in deze gemeente met het vergrooten van deze sluis gebaat zijn. De voorzitter kan hierop nog geen antwoord ge ven, omdat dit nog in onderzoek ia. De heer Van Exter wijst er op dat het vergrooten van de sluis te Noordscharwoude is voorgesteld als van groot belang te zijn voor de markt De grootste belanghebbenden laten echter het langst op zich wachten, het Waarland geeft slechts een renteloos voorschot van f100. De heer Hart zegt dat rekening moet worden ge houden met de sluis hier. De heer Paarlberg is er nog niet van overtuigd, dat de grootere sluis hier van meen belang is voon onze Ingezet eenen, dan de sluis bij de markt. Als het een .marfktbelang is, is het ook een belang voor onze tuinders. Het is niet gewenischt, er direct afwijzend op te beschikken. De heer Bakker is voor een nader onderzoek, en ook de heer Schrieken is voor aanhouden. Dit voorstel komt in stemming en wordt verwcnv pen met 3—4 stemmen. Voor stemmen de heeren Paarlberg, Biakker en Schrieken. Het voorstel van B. en W. kiomt hierna in stemming, doch toen de heer Paarlberg meent blanco te moeten stemmen en de voorzatter van oordeel was, dat dit geen stemmen Is, gaat de Raad in comité voor nadere besprekin gen. Na heropening komt het (voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken in stemming en wordt met 4 stemmen voor aangenomen. De heeren Paarl berg en Bakker stemmen blanco en de heer Schrik ken beschouwt zich als absent. Op het aangehouden verzoek van de heeren Wlenk en Prijs oin vrijstelling van personele belasting wordt afwijzend beschikt, doch er wordt besloten om aan Wie nik f50 en aan Prijs f25 vergoeding toe te kennen voor verrichte nachtdiensten in het be lang van de veiligheid. De voorzitter heeft vooraf meegedeeld, dat deze vergoeding berekend is naar f8 per nacht ongeveer en dat het halve aantal nachten gerekend is, om dat de diensten werden verricht over de gemeenten Oudkarspel en Noordschairwoude. (Hierna komt aan de orde het schrijven van het Prorv. Waterleidingbedrijf, in verband met het plaat sen van bramdkranen en spruitstukkenOp de toe ken ing, die ter tafel was, waren 27 punten aange bracht waar een brandkraan gewenischt zou zijn en B. en W. stellen voor, er drie te plaatsen en wel in de buurt van F. de Boot, van G. Hoogeboom en P, Appel., omdat deze punten .volgens menschelijke be rekening het meeste brandgevaar opleveren. Lan- gei) tijd wordt over dit punt gesproken, en verschil lende opmerkingen wonden gemaakt. Ten slotte stelt de heer Paarlberg voor, om 1 brand kraan als proef te plaatsen en 23 epruitstuk- DB DROOGTE IN OVERIJSSEL. komst dat toch wel het bluechmiddel zal worden Slikker b.v. komt Maandagavond „Het Kleine Too- iEen correspondent van het Hbl. van de Oostelijke en dan is het beter om nu reeds de epruitstukken neeF' (vroeger Cicero) van Noordscharwoude, ter op- j zandgronden schrijft: aan te brengen, waarop zoo de kraan geplaatst kan voering van de militaire klucht „Met Verlof" In Voor den roggeooget is het thans het gunstigste worden, dan dat dit later met veel hooger kosten en bezwaren moet gebeuren. Het aanbrengen van een kraan kost f 110 en elk «sprultstuk kost f20, zoodat dan de totaal kosten f 590 worden, De heer Schrieken zou ook naar het zuiden nog een brandkraan wenschen en dan het voorstel van B. en W. aanvaarden. De heer Paarlberg zou, ala het voorstel van B. en W. aangenomen wordt, er voor zijn, om ook in het Noordeinde een kraan te plaatsen met het oog op den verren afstand van de bluschmiddeJen. De heer Bakker stelt voor, om drie kranen te plaatsen en 2 sprudtstukken., een op het Noordein de en een op het Zuideinde. Het voorstel-Paarlherg wordt met 5—2 stemmen verworpen. Voor de heer Hart en versteller. Het voorstel van den heer Bakker wordt met 6—1 stem aangenomen. Aangeboden wordt hierna de Komeenterekeoing met een ontvangst van f 133496.33ft, een uitgaaf van f 135934.42, alzoo een nadeelig saldo van f2488,68 H, waarbij inbegrepen is het nadeelig saldo van de le- vensmldidelehvioorizaerdng tot 30 Juni, groot 1238.27, Hei tekort van de vorige rekening was f 3339.53/4. Er was f2200 meer aan H.O. teruggegeven dan het bedrag dat daarvoor geraamd was. De rekening vian het Armbestuur geeft aan een ontvangst van f4380.10, een uitgaaf van f 4644.13 K, alzoo een tekort van f 264.03^, waar bijkomt het te- kórt over het vorige jaar, groot ongeveer f800. Bij de rondvraag informeert de heer De Groot naar de melkcontrole en .vraagt, of het vetgehalte het zelfde blijft aLs er een poos mee gereden is.; Voorzitter meent van niet, doch is overigens van oordeel, dat het beter aan den keurmeester gevraagd kan worden. Ook ten opzichte van de vuilheid, zoo als dit in de rapporten genoemd wordt, doet spr. enkele vragen, welke door den voorzitter worden beamtword. Voorzitter Is van oordeel, dat het noodig is, dat de melkbussen gesloten zijn, als er auto's of dergelijke paaseeren. De heer Paarlberg meent, dat er ln de politiever ordening staat, dat de slijters met gesloten emmers moeten venten. Het zou wel dienstig zijm, dat daar wat meer de hand aan gehouden werd. De zindelijk heid van de melk zou het wel bevorderen. Voorzitter deelt mede, dat dit al eens besproken is en doet de toezegging de noodige maatregelen te zullen nemen. De heer Bakker vraagt of het met het oog op het watergebrek niet goed zou zijn vanwege de gemeente water aan te voeren. Voorzitter is van oordeel dat dit stuit op practische „Veerburg" zal Maandagavond het Wieringer Re- weer, dat men zich denken kan. Geen wonder dan vuegezelscbap optreden met Goim. J. Bosker's Noord- holilanjdische Revue ,,'t Komt terecht!" Voor beide uitvoeringen waren reedis Donderdagmorgen tal van plaatsen besproken. Voorts is er de bekende sto omdraaiimolen van den heer Peters, tusschen Veerburg en bet Postkantoor en op de benedenibuurt de niet minder bekende Bios coop van den heer Schinkel. ook, dat de boeren zich geen rust gunnen, voor zij al bun broodkioren droog in garven op het land heb ben staan. Dit gewas valt volstrekt niet tegen: de halmen zijn lang en forsch, de aren met flink ge vormde korrels goed gevuld. Op de aardappelvelden wordt de toestand hoe lan ger hoe treuriger, Hier richt de droogte wel de meeste schade aan; het loof begint reeds geel- te In de ,4>osöhjes" staat de fraaie danstent van den I worden en te sterven, terwijl de knollen weinig heer Nijpela en daarnaast hebben onze plaatsgenoo- j grooter zijn dan groote knikkers. „Doch laton we ten de heeren Joh. Schi'Merman en Dekker een toe-niet al te vroeg den moed verliezen," zei ons zooeven stel opgericht, dat een bijzondere attractie belooft te j een bejaard landbouwer met een rijpe ervaring, .„al- zuUlen worden. Althans de beschrijving die wij er les kan nog op 't aardappelland terecht komen. Ik van kregen, deed ons onwillekeurig denken aan deherinner me nog uit mijn jonge jaren, dat er om lijfstraffelijke rechtspleging uit de Middeleeuwen. Iatis nieuws hier ter plaatse is de Gabarettent van den heer Schut, nabij het gemeentehuis. Verder zijn er de zweefmolens van Dobber en Dirks, de Turk- sdhe schop van Beek, de schiettent van Schuur man, .eenige slagmachines, andera gezegd Hoof den van Jut De Boer's werptent, het Emtosspel, van S. Groenteman en van Rooi's Renpaardenspöl. Wie zijn vernielzucht wenscht bot te vieren kan in Reiindorp's Vroolijke Keuken terecht, en zij, die hun vnoolijke kermis-physionomie wenschen vereeuwigd te zien, kunnen zich vervoegen aan het atelier voor 8 nelfotograf ie van Maar. Ook voor opfrisching is St. Jacobus (25 Juli) nog geen nieuwe aardappelen te bekennen waren yook als gevolg 'van de droogte. En we hadden dienzeiflden herfst een aardappel oogstneen maar, om er den hoed voor af te ne men. Dat hadlden we te danken aan veel neerslag in 't.laast van Juli en de volgende maand, gepaard met heerlijke' zomerwarmte". ,'t Ziet er anders wel naar uit, om 't laatste sprankje hoop op beter weer te verliezen. De wei landen zijn verschroeid, de koeien versmachten er van honger en dorst en de winterprovisie dient nu tot zomervoQdsel. Van de voedergewassen voor het vee komt, als de droogte blijft voortduren, niets te- gelegenheid, want behalve de zuurtent van J. Snaas recht. De vruchttboomon laten hun onrijpe vruch- zijn er palingkramen met fruit en gerookte vdsch. ten vallen en de wind verspreidt de verdroogde bla- Evenals alle jaren is er ook nu weer De Boer's deren heinde en ver. Onder al de hoornen in 't bosch vermaarde suikerikraasm, genaamd „De Friesche zijn wel de berken er 't treurigst aan toe; haar loof Kap", die echter concurrentie heeft aan de suiker-1 is reeds totaal bruin; nergens ziet men meer een kramen van Mul, Tolen, Arends en Vader. Noemen we ten slotte nog de galateriekramen van Nopprea en Leijen, dan meenen we, dat ona overzicht vrij i volledig is. Te Breezand wordt Maandagmiddag een harddra- groen blaadje. Ook de boonen staan te kwijnen, zelfs de haver zal onrijp moeten worden afgemaaid. En de boekweitvelden geven al evenzeer een treu- rigen aanblik. En overal versmachten de dieren van dorst. De bezwaren. Er is reeds over gedacht, doch het is moei- j gen krachtdadig ter hand te nemen, maar het geheele lijk uit te voeren, omdat het per spoor zou moeten worden aangevoerd. De heer Meiten meent dat het met eenigen goeden wil ook door de ingezetenen zelf uit te voeren is. De heer Bakker spreekt verder over het huis be- verij gehouden en Dinsdagmiddag een ringstekerij, vogels trachten hun dorst te lesschen met het ver- met paard en kar, terwijl er Zondagmiddag gele- orberen van allerlei sappige bessen. Zoo zijn in on- genheid is tot het van ouds vermaarde toaknuppe- een tuin, b.v., o.a. de lijsters en gietelingen zoo bru- len. Een schiettent, zweefmolen, en werptent, aïsme- taal geweest verschillende bessenstruiken totaal van de een slagmachime, maken daar verder de overige hun rijkdom te beroven. Eu nu volgt het uitpikken amusementen uit. van sappige appels, straks, in den herft, van pe ren. Zoo komt er van onzen fruit- en ooftoogst al MALARIABESTRIJDING VAN AMSTERDAM, bitter weinig terecht. Wel brachten ferme regen- De wethouder voor de openbare gezondheid, ds. Vos,buien hier en daar eenige verkwikking, doch 't was heeft aan het Hdhld. meegedeeld, dat de bestrijding als een heete druppel op een gloeienden keen. De van de malariamug en het voorkomen van de ziekte, grond is op meters diepte totaal uitgedroogd. En de door deze insecten veroorzaakt, op het oogenhlik een hemelsluizen mogen wel dagen achtereen wagewijd punt van ernstige bespreking uitmaakt tusschen ge- i opengezet worden, om den dorstigen bodem naar be- meentelijke autoriteiten, wie het behartigen der hoeren te drenken, volksgezondheid is opgedragen. Het ligt in de bedoeling, om niet alleen het ontmug- j ANNA PAULOWNA. woonü door Dignum en in eigendom van K. Borst Hij heeft dat ook al eens in comité besproken, doch is bang dat de menschen niet droog zullen kunnen wonen als de winter aankomt Ze hebben door den muur heen een schoon gezicht op den bloementuin van de buren. De voorzitter deelt mede, dat de eenige weg voor Dignum is om aan de hand van een artikel van het Burgerlijk Wetboek, een advocaat te raadplegen. Het is een civiele zaak. Het kost slechts een advies en voor het overige kan hij bewijs van onvermogen aan vragen. Borst is verplicht het huis bewoonbaar te houden. De heer Bakker Juicht- het toe dat het resultaat van het melkonderzoek ook in deze Temeente gepubli ceerd wordt, doch zou het gaarne van alle melk- slijters zien. Voorzitter deelt mee, dat Zeeman persoonlijk ge vraagd heeft, waarom het van hem niet gepubliceerd is. Hij kwam echter in den staat niet voor. De heer Hart wijst er op dat een pijp van de gas buis aan de Spoorstraat ver boven de straat uit komt, wat reeds enkele malen een ongeval veroor zaakt heeft. Voorzitter deelt mede, dat dit voor Noordscharwou de is, doch er is alles voor om het eens in de gas- commissie te brengen. Het is jammer, dat de bewo ners zelve niet wat uitkijken. De kinderen halen steeds het grint er om heen vandaan. Ook bij de Ros kam is het zoo met het bord voor de woonwagens. Er is van de zijde der ingezetenen in dergelijke ge vallen niet op de minste medewerking te rekenen. Hierna sluiting. ERNSTIGE VEENBRAND IN DRENTE. Uit Assen, 22 Juli. De venen tusschen de Drentsch- Friesche grens en de gestichten te Veenhuizen staan in brand. Een verstikkende rook hing over het terrein. Onge veer twee uur hedenmiddag liep tengevolge van den sterken wind een aan de Friesche grens ont staan veenbrandje met groote snelheid naar de rich ting van het gesticht Veenhuizen. Ook de bosschen langs het Veenhuizer kanaal vatten vuur. doch dank zij de aanwezigheid van veel hulp, kon men het vuur langs den boschrand meester blijven. De brugwach terswoning liep groot gevaar en werd ontruimd. Met medewerking van de stoomspuit uit Assen hoopt men uitbreiding te voorkomen. Er bestaat alle kans nu de wind gaat liggen, dat men gedurende den nacht den brand meester wordt. Ware het vuur in de bosschen doorgedrongen, dan was het onheil niet te overzien geweest. Uit Emmen, 22 Juli. In Bargercompascum en Em- mererfscheidenveen en Roskinkelerve'en zijn belang rijke veenbranden uitgebroken. Het is nog niet mo gelijk, den toestand te overzien, HEIDEBRANDEN BIJ ZEIST. Uit Doorn, 22 Juli. Vrijdagmiddag brak een boschbrand uit langs den straatweg Zeist-Amersfoort. Door den harden wind verbreidde het vuur zich snel in Z.-W. richting. Omstreeks zes uur bereikte het vuur den grintweg Maarn-Amersfoort bij Oud- Leusden, waar eenige honderden militairen een strook langs den weg hadden afgebrand. Aanvanke lijk was deze strook te smal gemaakt, waardoor la ter onder 'n verstikkenden rook militairen en burgers dit werki moesten voltooien. Aan blusschen der vlam men was geen denken. Omstreeks 7 uur was de brand op deze lijn sterk verminderd, terwijl ook de wind ging liggen. Waarschijnlijk blijft dus het ten- rein ten Oosten van den weg behouden. Naan we ver nemen zouden om 6 uun de villa's op den Amers- foortschen Berg gevaar loopen. Het was een indruk wekkend schouwspel. Met groote snelheid vlogen de rosse vlammen nu en dan bloedrood door het bran dende hars over de heide. Zware wolken verduis terden de omgeving. Veel bosch is verloren gegaan. Uit Amersfoort Nog kan worden medegedeeld, dat het geheele garnizoen, ten getale van ongeveer 1100 man, op energieke wijze hulp heeft geboden. Van alle kanten kwam cavalerie, infanterie, bene vens de kader landstorm opdagen. Om half negen on geveer was de brand grootendeels bedwongen. De militaire autoriteiten hebben vijf personen gear resteerd, die wegens grove onvoorzichtigheid den brand hebben veroorzaakt Tel. ANNA PAULOWNA. Kermis. Het gerucht, gring, dat etr dit jaar op de kermis niet veel te beleven zou zijn, maar als we eens een overzicht nemen van een en ander, dan blijkt, dat er ruimschoots gelegenheid zal zijn, om Politie. Aan kxxmen vliegen een duif. Inlichtingen ter arbeidsveld te bewerken. De verschillende broed- Secretarie, plaatsen zullen allen in kaart worden gebracht en daarna moeten zij, al naar hun aard, met de daarvoor KOLHORN. ten dienste staande middelen worden uitgeroeid, In de polders alhier rijpen de granen tengevolge De raad van adviseurs, bestaande uit deskundigen, die in de naaste toekomst den directeur van den gezondheidsdienst bij het bestrijden der malaria ter zijde zullen staan, krijgt o.a. de opdracht na te gaan, welke hervormingen op het gebied der rioleering noo dig zullen zijn om tot opheffing der broedplaatsen van muggen te geraken. Speciaal dit onderdeel van de plannen zal in de praktijk moeilijkheden kunnen opleveren, omdat men bijna voortdurend met het rijk en de provincie in aanraking komt en dan uit den aard der zaak verschillende belangen nog al eens met elkander in botsing zullen komen. der droogte te zeer aan en srta&t het naar een vroege oogist. Van de droogte lijden de andere gewassen meer, dan het zoogenaamde witte zaad. KOLHORN. Was de stoomdorsohmaahine hier in.de poMers als ingeburgerd, geen boerderij zonder stoomdorschma- ehiine, ook dit wordt weer anders. De tractor met pe troleum of benzine gestookt, heeft haar intrede ge daan en het ge/taf breidt zich gestadig uit. Zoo gaat het imaar voort, de ouldiste werklieden weten er nog van, dat op de grootste boerderijen alles met den In tegenstelling met de provincie, die zich in. hoofd-' vlegel werd gedonscht. Een plaatsje op de dorach zaak 's winters met.de muggenverdelging bezighoudt beteekende toen „werk voor geheel den winter", en meende dr. Vos, dat de gemeente het geheele jaar in &00Q armoe, al wordt nu om zulk loon gelachen, actie zou moeten zijn. Van groot belang acht hij de uitwerking van een prefentief systeem, in het alge meen berustend op den stelregel, dat alle koortsge- vallen ter kennis van de geneeskundigen worden ge bracht, waardoor het mogelijk zal zijn zieken en ver moedelijk zieken zoodanig af te zonderen, dat de ma- laria-mug hen niet kan steken. De bedoeling is dan verder een stelsel te ontwer pen, dat ook de wijze zal regelen waarop de patiënten behandeld moeten worden. Reeds thans wordt door den gezondheidsdienst veel bloedonderzoek ten behoeve der geneeskundigen ver- richt. De iuHana-vijver aan den overkant van het IJ, OUDKARSPEL. Meermalen komt het in onze gemeente voor dat het vee los door de gemeente gedreven wordt, hoewel dit bij politieverordening verboden is. Een enftele maal kómt het voor dat do ingezete nen daarvan de last ondervinden, doch dit is zoo weinig, dat het blijkbaar niet zoo noodig is om de aandacht van autoriteiten er op te vestigen. Donderdag deed zich echter een geval voor dat voor de buitenstaanders vermakelijk is, doch voor den betrokken eigenaar van het perceel geen pretje was. Velen met ons zullen het niet aangenaam vinden een de; grootste broedplaatsen voor muggen, heeft a^s te docr gestommel in de gang opgeschrikt, ge men thans onderhanden genomen. Voorts zal men be- ginen met die slooten langs de dijken, in welker na bijheid woningen staan. Blijkt 't practiscih uitvoerbaar, dam zullen ook te Watergraafsmeer weldra maatregelen tegen de mug genplaag worden genomen. Verwacht mag worden, dat de thans in voorbereiding zijnde plannen voor de zeer intensieve bestrijding nog dit Jaar hun beslag krijgen. WIERINGERWAARD. Bij enkele veehouders alhier beginnen zich on der het vee gejvaJTen voor te doen van zieke uiers. Tot dusver zijm 't alleen vette koeien en loopt het melkvee nog vrij. De (Meren schijnen er zeer veel ouder te lijden., want het vleesch is mot enkele da gen verdwenen. De oorzaak meent men te moeten toeschrijven aan de vele muggen. WIERINGERWAARD. Als een beiwljis van groot watergebrek kan iworden gemeld, dat Vrijdag ndet minder dam 5 wagons wa ter per tram zijn aangekomen, die allen door par ticulieren worden gelast. OUDE SLUIS. Naar men ons mededeeld, is onze plaatsgenoot, de heer Daan Pool, voor de kermis te Anna Pau- lowna, geëngageerd door de direct/ie van het Rotter- damsch Cabaret Nationaal, om als cabareitzangr in gemeenschap met andere specialiteiten voorstellim- te geven. Voorwaar geen slechte keuze van genoem de directie. HET TRAMTARIEF TE AMSTERDAM. Een verlaging tot tien cent? Amsterdam, 21 Juli. Onlangs hehben wij me degedeeld, dat et binnenkort wellicht verlaging van he<t tramtarief te wachten zou zijn. Thans meldt Het Volk, dat zeer waansdhnlijk den Raad eerlang een voordracht zal bereiken, waarin wordt voorgesteld een uniformitarief van tien cent in te voeren. DE KABINETSCRISIS. Nieuwe verwikkelingen. De Teil. meldt: Naar wij vernemen, moet, terwijl, n& de bespre kingen van jl. Dinsdag, de onderhandelingen, wat de portefeuille van fdnanciën betreft, een spoedige gunstige oplossing deden verwachten., inmiddels eon kiink in den kabel gekomen zijm ten aanzien van de portefeuille van oorlog. Er blijkt ml. onder de politieke leiders een sterke strooming te bestaam om ook na het optreden van het eventueel geconstrueerdo kabinet de toestand ontstaan door de aanneming van het wetje Bomans voor den tijjcC van 1 jaar te bestendigen, en dan aan de in 1921 na de plaats gehad hebbende kamerver kiezingen den betreffenden minister van oorlog de algeheele opheffing van het defensievraagstuk op te dragen. Met een dusdanige voorloopige regeling moet echter naar ons verzekerd wordt kapitein J. J. v. Dijk (mot wien zooals wij berichten ernstige on derhandelingen gevoerd worden over de aanvaar ding der portefeuille van oorlog) zich niet kunnen vereenigen. De<ze zou nl. alleen dan bereid zijn de portefeuille te accepteeren, im dien hii in het komende jaar ook belast werd met de definitieve regeling van het de fensievraagstuk. waar wordt, dat een koe je woning is binnengeko men. De koe die door een poort aan den drijver ont snapt was, kon achter het huis gekomen geen kant meer heen en ging de wóming van den heer Van Ree door de achterdeur naar binnen. In de gang geko men was er van terugdrijven natuurlijk geen sprake, zoodat de eenige oplossing was, een wandeling door de heel3 gang te laten maken en het niet gewensch- te beestje door de, voordeur weer naar buiten te loodsen. Het beest heeft zich echter in het huis zeer fatsoen lijk gedragen en heeft geen sporen van eenige be teekenis achtergelaten. ZIJPE. De voordracht ter vervulling van de beterkking van onderwijzer aan de O. L. School te St. Maartensbrug luidt als volgt: 1. C. J. Mol, tijd. onderwijzer te St. Maartensbrug. 2. H. N. Cornelissen, id. te Burgerbrug. 3. K. Thoma, id. te Hauwert. -- SCHAGERBRUG. De heer D. A. Corver, onderwijze» aan de O. L. School alhier, is geslaagd voor de hoofdakte. 'T Zand. Wij vernemen, dat de heer G. de Wit Pz. alhier ontslag heeft gevraagd als opperbrandmeester. SCHAGERBRUG. Zondag 31 Juli a.s. zal op het land vam den heer J. Doorn alhier de jaarlijksche openluchtuitvoering- worden gehouden van den Bond van Gymnastiek verenigingen „Hollands Noorderkwartier". 13 Verenigingen, waaraan 9 damesafdeelingen zijn verbonden, zullen aan deze uitvoering medewerken. Het programma is rijk aan afwisseling in wedstrij den en oefeningen voor dames, meisjes, heeren en jongens. Het feest neemt des morgens om 10' uur een aan vang door wedstrijden voor adspiranten; 's namid dags 1 uur optocht van alle verenigingen, waarna S A ANVANG's morgens 10.30, 's middags 1.45 uur' Meer dan 350 inschrijvingen. Goede treinverbindingen,

Schager Courant | 1921 | | pagina 2