Kijkjes in Engeland. Plaatselijk Nieuws. Bmnenlandsch Nieuws. uit Rusland instaat Ook het gehoopte-cijfer Iz ge stegen. Vóór dan oorlog deed ook te St. Peteisburg de geboorte-teruggang, die in West-Europa te con- state6ren viel, zich gevoelen. Terwijl in Rusland geboorten op 1000 personen voorkwamen, was dit in St Peteraburg slechts 29. Gedurende den ooriog daalde dat tot 22, 19 efct in 1917 zelfs tot 10. Na de revolutie hield die daling eerst nog aan en kwam in 1919 tot 14. Maar in 1920 stijgt het getal tot 12en heeft in de eerste 4 maanden van 1921 reeds het verbazingwekkende cijfer van 34 bereikt. Het sterftecijfer bedroeg vóór den oorlog 23 op de 1000 inwoners. In 1919 bereikte het de schrikwekken de hoógte van 72 per 1000, daalde in 1920 tot 50 en in de eerste vier maanden van dat jaar tot 27^. De bolsjewieksche statisticus betoogt ten sloiïe met trots, dat St. Petersburg thans weer een natuurlij ken aanwas van bevolking heeft, waarbij veel meer Jongens dan meisjes geboren worden. IN EEtf DAG NAAR AMERIKA. Een Duitscha vlieger, iHanschk genaamd, heeft volgen® de Daily News een vliegtuig uitgevonden, waarmee hij een snelheid kan beredken van bijna 600 KM. per uur. De uitvinder beweert dan ook, dat hij in staat zat zijn in één dag naar Amerika te vliegen. Aangezien men op ihet oogtenhlik in Duitschlanü geen vliegmachines mag bouwen, zoo luidt het be richt, zullen zij in Holland worden gemaakt. Een van de merkwaardigheden van deize machine is, behalve de groot© snelheid, dat zij verticaal stijgt en daalt. Wanneer dit alias juist mocht zijn, sou deze ma- scihJine een volkomen ommekeer kunnen teweegbren gen in de viliegtudgnijiveaheQidj en in de vliegkunst. AFGEKNAKT. Onder de gemeenten St. Odiliënberg en Melick zijn door den storm honderden boomen halverwege afgeknakt. SPOORWEGONGELUK, •Uit Berlijn, 1 Aug. De voortrein van de D-trein SassntzBerlijn ia gisteren vüak bij het station An- germamde ontspoord. Alle wagens zijn uft de rails gesprongen. Vele personen zijn gewond; er zijn geen dooiden. De lijn is naar beide richtingen versperd. DE HONGERSNOOD IN RUSLAND. Uit Berlijn, 1 Aug. De Russische radenregee- ring, die vreest voor een invasie der volkomen onge disciplineerde horden, uitgehongerde boeren, heeft blijkens berichten uit Kopenhagen, krachtige maat regelen getroffen, om den uit het oosten oprukkende benden tegen te houden. Te Petersburg en Moskou stijgen de prijizen der levensmiddelen tot in het oneindige. Het nadtsoe- neerinigsstelsel is volkomen ineengestort. Te Petershuig is het Pawlofskii-regiment aan het muiten geslagen om de verlaging der broodprijzen al te dwingen. Allo soldaten, die bij deze muiterij op den voorgrond zijn getreden, werden echtar door be trouwbare roo.de troepen voor het front geplaatst en op de plaats doodgeschoten. Volgens een bericht van de „Wlarschauer Koerier" zijn im verschillende Russische gouvernementen baarden van Aziatische pest geconstateerd. De Poolsohe regeering heeft krachtige maatrege len genomen om de verspreiding dezer apddecmie in Polen te voorkomten. VERDRONKEN. De jongste zoon, Bart, van den heer Jac. Jansen alhier, is Maandag bij het zwemmen te Huisduinen verdronken. MET VACANTIE. Onze Burgemeester heeft met verlof de gemeente verlaten en zal gedurende de maand Augustus bui tenslands verblijven. De heer P. Hopman neemt het burgemeesterschap waar. TÉ WATER. Onze bekende plaatsgenooten motorrijders de hee- ren R. zouden Zondag per motorfiets met zijspan- wagen naar Alkmaar, de wedrennen bezoeken. De zijspanwagen was pas nieuw, dus het was tevens een uitstekende gelegenheid voor oefening en om te ondervinden, welke geneugten motorfiets annex zij span wel aan de liefhebbers verschaft. Het beloofde dus 'n recht aangename middag voorde sportliefhebbers en welgemoed werd de tocht aan gevangen. Maar het bleek alras, dat ook andere mogelijk heden en verrassingen aan het motorrijden met zij span zijn verbonden. Wiant paa was de tocht be gonnen, nog maar even waren de vrienden bildten Schagen, of het genot werd1 wreeldelijk verstoord. Want met een sierlijken zwaai, in volle vaart reed de motor zijn twee berijders de wegsloot in. Toen de tiwee vrienden, bekomen van den eer sten schrik, de hoofden boven het natte element bedekt met kroos, uitstaken en elkaar dn idden toe stand in het gelaat zagen, moet de eerste indruk wel zeer komisch geweest zijn. Van een voortzetting van den tocht kwam niets. Het sportieve van den dag veranderde van karak- tsr, want het vergdJe heel wat van de krachten der motorrijders en verdere helpers om (hum voertuig, dat hen deize poets had gebakken, weer op het droge te brengen. Later zagen wij het vehikel per vracht wagen thuis komen. KELLNERSSTAKING. De Lichtkant. W a t er ook gebeurde, Wat of U ook de©, Manlief sjokte 's avonds Naar zijn stam-café, Hij had d' overtuiging ('t Lijkt een beetje kras) Dat een kroegloos leven Doelloos leven was. 'Mopperende Moeders I Moppert langer niet! Vreugde en waardeering Komen in 't verschiet. Zie: de kellners staken, Het is ongehoord; 't Knusse Urquel-nest is Wreedelijk verstoord. Als een hulploos vischje, In een drogo sloot, Als een kleine veldraüis In don watersnood, Als een tuchthuisboefje Na rijn zit-ontslag Dwaalt uw arme echtvriend Na zijn zakendag. Moeders t WeestChristinnenl O, Uw taak is schoon! Steunt den armen zwerver, Den Verloren Zoon! Tracht hem te vergoeden Zijn Café-genoL Geeft ham thuis zijn biertje Zonder rook-verbad. Laat hem maar eens knoeien, (Daarvoor is do wascfh) Laat hem maar ©ons mjorsen Met een kwakj© asch, 't Zou best kunmien wazen Na de stakerij Dat Uw man ging zeggen: Mijn Café hen Jij. Tel. CLINGE DOOREINBOS. STAKING HOTEL- EN RESTAURANTPERSONEEL. De stand van de staking is vrijwel dezelfde, ver schillende cafó's drijven hun zaken, al is het dan op wat primitieve wijze, ongestoord voort, NOORDHQLLYEEEENJGING VAN WA TERSCHAPPEN. De voor enkele weken opgerichte Noordholland- sche vereeniging van waterschappen telt reeds meer dan 70 leden, terwijl vele besturen aan de eerstvol gende vergadering van hoofdingelanden of stemge rechtigde ingelanden zullen voorstellen als lid toe te treden. In de eerstvolgende ledenvergadering zal het bestuur voorstellen de jaarlijksche contributie te bepalen op 1 cent per H.A. Het ligij in het voornemen van het bestuur dat de vereeniging haar wen&chen kenbaar make met betrekking tot de door den mi nister van Arbeid voorgenomen wijziging der Ar beidswet en wel vooral met het oog op bemalingsin- richtingon. Voorbereid wordt een collectieve verzeke ring togen brandschade voor molens, bemalingsin richtingen en ander8 eigendommen der waterschap pen. Als voorboeld staat daarbij voor oogen het door de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten af gesloten contract voor verzekering van gemoente- eigendommen, hetwelk blijkt tot belangrijke premie besparing te leiden. Ook is bet oog gevestigd op de schaden hetwelk zware vrachtauto's toebrengen i&n wegen en bruggen en zal getracht wonden in samen werking met de Vereeniging van Nederlandsche ge meenten hiertegen op te treden. MIJNWERKERSSTAKING TE KERKRADE. Men seint uit Kerkrade: De staking op de Domaniale Mijn te Kerkrade is een algemeen karakter. Het geheele bedrijf ligt vrij wel stil. Van de circa 1500 boven- en ondergrondsche ar beiders welke de om 6 u. aanvangende ochtendploeg telt hebben er slechts een twintigtal het werk aan gevangen. Dit zijn dan nog meerendeels pompen- machinisten en leerlingen van de mijnschool, die op leiding ontvangen als mijnbeambten. Voor de ingangen der mijn groepeeren clubjes sta kers samen, doch de stemming is uiterst kalm. Ter naaste voorbereiding van de staking zijn Za terdag en Zondag eenige vergaderingen van mijn werkers gehouden, die allen zeer druk waren bezocht. Zoo hield de (moderne) Nederlandsche Mijnwerkers- bond in zijn bondsgebouw te Heerlen een congres, dat met algemeen© stemmen het stakingsbesluit van het hoofdbestuur sanctioneerde. Te Kerkrade had Zon dagavond een openluchtmeeting plaats, georgani seerd door de vier vakbonden, de christelijke, de al- gem. Nederlandsche, de neutrale en de prot. christe lijke mijnwerkersbond, die bij de staking zijn betrok ken. Sprekers van verschillende richting voerden op de meeting het woord. Zij herinnerden, dat zij ver geefs hadden voorgesteld de voorgenomen loons verlaging nog veertien dagen aan te houden, teneinde gelegen! id te scheppen tot overleg. Deze afwijzen de houding van de directie heeft de gezindheid tot staking nog vermeerderd. D. R. MANSHOLT. f Uit Groningen, 1 Augustus. De 79-jarige land bouwkundige D. R. Mansholt, schrijver van ver schillende werken op landbouwkundig gebied, is overleden. ZWARE BRAND IN HENGELO. De handelskamer en een gedeelte van het oude beursgebouw zijn uitgebrand. Groote voorraden gin gen verloren. De brand is waarschijnlijk ontstaan door het in brand geraken van een vrachtauto naast het gebouw der handelskamer. Een drietal chauf feurs kregen brandwonden. HEERHUGOWAARD. Zaterdag verbrandde, door een ongeluk, de schuur met inhoud van den heer L. de Wit te Verlaat. Door het flinke optreden van verschillende personen, wist men 'het (klampen hooi en boerenwoning te be waren. POGING TOT VERDUISTERING EN DIEFSTAL. Zaterdiagmiddag vervoegden zich bij den juwelier Frans Brugsma in de Heecrestraat te Groningen een dame en heer (Duitisclhere) om brillonten te koopen. De ke/uize viel op een hanger en een armband van f 3300 Zij verzochten dien bediende 's avonds de voor werpen met kwitantie ««in te bieden in het nabijge legen hotel Frigge, kamer 66 en 07. 'a Avonds kwam de heer alleen en vroeg ook nog even mee op zicht ie geven twee oorknoppen ter waard© van f 4025, die zij 's middiagQ hadden geriien. De bediende die de truc vlam de twee komtere zich herinnerde uit een vorige betrekking, nam zijn (maatregelen en ging no. 67 in- specteteren, toen de Dudltschers no. 66 binnengingen. Daardoor kon deze., wat de bedoeling was, den be diende niet verzoeken de diamanten even te mogen toornen aan zijn diame,, die op 67 wachtte, want die kamer was leeg. Toen hij dus voorstelde ze 'toch even aan zijn dame te mogen laten zien, die op een andere plaats in het hotel zou vertoeven, gaf de be diende toe onder beding, dat hij dan zelf mee zou gaan. Nu begreep de Dultscber, dat hij geen kans had. Hij nam de quitantle voor de beide voorloopig gekochte voorwerpen moe, Wiet zijn stroohoed, die op tafel lag, liggen en veTldiween om niet weer 13ruig te komen. Hij wist het hotel, dat de bediende verzocht van achteren te sluiten en vóót goed te bewaken, toch langs de diensttrap te verlaten. Volgens den portier, dien den man ondanks de waarschuwing toch liet pasiseeren, had hij een groenen deukhoed op. Hij zal waarschijnlijk mjet den trein van 8,27 naar N. Schans zijn afgetrokken, in gezelschap van zijn dame, die hem vermoedelijk op het station heeft op gewacht. DE BELASTING VAN DEN E.X-KEIZER. De gemeenteraad van Doorn baeft den ex-keizer 'aangeslagen naar een belastbaar inkomen van f 350.000. De ex-keizer heeft hiertegen echter gerecla meerd, bewerende, dat zijn inkomen niet grooteT is dan f 150.000, maar, hiertgediwongen verbliji houden de, meent hij op vrijstelling aanspraak te mogen maken. Naar wij vernemen, is de meerideiheid van den Raad het biermsde niet eens en verlangt deze overleg ging van bewijzen dat het inkomen inderdaad min der dan het door haar aangenomen bedrag is. Ln aanmerking genomen welk personeel de ex-keizer ter zijner beschikking heeft, hoe hij leeft, en hoe hij zich heeft ingericht, kan men moeilijk aannemen dat een en ander van een kleiner inkomen dan van het door den Raad aangenomen© bekortigd kan worden. Naar wij vernemen wondt de Raad die halsstarrig aan zijn taxatie schijnt vast te houden niet gestaund door Gedeputeerden der Provincie Utrecht Zoo het heet komt dit college wij sterk op voor de belangen van den ex-keizer. SCHAGERBRUG. Onder mooi weer en groote belangstelling, 'ar wa ren ongeveer 1000 bezoekers, op het terrein, hadden Zondag hier de aangekondigde tumwedstrljden plaats. Het was al vroeg een idrukke beweging op ons anders zoo sttll dorpje en in den loop van den 'dag werd het steeids drukker en bewegdlljker. Deze turndag ls ln groote opgewektheid gevierd en door verschillend© veneenigingen dis kranig werk geleverd. iDe uitslag dier verschillende wedstrijden ls als volgt: 's Morgens 10 uur,: WekiisltrJJden odispiranten. Jongens, verspringen t. en m. 12 Jaar: le prijs C. Kroon, „Hercules", Oudkarspel; 2e prijs A. Eriks, „Volharding", Petten; 3e prijs W. Rus, „LycuTgus", Schagen; 4e prijs K. Baad, ,;Sparta", Winkel; 5e prijs, wordt bij loting vastgesteld tusschcn J. de Groot en L. v. Dijk. Jongens, hoogspringen, van 13 t. en m. 15 jaar: le prijs P. Mienes, .Hercules", Oudkarspel,; 2e, 3e, 4e en 5e prijs zal bij loting worden vastgesteld tus- schen de deelnemers D. Blaauboer, en J. Kaan, bei den „Ons Genoegen", .Schagerbrug, en C. Visser,, D.O. K.'E.V., Ewijcksluls, en W. Kistenmaker, UJD.I., Ddrks- horn. Vèrspringen meisjes t. en m. 12 jaar: le prijs B. Bakker, „Olympia", W.-waard; 2e prijs N. Snip, „Volharding", Petten; 3e prijs T. Vriendje», idem; 4e prijs T. Mantel, „Spart©.", Winkel; 5e prijs S. de Boer, „Hercules", Oudkarspel. Meisjes, hardloopen, 13 t. en m. 14 jaar: le prijs A. Zomer, T.A.VJE.N.U., H.-Waard; 2e prijs N. Bak ker, idem; 3e -prijs N. Boekestein, idem; 4e prijs M. v. Dok, O.KJK., Helder; 5e prijs G. Bakker, idem. Midldagswedstrijden. Hoogverspringen heeren: le prijis A. Koster, DjO.K.E.V., EiwijckMuiis; 2e prijs C. Pronk, Z.S.C., Burgerbrug; 3e prijs zal bij loting worden vastgesteld tusschen K. Kaan, „Ons Genoe gen", W. Poortman, P. P. Helder en G. Stam, O.K.K., Helder. Vereen, wedstrijd, dames, estafetteloop: le prijs P.P., Helder; 2e prijs T.A.V.E.N.U., H.-Waard; 3e prijs O.K.K., Helder. Dames, vèrspringen: le prijs, E. Broertjes, „Ly- curgus," Schagen; 2e prijs, B. de Graaf, O.K.K. Hel der; 3e prijs C. Wever, OJLK. Helder; Vereen, wdotrijd heeren, hindemislooip: le pr. „Ons Genoegen", Schagerbrug,; 2e prijs „Hencnle*", P.P., Helder; 3e prijs Z.S.C., Burgerbrug. BURGERBRUG. Onder het vee van den heer G. Boontjes alhier is een geval van mond.- en klauwzeer geconstateerd. 'T ZAND. Inploats van den heer W. de Leeuw Je., die tot oppen-brandmeester wend bevorderd, is tot brand meester alhier benoemd de heer J. A. de Wit Gz. KOLHORN.. In de polders alhier is alle» tegelijk rijp en wordt er op alle mogelijke manieren gezicht als met de sikkel met de ziicht, met de gewone graanmaaiiima- chine, met de machine met zelfbinder, machines door paarden getrokken en machines door de trac tor voortbewogen. Volgorde als vorige jaren: erw ten, gerst, haver en tarwe, is er thans niet, men is in alles bezig, het vaste en losse edgen volk en den Geldenschman. Het ziet er naar uit, dat komt alles goed binnen, de bouwboer een beter jaar zal maken dan de koeboor: BURGERBRUG, - Op de Zondag te Schagerbrug gehouden gym nastiek wedstrijden, waaraan 13 vereendgingen deel namen, behaalde de Zijper Sportclub alhier, ouder leiding van den heer A. J. Melker, twee prijzen. In den personeelen wedstrijd hoogverspringen won de heer C. Pronk den tweedien prijs, terwijl de ver eeniging met de heeren Jfo. Bregman, L. die Boer, J. Kossen en C. Pronk den derden prijs behaalde voor het hardloopen met hindernissen. Werkelijk een zeer goede prestatie van de voor een half geleden pas opgerichte vereeniging. BARSINGERHORN. In den voormiddag van Zondag j.1. kwam op het erf van den heer K. Dekker, postbode alhier, een postduif aan. Het dier bleek vermoeid en is door Dekker in bewaring opgenomen. De duif is donkergrijs van kleur, heeft aan den rechterpoot een aluminium ringetje met de letters Belgie 21 en verder de cijfers 2003185, en op beide vleugels gestempeld: Louis Weijers, Hoevenen. BARSINGERHORN. Vanaf 1 Augustus j.1. hebben de brievenbestellers alhier hun eigen fietsen te houden en te onderhou den, met een bepaalde Rijkssubsidie. DIRKSHORN. Ons Fanfarekorps heeft zich op het Nationaal Con cours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen te Krom menie op Zondag 31 Juli, maar weer flink gehouden. In de 2e afd. Fanfare werd de eerste prijs be haald met 117 X p. In den middagwedstrijd, aan wei ken door 17 corpsen werd deelgenomen, stond „On der Ons" no. 2 in het aantal punten, 's Avonds in den eere-wedstrijd, waaraan door 9 corpsen werd deelgenomen waarvan 6 uit de afd. Uitmuntendheid, zag „Onder Ons" zich den 2en prijs toegewezen met 119 punten. Het maximum aantal punten was hier bij 125, terwijl de eerste prijs werd behaald met 122 punten. Wij feliciteeren het Fanfarecorps met zijn succes. Onverdiend is het trouwens niet, want er is met volharding en vaak in het zweet des aanschijns ge oefend tijdens de tropische hitte van den laatsten tijd. Zelfs verwoede aanvallen van de beruchte „langpooten" konden de ambitieuse fanfarlsten op hun avondrepetitie niet uit de maat, laat staan van hun stoelen helpen. Met voldoening kunnen zij nu aan hun opofferingen terug denken, terwijl de directeur, de heer Blaauw, met frissche moed zal voortgar.u, de muziek van het corps op steeds hoo- ger pe. ,e brengen. C KARSPEL. Onze gymnastiekvereenigingen Hercules en Hygia kwamen van de openluchtwedstrijden te Schager brug thuis met twee le prijzen, èen 2en prijs en een 5en prijs. OUDKARSPEL. Zondag hadden op het voetbalterrein van D.T.S. een tweetal wedstrijden plaats, waarvan de uitslag was als volgt: D.T.S. II speelde tegen Blauw-Wit II alhier met 03 in het nadeel van D.T.S. D.T.S. III speelde tegen N.V.V. I te Noordscharwou- de met 0—4 m het nadeel van D.T.S. NOORDSCHARWOUDE. In Concordia werd Zondagmiddag door de zang- vereeniging Crescendo een matinóe gegeven met me dewerking van mej. B. Speets (viool) en den heer Cor Keeman (piano). O.m. werden gezongen de koor nummers „Natuur" van A. J. Leewens en „Lente dauw" van Ph. Loots; de nummers waarmee bij den te Helder gehouden wedstrijd den lsten prijs werd behaald. De groote zaal was bijna geheel met belangstellen den gevuld, wel een bewijs hoe de zang van Crescen do en de muziek van de medewerkenden gewaar deerd wordt. Het groote aantal opgekomenen heeft volop genoten, wat wel bewezen werd door het da verend applaus dat na ieder nummer aan de optre denden ten deel viel. Mej. Speets en de heer Keeman werden zelfs twee maal teruggeroepen en het was een zichtbare te leurstelling, toen daaraan den tweeden keer niet vol daan werd. STAKING OPGEHEVEN. Te Erica is de staking onder de Landarbeiders op geheven. De door de landbouwers aangebeden loo- nen, 20 pot. verlaging van de kranen van het vo rige jaar, zijn door de aïlbeidens aangenomen. DE TYPHUS IN ZWOLLE. Uit Zwolle. 1 Aug. Het aantal typhusgevallen bedroeg op 17 Juli 17, op 24 Juli 46 en op 30 Juli 62 gevallen. Eenige patiënten zijn overleden. DE BRAND BIJ VEENHUIZEN. Men schrijft uit Veenhuizen, dat de berichten over branden daar slecht lieten uitkomen in welk groot gevaar de Rijkswerkinrichting met een bevolking van plm. 2000 ambtenaren, verpleegden en gevan genen hebben verkeerd. Van .Vrijdagmiddag 22 Juli om 3 uur af, is ruim zes etmalen door de ambtenaren, militairen, ver pleegden en gevangenen voorbeeldig gewerkt, om do branden te blusschen. De Asser vrijwillige brand weer die op eerste hulpaanvrage onmiddellijk met haar motorspuit, met eepo capaciteit van 600 liter per minuut verscheen, heeft met haar bediening na genoeg onafgebroken van Vrijdagmiddag tot Woens dagavond gewerkt Een woord van hulde heeft deze vereonigirg ver diend en 't is niet het minst aan de activiteit van de Asser vrijwillige brandweer te danken dat de Rijkswerkinrichting voor een groot onheil is ge spaard gebleven. Mon hoopt in Veenhuizen dan ook algemeen dat van Regeeringswcge de gepresteexk de diensten zullen worden erkend. DE VELDVOGELS. Uit Friesland komt de klacht dat door het veel vuldig gebruik van de maaimachines in de maad- landen er een groote slachting onder do .veldvogels wordt aangericht. Zelfs schuwe vogels verlaten noo- de het nest en worden door de machine gegrepen voor ze opvliegen. Men acht het een wijz-i maat regel, dat hot verbod van eierenzoeken ©en we ik vroeger intreedt. Door dit middel *;&3 het uitroeien •van het veldgevogelte grootendeels worden voor komen. CURSUS MELKCONTROLEURS. Vanwege het Rijlkszuivelconsulentschap voor N.- H. izal te Hoorn van*September tot Maart weer een cursus tot opleiding van melfcoontroleurs worden gegeven en venwijizen «wij viocr nadere bijzonder heden naar de advertentie in dit nummer. CURSUSSEN VOOR ZAKENVOERDERS. Het uitvoerend Comité voor het houden van „Cur sussen voor Zaakvoerders" heeft (het plan opgevat, behoudens goedkeuring der betrokken lamdbouiwor- ganisatii.es, a.s. September een nieuwe cursus vopr N.-H. te openen. iBij het onlangs gehouden examen (hebben 15 candildaten van N.H. deelgenomen, waar van aan 9 candidaten het diploma werd uitgereikt. De cursus duurt ongeveer 18 niaanden en vangt aan begin September 1921. Na aifloop wordt den can didaten een examen aifgenomen, wordt aan dat exa men voldaan dan. woiidit een diploma zoor Zaak voerders uitgereikt, wat erkend wordt door alle land bouworganisaties in Nederland. Voor deelname moet men den leeftijid van 18 jaar hebben en een bewijs overleggen, ten genoege van de Commissie, dat hij of zij, tenminste één jaar met de leiding of een deel der administratie van een landbouiwivereenigiing, zuivelfabriek of van een par ticulier bedrijf is belast geweest. De cursus zal elke Zaterdagmiddag worden ge houden op nader te bepalen plaats, afhangende van de woonplaatsen der deelnemers. Het lesgeld bedraagt f 40 per leerling voor den ge beden cursus, terwijl zaakvoerders als toehoorder kunoen worden toegelaten tegen vergoeding van f25 per persoon. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den secretaris, den heer P. Best Jzn., te Hoorn, 3e Boom laan no. 26. Zie verder de advertentie voorkomende in ddit blad. LANDBOUWHOOGESCHOOL. Bij Kon. besluit van 23 Juli Is: met ingang van den datum waarop hij zijn zijn ambt zail aanvaarden, benoemd tot gewoon ihjoogleeroar aan de Landbouwhoogesclhool te Wage niingen, oan onderwijs te geven in de veetedltweten- öclhap, 'dr. D. L. (Bakker, flRijikaveeteeltconaulent te Alkmaar. LANGENDIJKER GROENTENVEILING, Br. op L. 1 Aug. Bloemkool, le soort f 15.50 a 29, 2e «oort f0.90 a 2, per 100 stuks. Rood© kool f7.30 a 10, 2«s soort f 5.20, gele kool f 11.30 a 14.10, witte kool f 9.40 a 10.50, per 100 Kg. Wortelen f 9.80 a 12.50, per 100 boa. Julia muizen f7.60, Schotseho muizen f7.60 a 12,10, schoclmeestera f7,10 a 9,20, hlauwe f9.40, ei genheimers f 6.50 a 8.70, drielingen f 4 a 7.70, kleine f 2,70 a 2,90, graafjes f 13,10, duc f 6.20 8, negentig- vouid f 7.60 a 7,80, zllvernep f 19.50, gele nep f 18 a 17,20, drielingen f 11,80, uien 18.50 a 8,90, ollea per 100 Kg. Aanvoer: 10000 st. bloemkool, 154475 Kg. rood© kool, 2100 Kg. witte kool, 5300 Kg. gele kool, 12455 bos wortelen, 224 Kg. uien, 1400 Kg. nep, 115000 Kg. aardappelen. NOORDERMARKTBOND, Noordscharwoude. 1 Aug. Sdhotsche muizen f7 a 10.80, Julia f7,40, a 7.80, koksianen f7.90, duken f 7,20 a 7,40, school meesters f6,10 a 8,50, eigenheimers f5.30 a 8,10, blauwe aardópp. f 7.40, drielingen f 4 a 8,20, spercie- boonen f34.90 a 30, HuinJboonen f4.50, rilverulen f 8,30 a 8,50, drielingen f 11,60 a 12,80, nep f 17 a 20.00, grove uien f 8,10 a 9,20, drielingen f 8.80 a 10.10, nep f 15,80 a 16.90, witte koel f9.50, rood© kool f7,60 a 8,90, gele kool f 11,50 a 12 alles per 100 Kg. Bosworte len f8.80 a 10.80, per 100 bes. Bloemkool f 15.30 a 20.30, 2e soort f 4.70 a 5 30, per 100 stuka WARMfEIN HUIZEN, 1 Aug. Uien f 7,80, neip f 14.70, Sdfrotsdhe muizen f 9,80, •ach ooLmeejstfyns f 7A0 8,10, drieling-en f 8.50 a 3,70, megenfigvKxud f 7.60 a 7,80, duken f7,10, eigenhei mers f8,10, zilveruien: groote f8, nep f 17,80. Aan voer aardappelen 14850 Kg. ALKMAAR, 1 Aug. Heden werd beisteed: Aardappelen f0.80 a 8.80, per 100 Kg. Bloemko'oa f8 a 31.50, per 100 stuks. Roede kool f9.20, a 11, per 100 Kg. Rabarber f 6.20 a 8.60, wortelen f 12,10 a 16, uien f7 a 7,50, por 100 bos. Andijvie f4.80 a 10.20, kropsla f5.80 a 14.20, per 100 «tuks. Snijboonen f51 a 60, speredeboonen f27 a 54, per 100 Kg. M'EUEMBLIK, 1 Aug. Aardappelen: Groot© muizen f 1.80 a 2.20, kleins muizen f 1,25 a 2,30, bonite f 1,80 a 2,10, blauwe f 1,70 a 2,10, alles per 25 Kg. WINKEL, 1 Aug, Appelen f 10 a 32, peren f8 a 31, Aalbessen f35 a 45, kruisbessen f 16 a 21, islaboionen f 8 a 15, per 100 pond. Bleernjkool f2 a 5, komkommers f10 a 15, per 100 stuks. AMSTERDAM, 1 Aug. Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd: 298 vette koeien, le kw. fl.501.60, 2e kw.. f 1,20—1,40, 3e kw. fO.SO—1, 82 melk- en kalfkoeicn f400—650; 63 gmskalvenen f 100—140. per stuk; 84 nucht. kalveren f 1420 per stuk; 72 schapen f30-r 50; 588 varkens, vleesch f 1,25—1,30, spek 11,20—1,22 per Kg., schoon gewicht, ALKMAAR, 1 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 16 koelen en oasen 1430—560, 34 vette kalve ren f80220, per neid. pond f 0.58—0.95 33 nucht. kalveren f 15—22, 33 vette schapen f 45—54; 248 vette varkens per nöd. pond 111,18. ALKMAAR, 30 Juli, Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 14 paarden 1250—600; 25 koeien en ossen f 400700; 51 nuchtere kalveren f 15—30; 62 vette schapen f40—50; 21 lammeren 122—30; 58 magere varkens f 55-70; 170 biggen, 10 w. f 18-30; 7 bok ken en geiten f312. Boterprijs: Hoogste markt f 1,65; «middelmarkt f 1,60 laagste markt f 1,55. Aanvoer 1216 kop. Kipeieren f12—13, per 100. Geen eendeieren. Er moet heel wat gebeuren, vóór een Engelsch- man zijne gewoonten verandert. Dit bleek weer de zer dagen, bij het debat zoowel in het House of Lords als in het Hoiuse of Comlnonis over de aan hangige Drankwet. Laat ik beginnen, met er aan te herinneren, dat inen in Engeland geen café's kent zooals bij ons. Iets zooals het Damrak in Amsterdam, des zomers te zien geeft met honderden monischen, die buiten de café's op het trottoir zitten, is iet® wat in Engeland onbe kend is. De middenstand' en die werkmansstand gaan de „public bars" binnen, de hoogeren in stand vinden hun bar In hun club of hotel .of restaurant. Men blijft meestal voor de ,ybar", dat. is dus feitelijk de „toonbank" staan om zijn petje bier ©f whisky te consumeeren. Voor den oorlog was er eenie zeer groote vrijheid ten opzichte van dien verkoop van sterken drank. Gedurende den oorlog werden er zeer beperkende bepalingen ingevoerd, zoodot b.v. op het oogenblik in Londen alleen maar gedurende bepaalde uren sterken drank verkocht mag wonden, ui. van 10 uur 's morgens tot halfdrie 's middags en van 6 uur tot 10 uur 's avonlds. De aanhangige drankwet wil weer meer vrijheid geven, het aantal uren tiet 10 uitbrei den en voor Londen nog een uur extra, nl. na af loop dier theaters vergunning geven. Over het algemeen had de Engelschman liever maar weer naar dien toestond van voor den oorlog teruggegaan, omdat de Engelschman niet gaarne aan oude gewoonten getornd wil hebben. Maar dot is niet meer mogelijk. De tijdien zijn ver anderd „Pussyfoot", (wij zouden zeggen brave. Hen drik) heeft hét in Amerika al zoover gekregen, de*

Schager Courant | 1921 | | pagina 2