Alpien litms- Van Tweeërlei Slag. Raad van Zijpe. [QRET'S SPORTHANDEL LAAT 142 TELEF. 452 ALKMAAR. Woensdag 3 Augustus 1921. §4ïU Uo. §805. Ingezonden Stukken. FEUILLETON. Vraag prijsopgave. Gemengd Nieuws. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week :Dlnsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8unr worden AdvertentiSn zooveel mogelijk in net eerstnitkomend nnmmer geplaatst. U1TGBYERS t TRAPMAN A CO.. SCHAOEN. POSTCHEQUE en OIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTBN TIÉN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno Inbegrepen). Groote Petters worden naar plaatsruimte berekend ARMENZORG. Geadbte Redacteur, Gun mij een klein plaatsje In uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Ik moet wel de pen opnemen, oen eens te schrij ven hoe memdhliefvenid onae Armerwoogden in de gemeente AnnA Pauilotwna zijn. B.v. de Wed. N. Re- zel aan de Van Ewijckskil®, krijgt uit de anmten-kas f 13,— per week voor haar en vijf kinderen. Dus Je kunt wel nagaan, alles armoede wat de klok slaat, het is tenjmdnsite al zoo erg, dat In de maand Juni mochten twee kinderen van haar mJee met school feest, maar zo hadden geen beetje knappe kleeren, o<m mee te gaan. Ten slotte werden er twee pakjes geleend voor dien dag. Moeder blijde, want het schreeuwen stond nader dan het lacihen. Maar nu had zij al eerder bediening van den Witten Krul®- bak, daar trok zij voorheen maar weinig van, maar nu met de/ze droogte viel er een flink bedrag te ver dienen. Maar helaas, de armvoogden, kregen het in de gaten, en het moest verminderd worden, Eerst koède het water 3 centen per emmer (10 liter), daar kreeg zij de helft van, de droogte hield aan, er werd meer water gehaald, de prijs werd verhoogd en ge zet op 4 centen de emmer, maar nu kreeg zij niet de helft meer. O neien, nu kan zij hét w^l doen voor 1 cent de emmer. De droogte blijft maar duren, ze blijven maar water halen, uit den bak, de vrouw verdient er een flink weekgeld bij, maar dat is veel te erg voor een arme weduwe met 5 kinderen. Maar wacht, de Armvoogden hebhen een mfiddel bedacht, im dat arme mensch een flinke knauw te geven, Wij trekken er zes gulden af van haar armengeld, dus nu krijgt ze zewen harde guldens. Als het nu nog 4 weken droog blijft, b.v., dan besparen die bes te Armvoogden toch een iheele som gelid, 4 X 6 f24 Wat zijn dat toch brave menschen,! Ik wil daarom niet alle Armvoogden beschuldigen, maar zeker toch een of twee. Een armvoogd zegt, ik kan mij niet veri antwoorden; niu als ik voor dat geval gestaan had, ik wel. Ik had ,htet een zegen gevonden dat die vrouw er bij verdiende. Ik vind het een prachtig middel om die vrouw vooruit te helpen, dan kan zij h&ar kinderen flink in de kleeren steken voor den win ter, haar kleerenkiast vullen, eniz. En verder, zij ver dient het göld, er komen veel wagens om water, dan moet zij al die emmers volscheppen. Maar Ja, dat is niks erg, dat kan zij gemakkelijk doen, zij heeft tijd' zat over, want aan dia vijf kinderen Is heelemaal niets te doen. Maar nu kunnen de menschen een» lezen hoe mensch'lievend of ze hier in Anna Paulowna zijn. Ik hoop niet veel, maar toch diat dlie Armvoogden, die dat balletje hebben opgegooid, den dag nog be leven, dat zij ook met hun petje in de hand, naar de aimrenkas moeten. Wie we&t nog hoel Want als je arm bent, dan deug jo toch nergens voor., ze zitten allemaal maar op je te hakken. Zij moeten zelf eens probeeren te leven van een armoedig loontje, maar door de bank zijn het menschen, dde een flink be staan hebben. En dan denken zij, een arm mensch kan wel met niets toe., zoo als die vrouw, dertien beelen gulden® en vijf kinderen, het is toch erg. Een opmerker. 2. ROMAN VAN ANNA WAHLENBERG. Klaas zag hem onderzoekend en scherp aan, maar de gast vervolgde ongestoord op dienzelfden toon: „Men zegt dat goede wenscnen soms vervuld worden ik heb hem altijd het goede toegewenscht{\ Of hij verwachtte dat men zou opstaan en hem bedanken voor zijn welwillende voorbede? Hoe moest men Anders die toespeling verstaan? Was die man boosaardig, of kinderlijk eenvoudig? Klaas bleef zwijgen en Mevrouw El vin. maakte de opmer king, dat zij altijd geweten had welke goede vrien den de kassier Rosengern en haar man geweest waren. j,Ja ja, en toch wordt men gescheiden," zuchtte bij. „De iaren vliegen om. Het is nu zeven jaren geleden dat wij elkaar op de stoomboot ontmoet nebben. Weet u dat nog? Kunt u zich mijn kleine Helga nog herinneren? Ze is nu een groot meisje." Bij het noemen van zijne dochter, gleed er een lichtstraal over Rosengern's gelaat, welke, duide lijker dan men met woorden zou kunnen uitdrukken, zeide dat ze zijn zonnetje was. Het was blijkbaar een genot voor den Vader om over zijn meisje te spreken. En hij ontzegde zich dat genot ook niet. Hare geheele geschiedenis, vanaf aen tijd dat zij een klein kind was, werd verteld; het kwam niet in hem op dat dit verhaal niet even gewichtig was voor anderen als voor hem. Gewoonlijk hebben moeders de meeste drukte voor hun kinderen, maar in dit opzicht was Rosengern meer moeder dan vader. Zij was zoo knap zijn Helga. Zij had de school verlaten met de prachtigste getuigschriften; zij had een cursus in Boekhouden doorgemaakt eii dadelijk een betrekking gekregen op hetzelfde kantoor waar hij was. Alle menschen mochten haar gaarne lijden. Zij had dan ook bij die firma al aanstonds een buitengewoon groot salaris ge kregen voor eene pas beginnende. Maar na een half jaar had zij er minder schik... dat is te zeg gen hm Het scheen dat de oude kassier nu aan een punt was gekomen, waarover hij niet zoo ronduit kon spreken en dat hij toch niet voorbij kon gaan, ter wille van den samenhang. Hij kuchte en vond niet gemakkelijk de draad van zijn verhaal terug. Hij herhaalde: Dat is te zeggen... zij kreeg in eens zoo'n lust in pleisterwerk, of zooals zij het noemt boetseeren. In dezen herfsf is zij begonnen les te nemen op Vergadering van den Raad op Dinsdag 2 Augustus 1921, des morgen» 10 uur. Afwezig de heer Hooij, met kennisgeving van ver- hinideróng wegien® langeietedidlh'eM. Voorzitter de heer J. de Moor, bfUfTgiemeaéter, secre taris de haar J. A. de Boer. De notulen worden onveranderd vastgesteld. De heer Appel informeert boe het staat met de drinlkwaterrvoorzienïng, of de door B. en W. gen/o men maatregelen voldoen. Voorzitter zegt, geen klachten te hebben gehoord, er wordt door. de schippers geregeld water aange voerd. Heeft u, vraagt voonz. aan den heer Ap pel, klachten? iDe heer Appel: Nsen, maar als Je doe menschen ziet met emmertje®. Voorzitter wijst er op, dat te St. Maartensbrug het water wat meer verdeeld moet worden per bus, om dat daar een klein bakje iis. iDe heer Appel meent, dat als het de gemeente een baetje kost, dit 6x niet toedoet. Voorzitter.. Een beetje, het izal heel wat kosten! De heer Ditgnuim dacht, dat de re-geling te St. Maartensbrug vrij goéd iwas. Medegedeeld- wordt, dot goedgekeurd terugontvan gen is kohier hondenbelasting dienst 1921, veror dening keuring -wapen, suppletoiire begrootingen 1920 en 1021. iBerdicht is ingekomen, dat de gewone rijksuiitkeeiring over 1921 bedraagt f 11879.84. Op 28 Juni jl. was en mbest in kas zijn f 4768,31#. Door B. en W. is tegen 1 Juni lil. aan den heer Th. R. Luyckx ontslag verleend als Md-voorzitter van 'de Huurcomimissde en in diens plaats benoemd de heer C. de Wit Gz. Mededeel&ng wordt gedaan van den uitslag der aanbesteding van de ondePhouidsweiiken. Reeds eer der in ons blad vermeld. Aan den burgemeester is verlof verleend vam 418 Augustus buiten de gemeente te vertoeven. Ingekomen is hét adres van het Provinciaal Drank- weercomïté, betreffende een tapverbod gedurende de kermk:. B. en W. stelden voor, het adres voor ken nisgeving aan te nemen. De heer Groote® stelt voor, wel een tapverbod vast te stellen. In vele gemeenten wordt dat gedaan, Voorzitter: En met een hoop dronken mbnsdhen. De heer Appel meent, dat onze kennissen altijd netjes verloopen. Een kermis zonder sterken drank daar zou spr. wel voor wezen, maar een tapverbod ■zal weinig helpen. De heer Kapitein zegt, dat wanneer, zooals voor zitter zegt, er bij tapveibod veel dronken menschen zijn, dit bewijst, dat er veel menschen zonder ka rakter zijn. Uit protest loiopen zulke menschen met de fleisah in de zak. Maar dat is tijdelijk. Een kermis waar geen drank wordt getapt, kan niet minder feestelijk zijn. Adressanten doen dit verzoek als ge heelonthouders en spr. vindt het wel wat bruut, dat B. en W. den Raad zonder meer voorstellen, het ver zoek voor kennisgeving aan te nemlen. Spr. wil wel op het verzoek ingaan en wel eens hooren, hoe B. en W. over de zaak denken. Voorzitter zegt, dat het misbruik van sterken drank in de Zijpe niet zoo vreeselijk is, enkele uit zonderingen daargelaten, hebben de kenmissen hdor een goed verloep. De processen-verbaal die spr. krijgt zijn zeldzaam voor dronkenschap en daarom zien B. en W. niét de noodzakelijk op het verzoek in te gaan. Met 6 tegen 4 stemmen wondt afwijzend op het- verzoek beschikt. Voor stemden de heenen Ddgnum, Kapdlteinn, Grootes en Nannis. Van de federatie Schaigen van de Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudjende dranken i® 't ver zoek om subsidie ingekomen., voor 't voeren van pro paganda B. en W. stelen voor, f 10 doanvoor op de begroo- tdng te plaatsen. De heer Grootes wil aan een zoo nuttige zaak meer subsidie geven en stelt voor f50 td geven. Voorzitter zegt, dat B. en W. het nuMlige van de zaak erkennen, maar er zijn zooveel zaken die om subsidie komen, dat we dienen er, met het oog op do gemeente-finantiën, rekening mee te houden. De heer Kapitein vindt toch een subsidie van f 10 al zeer miniem. Eten voorstel van f 60 echter zal er wel niet doorkomen, en daarom stalt spr. voor f25 te geven, wat toch -geen bezwaar voor de gemeento- finantiën kan zijn. De her Groote® vereenigt zich met dit voorstel. Het voorstel-Kapitein wordt aangenomen, tegen stemden de heeren De Wit, Brak en Van der Sluijs. Aan enkel© personen wordt ontheffing verleend van de b,e-taldng van hondenbelasting. Aan den heer G. de Wit Pz. is eervol ontslag ver leend als opperbrandmeester. In zijn plaats is be noemd de heer W. de Leeuw Jz., voorheen brand meester, terwijl diens functie .werd ingenomen door den heer J. A. de Wit Gz. Herziening heeft plaats van den aanslag in de hondenbelasting van den heer P. van Dijk en wel van de rubriek van f5 naar die van f 1. Ged. Staten wezen erop, dat de onderhandscho verhuring van onderwijzerswonimgen niet kan in gaan 1 Januari 1920, doch Januari 1921. Goedgevon den. Waar de gemeente ook nog mede-eigenares Ja wordt als gevolmachtigde (voor het Hoog heemraadschap aangewezen de heer J. do Moor, burgemeester. Dankbetuiging is ingekomen van de afd. H Zand van den R.K. Land- en Tuinbouwbond1 -voor de toe gestane subsidie ad. 126, voor den landhouwcursua Opnieuw wordt een dusdanig verzoek gedaan. Zal bij de begrooting behandeld worden. De heer Hoogland vraagt ,of er al Iets bekend' is over het verzoek om electrisck licht van Oudeshiis—- Groote Sloot. Voorzitter zegt, dat B. en W. zich in verbinding hebben gesteld mtet het P.E.N. De heer Hoogland: Hebben B. en W. iemand van de onderteekenaren bij zich laten komen? Voorzitter antwoordt ontkennend. Er waren el- leen nog inlichtingen te vragen aan het P.E.N. Als onderwijzer aan de openbare school te St. Maartensbrug, vacature L. van Zonneveld, wordt met algemeen© stemmen benoemd de heer C. J. Mol, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam te St. Maiartensbrug. De benoeming gaat In 15 Aug. a.s. B. en W. stellen voor ,het v erme nigvu ld igingsc ij - fer van den hoofdei Ijken omslag vast te stellen op 1,5.. Een post hoofdei, omslag was uitgetrokken, f 83500, daarbij kwam nog f 2000 voor werkverschaf fing, is f85500. Bij een vermenigvuldlgdmgscijfer van 1,5 ml de bejaatdng ongeveer f88200 opbrengen, bij 1,45 ongeveer f85260. Het voorstel van B. en W. wordt algemeen goedgevonden. Volgend jaar wordt het beter, zegt voorzitter, dat is nu al te melken. Aangeboden worden verschillende rekeningen over 1920, en wel: de gemeente-rekening, ontvangsten f 262306.05^, uitgaven f258916,17, batig saldo x 13389.88 H.; Algemeen Armbestuur, ontvangsten f 34225.79$4, uitgaven f 37288.18M, nadeeMg saldo f3062,37; Weeshuis, ontvangsten f7090.11, uitgaven f6770.41, batig sai-do f319.70, De heer Hoogland vraagt, wat de oorzaak is van dat nadeeldg saldo van hét Algemeen Armbestuur. Voorzitter zegt, dot. het onderhoud van de armen verbazend duur dis. Tot leden van de commissie belast met het nazien dezer rekeningen worden aangewezen de heeren Bruin, Grootes en Appel. Op verzoek wordt aan mevr. D. v. d. SluijaBlaau- boer oervol ontslag verleend al® regentes van het Algemeen Armbestuur. Gewijzigd wordt de verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom dar personeeie belasting en wel zoo dat het percentage niet zal zijn van 50 tot 110, doch van 50 tot 80, omdat niet het maxi mum grondbelasting wordt geheven, 50 pet. zal wor den geheven bij een huurwaarde van f125, 60 pet. bij een huurwaarde van f 125 tot f 200, 70 pet. bij een huurwaarde van f200 tot f275 en 80 pet. bo ven de f 275. Vastgesteld' wordt een verordening betreffende het openbaar vervolgonderwijs, Voorheen herhalings- oniderwijs. De heer Hoogland' noemt het een groot bezwaar, dat het onderwijs aan jongen® en meisjes '8 avonds wordt gegeven. Voorzitter zegt, dat hét onderwijs aan de meisje® een half uur eerder wordt gegeven. Er is met den inspecteur over gesproken, maar deze dacht, dat het wel zou gaan. Als het onderwijs 's middags werd gegeven, had men kans, dat de jongen® niet kwa men. De voorgestelde regeling kan eerst al® proef worden ingesteld. Goedgevonden. Voor het geven van dit vervolgonderwijs worden benoemd.de hoofden der scholen en de onderwijze ressen. Hierna sluiting. de Technische school en nu kneedt ze van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat een menigte voor werpen, waarvan ik niet weet waar ze goed voor zijn. Maar de menschen zeggen dat hierin vooruit zichten bestaan, en als dat zoo is, moet ze in Gods naam maar voortkneden, hoewel het geducht lang moet duren eer zij er iets mee verdienen kanik geloot wel drie of vier jaren. Daarbij komt nog dat ik niet begrijp hoe ze het zal volhouden, twee maal daags dat lange eind tnsschen Folkungagatan en Norr neen en terug te loopen." „Stakkertje! Dat is 'n geducht eind," zeide Mevrouw Elvin. „Zou er geen kans zijn haar ergens in de buurt van de school haar maaltijden te laten gebruiken?" Op die vraag kwam geen antwoord, want juist trad haar man de kamer in. Niet op het bezoek van zijn ouden vriend voor bereid, herkende Elvin dezen niet dadelijk. Maar in 't volgend oogenblik gleed een schaduw over zijn goedig, vroolijk gezicht. Zoodra hij echter wist wien hij vóór zich had. helderde zijn gelaat weder op, en met een hartelijken groet en uitgestoken handen trad hij op zijn gast toe; die donkere wolk was alleen maar aoor de verrassing opgekomen. „Wel Lennart, mijn beste Lennart wat is dat aardig je weer eens hier te zien En na nog een paar ontboezemingen van blijd schap, trok hij den ander mede naar zijne zitkamer daar konden ze ongestoord praten. Zijn vriend gaf echter niet dadelijk gevolg aan de uitnoodiging om op een van de lage, zachte stoelen te gaan zitten; hij bleef tegenover Elvin staan, met eene bijzondere uitdrukking op het ver vallen gelaat, ontroerd en aarzelend alsof hij iets op het hart had, dat er af moest eer hij van de aangeboden gastvrijheid gerust gebruik zou dur ven maken. „Voor alles" begon hij, verlegen, „moet ik je éen ding zeggen: Geloof me op mijn woord, Sigge, dat ik, hoe moeilijk ik het ook had, stellig niet bij je gekomen zou zijn, als ik niet had geweten dat het je tegenwoordig beter gaat dan vroeger." En hij zag vriendelijk en verheugd, te vens bewonderend in het sierlijk gemeubelde ver trek rond. Vooral het snijwerk aan de donkere, eikenhouten schrijftafel trok zijne opmerkzaamheid, evenals de gebeeldhouwde stoel en verschillende voorwerpen van weelde, die de werkkamer van Elvin versierden. „Hm kuchtte de Directeur, in afwachting van hetgeen volgen zou. Het ging moeielijk, nuRozen- gren dit alles onder de oogen had, tegen diens meening over zijne financiëele omstandigheden te protesteeren. „Toch had ik niet gedacht dat ie zóo vorstelijk zou zijn ingericht," vervolgde ae ander lachend. .Toevallig vernam ik uit een courantenbericht hoe ^.v.1 mui ui.0. i'iaui jv g«i bi uuo V i je altijd geweest: open hand en open zak! "verdien je 't ook dat het je goed gaat in goed het je tegenwoordig gaat. Ik las erin dat je, ter gelegenheid van je Zilveren Bruiloft, een prach tig feest in Grand Hotel gegeven had en overstelpt was met bloemen, geschenken en telegrammen uit alle hoeken van ons land. Ja, ja je bent een aanzienlijk, en een zeer bewonderd man gewor den; je hebt het ver gebracht, Sigge." Hij klopte zijn vriend goedig op den schouder. „Lieve hemel, ik gun het je zoo van harte 1 Je was altijd een ech te fat, ook als jongen. Denk maar niet dat ik je mooie, geruite zijden dasjes vergeten heb! Jij was ook de eerste van ons die een langen broek aan kreeg en die gele laarzen droeg. En wat kreeg je altijd veel taartjes. Maar je gaf er ons ook van; zoo ben 11J Daarom de wereld. Dat is' zeker." „Stil stil toch I" sprak Elvin, zacht afwijzend. Éindelijk ging Rosengren zitten. „En nu nog iets anders, Sigge. Je moet niet boos worden en je moet ook niet denken, dat ik onge duldig ben, al lijkt het misschien zoo. Je hebt mij vroeger een dienst bewezen; dat zal ik nooit ver-' geten, en ik ben je daar nog altijd dankbaar voor. Natuurlijk was het eenvoudig mijn plicht later ook voor jou te doen wat ik kon; en ik weet dat jij daar ook nog wel aan denkt. Immers, ik ken je goede hart van ouds. Maar je denkt misschien dat er geen haast bij is. En zie-je, daarom ben ik nu maar eens gekomen, om je te zeggen dat er toch meer haast bij is dan je denkt." Een nauwelijks zichtbare trilling gleed over zijn bleek gelaat; net scheen dat de grijze oogen on der de zware wenkbrauwen grooter werden, ter wijl hij stil naar zijn vriend zat te turen, alsof hij pp diens trekken het antwoord op de door hem gestelde vraag wilde lezen. Elvin zweeg evenmaar toen maakte eene plot selinge aandoening zich van hem meester, eri haastig drukte hij met veel warmte de hand van zijn ouden schoolkameraad. „Beste kerel," zeide hij hartelijk, „heb je geld zorgen „Niet voor mij; maar voor mijn kind, mijn lieve Helga. Ze is nog lang niet in staat om zonder steun door het leven te gaan, wanneer ik weg ben." „Ben je ziek?" „Gezond ben ik althans niet. 't Is niet te zeggen hoe lang het uurwerk nog looperi zal. Men zegt dat ik tot sterven veroordeeld ben, tenzij ik er toe overga'mij in handen van een chirurg te geven; en ook dit is niet zonder gevaar." Onder het stilzwijgen dat nu volgde, vlogen er allerlei gedachten door het hoofd van den Direc teur. Hij herinnerde zich welk een goed kameraad en vriend de zieke man voor hem was geweest. Wat had Lennart er als jongen gezond en olozend DOOR ESN ZWERM WESPEN. Twee meisjes uit Alderslhot, die gebaad hadden in den vijivar van Frensham, Surrey, zagen toen zij ui* het water kwamen, dat een zwenm wespen neerge streken was op kun kleeren, waarin ziek een zak ckocolaadjes bevond. Tot tweemaal toe tracktten de meisje® de Insecten weg te jagen, maar zij moesten telken® voor de wespen de vlucht nemen. Een uur lang zaten zij op eenigen afstand de smulpartij der wespen aan te zien, totdat ©en oude landarbeider ken hielp door een vuurtje te stoken van verdroogd gras en daarop vochtig wier té leggen. Die rook was den vijand te sterk en hij sloeg op de vlucht, zoodat de meisje® zich eindelijk konden kleeden. uitgezien. Zou hij, Elvin, misschien ook schuld aan hebben, dat die man nu zoo vervallen en oud vóór zijn tijd was? Die gedachte drukte hem zwaar. Wie kon toch weten wat die som het was maar een bedrag van vijfduizend kronen, maar misschien was dit niet zoo weinig voor iemand als Rosen gren voor dezen beteekend had Misschien had hij zich staande kunnen houden, als dat geld op tijd afbetaald was jgeworden Elvin kreeg het be paald benauwd, bij de gedachte dat hem een der gelijke aanklacht zou treffen hii moest een knoop je van zijn halsboord losmaken. Vervolgens vroeg hij naar alle bijzonderheden van de ziekte; uit welke verschijnselen ze werd afgeleid en welke dokter hem had onderzocht. In zijne ontroering nam hij zijn toevlucht tot een vloed van woorden, alsof hij daarin de gevreesde uiting kon verdrinken, voordat ze uitgesproken werd. Tegelijkertijd echter fluisterde eene stem in zijn binnenste, dat de oude vriend hem die nooit zou laten hooren, al was ze nóg zoo waar. Nu hij zeven jaren lang gewacht had die woorden te spreken, zou hij er ook verder mee blijven wach ten. Inderdaad stond de zaak misschien niet zoo erg als hij zich verbeeldde. Zulk een geringe som van vijfduizend kronen kon een goed bekend staan de firma toch overal gemakkelijk opnemen. Hoe lan ger zij samen praatten, des te meer werd hii be vestigd in de overtuiging, dat hij geen dwaze ge wetenswroeging behoefde te hebben, al was hij er dan ook niet zeker genoeg van om te durven vra gen hoe het met de zaak eigenlijk stond. Het was nem heusch wel wat machtig er over te beginnen. Intusschen bewees hij zijn ouden vriend de meest mogelijke deelneming; op hartelijke wijze trachtte hij hem moed in te spreken en verklaarde hij dat die ziekte in onzen tijd volstrekt niet levensge vaarlijk méér was. Dergelijke kunstbewerkingen werdén tegenwoordig zoo uitmuntend geddan^en ze gelukten altijd. Maar juist daarom moest hij niet te lang talmen met genezing te zoeken, waar die te vinden was. „Ja," antwoordde Rosengren, terwijl hij Elvin strak aanzag „dat zal ik zeker doen, zoodra ik de zaken voor mijn meisje geregeld zal hebben." Daar was dus cfe eischniet in ronde woorden, maar toch zóó, dat men onmogelijk kon veinzen hem niet te begrijpen. In zijne verlegenheid nam Elvin een zilveren schuiertje uit een foudraal van rood safiaanleder en begon er zijne knevels mee te borstelen. Hij wist niet hoe hij de zaak moest aanpakken. Hoe zou hij zich doen verstaan door dien kleinen koopman, die de helft van zijn leven in ondergeschikte betrekkingen had doorgebracht als winkelier, en die nu in eene zaak van den tweeden rang kassier was met een karig jaargeld Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1921 | | pagina 1