Alieitti Bitlis- SPAANDER Co., ALKMAAR. Zaterdag 13 Augustus 1921. UITGEVERS: TRAPMAN CO.. SCUAGEN. EERSTE BLAD. Leeren Jassen Broeken Motorkieeding. Raad Heer Hugowaard. Dö heer Wijnker zegt, dat in de eerste plaats de kapitaalkrachtigen kunnen worden aangeschreven. HET WITTE HUIS SCHA 64»±« So. 6971. Dit bUd verschijnt vierm**l per week :Dinsdag,Woensd*g, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 nnr worden Advertentidn zooieel mogelijk in het eerstnltkomend nnmmer geplaatst. POSTCHEQUE en Q1RODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVBRTBN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote (letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. Vergadering van den Raad op Vrijdag 18 Augus tus 1921, des middag 2 uur. Afwezig de heer Does.. Voorzitter de heer W. Slootten, burgemeester, te vens secretaris. Na opening volgt lezing der notulen, die onveran derd worden vastgesteld. De heer Does kwam bereids ter vergadering. Bericht Is ingekomen, dat de heer Appel zijn be noeming tot hooisteker aanneemt. Ged. Staten berichten dat zij nog geen beslissing hebben genomen omtrent het raadsbesluit tot ver huring van de onderwijzerswoningen, daar hét on derzoek nog niet is afgeloopen. Voor kennisgeving aangenomen. Opnieuw ia een schrijven ingekomen van den heer P. Blom van Veenhuizen, bijgenaamd de burgemees ter van de Frik. Adressant heeft uit courantenversla gen gemerkt, dat zijn vorig schrijven, waarin hij te gen zijn aanslag in den hoofdei ijken omslag opkwam niet leesbaar was en daarom zendt hij opnieuw een schrijven. Meermalen heeft hij brieven geschreven, zelfs wel naar H.M. de Koningin. Adressant la ge negen desnoods zijn schrijven in den Raad voor te lezen en zijn berekeningen te maken, opdat de Raad dan op zijn beurt kan zeggen, waarin adressant fout is. Ais een kind dat school loopt, iets niet begrijpt, dan is de schoolmeester verplicht dat kind te on derrichten, maar wordt het kind maar niet ontoe rekenbaar verklaard. Op deze wijze wordt in het schrijven voortgegaan tot groot vermaak van de raadsleden. Voorzitter zegt tenslotte, het schrijven zoo goed mogelijk te hebben gelezen en stelt voor, den heer Blom te schrijven, dat -hij op tijd moet reclameeren. De heer Kostelijk merkt op, dat de heer Blom toch bij Ged. Staten heeft gereclameerd. Voorzitter zegt, dat hij nogal hard is aangepakt; dat is wel niet mood, maar hij heeft het er naar ge maakt. Ingekomen is een schrijven van het gemeentebe stuur van Bergen, waarin dit herinnert aan de cir culaire van de gemeente Alkmaar, en waarin bij dragen van de buitengemeenten wordt verlangd voor het deelnemen van leerlingen uit die buiten gemeenten aan te Alkmaar bestaande onderwijsin richtingen. Indien de buitengemeente niet tot bij dragen bereid wés, zou den leerlingen den toegang na den loopenden cursus worden ontzegd. Het ge meentebestuur vindt het niet onbillijk dat de bui tengemeenten in de kosten bijdragen, doch acht het dan ook gewenscht dat die buitengemeenten in da schoolbesturen worden opgenomen en zoodoende mo ei p zeggingschap krijgen kt verhouding tot het aantal leerlingen dat aan een zekere onderwijsinstelling deelneemt. Het bestuur van de Ambachtschool ging met dit idee accoond, doch de Huishoud- en Indu strieschool meende, dat de buitengemeenten dan als lid moesten toetredens Gevraagd wordt, omtrent de- ize zaak zijn gedachte mee te willen deelen. De heer Met wil adheasie betuigen op deze pogin- ging om medezeggingschap te krijgen. Het is wal jammer dat onze gemeente niet in het verzoek van Alkmaar heeft toegestemd, doch evengoed acht spr. adhaesiebetuiging wel gewenscht. De heer Krom evenwel zegt, dat Heerhugowaard niet bijdraagt in de kosten en daarom kunnen we ons moeilijk aanmelden om medezeggingschap. Het is daarom meer gemotiveerd dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. Ook voorzitter uit zich in dézen zin. Dat de bui tengemeenten medezeggingschap krijgen ia wel ge wenscht, maar waar wij niets betalen en dit, zoo lang wij er niet toe worden gedwongen, wel zoo zal blijven, kunnen wij toch slecht ons daarmee be moeien. De heer Met meent toch, dat al betaalt Heerhu gowaard niet, dit nog niet insluit, geen sympathie te mogen betuigen. Wanneer een nieuwe verkiezing plaats vond, kon er wel een ander besluit worden genomen. De heer Kostelijk vindt het voor de buitengemeen ten wol de weg om medezeggingschap te krijgen, en zou in een uitvoerig schrijven willen berichten aan Bergen, om welke redenen geon adhaesie kan wor den betuigd. Aldus wordt besloten. De heer Visser van Veenlhuizeh heeift zijn benoe ming tot brandmeester aangenomen. Enkele bewoners van den Laanweg vragen om eindelijk aansluiting te krijgen aan het electrisch net, wat zij nog steeds niet hebben, hoewel die Laan-weg reedt tangen tijd is aangesloten. Voorzitter licht een en ander toe, heeft er a! eens met het kantoor te Alkmaar over gesproken en daar deelde men mede, dat nog enkele formaliteiten moeten worden vervuld. Spr. noemt als oplossing aansluiting met geïsoleerd draad. Goedgevonden. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Sta ten, dat dit ooilege aocoord gaat met verlenging van den termijn waarin beerputten bij de woningen moe ten rijn aangebracht en welke termijn kan worden bepaald tot! Juli 1922, uiterlijk tot 1 Juli 1923, stel len B. en W. voor de bouw- en woningverordening dn dien geest te wijzigen. De heer Kostelijk merkt op, dat het dan toch zoo langzamerhand tijd wordt, dat deze zaak in orde wordt gemaakt. Voorzitter: Het ta al tijd, de noodige kracht moet achter worden gezet. Do heer Kuiper begrijpt uit het schrijven, dat. B. en W. de buurten kunnen aanschrijven te zorgen voor beerputten en de buitenwijken kunnen vrij stellen. Voorzitter: Vrijstellen in geen geval. iDe heer Met merkt op, dat Ged. Staten dus hun standpunt handhaven, maar alleen eenige dispen satie verüeenen. Spr. geeft B. en W. in overweging na te gaan, of de minder-kapitaalkrachtige personen het bedrag voor een beerput maken, dat f 80 a f 100 zal kosten, niet in termijnen zullen kunnen betalen, bijv. man isch en met een inkomen van f ,1000—4 1200. Spr. zou graag willen, dat B. en W. met een voorstel kwa men zulke menschen, tegen betaling van rente, ge legenheid te geven, dat bedrag bijv. In 6 jaar -te be talen. Voorzitter zegt, dat het idee in ieder geval Is te overwegen. De heer Kostelijk wil niet overwegen, maar di rect een dergelijk besluit nemen. Er rijn beslist ge vallen, waarin de gemeente zal moeten helpen. De heenon Blom en Bloothoofd willen nog niet di rect een besluit. Het kan best worden uitgesteld tot een volgende vergadering. De heer Kostelijk: Wat hindert het nu een besluit te nemen, het kost de gemeente geen oent. De heer Bloothoofd: Dat moet nog uitkomen. iDe heer Kostelijk: Welke maatregelen denken B. en W. te nemen, wanneer geen beerput wordt aan geschaft? Voorzitter zegt, dat zulke menschen geverbali seerd worden en voor den Kantonrechter zullen hebben te verschijnen. Ze zullen dan beboet worden en verplicht tot het aanschaffen van een beerput, .terwijl desnoods de gemeente dat voor hun rekening kan laten doen. De heer Krom kam zich voor een groot deel ver eenigen met het voorstel van den heer Met, alleen zou hij door den geheelen Raad willen zien beslist welke personen in aanmerking komen om gesteund te worden en dat niet alleen aam B. en W. opdragen. Met de menschen te dwingen komt men nooit ver De heer Met zou gaarne een dergelijk -voorstel van B. en W. zien in de volgende vergadering. B. en W. kunmen dam eerst onderzoeken wie hulp behoeven. De heer Wijnker meent, dat de Raad groepsge wijze kam nagaan wie geholpen moet worden, bijv. eerst het Zuid einde nagaan. Voorzitter wil eerst de wijziging van de verorde ning goedkeuren, Ze wordt goedgekeurd. Opnieuw komt nu in bespreking het idee vam den heer Met, om een schema te ontwerpen, wie een gemeentelijk voorschot zal ontvangen. De heer Bloothoofd blijft zich er tegen verzetten, dit reeds op een volgende vergadering te behandelen. We hebben nog 2 jaar de tijd., dus ta er geen haast bij. Het grootste gedeelte kam worden aangeschreven om voor volgend jaar klaar te .wazen en dan kunnen we volgend jaar nagaan wie er geholpen moeten worden. Voorzitter acht' het niet goed, de menschen aan te schrijven en het dam maar te laten loopen tot vol gend jaar. Dat is niet gewenscht. met het oog op het prestige vam den Raad. Ala we het tot volgend jasftr laten loopen, zou de Raad voor spek en boonen ritten.. De heer Bloothoofd acht bovendien een regeling naar den aanslag van hoofdelijken omslag niet zui ver. Een rentenier met een aanslag van f600 zal het beter kunnen betalen dam een zakenman met een inkomen vam f1200. Voorzitter: Daarom is het beter op de volgende vergadering met een plan te komen. Dit voorstel wordt hierop goedgevonden. Vastgesteld wordt een verordening op het .vervolg onderwijs (herhaliimgsonderwljs). Het personeel belast met het geven vam dat on derwijs zal bestaam uit: Schooi I, Hiartog, hoofd en onderwijzer en mej. Maas,; school' II, Molenaar, hoofd en onderwijzer en de straks te benoemen on- derrwijtzeres; school Hl, van Schadk, hoofd en onder wijzer en mej. Brinkman; schooi IV, Sinjewel, hoofd en onderwijzer en mej. Maas. Voorzitter deelt mede, dat vorig jaar doör den heer C. Bruin, werkzaam bij het electrisch bedrijf een gra tificatie is gevraagd voor het vele buitengewone werk, ala het uitzetten vam het net, enz., enz., doch dat die aanvrage in het vergeetboek is geraakt. B. en W. stellen nu voor, over 1820 een gratificatie te verieenen van f200. De heer Kostelijk vraagt, of B. en W. voldoende gegevens hebben over de extra-werkzaamheden. Voorzitter zegt, dat Bruin een opgaaf van werk- «aaariheden heeft verstrekt en de gratificatie kwam B. en W. niat ongemotiveerd voor. De heer Bloothoofd: Als de man het verdiend heeft moet hij het geld hebben. Het komt anders wat laat, maar na de toelichting vam voorzitter kam ik me er wel mee veree algen. Voorzitter: De billijkheid vergt, dat het nu terecht komt. Het voorstel van B. en W. wordt met algomeene stemmen aangenomen. Aan de orde komt de vaststelling vam de rekenin- gon van het Burgerlijk Armbestuur en het Levens- middelenhedrijf. De heer Met, rapporteur, zegt, dat nog geen rap port uitgebracht kan worden over do rekening van het levensmiddelenbedrijf. Ten opzichte van die van het Burgerlijk Armbestuur wordt er op gewezen, dat (het de commissie was opgevallen, dat verschil lende leveranties door enkele personen waren ge daan. Steenkolen bijv. zijn in het afgeloopen jaar door één leverancier verstrekt, terwijl toch ver scheidene personen daarvoor in aanmerking zouden kunnen komon. De commissie ontvangt daarover gaarne inlichtingen. Voorzitter zegt, dat wanneer hij had geweten dat deze vraag zou worden gesteld, hij inlichtingen had gevraagd aan het Armbestuur.. Wanneer een com missie weer opmerkingen over een rekening heeft, is het gewenscht, die een paar dagen tevoren schrif telijk te doen. Wat nu de brandstoffenleverantie be treft, vorig jaar was er nog distributie en een ieder mocht één leverancier kiezen. Dat zal ook gedaan zijn door het Armbestuur. Een andere brandstoffen- handelaar zal geleverd hebben aan het raadhuis, weer een ander aan de school enz. Spr. denkt wel, dat het zóó gegaan is. De heer Met dankt voor deze Inlichtingen en ^egt, dat verder geadviseerd wordt, de rekening vam het Armbestuur goed te keuren. Aldus geschiedt. Voorzitter stelt nu aan de orde de gemeeuteréke- nlng, over het afgeloopen dienstjaar 1900. Ontvan- sten gewone M01790j88, uitgaven gewone f86186.10, 'dus batig saldo gewone f15644.78, Ontvangsten bui tengewoon f 121527.5(1 uitgaven buitengewoon f 124624,75X, nadeelig solda buitengewoon f 3067.24, Totaal voordoe lig saldo dus f 1244764. Voorzitter stelt voor, dit batig saldo over te schrij ven op den loopenden dienst 1921. Goedgevonden De Raadsleden, uitgezonderd de wethouders, en voorzoover ze niet reeds in de commissi&a ritten, zullen de verschillende bescheiden nazien. Voorzitter zegt, nog bijna te hebben vergeten, dat er is ingekomen een verzoek vam het dramkweerco- mité om met kermis tapverbod uit te vaardigen. Veel indruk heeft die missive dus al niet op voor zitter gemaakt. Op B. en W. ook niet, En evenmin op den Raad. De mdasieve wordt voor notificatie ter zijde gelegd. KEEREN- .x KINDERKLEEDING. PRIMA STOFFEN en VOERING, fierste klasse bewerking* H. S. GLiOECK, Alkmaar. Aanbieding begrooting gemeentelijk electrsch be drijf, dienstjaar 1922. Sluit in ontvangst en uitgaaf op f 31660. Mét f 287,18 voor „onvoorzien". Voorzitter stelt voor, dat de commissie, die de ge- meenterekening naziet, ook dit zaakje ter hand zal nemen. Voorzitter licht toe, dat lil die begrooting voor fltraatverMchtiing staat f 912,50. Voorheen had-den we er ook een zoodanigen post op„ maar dan aam den anderen kant: Restitutie aan de gemeente f912.50, Maar nu zijn Ged. Staten vam oordeel dat de ge meente de straatverlichting móet betalen. De Raad vindt dit billijk, ieder burger geniet van de straatverlichting. Voorzitter stelt aam de orde bespreking waterlei ding. Zooala de heeren weten, zegt voorzitter, is ter vorige raadsbijeenkomst (in geheime zitting) de wa terleiding al besproken. Het nut er van is toen al voorloiopig behandeld. Omtrent de prijzen is nog niet veel vastigheid bekend. Nu zouden we nog wel lang kunmen wachten met te beslissen, of we het doen of niet. Maar ik stel voor, het au al te behandelen, of we er bij zullen aansluiten, of niet. B. en W. heb ben weliswaar nog geen voorstel, en willen liever, dat de Raad zich er over uitspreekt. De heer Bloothoofid vraagt of er nogal animo onder de inwoners ia vóór dit onderwerp. Er is een verga dering geweest, en daar heeft een spreker de zaak uiteengezet, Welke spreker was dat? Voorzitter weet van die vergadering en dien spre ker niet veel te vertellen, 't Ging niet uit van de ge meente, doch van de afd. van het Witte Kruis. De spreker heeft de zaak uiteengezet en die er als be langstellende was te luisteren, kon hooren hoe het in elkaar zit. Er waren er wel, die er voor waren. Sommigen waren er tegien. Maar er is van hen geen lijst opgemaakt. Geen stemming is gehouden. Er wa ren 9 raadsleden en vele andere menschen aan wezig De heer Kuiper vraagt, welke richting men zou willen kiezen met de leiding. Voorzitter zegt, dat gedacht werd van den Baesc weg, etc. Zoo ongeveer stelde de Rirecteur van het Provinciaal Waterleidingsbedrijf voor. Ook werd Rustenburg genoemd, Maar wij, gemeenteraad, heb ben er lp 't geheel niets over te zeggen. De heer Kuiper: Dan is het anders toch als bij ons electrisch bedrijf. Daarover hebben wijzelf wel de gelijk zeggenschap. Voorzitter: Maar bij de waterleiding is de gemeente financieel in het geheel niet geïnteresseerd. Zij doen het; ook wat de kosten betreft Het zou wel wensche- lijk zijn, dat de aansluiting bij het Provinciaal War terleidingsbedrijf er was. De heer Bloothoofd: De verplichting tot aansluiting voor hen die in het gebied der aansluiting wonen, hoe is het daarmee gesteld? Moet iedereen aanslui ten, hetzij hij goed drinkwater heeft of niet? Anderen: ....Neen, nee..... Voorzitter: Als de gemeente aansluit, ontstaan er wel enkele verplichtingen voor de bevolking. Dan toch is iedereen, die 40 meter of minder verwijderd woont van de as der buis, die in den publieken weg zal komen te liggen, vorplicht zich aan te sluiten. Alleen dén mogen zij vrij van aansluiten indien zij voldoende drinkwater van behoorlijke kwaliteit tot hunne beschikking hebben. De heer Kostelijk: Dus hij, die voldoende drink water heeft, in kwaliteit gelijkstaande met leiding water, hoeft niet aan te sluiten en kan vrij. Voorzitter: Maar we kunnen nu zonder meer zoo maar niet zeggen van welke kwaliteit het drinkwater hier is. Dat wijst een onderzoek uit. De heer Kostelijk: Als het drinkwater hier niet Soed mocht zijn, zou ik het een uitkomst achten, idion we bij de waterleiding gingen aansluiten. De heer Krom: Ik ben een voorstander van water leiding. Maar het Provinciaal Waterleidingsbedrijf houdt zich zoo geheel van alles vrij. Wij kunnen met dat bedrijf niet contracteeren. Wij weten niet, waar toe wij onze gemeentenaren verplichten. Als 1 gezin een woning van een bepaalde oppervlakte bewoont zeg 50 M2„ dan zullen de kosten een bepaald (be drag vormen. As we nu de zekerheid hadden dat het daar bij bleef, zou ik er mijn stem aan kunnen geven. Maar indien over 2 jaren het gevalletje het dubbele kost, zou het iets anders worden. En het Pro vinciaal Bedrijf garandeert nu eenmaal maar niet, dat dit niet zal gebeuren. Zooals het nu wordt voor gesteld, is alle recht aan het Prov. Bedrijf. En alle plichten zijn voor onze inwoners De heer Wijnker zou het zaakje thans nog willen uitstellen. De heer Met: Het spijt me wel, dat B. en W. geen advies uitbrachten en dat zij zich zoo onzijdig hou den. Maar dat neemt niet weg, dat ik toch met het oog op de volksgezondheid een voorstander ben van aansluiting bij de waterleiding* Het is echter wel een ernstig vraagstuk voor ©en groote gemeente- nis do onze. Het begin is moeilijk. Ook met de electrici- teit was dat zoo en aangezien de electriciteit destijds fiasco geleden heeft, houden Gedeputeerden zich vast aan ons. Ik vind dat we wel bij de wc*erleiding moe ten aansluiten in het algemeen belang. In Haarlem mermeer is wel besloten tot aansluiting. En die g> meente is bijna 6-maal zoo groot als de onze. Wan neer het daar kan, dan kan het bij ons toch ook ten minste wel. Ik ben lid der Gezondheidscommissie, dat college heeft een rapport uitgebracht over hot drinkwater der 3cholen in 17 gemeenten. En er was er zoowaar niet één bij, die aan de eischen velden Het was allemdal minderivaardig water. Het groote nut van aansluiting bij waterleiding ondervindt men eerst dan, wanneer er 'n besmettelijke ziekte uit breekt. Dat is door een deskundige al reeds meer besproken en in het licht gesteld. Ik geef do heeren wel in overweging om rijpelijk over dez8 belang rijke aangelegenheid na te denken en om tot aanslui ting over te gaan* Voorzitter; Is er nog iemand die het woord ver langt? De heet Poland: Ik denk wel dat de reden, dat B. en W. geen advies hobben aangeboden daze is, dat het net is als de heer Krom nA-ngpf, y\,j, dat hot wel dalen maar ook rijzen kan met de kosten. Ik denk, dat B. en W. niet de bedoeling hebben om de zaak van de baan te schuiven, mp©*! deze nog wil len overwegen. Voorzitter: We kunnen eerst zien wat andere ga- meenten doen en daar ons licht opsteken. Het ergste is wel, dat wij geenerlei basis van do kosten hebben, We willen wel graag waterleiding en zien met ver langen tegemoet, dat het komt In de vergadering van het Dagelijksch Bestuur waren de meeningen verdeeld, Men was bang, dat de prijzen zouden ver- hoogen. Het blijkt niet rendabel te zijn. Eet zou be zwaarlijk zijn, als de zaak later duurder werd. Dat is ongeveer, wat ik er van heb te zeggen. Ik zou het wel toejuichen, aio de gemeente tot aansluiting overgaat. Bezwaren zijn er. Maar die zullen er wel blijven. Ik geloof wel, dat indien er vrouwen op de vergadering waren, die volkomen met het onderwerp op de hoogte waren, dan zouden we wel met 10 van de 11 stemmen tot aansluiting zien besluiten. Maar** (zegt voorzitter somber)^ vrouwen zijn hier nietig De heer Does vraagt of het Prov. waterleidings bedrijf niet een contract met de gemeente zou willen sluiten, maar voorzitter denkt, dat de directie onze bezwaren niet zal aanvaarden. De heer Kostelijk: Als het zoo is dat het meerendeel der burgerij voor aansluiting gevoelt, dan is het goed. Voorzitter: De burgers kunnen er wel over stem men. Maar de raadsleden zijn toch door de burgera aangewezen ter hunner vertegenwoordiging en-.. om, zonder ruggespraak de gemeentebelangen te behar tigen. Het is nu maan de kwestie, wat bij den Raad het zwaarste weegt. De heer Blom vindt dat het Witte Kruis wel het initiatief zou kunnen nemen tot het verzamelen van handteekeningen. De heer Wijnkecr: Ik zou een jaar willen wachten. Em eerst eens alen, hoe het ie Langedijk er mee gaat. We kunnen altijd nog aansluiten; Maar ik zou het toch liever niet van de baan schuiven. De heer Kostelijk vindt, dat de burgers ridh, kun nen uitspreken. De heer Sloothoofd vindt het -idee van Kostelifk best. In dezen geest gaan de besprekingen! nog wat voort. De Raad blijkt huiverig om aan te "sluiten, om dat de gemeente niets in de zaak te zeggen heeft en omdat men vreest, dat het bedrijf niet toe kan, waar door hoogere tarieven koanen, enz. Men wil over het algemeen de zaak nog wat aanhouden, ofschoon gaarne de waterleiding wil zien komen. De heer Met meent echter, dat het zaak is, niet te wachten met aansluiting, ze zijn nu aan ons toe, la ter zou aansluiting ons duur kunnen komen te staan De heer Pol and wil de zaak nog eens aanhouden, en de heer Krom heeft klachten gehoord uit Bergen dat het zoo duur ia en wil daar gaan jnf ormeeren. Voorzitter: De heer Poland stelde voor, de zaak als nog uit te stellen, tot eene volgende vergadering, wat door den heer Krom wend ondersteund. Is er nog iemand die het woord verlangt? Niemand wenscht meer het woord en volgt stemming, waarhij allen zich er voor verklaren om, overeenkomstig vooratel- Poland, de zaak tot een volgende vergadering uit te stellen. De heer Bloothoofd: Zou het een erg bezwaar zijn, ala uit den Raad een© commissie ricJh belastte met het af loopen van de burgers? De heer Wijnker: Ik zou daar toch niet voor zijn! (tot Bloothoofd) Doe jij het!.... Voorzitter beëindigt nu de geanimeerde discussite dankt allen voor opkomst en gewaardeerde mede werking, hoopt dat het verhandelde in het belang der gemeente moge zijn geweest, deelt ter elfder ure nog mede, dat de verordenng Hoofdelijken Om slag is goedgekeurd en sluit daarna de vergadering. LANGENDIJK. Werden vorige jaren aardige verdiensten gemaakt met het afhalen van boonen aan "de fabriek van de firma Kramer en Zn„ thans worden hier nog geen boonen aangevoerd. Drukker is het bij de fabriek van den beer 'Verburg te Noordscharwoude, waar men handen te kort komt voor het insteken. Veel wordt daar dit Jaar weer verduurzaamd. Als de aardappe lencampagne achter den rug is, zal het met het be werken van boonen wel wat drukker worden, doch de aardappelen nemen thans alle krachten in be slag. ZUID S CH AR W OUDE. De Rechtbank te Alkmaar heeft den crediteur in het faillissement van de coöperatie alhier, die ver zuimd had zijn vordering ad f 1666 als 2e hypotheek op te geven, alsnog toegelaten. Daardoor is de uit- keering aan concurente schuldeischers nader bepaald op 14 NOORDSCHARWOUDE. Het aanvankelijk plan van den Noordermarktbond om van aangesloten vereenigingen, alsmede van an deren, die belang bij de zaak hebben, een zeker be drag te verkrijgen, ten einde dit als renteloos voor schot aan de gemeente Noordscharwoude aan te bie den, om het deze gemakkelijker te maken de Noord- scharwouder, sluis te vernieuwen en te vergrooten, is opgegeven. Men wil thans van de aangesloten vereenigingen verkrijgen, dat gij voor rentogarantie

Schager Courant | 1921 | | pagina 1