Binnenlandsch Nieuws. Tweede Kamer. en groots goiaceencxü out tafoc&a atttai nullen uit' brengen. De heer Krom vindt dat ze in den toestand zooals die thans is, verbetering zoeken. De heer Kostelijk: Zoo. oppervlakkg beoordeeld voel ik er wel voor om adhaesie te betuigen. Anderen ook. Met allen voor wordt e£ tot adhaesie betuiging besloten. Uit Alkmaar is van den Keuringsdienst voor Wa renonderzoek-ontvangen een begrooting in ontvangst en uitgaaf groot f48825. Berekend is een bijdrage van 22% cent per inwoner. Voor Heerhugowaard wordt dat f959.85 dat er valt bij te dragen voor de warenwet. De heer Kostelijk: Dat is hoog, BurgemeesterI Voorzitter: Ja, de wet is er en moet worden uit gevoerd. De heer Kostelijk: Ons wordt bezuiniging voorge schreven van hoogerhand en nu leggen ze je zoo'n ding op je nek. Ik vind zoo'n f1000 voor 'n ge meente duur. Moeten we dat alles zoo maar slik ken I Er zal wel weer een leger van ambtenaren aan verbonden zijn. Voorzitter: We zijn wel verplicht deze bijdrage te betalen. Evenals bijv. aan de Gezondheidscommis sie te Hoorn. De heer Bloothoofd: Moeten we het accepteeren of hebben we het recht tot protesteeren? Voorzitter: Protesteeren zal niet veel geven. r De heer Kostelijk: Zulke dingen, die voor ons grieven zijn, kan de Bond van Ned. Gemeenten, waar van we zoo dikwijls een schrijven ontvangen, daar in voor ons niet eens gaan werken? Voorzitter: Dan zou eerst moeten worden uitge maakt of het te hoog is opgevoerd enz. De heer Kostelijk: Als het de vleeschkeuringswet betreft dan is er wel iets goeds in. Algemeen wordt tenslotte goedgevonden het voor kennisgeving aan te nemen. Schrijven van de Commissie van Toezicht op het Lag. Onderwijs. Het is gebleken, dat er meerdere ge vallen van huidziekten voorkomen onder de leer lingen. Besloten wordt om den geneesheer opdracht te geven tot het instellen van een onderzoek. Van dezelfde commissie van toezicht lager onder wijs is schrijven ingekomen over invoering van rap portboekjes voor de hoogere klassen. Een der hoof den was er niet voor. De overigen allen wel. De heer Krom zegt ten opzichte van het schrijven over huidziekte onder scholieren dat hij den genees heer er over heeft gesproken. Het komt spr. ge- wenscht voor, dat aan B. en W. vrij mandaat wordt gegeven om nader met den arts in overleg te treden, om die maatregelen te nemen die beslist nuttig en noodig zullen zijn. De heer Met: Er zijn wel redenen om goed in te grijpen. Ik hoorde in het schrijven zelfs schurft noe men. Voorzitter: Ja, schurft of schardis. De heer Met: Een nader onderzoek zal dus wel zijn nut hebben. Ik kan geheel met het voorstel-^rom meegaan. Ilt vind het droevig als de kindoren die kwaad-zeer hebben, daardoor van het onderwijs ver stoken blijven. Desnoods kan meer dan eens onder zoek plaats vindon. Anders geeft het toch niet. Voorzitter vindt, al is er schurft, toch schijnt het dan niet bepaald noodig te zijn om do kinderon par does van do school te weren. En hen naar huis stu ren zou ook niet eens altijd secuur zijn. Immers, als de ouders zich verzetten, sta je feitelijk niet sterk meer. Het boste zal zijn hot voorstel-Krom om B. on W. te machtigen tot ondorhandoling met den arts. Kan de Raad goed vinden dat het zoo goed mogelijk wordt afgewerkt en dat rapportboekjes wor den ingevoerd' De heer Met: Het besto is wel B. on W. te mach tigen. Ik zou graag verder willen gaan on B. on W. willen laten onderzoeken of aanstolling van een schoolarts is te doen. Voorzitter: Daar hebben we al onderzoek naar ge daan. Maar in gemeonton met éón geneesheer valt dat niet mee. Hij zelf moet dan rapport doon en dus beoordeelt hij dan zijn eigen werk. Do hoor Van der Oord: Wanneer ór onderzoek naar het kinderhuidzeer geschiedt zal dat dan zoo maar onverhoeds plaats vinden? Voorzitter: Neen. oerst wordt er kennisgeving van gedaan. Overleg met geneesheer en hoofd dor school gaat vooraf. De kinderen krijgen dan bericht dat onderzoek bijv. na 2 dagen zal plaats vinden. Do hoer Krom: Dokter on pleegzuster stellen dat dan tezamen in. Voorzitter: Ja, het zal zoo kiesch mogelijk worden behandold. De heer Poland: En dokter zegt, de menschen be hoeven er zich absoluut niet voor to schamen al hoorscht er in hun gezin schurft, Je kunt daar niets aan doen on Je hoeft cr Je niets meer voor te scha men dan als je kiespijn hebt. Algemeen goedgevonden do zaak aldus te rege len. Voorzitter vraagt rapport over de gemeentereke ning dienstjaar 1920 van de commissie die deze re kening onderzocht. Dat waren de heeren Kostelijk, Bloothoofd on Does. Laatstgenoemde rapporteert dat alles in orde is bevonden. Tot goedkeuring wordt geadviseerd on besloten. Rekening levensmiddelenbedrijf. De heer Met rap- fiorteert namens de commissie van onderzoek dat al- os zoo goed mogelijk is nagegaan. Er was geen aan leiding tot aanmerking en ook hier wordt geadvi seerd en besloten tot goedkeuring der rekening. De heer Kostelijk: En nu is het zeker afgeloopen ook. Voorzitter bevestigt dit en hoopt dat het niet meer terug komt ook. Nu is rekening electrisch bedrijf aan de beurt. De heer v. d. Oord rapporteert, dat alles Is nage zien. Wij hadden geen aanmerkingen. Maar 't viel ons op, dat er zooveel stroomverlies is, wat wel f685 schade veroorzaakt. De administrateur, de heer C. Bruin, lichtte ons toe, dat je het meeste stroomverlies hebt bij de transformatoren, 't Was nu 1588 K.W.U., a 40 cents is f 635.20, De heer Met acht natte takken, die tegen den draad kunnen komen, zeer schadelijk. De heer Kostelijk vindt dat we den lijnwerlker op dracht zouden kunnen gerven om dat na te zien en er op te letten. De heer Krom: Opdracht kan gegeven worden, maar eer het laatste verholpen is, dat zal wat in heb ben. De heer Poland: Vorig jaar is alles nageloopen. De rekening wordt nu goedgekeurd. Voorzitter hrengt dank voor nazien en gehouden beheer. Voorzitter zegt, met de wethouders een conceptver ordening voor heffing van schoolgeld vervolgonder wijs, lager onderwijs te hebben gemaakt Deze wordt Relazen. Beneden f 1000 inkomen betaalt men geen school geld. Van f 100»—1400 voor gewoon onderwijs per maand f055, per kind en f0,20 voor vervolgonder wijs; f1401—1800 f 0.45 p. kind en f0.40 v.o.; f1800- 2200 f 0.65 p. kind en f0.60 v.o.; f2200—2800 f0.85 en f 0.80 v.o.; f 2600-3000 M.05 p. kind en f 1 v.o.; f3000 •—3400 f 1,25 p. kind en M.20 v.o.; f 3400-3800 f 1,46 per kind en f 1,40 v.o.; f3800—4200 f l,6ö p. kind en f 1,60 v.o.; f4200—4600 f 1,85 p. kind en f1,80 v.oj 14600—5000 f2,05 p. kind en f2 v.o.; f5000—5400 f2,25 p. kind en f250 v.o.; f5400—5800 f 2,45 p. kind en f2.40 v.o.; f 5800-^200 f2,65 p. kind en f 2,60 v.o.; f6200- 6600 f2,85 p. kind en f2,80 v.o.; f 6600-7000 f3.05 p. kind en fS v.o.; f 7000-7400 f3,25 p. kind en f3,20 v.o.; en alle hoogere inkomens klimmende op de zelfde wijze. iBij 2 leerlingen uit hetzelfde gezin wordt van de 2e leerling 20 procent minder betaald, voor de 3e 40 pet., minder, voor de 4e 60 pet. minder, voor de 5e 80 pet. minder !en voor de 6e leerling en vervolgens uit hetzelfde gezin is geen schoolgeld verschuldigd. De omslag loopt van 1 Januari tot 31 Dec. Naar schat ting zal het f3300 a f3400 kunnen opbrengen, De heer Bloothoofd: Onze belasting moet nog ko men. Als die wordt, éan fc» £9- !ke? ook. Voorzitter:: 't Is vanaf l! Januari 1928. Dan begint het pas. Dan wordt het naar de belasting berekend. De heer Bloothoofd: Juist. Maar toch is wijziging dan wel mogelijk. Voorzitter: Zeker. Er is geen belasting of er komt wel eens wijziging in. De heer Borst: Het is nog puur ingrijpend. De heer Krom: Ja, 't is wel wat 'zwaar. De heer Blom: 't Zal voor enkele wel een ontzetten de verhoging zijn. De heer Met: Bij 11000 inkomen beginnen vind ik niet erg. Ik heb het schoolgeld altijd laag gevonden. Die het betalen kan, laat die er aan bijdragen. Ik ben voor deize verordening. Algemeen wordt de verordening goedgekeurd. Ze zal ter goedkeuring worden opgezonden. Komt ter tafel verordening voor heffing van Op centen op inkomstenbelasting en op vermogensbelas ting. Deze begint 1 Mei 1922 en wordt geheven naar bepaling telkenjare opnieuw door den Raad vast te stellen. Inkomstenbelasting. Hierbij is f 800 aftrek voor hoofd van gezin voor levensonderhoud, benevens f50 aftrek voor elk kind, of pleegkind, ten zijnen laste komende en beneden 14-jarigen leeftijd en f 100 voor ieder, die 14 jaar of ouder zijnde ten zijnen laste is en niet in eigen onderhoud kan voorzien. Voor opzich- zelf staande personen is de aftrek f 500. Nadat, alle ar tikelen gelezen zijn, wondt de concept-verordening goedgekeurd, en zal ze ter hoogere goedkeuring wor den opgezonden. Ook de verordening op de invorde ring, die eveneens 1 Mei 1922 in werking zal treden wordt nu goedgekeurd. De heer Poland merkt nog op, dat Burgemeester weduwnaar is en kinderen heeft. Ook wethouder Krom is weduwnaar en heeft kinderen. De heer Krom bijv. heeft 2 kinderen die in zeer gunstige conditie zijn, gunstiger wellicht dan de heer Krom zelf, die een aftrek van f 800 heeft en een opzichizelf staand persoon f 500 aftrek. Dat acht spr. niet zuiver. Voorzitter: Maar Krom en ik zijn geen afzonderlijk levende of alleen staande personen, doch vormen wel degelijk elk een gezin. Een kostganger bijv. dat is een opzichzelfstaand persoon. De heer Poland is met de toelichting voldaan. Voora. zegt, er is besloten opcenten op de rijksin komsten te heffen. Een verordening is daarvoor ont worpen, ingaande 1 Mei 1922, waarbij tot heffing van een maximum van 100 opc. kan worden gegaan. Tel kenjare kan opnieuw het maximum der te heffen opc. worden bepaald. Algemeen goedgevonden. Ook de verordening voor inivordering volgens art. 263 der gemeentewet wordt goedgekeurd. •Controle gemeentebedrijven. Voora. zegt, dat dit al meer is besproken om een controleur voor de gemeen tebedrijven aan te stellen. Kosten daarvan: Vereenl- gin» van Ned. Gem. geeft op f375. een ander adres f300, Keesom, Alkmaar, f 300 a f 35Ó, Schoorl, accoun tant, Schagen f 80, f 100 en f 30 totaal f 210, is de laag ste inschrijver. Deze inschrijvers willen zich met de controle belasten. De heer Krom wijst op dén distrihutletijd, die ons heeft doen inzien, het nut van controle. De heer Blootnootd wil liever nog een jaar wach ten als het niet noodzakelijk is. De heer Met; Door.de groote bedragen die we hier zoo langzamerhand krijgen, vind ik contröle wel goed, Schoorl f 210 vind ik billijk, 't is wel nuttig goede contröle op gemeentebedrijven te hebben. De heer Kosteliik is het met spr. eens, Contröle is goed, en een commissie voor nazien is dan be ter verantwoord. De heer Kuiper: Zuivelfabriek, maalderijen zul ke bedrijven hebben ook zoodanige contröle. De heer Bloothoofd; Ik ben de eenige die er tegen Is maar ik blijf er tegen. Met 9 vóór en Bloothoofd tegén tot contröle be sloten. B. en W. zullen Schoorl er over aanschrijven, 't zal 1 Janari 1922 beginnen. Benoeming onderwijzeres school II. Voordrachtl.,Mej. F. D. A. Wit te Engelen (N.Br.) 2 Mej. A. Kersten, O. Graftdijk. 3 T. N. Nooit- gedacht te Medembük. Mei. Wit wordt met 8 stemmen benoemd en zal kennisgeving ontvangen. De beide anderen kregen elk 1 stem. Voorz. zegt de concept gemeentebegrooting door een comm. te willen laten onderzoeken. Ze is in ontvangst en uitg. f 128739,68 onvoorzien f 1682.86. De commissie kan dan ook begrootingen Arm bestuur en Electr. bedrijf behandelen. Begrooting Armbestuur is in ontvangst en uitgaaf f 8596.45. met f 111.45 voor onvoorzien. De beer Met: Kn de cijiers van de begrooting Electr. bedriji? Voorz.Die begrooting is vorige vergadering al ingediend. Als commissie-leden worden benoemd de heeren Kostelijk, Met en Poland. Algemeen wordt goedgevonden 6 maanden ver lenging van ontruimingstermijn toe te staan voor de afgekeurde en onbewoonbaar verklaarde wo ningen aan den Veenhuizer Middenweg. Uitloten van geldleening. Twee obligatlën, elk van f 400 (nos. 122a en b) worden bij trekking uitgeloot. Goedgevonden wordt, bij het Rijk nog aan te dringen op toezending van een door dc gemeente nog te vorderen bedrag, groot f 1251, inzake uit- keering onderwijs. Algemeen wordt goedgevonden nog eenige uit breiding te geven aan de bepalingen voorkinde ren, die moeten worden uitbesteed, een en ander overeenkomstig den wensch van Ged. Staten, die daarover een schrijven hebben ingediend. Voorzitter bespreekt regeling vervolgonderwijs, waarover Ged. Staten niet geheel tevreden sche nen, doch besloten wordt thans, het voorloopig nog te laten zooals het is. Algemeen wordt goedgevonden op de agenda der volgende vergadering te plaatsen bespreking waterleiding. Voorzitter deelt mede dat B. en W. een voor- loopige bespreking hebben gehad met een comité tot stichting eener R.-K. Bijzondere school aan het Noordeinde. De bedoeling is de bestaande school III met on derwijzerswoning eventueel ter beschikking te stellen van her bijzonder onderwijs. Er zullen dan ongeveer 28 leerlingen voor Openb. Lager Onderwijs overblijven in schoolwijk III, waarvoor bijv. een nieuw klein schoolgebouw ge sticht zou kunnen worden. 85 pCt der bevolking daar is R.-Katholiek. B. en W. kunnen later een voorstel formeeren en den Raad aanbieden. Maar 't is zoover nog niet. 't Is nu alles nog maar voor loopig en 't is ook nog een voorloopige mededee- lins:. Maar nu weet de Raad er dan toch reeds iets van. Een volgende vergadering kan het nader worden behandeld. Nu is er nog niet veel van te zeggen. En voorstellen zijn er nog niet. Met dank voor opkomst en medewerking volgt nu sluiting der vergadering. NOORDSCHARWOUDE. Do Kolifeesten. Oom halfnegen Maandagmorgen werden de wedstrijden voortgeizet en om een uur bad ten raadlhuiize die officieele ontvangst plaats van ihet hoofdbestuur en het bestuur van „Ons Genoe gen", door het gemeentebestuur, waarhij aan bieding van den eerewijn. Burgemeester Brinkman releveerde daarbij het laatstgenomen besluit van den Raad in het belang van den Kolfbond en deelde mee, dat het het gemeen tebestuur een eer is, de besturen hier ten raadhuize te ontvangen. ZjE. heet allen uit naam van den Raad hartelijk welkom en hoopt, dat de dagen genoeglijk mogen worden doorgebracht. De conducteur heeft wel eens gezegd, dat men bier op Nova Zambia arriveer de, doch 'nvt tad -van de kool en de -alen hyiift ajJker in den oorlogstijd den lande groote diensten bewezen. Toen heeft Noordscharwoude wel eenige naam ge maakt. Met den wensch dat het in deze gemeente mee zal vallen, wondt de bijeenkomst voor geopend verklaard. ,Dr. Van Balen Blanken bracht hierna den dank over van den Ned. Kolfbond voor de hartelijke ont vangst en wijst er hierna op, dat het kolfspel niet .staat in het toeken van de wetenschap. Het spel is niet hot doel, doch het middel om gezellig bijeen te zijn. Door biljart en fiets heeft het kolven wel de grootste bloei gehad, doch het is en blijft je sport voor meer bezadigde menschen, voor gezondheid van lichaam en geest kunnen we geen rechten laten gel den, doch het gemeentebestuur bewijst, dat de rech ten van wellevendheid en gastvrijheid - ten zeerste worden geryoeld, We zullen dit weten te waardeeren en als we naar huis gaan, zullen we dat weten te waardeeren en een aangename herinnering aan deze plaats behouden. De heer Keizer spreekt hierna als lid van de of ficieele commissie en als lid van den Raad enkels woorden, waarna Dr. van Balen Blanken den tijd ge komen acht, om met het houden vam de hoofdbe stuursvergadering aan te vangen. Daarna heeft ,de algemeens vergadering plaats. .Algemeene vergadering. Om drie uur wordt door den voorzitter de vergadering geopend, doch alvo rens het openingswoord te spreken, herdenkt de ver gadering bij monde van den voorzitter de nagedach tenis van eenige overleden leden, die men gekend heeft als krachtige medestrijders en verdienstelijke leden.- De waardeerende woorden door den voorzit ter Dr. van Balen Blanken gesproken, worden door de vergadering staande aangehoord. Hierna spreekt de voorzitter het openingswoord en spreekt de hoop uit, dat. deze vergadering uitstekend mag slagen. De wijze waarop de ontvangst in de ge meente Noordscharwoude heeft plaats gehad, be looft daarvoor alle goeds. Voorzitter twijfelt niet, of de stemming ln de ver gadering zal van dien aard zijn, dat ze zal strekken 'tot bloei van den Ned. Kolfbond. Hier en daar wordt soms gefluisterd, dat de kolfsport niet meer van de- een tijd is, doch voor menschen op leeftijd is het ze ker de sport die het meest is aan te bevelen. De ba nen strekken bovendien steeds tot hernieuwde ken nismaking. We kennen op onze banen geen verschil van geloof, denken en gevoelen, lm de kolfsport '3* allen een. We blijven de behoefte gevoelen van tijd tot tijd samen te komen. Ik hoop, dat elk de kracht zal blijven behouden om mede te werken, dat de kolf sport behouden blijft. Medegedeeld wordt, dat van Utrecht bericht van verhindering ia ingekomen en dat de hoofdbestuur der LuflenbuDg wegens familieomstandigheden ver hinderd is aanwezig te zijn. Van de Kolfsociëteit ,4e Prins van Oranje" te Goes is het voorstel ingekomen, om de wedstrijden voort aan Zaterdags aan te vangen, waardoor de Dinsdag vrij komt. Met het oog op den meer en meer vrijko menden Zaterdagmiddag zal dit minder tijdverlies geven. Door den afgevaardigde van Goes wordt het punt nador toegelicht. Het hoofdbestuur heeft dit voorstel nauwgezet overwogen, doch kan er geen gunstig ad vies o pgeven. Het is niet gewenscht om Zondags morgens te kolven. Dit zijn we verplicht omdat met aJ'lo gozinditon rekening moet worden gehouden. Wo zouden gevaar loopen, leden te verliezen, wat niet gewenöpht is. Bovendien is de vrije Zaterdagmiddag voor velen van weinig beteekenis on is de Zaterdag in het algemeen niet den dag om als feestdag ge bruikt to worden. Don Zondagmorgen zouden we dus toch verliezen. Toch Is het hoofdbestuur er van over- tüigd, dat de tegenwoordige regeling van Goes groo te offers vraagt, vooral omdat het daar Dinsdags nmilktdag is. We willen daarom Goes tegemoet ko men door te zorgen, dat voor ben de wedstrijden op Zondag en Maandag kunnen afloopen. Do vergadering betuigt door applaus hare Instem ming met deze regeling en Goos noemt or «onooRsn mee. Nog wordt opgemerkt, dathet goed kan zijn voor alle wijdlliggende aMeeMngen deze maatregel toe te passen, doch de voorzitter merkt daarbij op, dat niot alle ofdeolingen een marktdag hebben. De penningmeester doet hierna rekening en ver- amtjwoording, waaruit blijkt, dat het saldo is gedaald van f 220.52 op f 142,00, wat den penningmeester doet opmerk'-n, dat daarin verandering zal moeten wordei» gebracVr.. Vooral de stijging der medailles met min stens V'1* pet. veroöraaulkt de hoogere uitginven.t Voor den wissellbeker en oorkonde is varn 32 afdeolingen f 10 ingekomen., waarmee de kosten gedokt zijn. Het hoofdbestuur heeft de rekening nagezien on in volkomen orde bevonden, waarna ook de verga dering or die goedkeuring aan hecht. Hierna doet de voorzitter enkele mededeelingon omtrent den wisseltoeker. Noordscharwoude en Zuid- scharwoude hebben hun bedragen ingezonden, na dat de oorkonde reeds klaar was. Deze namen ko men dus daarop niet voor. Door Lopik wordt staan de de vergadering 10 gulden daarvoor aan den voor zitter ter hand gesteld. Omtrent de contributie is het voorstel van het hoofd bestuur om dit als minimum op f10 te laten, om de kleine afdeelingen niet zwaarder te belasten. Voor de grootere afdeelingen zou het hoofdbestuur dit op f 15 willen brengen. Met applaus wordt deze regeling aanvaard. Omtrent den wisselbeker stelt het hoofdbestuur voor deze te geven aan het corps, dat driemaal achter een gewonnen heeft, of viermaal ln het geheel. Tweemaal achtereen en driemaal geheel is in de praktijk te weinig bevonden. Tien dagen voor een wedstrijd za1 deze beker op de plaats van den wedstrijd moeten zijn, terwijl het bestuur voorstelt, de beker op kosten van den Bond te assureeren. Als de club, die de be ker in bezit, heeft, ophoudt te bestaan, of geen lid van den bond blijft, zal de beker het eigendom van den Ned. Kolfbond zijn.- Met applaus gaat de ver gadering met deze regeling accoord. Door „Mik Wis" te Koog aan de Zaan wordt er op gewezen dat dan de sajetclubs weinig kans van den beker zullen hebben, omdat ze meestal het laagst in de punten blijven. Voorzitter wijst er op dat juist op het oogenhlik de sajetkolvers het hoogst in punten staan «Met algemeene stemmen worden de periodiek af tredende leden van het hoofdbestuur C. Bijpost te Schagen, Th. R. Lunenbuig te Tholen en G. C. Eisma te Bolsward, heikozen. Ter voorziening in de vacature van wijlen den heer W. Stolp te Hilversum worden drie candidaten ge noemd, t.w. M. D. Kalker, Amsterdam, J. Joman te Noordscharwoude, N. C. de Boer te Koog a. d. Zaan, waarvan de laatste'wordt ingetrokken Met 18 stem men op den heer Kalker en 7 op den heer Joman wordt eerstgenoemde gekozen. De volgende algemeene vergadering zal te Krom menie zijn, omdat „Onder Ons" aldaar dan haar 25- jarig bestaan viert. Als plaatsvervanger worden op den voorgrond ge bracht „Mik Wis", Koog a. d. Zaan, en „De Vier Eenen" te Spanbroek. Met 14 van de 23 stemmen wordt Spanbroek plaatsvervanger. Daar wordt dus over twee jaar de algemeene vergadering gehouden. .Dij de rondvraag wordt voorgesteld voortaan de candidatenlijisten drie maanden voor de algemeene vergadering te laten indienen. Deze termijn werd te lang geacht, doch voor deze regeling werd algemeen gevoeld. Besloten wordt, dat candidaten tijdig voor de algemeene vergadering moeten worden ingeleverd. Nadat een der afgevaardigden nog een hartelijk woord van dank gebracht beeft aan den voorzitter voor diens wijze vian optreden, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Zoo is dan deze driedaaglsche kolfwedstrijd weer achter den rug en er kan niet anders gezegd worden, dan dat door de kolvers op waardige wijze feest ge vierd is. Na hetgeen we reeds over het feest en ds wedstrijden geschreven hebben, meenen we, dat bet TJlot. noodig is ei- veiden- «Wf «4* io wfS&n <aia 'LV.a we in 'hóofdizaak volstaan met het vermelden vanden uitslag, welke is als volgt: Eereprijs, de zilveren wisselbeker, door „Op Maat" te Zuidschariwoude, le corpsprijs, een proote verguld zilveren medaille, door „Op Maat" te Zuidschanvou- de, met 446 punten; 2e corpsprijs, voor gummiballen, een groote zilvelen medaille, door „Ons Genoegen", te N o o rdscfo arw oud emet 409 punten; le prijs voor sajetballen. een groote verguld zilveren 'medaille, door „Mik Wis te Koog aan den Zaan, met 363 punten. '2e prijs voor sajetballen, een groote zilveren medaille door „Barsingerhorn" te Barsingerhorn. Personeelprijzon: le prijs, C. Bakker, met 150 pun ten; 2e prijs P. Molenaar te Zuldscharwoude, met 157 punten, 3e pr. Jn. Schrioken te Oudkarspel met 152 punten,. 4e prijs K. van Vliet te Krommenie, met 152 punten; 5e prijs, P. Kostelijk, te Heerhugowaard, met 150 punten,. Ce prijs C. Langedijk Sr. te Noordschar woude, met 148 punten: 7e prijs C. Langedijk Pz., to Noordscharwoude, met 148 punten. (Seriepr ijlzen: le prijs W. Kostelijk te Noordschar woude, met 98 punten, 2e serie; lo prijs, le serie, B. van der Maat te Lopik met 54 punten; eerekruis, 2e serie P. Hagenaar te Zuldscharwoude, met 54 pun ten; Twaalvenprijs H. J. MaLkoek te Goes, met 5 twaalven. Elvenprijs J. II. van der Weijden te Am sterdam, piet 5 elven. Tienenprijs D. Keppel te Noord scharwoude, met 6 tienen. Negenenprijs J. Schenk te Barsingerhorn, met 3 negenen. Achteniprijis, T. Pran ger te Noordscharwoude met 3 achten. Zevenemprijs, P. Langendijk te Zuldscharwoude met 3 zevenen. Bij zondere prijzen: D. Bakker te Noordscharwoude, mot 77 punten. Juryprijs: C. Hopman, te Noordschar woude, met 74 punten. De prijsuitreiking had plaats door Dr. van Balen «Blanken, die een hartelijk woord sprak en allen dankte voor de genoeglijke dagen in .Noordse,ham ou de doorgebracht. Noordschamexude zal bij het hoofd bestuur en zeker ook bij de deelnemende clubs in aan genome herinnering blijven en gehoopt werd dat de vele bezoekers ook bij de Noordscharwouders in aan gename herinnering zullen blijven voortleven. Met sympathie, zeide de Bondsvoorzitter, zullen we aan u blijven denken. Na de prijsuitreiking! was het groot, aantal bezoe kers nog tot laat in den nacht gezellig bijeen. Voor drachten werden gedaan, zanignummortijes/ worden gegeven en opgevoerd werd de revue „Barnum en Bailey", of terug uit Amerika. Aan het einde daarvan werd in een keurige verlichte groep nog hulde ge bracht aan den Ned. Kolfbond', wat zeker een verras sing kon genoemd worden. Tot besluit een dansje, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Van do dagelijiksche biljartwedstrijden kunnen we de uitslagen nog niet meedeelen, omdat die op de lijs ten nog niet waren uitgezocht. MOORDAANSLAG ZIJPE. De toestand van de getroffene Elisabeth Blaauboor was hedenmorgen zoo, dat zij een vrij rustige nacht had doorgebracht, zij had geen koorts, maar de toe stand blijft natuurlijk hoogst zorgelijk. LANGENDIJKER GROENTEN VEILING Br. op L. '13 Sopt. Bloemkool, le soor' f4.90 a 10.20, 2e soort f2.20 a 3,60, per 100 stuks. Roode kool f4.10 a 7,30, 2e soort f2,50 a 2,80, gele kool f6.80 a 10.40, 2o soort f 3,40 a 4.50, witte kool f 6.10 a 8,40, alles por 100 Kg. Wortelen f 12,30 a 14,10, per 100 bos. Schofsche muizen f8 a 8,40, schoolmeesters fö.80 a 10.30, blauwe f8 a 9,20, eigonlhelmcrs f7,70, bravo's f6.70, kleino f2,40 a 2,70, bieten 14.30 a 5:90, gele nep f9.60 a 10.30, drielingen f7,00 a 8,20, uien f9 a 10.90, slaboonon f 65.40 a 69,70, alles per 100 Kg. Aanvoer: 8185 st. bloemkool, 98000 Kg. roode kool, 52000 Kg. witte kool. 30800 Kg. golo kool, 4270 bos wortelen, 20500 Kg. uien, 3200 Kg. gole nop, 10800 Kg. aardappelen, 3350 Kg. bieten, 75 Kg. slaboonen. NOORDERMARXTBOND, Noordscharwoude. 18 Sept. Schoolmeesters gC.10 a 8,20, eigenheimers f-7,10 a 7,70, blauwe aardapp. f8,50, bravo's f7,20, 'drie lingen f9 a 4.40, kloine f2,30 a 2,70, spercioboonen f 50 a 00, grove uien f 8,20 a 10, drielingen f 7,50 a 8.10. aT,4^gelo \aoij rriWt&' £Soni rcjfraM alles per 100 Kg. Boswortelen f 10 a 15.20 per 100 bos. WARMEND UI ZEN, 13 Sept. Roode kool f3.00 a 6, gele kool f 0 a 9.40, witte kool f 4.70 a 6.60, uien f 9,90 a 10.10, nep f 940 a 9.40. driel. f7,60 a 7,70, poen f8,40 a 9, uitschot roodo kool f 1,20 a 4.40, blauwe aardappelen f 9,10, Aanvoer: 2880 Kg.'roodo kool, 7075 Kg. gele kool, 16875 Kg. witte kool, 1750 Kg. uien, 650 Kg .nep, 2975 Kg. peen, 2500 Kg. aardappelen, ME'DEiMBLIK, 13 Sopt. Aardappelen: Bonto f2 a 2,20, blauwe f2 a 2,15, por 25 Kg. Witte kool 15 a 5.60, roodo kool f 5,12 a 5.48, per 100 Kg. Spercieboonon f6.05 a 9.10, uien f2,30 a 2,45, per 25 Kg. ANNA PAULOWNA, 13 Sept. Groote aardappelen f7 a 9, drielingen f4 a 4.80, kriel 12,25, slaboonen 15350 a 7450, snijboonen fÖO, PURiMlEREND, 13 Sept. /Kleine fabriekskaas 15 stapels, f07 zonder merk, f 75 met merk, kleine boeronkaas, 36 stapels, f 72, zon der meik, 176 met rljksmerk; 0 stapels commissie- kaas f72; 408% Kg. boter f3,25—3,40, per kilo; 894 runderen, ,485 vette en 345 melk- en goldekooien, vette f1,30—d,70, per Kg., melkkoeien 1250—700, han del stug; 65 stieren; 94 paarden 1200400 por stuk; 1/14 vete kalveren f 2,30—2,50 per kilo, handel matig; 176-nucht. kalveren 120—60, handel matig; vette fok- koe f 25—72, handel marig; 364 vette varkens f 1,04 —1,20 per Kg., handel matig, 50 mag. varkens 136—60 per stuk, handel stug; 246 biggen f18—30; 996 scha pen f36—58, handel stug; 565 lammeren 124—37 80 bokken; kipeieren f 1314 perx100; 525 zak appelen fl—9, por zak; 375 zak peren f2—10, per zak. De heer Marchant heeft in de Tweede Kamer zijn interpellatie gehouden over de reconstructie van het Kabinet. En de minister-president heeft op de door den heer Marchant gedane vragen heel sober geant woord. Op de vijf vragen antwoordde hij alleen: Eerste vraag. Het Kabinet heeft ontslag ge vraagd na de verwerping van art. 27 der dienst plichtwet, omdat dit ontwerp een gewichtig deel was van de regeeringstaak. Na een dergelijk afkeu rend votum bracht het parlementaire gebruik mede om ontslag te vragen. Tweede vraag. De minister van Oorlog kon uit den aard der zaak geen deel meer uitmaken van het kabinet toen dit besloten had het bewind te blijven voeren. Dat spreker het ontwerp-dienstplichtwet me de had onderteekend, was noodig met het oog op enkele artikelen o.a. inzake de loting. De minister van Financiën had niet steeds op de instemming van de Kamer mogen rekenen. Daarmede heeft spre ker rekening willen houden. Derde vraag. Behalve ten aanzien van de mi nister van Oorlog en Financiën, gaven de omstan digheden geen aanleiding tot wijziging van het kabi net. (Groote vroolijkheid links.) Vierde vraag. Deze vraag zeide de minister is reeds beantwoord door, de tweede vraag. (Groote hilariteit links.) Vijfde vraag. De nieuwe voorstellen van den mi nister van Oorlog zijn neergelegd in het gewijzigde ontwerp-dienstplichtwet en de voornaamste van den minister van Financiën zullen blijken uit de milj oenennota. Hiermee was spr. gereed. Ook minister De Geer voerde nog bet woord om zijn optreden te verdedigen. Het spreekt vanzelf dat Mr. Marchant den minis ter-president kappittelae over deze eigenaardige be handeling van deze zaak en zich ernstig daarover beklaagde en voelde vooral minister De Geer.aan den tand over zijn beloofde militaire bezuinigingen, terwijl hij nu met het kabinet door dik en dun mi litaristisch was. Mr. Marchant noemde de coalitie politiek in strijd met 'slands belang, alle eenheid in de coalitie is zoek en over de heele linie hebben de katholieken het onderspit tegenover: de eischen

Schager Courant | 1921 | | pagina 2