T AlieiecD Nifiis- Mnitutit- LulliivHiL Donderdag 22 September 1921. 64ste v- 6894 UITGEVERS: TRAPMAN CO.. SCMAGEN. Abonnementsgelden. vóór 1 October Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. 9;,vJ^c*schte nu 4 maanden gev. Raad Barsingerhorn. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag. Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.fi uur worden AdverienuPii zoo\eel rnoijHiïk iri het eersiniikoinend nummer ueplaatst POSTCIIFOtlP. en OIRODIFNST 23330. INT. TF! EF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVEKTKN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno Inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Aan vnn tan bnJttea da gamaenta Behagen doen wij het verzoek da abonnementsgelden over bat derde kwartaal ten bedrage va al 1,80' •var te maken per poatwiï-el ol over te latBn schrll- ,eu óp onze postrekening No. 23330. De laatste manier van vereilenlng raden wi) ten ■eerste aan, daar het bedrag dan voor sleehls 10.05 wca-d» nvorposohrevten I formulieren ziln aan alle postkantomn 4 een halven eent verkrijgbaar. Per boatwlssal daarentegen zijn de koelen 10.10. Na genoemden datum wordt beschikt met 10.14 Ver hooging. Toezenden Is dos voordsellgl Voor alls abonad's, dia gswoon aha het oonraat»»- geld aan onze 'Agenten (da plaalsalllka kantocerhan- dera) la batalen, geldt dll verzoak niet DE ADMINISTRATIE. Zitting van Dinsdag 20 September 1921. ..Kr was ereis.... zoo is de aanhef van menig aardig vei haaltje voor onze lieve jeugd er was nu 'n aardig waschlijstje van beklaagden zouden we zoo zeggen vandaag. We willen maar dn eet beginnen met nummer één van de rol van strafzaken. GEKN BEROUWVOLLE ZONDARES. Allee dan dames voor I Aagje Hollenberg heeft als eersteling de eer Zij is 22 jaren geleden geboren te Barsinger horn en laatstelijk woonachtig in Alkmaar. Daar in de oude victoriestad heeft ze getoond, lange vingertjes te bezitten. 't Was zoowat halt Augustus, dat Aagje 's avonds t\aur verrichten dagtaak den slaap niet kon vatten. 2e piekerde als zoovele jonge maagden over haar toilet. Om maar van onder at te beginnen: de kousen. 'n Onderdeel' van elk welverzorgd damestoilet, waaraan tijd en geld genoeg besteed zal worden. En 't was bij Aagt zoo treurig er mee gesteld. Niet één toonbaar paar toonde hare magere garderobe aan. 't Was wél ellendig. Haar slaapkamer in de dienstbetrekking waar ze in Alkmaar was in 't café van den heer K. Willig deelde ze zusterlijk met een ander dienst meisje G. M. Mulder genaamd. Van deze gapte ze toen een paar behoorlijke kousen zonder luchtgaatjes. 't Is nog niet eens zoo heel lang geleden, dat Aagt voorwaardelijk veroordeeld is. De reclassee- ring is toen zoo edelmoedig geweest, zich harer aan te trekken. En zoodoende kwam ze nog weer aan een betrekking. 7.e „diende" toen in Den Helder. En nu dit! Zij heèlt zich de vrijheid veroorloofd om onlangs uil net Huis van Bewaring zus zit namelijk in voorunest, of, zooals de geijkte term luidt, gede tineerd, een brief te schrijven, waarvan de in houd lang niet te roemen valt. De O. v. J. requireerde nu 4 maanden gevange nisstraf. Ook zal nog ten uitvoerlegging van Aagi's voorwaardelijke straf worden gerequireerd, nu zij het lang niet tot het einde der gestelde proefjaren heeft kunnen volhouden met „oppa9.sen'\ Aagtie lief schreit bittere tranen en haar rechts geleerde raadsman, Mr. Langeveld doet in zijn pleidooi uitkomen dat zijne cliënte met de haren thans weer op goeden voet is. Voor het overige doet de verdediger het beste, wat hij in dit geval onzes inziens kon doen; zich n fereeren van het oordeel d<-r rechtbank. UIT ARMOEDE. Een loopjongenije van middelbaren leeftijd met name Jan Edel, was veroordeeld wegens weder rechtelijke to'eeigening van waschgoed tot3maatid jes brommen. Sinjeur was van dat vonnis in ver zet gekomen. Hij zei thans uit armoede tot de wandaad te zijn gekomen. Maar dat gaf hem niet veel, want de O. v.J. vroeg bevestiging van het ge wezen vonnis. En de bestolen juffrouw deed al haar best om nu meteen weer haar waschgoed mee te krijgen. Wat haar echter voor vandaag niet gelukte. EEN KANSJE. Daarna kregen we Jacob Groot, die op 25 Maart j.1. te Limmen, de motor- en rijwielwet had over treden. Hij was dóór den kantonrechter vrijgespro ken. Maar daarmede was de Ambtenaar van 't Open baar Ministerie niet content. En hij ging in appèl. O. v.J. eischte bevestiging van net kantonrech- terlijk vonnis, zoodat het voor Groot nog alle kans geelt, dat hij overeenkomstig het vrijsprekend von nis van het kantongercht vrij zal gaan. ONTTREKKING AAN EEN FAILLIETEN r* s BOEDEL. Immetje Duin, ega van dèn aan den rechtbank !?i?i welbekenden Grootebroeker manufacturier Willem Anthonius Venrooij, moest nu voor den vierschaar. Haar man was dezen zomer failliet ge raakt. En zij had eenige goederen onttrokken aan den faillieten boedel van haren echtvriend. Dat liep echter leelijk vast, al had ze het geschiedenisje heel netjes en secuur in het boetje van een nabu- rigen smid opgeborgen. ER IN GEVLOGEN. Marie Koerts, oud 21 jaar, een Amsterdamsch dienstmeisje, had van 't voorjaar bij Dominee ?ainK(S00rn *n .0* Blokker gediend. Daar had ze f 10.50 weggeflikt. Dominé, die reden tot achter- doent meende te hebben, merkte enkele .zilver bons. En de dievegge liep er in. Ze is nu bij het Leger des Heils, waar ze zich goed schijnt te ge dragen. J 6 De O. v. J. rquireerde 4 maanden gev. tegen het oneerlijke meisje. EEN LOSSE TONG. Gerbrand Dekker een 21-jarig Texelsch jong- mensch, had op 19 Juni een paar Texelsche schoo- nen beleedigd Hij flapte er m^ar uit wat hij kwijt wou. En bij onderzoek bleek zijn onplezierige taal bovendien nog absoluut ongemotiveerd te zijn De O v.J. eischte een tientje boete of 10 dagen brommen EEN POP BOETE DOOR EEN HOND. Johannes Diemeer, jachtopziener te Egmond Bin nen, had aldaar op 14 April j.1. een politiehond mee op surveillance. En hij heeft niet voorkomen niet kunnen voorkomen, dat de houd zekeren Schuit, 'n srroo- per in de beenen beet. De O. v. J. eischte thans f 1.— of 1 dag hechte nis en wees op de moeilijkheden, waarmede de politie in uitoefening van functie te kampen heeft DE POLITIE BELEMMERD. De gebroeders Cornelis en Arie Smit een paar jongelui uit Harenkarspel, (Arie is thans echter slagersknecht te Spaarjulam) volgden nu, Cornelis had zich .onlangs in een café te Schagen, zóó on- voegelijk gedragen, dat hij er uit moest. Met poli- tieh.ulp oog wel. Maar toen de rijksveldwachter Schouten van Dirkshorn, dat karrewei zou opknap pen verzette Cornelis zich geweldig Om 't Spul te volmaken, begon Arie broer Kees in diens wederspannigheid nog krachtig te steu nen en de politie werd zoodoende niet weinig be lemmerd. Dè O. v. J. eischte tegen elk der beklaagden een maand gev. Cornelis vond dat wat zwaar. UITSTEL IS NOG GEEN AFSTEL. De 68-jarige beklaagde Simon Schiaper, veehou der te Bergen had zijn als zuiver en onverwachts af te leveren melk vervalscht. Nu werd wel de keurmeester G. v. d. Wetering als getuiae gehoord, doch de deskundige. Willem Voorthuizen was wegens ziekte absent. De O. v.J. vroeg en verkreeg een paar weken aanhouding van de zaak. wier Dehaiuleling op Dinsdag 4 Oc tober a.s. zal worden voortgezet. DEUREN DICHT. Volgt een zaak met gesloten deuren met toepas sing der kinderwetten. LEERPLICHTWETSOVERTREDING. Ma Bommer, huisvrouw P. Dekker te Broek op Langendijk was wegens leerplichtwetsovertreding voor den kantonrechter gedagvaard geworden. Die haar vrijsprak. Maar de Ambt. bij het Openb. Ministerie was in hooger beroep gegaan. Dat thans werd behandeld. Meester Saai het betrokken schoolhoofd ver klaarde dat beklaagde's zoontje verschillende schooltijden in April j.1. had verzuimd. Beklaagde weer in verband daarmede op hare l April j.1. plaats gehad hebbende gezinsvergrooting. Daar zij niet over voldoende hulp kon beschikken is het toen voorgekomen, dat de 12-jarige zoon Albert, die 24 dezer 13 jaar wordt, eenigekeeren de school verzuimde. Bekl. zegt dat haar man nog aan meester Saai had gevraagd om verlof voor Albert.-Meester Saai beweerde integendeel dat Dekker niet bij hem daarover had gesproken. De heer O. v. J eischte tegen btkl. en tegen haar man elk 15 dagen hechtenis. BELEEDIGING. Nicolaas Zand, visscher te Hoorn had aldaar op Dinsdag 28 Juli j.1. zijn stad- en 'vakgenoot A. T. Namen beleediga door hem een aaldief te noemen en hem te verwijlen, dat hij 2 pond aal van hun Nicolaas zou hebben gestolen. Nico kwam meteen roeiboot'uit|de Zuiderzee -thuis. Namen bevond zich met anderen aan het Havenhoofd en toen permit teerde Nic zich de kwetsende uitingen. Die hem thans op een eisch tot f 20 boete of 20 dagen hech tenis kwamen. DE HONDJES VERGETEN i De heeren Appe Jelzman, Edelenbosch en Bos sel uit Enkhuizen waren nu aan de beurt wegens overtreding der plaatselijke belasting, door het niet aangeven van hunne respectieve hondjes. Tegf n elk hunner werd door den heer Officier gevotderd f5 boete of 2 dagen de doos in. KEN AN H MILII AIRISTISCHK DAAD. Herm in Jan Schuurman uil 's Hage was de vol gende beklaagde. Hij was absent. Hij reed den 19en Juni in gezelschap van anderen per fiets door Bergen. Daar kwam hij zekeren Frederik Maria Antnouius Kessel, een 22-jarig bloemist uit Alkmaar tegen, die met het geweer over den schouder per rijwiel zich naar het doel van z'n tocht begaf. Kessel had het geweer aan een riem hangen. Plotseling hoorde hij Schuurman ii zijn onmid dellijke nabijheid leelijke woorden uiten, o.a. werd „moordenaar" tegen hem gezegd. Al spoedig had hij aan eiken kant naast zich een wielrijder. De èene, Schuurman, nam een mes. sneed in den riem en trof cb-ze terdege. Teen Schuurman het geweer gegrepen had ver nielde hij het. De 18-jarige kantoorbediende T. de Jong uit Zd. Scharwoude, di.; zich in Schuurman's gezelschap bevond, had het voorgevallene gezien, doch haa gemoedsbezwaren tegen den eed, zoodat een for mulier moest worden ingevuld en onderteekend. De vernieling van het geweer dat aan den Staat der Nederlanden toebehoorde, vond des morgens te omstreeks half elf uur plaats. Dina Blom, een Alkmaarsch meisje, dat er ook wat van had gezien, dat de anti-militairist het ge weer had vernield, behoefde niet als get. te worden gehoord. Van haar verhoor werd afgezien. Tegen Schuurman werd f 30 boete of 30 dagen hechtenis geëischt. A.s. Dinsdag uitspraken. Vergadering van den Raad op Dinsdag 20 Septem ber 1021, des middags half vier. Afwezig mevr. Bergman—Gons en de heer Buis. Voorzitter do heer K.- Breebaart Dz., Burgemees ter, secretaris de heer P. Bronder. Na opening volgt vaststelling der notulen, onder dankzegging aan den secretaris. Van don hoer Buis la bericht ingekomen, dat hij verhinderd is de vergadering bij te wonen en te veris mededeeling doet, dat hij door drukke werkzaamhe den en aanstaand (vertrek, bedankt als raadslid. Voorzitter brengt den heer Buis dank voor hetgeen hij voor de gemeente heeft gedaan en hoopt, dat het hom en zijn vrouw en kinderen in hunne nieuwe woonplaats goed moge gaan. Volgende week zal. het hoofdstembureau bijeen worden geroepen, om een opvolger van den heer Buis te benoemen. Ingekomen is het rapport over het Gemeentelijk electriciteitsbedrijf, le halfjaar 1921, van den accoun tant don heer J. Schoorl Pa. Het winst saldo b edroeg f il54.54, terwijl melding wordt gemaakt van do keu rig gevoerd© boekhouding. (Mevr. BergmanGons komt tor vergadering. Het rapport wordt voor kennisgeving aangenomen, >nadat voorzitter er op heeft gewezen, dat blijkens dit rapport de administratie van het bedrijf in goede handen is. De Schager Handeldrijvende- en Industrie el e Mid- denatandsveroenigiiig vraagt voor hare handelswin- teravondschool een subsidie van f10 per leerling. iB. en W. stellen voor, hierop in te gaan. Vorig jaar waren 7 a 8 leerlingen uit onze gemeente. Goedge vonden. iDe vakteekenschool te Winkel vraagt voor de 3 leerlingen oen subsidie van f60. Ook hier adviseoren B. on W. gunstig te beschikken, omdat do school in een behoefte blijkt te voorzien. Allen voor. Het gemeentebestuur van Alkmaar geeft kennis van do ontvangen begrooting. van don keuringaraad van waren, welke begrooting aangeeft, dat de kosten worden geraamd op 22X cent per inwoner. Voorzitter zegt, dat hieraan weinig anders is te doen dan het voor kennisgeving aan te nemen. De kosten zullen dus ongeveer f400 worden, waar mee rekening bij de begrooting zal worden gehou den. Voor kennisgeving aangenomen. Voorloopig wordt vastgesteld de gemeenterekenlmg 11920, nadat do heer Blaauhoor namens de commis sie tot goedkeuring had geadviseerd en den admini strateur dank had gebracht. De ontvangsten bedroe gen f 157008,72^, uitgaven f 160968,88, rtadeolig saldo f 3980,15^. Mervr. BergmanGons rapporteerde, de rekening van het Armbestuur en Weezenbestuuir goed te keu ren. Alles was in orde bevonden. Algemeen Burgerl. Armbestuur: ontvangsten f 22501,27^, uitgaven f 29515.72H, madeelig saldo f 70(14,45. WFeezenarmbe- stuur: ontvangsten f6005.58, uitgaven f 5644.03^, voordeellig saldo f 301,54%. Gemeentelijk Electxici- iteitsbeidrijf. De winst- en verliesrekening geeft aan een bedrag van f 12666.08%, met een saldo winst van f 11094.44. De winst- en verliesrekening van het levens- mididelenbedrijif geeft aan een bedrag van f 176051, met een verliescijfer van f 1572/13. Mededeeling wordt gedaan van de inschrijving aanbesteding verbouw school Kolhorn, Er waren 4 inschrijvingen en wel: J. Schenk, Barsingerhorn, f10095, A. Droog, Kolhorn, f 11011, J. Faua, Nieuwe Niedorp, f111380, G. Veter, Wieringerwaard f14597, B. en W. stellen voor, het werk aan den heer Schenk op te dragen, waarmee ook de Inspecteur van het L. O. zich kan vereenigen, Goedgevonden. Tijdens den verbouw zal het keikgebouw met consistoriekamer voor het geven van onderwijs worden gebruikt en wel voor een vergoeding van f 100, benevens f4.50 per week voor het schoonhouden van het gebouw en het aanmaken dor kachels. Algemeen werd het een. zeer billijke regeling gevonden. Voor den mest was ingeschreven door C. Schenk Aiz., WieTingerwaard voor f126, door Jm. iBlaauboer Ga., Kolhorn, voor f200. Hoewel B. en W. het een klein hedrag vinden, stellen zij toch voor, het aan den meestbiedende, den heer Blaauboer te verkoo pyen. Goedgevonden. Inzake de kwestie schadeloosstelling aan mej. Zeijl- stra is een schrijven van den Commissaris der Ko ningin ingekomen, waarin deze mededeelt, dat wan neer de aanvrage op tijd was ingekomen, mej. Zeiji- stra aanspraak had gemaakt op een vergoeding van f 78, min 8 pet. Waar de onderwijizerssalarissen even wel thans door het rijk zijn geregeld-, is het niet ge oorloofd,, sch ade lo ast e lMmgen toie te kennen. B. en W. willen, na dit schrijven zich toch tot Ged. Staten wenden. De heer Blaauboer acht dit na het antwoord van den Commissaris niet noodig, want men voelt, dat het toch niet goedgekeurd wordt. De (heer Engel zegt idat thans wel geen gratificaties mogen worden gegeven, doch T betreft hier een scha deloosstelling die de betrokkene niet boven het rijks salaris krijgt, doch één, die zij, doordat het wette lijke door een vergissing niet is toegepast, niet heeft gekregen. Goedgevonden wordt, het bij Ged. Staten te pro beeren, Van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur Is het volgende schrijven ingekomen: Barsingerhorn, 10 Sept. 1901. Vrije geneeskundige hulp geizin A. Nderop. Naar aanleiding van Uw schrijven, d.d. 60/315, om trent het verzoek van A. Nier op, hebben wij de eer U-mede te deelen, dat ons Bestuur in zijne laatst ge houden vergadering zich omtrent deze zaak op het volgende standpunt heeft gesteld: le. het is het beste dat Nier op izdch persoonlijk om trent zijn veirzoek om geneeskundige hulp op kosten van de gemeente, tot den Voorzitter, een der leden of het geheele Bestuur wendt, teneinde zijn fdnantieele positie kenbaar te maken. Opgemerkt zij, dat een dergelijk verzoek nog nooit is ingekomen; 2e. dat het Armbestuur in verband met de vraag,, /vrije keus van dokter" het geschikt voorkomt, hier over een mondeling onderhoud te hebben met het college van Burgemeester en Wethouders; 3e. dat het hl. niet op den weg van het Armbe stuur ligt, na te gaan, in hoeverre de bewering van Nierop over onvoldoende hulp, recht van bestaan heeft, daar de patiënte tijdens de hulpverleening niet tot de anmempractijk behoorde Het Algemeen Armbestuur van Barsingerhorn, J. BAKKER Az., Voorzitter. H. H. DUBBELMAN, Secretaris. Mevr. Beigman—Gons begt, dat het waar is, dat de patiënte niet tot de armenpraktijk behoorde. Zij heeft over deze kwestie een gesprek gehad met den dokteren hem gevraagd, waarom geen geneeskun dige hulp werd verleend. IMe hulp is geweigerd op grond van wanbetaling. Spreekster vond dit wel wat erg, hoeiwel zij begreep, dat dit voor den dokter een reden kan zijn. De wanbetaling echter was zóó groot, van jaren terug en van kleine rekeningen, die wel betaald hadden kunnen worden. Spreekster heeft er den dokter op gewezen, dat door de wanbetaling, een onschuldige, het kind, moet lijden. Het schrijven van het Armbestuur wordt, hierop vtoor kennisgeving aangenomen. Voorts was van het Burgerl. Armbestuur nog het volgende schrijven ingekomen: Ter voldoening aan Uw verzoek, vervat in Uw schrijven dd. 5 dieizer, no. 60/325, hebben wij de eer U mede te deelen, dat ons Bestuur in zijne laatst ge houden vergadering heeft besloten U mede te deelen: le. dat de bedeelings bedragen (f 9 voor twee men- sohen en f6.50 voor één) met ingang van 1 Juli Jl. zijn teruggebracht op f8 en f6. Dat met uitzonde ring van het vorig jaar (waarvoor gegronde redenen bestonden), het door gewoonte wet is geworden, dat die bedeelingsnorm des zomers, wanneer het leven minder duur is, dan des winters, wordt verminderd om tegen den winter weer verhoogd te worden, zoo dat het Armbestuur ten hoogste verwonderd is, dat deze vraag, wordt gesteld, daar het antwoord direct is te zien in de over ieder jaar ingezonden rekening en verantwoording 2e. dat het Armbestuur zi. goede red-enen heeft om de gevraagde premiebetaling voor ouderdomsrente te weigeren; dat belanghebbende zich niet rechtstreeks tot het Bestuur heeft gewend en dat het Armbestuur zoolang de aanvraagster zich niet die moeite wenscht te getroosten, om over deize zaak mondeling met hun te spreken, zijn besluit zal handhaven. 3e. dat het Armbestuur zijn groote ontevredenheid uitspreekt over de wijze waarop thans en ook ree-da eerder in openbare vergaderingen, hun besluiten worden becritiseerd, met aanhaling van gronden en gevallen, die door iemand, die eerst de zaak se rieus heeft onderzocht, niet zouden worden gezegd, Dat het Armbestuur dan ook niet kan nalaten, zijn gedachte hier neer te schrijven, dat het hun onbegrij pelijk voorkomt, dat er raadsleden zijn, die, om te probeeren zich populair te maken, de schijn willen geven, dat zij door veel voor Armenzorg te gevoelen en niettegenstaande dat nobele gevoel, de werkelijke Armenverzorgers in hun toch al moeilijk werk, door- loopeind belemmeren en tegenwerken. Dat het Armbestuur het beter acht, dat iemand, die inderdaad iets voor de armen dezer gemeente ge voelt, zich dèn, wanneer hij meent, dat het Armbe stuur zich vergist, of onder welke benaming ook, een arme tekort onderstand krijgt, (dergelijke gevallen kunnen toch zeer goed voorkomen) persoonlijk bij •voorzitter of leden vervoegt, teneinde een dergelijke zaak te bespreken, wat zander twijfel tot beter resul taat zal leiden en waarvoor het Bestuur zich steeds aanbevolen houdt. Mevr. Bergman—Gons zegt, dat er voldoende rede nen zijn aanmerkingen te maken op het Armbestuur, doch spreekster zal daarop, om het persoonlijke niet ingaan. Wat het geval betreft, dat door spr. naar vo ren is gebracht, het Armbestuur was voldoende op de -hoogte van de benauwde omstandigheden, want die vrouw heeft zeer uitvoerig haar toestand aan het Armbestuur meegedeeld. Na dat schrijven trouwens is de onderstand met 2 kwartjes verhoogd. Spr. wist wel, dat de onderstand voor 2 personen 18 en voor één f 6 was en .de berekening van den onderstand voor deize vrouw komt dan ook vrij goed uit. In de 2« plaats zegt het Armbestuur, dat de naar voren ge brachte feiten niet voldoende worden onderzocht. Wat wordt echter niet voldoende onderzocht? Het is steeds gebleken, dat er abuizen werden begaan. Het niet in verbinding stellen met een der leden van het Armbestuur, waardoor er geen resultaten zouden wiorden bereikt, is een opmerking die geen plaats vindt, want spr. heeft te voren zich met 4 leden in veibinding gesteld, 3 Leiden evenwel hebben reeds bedankt en het 4e lid was dan zeker niet ter ver gadering, toen dat werd neergeschreven. Het is dan ook niet in orde, dit te schrijven. Het zich populair maken, dat de raadsleden zouden probeeren, ook geeft ihelt geen pas dat neer te schrijven. Laat een der leden van het Armhestur eens pro beeren met f6 of f 8 rond te komen. Het verwon dert dan ook spr., dat het bestuur op een dergelijke wijze het verzoek om meerderen onderstand zoo wreed' afwijst. Wij zijn er om de mindere klasse te helpen. Spr. heeft im 'de 4 jaren die zij in de gemeen te geweest is, haar oogen de kost gegeven en dingen gezien, die zij evenwel hier niet ter sprake zal bren gen. Wanneer hier echter dingen naar voren worden gebracht, geschiedt dat uit gevoel, niet om zich po pulair te maken. Er zijn nu eenmaal menschen die niet de moed hebben zelf huil nood kenbaar te ma ken, maar dan ook dankbaar izijm als men voor hun op de bres springt. De heer Engel is het met het schrijven van het Armbestuur heelemaal niet eons én een bewering als zouden de raadsleden de zaken in den Raad ter spra ke brengen om zich populair te maken, gaat alle per- ken te buiten en is niet te dulden. Wanneer een ze kere zaak in den gemeenteraad wordt besproken, dan gebeurt da.t, omdat men Is doordrongen van het idee dat dit een van die zaken betreft, waarom Ar menzorg omgezet moet worden in verzekering. Men zegt dat in bet openbaar om dat idee ingang te doen vinden en het Armbestuur heeft dan ook niet het recht een dergelijke insinuatie in dit schrij-ven naar voren te brengen. Spr. noemt het schrijven van het Armbestuur onpractisch. Dat de betrokkene zich niet tot het Armbestuur heeft gewend, het kan misschien nog 'n zeker eergevoel beteekenen en het is niet goed dan niet te willen helpen, maar de menschen persé te willen dwingen. Het Armbestuur schrijft, dat het in openbaar behandelen schade aan Armenzorg kan veroorzaken. Dat is een blaam die het Armbestuur op zichzelf geworpen heeft en wat ik niet zou heb ben durven doen. Ik condoleer het Armbestuur daar mee, want het kan inhouden, dat daardoor de be deelden nadeel izullen ondervinden. Als wij wat weten, wordt er in bet schrijven gezegd, dan moeten we er eerst met leden over spre ken. Persoonlijk heeft spr. dat altijd gedaan, maar thans is hij daar huiverig voor. Het is bovendien in strijd met den eisch dat de menschen zelf komen. De heer Burger kan zich met het protest van den heer Engel vereenigen. Ook spr. zijn gevallen be kend, waar het Armbestuur had moeten ingrijpen. Spr. zal het niet naar voren brengen, want er is al sensatie genoeg. De beer Smit gelooft wel, dat er sommige dingen

Schager Courant | 1921 | | pagina 1