Woensdag 5 October 1921. 64ste Jaargang. No. 6901. Uitgeversi N.V. v.b. THAPMAN Co, Schagen. IN Raad Warmenhuizen. Raad Callantsoog. slHiji. SCHA Alicieen Nitns- limit- Si Luiknillii Du bind verschijnt viermssl per week :Dins<i*u, Woensilan. Donder- dat; en Zaterdag. Bij inxending tot 's m.8 nnr worden Advertentiën dioteel mogelijk in het eerstnitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden I 1.65. I.osse nummers 6 cent. ADVHKTKN TlFtN van 1 tot 5 regels 1.10, iedere regel meer 20 ct. (hewijsno inbegrepen). ï.ronie leners woiden naar plaatsruimte berekend Vergadering mn den Raad op Dinsdag 4 October 1921, des morgens kwart over negen. Afwezig de beer Kraakman, met kennisgeving van verhindering. Voorzitter die keer JSb. iSwan, wethouder, secretaris de heer Hij». Na opening, violgt vastaltellllin® der notulen, der 0 laatste vergaderingen. Ingekomen stukken. Een schrijven van de VeT. voor Gereformeerd schoolonderwijs te (Krabbendam, waar- In zij op grond van artikel 06 der Lager Onderwijs wet den wensch. ite kennen geeft, da tihet gemeente- Instuur vanaf 1 Januari 1022 zorgt voor de inning van het schoolgeld. Ingevolge art. 96 dier wet stel len B. en W. voor, hiertoe over te gaan. De heer Molenaar vraagt of voor die school dezelf de verordening geldt als voor de openbare scholen. Voorzitter antwoordt bevestigend. Goedgevonden. Een schrijven van B. en W. van Alkmaar, waarin medegedeeld wordt, dat de bijdrage der gemeente in kosten voor den keuringsdienst van waren, voor het Jaar 1922 vermoedelijk 22H cent pr inwoner ml be dragen. Te behandelen bij de begrooting 118(22. Voorzitter zegt, dat er niet veel aan te tornen «al wezen, doch wijst op de hooge salarissen. Het zou misschien goed weizen als de aangesloten gemeenten daartegen protesteerden. De heer Slot meent, dat we eerst moeiten uien wat er gepresteerd wordt. Naar aanleiding van heit in handen van B. en W. gesteld adres van Wed. Kroon om haar reductie op den gasprijs toe te staan, deelen B. en W. mede, dat het verleenen van reductie met ingang van 1 October wordt opgeheven, daar de gasprijs reeds aanmerke lijk gedaald is en het te verwachten, is, dat nog meer dere daling tza.1 volgen. De heer Molenaar vraagt, of het zeker is, dat we gasprijsdaltng krijgen. Er is direct nog geen aanlei ding om de armste menschen direct de reductie te ontnemen. Als B. en W. evenwel de zekerheid geven, dat we nog meer verlaging krijgen, dan kan spr. zich met het voorstel vereendgen. De heer Gutker izegt, dat eenige daling nog wel zal komen, maar met het oog op den winter vindit hij den datum October slecht gekozen. Spr. stelt voor, de re ductie tot 1 Maart te verheffen. De lieer De Groot zegt, dat tot opheffing is beslo. ten door B. en W. met het oog op de opheffing van het levensimiddelenbedrijf. Er is geen bezwaar om het nog dezen winter door te laten gaan, maar dan moet een post op de begrooting worden geplaatst en de lijst nog eens worden nagezien. Bet vo orstel-Gu tker wordt met algeme ens stem men aangenomen. Op het adres van do Goop. TuihbouwvereenJging „(Samenwerkingf te Barenkarspel, waarin verzocht wordt de verhuring der landerijen niet alleen aan in gezetenen te doen geschieden., stellen B. en W. voor, hierop afwijzend'te beschikken. De heer iSlot zegt, dat op het oogenbltk 2 percee- len aan ingezetenen uit Harenkarspel verhuurd zijn. Ben perceel is niet goed onderhouden, maar de huur der van het andere, zou die niet in de gelegenheid kunnen worden gesteld1 opnieuw te huren? Voorzitter acht het beter, het aan, de Ingezetenen te verhuren. De heer Slot zeg, dat die mogelijkheid bestaat, dat dan de huurder van tegenwoordig minder goed voor helt land: izorgt. Voor dat speciale geval zou het nog 4 jaar kunnen worden verhuurd. Hot voorstel .van B. on W. wordt h. s. aange nomen. Een adres van. het Comité ter (behartiging van de algemeene belangen van Overheidspersoneel, waarin verzocht wordt, zoodanige beslissing te willen nemen, dat spoedig een geregeld overleg tusschen de Ver. van Ned. Gemeenten en de vakorganisaties van over heidspersoneel moge tot standkomen. Voorgesteld wordt, na informatie bijde Ver. van Ned. Gemeenten nader op dit adres terug te komen. De beer iSlot bepleit overleg, en is voor onderzoek bij de Veréeniging van Ned. Gemeenten. Overeen komstig het voorstel van B. en W. wordt besloten Een verzoek van J. Dekker Niz. te Krabbendam, waarin verzocht wordt de lantaarn voor zijn huls eenige meters te verplaatsen. Voorgesteld wordt, het adres ter afdoening in handen te Stellen van de gag- commissie. Goedgevonden. INaar aanleiding van het in handen van B. en W. gesteld adres van de Debating-club, waarin verzocht wordlt, het daarheen te willen ledden, dat binnen kort een landbouwhuishoudcursus kan worden be gonnen, stellen B. en W. voor, niet op het verzoek in te gaan, daar het College over het algemeen de noodzakelijkheid nog niet inziet en verder geen vol doende gegevens beschikbaar rijn, door wie de kos ten der leermiddelen worden verstrekt en er geen lo kaal der gemeente voor den cursus beschikbaar Is. De heer Slot dacht, dat wanneer op een adres bin- .nen 0 maanden niet door B. en <W. is geadviseerd, het als aangenomen moet worden beschouwd. Voorzitter zegt, dat dit betreft de aanvraag van aen bijzondere school Voorzitter zegt, dalt inldchingen aan den heer G. No- Jol rijn gevraagd, maar die inlichtingen waren ui- ™1. Spr. heeft er verder niet veel werk van gemaakt. Jpr werd gezegd, dat het voor het bevorderen van het intellect was, maar daar zie je soms zulke rare mngen van. De Iheer De Groot zegt, dat eerst zou worden af gewacht, wat het vervolgonderwijs zou wezen. De heer iSlot vindt, dat het onderwerp onbekookt op ide agenda sjtaat. iSpr. heeft zich eens uit zijn mond laten vallen, dat alles wat bij B. en W. komt, in de doof[pot schijnt te raken. Of dit nu het gevolg de, spr. weet het niet. iATs men de redeneering van voor ster hoort, zou men denken, dat hij de plattelands bevolking dom wil houden. Spr. acht algemeene ont wikkeling vooral van1 de vrouwen van het platte land gewonecht en spr. zou dan ook een dergelijke tv?18 P°wen«cht achten. De heer Molenaar vraagt, voor wie de kosten rijn. «et ia alles zeer vaag. voorzitter «egt, dat voor lokaalhuur f150 wordt beudo^J^ Vereenlgdmg van Landbouwhuls- 2,^ .heer Gutker wil nog eens onderzoek, want het mntoi 106118 bezwaarlijk een dergelijke cursus te Alk- iTVtt' 6 "volgen. keer De Groot meent, dat 33. m W. eerst eens zouden kunnen uitkijken of er voldoende leerlingen zijn. Voorzitter is ter oore gekomen, dat „Ons Huis er voor beschikbaar is. Het doet den heer 'Slot genoegen dat er uit B. en W. nu een ander geluid' komt. We moeten den kant uit het peil op te voeren, en over die kosten heenstappen. Die zaken moeten eerst inburgeren.* Voorzitter zegt, dat je wel eens ibednvLoed wordt door verkeerden invloed. In principe voel' dk er wel voor, heb ik gezegd. Besloten^ wordt, nadere inlldchtingen in te winnen. De heer Molenaar meent nog, dat het niet mee valt om de menschen te helpen ontwikkelen. Een adres van het 'bestuur der iSchager Handeldrij vende en Industrieel© iMiddenstandsvereendging te Schagen, waarin verzocht wordt, een jaarlijksche bij drage te willen verleenen van 110 voor elke leerling welke uit de gemeente aan den cursus deelnemen. Voorgesteld wordt, dit adres bij die begrooting te be handelen. Goedgevonden. In verband met het eervol ontslag van den Burge meester, wordt voorgesteld opnieuw een gevolmach tigde aan te wijzen voor de te houden verkiezing voor het Hoogheemraadschap. Waar de heer Swam reeds gevolmachtigde is, wordt de .heer De Groot voor de gemeente als zoodanig be noemd. Naar aanleiding van het adres van P. Vos, waarin verzocht wordt eene vergoeding uit de gemeentekas voor zijne 3 kinderen, welke de Ghr. school te Krab bendam bezoeken, op grond van art. 13 der lagor on derwijswet, daar deze school meer dan 4 KM. van de woning is verwijderd, Stellen B. en W. voor af wijzend te beschikken., uit overweging dat adressant- finantieel niet zooveel meer belast wordt. Voorzitter kan zich niet voorstellen, dat hij extra kosten heeft j Adressant komt tot een kostenberekening van i 80.50. De heer Molenaar heeft zelf wel die vrouw vorige I winter de kinderen naar het spoortje zien brengen en vindt het niet goed, èfwijzendi op het verzoek te be schikken. Spr. stelt voor een vergoeding van f80, I teneinde die kinderen gelegenheid 'te geven met slecht weer per tram te gaan. Voorzitter meent, dat wel meer kinderen een der- gelijken afstand hebben af ite leggen en dat doen zon der beswaar. De heer Molenaar wijst op het desbetreffende or- i tiikel der onderwijswet. De heer (Slot meent, dat dan alles In rekening kan wordengebracht, voor die keeren dat de kinderen met de tram gaan. De heer De Groot zegt, dat wanneer, we later een katholieke school hier krijgen, we dergelijke verzoe ken krijgen voor de kinderen van Krabbendam. De heer Molenaar gelooft, dat de menschen bij Juis te berekening toch de kosten vergoed zullen krijgen en wil daarom direct maar een vergoeding bepalen. Het voorstel van B. en W. wordt met de belde wet houders voor, verworpen. De heer Molenaar wijzigt rijn voorstel door de ver goeding op f10 per kind te bepalen. De heer .Slot wijst er nogmaals op, dat niet lederen dag van de tram gebruik wordt gemaakt en wil voor volgend jaar overlegging van een staat van onkosten. De heer Gutker wil niet te ver gaan. Als de be trokkenen niet tevreden zijn, dan moeten ze het maar verderop zoeken. Voorzitter denkt ndet, dat 130 overdreven is. Bet voorste 1 -Molen aa/r wordt met 5 tegen 1 stem aangenomen. Tegen de heer iSwan. Naar aanleiding van een ingekomen circulaire van den Minister van Arbeidi om aan ondernemers tot het bouwen van huizen 90 pet. hypotheek, te verstrek ken, stellen B. en W. voor, met het oog op de hooge bouwkosten, 50 pet. te verstrekken. De heer Slot acht het ook gewenscht in deze «aak zeer voorzichtig te rijn, omdat de verkoopprijs hier niet in evenrdiglheid der bouwkosten is. Is 50 pet. echter 'niet wat weinig? Spr. wil tot 60 pet. gaan. Het voorstel van B. en W., 60 pc., wordt aangeno men, tegen de heeren Gutker en Slot. Mededeelimgen. Een schrijven van den Commissa ris der Koningin van il9 September jl. waarin mede gedeeld wordt, dat bij K jB. van 27 Augustus 1921 no. 101, met ingang van 1 September llflBl aan den heer J. Th. N. v. id. Eydien op rijn verzoek eervol ontslag ié verleend, als Burgemeester van Warmenhuizen. Tevens wordt voorgesteld hem met ingang van dien datum eervol ontslag te verleenen als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Goedgevonden. Goedgekeurd is het kohier van den Hoofdei. Om slag 1921. Gedurende het winterhalfjaar nullen dn Warmen huizen 48 straatlantaarns branden, in Schoorldam 11 en in Krabbendam 7. De Vrijzinnige Kiesvereeniging vraagt, of de belas tingbiljetten eerder kunnen worden uitgereikt Voorzitter zegt, dat het wel wenachelijk is en de heer Slot hoopt, dat alle middelen daartoe in het werk worden gesteld. Voorzitter wijst op de weindge medewerking door het ndet spoedig inleveren der .invulformulieren. Naar aanleiding van het schrijven van het gemeente bestuur van Harenkarspel om voor de helft deelgerech- tigd te worden in het gasbedrijf dezer gemeente, stellen B. en W. voor, hiertoe in principe te besluiten en dit nader dpor deskundigen te doen onderzoeken. De heer Slot informeert naar een kwestie, die tus schen de beide gemeenten schijnt te bestaan, mi Waar van den raad nooit mededeeling is gedaan. Voorzitter zegt, dat indirect een kwestie bestaat, n.I. door de electriciteit, die volgens de overeenkomst feitelijk niet mag woTden aangeschaft in Harenkarspel. De heer Slot voelt veel voor het idee om Haren karspel deelgerechtigd te doen worden. In principe spreekt de raad zich uit hiertoe te besluiten en de heer Rijpma zal straks nadere inlich tingen geven. Naar aanleiding van het adres van den R.K. en Chr. Bond van Personeel 'in puhlieken dienst, waarin verzocht wordt, de salarissen der gemeente-werklieden te herzien, stenen Burgemeester, en Wethouders voor, hierop afwijzend te beschikken 'en te bepalen, dat 'de duurtetoeslag van f 2 per week, in vast loon wordt omgezet, zoodat de laagst bezoldigde arbeider een week loon geniet van f 25, plus emolumenten. De heer Slot vraagt, of dit niet reeds is besloten. Voorzitter: Niet in openbare vergadering. De heer Slot is voor opheffing van duurtetoeslag, maar niet van den Bond, maar wil rekening houden met 'den algemeenen loonstandaard Het voorstel van B. en W, wordt aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van de gascommissie, wordt voorgesteld tot aankoop over te gaan van 3 'ijzeren vletten, ten behoeve van het vervoer van steenkolen voor het gasbedrijf. Het vervoer zal verder worden opgedragen aan de transportarbeiders voor f 1.80 per ton, zoodat dit een kostenbesparing zal zijn bif voorheen van f 0.70 per ton. Het loon beloopt f 3000 en het is goed, dat dit geld in die gemeente blijft. De heer Slot meent, dat de wijze van vervoer aan de directie der gasfabriek hoort Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten, betreffende de wijziging der Bouwverordening stellen B. en W. voor, de wijzigingen vastgesteld bij Raadsbesluit van 18 Augustus in te trekken en. deze opnieuwvast te stellen overeenkomstig het verzoek van Gedeputeerde Staten. Goedgevonden. De heer Slot zegt, dat er thans menschen zqn, die niet aansluiten bij de Waterleiding, omdat meer men schen in andere gemeenten niet worden verplicht. Op deze plaats evenwel is het goed er .op te wijzen, dat men aan de hand van de "bouwverordening er niet aan kan ontkomen, aan te sluiten. Voorzitter zegt, dat dit zeer juist ia. De bouwveror dening is gewijzigd en aan de hand dier verordening is men verplicht tot aansluiting. Overeenkomstig het bepaalde in art 21 der wet op het Lager Onderwijs, stellen B. en W. voor, de verordening vast te stellen op het vervolgonderwijs. Na voorlezing goedgekeurd. De heer Gutker wijst op hef weinige vergaderen der schoolcommissie. Wordt ae commissie geïnstalleerd, ot moet ze zelf haar weg vinden? Voorzitter zegt dat de commissie zoo spoedig moge lijk zal worden geïnstalleerd. B. en W. stellen voor, tot hoofd van fiet vervolg onderwijs te Warmenhuizen te benoemen den heer B. G. Knijnenbuig; te Schoorldam den heer H. E. Dijken en tot onderwijzers te Warmenhuizen, den heer G. A. Paardehaar en Me[. H. G. Keeseberg en te Schoorldam Mej. E. Timmera. Accoord. i B. en W. bieden den Raad de gemeente-begrooting over het jaar 1922 aan, alsmede de begrooting van het gasbedrijf en stellen voor een commissie te benoemen Tot leden der commissie worden aangewezen de heeren Molenaar, Slot en Gutker. De beide overige leden kunnen deelnemen aan het onderzoek. De ontvangsten en uitgaven der gemeentebegrooting zijn f 134.261.36, hoofdelijke omslag pl.m. f 23.000. Gasbedrijf ontvangsten en uilgaven f 82000 ruim. Naar aanleiding van een schrijven van de Rijksver zekeringsbank, betreffende het aangaan eener geldleéning Soot 1 20.000, stellen B. en Wl voor, 'het raadsbesluit te trekken, waarbij is besloten tot het aangaan van een geldleening, groot f 14.000 en opnieuw een raads besluit te nemen tot het aangaan van een geldleening, groot f 20.000, ten behoeve van a. van de vernieuwing der Zuider- en Noorderbrug; b. ten behoeve van diverse leidingen voor de waterlei ding in de woningen toebehoorende aan de gemeente c. voor het eventueel maken van een brug in de Oudewal. De heer .Molenaar informeert naar de kosten wan het maken van een brug in de Oudewal. Voorzitter antwoordt bevestigend Wanneer zal 'de brug 'gemaakt worden? De hoer Slot wil dat bij de begrooting "bespreken. Spr. dacht dat de kosten uit de gewone middelen zouden worden bestreden. Opgemerkt wordt, dat besloten was, tot een geldleening De heer Molenaar wil voor de aansluitirjg der gemeen- tewoningen aan de waterleiding geen leemng sluiten. Het kost ten slotte dubbel. De heer De Groot zegt, dat de leening van f 14000 op een wissel loopt en de gemeente nu in de gelegen heid is een knappe leening van f 20.000 te leenen. Daarom zijn die andere werken er bij genomen. De hoer (Slot wil ook zoo weinig mogelijk leenen. Voorzitter zegt, dat het een som is, die over dit jaar loopt en er is niets voor begroot. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, omdat thans geen andere oplossing meer mogelijk is. Bij de rondvraag verzoekt Voorzitter de commissie, benoemd tot onderzoek van het conflict De Groot-Slpt, verslag te willen uitbrengen. De heer Gutker dealt© mede, dat de commissie! bjj den heer Klant een onderzoek heeft ingesteld maar van oordeel is dat alles in juiste orde is bevonden. De bevinding van de commissie is, dat de heer Klant geheel buiten alles staat en adviseert, hem buiten te sluiten, van alles wat is gezegd. Voorzitter gelooft wei, dat, waar de heer De Groot reeds eerder verklaard heeft zijn woorden in te trek ken, de heer Slot voldoende is gerehabiliteerd. Den heer Slot 'frappeert "het, dat wel is genoemd de naam van den heer Klant, maar niet zijn naam. Mis schien heeft de commissie evenwel haar onderzoek m die richting uitgestrekt. De heer Gutker erkent, dat er gesproken Is vaD een combinatie, maar .spr. zou niet weten,, hoe het onderzoek anders had moetien geschieden. De heer Molenaar meent, dat de commissie rich wel degelijk met den heer Slot heeft bezig gehouden. Er werd toch van de veronderstelling uitgegaan, dat de 'heer Slot op ©enigerlei wijze behulpzaam was gewejest by pen vervalsching, maar de commissie is tot de overtuiging gekomen, dat niet de minste aanleiding bestaat, dnt te veronderstellen. Spr. gelooft dus, dat de heer Slot voldoende gerehaliteera is. De heer Gutker zegt nog, dat by hem vaststond, dat de heer Slot vru uitging en daarom is hy liiet zoo diep op de zaak ingegaan. Het incident wordt hiermede als geëindigd beschouwd. Voorzitter zegt, dat er een particuliere nachtwacht bestaat en gewaagd is, hier van te maken een gemeen telijke. Onderzocht zal worden wat de kosten zijn. B. en W. zullen ontwerpen een verordening over het rijden van zware vrachtauto's en wel naar aaweïdieg van het vervoer der buizen voor de waterleiding. De heer Gutker bepleit overleg door den Voorzitter met den vervoerder, aoch Voorz. zegt, dat dit weinig schijnt te helpen. De heer Gutker wil dan tegenmaatregelen, doch de heer Slot wil de «aak niet saboteeren, Waar straks de gemeente voor ihet rijtuigverkeer wordt gesloten, «al het Prov. Waterleidiings Bedrijf op spoed worden aangedrongen., terwyi ook niet al Iheit vaarwater te gelijk aal worden afgesloten. De Iheer Slot informeert naar het adres om de be schikbaarstelling van' een sportfterein, welk adres iln handen van B. en W. gesteld. Voorzitter zegt, dat B. en W. moeilijk een terrein kunnen vinden en de kosten by koopen of verhuren hoog «ouden worden. De heer iSlot acht het dan gewenscht, dat hiervan mededeelaing aan den (Raad wordt gedaan. Misschien weten particulieren dan een oplossing. Voorts vraagt de heer Slot, of voortaan van de co» imi té vergaderingen notulen worden gehouden. Voorzitter doet toezegging, dat hiermede rekening «al worden gehouden. Ook «al rekening worden ge houden met den wensch van den heer Slot, spoediger •de convocaties der vergadering te ontvangen. Sluiting. Vergadering op Dinsdag 4 October 1921, des mor gens ten 10 uur. Voorzitter de heer Jib. Koster, Burgemeester. Afwezig de heeren (Ruitenburg en De Heer., de laat ste met kennisgeving. iNa opening der vergadering worden de notulen voorgelezen en goiedgekeurd. Over den toestand van den kerktoren deelt voor zitter mede, dat deze noodzakelijk een flinke herstel ling behoeft. De gemeente-opzichter heeft den toren onderzocht en de ihoofdstyien rijn ®6ó. dat rij noodza kelijk door nieuwe moeten worden vervangen. Kos- tenbegrooting, f 4000. Voorloopig zal het ergste wor den bespijkerd, maar geheele herstelling is spoedig noodzakelijk. In verband met aanhangige plannen tot herstel van toren en kerk heeft spr. gevraagd aan den dominé hoe het nu stond met de subsidie dn deze van de Synode. Deze is naar den Haag geweest en nog deze week komt hierop het definitieve antwoord. Medegedeeld wordt, dat de gezamenlijke bewakings dienst der verschillende gemeenten weer dezen win ter zal plaats hebben. De gemeente is by den chèque- en girodienst aan gesloten onder nummer 45551. In verband hiermee wordt de instructie van den gie- meente-ontvanger gewijzigd. In de verordening vervolgonderwys had de Inspec teur van het Lagr onderwijs enkele veranderigen voorgesteld, w.o. de bekende maatregel van het niet meer mogen hebben dan 8 ongeoorloofde verzuimen en het 6 minuten te laai komen., wat als een onge oorloofd verzuim wordt aangemerkt. B. en W. achten deze maatregel heel1 bar en las- schen tusschen dat wat het te laat komen betreft moet worden onderzocht, of het ook is buiten den wil van' den betr okken leerling. De heer (Sleutel acht deze bepaling van den Inspec teur op het platteland lonmogeiyk, met het oog op weer en wind, het ontbreken van den juiaten tyd, ifietsongeval enz. (Spr. wil deze bepaling niet op nemen. iVoorriitter meent, dat het voorstel van B. en W. de bezwaren voldoende ondervangt. In stemming gebracht, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, met de heeren Sleutel en Hol lander tegen. Gok Ged. Staten hadden een paar opmerkingen over deze verordening, die worden overgenomen en aldus wordt de verordening vastgesteld. (Sympathiebetuiging wordt gevraagd op een adres van verschillende gemeentebesturen aan de Vereeni- giing van Nederlandsche Gemeenten, om alle leden ©'en gelijk aantal stemmen te doen uitbrengen op de vergaderingen. B. en W. adviseeren afwijzend), omdat het aantal plattelandsgemeenten dn de Vereeniging van Ned. Gem. voldoende sterk is om by goede opkomst vol doende invloed uit te oefenen. Verder hebben gemeen- werkkrachten om geen gebruik te maken van de ten als Amsterdam Haarlem, enz. zelf voldoende krachten van de Ver. van Ned. Gem. en toch ma ken zy door hun gToote contributie mogeiyk, dat deze vereen, werkt zooals rij thans doet, tot hoofdza kelijk profyt der kleine gemeenten. Algemeen is de raad' het met B. en W. eens. Miedegedeeld w-ordt, dat de verordening van den Polder 't. Hoekje door Prov. Staten is goedgekeurd De heer Jb. van iScheyen is benoemd tot voorzitter der oudercommissie. Voor kennisgeving aangenomen, eveneens dat aan den heer P. Veeter f1200 pre mie is toegekend voor het bouwen eener woning. Met 1 Januari 11922 «al de nieuwe schoolgeldhef fing in werking treden. B. en W. stollen voor, by een zuiver inkomen van f 260—500 voor gewoon onderwijs te heffen f 2.60, voor herfoalingsonderwys f 1, En ver der: 1501—750 f3.30 en HM, 1 751—1000 f450 en f2. f.1001-1500 16.50 en 1250, f 1601—2000 f8 en 13, f 2001—2500 110 en f350, f 2601-3000 f1250 en 14, f3001 en hooger 15 en f450. Voorzitter deelt mee, dat zonder medeweten van den heer Vos na f3000 geen hooger heffing is door gezet, te duur als anders het schoolgeld zou wor den. Menschen met drie kinderen zulk een inkomen genietend, zouden da-n f55 a 160 schoolgeld moeten betalen. Zooals het thans is geregeld en behoudend dezelfde draagkracht der burgery wordt de heffing in totaal 40 ets, hooger dan thans. De Raad wensoht zoo weinig mogeiyk schoolgeld en daarmee is rekening gehouden. De heer Vos acht het verkeerd dat boven f 8000 elke stijging ophoudt. Iemand met f 3000 en f6000 het zelfde schoolgeld te berekenen acht spr. verkeerd. Hy stelt voor, by elke f 500 styging van inkomen 10 cent hooger schoolgeld te heffen. Voorzitter acht zulk een voorstel eigenaardig om by een hooger inkomen een veel slappere progressie te heffen. Beter was het vrij te stellen zuiver inkomen wat te verhoogen, by v. met 750 gulden te beginnen. Voorgesteld wordt, de verordening /terug te nemen, opdat B. en W. tot overeenstemming zullen kunnen komen. Allen voor. De heeren De Heer, Buitenburg en Boontjes heb ben de begrooting Armbesrt., rekening der distribu tie en begrooting gemeente nagezien. De heer Sleutel wil nu twee dier commissieleden niet aanwezig rijn, de behandeling uitstellen. Dit wordt echter verwor pen met de heeren Kruiaveld en -Sleutel voor. De begrooting van het Armbestuur wordit goedge keurd met een ontvangst- en uitgaafbedrag van f 2008.08^, onvoorzien if !58.68H, en gemeentesubai- die f1125. Rekening distributie wordt eveneens goedgekeurd met een batig saldo -van f 6.17. By de gemeentebergooting wil de commissie poet

Schager Courant | 1921 | | pagina 1