DE AGCQUHTANT Middenstandswoning, een best jang Paard, Elastieken Kousen Beenzwachtels Verbandsteffen Verplepgsartikèn HET 6R0ENE KRDtS een flink Persoon, AARDAPPELROOIERS een net Dienstmeisje, Timmermansleerling Metselaars gevraagd. een Kaasmakerskneeht ong. 208 zak beste Bravo-aardappelen, DANSCLUB. A. v. d. MEM, ORGANIST een Werkplaats voor Auto's en Motoren en tevens een Woonhuis, Voerbieten, 6 KOEIEN, BIGGEN, Breukbanden Buikgordels Kniekappen Hoogzijde, Schagen. een mooie Beer, een net Meisje, Flinke JONGEN een Dienstbode, Voerbieten. een Dienstbode, JACOB, Donderdagavond a.s. 8 oor, bij deu Heer Zwaag. eiken Donderdag te spreken. Centraal Drogist of Noodhulp, Puike Eigenheimer Winter aardappelen en een partij goede Eigenheimer-poters, 25 nette Café-stoeien Met de stoomboot „Breezand" kwamen ze van Den Helder en laadden ongeveer 12 uur aan den Quurantainesteiger, alwaar zij vanwege het schoone weer een prachtig gezicht hadden over het gedeelte lijk gedempte Amsteldiep. In gereed staande auto's ging men naar Hippoly tushoef, waar oven gepauzeerd en een bezoek aan de NecL Herv. Kerk werd gebracht. Na afloop van dit bezoek trok de alom bekende ansichten- en si- Sarenwinkel van mej. N. Maars de aandacht, zoodat eze artikelen als eieren uit de mand gingen on juffrouw Maars handen vol werk had. De ansichten van de Grooto Kerk met toron en andoro plaatso- lljke kieken hadden do voorkeur; ook gingen nog énkele ex-kroonprinselijke kieken. Na zich bij mej. Maars van de noodige sigaren en prentbriefkaarten voorzion te hebben, ging de tocht door naar Den Oovor, het doel van do reis. De rit ging voorbij de Kroonprinselijke woning, die men zion wilde. De Kroonprins zelf was absent en zat In Doorn. Ongeveer éón uur arriveerde men te Den Oever. Eerst werd oen bezoek gebracht aan het nieuwe ontspanningslokaal voor de arbeiders dor Zuiderzeewerken "u waar door allen modo inzage werd gen'*- -i de teekeningen en ontworpen betreffend d- .>ooglegging der Zuiderzee. Daarna word in da. •"'inl geluncht, waarna de Kamerleden zich begaven naar hot Zuiderhoofd. Op dat hoofd bezichtigde men «de zandopspuitingen door den zand zuiger en het maken der steenglooiing tegen don nieuwen havendijk. Vandaar naar het heiwerk, waar zij zagen hoe de 0 M. lange Ijzeren platen in den grond werden geslagen. Toen naar het Noorderhoofd, alwaar de afwerking van dien dijk tloor allen werd hekeken. Na afloop togen allen naar de haven aldaar om wederom plaats te nemen op de inmiddels daar naar toege8toomde stoomboot „Breozand", die het gezel schap naar Enkhuizen bracht. Hot gezelschap werd begeleid door den Directeur- Generaal dor Zuiderzeewerken, den hr. Wortman en nog twee Waterstaatsambtenaren. Nader vernamen wij dat door enkele Kamerleden nog 4 hoefijzers door den Kroonprins met behulp van den hoefsmid Luijt gemaakt, bij Luljt zijn aange kocht, waardoor de voorraad is uitverkocht en de kroonprins opnieuw aan den arbeid kan gaan. WIERINGEN. Jaarvergadering der muziekvereeniging Harmonie op Zaterdag 8 October, des avonds 8 uur in Con- cordia te Hippolytushoef. De voorzitter de heer C. Boskor opende do vergade ring, de leden wolkom heetendo en memoreerde dat de voroeniging in 't afgoloopen Jaar er niet op vooruit is gegaan en hoopte dat het komende Jaar beter anl zijn. Daarna lozing der notulen en Jaarverslag door den secrotaria den heer C. Duljnker, die onder dank voor hare correcte weorgevlng, wordon goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heoron C. Gorter, K. Minnes en C. Bosker, die mot algomeone stemmen werden herkozen en hunne herbenoeming aannamen. Bestuursmededeelingen. Het bestuur steldo voor 13 maal por jaar een musicus van elders te vra gen om betere leiding te geven aan de vereeniging. Aangenomen. De contributie der werkende leden te verhoogen met 5 cent en alzoo te brengen op 15 cent per lid por week. Aangenomen. Ieder lid dio met opzot de repetitiën driemaal ver zuimd, oen brief te zonden met de mededeling zoo hij nog langer wegblijft, geroyeerd zal w:~." j. Aan genomen. Evenals vorigo Jaren, den directeur, don hoor P. Bruul,.eon huldeblijk in contanten aan te bieden. Aangenomen. Rapport commissie tot nazien der rekening van den penningmeester, dén heer C. Gorter. Alles werd lu keurige orde bovondon, benevens een klein saldo In contanten. Ook al in verband met de nog steeds heerschonde duurte, was do kas mot al te ruim voor- ?A«*fc Met dank aan den penningmeester voor zijn keurige boekhouding, word do rekening goedgekeurd. Uitvoeringen. Gewone ledonuitvoering on zoo mo gelijk mot Kerstmis, Paschon en óón te Anna Pau- lowna te gevon. Rondvraag. Bespreking van reparatiön aan ver schillende instrumenten en andere huishoudelijke zaken, waarna do voorzitter des nachts óm óón uur, mot don wensch dat do leden steeds hun best zul- len doen om do vereeniging te brengen op hooger peil, do vergadering sloot. GODSDIENSTWAANZIN. Men meldt: Te Hoog-Soeren hebben twee families B., behoo- rende tot de Qhrlatelljk gereformeerde kerk, reeds sedert verscheidene dagen allen arbeid buitenshuis gestaakt, om zich onder leiding van een gehuwde vrouw van middelbaren leeftijd uitsluitend 'te wijden aan do bespreking van godsdienstige onderwerpen. De wederkomst dos Hoeren en het vergaan van de wereld beschouwen zij als zoo nabij, dat olko maal tijd de laatste kan izljm, waarom hét onnoodig wordt geacht, hordon en schalen .te 'wasschen. Tot diep in den nacht blijft men bijeen, en ver over de heide klinkt het psalmgezang. Do politie heeft niet zonder tegenstand twee kinderen bij de leidster uitbesteed, uit haar woning verwijderd. Van andere zijde wordt gemeld: Te Hoog-Soeren, op ongeveer 10 minuten afstand van het hotel Elk-en-Dal, staat aan een landweg een arbeidershuisje, bewoond door de familie Bloe- mendaal, bestaande uit man, vrouw, een grootmoe der en eenige kinderen, waaronder twee bestedelin gen, een jongetje van 12 en een meisje van. 0 jaar, van de vereeniging Mirjam. Die beide kinderen zijn reeds een jaar of vijf, zes in dat gezin. 'Bij dat gezin voegden zich in dezelfde woning nog twee echtparen, familieleden, van Bloemendaal. iD'e geheels bij elkaar hulzendo familie ia thans lijdende aan godsdienstwaanzin en brengt met psalm zingen, bijbellezen en oefeningen houden don gae,- schen dag door. Aon de vrouw van Bloemendaal werd do leiding bi] dezo godsdienstige handelingen gogoven, on zij werd tot aller koning vniet koningin) verkozen. Als zoodanig heerscht zij thans mot onbe perkte uiacht; zij regeert over allen en alles; haar bevelen worden direct en nauwkeurig opgevolgd. Gedurende de laatste dagen waren de deuron on ramen van Bloemendaal's woning zorgvuldig geslo ten; door do ruiten kon men de bewoners zien, de pleegkinderen echter niet. lleeda had de inspecteur van de vereeniging Mirjam, de heer Weveriuk, te Apeldoorn, getracht de beide kindoron uit die omge ving te verwijdoron, maar die pogingen bleven vruch talons; ze worden van de zijde van' do „koning" bo- antwoord met: „Er moet geofferd woeden; er moet bloed vloeionl" De Apeldoornsche politie, van dezen toestand op de hoogte gebracht, trachtte iZaterdagavond onder lei ding van den inspecteur van politie, don heer H. C. van de Loo, de pleegkinderen uit dat huis te bevrij den. Een goedschiksche poging daartoe stuitte af op den onwil van de „koning", die zeide de kinderen niet te willen afstaan zonder daartoe vergunning van God te hebben ontvangen. De politie trof bij haar aankomst 'e avonds half- aebt allen psalmzingende aan. Daar op bevel van dg „koning" de deur slechts voor „godsgezanten" ge opend mocht worden, bleef deze gesloten; de politie mannen werden voor „duivels" uitgekreten. De poli tie wist zich echter toegang 'te verschaffen door de deur te forceeron, die uit haar hengsels vloog. Een herhaald vriendelijk verzoek de deur te openen, was met het zingen van een psalm beantwoord. Toen de politie binnen was en naar de pleegkinde ren informerde, deelde de „koning" mee. dat deze in den hemel waren, en de „onderdanen' bevestig den dit. Onder de tafel echter, waar ook eon paar der be woners van het buis zaten, ontdekte do beor Van de Loo onder een kleed eenige beweging, en oen groep van hem in die richting deed onderdat kleed vandaan springen het SLjorige meisje, d&t haar toe vlucht zocht op den schoot van de „koning" die het stevig met de armen omsloot. BIJ verder onderzoek naar liot JongotJo, bleek dit verborgente zijn achter eon leuningstool, staande in eon hoèk van het vertrek, waarop de grootmoe der gezeten was. Alle mannen vloge^ en daoc- medo wezen ze de schuilplaats aa n—op don leun stoel toe, om te beletten, dat de politie zich van den jongen meester maakte. Mot goweld werden de kin deren aan de handen van deze menschen ontrukt. De bevolen van den „koning" werden ook in tegen woordigheid van de politie opgevolgd. Op haar com mando: Sla er op, traden de mannen in vetzot; luid de het bevel: zwijgen, dan heerschto er onmiddellijk stilte. De beide pleegkinderen zijn naar hot gemeenitolljk ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht en er zullen verder maatregelen' worden gennomen, om „koning" en „onderdanen" onschadelijk ito maken. ANNA PAULOWNA. Zaterdagmiddag, zoo was bekend gemaakt, zou do telopaalh Maloïtz een gohcime opdracht, door 'n viertaj plaatsgcnootcn samen^estoliL ten uitvoer brengen. Deze opdracht luidde heel in 't kort als volgt: Do tolopaath moot naar de woning van den heer Touteliug rijden. Achter het huis zal hij daar ergens een ladder vinden. Dezo moet hij aan do Westzijde tegen do dakgoot plaatsen on ondor'do derde dakpan van achteren, onderste rij, een pakjo te vooi-schijn halen, dot hij echter pas beneden, op hot deksel van dun regenbak 'inag openen. In dat pukje bevinden zich drie sleutels, waarvan er óón past op het schrijfbureau van den heer Di. Kaan. Met uien sleutel moot do tclcpaath naar hot huis van den heer Kaan rijden, dóór diens schrijfbureau openen en uit ©en der hokjes oen sleutel tje .halen, passend op óón der Igden in het schrijf bureau vau den heer R Visser. Met dat sleuteltje moet hij zich vervolgens per atilo naar hot huis van den heer Visser begeven cn Maar de lade opencu, waar het sleuteltje op ,past. In die lade liggen' twoo brieven, gereed voor verzending. De éóne brief is bo- stemd voor den Helder, de andere voor Schagen. Beide brieven moet de telepaath posten, doch dc Schagcr brief moet in de bus by het station, dc brief voor Den Helder daarentegen in dc bus van hot postkantoor aan do Kleine Sluis gestoken worden. Dezo opdracht nu, waarvan wij de dctail3 kortheids halve hebben weggolaton, werd door den telepaath glans rijk volbracht. 's Avondsi gaf Maloïtz een séance in café Slikker, voor een zaal vol menschen. Dloor het publiek werden verschillende telepathische opdrachten gegeven, waar onder soms zeer geestige, zooals die van den heer D. Koorn, bijvoorbeeld,'welke alle nauwkeurig werden uitgevoerd! Daarop kregen we verschillende .proeven op het gebied van suggestie en hypnose, die door velen echter meer „eng" dan aardig gevonden werden, ofschoon zy daarom toch niet minder hun verbazing opwekten. Met als souvenir een prentje van Maloïtz in den zak, mochten we ten slotte weer naar huis. ST. MAARTEN. De Diletlantenclub „Vriendenkring" alhier is voor nemens in het I>cgin ,van November haar eerste uit voering in dit seizoen'te geven in het lokaal van den heer J. Schermerhorn. Opgevoerd zal worden;,De Familie Fourchambault". Tooneelspel in 5 'bedrijven van den beroemden Franschen t'ooneelschrijver Emile Augier. Afgaande op het succes, vorige malen door deze club behaald, belooft dit voorzeker oen mooie avond te worden. ANNA PAULOWNA. Zaterdag geraakte hier ©en kind zoodanig tusschen een rijtuig bekneld, dat er eerst een wiel moest worden afgenomen, alvorens men het been, dat zoor gekneusd bleek, wist te bevrijden. ST. PANCRAS. Alhier is 't vervolgonderwijs begonnen mot 8 leorlingen, n.1. 5 jongen oh 3 meisjes. HEERHU GO WAARD. Er bestaat hier oen heel opgewekt loven op het gobiod van ondorwljs-organfsatie. De afdeeling voor Volksonderwijs geeft alleen teekenon van bestaan, doordat zij jaarlijks of om de twee jaar por kwitan tie contributie int. In geon tien jaar heeft het be stuur eon vergadering uitgeschrevon. Do afdeeling van het N. O. Genootschap komt de laatste Jaren ook al niet in vergadering bijeen, terwijl een paar Bondsvergaderingen niet konden doorgaan wegens gebrek aan belangstelling deo leden. 't Is treurig. VEENHUIZEN. Het vervolgonderwijs alhier is aangevangen met 8 leerlingen, te weten 2 meisjes en 6 jongens. KOLHORN. Met het acheeprijden der suikerbieten werd in de polders alhier aangevangen. Al een zestal schippers liggen in lading. Gelukkig zijn beter dan het vorige jaar schepen te krijgen, want het tassen der bieten is met de warmte als thans, niet zoo goed mogelijk. NIEUWE NIEDORP. Zondag 9 dezer speelde de voetbalclub N.T.C. van Nieuwe Niedorp te Hoogwoud met HT.C. aldaar oen wedstrijd, die met 2—0 eindigde in het voordeel van de Hoog v jüders. AARTSWOUD. Het vervolgonderwijs is alhier begonnen met 20 leerlingen. AARTSWOUD. Na eon stilstand van drie jaren heeft het Onder ling Nut en Genoegen weder een vergadering ge houden. Alle leden waren weder voor hervatting, ter wijl or zeven nieuwe ledon werden ingeschreven. Na oonige huishoudelijke rogellngen werd besloten Dins dag 18 October de eerste vergadering met dames te houden. OUDKARSPEL. De voetbalelftallen van D.TJ3. waren Zondag weer alle drio in het krijt. D.T.S. I speelde tegen V.V.V. I te St. Pancras en verloor met 1—5. D.T.S. II speelde tegen K.V.C. I te Kalverdljk en won met 31. D.T.S. III speelde tegen de adspiranten van V.V.V. on verloor met 1—2. Het was dus iets beter dan de vorige week maar toch nog geen voorspoedigon dag. NOORDSCHARWOUDE. Het Symphonieorkest Sempre Crescondo, ónder directie van don heer Prangen, gaf Zondagmiddag eon matinó in Concordia. Er is eon prachtig nummertje muziek gegeven en over de belangstelling kon men ten zoersto tevre den zijn. Er werden nos. gegeven van Schubert, Beethoven on Wagner enz., welke zondor uitzonde ring in ademlooze stilte werden aangeboord. WIERINGEN. Zaterdagavond had in het cafó van don heer Schel- tus ten overstaan van notaris Obreen on ten ver zoeke van don heer J. Vroom Jr., de publieke vrij willige verkooping plaats van de volgende londe- rljon: 1. Wedren, snees ruim. Opgehouden. 2. Koes Aalkonsweid, 25 snees. Koopster mej. Trljntjo Rotgans Sd. voor f1480.—, 3. Volkert do Witswoid, 10H snees. Koopere de heoron J. do Beurs en N. Kuiper voor f570. 4. De Burge, 14 snees, kooper de heer J. Rotgans Sz. te Stroe voor f780. 5. Nessoventjo, 10K snees schraal. Kooper de heer F.lb. Lont Jbz. voor f670. 6. Het Hop, 6 snees. Kooper de heer S. de Vries Pz. te Stroe voor f260. 7. Polder W. N., 1 HA.. 53 A. 21 C.A. Opgehouden. Totaal f3760.—. WIERINGEN. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Kat Bz., thans te Hoorn, is door den Minister van Waterstaat benoemd tot buitengewoon opzichter bij de werken voor den bouw van een schutsluis te IJmuiden. OF ZE TERECHT KWAMEN. De Eerste Kamerleden welke hier verleden week op het eiland vertoefden en prentbriefkaarten koch ten in den winkel van mej. N. Maars, deden nabe stellingen en niet jeoo'n beetje ook. Van een luidde het adres: Aan den winkel met prentkaarten bij de kerk te Hippolytushoef, Wielingen, van Lid Eerste Kamer, Den Haag. De post wetende waar de beeren de kaarten had den gekocht, bracht 3e aan bet goede adres. SCHAGERBRUG. Zaterdagavond werd ten huize van den heer G. Swart- hof alhier een algemoene vergadering gehouden van de Coop. Benoïd-Luchtgasfabriek „De unie". Nipt blinder dan 33 leden waren ter vergadering aanwezig. Na opening der vergadering door den "Voorzitter, don hooi- J. de Moor, vojgde lezing „en goedkeuring der notulen. Punt 1 der agenda betrof wijziging van art. 13 der Statuten. Na eenige discussión word overeenkomstig het voorstel van het Bestuur besloten genoemd artikel voortaan te lezen: „Elk lid is verplicht voor vprlieh- hng voor zoover zulks redelijkerwijs te yerwachtou is, hot luchtgas der gasfabriek te gebruiken." Do bedoeling is, om oen lid, dat dit artikel ziiot naleeft, overeenkomstig artikel 12 der Statuten uit zijn lidmaatschap te ontzetten, terwijl dat lid dan een bedrag van f 200 aan de vereeniging verschuldigd zal zjjn. Punt 2 der agenda betrof wijziging van art. 4, 2e alinea, der Voorwaarden van Gaslevering. Na langdurige discusaiën word op voorstel van het Bestuur besloten, daar voortaan te lozen; ..De gasverbruik or wordt gere kend per jaar minstens 100 M3 gas te verbruiken, Aan 't eind van elk jaar is hij verplicht- voor elke daaraan Ontbrekend© M3, te storten bet verschil van den kos- tenden prijs d.i. do gemiddiokic prijs van het gas over het algeloopen jaar ©n den verkoopprijs." Tot heden moest de gasverbruik er per jaar minstens 150 M3. gas verbruikon, terwijl aan net einde van elk jaar voor tflko M3. minder verbruik de gasprijs moei betaald worden, berekend over het minumum van 150 M3 Werd het bepaalde in .het óudo artikel om bepaalde redenen niet toegepast, thans is hot de bedoeling aan het nieuwe artikel streng de hand te houden. Bestuursverkiezing. Inplaats van den heer Blecksma, dio als bestuurslid en ookals secretaris nad be dankt, werd benoemd de heer E. Rentenaar, die de benoeming aannam. - NIEUWE NIEDORP. Zondagavond j.1. trad in het cafó ..De Roode Een hoorn" van don heer G. Kooiman alnier de m deze streken welbekende Daan Pool op. om een cabaret avond to geven. Daan droeg een dozijn nummers afwisse lend in ernst en luim met gtoot succes voor oen in groo- ten getale opgekomen en aandachtig luisterend publiek voor. Hij hoeft er den slag van om de lui bezig Ie houden en iodor was met zijn optreden blijkbaar zeer ingenomen. In de luimige nummers kon hij ons het meest beko ren. Mol het vertolken van ernstige voordrachten heeft bil p. 1. fciot die waarde, dio hem bij representatie van luim to toe te kenaon. Het to trouwens geen gemak kelijke taak om 'n-geileden avond do mennecuou tv boeien. Dat elscht veel, al to hot doren voordrager mogen gelukken, tot het ©inde van zijn welvoorzien programma succes to boekeu. Intusschcn heeft de stem van Pool blijkbaar reeds onder ;$ijn inspannend werk on veelvuldig geleden. Wat aan den gang als zoodanig nu niet bepaald ten goede komt Maar het is niet hoofd zakelijk de waarde van den zang, die het welslagen van een zoodanigen avond behecrscht Daan zei bjj 't biseeren van zijn laatste komische nummer, dat üjj„vast biet meer terug zou ko menvanavond, nadat hij het daverend applaus had gewaardeerd mot hef nog eens zingen van hot Blot- ccfüplet". Maar, indien hij te eenige tijd ziefi wéér eens hier vertoont, het zal. paar to veronderstellen is, oen tegemoet komen zijn aan de wensch van velen. Een gezellige danspartij tot besluit. Reclames. .Nier- eu Blaassteeueii. Van de vele kwade gevolgen van overtollig urine zuur on nierzwakte is steenvorming, in de meren of blaas wel het meest te duchten. Maar Foster's Rugpij!. Nieren Pillen hebben in zulke gevallen menig succes bereikt en tal van gevaarlijke lopcratiün voorkomen. Spoedige behandeling is het best en dé eerste verschijnselen moet men kennen..Een pijnlijk gevoel in den rug, waarbij men behoefte aan steun heeft ter hoogte van de nieren, ©n vooral het voorkomen van een op steenstof gelijkend beziuksöl en gruis in de urine, terwijl de loozing met ©en brandend gevoel en pijn gepaard gaat, doet denkon aan de mogelijkheid van steenvorming. Stconen vormen zich vaak, als het urinezuur aan afvoer door do nieren ontsnapt, zich laag na laag rond een of andere kern afzet en langzamerhand een harde, cemcntachtige massa vormt, dio voortdurend grooter wordt. Slaat derhalve nooit waarschuwingen van nierzwak te als rugpijn, urinckwalen, hoofdpijn, duizeligheid, pijn m de gewrichten, en lendenen in den wmd, maar bekamp het kwaad onmiddellijk door een geregelde en matige leefwnzo, en met behulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel heeft een scheidende werking op steenvorming en menigmaal kwam het voor, dat ide steen loskwam, verkruimae en in fijno zand achtige deeltjes werd afgevoerd. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Schagen ver krijgbaar bij de bekende Drogisten a f 1.75 per doos. J dvertentïên. INPLAATS TAN KAARTEN. Geboren: Zoon van G. DE BOER. D. DB BOER-Kuiper. St. Maartensbrug. 8 Oct. 1921. Heden overleed onze geliefde Bchtgenoote. Moeder, Behuwd-en Grootmoeder, Wilhelmina Visser, in den ouderdom van 71 jaren, 's Gravenhage, M. DE JONG, A. C. MAARS—de Jong. J. Maars. Zaandam, K. C. DE JONG. J. H. DE JONG-Ter Wee en Kleinkinderej. Zaandam. 10 October 1921. Hiermede danken wij hartelijk 'oor de vele blijken van belang stelling bij de herdenking onzer 40-jarige Echtvereeniging onder- vonden. H. VISSER. R. VISSER-Strijder, Noorder-Molen vaart, Anna Paulowna, Oct. 1921. TO KOOP! WnkelEedeelten' b'^ P' LONT' Dames en Heeren wor den uitgenoodigd tol bij wonen eener vergadering lot oprichting van een leeaaar M. O. is voor administratie en onderwijs van 11 uur 's morgens, Spoorweg C 95, Schagen ten huize van Mep ATEMA, waar eiken dag gelegen heid is tot opgeven van admini stratie on insehrijven van leer lingen. VACANT de betrekking van bfj de Ned. Herv. Gemeente te Anna Paulowna. Inlichtingen bij A. DE BOER te Kleine Sluis. Te koop of te huur; een nieuw gebouwde op moolen stand te Schagen. Brieven fr. lett. DJ, bureau van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD: te SCHAGEN. Brieven aan het bureau Schager Courant, letter T A. TE KOOP: zwarte Merrie, beslist mak, bij A. FILMER, Burgerbrug. TE KOOPs bij kleine en groote hoeveelheden, bi] S. BIERMAN, Grootewal, Schagen. TE KOOPl een PLOEG (nieuw). Adres: Schipper BRUIN, Schagerbrug. TE KOOP: waarvan 4 in Aug. en Sept. gekalfd, ook genegen te ruilen om pinken of graskalveren, bij J.JONGËJANS, Breezand. TE KOOP: bij BARNHVELD, Meerweg, Bree zand. 't best en blllijkst bjj TE KOOP: TER DEKKING BESCHIKBAAR: bij Jk. KRANENBURG, Balgweg Breezaijd. GEVRAAGDi DIRECT GEVRAAGD! als melkrijderskaecht, doorS. T. d. WAL, Wateringskant,N. Niedorp. voor halve dagen, of WERKVROUW. Inl. Bureau dezer Courant, let ter B K. d bij lagen. fevraagd bij K. ROL, Banketbak er, Schi gevraagd. Adres: P. RAAP,Scha- gerwaard. levering in elke hoeveelheid. W, KOMEN Jz., Anna Paulewna. Gevraagd, «et Kerstmis; bij H. SLIKKER, Café, Warmen- hulzen. Aan hetzelfde adres (Wcener model) te koop. Gevraagd, tegen Kerstmis: liefst dagmeisje, bij K. SCHAGEN, Wieringerwaard. Gevraagd, voor terstond: een o! hallwas, door Joh. LEEUW te Aartswoud. J. TROMP, Oudkarspel. R. WAIBOER Pz., Boermans- weg, Anna Paulowna, koopt ea verkoopt TERSTOND GEVRAAGD! leeftijd 16 h 18 jaar. Kaasfabriek .Nieuw Leven", 't Zand, Zijpe. Gevraagd, met Kerstmis i bij W. KOOI1, Langereis, gent. N. Niedorp.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3