HET GROENE KRUIS Een net Dienstmeisje Timmermansleerling een IJzeren Schuitje, een Kaasmakersknecht een best jong Paard, Jb. K0S, LITHO-KLEIDOSEPILLEN. Wagensmeer Machine-oliën Consistenfvef Cardan-oliën Hoogzijde, Schap. Driekwart Praam, een Dienstbode, Haver-, Gerst- en Groene Erwtenstroo. Voerbiefen, 6 KOEIEN, een mooie Beer, een flinke Dienstbode iSinnenlandsch Nieuws. Heden ontvangen: Nieuwe Sorteering Dames- en Kindermantels, Op 17 0CT0HEK 1921 29 snees roode Looi en 23 snees lleensche witte kool Centraal Drcgist of Werkster. ernstige brand te nederhorst-den- berg. Ie Nederhorst-den-Berg, het aardige en schilderachtige dorpje aan do Vecht, heeft Dinsdag in den vooravond een ernstige brand gewoed, die zich in dien beginne hoogst bedenkelijk liet aanzien, doch door eigen krach ten on de hulp van omliggende plaatsen werd bedwongen en beperkt lot een betrekkelijk gewonen brand. Ongeveer te 5 uur in den namiddag werd ontdekt dat eon hooiklamp, staande achter.de boerderij aan de Voor straat, toebehoorende aan J. J. van Emmerik, in vollo vlam stond. Otsclioon de brandweer dadelijk ter plaatse was kon toch niet Verhinderd worden, dat een 2c hooiklamp en het rieten dak Van genoemde boerderij eveneens vlam vatten. Aldra waren en hooiklampeü èu .boerderij één vuurzee, waartegen dé bescheiden brand weer van Ncderhorst-dcn-Berg betrekkelijk machteloos stond. Toen dan ook het vlak er naast gelegen klooster .Voorzienigheid" met de lt.-K. schooi door het Vuur werden aangetast en die ernstig gevaar liepen, oordeelde men 't noodzakoliik, tp hulp van omliggende plaatsen in te rocpe; uttu r^iko roepstem gevolg werd gegeveu üöor Nicht door Hilversum en door weesp. De beide lauUie plaatsen zonden, behalve brandbluscfi- matoriaals ook politie tot 'handhaving der orde. Met ver eende krachten werd toen het vuur bestreden, liotgccn reeds ^zulk een idreigcndi aanzien had gekrogon, dal het wcnsohelijk werd geacht het klooster en 9 aanliggen de woningen te ontruimen. De 50 leerlingen van het klooster worden in het Patronaatsgebouw ondergebracht. De brandweer van Ncderhorst-den-Berg had eich, totdat hulp opdaagde, bezig gehouden met het be schermen van het klooster en van een kolenpak- huis van den heer Tober, dat evoneens aan het bran dend perceel grensde, en waarin ongeveer 8H ton brandstoffen waren opgestapeld. Deze arbeid werd met succes bekroond en geluk kig, want ware mon daarin niet geslaagd, dan zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Daiik zij dus het onvermoeide werken der Bergsche brandweer én hot windstille weder, kun do brand, tot de hulp, die van buiten-af komen moest, worden 'beperkt tot de boerderij. Toen men hulp kreeg, werd gezamenlijk de vuur haard aangetast en reeds om 8 uur kon worden ge constateerd, dat het gevaar voor uitbreiding gewe ken was. De beide hooiklampen en de boerderij waren ge heel uitgebrand. Dit laatste gebouw werd bewoond door do arbeidersgezinnen Winter en Huiatede, dio hun boelt/je in vlammen zagen opgaan. Van deze beiden was, naar wij vernemen, alleen de eerste tegen brandschade verzekerd.. ilet perceel zelf was eveneens geassureerd. Do oor zaak van den brand is onbekend; algemeen wordt echtor gedacht aan onvoorzichtigheid van do Jeugd. Hhlad. zware mishandeling. Gistermorgen is te Tiel gevankelijk binnengebracht en na verhoor in het huis van bewaring opgesloten 'n 21-jarige man uit Jaarsveld, verdacht van zware mishandeling van L. Clements tijdens de kermis te Vianen. De mishandelde is zoodanig met oen mes bewerkt, dat hij in zofgwokkenden toestand naar een der ziekenhuizen te Utrecht is overgebracht. ontploffing. In een der fabrieken van de firma Nico ter Kuile en Zonon aan den Lagen Bothof te Enschede, is gisteren eon stoomketel ontploft, ten gevolge -^aar- van hot ketelhuis werd vernield en een vtiogwiel is stukgeslagen. De machinist bekwam oenig let sel, doch verder kwamen geon persoonlijke ongeluk keu voor. Men hoopt het bedrijf, dat natuurlijk moest stop pen, spoedig- gedeeltelijk te herstellen door aanwen ding van electriciteit. kermis te gronau 1/w. Van oudsher hestaat bij debewoners van Enschede en "LoTmeker en omliggende gemeenten de gewoonte om de tweédaagsche najaarskermis te Gronau i/W. te bezoeken. Thans was er wegens de loge valuta een reden te meer; er bestond gelegenheid tot het doen yan koopjes. Men had het den „Hollanders" ge makkelijk gemaakt om aan de overzijde te komen. Het betalen van slechts 50 cent in Hollandsch geld verleende toegang. Van de gelegenheid is dan ook Zondag en gisteren druk gebruik gemaakt. Het was te Gronau zoo druk in do winkels, dat de monschen er hij groepen werden binnen gelaten en daarna de deuren gesloten. Het aantal personen dat de buitenlandsche reis aanvaardde, wordt op 10 h 12 duizend geschat. Het bedrag van 5 ft 6 duizend gulden door hen betaald, zal naar wij vernemen, worden aangewend ten bate der oorlogs-invaliden. de vleeschkeuringswet. Bij K. iB. van 17 September 1921 ls bepaald dat 10 October 1921 In werking treden de artt. 20—23 (van den keuringsdienst), 32 >(van het toezicht) en 48 (over de verordeningen en instructies). Aan de gemeenteraden heeft de Bond van Kaas- producenten -te Gouda een adres gezonden, waarin de Bond als zijn meening ito kennen geeft, dat bij de uitvoering der vleeschkeuringswet men in de eerste plaats heeft te letten op drie (belangrijke hoofdzaken; a. imen moet zich vrij houden van alle overdrijving; b. bij de toepassing moet de grootat mogelijke zui nigheid worden betracht; c. vermeden moet worden elk onnoodig ingrijpen in bestaande gewaardeerde toestanden en gebruiken. Wanneer naar deze opvatting de uitvoering der wet ter hand wordt genomen dan zal men ten plat- telande met een eenvoudige regeling toe kunnen. Als leiddraad diene daarbij de wet zelve en niet do ontwerp-verordening, later daaraan toegevoegd. Adressant meent, dat de Raad, volkomen bekend mot plaatselijke omstandigheden, beter in staat is een verordening op te maken dan dit aan de regeering tot op zekere hoogte mogelijk is. Men neme hierbij in acht, dat dit concept slechts als leiddraad is ge geven, maar iedere gemeente vrij is er in meerdere of mindere mate van af te wijken., al naar plaatse lijke toestanden zijn. Resumeerende wil de bond met den meesten aan drang adviseeren: a. niet over te gaan tot stichting van centrale slachthuizen; b. 'Geen combinatie van gemeenten te maken voor de uitvoering der keuring; c. 'Een zeer eenvoudige regeling voor te stellen met behoud van particuliere slachtplaatsen en huis- slachtingen; d. Zich voor de keuring te verstaan met den (prac- tiseerenden veearts ter plaatse; e. Noodslachtdngen onder controle ter plaatse van afmaken of in een eenvoudig slachtlokaaltje in cen trum van eigen gemeente te doen plaats hebben, waarvoor zeker een overeenkomst is te maken met Gigenaars van bestaande slachtlokalen; 1 te adviseeren aan Ged. Staten, de eischen, aan Jachtpaarden te stellen, zoodanig te maken, dat het doel zoo goed mogelijk wordt benaderd zonder on nodige hooge kosten voor de eigenaars. dingen die gebeuren, uit het hjbld. De groote teleurstelling, t— In een van die saaie, duffe provinciestadjes, waar voorbijgangers achter Kazen horren worden begluurd en de gordijnen eeu- "*8 in denzeUd enplooi blijven hangen; in .zoo'n ver rit k* dan, wilde een kleine minderheid uit e burgerij een eigen krkgebouw stichten, tfviea bracht onder elkander wat geld bijeen, en die som hoogstens voldoende bleek om de zjt- ln het nieuwe gebouw te betalen, be sloot p men, op de groote trom te slaan. mftfnxioterU m°est uitkomst brengen; een tombola 1 véél nieten en enkele prijzen. den e^e(^en €n "vrienden werden aangezocht voor vnn^€r^°°P van loten, het beschikbaar stellen van voorwerpen. "GGchenkfn kwamen,.,. Door de theepot, afgestaan door mevrouw A., liep een barstje; bet llkeurstel, dat mevrouw B. zélf kwam brengen, bleek incompleet Den oenen dag ontving de secretaris een lap ver schoten baal, den volgenden werd hem een paar pond kippenrijst thuisgestuurd. Speldenkussentjes, wordon giezonden on naalden boekjes, haarspeldendoosjes en sigarenzakjes, alle maal leelijke dingen. Ook -ontving do secretaris twee wangedrochten van vazen, door het comité met alge- meone stemmen op één ina, tot eersten prijs geko zen. Want de secretaris had het ongeluk, eon kunstzin nig man te zijn, daarom word hij wanhopig, schaam de zich dood ovor de collectie prullen, in zijn stu deerkamer opgestapeld, peinsde voortdurend ovor een middol om het verlotingscomitó, ondanks al dien rommel, een goed figuur te laten slaan. Toen dacht hij aan den vriend in 'it Haagje, die Jozef Israöls heette. Als Israöls hem nu eens wilde helpen; als die een schets, een krabbeltje zond.... 't Verzoek ging naar Den Haag en twee dagen later al kon de secretaris den ovrigen commissieleden ver tollen, dat Israöls, de Groote Meester, eon bijdrage voor de verloting had toegezegd. „Ik zal u", zoo schreof do schilder, „uit oude vriendschap een doekje sturen, dot ik „de Kerkgang" heb genoemd". De kerkgangl 't Kon niet mooier. In gedachten za gen de commissieleden, «tuk voor stuk, eon omvangrijk doek en daarop afgebeeld een lange rij van mannen en vrouwen, ehrentfeste burgers in pontificaal, palmdoeken om de schouders, den boe gen hoed op 't hoofd, het kerkboek met zilveren slo ten in de hand of onder den arm.... Dienzelfden avond nog wist het héóle stadje, dat de eerste prijs voor de tombola zou worden een groot doek v an den Grooten Meester Israöls.... Toen werd op een ochtend bij den secretaris een verzegeld pakketje bezorgd, afkomstig uit Den Haag. Dat pakje bleek te bevatten een doekje, andernalf decimeter hoog, tien centimeter breed. Een lapje lin nen was het, waarop de meesterhand van Israöls een levonstragedletije had gepenseeld: een al-overig vls- schersvrouwtije langs) een zandweggetje, het hoofd gebogen, berustend, ln zwaar leed ter kerke gaande. Toen de secretaris hot doekje zag, voelde hij een lichte ontroering en dien dag bleef herhaaldelijk zijn blik eens even rusten op het zielige vrouwtje uit het visschersdorp. Des avonds was er vergadering bij den secretarie aan huis. Voorzitter, penningmeester, commissarissen v&u de verlotingscommissio kwamen naar het stukje van den Moester kijken en toen de heoren er allen waren, bracht de secretaris hen naar zijn schrijftafel. Stokstijf bleef hot viertal staan, keek links, keek rechts, begreep niets van 't heelo geval. Do secretaris, blij on trotsch, woes op hot oenzamo vrouwtje on ver telde van de zending, uit Den Haag gekomen. Toen uitten zij allen luide hunne groote, bittere teleurstelling. Was dó/t een kerkgang? Noemde Is raöls dfit een schilderij? En er zat niet eens een lijst omheen en 't was zóó klein, dat het de moeite van 't aankijken niet waard was. Door het bestuur werd met algemeene stemmen, op één na, besloton, dat de wanstaltige vazen ala éérste prijs gehandhaafd zouden blijven.... De kerkgang, die het eigendom van den kunstlte- vonden secretaris mocht blijven, werd door dezon aan een dor Nederlandsche Musea gelegateerd. De Regeering heeft hem daarvoor dan'k geweten. O. d. S. DE DUITSCHE INVOER IN LIMBURG. Men schrijft uit Roermond: Onder dit opschrift is in het no. van Zaterdag avond 1 October een schrijven van de „N. Venlosche Crt" overgenomen, waarvan de Inhoud vrijwel over eenkomt met iwat men tegenwoordig dagelijks uit den mond van Limburgsche winkeliers te hooren krijgt. De bedoeling ia regeeringsmaatregelen uit te lokken, waardoor de invoer van goederen uit Duitsch land voor particulieren zoo goed als stopgezet wordt, terwijl de winkeliers zelf de vrijheid moeten blijven behouden om van de lage valuta te profiteeren bl] hun inkoopen en van de hooge winstmarge bij hun verkoop. Of de rDgeerlng voor zulke eenzijdige be langenbehartiging te vinden zal zijn? Het is nauwe lijks denkbaar. Maar gesteld al, dat de regeering den Limburgschen middenstand ter wille zou wenschon te zijn, hoe zou zoo'n regeling er moeten uitzien om doel te treffen? „De Nieuwe Koerier" heeft den mid denstanders dan ook reeds voorspeld, dat zij bij de regeering geen succes zullen hebben on zegt, dat de winkeliers met zich zelf moeten beginnen. Volkomen juist! Wat de Limburgsche particulier ln Duitschland koopt, is een druppel bij de zee in ver gelijking mot wat de (Limburgsche winkelier er in slaat! En bespottelijk is de voorstelling,, alsof voor den winkelier de mark k 10 cent wordt gerekend! Ga rond in Venlo, Roermond, Sittard, Maastricht, Heerlen, enz. en do eenvoudigste informaties zullen u leeren, dat de winkelier per fiets, per trein, per aur to geregeld de grens overtrekt, om voor zijn zaak en ook en passant voor zijn gezin inkoopen te doen voor dezelfde marken, die ook de particulier koopt. Maar iedere winkelier zet eenige honderden percenten op zijn winkelartikelen l In de Duitsche grensdorpen zijn gToote winkels ingericht uitsluitend voor den verkoop aan Hollanders; zaken van een omvang, dat ze geen maand kunnen bestaan, als de verkoop aan -Holland niet meer mogelijk is. De ondernemers ver heugen zich dan ook over iedere daling van den markenkoers: daling vergroot den stroom van koo- pers. Persoonlijk heb ik in Duitsche zaken, in dorpen en steden, meer dan twintig winkeliers uit Limburg, die ik van nabij ken, ontmoet, terwijl zij bezig wa ren hun artikelen in te slaan. Wat wij in Limburg koopen aan keukengereedschap, klein meubelgoed, matijassen, galanlterieën, zoogenaamdekortwaren, schoenwerk, enz., enz.,: 't is allemaal Duitsch! Wat wonder, dat de particulieren dan maar zelf naar Duitschland gaan! Want het -paar schoenen, dat je in Venlo, Roermond, emz. betaalt met twintig- gul den, datzelfde paar (ook uit Duitschland afkomstig) koop je overal in de Rijnprovincie, in de groote ste den en in de gelegenheidsfiliaals op de dorpen langs de grens, voor tweehonderd mark. Een hee- rencostuum naar maat van prachtige stof krijg je voor duizend twaalfhonderd mark, een damesman- tel-costuum idem. Ik kocht in Crefeld scheerzeep voor zes en een halve mark per staaf, terwijl ik een paar dagen tevoren in Roermond voor dezelfde zeep nog '85 cents per staaf betaald had (op dat moment een waarde van circa vijf en twintig markl) De Limburgsche winkelier zelf draagt de schuld, als de particulier ook naar Duitschland gaat, want hij-, de winkelier, wil met zijn goedkoope marken buitensporige winsten maken en verliest het laatste greintje vertrouwen. Het is in het ware belang niet alleen van den particulier, maar ook van den Lim burgschen middenstander (maar dit indirect) dat de regeering op geenerlei wijze ingrijpt. Dan wordt de winkelier gedwongen zich zelf te herzien en het ge zande evenwicht keert (terug. wieringen. Vergadering van onze af deeling van Het Witte Kruis, gehouden op Maandag 10 October, des avonds 8 uur. .in het café van den heer G. Scheltus, Aan wezig 13 leden. De voorzitter de heer P. Kaan Cz., opent met een hartelijk woord van welkom, waarna door den secretaris den heer L. Berghuis de notulen der vo rige vergadering worden voorgelezen, waarbij de heer Kolff belangstellend vraagt of de afdeeling 16 jaar bestaat, daar de secretaris leest over het 16e jaarverslag. De heer Berghuis antwoordt, dat hier mede bedoeld werd het 16e jaarverslag door hem gemaakt is, doch dat de afdeeling vanaf 4 Januari 1899 bestaat. De notulen worden goedgekeurd. Voor de volgende vergadering .worden voor het nazien der rekening van den penningmeester be noemd de heeren P. F. Kunt, C. Scheltus en A. En gel, die hunne benoeming accepteeren. Volgt agenda voor de Jaarvergadering van het hoofdbestuur. Voorzitter wenscht alleen art. 7 van de agenda in oogenschouw te nemen, n.L dat het hoofdbestuur voorstelt een buitengewone bijdrage h f 0.25 per lid van iedere afdeeling te heffen. Ook zal voor 1922 dezen maatregel gelden voor het tekort geleden in 1920. De hoer Kolff bespreekt de mogelijkheid om de contributie met f0.25 tp verhoogen. Spr. vindt dat f 1.75 per lid niet te hoog is en wil voorstellen dit op f2 te brongen. De heer Engel is echter van oordeel dat door dezen maatregel volon bedanken zullen, waarmee de heer De Beurs volkomen instemt. Tevens stelt de heer Kolff voor het entréegeld te verhoogen, voor eventueele bedankingen. Hef is thans f5.— en dus kon het f10 worden. Na vele dlscussiën wordt besloten dit voor de volgende vergadering aan te houden. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering wordt benoemd de heer P. Kaan Cz. en tot plaats vervanger do heer Van Kalsbeek. Belden nemen het aan. Volgt verkiezing van eon nieuw bestuurslid, we gens vertrok van den heer Stavenga. Bonoemd wordt de heer Kolff die het aanneemt. Door deze benoe ming is de heer Kolff geworden vice-voorzitter en vervalt zijn kwaliteit als bestuurslid, waarvoor een nieuw lid moet zijn. Benoemd wordt de heer Dr. Plccardt, die hiermee in kennis zal worden gesteld. Hierna doet voorzitter mededeeling, dat door het bestuur is benoemd tot wijkzuster mej. Van der Togt van Lage Zwaluwe, op een salaris van f1800. Een mededeeling dat de gemeenteraad de ja&r- lijksche subsidie met f200 heeft verhoogd en van f300 op f500 heeft gebracht. Burgemeester Kolff en Wethouder Bosker op de vergadering, aanwezig, worden hartelijk dank gebracht. Hierna volgt een verzoek van den secretaris om in plaats van convocatiebiljetten een advertentie in de W. Coiiront te mogen plaatsen. Na eonige dis- cussiön, waarbij do eono voor convocatiebiljetten is on de ondoro voor een advertentie in de W. C., zegt de hoor R. Post ook wel iets voor de vereenlging te willen doen on de convocatiën voor f4 per jaar wil schrijven. Goedgevonden. Rondvraag. De heer Kolff informeert of de nieuwe zuster al een woning hoeft, waarop voorzit ter antwoordt, dit nog niet te weten. De hoor Engel vraagt hoe het zit met de ijsgeschie- denis. Voorzitter zegt dat wanneer de afdeeling zon der ijs zit, dit van den heer T. Takes wordt betrok ken. De heer Engel vindt het beter dat het van de sluger» betrokken wordt, dan hoeft men Iedere week i'rinch. Het bestuur aal over dom zaak nadenken en beslissen on of er met do slagers on de afdeeling geen contract kan wordon afgesloten. Nfemand meer het woord verlangende, sluit voor zitter met eon hartelijk woord van dank de ver gadering. wieringen. Hoog bezoek. Maandag brachten Zijne Excellen- tiön de Min. van Binnenlandsche Zaken Jhr. Mr. Ruljs de Beerenbrouck, de Min. van Waterstaat KÖ- ning en do Min. van Landbouw Van IJsselsteijn, een bezoek aan ons eiland, ter bezichtiging der Zui derzeewerken, terwijl gisteren, Dinsdag, 32 leden Gré M. GEERLIGS—Spaans en G. H. GEERLIGS, geven kennis van de geboorte van hun dochtertje Guda Margreeth. der Tweede Kamer een zalfde bezoek naar hls» de den. De Directeur Generaal der Zuiderzeewerken de heer Wortman en twee Waterstaatsambtenaren ver- zeldcn de heeren. BROEK OP LANOENDIJK. De schippersvereniging Handelsbelang, gevestigd alhier, verkreeg de Koninklijke goedkourlng, waar van do statuten zijn opgenomen ln Staatsblad Mo, 193. HOOGWOUD. ■S.E.W.—-Spartaan van Wadway, 1—0. Op Zon dag don 9 October 1921 werd op het land van don hoer C. Schilder alhier een voetbalwedstrijd gespeeld door S.E.W. tegon Spartaan van Wadway. S.E.W. van Hoogwoud hoeft door een schot van Maarten -Hoogland, S.E.W.'or, de leiding gekregen en won daardoor met 1—0. HOOGWOUD. II.F.C.N.T.C. van Nieuwe Nledorp. Eindstand B0. Uitslag van den op Zondag den 9 October 1922 dos namiddags half twee uur geepeeldon voet- halwosdtrljd tusschon H.F.C. van Hoogwoud on N.T.C. van Nieuwe Nledorp. Deze wedstrijd werd door H.F.C. gewonnen met 2—0. JULIANADORF, De uitslag van de gehouden voetbalmatch op Zon dag Jl. tusschon H.V. van Helder en J.F.C., eindigde ln het voordeel van J.F.C. mot 3-0. WIERINGERWAAHD. Vergadering Witte Kruis, op Maandagavond on der leiding van den heer H. Limpers. Aanwezig 7 leden, nl. S bestuursleden., Dr. Schröder als advl- seerend lid. en do heer -Schouten als gewoon Ud. Al weer een bewijs van de groote belangstelling voor deze voreeniging. Zolfs 8 bestuursleden waren niet verschenen. De scro'iarla, de beer D. Sleutel, leest de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Onder de Ingekomen stukken 1b er eon van den Minister van Arbeid, met de mededeeling dat -aan onze vereenlging eone subsidie, groot f71, ls toege kend ter bestrijding T.B.C. Als commissieleden tot bet nazien der rekening worden gekozen de heeren J. Hoogland, H. SIJbrands en A. Schouten. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering wordt gekozen Dr. H. J. Schröder, tot plaatsvervan ger de heer D. Sleutel. Deze neemt de benoeming niet aan, waarna de heer Limpers wordt gekozen. Volgt verkiezing bestuurslid ln de plaats van den heer P. J. Visscher,die ln eene vorige vergadering word gekozen, doch bedankt heeft. Thans wordt ge kozen de heer Schouten, die zich dezo benoeming laat welgevallen. D» beschrijvingsbrief geeft weinig aanleiding, tot bespreking. Alloon ever punt 7, een voorstel van het Hoofdbestuur, om vcoor dit Jaar een buitengewone bijdrage to heffen van 25 cent per lid wordt nogal gediscusseerd. Toch wordt besloton afgevaardigde maar vrij mandaat te geven, evenals voor de overige punten. GeömaJlleerde borden voor verbandtrommels, ver krijgbaar gesteld h f 1.50 per stuk, zullen door onze afdeeling niet worden besteld. Voor deze gemeente wordt het nut niet Ingezien, omreden dan vooraf wel een cursus mocht worden gehouden voor eerste hulp bij ongelukken. Rondvraag nihil, waarna sluiting volgt. A dverteiilïén. Anna Paulowna, II Oct. "21. „Oosterveld", INPLAAT8 VAN KAARTEN. O b o r s n: WILLEM PIETER, Zoon van P. C. GEEL. A. GEEL—Breed. Hotel „ft Wapen van Westfriesland" Kleine Noord 73, Hoorn, 9 October 1921. Iwarle Manleis, Heerenoverjassen, Jekkers, Regenjassen, Jongensjassen. Aanbevelend. Anna Paulowna. BEPROEFD MIDDEL TEGEN 0 AL S T E E N EN LEVERZIEKTE COUPON. Zendt deze coupon franco aan neven staand adres. Aan de LlthoKleidose Comp., Keizersgracht 52. Amsterdam, Afd. X. Zendt s.v.pl. p.o. volledige Inlichtingen omtrent Uw geneesmiddel voor Galsteen. Naam Adres zullen in de veiling Ie WARMEN* HUIZEN worden geveild: van L. STUURING Ie SI. Maarten. gevraagd voor direct of later. Adres: Café „de Vlas- en Koren beurs", Station, Anna Paulowna. Gevraagd, voor terstond: een of halfwas, door Joh. LEEUW te Aartswoud. LEVERT VLUG enBILLUK uit voorraad TB KOOPt (nieuw), een gebruikte bij Firma BRUIN en ZONEN te St. Pancras. Het sdre, voor aolldo hooien en Ijzeren vaartuigen, zeer voordeellg adres voer Broelramen. VRAAGT PRIJS. GEVRAAGD, met Kerstmis a s. goed kunnende melken, bij J. VAN DER OORD, Schagerbrug. TERSTOND GEVRAAGD: leeftijd 16 h 18 jaar. Kaasfabriek .Nieuw Leven", 't Zand, Zijpe. TE KOOPi Gebr. GE5L, Wieringerwaard. T« koop: EEN BOERENWONING, met boeten «n22H.A. best vrucht baar weiland, aaneen gelegen, ook gedeeltelijk te koop. Te bevragen Bureau van dit blad onder N®. 85. TB KOOP: bij kleine en groote hoeveelheden, bij S. BIERMAN, Grootewal, SchageijJ TE KOOP: zwarte Merrie, beslist mak, bij A. FILMER, Burgerbrug. TS KOOP: waarvan 4 in Aug. en Sept. gekalfd, ook genegen te ruilen om pinken of graskalveren, bij J.JONGËTANS, Breezand. TER DEKKINB BESCHIKBAAR: bij Jb. KRANENBURG, Balgwsg Breezand. Terstond gevraagd |b(j man alleen leeftijd 80 k 60 jaar, P. G. Adres: A. BUIJ, Breezand N.H Gevraagd, voor direct: Broodfabriek „De Zeeuw", Markt, Sehagen.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3