Burgerlijke Stand. (jernengd Nieuws. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Bekendmakingen. CALLANTSOOO. bestuur voor te stellen de in tressante beschrijving van den Zondag 23 October zal in hotel „Duinzicht" alhier I toestand in het land- en tuinbouwbedrijf, in „Het Volk" optreden de heer Henri Nolles van Den Haag, humoris- geplaatst, door W. v. d. Sluijs, die daarvoor een rond- tisch goochelaar en buikspreker, Is namiddags van 2—41 reis gemaakt heeft door het land, ook in deze streek uur ©en kindervoorstelling, 's avonds half acht op1 treden voor ouderen. In de middagvoorstelling zal ook de poppenkast vertoond worden. TEGEN HET WOESTE RIJDEN. Men meldt: Het ligt in de bedoeling, van de verkeerspolitie, strenger dan tot nu toe geschiedde, op te treden, te gen bestuurders van auto's en motorrijwielen, in ver band met de groote snelheden, waarmede door deze bestuurders dikwijls wordt gereden op gedeelten van wegen, waarop zijwegen uitkomen en welke wegge deelten zich plegen te kenmerken door een druk ver keer, zoomede op de wegen, die leiden naar 'terrei nen, waarop voetbal1- of andere wedstrijden wordx gegeven. Deize controle zal worden gehouden ter bevordering zoowel van de vrijheid als van de veiligheid van het geboefte verkeer op den weg. DE MOORD TE BUINERVEEN. iNaar de „Asser Courant" meldt zijn de daders van den moord te Ruinerveen gearresteerd. iDe hoofdda der 'Elildert Smalbil-, woonachtig te Jipsing, onder Boertange, heeft reeds een volledige bekentenis afge legd. De tweede dader Eppo Bos vertoefde in de ka zerne te Assen. Men vermoedt, dat nog een derde persoon aan den moord medeplichtig is. EEN BIJZONDERE PO RTEFEUILLEQUAESTIE. In een gemeente hoven Purmerend1 bestaat een lees gezelschap „Nuttig en Aangenaam". Een hoofd der school, zou als gewoonlijk de portefeuille met tijd schriften, welke hij gelezen had, bij een anderen lezer bezorgen. ■Bij dezen, een veehouder, was op dat oogenblik nie mand thuis. Do bezorger legde nu de portefeuille in een melkvat dat buiten stond. IDe boer zou dan zijn lectuur beslist moeten vinden, ails flbJj ging melken. En de boer vond ook de tijdschriften doch.... nadat aan de kaasfabriek de melk uit het vat was gestort en de week- en maandbladen daarin bijna waren op gelost. De tijdschriften werkten dus dit keer niet nuttig en aangenaam. MOORD. De jachtopziener Eising van Borger is hedennacht in het Scboonloëjrveld doodgeschoten. De daders zijn nog niet bekend. TWEEDE KAMER-VACATURE. De heer Treub heeft thans gevolg gegeven aan zijn voornemen om af te treden als lid van de Tweede Kamer. FEDERAT1 &DJLP. NOORDHOLLAND, NOORD. De gewestelijke federatie Noord-Holland-Noord der S.D.A.P., hield Zondag haar jaarvergadering in ,,De Unie" te Alkmaar, waar 40 van de 5o afdeeungen ver tegenwoordigd waren, benevens jafeevaardigden van de wou wen-propagandaclub. De Voorzitter, de heer Poerlkamp van Zaandam, opende de vergadering en herinnerde er daarbij aan, dat de vorige jaarvergadering met optimistisch gestemd was, doordat er toen door noodzakelijke contributie-ver - hooging, ongunstige levenomstandigheden en andersinds heel «at leaen verlorenf waren gegaan. Deze vergadering staat in een ander teeken. Wel is de schade nog niet geheel ingehaald:, doch het gaat weer in opgaande richting. Sinds April j.L is de stijging zelfs vrij groot. Deze jaarvergadering is zeer belangrijk voor hetgeen gebeuren zal. De propaganda voor de kamer-verkie zingen moet geregld worden en vooral omdat voor het eerst de vrouwen mee ter stembus zullen gaan, is die ver kiezing extra belangrijk. Ik hoop, dat we het volgende jaar kunnen zeggen het is een goed jaar geweest Medegedeeld werd, dat de bestuurders Michels en Hofman om gezondheidsredenen afwezig waren, dat do gehouden vrouwendag te Schoten prachtig geslaagd is en geen tekort hoeft opgeleverd, dat het distriets-bestuur van het slaten-district Hoorn zeer onvolledig is geworden, door vertrek en 'annexatie en de verkiezing daarvoor hij «-ererendum zat plaats hebben. Uit het jaarverslag blijkt, dat het met de voorpost in de Zaanstreek uitstekend gaat dat het abonnementental op vHet Licht" te Den Helder gestadig toeneemt, dat het gewest 56 afdeelingon telt met 3ll3 leden tegen 2888 in het vorig jaar, dat het abonnementental van „Het Volk" en ae Proletarische Vrouw" stijgende is. Uit het verslag van den propagandist blijkt, dat dozo in 107 vergaderingen gesproken heeft en totaal 133 ver gaderingen officieel bezocht heeft. Het verslag van den penningmeester gaf een kassaldo te zien van f 8.80, de ontvangsten waren f 4567.62V» en de uitgaven f 4558.82*/*. Naar aanleiding van de verslagen werd' door Heiloo de wenschelijk van een andere werkwijze door den pro pagandist besproken, werd door Den Helder er op ge wezen, dat „Het licht" geen partij-blad: is, doch ger héél particulier is opgericht aoor afdeoling en vak beweging. c Verder werd een langdurige discussie gevoerd over de verkiezing voor het Hoogheemraadschap en de candi- daatstelling buiten het compromis om, van Verstegendoor ingezetenen te Petten en Sikkoa door fngezetenén té Assendelft. Het werd afgekeurd, dat de afdeelingen nie tmet het gesloten compromis in kennis gesteld waren en dat die neeren Verstegen en Sïkkes zich buiten het compromis om, candidaat hebben laten stellen. Verstegen lichtte toe, hoe het met zijn candidaat stelling gegaan is, hoe deze candidaatstelling buiten zijn medeweten heeft plaats gehad en hoe de heer Zuidscherwoude van Petten, die de lijst inleverde, mee deelde, dat de candidatuur-Verstegen niet kan worden Ingetrokken, omdat er menschen op geteekend hadden, die dit juist deden, omdat hij er op voorkwam. Hij zou echter toch niet .verkiesbaar kunnen zijn, omdat hij niet de minste eigendommen heeft. De afgevaardigde van Petten deelde mee, dat hun wel iets van een compromis bekend was, doch niet dat de S.D.AJ* daarbij betrok ken was. Sikkes deelde mee, dat hij candidaat gesteld 'is, omdat men iemand wilde, die in zijn omgeving en bekend met $jn vak waa. 't was hem onbekend, dat er een com promis gesloten was. In de kranten door hem gelezen, was daarvan geen mededeeling gedaan. Beiden deden de toezegging, terwille van de eenhèid fn de party, hun candidatuur te zullen intrekken, waarmee dit punt van de baan was. Voor het nazien der boeken bij den penningmeester, werd wederom Zaandam aangewezen en de begrooting werd onveranderd vastgesteld- De aftredende bestuursleden Pleerlkamp, Zaandam; Westerhof, Alkmaar; Michels, Helder; Romeijn, Koog aan do Zaan; Hofman, Enkhuizen; Billens, Hoorn en Gajjaard, N. Niedorp werden herkozen en in de plaats van Jacobs, Zaandam, werd als penningmeester geko- zan J. Visser te Zaandam. In de vacature-De Wit te Purmerend, wegens ver trek werd gekozen de heer Zeeman te Zuid-Scharwoude. Voor den partij-raad werden herkozen de heeren Peerl- kam en Michels. Do roode week-actie van 14 tot 21 November en het verkiezingsfonds voor 1922 werden geregeld, oprich ting van meerdere nVolk"-agentschappen, nieuwe tinan- cieele verhouding tusschen partij-bestuur, gewest eu af dedingen zullen door het bestuur nader worden uitge werkt, propaganda en scholing werden besproken, waar bij jiaast ae nieuwe rondreis door Duijs een rondreis door Van der Waarden zal worden aangevraagd, meder deelingen werden gedaan, betreffende speciale propaganda onder de vrouwen, waarbij werd meegedeeld, dat Mevr. de BiieTimmers een of tweemaal drie weken in het gewest zal vertoeven. Besloten werd aan het partij- in brochurevorm te laten verschijnen. De bondssecre- taris, ter vergadering aanwezig, deelde mee, dat het partij-bestuur dit reeds onder oogen ziet Enkele voorstellen betreffende het oprichten van eöD gewestelijk blad, zullen nader worden uitgewerkt, om te zien, in hoeverre dat het kan worden uitgevoerd. De vergadering, die half elf begon, werd ten slotte 's avonds om 7 uur met dank voor de opgewekte bespre kingen door den Voorzitter gesloten. BREEZAND. Maandagavond 17 October hield de Melkleveran- ciersvereeniging Gelijkheid en Eendracht zij ons streven, een algemeene vergadering in het lokaal van den heer W. Kreijger. De voorzitter de heer A. BuJj verwelkomde de aanwezigen en stelde daarop den heer C, Dissel, voorzitter der afdeeling Helder aan de vergadering voor, die op uitnoodiging van het bestuur gekomen was om zoo noodig enkele zaken toe te lichten. Hierop werden door den secretaris, den heer J. Heiligenberg, de notulen der vorige algemeene ver gadering gelezen, alsmede die der enkele dagen later gehouden spoedvergadering. Zij worden zonder aan merkingen goedgekeurd met dank voor de uitsteken de weergave. Alsnu komt de winterprijs voor de melk ter spra ke. Voorzitter deelt mede, dat deze na verscheidene vergaderingen van de besturen der drie noordelijke afdeelingen te Helder gehouden, ten slotte is vast gesteld op 19 cent per liter, franco stad. Deze prijs is. zegt de heer Dissel, die genoemde vergaderingen heeft bijgewoond, volstrekt niet te hoog. Ik behoef u, zegt spreker, natuurlijk geen van allen te herin neren aan den nadeeligen zomer, dien wij achter den rag hebben. Maar bovendien: -moeten wij niet ze\en dagen van de week werken in ons bedrijf? Moeten wij niet aanhoudend sloven en ploeteren en hebben ook wij geen recht op een menschwaardig bestaan? Aon dien prijs moet dan ook met hand en tand worden vastgehouden- Dat is niet alleen ons recht, maar ook onze plicht. Spreker licht daarop uitvoerig toe, hoe met be trekking tot de melk van de wed. Waiboer, een kleine oorzaak tot groote gevolgen heeft geleid. Uit voerig wordt uiteengezet, boe er een concurrentie door ontstond, die liefst zoo spoedig mogelijk diende uit den weg geruimd te worden- Alle melk moet, over de afdeelingen, aan de Heldersche melkcentrale geleverd worden en aan deze was nu het voorstel gedaan, om zoowel de melk van de wed. Waiboer als van de niet-leden, wier melk thans met denzelfden wagen naar Den Helder gaat, te accepteeren. De centrale heeft daarop toezegging gedaan, alles te plaatsen, zoolang haar dit mogelijk is. Komt er ech ter weer overmelk, dan zullen deze losse leden het eerst hun melk terug krijgen, die ze voor eigen re kening naar de fabriek ter verwerking hebben te zenden. De wed. Waiboer en de anderen wier melk eveneejis met den wagen uit Koegras naar Den Hel der ging, worden na de uitvoerige toelichting van den heer Dissel, door de vergadering als lid van den Veehoudersbond toegelaten. De penningmeester, d eheer H. Naastepad, brengt vervolgens verslag uit van de uitbetaling der kaas- fabriek. Wegens vertrek van den heer J. Heiligenberg is er een nieuwe secretaris noodig. 'Als zoodanig wordt ge kozen de heer A. Pranger, die van zijn benoeming in kennis zal worden gesteld. Voor het nazien der boeken worden gekozen de heoren E. Romar en A. Langereis, die beiden aan nemen. Bij de rondvraag verklaart de heer Dissel, dat hij met zeer veel genoegen deze vergadering heeft bij gewoond. Hij spreekt de hoop uit, dat de samen werking tusschen de drie afdeelingen steeds groo- ter moge worden en verklaart, dat wanneer eerst daags de afdeeling Breezand haar tienjarig bestaan zal herdenken, de afdeeling Helder alsdan zeer ze ker haar belangstelling zal doen blijken. Ten slotte dankt voorzitter den heer Dissel voor zijn aanwezigheid en brengt vervolgens hulde aan den vortrekkenden secretaris voor alles wat hij in het belang der vereeniging heeft verricht. Hij hoopt dat het hem wel moge gaan in zijn nieuwe woon plaats. Hierna sluiting. BE HYGIËNISCHE TOESTAND TE VOLENDAJL Groote sterfte onder de kippen en eenden. Men schrijft uit Volendam: Dezen zomer ia hier onder de eenden en kippen sterfte uitgebroken, die bij onderzoek door de Rijks- eerumtnrichting te Rotterdam aan de gevreesde vo- gelcholera-bacil bleek te wijten te zijn. Jammer ge noeg heft men niet direct den ernst van deze ziekte begrepen en ten gevolge daarvan heeft de besmet ting steeds verder om zich, heen gegrepen, zoodat dui zenden kippen en eenden 'gestorven zijn en Volen dam thans met een ernstige ramp bedreigd wordt, die voor vele inwoners een economischen ondergang zou beteeke nen Bij sommige eigenaars stierven in korten tijd 100 dieren, een waarde van f5—f8 per stuk vertegen woordigende en vaak hun heele bezit uitmakende. Ër zijn thans nog ongeveer 80.00Q vogels die mot ziekte en dood bedreigd1 worden. Op sommige erven ziet men 'a morgens mandenvol doode eenden ver zamelen en begraven of dn zee werpen, waar de meeuwen ze dan oppeuzelen. Vele inwoners zijn door de ziekte zóó getroffen, dat ziji de koston van een vee arts niet kunnen betalen. Ten slotte hebben verleden week enkele afgevaardigden der eendenhouders zich tot den Minister .van Landbouw gewend. Onmiddellijk werd daarna de hulp der Rijkssaruminrichüng inge roepen en werd dr. te Hennepe verzocht de bestrij ding op zich te nemen. Met de hulp van 3 assistenten za! nu getracht wor den door seruminspuiting de zieke dieren te gene zen. zoodoende de ziekte tot staan te brengen en daarna de 80.000 vogels door enting met vaccin voor de ziekte .te vrijwaren. Dr. ite Hennepe heeft onmid dellijk na overleg met het bestuur der Pluimveever- eeniging alle belanghebbenden te zamen geroepen en op de hoogte gebracht van wat er gedaan moest wor den, vooral ook op hygiënisch gebied. Tevens wees- hij er op, dat hem den toestand allergevaarlijkst leek en bestrijding zeer moeilijk. Wat toch is het geva.? De eenden bevinden zich in hokken welke gedeelte lijk op het land staan, gedeeltelijk den eenden gele genheid1 geven in de slooten te spartelen en te drin ken. De hokken zijn door planken en gaas te land en te water gescheiden. Elk hok bevat ongeveer 50 stuks In de slooten schuilt het groote gevaarl Wat hier in dit dorp onder den rook van Amsterdam op hygië nisch gebied vertoond wordt, grenst aan het onge looflijke. De slooten worden gebruikt als verkeers wegen, maar tevens zijn do dorpshuizen er langs ge bouwd en wordt het water .voor allerlei huishoude lijke bezigheden gebruikt. Hierdoor wordt allerlei besmetting in de hand ge werkt en wordt bestrijding bijna hopeloos. De stank in het dorp is bijna niet te beschrijven, vooral 's avonds als de brei begint uit te dampen De deskundigen zijn thans bezig te redden wat er nog te redden is, doch onder de zich hier voordoende omstandigheden lijkt de strijd hopeloos. HET GEVAAR VAN HET NEERSTROOIEN VAN BILJETTEN. Een bewoner van de Vïjfriiigengas te Nijmegen, Wl Remmers, viel Zaterdagmiddag van het dak van zijn huis, bij het opvangen van reclamebiljetten uit een vliegmachine. Hij overleed na' een paar uur. DIEHENVRIENDSGHAP. In „Onze Tuinen" doet de beer A. H. Haarsma van Oucoop mededeeling Van een eigenaardig geval van trouwe vriendschap tusschen twee honden en een aap, die trouwe dienaren waren van een kraai en onder streng toezicht van dezen vogel aan het werk werden gezet om wormen u# te graven. „Toen ik uitgenoodigd werd, dat schouwspel te ko men zfen", schrijft 'de heer H. v. O., „dacht ik ook eerst aaq een grap of een sprookje, maar toch bledk het waar te zijn. Ik vroeg en kreeg verlof, een fotografie te maken, waarvoor eindeloos geduld noodigbleek. De dieren waren namelijk o zoo onrustig. De aap was vooral bewegelijk en daarbij bang voor de camera, zoodat het beest telkens verdween, wanneer het toestêl op hém gericht was. Gelukkig werd er eindelijk een worm gevonden. Zelfs de aap vergat toen in zijn ijver een oogenblik dien vreemden indringer." Het blad voegt er een aardig voorbeeld van dieren- vriendschap aan toe. Ergens in de buurt van Giethoorn moet een boer een hond, een kat, een rat en een otter bezitten, die tezamen uit één schotel hun maal ge bruikten. NIEUWE NIEDORP. Maandagavond f.L trad mei. N. Menagé Challa alhier op voor bet Comité voor Winterlezingen, in de matig bezette zaal van den beer Kooiman. Mej. Challa declameerde „Candida" van Bernard) Shaw. En het Dikt ons volstrekt geen gemakkelijk werk, vooral voor een vrouwenstem, om zoo drie bedrijven lang, dus met een tweetal pauzen, zoo ongeveer drie uren declameerende, de menschen bezig te houden. Een taak waarvan me.j Challa zich intusschen kranig heeft gekweten. Zij kén declamoeren en hééft geboéia. Met woorden van dank voor het genotene, sloot de Voorzitter, de heer Keulen, reeds laat in den avond, de bijeenkomst - GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren Guda Margreeth, dochter van G. H. Geer- ligs en van G. M. Spaans. Josephus Franciscus, zoon vanH. A. Jansen en M. M. F. Vinck. Ondertrouwd en getrouwd geene. Overleden: Geertje Koster, oud 3 jaren. SPOORWEGSTAKING IN AMERIKA. Om een loonregeling dreigt in Amerika een alge meene spoorwegstaking. De spoorwegmaatschappijen wil len bet loonpeil verlagen; de spoorwegmannen verzetten zich Indien het bevel om tot staking op de spoor wegen over te .gaaiy ft oor de 6etrokken spoorweg- employé's wordt opgevolgd, zullen er op 30 October meer dan een half millioen spoorwegmannen het werk hebben neergelegd; op 2 November zal het aantal tot ongeveer .2 milEoen zijn gestegen, hetgeen het totaal stopzetten van de spoorwegen zou betcekenen. Naar wordt gemela beeft- reeds 90 pCt. van het aan tal 'werknemers gestemd vóór de staking en tegen de 12 pCt. loonsverlaging, welke verlaging reeds vroeger was aangekondigd, en waarop gisteren nog een meae- deeling van de directies was gevolgd dat nog verdere loonsverlaging zal moeten volgen. De leiders van de spoorwegmannen verklaren, dat dit de grootste staking in de "geschiedenis van aie Ver. Staten zal wezen. i Daartegenover staat, dat de president van de Chi- cago and Great-Western heeft verklaard, dat de spoor wegmaatschappijen in staat zullen zijn den dienst trots de staking voort te zetten, daar de spoorwegmannen de publieke opinie niet qp hun hand Hébben. De New York Tribune voorspelt om diezelfde, reden dat de staking tzal mislukken. Het blad schrijft, dat het publiek niet zal dulden dat de loonen der spoor- wegtmannen op het huidige hooge peil worden ge handhaafd, terwijl alle andere categoriën vam, wer kers zich loonsverlaging moeten getroosten. VïjfhoncLedüi plaatselijke bestuurslede» van vier vakbonden van spoorwegmamnen en selnwachters hebben hevel gekregen, hun leden tot staking op te roepen tegen den 30sten October. De spoorwegnetten zijn door de arbeiders In vier groepen verdeeld. Bij zeventien spoorwegen, die inu een groep zijn ge bracht, zal de staking worden uitgeroepen op den aangekondigden datum. Voor de andere groepen volgt tzij dan 24 uur later. EEN 7NDIAANSCHE (HULDE. De ympic", het groote schip der White Star Lino, ié idfcr dagen de haven van New-York binnempéloo- pen, bestuurd door eenIndiaansck oppërhoofa. Dit opperhoofd wa? niemand anders dan de kapitein van het schip zelf, Sir Bertram Hayes, die tijdens de reis deai titel van hoofd dor Zes Naties, Tah-nya-di-yes, (de man, die de groote zeeën heeft 'doorkruist) had ontvangen. Aan boord bevond, zich namelijk con zekere Das- ka-heb, biet opperhoofd der Cayoegas, één vian de stam men dier zes naties, die dermate onde ijlen indruk was gekomen van de macht en do kunde van den gang voerder der „Qlympic" dat hij dezen met een Indi- aanschen titel vereerde. De toekenning de waardigheid ge- scheidde met groote plechtigheid: de vredespijp werd ge rookt, en tal van oude gebruiken werden toegepast. Das-ka-heh, uit Ontario afkomstig was naar Londen gegaan om te protesteeren tegen het plan om zijn stam net Canadeesch burgerschap te geven. Hij vreesde dat de stam uiteen zou vallen indien men hem zou dwingen den staatsvorm der blanken te aanvaarden. Hij verklaar de dat zijn missie succes had gehad. Óp de terugreis had hij aan boord weinig aandacht getrokken, totdat hij den kapitein de opmerkelijke onderscheiding aanbood. NOOEDERBEATEKTBONDb NcocrdRchorwouflo. 17 Oct. Blauwe aardapp. £6.80, eigenheimers f 6.80, bravo's f 6.40 a 6.80, roode ster f 6.40 a 6.80, gr0. ve uien f 8.50 a 0.30, drielingen f 6.10 a 6.70, nep f 8.ln peen f6.40 a 7.30, roode kool 14.10 a 7.30, gele koj 13.70 a 5.60, witte kool f2.40 a 3.20, Deensche witte f 3.50, kroten f 4.60, alles per 100 Kg. Bloemkool 114,80 per 100 st. bos peen 6.40 a/10.80, per 1QQ bos. ALKMAAR, 15 October. Op de beden gehouden weekmarkt waren aange. voerdr 22 paarden 1200—000; 113 koeien en ossen f 350—700; 56 nucht. kalveren 110—28; 325 vette schapen f 3860; 18 mag. varkens f62—68; 165 bi», gen, 10 w. f 15—26; 9 bokken en geiten 14—10. ALKMAAR, 15 October. Boterprijs: Hoogste markt f 1.55, middelmarkt l ijft laggste markt f 1.45. Aanvoer 1226 kop. Kipeieren 117—18.50 WARMENHUIZEN, 15 Oct. 1921. Roode kool 1 3.80 a 7. Gele kool f 3.20 a 3 90. Witte' kool f 2.40 a 3.30. Uien 'f 8 a 9.10. Nep f 8. Diiel. f 5,7Q Peen 16 a 6.10. Uitschot roode kooi f 1.20 a 1.30. Uitschot witte kool f 1 a 2. Blauwe aardappelen f 6 a 6.90. Bravo's f 5.60. Bieten f 2.20 a 3.60. Aanvoer: 15100 Kg. roode kooL 2500 Kg. gele ko 75650 Kg. witte .kool. 10050 Kg. uien, 2o0 Kg. 5125 Kg. peen, 2425 ICg. bieten, 3050 Kg. aardappelen] WARMENHUIZEN, 17 Oct. Roode kool 13.90 a 6.10, witte kool f2.70 a 3.20, utel f8.60 a 9.30, uitschot roode kool f 1.10 a 1.30, uitschoL witte kool 12.30 a 2.50, bloemkool f 10.90, Aanvoer:!' 14750 Kg. roode kool, 62850 Kg. witte kool, 7350 Kg uien, 100 stuks bloemkool. 'ALKMAAR, 17 Oct. Heden werd besteed: Bloemkool f 3 a 19.60, per 100 st Roode kool f 3.20 a 5.60, gele kool f 2.80 a 4.50, per, 100 Kg. Wortelen f 5.20 a 7.70, per 100 bos. Uien f 180 a 9.80, per 100 Kg. Appelen 10.08 a 0.25, peren f0.06 a 0.30, per Kg. Spruiten f24 a 36, spercieboonen 164 a 95, per 100 Kg. WENKIEL, 17 Sept Appelen f5 a 14, peren f 5 a 25, spinazie f 14 a 16, slaiboonen f 20 a 23, bieten f 2 a 3, spruitkool f 10 a 18, alles per 100 pond. Andijvie f<4 a 6, p. 10Q st. ALKMAAR, 17 Oct. •Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 19 koeien en ossen f 400—560, 1 vet kalf f 270; 27 nucht. kalveren f 16—28, 63 vette schapen f 48—55, 456 vette varkens, p. ned. pond f 0.86=4, AMSTERBAMSCHE VEjEMARKT. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 336 vette koeien, le kw. f 1.501.60, 2e kw. f 1.10—1.20; 3e kw fO.750.85; 120 melk- en kalf koeien f500700 per stuk, 47 igiraskalveron f70—130 per stuk, 71 nucht. kalveren f 15—28 per stuk, 80 schapen f 3050, 430 vette varkens, le kw. f 1.25, 2e en 3e kw. f 1.17—1.12, per Kg., schoongewicht. LANGENDIJKER GR O ENTENVEILING, Br. op L. 17 Oct. Bloemkool, le soort f 2 a 8.80, per 100 st Roode (kool f3,70 a 7.30, 2e soort fl.60 a 3.40, gele kool f3 a 4.80, 2esoort 12.20, witte kool f2.10 a 4.10, alles per 100 Kg. Wortelen f6.50 a 9.20, per 100 bos. Blauwe aardapp. f6.60, uien, driel. f6.10 a 6.50, uien f 8$0 a 9.70, losse wortelen f 5.90 a 6.90, alles per 100 Kg. Aanvoer: 1100 st. bloemkool, 83300 Kg. roode kool, 112400 Kg. witte kool, 11550 Kg. gele kool, 1720 bos wortelen, 12300 Kg. losse wortelen. -12475 Kg. uien, 3000 Kg. aardappelen. Aanvoer producten gedurende September 1921: Roode kool 1996102 Kg.; gele kool 938145 Kg.; witte kool 1521965 Kg.; uien 591515 Kg.; wortelen 129822 Kg. bos wortelen 78292 bos; aardappelen 273787 Kg.: bloemkool 131983 st.; bieten 99354 Kg.; rammenas 400 Kg.; slaboonen 2302 Kg.; peren 302 Kg. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE KAMERKRING- FEDERATIE HELDER. Zondagmorgen werd eene algemeene vergadering gehouden van de afdeelingen van bovengenoemde federatie, bij den heer Igesz alhier. Vele afdeelingen (ook uit onze naaste omgeving) schitterden door af wezigheid. Eene uitvoerige bespreking had plaats over de candidaatstelling voor het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier en wel naar aan leiding van een klacht van „Helder", dat zich ach teraf gesteld gevoelde, doordat Helder's candidaat was afgevoerd. De vergadering echter was van oordeel, dat van achtorafstelling geen sprake was en dat overigens de candidaatstelling volkomen regelmatig was ge schied. Tot bestuursleden der Federatie werden gekozen de heeren: Do Boen en Butter, heiden te Hoorn en Boltes te Oterleek. Als secretaris-propagandist werd bij acclamatie herkozen de heer Wagner. De begrooting voor 1922 werd vastgesteld, en propaganda voon de Kamerverkiezingen in II geregeld. HET GENERAALSVROUWTJE. Onder het motto: LachenI LachenI was door de Schager Tooneelvereeniging V.V.V, haar uitvoering van Het Generaals vrouwtje op J.l. Zondagavond aan gekondigd. Welnu, dit blijspel van Henri 't Sas heeft alle eigenschappen van te doen lachen. En dat lukt nog beter als het stuk vlot en vrij gespeeld wordt zooals Zondagavond het geval was en de hoofdrol in zulke uitnemende handen is als ook weer thans met den heer Haak Steenhart, die Hou- wik, de reparateur van porselein, klokken enz. on verbeterlijk speelde. Gelachen is or, hartelijk ge lachen om deze koddige figuur^ die zoo volkomen o-t werd uitgel>eeia, Mej. Leguit, die de rol van Tonla zijn vrouw ver vulde, komt eveneens een complimentje toe, uitste kend als zij zich aan het spel van haar tooneel- echtgenoot heeft weten aan te passen. Met genoe gen eveneens herinneren wij aan het spel van mej. Watertor als Agnes, en eveneens van den heer Roep als-Jacque8 de Boer, die beiden de uitvoering op het goede niveau hebben helpen houden. Ook van het spel der andoren, te veel óm hier allen persoonlijk te vermelden, kan in meer of mindere mate iets goeds gezegd worden. Het was een welge slaagde uitvoering, die Jammer genoeg niet heel druk bezocht was. (Van bevriende zijde mochten wij bovenstaande ontvangen.) MAATREGELEN TEGEN ONBEWOOND LATEN VAN WONINGEN. Burgemeester en Wethouders vestigen de aandacht op do volgende bevoegdheden, aan de Huurcom- missie toegekend bij de Huuraanzeggingswet. Verburen van woningen door de Huuxcommissio. De Huurcommissie is bevoegd eon woning, in wel ker werkelijke bewoning niet op ernstige wijze is voorzien, te verhuren. Vooraf moet zij, met toestemming van Burgemees ter en Wethouders, dengeen, die als eigenaar, za kelijk gerechtigde, huurder of bruikleener de be schikking over het gebruik dier woning heoft, aan zeggen, om naar genoegen der Huurcommissie in de bewoning te voorzien en aan 'de Huurcommissie ken nis te geven van den maatregel waardooE hij meent daaraan te hebben voldaan. De Huurcommissie stelt daarvoor een termijn van ten minste een maand, die telkens met ten hoogste een maand ban worden verlengd. Is aan de aanzegging niet naar genoegen der Huurcommissie voldaan, dan kan zij d9 woning namens den rechthebbende verhuren. Beroep op den Kantonrechter. Van de aanzegging is binnen veertien darren be roep toegelaten op den kantonrechter. Te hunr aanslaan door de Hnurcommlssie. Wanneer de Huurcommissie een woning wil ver huren, doet zij aan de woning aanplakken of aan slaan een mededeeling* dat zij tot, verhuring be voegd is. Krachtelooze handelingen. Bij verhuur door de Huurcommissie zijn handelin gen na 12 Februari 1920, waarbij over het gebruik der woning is beschikt, krachteloos tegenover den geen, aan wien de woning door de Huurcommissie is verhuurd. Het stellen der woning ter beschikking van den Huurder. De Huurcommissie kan aan den huurder een be velschrift afgeven, houdende, dat de woning tot zijn beschikking moet worden gesteld, hetwelk zoo noo dig aan een deurwaarder ter uitvoering kan wor den gegeven. Voor welke woningen de Wet geldt De wet geldt voor ieder perceel met een of meer woonvertrekken, zoomede voor ieder als woning in gericht gedeelte van een perceel. De wet is echter niet van toepassing ten aanzien van: a. woningen, over welker gebruik publiekrech telijke lichamen de beschikking hebben; b. woningen, behoorende bij bouw- of weilanden, kweekerijen, teellandeu en dergelijke landerijen; c. woningen, welker bouw is aangevangen na 12 Februari 1920. Behagen, 17 October 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN,

Schager Courant | 1921 | | pagina 2