ELECTROMOTOREINI Schagen. BERENDS Co. Verlaging Vleeschprijzen. REUZEN-UITVERKOOP Noord-Hollandsche Bank. Verhooging Depositorenle 500 meter Slootwerk een Bakkersleerling, TViarig Merriepaard, Voerbietan te koop, Rentenierswoning een flinke Dienstbode. een Bakkersknecht, een Boerendienstbade, Winkel heeft geopend, tb. HAVERKDRH, Wieringerwaard. Levering uit voorraad. Geldleeningen Varkensvleesch Zadelmakerij Schagerbrug IJzersterke Koetouwen P. VAN DIJK. f 1.00. S 1.20. f 1.50. J. KWELDAM. D. P. RAAT. J. DE RUIJTER. J. ROGGEVEEN. G. SLIK, 2 Geldekoeien Renteniershuis, een net Meisje, Cafe-Verlof, een Dienstbode, een Dienstbode, Gemengd Nieuws. C0RNELIS KOSTER. te Zijpe aan te besteden. Lappen Karbonade o/b z Sausijzen OU tla. Bladreuzel Magere lappen 90 cenl. Fricandeau f 1.00. Schijf Zware Paardedekken Koedekk-en, Lederwaren, dl»te^is«r 1 Luxe Gareel, P Vel spek Mager spek 60 cis. 80 cis. Lappen Poulet Gehakl Rollade Boeul Lende Biefstuk Haas Vel 90 cent. der nieuwste modellen Dames- en Kinderhoeden, Wollen Hoeden, Mutsen, Regenhoeden, enz. enz. Verloren een gouden Dames-Horloge om de melk. Nieuwe Niedorp, Hoorn, Alkmaar, lol 47t of gevorderd leerling, v,.| rtaaraan kwam antwoordde hl) dat hl) uit neus gebloed had. 's Avonds werd hij naar het fuk «bracht. Ken je dien man7 vroeg de burge- yjk f pat fou ik denken, luidde het antwoord, ik ïïfh den beelen dag mot hem geloopen. Toen men vroeg o' hl) den moord niet vreeselljk vond, zei hij: Ik kan toch niet helpen, dat hij zijn kop of- gesneden bo® dat men met een doortrapte booe- mii-ht te doen heelt. Morgen wordt hij naar Utr rht overgebracht, waarheen reeds het lijk van den versie®6110 met de betreffende voorwerpen ls V6ÏTjtUmorgen Kalf tien ls de vermoedelijke moor- „vL. Von den zwerver, onder sterke bowaktng naar iitmcM gevoerd. Naar men zegt heeft hij juist, vóór •fin vertrek bekend den moord te hebben bedre- „on De gevangene ls zekere v. d. Lee, een gevaar lek heer. Toen de veldwachter hem gistermorgen ,im water en brood bracht ging hij den agent met da,flescb te lijf. Gelukkig werd hij spoedig over meesterd. STAART EN SLUIER IN CHINA. Uit Anna polis, 1 Nov. D<e soldaten, die dienst doen in het republikeinsche leger, moeten volgens een regèo- nngs&csluit hun staart afknippen. Volgens hetzelfde De- sluit moeten de Mongoolsetie vrouwen haar sluier» af leggen. het lot van ex-konino karl. Ex-koning Karl en Zita zijn onder begeleiding van Entente-officieren van het Plattenmeer overge bracht naar de Donaustad Duna-Földvar om aan boord van de aldaar liggende Engelsche kanonneer boot onmiddellijk naar Galatz te vertrekken. werkeloosheid in engeland. »Te Portsmouth heerscht, volgens de Evening Standaard, groote nood onder de werkloozen. Er iljn 7000 hunner bij de arbeidsbeurs ingeschreven en er is een fonds opgericht om hen te helpen. Er ko men droevige bijzonderheden over den toestand aan het licht. Onlangs had het gemeentebestuur werk gevonden voor ongeveer 400 man voor het in orde maken van gemeentelijke speelterreinen. Toen de deputatie uit den gemeenteraad het veld bezocht, vond zij vele mannen in een slechten toestand. Zij hadden sedert den vorigen dag niet gebeten. Er werd toen om brood en kaa» gestuurd en het werk een tijdje gestaakt om den mannen gelegenheid te geven een maal te gebruiken. kellnersstaking te berlijn. De kellnersstaking te Berlijn duurt nog steeds voort en heden is in dezen strijd een nieuw ele ment getreden, n.1. een zoogenaamde leveringssta king. Dat beteekent dat het personeel van de leve- ranciers aan de hotels en de café's waar gestaakt wordt, de te leveren producten niet mogen vervoe ren, verwerken enz. Zij is een novum in den econo- mischen strijd der vakvereenigingen en wel een vrij gevaarlijk novum. Want aldus kan de economische staking van hotelpersoneel gemakkelijk worden uitgebreid tot een algemeene groote beweging. De transportarbeiders komen door dezen maat regel in een moeilijk parket: wanneer zij die aan wijzingen der vakvereenigingen volgen, dan schen den z0 het met de werkgevers gesloten arbeidscon tract, door werk te weigeren waartoe zij verplicht rijn. De groote wasscherijen zijn van opinie, dat zij haar bedrijven zonder meer moeten sluiten, wanneer zij voor de hotels enz. niet kunnen werken. Ook de brouwerijen verkeeren in een onaangename positie. Zij hebben haar koetsiers verzocht zich niet in te laten met de postende stakers. Wanneeu deze de le vering van bier met geweld beletten, moeten zij zich niet verzetten. In alle andere gevallen moet echter geleverd worden. Heden hield de Berlljnsche vakvereenlgingscom- missie een langdurige beraadslaging, waarbij beslo ten werd do eiscben dor kellners botreffende vaste salarieering met alle middelen te steunen, op gevaar af, dat het economische leven van Berlijn weder ern stig wordt getroffen. Een delegatie van den algemeenen vakbond heelt voor de staats- en stedelijke autoriteiten uiteen gezet, welke gevolgen de weigering der werkgevers om zich aan do uitspraak van een schoidsgerecht te onderwerpen zal h'ebhen. Genoemde autoriteiten zul len al het mogelijke doen om onderhandelingen tot stand te doen komen. Gelukt dit niet, dan zullen scherpe maatregelen worden genomen. In de eischen der vakvereenigingon wordt niet duidelijk uiteengezet, wat geschieden zal wanneer het den autoriteiten niet gelukt onderhandelingen tot stand te brengen. Men laat echter doorschemeren dat eventueel de stedelijke arbeiders voor een hulp actie mobiel gemaakt zullen worden. D.w.z. dat in de eerste plaats de leidig van het electrische licht der hotels zal worden afgesneden. Ook is niet uit gesloten dat men het tot eon nieuwe verkeerssta- king zal laten komen als aan de eischen niet wordt voldaan. auto's in moskou. Volgens den Mo&kouschen correspondent van ae „Chicago Tribune" wemelt het in Moskou van auto mobielen. Alle auto's waren tot voor korten tijd voor de regeeriïig gereserveerd, izoodat er gebrek is aan paarden voor particulier gebruik. Het schijnlt, dat al le auto's uit de provincie naar de hoofdstad zijn ge haald. In Kazan de voornaamste stad van de Tar- taarsche republiek bijvoorbeeld, zijn er ternauwer nood een dozijn. Maar in het centrum van Moskou ziet men er evenveel als op de Champs Elysóes. De chauffeurs zijn zoo mogelijk nog roekeloozer dan in de Westersche hoofdsteden. Zelfs de verkeersagen ten zijn niet veilig voor hen. Hoewel men genoeg van de allermodernste wagens ziet, zijn er veel antediluvdaansche types bij. De cor respondent had juist, een ouden Franschen Panhard lheen zien zakken, vlak voor een in aanbouw zijnd regeeringsgebouw, waar men sedert ide revolutie niet aan gewerkt bad en dat nu volgeplakt was met op roepen in alle talen aam die arbeiders om zich te ver eenigen. De bestuurder, een Jongen van vijftien jaar, met een rood-gesterde muts van het leger, vond het een aanleiding om dadelijk een redevoering tot die om standers te houden. Dit was de grootmoeder, van alle auto's, sprak hij op jammerenden toon. Zij was ouder dan iedere andere in (Moskou, en veel ouder dan mijn broertje. Ik had haar opgelapt om onder de vlag der revolutie te dienen, maar nu ls het uit". Hij wees op een ander merkwaardig vehikel, dat met oorverdoovend geraas voorbij snelde. Aan het achterdeel van een chassis was een vliegtuigmotor bevestigd, die het voertuig met een schroef voort stuwde. Deze wagen moet een snelheid van 90 mijlen op Soede wegen kunnen ontwikkelen, maar die zijn er Moskou niet. De schroef is niet door traliewerk beschermd, zoodat ongelukken slechts door talrijke miraculeuze ontsnappingen vermeden worden. Dit is de eenige genieting van den chauffeur, want de mo tor maakt zooveel lawaai, dat het gebruik van een claxon overbodig is. Tel. het bedrijfsrisico van een restaurant houder. Een niet alledaagsche eis oh tot schadevergoeding werd eenigen tijd geleden, aldus de .,Tel.", door eon Engelsche rechtbank toegewezen. (Mr. jB-idhop, een koopman en zijn vrouw hadden in een bekend Lon- densch restaurant gedineerd, en zfch nadien zeer on wel gevoeld. ZIJ hadden, gebakken kaLfsniertjes en ham, aardappelen en een omelet genomen, en dit al les met het meeste genoegen opgegeten. Na de ome let waren zij echter onwel gerworden, en mr. Bishop had oen glaasje brandewijn voor zijn virouw en een chartreuse voor zichzelf besteld. Zijn echtgonoote lustte echter de brandewijn niet, en daarom dronk de man eerst de chartreuse op en daarna de brandewijn. Hij was nadien vijf dagen ziek geweest en had in •dien tijd niets kunnen verdienen. Zijn virouw had U dagen ziek op bed gelegen. Zij eischten nu oen geldelijke vergoeding voor de geleden schade. Hun dokter beweerde voor de recht bank, dat het echtpaar een ptomalne vergiftiging had gehad. De advocaat van den restaurateur zoide, dat op den dag van mr. BIShops festijn ongeveer 3000 maaltijden in het restaurant waren genomen, en dat er geen onkele andoro klacht was ingokomen. Een andere medische adviseur was van oordeel, dat he't echtpaar meer had gegeten, dan de maag wel verdragen kon, en dat er van ptomalne-vergiftiging geen sprake was, terwijl de advocaat van den hote lier nog opmerkte, dat gebakken niertjes, ham, rum, omelette en koffie niet bij elkaar passen. De rechter sprak als zijn oordeel uit, dat hoewel er geen twijfel aan was, dat de restaurateur in kwes tie /zijn gasten goed en gezond eten voorzette, het ovenmin aan twijfel onderhevig was, dat mr. en mrs. Bishop vergif tigd waren geweest door iets dat zij in het restaurant im kwestie hadden gegeten. Hij wilde de omelette, de rum, de aardappels, de chartreuse ua de brandewijn buiten beschouwing laten, doch re kende, dat de niertjes of de 'ham de schuldigen waren. Ten slotte veroordeelde hij den restaurateur tot be taling van een schadevergoeding van 50 p. st. aan mr. Bishop, en van 80 p.at. aan mrs. Bishop en rfco.t de kosten vatn het geding. zeven jaar in huis verborgen. Voor den rechter In Lincolnshire stond Maandag een bankklerk tereent, die zeven Jaar lang in zijn eigen woning verborgen bleef voor de justitie. In 1914 had hij als secretaris eener liefdadigheidsver- eeniging verduistering gepleegd en was uitgeweken naar Zuid-Amerika, doch was in datzelfde jaar we der naar Lincoln teruggekeerd. Daar heeft hij tot heden in zijn eigen huis gezeten. Alleen zijn vrouw wist van zijn bestaan af en hij ging alleen 's avonds als het donker was geworden, eene wandeling doen, Hij hield zich verborgen ter wille zijner vrouw, en toen die door eigen middelen in haar onderhoud kon voorzien, gaf hij zich aan bij de politie. De rech ter zeide dat de man zich zelf reeds ernstig gestraft had en legde hem daarom slechts een jaar hech tenis op. een duitsghe sleepboot vergaan. Uit Hamburg, 1 Nov. De Hamburger zeesleep boot Roland, die op 22 October des avonds van Cux- haven naar IIull is vertrokken is in den zwaren storm verloren gegaan. Aan boord bevonden zich, behalve de uit 11 personen bestaande bemanning, nog 4 man van een werf. Alle 15 man zijn omge komen. vliegramp in de ver. staten. Uit San Diego, 31 October. Bil een botsing tusschen twee marinegeveditsvliegtuigen is luitenant W. E. Black- well omgekomen. De luitenant D. W. Tomlison brak beide armen. ierland. De eerste, minister van Engeland heeft in het Parle ment een rede gehouden over Ierland, die algeméén een uitstekende indruk heeft gemaakt. Lloyd George zei o.m. De onderhandelingen gaan voort, en ik zal gelukkig zijn 'als ik in de gelegen heid zal zijn, mede te deel en, dat het volk van ons groot© rijk besloten heeft, aan deze veete van éeuwên een einde te maken. Maar Ik kan niet' verhelen, dat het mogelijk ls, dat ik misschien de ernstige mededeeling zal moeten doen, dat het onmogelijk ls, zonder gevaar óf oneer, een regeling tot stand te brengen, indien dat vreeselijke uur mócht komen en ik het land moet vragen, nog grootere olfers te brengen, moeten wij het gevoel hebben, dat van onzen kant alles gedaan is, om 'dien vrede te bevorderen en dat wij, vechten voor de veiligheid van het rijk. voor de eer van Engeland, voor vrjjüeid en recht Een giland, dat zes of zeven miilioen man qp de been gebracht heeft, om te vech ten voor qLq vnjiieden van Europa is er nog altijd vol komen tegen opgewassen om zijn eigen eer "te ver dedigen en zijn eigen veiligheid te handhaven. Maar wij moeten in alle opzichten overtuigd zijn cn wij dienon alle voorstellen en eiken weg te onderzoeken, die naar eon eervollen vrede leiden. Indien men aandringt op concessies van zoodanigon aard, dat het rijk erdoor ver zwakt werd, zal de regceriug er alles op zetten, om zicii ertegen te verzetten. Alaar zoodra concessies .ge daan kunnen worden, die een eervollen vrede kun nen brengen tot versterking van het rijk zullen wij alle» wat mogelijk is doen, om ze te verleenen. Noch het parlement, noch do regeering kan een rege ling verzekeren. Dat hangt niet enkel van ons af, maar van de vertegenwoordigers van Ierland. Moge in de geschiedenis geschreven worden, dat dit Lagerhuis d0 regeering toegerust heeft met 'een nieuw gezag, om een vrede aan te gaan, die nieuwe kracht aan ons groote ruk verleende door een begaafd en dapper volk kan zijh zijde to brengen, dat eeuwen lang eonveete ge koesterd had en aoor een schitterend hoofdstuk toe te voegen aan1 idfen roem, dien het Britsche rijk heef)» gewonnen in heel de wereld als een rijk, dut nel middel vond, om vrijheid in macht te veranderen. De rede van den eerste-minister werd luide toe- gejucht ?n wekte veel geestdrift. 'De indruk van Lioyd Georgó's rede, zooals die zich weerspiegelt in de ochtendbladen, is dat de premier hen aie een krachtig woord verwachtten, dat de gele genheid waardig was, niet teleurstelde. De regeering kreeg de grootste meerderheid sedert jaren als belooiiiug voor de hartstochtelijke rede, waarnaar het Huis muisstil en met diepe bewondering luisterde, tenslotte zijn ge voelen uitend in donderende toejuichingen. De strengste critici van Lloyd George erkenden, dat hij nooit krach tiger en welsprekender het woord voerde. Wat aan de rede ontbrak en waarop iedereen gespannen wachtte, was eenige aanwijzing, hoe de Iersche conferentie er voor stond. Het gehoor nleef in het duister ten aanzien van de bedoeling van de passage over een mogelijke her vatting van den strijd. Of zij oen aanduiding van wan hoop aan den gelukkigen uitslag of een waarschuwing aan Sinn-Fein 'was voor de onvermijdelijke gevolgen van een afbreken van de onderhandteliugén, bleek niet. De uitslag geeft de regeering feitelijk de vrije hand' voor de behundeling van het Iersche vraagstuk. Het is nocn- tans zeker dat de regcering jiaar macht tot het uiterste niet zal gebruiken, vóór elke mogelijkheid tot vriend schappelijke regeling verdwenen ls. De verklaring van den eerste-minister, dat, indien er concessies gedaan jrunnen worden om een eervollen vrede te krijgen, alles gewaagd zal worden om deze te bereiken, wordt be schouwd als zeer jufct het Britsche standpunt weer te geven. Vrij algemeen wordt de rede beschouwd als een laatste waarschuwing aan en een berdep op Sinn- Fein. De Daily News, dip het t>etreurt dat Lloyd George een alternatief stelde 'in zij'n rede in het Lagerhuis), waartegen het blad protesteert, vestigt de aandacht der Sinn-Fein-Ieiders nochtans op de beteekenis van de passage, welke de volledige verwoesting van Sinn-Fein'» hoop en de hoop van ïerland's beste vriendep tenge volge zal hebben, indien de onderhandelingen ten ge volge van gebrek aan ware diplomatie aan hun kant falen. De Daily Express wijst op den merkwaardigen uitslag van de stemming welke alle partijen vereenigde in hun steun aan de regeering. Dit moet Ierland s laat ste twijfel wegnemen ten aanzien van den ernst van het Engelsche vredesverlangen. Heden, overlë'ed onze geliefde Vader, Behuwd en Grootvader Wedn. van Je. v. d. WERFF, in den ouderdom van 71 (aar. Uit naam der kinderen. Oudesluis, 1 November 1921. H.H. Molenmeesters van polder N.O. wenschen ongeveer Briefjes In te leveren vóór of op MAANDAG 7 NOVEMBER as., bij den President-Molenmeester, waar tevens informaties zijn te bekomen. onder zekerheid van eerste en tweede hybotheek en borgtocht, wordon verschaft door L. F. TH. KOELMAN, Assuradeur te Alkmaar, Spoorstraat 68. Telef. No. 571. Tweemaal bellen. Donderdagsmorgens Noordholl. Koffiehuis. L. ZWA AG, SCHAGEN. levert franco i f 1.25 en f 1.50 per dozijn. f 3.25 per stuk. 1 1.—. f 135, f 1.60 (Opruiming). zoo goed als nieuw, voor een prijsje B.l.ald eaabev.Und, Ai Alles per 5 ons. Beleefd aanbevelend, Door den lagen stand der valuta in het bezit gekomen van een bijzonder voordeelige partij zijn wij !d staat die van de hand te doen tot SPOTPRIJZEN. DAMES van SCHACHN en Omstreken, komt van Donderdag tot en met Zondag e.k., van 10 tot 4 uur, in de zijzaal ra» HOTEL VADER, aan de Laan te Schagen (afzonderlijke op gang door de zijdenr. Profiteert van deze zeldzame gelegenheid. Haast U t Zoo iets moois tot zulke lage prijzen komt nooit weer voor. Tevens gelegenheid om hoeden te laten vervormen en garneeren voor f 2.—. Eveneens Is aanwezig een Bontwerkster, tot het vervormen of repareeren van alle soorten bont of het voeren van moffen. Aanbevelend, DE DIRECTIE. met Armband. Terng te bezorgen bij N. HOOGSCHAGEN, Bierkade, Schagen. Gevraagd, voor direct: Br. fr. onder lett. K, bnrean van dit Blad. ONDERORONDSCHE BRAND- EN INBRAAKVR1JE KLUIS V AN DER STOK. KAAN Co VAN DER WOLFF C0URRECH&Zn Tel. 1. Tel. 33, Gr. Noord. Langestr. 94, fceL 807, lofcter O. IITDAOl DONDERDAG te Schagen Hótel ,de Beurs" van den heer Boontjes van 9—12 uur v.m. uit de hand te koop: Het gunstig gelegen goed on derhouden voorzien van Brongasinstallatie, Tuin met vrnchtboomen en Erf, aan den Barsingerweg te Wierin- gerwaard, groot 7 A. 60 c.A. Dadelijk in gebebruik te aan vaarden. Inlichtingen te bekomen ten kan tore van Notaris J. v. d. KNAAP te Wieringerwaard. Terstond gevraagd: bij J. HAM Jr., Mr. Bakker, Lutje winkel. LOK ETTEN. Gevraagd, personen ln een gezin van 2 eenigszins bekend met koken, loon f25 per maand. Br. fr. lett. S, Adv. bureau Wed. J. B. de JONGH, Bergen. Uit de hand te koop welk een bestaan oplevert. Te bevragen lett. L K, Bur. Scha- ger Courant. Te koop: een bij C. MICHIELSHN, Breezand. bij L. REINIERSE, Groetpolder Winkel. Gevraagd, met Kerstmis: leeftijd 15-17 jaar, bij W, RAM PEN, 't Zand, Bcikmc rw eg. Uit de hand te koop: een op mooien stand staande te Schagerbrug. Te bevragen Mei. de Wed. S. BROMMER. Wij vragen diensttrediug voor spoedige in Firma L. BUTER, straat, Helder. Breewater- EEVRAAGD: goede getuigen kunnende over leggen, met opgaaf van verlangd looo, bij N. KOORN, Hipp. Wierin- gen. GEVRAAGD. meiken geen vereischte, hoog loon, bij J. BROERSEN, St. Maartens- vlotbrug. Door deze bericht ondergetee- kende dat hij een In schoenwerk, wollen panlotlels, mailen onz. Pellen, oemankle klee- ren en verdere manufacturen. Beleefd aanbevelend, Gevraagd, tegen Kerstmis: liefst kunnende melken of gene gen het te leeren. bij C. MAREBS Jz. schagerbrug.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3