KU1PVLEESCH RIJDT UITSLUITEND W. PRINS - Schagen. KO EKBILJARTEH een net Dagmeisje. St. Maas-cadeau v.h. Trapman 1 Co., STOOMVERVERIJ en GHEM. WASSCHERIJ „DE IRIS", K. Steensma, St. Maarten. IMP- en NAAICURSUS. een best blauw Rij en Werkpaard, W. HOSSEN, Oudesluis. Ik kan Handwerken. Ik kan Koken. Ik kan Huishouden. Avondcursus Naaien en Knippen „De strijd in '1 metaalbedrijf" Faillissement van Joh. van der Molen, bij J. MAREES, - Koegras. G. V. „Sparfa". Uitvoering te Winkel, op Zondag 20 Nov. a.s., Bal na. Aleer men le kwaliteit. tot het aanleggen en on derhouden van Vrucht- en Siert uln en Ik kan Costonmnaalen. Geliefd Voorradig in den Boekhandel SCflAGEN. Ritsevoort 15 Alkmaar, STOOMT en VERFT ALLES. Geldleeningen Dit is de beste en le lichtstloopende Rijwielband en prima garantie. TELEFOON 39. gallantsooo. De pogingen van het bestuur van het Nuts-departe- ment alhier, om een landbouwcursus te doen geven, hebben geen gunstig resultaat opgeleverd. Wel hadden zich yerscheiüene deelnemers opgegeven, doch geen landbouwonderwijzer kon zich beschikbaar stellen, zoo- dat de cursus niet gegeven zal worden. CALLANTSOOG. pe zjg. Gartlanden alhier, toebehoorende aan de heeren A. en P. Baken, zijn onderhands verkocht aan den heer J. "C. van der Plas alhier. ZUIDSCHARWOUDE. De heer Joh. I. d,u Burck alhier, slaagde te Amster dam voor het examen vrije- en orde-oeteningen. r- LANGENDIJK. Nu <üe kool in de schuren komt. blijkt het, dat zij jrer het aigemoen van zeer slechte kwaliteit is. zoodal teel onmiddellijk moet worden opgeruimd. AI maakt flen goede prijzen, toch blijft do opbrengst door het wie uitschot nog beneden het middelmatige. NOORDSCHARWOUDE. Ook alhier is onder de schoolkinderen een collecte .gehouden voor de Russische kinderen. Zij bracht f 42 op. NIEUWE NIEDORP. Naar aanleiding van de advertentie In dit nummer kunnen wij uit bevoegde bron mede doelen, dut de heer Constandse, Idio dio Djambd-zaak in verband met den a.s. oorlog zal behandelen, een flink bezoek waard is. Het onderwerp is zeer zeker actueel en wie bélang ftélt in de groote vragen van dezen tijd, verzuime deze vergadering niet WINKEL. Vanwege de afd. der S.D.A.P. te Winkel, sprak gister avond K. Singer van Avenhorn met het onderwerp „Mensehen-rechten en menschen-plichten." Na een openingswoord door den Voorzitter, krijgt de heer Singer het woord. Spr. begint met tal van voor* beelden aan (te toonenA dat de crljeidende klasse in rechteloozen toestand verkeert. Die rechteloozé toestand heeft tot gevolg, dat zij in 't algemeen in bittere ar moede verkeert, doordat de .vryenten van haar arbeid opgehoopt worden in handen van een betrekkelijk kleine groep kapitalisten. Die kapitalisten Verspillen deze ar- heidsmeerwaarde op ^ontzettende wijze, terwijl zij de groote ellende, zooals honeer en werkloosheid onder net proletariaat laten voortbestaan. Zelfs moedwillig wordt van vele artikelen minder geproduceerd, om zich een grootoren winst te verzekeren. Spr. wekt de aan wezigen op, niet langer onverschillig te blijven toezien, doch te begrijpen dat in dezen toestand verandering moet komen, flat do ziel van het volk wakker geschud moet worden om te begrijpen, dat het kapitalistiscne stelsel, met zijn voortdurend dreigende oorlogen, die de grootste ellende voor de arbeidende klasse bréngén, grondig moet veranderd worden. Na de pauze begint spr. uiteen le zetten, dat er geen recht is, of er staat ook een plicht tegenover. J>e kapitalisten zullen dit nooit doen en zoo hoeft do arbeider plicht zich zelf recht te verschaffen. Nu heb ben de arbeiders ook het kiesrecht, hoewel dit nog niet ideaal is, maar "dit recht moet zoo gebruikt, dat die monschen in 't parlement komen, dio verandering, die rood ^willen. §pr. beveeLt ook aan zich 'sterk te organiseeren, zoowel in politieke partij, en vak-orga- nfsatie. Spr. wijst er op, aat verbeteringen altiid moeten worden afgedwongen, zoodra de bezittende klasse ziet, dat door de machtsvorming van het proletariaat haar posjjio bedreigd wordt, zij alleen te bewogen is iets van haar rijkdom af te staan. We moeten dus, willen we voorloopig iets bereiken, ons stembiljet zoo gebruiken, dat de macht der soc. dom. in 't parlement geducht ver sterkt wordt. Spr. zegt, dat het socialisme is oen go- loof, dat leeft in ons hart en wij hebben dit in de maatschappij uit te dragen. Wij hebben de. plicht, te werken ayn <d>en opbouw der nieuwe samenleving. Diit gaat van geslacht tot geslacht, wanneer we terugzien naar het (tijdperk der lijfeigenschap tot nu, dan zijn we zeker aan dat tijdperk ontgroeid, zoo zullen we ook zeker aan dit tijdperk, aan dit stelsel, ontgroeien. Dit kan alleen dooit steenen bij 'te dragen, ieder 'naar zijn Vracht, voor 't gebouw der nieuwe samenleving. Voor debat gaven zich óp de heeren Dekker en Bakker, welke door den spreker werden beantwoord. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier is bericht ontvangen, dat het wetsontwerp tot vereeniging der 4 Langendijker gemeenten wordt aangehouden. AARTSWOUD, Door het Kiescollege zijn tot Ouderling en Diaken herkozen de heeren C. Leeuw en A. Jonker. AARTSWOUD. Door de afd. voor Staatsburgeressen Is besloten voorloopig af te wachten een spreker van een poli tieke partij te laten optreden. Pogingen zullen wor den aangewend vrouwenstemrecht te krijgen inzake kerkelijke belangen. Tot afgevaardigde naar de in December te Amsterdam te houden Algemeene Ver gadering werd aangewezen Mej. H. Gl Koeten— Wiggen. ANNA PAULOWNA. Woensdag werd alhier ten overstaan van Notaris Do Boer van Hoogwoud publiek gepresenteerd: De Bouwplaats mot 28.32.00 H.A. bouwland, staande en gelegen aan den Veerweg, eigendom van de erven wijlen den heer K. A. Kaan. De perceelen 14 tot en met 17, tezamen groot 6.34.20 H.A., werden niet ge presenteerd. De overige perceelen, n.1. van 1 tot en met 13, tezamen groot 21.98.40 H.A., werden gekocht door de heeren B. Keppel en A. Langereia voor de som van f38250. WIE RIN GER WAARD. Een ongeluk ligt soms op een klein plaatsje. Dit ondervond gisteren ook de schippersknecht Jb. J., die, na een kop thee te hebben gedronken, weer aan zijn bezigheden zou gaan. Hij zou n.1. zijn klompen aantrekken en leunde daarbij met zijn hand tegen een raamkozijn. Een zijner klompen kantelde, hij glijdt uit en valt met zijn arm door de ramen, waar door hij een zware en diepe verwonding aan de pols opliep. Gelukkig was dokter thuis, zoodat het spoedig kon worden verbonden. Het had maar heel weinig gescheeld of hij had zijn gehoele hand moe ten missen. WIERINGER WAARD, Dinsdagavond hield het Departement tot Nut van 't Algemeen zijne eerste bijeenkomst bij den heer A. Schouten. Ongeveer 50 personen waren opgekomen, om te hooren wat mevr. Engelen-Wilson zou ver tellen. Do voorzitter de heer H. Limpors betuigt in zijn openingswoord zijn leedwezen over de geringe opkomst, temeer daar de deuren wijd waren open gezet ook voor niet-leden. Wo behoeven ons daar over echter niet al te zeer te verwonderen, want wanneer óón persoon een geheelen avond moet vul len zonder zang of muziek, is de verwachting niet hoog gespannen. We willen daarmee niet zeggen, dat de aanwezigen zich hebben verveeld, neen, want hetgeen door mevrouw Engelen-Wilson is ten beste gegeven, zoowel ernst als luim, was werkelijk zeer goed. Laten we daarom maar instemmen met de woorden van den voorzitter, die aan het einde meen de te mogen constateeren, in aanmerking nemende de aandacht waarmee de spreekster was aangehoord, dat alle aanwezigen zich hadden geamuseerd. Het wil ons evenwel voorkomen dat ecq avond met eigen krachten veel gezelliger zal rijm KOLHORN. De verbouw van de school alhier vordert goed; het gebouw krijgt een geheel ander aanzien en in het oogvallend zijn vele practische verbeteringen. Naar het gereed zijn en openstelling wordt verlangd; het schoolhouden in kerk en kerkekamer is in vele opzichten wel wat lastig en in het tegenwoordige sei zoen is het kerkgebouw wel wat koud, ZIEKTE ONDER DE BARNEVELDERS. Bij verschillende kippenfokkers te Barneveld is den laatsten tijd onder de hoenders een eigenaardige ziekte geconstateerd, die speciaal bij„De Barnevel ders" voorkomt. Plotseling blijkbaar krijgen de beesten een verlamming in de pooten, die tijdelijk wel eens wat beter wordt doch zich gewoonlijk her haalt en meestal van doodelijk gevolg is. Naar een pluimveeconsulent mededeelde, was het ook specialiteiten, aan wie de cadavers waren opge zonden, nog niet gelukt den aard der ziekte vast te stellen. Een bekend fokker gaf echter als zijn mee ning te kennen, dat de oorzaak moet gezocht worden in te groote familieverwantschap die bij het voort- fokken van „De Barnevelders" nog al te veel be staat. GEEN VERHOOGING ACCIJNS OP GEDISTIL LEERD. Naar de Haagsche redacteur der Msb. verneemt, is het gerucht, dat zich in den laatsten tijd in som mige kringen heeft verspreid, als zou do regeering van plan zijn om den accijns op gedistilleerd met 50 te verhoogen, van allen grond ontbloot. VERKEERSAGENTJE. ';t Was op een kruising van die Wagenstraat en den Gedempten Burgwal in de Residentie, schrijft de Msb. Er had een aanrijding plaats gehad en in ver bond daarmee moest de aldaar gestationneerde ver keersagent eenige oogenblikken zijn centraal punt verlaten. Een 12-jarig jochie ziet den verkeerspost onbezet en heel parmantig posteert hij zich op do kruising der genoemde straten. Eerst zwaait hij met óén, dan met beide armen, precies als een echte verkeers agent. Hot grappige is, dat de bestuurders van voer tuigen ook zijn aanwijzingen opvolgen. Het publiek heeft schik in het geval en blijft lachend staan kijken, hoe het ventje met gebiedend gebaar een paar wielrijders doet stoppen en dan met het peuterig duimpje van zijn wol-gehandschoende hand een grooten sleeperswagen over zijn schouder heen van den Burgwal de Wagenstraat in dirigeert. \Spel is oer-komisch. Totdat een wijk-agent komt aangeslenterd, die met onbewogen facie de kijkers tot doorloopen maant en ons kleine verkeersagentje zonder eon zweem van dankbaarheid wegstuurt van den verkeerspost. 't Ventje, ietwat ontnuchterd, af; maar spoedig her stelt hij zich en stapt fier en trotsch op zijn prestatie, tusschen zijn gnuivende kameraadjes verder. LOONSVERLAGING OF ARBEIDSVERLENGING BIJ DE SPOORWEGEN. Woensdag werd te Utrecht de conferentie gehou den tusschen de Directie der Nederlandsche Spoor- .wegen en de vertegenwoordigers van de vijf erkende organisaties over loonsverlaging of verhooging van den arbeidsduur. Van de Directie waren tegenwoordig de heeren Kalff en Van Manen en de secretaris de heer Van Dijk, benevens de heeren Jorissen, Rauwenhoff en eenige andere hoofdambtenaren. Van de organisaties waren aanwezig de heeren P. Moltmaker (Ned. Ver.), J. Hellemans (St. Raphael), J. Augueteyn (Prot. Chr. Bond), J. Balkesteyn (B. A N. S.) en Van Wel (Neutrale Bond). Alle organisaties hadden zich tegen loonsverlaging verklaard. De vertegenwoordigers van B. A. N. S.. Prot. Chr. Bond, St. Raphael en Neutrale Bond verklaarden zich bereid om binnen het. kader van het bestaande Reglement Dienstvoorwaarden mede te werken tot een verlenging van den arbeidstijd, zoodat de arbeids tijden gelijk zullen worden aan do diensttijden. De Nederlandsche Vereeniging was tot deze mede werking niet bereid. De Ned. V©r. van Spoor-* en Tramwegpersoneel hieldJ dienselfden avond te Utrecht pen 0&er druk be zochte vergadering waarin de hoer Moltmaker ver slag deed van de conferentie met de directie. Hij le verde scherpe erdtiek op de houding der vier orga nisaties, die thans mede gaan werken aan verslech tering van den arbeidstijd. Ofschoon, zeide spr., de directie ons van verder overleg, uitsluit zal de iNed. Ver. in laatste instantie •oern woordje medespreken. Hij deelde mede, dat de Ned. Ver. thans 22.746 leden telt en wekte do aanwe zigen op, te zorgen dat dit aantal girooter wordt. Do andere bonden hielden eveneens drukbezochte vergaderingen. Uit Rotterdam meldt men aan het iHihlad: De confessioneel© bonden) van spoorwegpersoneel hadden gisteravond te Rotterdam een vergadering belegd ter bespreking van de op dien dag met de di rectie gehouden conferentie, daar bleek, dat de mo gelijkheid bestaat een Bezuigings-Commissie te be noemen, geformeerd door directie en organisaties. In een nadere conferentie zal daarover nog worden ge sproken. - AARTSWOUD. Wederom hield het Onderling Nut en Genoegen een avond1 met damos. ODeze was nog beter bezocht dan de vorige. Veertig personen waren opgekomen, waar onder vijf dames als gast. Er heerschte bij het bin nenkomen reeds een gezelligheid, die iets goeds voor spelde. Nu, het was goed. Er werden prachtige bij dragen geleverd, ernst eni luim, afgewisseld door zang uit den bekenden üederbundel. De lezing werd ge houden door 'lf. van Scheijen, getiteld, Een Rijksdaal der. Hoewel kort, viel deze al dadelijk bij het publiek in den smaak en gaf stof tot nadenken. Achtereen volgens kregen we toen een schat van voordrachten te hooren. De volgende vergadering werd vastgesteld op 13 December., alsdan zal de lezing worden gehouden door iK. Bakker en de 'vaste bijdrage door mej. Wil- tenburg. 'Bijna middernacht ging 'eon ieder opgewekt huiswaarts met) de aangename herinnering aan dezen zoo mooien Nutsavond. AARTSWOUD. In een door ongeveer 60 personen bezochte verga dering trad Maandagavond in de zaal van den heer Veerman, alhier op het 'VrijzinnigHDemocratiiSche Ka merlid iMr. P. 'J. Oud, die, aangezocht door enkele personen uit onze plaats, de beginselen van zijn partij zou uiteen zetten, met het doel hier een af- deiellng van den V.-D. Bond te stlch/ten. Da. Spaarga ren opende de bijeenkomst, er op wijzende, dat het niet zou zijn om tweedracht te zaaien, doch om begin sel tegen beginsel te zotten. Hierna kreeg de spreker het woord'. Deze zeide allereerst niet hot standpunt van beloven in te nemen, doch te laten uitkomen, wat zijne partij In de 'Kamer had gedaan en 'dat zij steeds dezelfde .lijn hadi gevolgd. Beginnende met Thor- bocke, liet hij de goheele loopbaan van de V.-D. do revue passeeren. (Spreker betreurde het beleid van de 'Rech'tsche partijen, wolke .thans do regeering vormen, omdat er van oenheid geen sprake ds. Steunende op denzellfden wortel van hot geloof, volgens Abram iKuyper, was er steeds verdeeldheid, hetwelk door spr. op duidelijke en uitvoerige wijze met voorbeelden werd geschetst. Telkens en telkens werden door spre kers fractie verschillende hervormingen naar voren gebracht, doch behoudens do S.D.A.P. vond zij wei nig steun. Ook werden de Novemberdagen 1918, waar toen door een Matigen greep van den heer Troelatra den liberalen en oolk den Rechtscheni partijen de schrik om het hart sloeg, door spreker behandeld Hierna pauze. Hierna behandelde Mir. Oud «speciaal hef militaire vraagstuk. HIJ liet niet na het fiasco, dat de regeering hiermee heeft geledon, duidelijk naar voren te bren gen. Hoe meh met allerlei listige dingen de begroeting der uitgaven omhoog Joeg en hoe de Vrijzrmig-Demo- craten daar telkens en telkens tegen opkwamen. Voor sociale hervormingen is geen geld. iBelastingverho?- glng gaat niet, want deze ia al reeds veel te hoog. Alleen voor Oorlog en Marine is geld; de begrooting Voor Oorlog en Marine is reds gestegen tet 135 mil- lioen. Dit is echter weggesmeten geld, als in een bo- demlooze put. Want wat (krijgen we er van? Rommel en oud roest. 'Het duikelen van de verschillende ministers van O. en M. werd ook door spreker behandeld. 'Zoo ging hij voort, er op wijzende, dat sprekers fractie, hoewel klein, er steeds tegen in was gegaan, aJleen gesteund door de (9D.AP. Wij staan aan den vooravond van een nieuw» ver kiezing, de eerste waaraan de vrouwen zullen deel nemen, hierop had spr. voor de Vrijzinnig-Demo craten zijn verwachtingen gebouwd en hfj vertrouwde op den goeden uitslag, waardoor zijne partij zou wor den versterkt. .Met oen opwekking om zich aan te sluiten, eindigde spreker zijn rede, welke met ap plaus werd beloond. Ds. (Spaargaren sloot deze bijeenkomst met donk aan spreker en publiek, Hij boekte 14 leden 'voor de op ft© richten. afdeeMng. WINKEL. Voor de door de Witte Kruis-afdeeling geopende ge legenheid voor net kosteloos volgen van een Moedercup sus, welke zou worden uegegeven door den heer F. L. Oudendal, arts alhier, hebben vele vrouwen en meisjes, lot zelfs van buiten de gemeente, zich aangemeld. Do eerste avond begon mot 45 deelneemsléra. WINKEL. Aan allo gas verbruikers is thans een circulaire ge zonden, waarin wordt medegedeeld, dat door de com missie van Beheer voor au© aangeslotenen een vaA recht is ingevoerd en wol: voor,houders van muntgas meters f 4 per maand, waarvoor zij krijgen 25v M3. gas en gebruik van stellen en lamp; voor houden» van gewone meiers f 3.75 por maand, waarvoor zij krij gen 25 M3. >gas; meterhuur is bovendien to betalen. Voor verbruik van meer gas, moet voor elke M3. boven do 25, f 0.13 worden bijbetaald. Deze maatregel was noodig om het gasbedrijf rendabel le doen blijven cn een lagen gasprijs mogelijk te maken. Aan deze circulaire is een geperforeerde strook, waarop de verklaring kan worden gestold op genoemde voorwaarden gas to blijven betrekken. Zij die dat niet wenschen te doen zuilen de aansluiting verliezen en later niet aangesloten worden, dan na betaling van een zeker bedrag. Waar dit middel ten slotte ieder verbruiker bezorgt goedkooper gas, twijfelen we niet, of verreweg de meeste verklaringen komen geteekend terug. SCHAGERBRUG. Onder belangstelling van Raadsleden brandmeester* en andere inwoners der gemeente, had Woensdag middag de officieele beproeving plaats van de alhier gestationneerde brandspuit, welke onlangs in een motor spuit werd vermaakt. Naar men ons mededeelt, werkte ae spuit tot aller tevredenheid. PAULOWNA. Politie. Verloren een boenen haarspeld. Inlichtin gen ter Secretarie. NOORDSCHARWOUDE. Do afd. ..Langcudijk twee' van do S.D.A.P. hield Dinsdagavond in de kolfbaan van den heer J. do Bakker oen openbare vergadering voor leden van do vakbe weging en verdere belangstellenden, waar de héér Wés- lerhof van Alkmaar behandelde het onderwerp „De ondergang der oude en de opbouw der nieuwe maat- Do heer Westerhof wees er In zijn betoog pp, dat er geen enkele rechtsgrond is voor het privaat-bezit van grond en productie-middelen. Spreker schetste ver der verschillende wantoestanden in deze samenleving en vroeg daarbij of zoo deze wereld goed te maken is. Er zijn op het oogenblik in ons land 75000 werkloozen, dat drukte de welstand. Verschillend© oorzaken Zijn voor dit groot aantal werkeloozen aan te voeren, doch de oorzaak is toch ten slotte, <lat de maatschappij op kapitalistische grondslagen gevestigd is. Een arbeider mei een klein inkomen betaalt reeds 12 pCt. aan indireclie belastingen, de zorg voor de oorlogsinvaliden is zeer slecht, voor d© 'weduwen wan d© wakkere bemanning der vergane reddingsbooten moet gebedeld worden. Spreker protesteert ten sterkste tegen hétgeen een zekere Dr. Los gezegd heeft in ©en winterlezing té Broek op Langendijk, dat de maatschappij heden ten oage zoo goed is als ze onder d© bestaand© omstandig heden maar zijn kon en dat er met nam© voor cleid arbeidersstand nooit een tijd. is geweest zoo» goed als de Dat wordt gezegd in een tijd dat d© werkeloosheid reusachtig is, dat de metaalbewerkers een strijd tegen loonsverlaging hebben te voeren en dat het tractement van H. M. de Koningin met 100 pCt. verhoogd wordt, met voor het Koninklijk Huis vrijdom van allo be lastingen. g Spreker uit hierbij den wensch, dat de vakvereenigin- gen, hier tegenwoordig, in bloed en ledental mogen toe nemen 'om werkelijkheid voor den arbeidenden stand te krijgen, wat Dr Los zegt, dat nu reeds is. Als in die richting gestreden wordt, is politieke actie noodzakelijk en daarom aansluiting bij de S.D.A.P. gewenscht Strijdt met ons voor een betere wereld^ voor een betere maatschappij, die door den oorlog nog onduldbaarder is geworcfen, dan ze voor dien was. De maatschappij vraagt en schreeuwt om verbetering. Om tot een betere maatschappij te komen, moet ze op geheel nieuwe grondslagen .gevestigd worden, is het noodifl, dat de landbouw en diverse bedrijven gesocia liseerd worden, moet de ontwapening een ïeit worden. Met oen: strijdt met ons mee voor recht en billijkheid Desloot spreker rijn rede. Van debat werd geen gebruik gemaakt. Door een Kleine honderd menschen werd de rede met bélangstèl- ling gevolgd, zoodat de vergadering uitstekend geslaagd mag heeten. A dvrrlenlicn fteden overleed, in het gesticht „Duin en Bosch", mijn geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN VANDOMPSELAAR, in den ouderdom van 73 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, Wed. J. VAN DOMPSELAAR Kooij. Kolhorn, Waardpolder, 15 No vember 1921. Lenige en algemeen© kennisgeving Heden overleed, na een gedul <lig gedragen lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-en Grootmoeder, 0. VAN TWUIVER, inden ouderdom van bijna 73 jaren. Haar diepbedroefde Echtgenoot, L PALENSTEIN en kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Krabbendam, 12 Nov. 1921. Bij genoegzame deelname zul len ondergeteekenden een in ihouden. Aangifte van Leerlingen vóór 15 Nov. a.s. Verdere inlichtingen te bekomen bij Mei. SEIJEER, Landbouwstr. D 12. J. SPROKKREEF-Bakker. Magnusstraat D 64. SCHAOER BESTUURDERSBOND. OPENBARE VERGADERING op Zaterdag 19 November, 'e avonds S uur in „Cérès" Spreker: B. ROEO, Amsterdam. Onderwerp Enrée 10 ets. Bij in kracht van gewijsde ge gaan vonnis der Arrondissements Rechtbank te Alkmaar van 3 No vember 1921, is het door Mr. A. J. M. LEESBERG, advocaat te Alk maar, aangeboden gerechtelijk ac- coord in het landbouwer te Breezand, gehomo logeerd en het faillissement beëin digd. Mr. H. A. J. M. KUSTERS, Curator. Kantoor: Ken nemerstraatweg 17, Alkmaar. Zaterdagavond 19 Nov. en Zondag 20 Noy., OP DB BRUG, TE KOOP: bij D. SCHENK, Grasweg, Anna Paulowna. bij den heer D. A. DB BRUIJN. Entrée f 0.50, bel. inbegrepen. Aanvang 7*/a uur, bestelt, vrage men eerst prijs aan. Ondergeteekende beveelt zich be leefd aan Gevraagd, voor direct: W. PRINS, Rijwielhandel, Scha- gen. Uitvoerige, pracllscbe Hand leidingen. Dc beste in ban sonrl. Qoederen kannen aigegeven worden bii G. MOOIJ, café „de Moriaan", MARKT le SCHAGEN. Wie ZEKERHEID wil hebben, STEEDS een veevoeder te ont vangen, dat UITMUNT door ZUIVERHEID, OROOTE VOEDINGS WAARDE en ZWAAR GEWICHT, koope Zuivere Murwe Lijnkoeken T.D. Gegarandeerd vetgehalte 13 pCt, Zuiver Lijn meel T.D. van T. DUYVIS «Jz. te HOOG AAN OH ZAAN. Onderzoek aan de Proefstations wordt vergoed. onder zekerheid van eerste en tweede hybotheek en borgtocht, wordon verschaft door L. F. TH. KOELMAN, Assuradeur te Alkmaar, Spoorstraat 68. Telef. No. 571. Tweemaal bellen. Donderdagsmorgens Noordholl. Koffiehuis, L. ZWAAG, SCHAGEN. Karei I

Schager Courant | 1921 | | pagina 3