ttinnenldticisch Nieuws. VoorzitterIn den tijd toen het koper nog zoo duur was is er wel mei belangstelling naar gekeken. De raad kan algemeen goedvinden, dat B. en W. deze zaak nader afwikkelen. Voorzitter zegt, dat straks in comité nog reclai mes HoofdeL Omslag zijn te behandelen en yolgl iift. eerst rondvraag. De heer Rempt vraagt, wie er belast Is met het zandstrooien bij gladheid van den weg-. Wat Verlaat betreft, heb ik Hopman gevraagd, zegt spreker. Maar die doet het niet meer. Voorzitter: Te Oude Niedorp doet P. Wijn het, meen ik. Voorzitter vraagt den heer Kooiman nadere toelichting. De jieer Kooiman, ambt ter secretarie, zegt, dat P. Wijn er niet veel lust meer in heeft. Voorzitter zegt, onderzoek te zullen instellen. Hierna sluiting. WIERINGBEWAARB. Donderdagavond vergaderd!© die afd. \Vierinigeir- waard van de H. M. v. Landbouw, onder leiding van den heer K. Zijp. Aanwezig 17 leden. Na opening en voorlezing notulen zijn allereerst de ingiekmoen stukken aan die orde., t.w. van den heer C. Nobel ©en mededeeling, 'dat hij gaarne bereid As af- dieeliingsvergadlerimgen te (komen bijwonen, ten einde over diverse punten inlichtingen te verschaf ten. Be sloten wordt, den heer (Nobel voor de eerstvolgende vergadering uit te nooddgen en dan ieder lid in de ge legenheid te steilten, met den beer Nobel van ge dachten te wisselen. Dan wordt steun verzocht voor een waarborgfonds dat noodig zou kunnen zijn voor 't houden van een Landbouwweek te 's Gravenhage. iEr zal een lijst worden aangeboden, in de varwiach- ting, dat veleni zuilen teekenten. Hierna is aan: de ordie de Landbouwarbeidswet. De heeir IH. Koster Kz. had -zridh bereid verklaard een .n. causerie, ovier bedoelde wet te houden. Deze be gint dan te zeggen, dat we tegenwoordig leven in een tijd, dat we ons bedrijf niet kunnen uitvoeren, zoo als we dat wel zouden wemadhen. Verschillende wet ten. tworden getmaakt, dite op zoodanige wijze werken, dat ze voor ons bedrijf ze-er hinderlijk zijn In de le plaats i« het goed., dat wij er allen goed mee op de hoogte zijn. Wij Kullen allen goed vinden,, dat de arbeider die in. ons bedrijf zich hèelemaal heeft gegeven, op tate ren, leeftijd -c-en, .zoodanig bestaan zal hebben dat hij zich kan redden-, tmavv. dat hun. pensioen verzekerd is. Dat wij daaraan betalen is billijk, doch er blijft maar zoo weinig van -over, omdat de iRadien van Ar beid verreweg met het (meeste geld weggaan. Hierte gen -moet zoo worden geageerd. Verder wordt ook de arbeidswet in bespreking gebracht. Wondt de con- ceptaribeidswet aangenomen, dan zal dit ook weer een j nasleep worden van veel ambtenaren. Bij die a.s. verr kiezingen is hiermede wel degelijk rekening te hou den. Verder w-or-dt de /Zomertijd ter sprake gebracht. Algemeen is men van- oordeel, dat deze tijd voor het boe.ronbedlrijf heeleön-aal iniet deugt, al moge het dan daar zijn, dat het voor de steden een groote bespa ring geeft. Verschillende leden/ meenen, dat het grootste be zwaar is, dat de schooltijden niet naar IdJenj Zomertijd worden geregeld'. Wanneer daar iet® -op gievonden kon worden, zou al veel gewonnen zijn. (De heer Koster zegt, dat ons ageeren niets zal hel pen, doch zou 't ale punt van bespreking bij het Hoofdbestuur wülten voordragen en dan in die rich ting willen (brengen Idat de regeling der schooltijden aan de gemeentebesturen wordt overgelaten. Allen voor. In verband niet de invaliditeitswet wordt de wen- scheüjkheid geuit, dat het (Hootfdlbestuiur er op aan dringt, dat de Raden, van Arbeéd veel meer worden vereenvoudigd, zooals b.v. bij- de Landbouw Onder linge. De heer Koster zou die I.W. in eigen beheer willen nemen, evenals de ongevallenwet. Vanuit de vergadering wordt opgemerkt, dat de boeren zelf -ook wel' wat meer kunnen meewerken, nb door beter te plakken De wet ia er eenmaal, dus be talen is de boodschap. Plakken wie niiet, moet het gelid warden geind, wat -ook weer veel kosten met zich brengt. Hierna volgt, bespreking gezamenlijke aankoop. De beer D. Sleutel zegt, dat epn zéér gèring ge bruik "wordt gemaakt van de gelegenheid om door tusschenkomst der aankoopsvereeniging te bestellen, wal toch een groote besparing van kosten geeft. Voorzitter zq& dat het niet behoeft te worden be schouwd als concurrentie voor den heer Rezelman, die ons altijd, goed bedient, omdat die 'toch Tnee -rdan voldoende werk heeft 'én hij dan toch het maalloon behoudt Voorzitter wil dus ook de leden gaarne opwekken. De heer Sleutel 'is gaarne bereid ten allen tijde be stellingen te noteeren. Rondvraag. Door den Jieer Jb. Waibocr Hz. worcü opgemerkt <]at de terugbezorging der ledige zakken en de contróle zoo slecht as, als het nog nooit is geweest. Verder wordt de schip pers vracht n.I. 40 cent per 100 kilo veel te hoog gevonden. Te Kolhorn wordt 30 cent betaald. Andere leden vinden niet goed, dat de boeren, die pan de Oudesluis hun zaad aan de schudt brengen, evenveel moeten betalén. Mét den schip per zal worden .gesproken. De heer P. visser Az. zou Bi den wirfer middag», willen vergaderen. Hiertegen worden ecu ter verschii- bezwaren geopperd, toch zal de eerstvolgende verg.v dernig 's middags worden gehouden. Door den heer P. Schenk Dz. „wordt als penningmees ter ter sprake gebracht de vergoeding voor de afgevaar digde voor het bijwonen der vergaderingen en sitelt voor. dit bedrag te bepalen voor ZuidHoliandl op" 1 10 en Noord-Holland op f 5,, wat algemeen wordt goedge vonden. Nadat door den heer G. Schenk nog verslag word) uitgebracht van de te Zoetermeer gehouden algérnècnë vergadering, wordt de vergadering gesloten. - WIER1NGER WAARD. Acht dames en 5 heeren waren j.1. Donderdags vond' bijeengekomen ter bespreking oprichting Mandolineclub. Hoewel alle aanwezigen in beginsel er voor waren, is liet toch nog niet tot daadzaken gekomen, omdat de noodiige voorlichting ontbrak. Een paar der aanwezi gen zullen nu eerst informeeren, wat de kosten zijn. Vol gende w-eek zal wederom worden vergaderd.

Schager Courant | 1921 | | pagina 12