iliiit» NIhï:- Mratratit- LniliivUiL GRIEP. Dinsdag 24 Januari 1922. 65ste Jaargang. No. 6963. Uitgevers N.V. v.h. THAPMAN Co, ücliaip. eerste blad. PANDEMONIUM. Doet wol nieV krimpen Motjkl zijde niet <$éel Reclames. Plaatselijk Nieuws. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 «ur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels t L10, iedere regel aeer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groots letter. worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Na al hetgeen de wereld sedert Augustus 1914 heeft doorgemaakt en het oog gericht op het heden, zoowel als op de toekomst, is het werkelijk of wij Jn Pandemonium, in het Rijk der booze geesten, le ven. Wat waren! verleden zomer de verwachtingen hoog gespannen, toen President Harding der Vereenigde Staten de Conferentie van Washington bijeenriep. Hoe, oogenschijnlijk terecht, meenden de optimis ten gelijk te hebben toen minister Hughes kwam, plotseling zonder veel omhaal, echt Amerikaansch zou men zoo zeggen, met een voorstel tot vlootboper king en tienjarige aanbouw rustpoos. Wat is er van Washington terecht gekomen? TIeel weinig. De eersten, die daar roet in het eten wier pen, waren de Franschen. De Franschen stonden te Washington in een voor de Fransche ijdelheid aller minst gunstige positie. De taal, de geest te Washington was Engelsch. Harding en Hughes zijn weliswaar Amerikanen, doch .van Engelschen oorsprong. Hun gedragingen, hun taal, dit alles brengt hen tot zeer nauw con tact met de Engelsche gedelegeerden. Ieder ander Rijk, te Washington vertegenwoordigd, had Engelsch sprekende gedelegeerden. Nederland, Japan en China. Waarschijnlijk waren de Belgische afgevaardigden de eenigen, die door hun iaalver wantschap en hun entente met Frankrijk, zich het meest tot de Fransche gedelegeerden aangetrokken voelen. Maar voelt ge de schriele troost voor de Fransche gedelegeerden. De groote naties te Washington vertegenwoordigd, spraken Engelsch, deden Engelsch, speeldeu golf, in een woord, na afloop van de eigenlijke confe rentie waren er tal van ongezochte gelegenheden om contact te krijgen. Voor de Engelschen en Ame rikanen in het bijzonder, doch ook tusschen dezen en de Japanners en de Chineezen.. Frankrijk stond dikwijls erg voor spek en beu nen mee te kijken. I? dit in overeenstemming te brengen met de prik kelbare Fransche eigenliefde? Allerminst natuurlijk. Frankrijk heeft waarschijnlijk door gekwetste eigenliefde een nog lastiger houding te Washington aangenomen, dan het. aanvankelijk van plan was. Frankrijk heeft, terwijl èn Engeland èn Japan de vlootplannen van Amerika goedkeurde, zich daar tegen verzet. Niet elegant, zooals men van de Fransche natie zou hebben mogen verwachten, doch bruusk, tijna onbeschoft. Het wilde niet maar zoo door Hughes als mari tieme natie van den 2en rang beschouwd wordon. Het heeft zich daartegen verzet en wel op eene wijze, waardoor het Amerika griefde en Engeland vrijwel als aanstaanden vijand aanwees. Het Fran sche duikbootenschema is toch zoo doorzichtig tegen Engeland gericht, dat men de lankmoedigheid der Engelschen bewondert, die nog allerlei verzachtende omstandigheden voor hun wapenvriendin Marianne bepleiten. Maar het meest bedenkelijke van de houding van Frankrijk is wel het feit, dat daardoor een omme keer is gebracht in den prettigen en zeer vrede- lievenden gang van zaken in Washington. Het heeft de atmosfeer van vertrouwen en samen werking, die er aanvankelijk werkelijk heerschte, doen omslaan als een blad op een boom. Het heeft zand geworpen tusschen het fragiele raderwerk, dat wereldpolitiek heet. Het heeft feitelijk alles verder in ongunstigen zin beïnvloed. De vlootquaestie, de overeenkomst omtrent de Stille Zuidzee en Indische Zee, de onderhandelin gen met Nederland zoowel als met China, dit alles heeft onder de gewijzigde atmosfeer geleden. De goe de geesten waren door de booze geesten verslagen. Ik dacht telkens weer aan de Chineezen, die als zij hun relieuze plichten waarnemen, altijd bidden tot en offeren aan de Booze Geesten, de Kwade Go den. Weet ge waarom? De Goede Geesten, de Goede Goden zijn toch goed, dus daarvoor is het niet noo- dig, de kunst is de Kwade Goden „om" te krijgen. De Booze Geesten hebben zich van Washington meester gemaakt. Het resultaat, dat schitterend beloofde te worden, wordt gering. Feitelijke, diepingrijpende overeenkomsten, komen niet of slechts half of onafgewerkt tot stand. Dit is ontegenzeggelijk de schuld van Frankrijk. Het resultaat van de thans verloopende conferen tie te Washington is wel dit, dat gebleken is de onmacht om zelfs onder geallieerden en geassocieer den samen te werken naar Vrede en dat bij het spreken over Vrede slechts de gedachte Oorlog ver borgen wordt. Maar toch is ook weer een zonnige kant gebleken p.n wel deze, dat zulk eene conferentie nuttig effect kan sorteeren en ook, al slaagt zij niet zooals men graag zou willen, er toch hoop is voor de toekomst zoowel ten opzichte van ontwapening als ten op zichte van tractaten, die vrede in het Verre Oosten en elders zullen kunnen verzekeren. Engeland, Amerika en Japan zijn ten opzichte van die quaestie oogenschijnlijk nader tot elkaar ge bracht. Het groote struikelblok is China. De Japanners snelen ten opzichte van China een dubbel spel. Slechts wanneeij Japan openhartig en eerlijk tegenover China, vooral in de Shantoeng quaestie zal worden, is de eerste schrede voor oplos sing der Chineesche moeilijkheid gezet. Ik zeg eerste schrede, omdat er nog tal van stap pen te doen zullen zijn voor het met en in China op eenigszins minder verwarde toestanden zal gaan lijken. Maar wij zijn overtuigd, dat, zoolang Japan nog, hetzij de keel of een arm of been van China te pakken heeft en knijpt, leelijk, valsch knijpt, cr voor China geen hoop is. Slechts, indien Japan geen invloed van grootere beteekenis, dan elk ander land in CWna heeft, Slechte dan zulle» de betere elemen ten in China gelegenheid hebben langzaam de orde to herstellen en althans meer dragelijke eii meer nor male toestanden in het leven te roepen, dan die, welke thans in dat ongelukkige Rijk het politieke, economische en geestelijke leven .vergiftigen. Die betere elementen zullen geld noodig hebben om het Rijk staande te houden. Zoolang Japan den invloed bezit van thans en steeds in Peking zijn wil kan doorzetten, kan geen een ander land geld aan China leenen. Maar ook al is Japan geheel uit Shantoeng weg en Japan's invloed weer tot meer normale afmetin gen teruggebracht, dan nog zal een Chineesch beroep op de finantieele wereld niet dadelijk met succes bekroond worden. De wereldtoestand is daarvoor te critiek. Wij heb ben het faillissement van de conferentie te Can- nes zien voltrekken. De conferentie te Cannes begon onder eigenaar dige omstandigheden, Eerst hadden Briand en Lloyd George ie Londen geconfereerd, zonder dat het ro- sura'at, dat verwacht werd, bereikt scheen. 1 Toen kwam, terwijl Washington aan hef tanen was, de conferentie de Cannes op den voorgrond. Men dacht onwillkeurtig, Washington niet afgeloo- pen, Cannes alweer aan den gang, wat is dat allei ve' warrend. Toch scheen een moment, alsof Lloyd George te Cannes met een nog grootere verrassing zou komen dan Hughes te Washington. Men verwachtte een geniaal voorstel, waardoor aanvankelijk enkele lan den een soort sneeuwbal zouden maken, die dan steeds' door toetreden van andere landen zou aan groeien, en eindelijk tot een lawine zou worden, die in tegenstelling met de bekende hebbelijkheid van lawines, om onheil te stichten, d or goede zaken, als b.v. heele dorpen, te vernielen, juist alle wereldel lende zou verpletteren en daardoor gelegenheid zou bieden dat uit de brandende puinhoopen der Wereld ellende, de politieke, economische en geestelijke vre desduif aks een vogel Phoenix zou opstijgen tot heil der mennschiheid. Van de gidsen, Lloyd George, Sir Robert Horne, Wiston Churchill, Briand en Loucheur, zijn de drie eersten behouden in Engeland terug. De Fransche gidsen zijn, doordat zij naar de kui ten van op de toonen der Jassbands dansende jonge meisjes gekeken hebben en in hun vrijen itijd pro beerden een uitheemsch. spel, genaamd golf, te lee- ren, wegens gebrek aan ernst op straat gezet. z I>e Jassband speelt nog eiken dag, de kuiten zij.t er ook nog, maar de conferentie (te Cannes is niet meer. Is het niet ook echt iets voor ons Hollanders om een minister, die in zijn vrijen tijd aan sport doet en eens naar een kuiitenflikkerij gaat kijken laat staan meedoen voor een onernstig menach te houden. I Maar als ze de kat in het donker knijpen, liefst over de grens, dat mag! 'Bah! Nu hebben we een Ministerie Poincaré gekregen en zal het wel spoedig blijken of het voor Fransche ministers inderdaad mogelijk is om een imperialistische politiek k la Louis XIV ou FEmpire te voeren. Want dat de houding van Frankrijk in Washington, nu door Can nes, en het vervangen van Briand door Poincaré ver klaard wordt is zeker. De conferentie in Washington was dat blijkt •nu allerminst in overeenstemming met de wen- schten der Franschen. De Franschen hadden graag een oorlog tusschen Japan en Amerika gezien. En geland, door een tractaat gebonden, zou Japan heb ben moeten bijspringen, Frankrijk zou eerst toege zien hebben en dan bemiddelend zijn- opgetreden. Resultaat: verarmd) Japan, verarmd Amerika, ver armd Engelland. Logisch gevolg: Frankrijk no. 1. Nader gevolg, met België samen Nederland aan vallen en voorgoed afmaken, westelijk Duitschland •n Zwitserland annexeer en, zoodat het Fransche we reldrijk, daarbij niet gering gesteund door den rijk dom der eoc-Nederlandscbe Bezittingen, het wereld rijk bij uitnemendheid zou wiezen. Frankrijk heeft door de eeuwen heen een imperia listische pofllitiek gevoerd. De oorlog van 1672 wijst daar op met de grootste beslistheid. De Engelsche Staatslieden hebben toen ook aparte vrede met de Republiek der Vereenigde Nederlanden gesloten, om dat zij, alhoewel zeer laat., inzagen, £at eene vernie tiging van de Republiek der Vereenigde Nederlan den aan Frankrijk de handen vrij zou laten om de grt etste machter ter wereld te worden. De geschiedenis va/ri Frankrijk is een oorlogszuch tige, een imperialistische geschiedenis. De vele ru ines in Duitschland kunnen daarvan getuigen. Ik wil wel eerlijk bekennen, dat ik het Fransche volk ten opzichte van miliitairisme en vernietiging der kleine naties geen haar meer vertrouw dan het Duitsche volk. Wat is er na den oorlog ten opzichte van ons ge beurd? Belaië heeft Limburg en Zeeuwsch-Vlaan deren geëischt. Wie heeft heit dadelijk gesteund? Frankrijk. Ik ga zelfs zoo ver te beweren, dat. het wellicht door Frankrijk geinspireerdrwerd. 'Een grooter België, waarmede Frankrijk een zeer bindend tractaait heeft, komt Frankrijk'» imperialis tische politiek zeer goed te pas. Door Engeland is deze zaak, die èn België èn Frankrijk tot weinig eer strekt, verhinderd. Wij zulileni nu na Caaines eene conferentie in Ge nua krijgen. Dat zal eene conferentie zijn tèn be hoeve van den ecenomischen. wederopbouw van de werefld. Vijfentwintig staten zullen worden uitgenoodigd. Men verwacht te Genua, duizend staatslieden techni sche en finantieele adviseurs, secretarissen, manne- I lijk en vrouwelijke klerken, en verder personeel. I Lloyd George wil Rusland' uitnoodigen. Frankrijk verzet zich daartegen. Engeland wil met allle landen den wederoubouw bespreken. Zal Frankrijk dit toe geven? Endeland wil Ouitschland ter wille zitn ten opribh- te der o^rlegswhadevergoedinigen. Frankriik is daar tegen. Frarkriik zegt, dat Duitschland geld genoeg heeft, en haalt als voobbeefld aan. dat Stinmes van de N-^dorlandsch-Indische Regeering de leen in g van 60.000.000 p.st. had willen overnemen, de leening, die nu in Amerika geniaalst is. Ik woet niet. of het waar is. dat Stinnes die lee ning heeft willen overnemen., doch vo«m mii staat vaat. da-t. atts gevold der listig door middel der Pool-1 sehe Jodén. z.g.n. Karpathen bij ons. aanvankelijk o] straat, gefotrodAiowde markwnspeoula&s d* scher» dit bereikt hebben, dat wij, Nederlander® nu de marken hebben, en de DuoUcheri onze mooie Hol- landsche rijksdaalders. Het is altijd diep te betreuren, dat de overheid die straathandel in marken niet dadelijk gestopt heeft, want door nieuwsgierigheid bleven de voorbijgangers staan en uit natuurlijk niet goed te keuren, maar verklaarbarezucht naar winst werden burgers, boe ren en buitenlui tot markenaankoop verlokt. Ik voor mij hecht ook niet aan het gekerm der Duitschers, dat ze niet kunnen betalen. Wie een ker mende Duit scher gelooft, is een idioot, dit heeft de ervaring anij geleerd. •Eergevoel om, zoo-als de Franschen dat in 1871 de den, zoo spoedig mogelijk te betalen, kant de Buit- scher niet. „Dumimen Franzose", was het eenige getuigschrift hetwelk, zooals ik mij herinner, de Duitsche over heid voor den verslagen vijand, a's die vlotte beta ling der o milliard, vroeger juten een» u.r sprake kwam Trouwens Dummen .Holl&nder, Duimmen Kng- lünder is het geliefde getuigschrift <tootr den eenig al- we" ouden Europeaan, dén Duitscher?4aan lieden, die over eer cn moraal minder gemakkelijk heenstap pen ais zij, de eters van worst, kultur en vodjes pa- pior. Waarmede ik maar wil zeggen, dat ik. onder I het motto: klagers hebben geen nood", de Franschen gelijk geef, dri ze niet te gauw de 'Duitsche schuld kwijtschenker- Maar tóch meen ik, dat indien het voor de alge- mee ne wereldwelvaart beter zou wezen, wanneer aan Duitschlaud eenig uitstel verleend zou worden, ik mij het standpunt van Lloyd George, die met deze gedachte rekening houdt, best kan verklaren en daar mede kan vereenigen. De Franschen hebben ten opzichte van het vraag stuk van wereldwelvaart mooi praten. Frankrijk is een land, dat, indien er een muur om de grenzen gebouwd zou worden, voor zijne bevolking zou kunnen zorgen. Vergelijk daarbij eens Holland en Engeland. Lord Derby heeft verleden week een interview verleend aan Monsieur! MarsdJLlac van Ie Journal en daarbij er op gewezen, dat Frankrijk natuurlijk van zijne verwoeste gebieden kan spreken, doch of de economi sche crisis in Engeland liefelijk geen recht geeft te spreken van verwoeste gebieden in Groot-Britanhië. Frankrijk heeft geen- weridooien, Engeland heeft twee millioen: werkloozen. Industrie, handel scheepvaart! zijn lamgeslagen. Zonder import en ex port is iGroot-Brlttanmië een stervend lichaam. Heit is de plicht van Britsche Staatslieden om al les in het werk te stellen ten einde industrie, han del en scheepvaart weer tot bloei te brengen. Daartoe is coöperatie van de ceheele wereld noodig Lord Derby wees er op, dat wei iswaar ook naar zijn meening de conferentie te Cannes onbéholpèn opgezet en oniiandig geleid was, doch dat de Fransche Kamer van afgevaardigden wellicht zelfs de groote meerdérheftj van liet Frasche Volk de goede Bedoelingen, dié bij die conferentie voorzaten, schouweljjk miskend hebbén. Engeland s'.reeft er naar de Wereldwelvaart tè Herstel len, tieeft daarvoor 'noodig samenwerking van allen. Engeland is bereid offers te brengen, ten éindé dat doel te bereiken. De eerste samenwerking, die noodig is, Is die van de geallieerden met Duitschland. Engeland heeft zich niet ontveinsd, dat dan echter vóór alles aan Frankrijk waarborgen moeten worden verstrekt, waarborgen die zullen verhoeden, dat Duitschland révanche neemt en Frankrijk aanvalt. Daarom bood Lloyd George te Cannes aan Frankrijk een overeenkomst met Engeland aan, waarbij Engeland zich verbond Frankrijk in geval van oorlog onmiddellijk te steunen. Frankrijk miskende Engeland» gcede bédoé- ling volkomen en stuurde Briand naar huis. Dé Fransdien hebben in het 'voorgestelde tractaat slechts het slechte willen zien, zonder eén oogenblik aan dacht te schenken aan het goede. Alweer is de ijdelheid van hot „zegeviérêndé Frank rijk" gekwetst, doordat Lloyd George alleen spreekt van steun door Engeland aan Frankrijk en niet ook omge keerd. Een lid der Fransche Kamer meende zijne vérontwaar- diging te moeten luditen door te roepen, dat Engeland geen leger heeft. Verder zien zij' In dat verdrag ook een soort curateelé ten opzidite van het bezetten van Duitschland, indien dit land nalatig mocht worden in het nakomen zijner verplichtingen. Briand viei en Poincaré is Minister-President Naar verluidt is Poincaré bereid naar Genua te gaan, zelfs om de Russen daar te ontmoeten, mits onder ae noodige waarborgen. Het is wei merkwaardig, diat juist de Franschen zoo vee! drukte maken om die Bolsjewieken leiders. Hun voorvaderen gedurende de Fransche Revolutie ên zélfs de Communards van 1871 waren niets beter. Maar er zal wel vóór alles in de harten dar Fransche Regeerde» angtt rijn voor de besmetting. Iedér, die het Fraanacha Volk eenlgizinj kent, cal dfe btUMttlngs- vrees deelen en niet licht schatten. Er zijn voor Poincaré slecht» tw»e alternatieven Hetzij de jpiperiallistische politiek door hem gepreékt, doorzetten en dat zou oorlog beteekenen, of dénken aan de w oor dan van Gladstone, die toen hem eens verwéten werd .dat hg »1» Minister geheel het tegenovergesteld^» verdedigde, dan hfl als lid oer oppossihe had verkon digd, antwoordde dat da verantwoordelijkheid van ra» gceringspersonen zeer bepaalde éiichén aan di^ personen •telde, waard waardoor een verandering van inzicht dikwijls een noo<" Blijkbaar 'wo niat alleen noodig, doch eisch werd. Blijkbaar "wordt van Britsche zijde gesteld om Poincaré tot het verlaten van aan stroef van Britsche alles In het werk imperialistischen weg over te halen. Lord Derby is heden te Parijs aangekomen en zekér wel niet met het doel om te gaan kijken of dé Moulin Rouge weer draalt Lord Derby »taat buiten de Regeering, doch heeft reeds herhaaldelijk de Kegsaffisg g^teuna en zijn tus- schenkomat verleend- Verleden zomer i® &*4f caaf Ierland geweest en wa» dat 'de eerste stap van toenadering van Groot BritarmiS tot de revolutionnaire Zuid-Ieren, ©en stap ,die toén gevolgd werd door het gaan van geoeïaai wnuts naar Lord Derby heeft het vertrouw®» van Britén Fransch- man. Ziin intermédiair kan sléchts ten gunstigen Invloed op pen loop der dingen zijn- Lord Derby is iemand, die pok zeker géén blad voor den mond zal neen. Hij kan, daar hty buiten de Regeering «staat zijne meening zeggen en zal 'dit zeker doen. Ik twijfel niet of hij zal den heer Poincaré wijzen ol alle consequenties en hoe reeds thans de houding van Frankrijk in Amerika ten hoogste afgekeurd wordt en nien zal nalaten in de toekomst een scnaduw te werpen op de relaties tusschen Amerika en Frankrijk. Lord Derby zal wel evenmin als ik bewondering heb ben voor de heeren Lenin en Trotzky. Maar deze lieden zijn nu eenmaal nog steeds de hoogste Regeeringsper- sonen van iiet reusachtige Rusland. Rusland moet weer ingeschakeld worden in de werélid- keten. Blijft de schakel Rusland ontbreken, dan is de eco nomische waarde van de ketting catastrophaat voor aüe anders schakels, onverschillig of die schakel Neder land, Duitschland, of hoe ook hset Hst is nu wei heel ellendig om met liedén als Lenin en Trotzky te moeten onderhandelen, maar de toekomst voor zich en hun land zouden zien, dan in Buitendien zou, indien werkelijk ook de Russische Regeering bereid zou zijn bona fide toe te treden, tot een verdrag van alle volken, ten beiioevé van Economi- schen Wereldopbouw wellicht voor Rusand deze con sequentie volgen, dat de Russische Regeering het xoodé zwaard zou omsmeden tot een vreciettievendé plcég- schaar, omdat Lenin en Trotzky, daann ten slotte jneer toekomst voor zich en hun lafnd zouden zien, dan in de bloeJroode politiek, heden nog Jdoor hen gehuldigd Men moet zich wel rekenschap geven van het feit, dat zoolang er geen tractaat met deze Russische Re geering gesloten is, deze terecht of ten onrechte in elke andere natie een vijand ziet. Het opnemen van Rusland in een verdrag van alle andere volken, opent het .perspectief van meer vrede lievend, meer alledaagsch handelen door de huidige Russische Regeerders, die zich wellicht bewust zijn Seworden, dat het met alles, ook met het doorvoeren er bolsjewistische grappenmakerijen is als ik las op een keurig geoerduurde sprei in een Marker pronk kamer: „Ai te veel is ongezond' Ik heb nooit precies begrepen wat die spreuk daar bedoelde en met mijne aangeboren béschéictenheid heb ik het niet durven vragen, xoodat ik het nu nog niet weet Maar die spreuk kon men zoowei aan I^nm en Trotzky als aan Poincaré sturen. Men moet zijne eïschen matigen. Het roode gé vaar van Rusland en het imperialistische gevaar van Frankrijk draagt slechts bij tot verhooging der ellende. Matiging vpn eisdien deer volken, zelfbepérking dér regeerders is dringend noodtg om te komen tot samen werking, dia een einde zal maken aan de ellénde sedert 1914 over de wereld losgebarsten, aan het nu nog steéds domineerende pandemonium of op, zijn goed Hol- landsch aan den thans oygrkokenden Heksenketel. Als voorbehoedmiddel wordt geprezen: „Vul een glas halfvol met warm water en roer daarin een eet- lepeil Abdijsiroop, Hiermede vijf maal daags goed gc-rgelen. HELP U ZELF. Help U Zelf, vereeniging tot geldelijke uitkeering bij ziekte, hield Zaterdag in de Cérès hare jaarver gadering. Na de gewone begroeting door den voorzit ter, den heer Th. Roep, werden de verslagen uitge bracht door den secretaris, den heer Koelemeij en den penningmeester den heer Vlaskamp. Secretaris gaf een nauwkeurig overzicht van de werkzaamhe den over 1921, wees op de pogingen die door Help U Zelf waren aangewend, om in den omtrek tot de oprichting van fondsen te komen, wees op de mede werking die de heer A. Visser van Nieuwe Niedorp daarbij verleend had, doch moest tenslotte getui gen, dat alles te vergeefs was geweest. Het fonds telde thans 149 leden, waarbij 10 vrouwen. Nog telde het 2 adspiranten, leerjongens beneden 16 jaar. Een en ander werd met belangstelling aangehoord. Uit de cijfers van den penningmeester bleek, dat de gelde lijke toestand gunstig is. De ontvangsten bedroegen f 1216.94, de uitgaven f498.24, zoodat een batig saldo van f728.overbleef. Het aantal ziektedagen bedroeg De financieele commissie bracht bij monde van den heer W. Kiezeling verslag over haar bevinden uit. Zooals zij gewoon was, was ook nu het finan cieel beheer met de uiterste zorg bijgehouden, zoo dat alles volkomen in orde was. Tot leden van de financieele commissie werden ge kozen de herren K- Kos en 7, Kofc»

Schager Courant | 1922 | | pagina 1