Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuws. Reclames. Influenza en de gevolgen. te cn dure kunotrinnigs plaacen samenvallen met den eisch van bezuiniging en do «Igsoaeene naalai je. Zoo was hst met het mooie mueeumpl&m Toen we nog minder, in de beer gaten «n nog geen crisis en crisis-onkosten hadden, gehad, hoerde je van der gelijke plannen niet, maar thans rijn se geherlng en inslag. Als wo vroeger eens wat royaler geweest wa ren en wat moderner, wat zouden, we dan een mooie stad gehad kunnen hebben. Als we toen eens wat gewaagd hadden. De crisis heeft ons geleerd met hooge cijfsrs te rekenen. We moeten dit een klein beetje gaan afleeren ook, üq dat te mosdfjk. Maar de bezuiniging valt beter te vinden in eenvoudig be heer dan in het burgerlijke, het onuitwUchbara van plantsoenaanleg op een koopje en geen museum, na dat er reeds ontwerpen zijn gepubliceerd en de ge-" heele wereld verlangend is gemaakt en een rijke aan winst voor de stad is voorgespiegeld. Zooals het met museum en plantsoen in Den Haag gegaan is, dreigt het ook in Rotterdam met het Hof plein. En de grijze Berlage droomt van een levens werk, van. nog een groot kunstwerk dat de kroon zal spannen op zijn arbeid en brengt het niet veel verder dan ontwerpen waar iedere«i enthousiast over is. W. P. Februari 1921. Mijnheer de Rectecteur, Gaarne zag ik onderstaand in uw veelgelezen blad op genomen, waarvoor mij oprechten dank. In de courant van 9 Feor. j.1. kwam mij een inge zonden stuk ondier oogen, onderteekend P. Hierover wenschte ik van geachte heer F., zich nader te willén verklaren, in den vorm, in de eerste plaats zijn eigén- naam tee noemen en daarnaast ook die van de bedoelde zangvereenigrng en de plaats waar gevestigd. Het is mij opgevallen, dat ondiergeteekende P. zich niét duidélij- ker heeft uitgedrukt, en waarom direct niet met namén voor den dag is gekomen. Als geachte heer P. denkt recht te hebbén om zulke stukjes te schrijven, laat hij dan toch zijn plicht nier verzaken, om zijn naam te verzwijgen. Het is vanzelf sprekend, dat een dergelijk stukje met zoo n bédroéfdé aanduiding en onderteekening kwaad bloed kan zetten, daar er zooveel zangvereemgingen in Noord-Holland zyn. Ik verzoek den heer P. dan ook uit zijn schuilplaats te komen, en namen te noemen, ten éindé dé béaoéldé zanc vereeniging in de gelegenheid; té stéllén, zich té verdedigen, want waar wordt aangevallen, zal worden verdedigd. Alzoo mijnheer P. in afwachting uw naam en nadere toelichting, ten einde tot overtuiging te komen. Een voorstander van een zangvereeniging. AANKOOP VAN GRAS- EN KLAVERZAAD. •Degenen, die hun bedrijft uitoefenen in Noowb-Hol- land) (behalve de eLtandenl Terschelling en VtóeteawJ en het gedeelte Hen Oosten van den Amstal) en -do<W mij ne bermddeQing vertrouwbaar gras- en klaverzaad voor den aanitegf van blijvend' grasland wenschen aan te tkoopen, worden verzocht araj; daarvan vóór 1 Maart mediedieeliing te doen en to ieder geval asoo spoedig mogelijk. Het ligiti ihi mijne bedoeling, dat die&e personen; een verged'ijikendle <pax>0f zulten nemen, waarbij een meng sel bestaande uit 120 Kg. Engeflöch noaigras en 5 Kg, witle klaver por HA. vergeleken wordt met een ander mengsel volgens hunne keuze. Daarbij zal met het eerstgenoemde mengsel minstens £5 Are moeten wor den bezaaid. Haarlem, 15 Februari 1922. De Rljikalandbou wconsutent; C NOBEL. STIERENKEURINGEN IN NOORD-HOLLAND.' Behoudens de goedkeuring van het Werkplan zal „de Provinciale Commissie tot Bevordering van de Rundveefokkerij in Noordholland'in 1922 keuringen houden op de navolgende plaatsen: te Wieringen op Woensdag 28 Maart ten 10.40 uur, op het marktterrein; te Benningbroek op Donderdag 30 Maart ten 9.30 uur, bij het café „De Vergulde Vos"; te Twisk op Donderdag 30 Maart ten 10.45 uur, bij het café van Jb. Vroone; te Wieringerwaard op Vrijdag 31 Maari ten 9.30 uur, bij het café van Schouten; te Nieuwe Niedorp op Zaterdag 1 April ten 9.30 uur, bij het café „De Prins Maurits"; te Binnenwijzend op Maandag 3 April ten 9.30 uur, bij het café „Do Zeven Groene Boomen"; te Den Hout op Maandag 3 April ten 1.15 uur, bij het café van Jonge waard; te Hoorn op Dinsdag 4 April ten 9.30 uur, bij het café „De Roskam"; te Texel op Donderdag 6 April ten 12.uur, te Den Buig (indien er aangiftenj zijn) te Schagen op Vrijdag 7 April ten 9.30 uur, bij het café van G. Plevier; te Assendelft op Zaterdags 8 April ten 9.40 uur, bij in een Onderzoek naar, de Beweringen van den Eer- waamdleni C. H. Spurgeon, dat. de Kerk. van Enge land Redding teert door deni Doop in plaats van Red ding door het Blïoed! van onzen (Heere Jeans Chris tus door den Eerwaarden Joseph Bardsley, M. AL, schudde zijn hoofd, bladorde verder en kwam dan bij een oase in de woestijn: JESst Gevecht op de School van Juffrouw Europa of hoe de Diritsche Jongen den Frknachen Jongen afranselde en hoe de Engelsche Jongen toekeek". Hij las het bijtende sarcasme van 1871 met groot genoegen en had het Juist uit, toen Quong Ho met een aanteekenboekje onder zijn arm binnenkwam. „Quong Ho", aeidJe MJ „ik heb juist een beroemd satiriek pamiphl'ot gelezen over de rol, die Engeland dn den) ÊranschKDiuitschen)Oorlog gespedld heeft. Wanneer je tijd hebt, zou je het ook wel eens kun nen lezen. Het is onberispelijk Engelsch. Je zulli er geen adijiunctieven in vinden. Het geeselt Engeland omdat het in 1)870 Frankrijk todet te hulp gekomen is." „Waarom zou de eene natie zich bemoeien met de ruzies van een andere?" vroeg Quong Ho mei een vreemde schittering in zijn oogen. „Waarom zou Chi na, om eens een voorbeeld te noemen, rijn bloed storten ter wdffile van Denemarken?" „iEr is eeni antwoord, Qoungi Ho, op je heel ver standige vraag. In vroeger tijden tegen China en De nemarken even ver van elkander als Nep tonus en Mercurius. Maar de draodiooze telegraphie heeft ze tot vlak bij eikaars grenzen gebracht. Tegenwoordig handeten en reagoeren de volken op zeer subtiele wijze op elkaar. Jie moet eens wat «neer lezen, van de moderne Europeesche geschiedenis, want Europa d!s het cenrtruan van een, stelsel zemuwtelepathiie., dat een: netwerk om de aarde vormt. Er kan tegenwoor dig niets in Europa gebeuren, dat zijn invloed niet in China doet gelden. Je moet je dat steeds voor oogen houden wanneer je een nieuw China wallt opbouwen Want het oude China bestaat niet meer. Ik heb er veel van gehouden, dat weet. je, Quong Ho. Maar het is even dood ais Assyrië. Een nieuwe oorlog tofl- schen. Frankrijk en Duitschland zou de geheele be schaafde werefid medeeleepen. Groot üBritannië zou niet toekijken zooals in 1870, maar Frankrijk'© partij kiezen, en Japan zou de partij kiezen van Engeland en China." „Zou zijn lot lm diezelfde schaal werpen als Ja pan," zeide Quong Ho kalm. „Laten we hopen, dat het nooit gebeuren zal", zei- de üBaJrtoaacr. *Maar inmiddels te er iets van grootss h6t café „De Assumbuig"; te Purmerend cp Maandag 10 April ten 9.30 uur, bij het café „De Doelen"; te Mididen-Beemster op Maandag 10 April ten 10.45 uur, bij het café „Het Hoerenhuis"; te Alkmaar, op Dinsdag 11 April tan 9*45 uur, bij het café aan de Friesche Brug. De Centrale Stierenkeuring zal worden gehouden te Alkmaar op Vrijdag 28 April ten 9 uur in den Bergerhouti Tot de kou ringen worden alleen zwartbonte stie ren van erkende afstamming toegelaten. De bewilaen van afstamming moeten vóór 15 Maart ten kantore' van de Provinciale Commissie, kamer 4, Landbouwhuis, Fnidsen te Alkmaar, zijn ingele verd, tfeet vermelding van de keuringsplaats waar men zijn stier wenscht voor te brengen, f Als bewijs yan erkende afstamming moet worden overgelegd model Ha en 11b fokregister of stam register van den Bond van Fokvereenigingen, met vermelding van Stamboeknummers, voor zoover be kend of daarmee gelijkgestelde afstammingsbewijzen. De bewijzen van afstamming voor zoover nog niet aanwezig in het archief van de Provinciale Com missie, worden niet teruggegeven, behoudens die van de stamboeken, welke ter Centrale keuring in Ontvangst moeten worden genomen. Keuring éénjarige Stieren. De keuring van de éénjarige ptieren geschiedt door. het Nederlandsche Rundveeeiamboek en geldt als April-inspectie. De dieren moeten hiervoor hij bet Bureau van het NLR.S. op de gewone manier wor den aangegeven vóór 28 Februari, met vermelding van de plaats waar het dier ter,, keuring zal wor den aangeboden. Dieren die bij deze April-inspectie voorloopig wor den goedgekeurd en aldus in het N.R.S ingeschre ven^ moeten ter Centrale keuring te Alkmaar ver schijnen. Voor de beste dieren worden aldaar een zestal prijzen uitgeloofd (medailles of geldprijzen). Als tegemoetkoming in de transportkosten wordt voor elk dier een bedrag van f 7.50 vergoed. Vanwege de Commissie worden de éénjarige stie ren ten opzichte van het exterieur niet meer be oordeeld. Voor het dekken van fokvereenigingsvee, niet inge schreven in het N.R.S., mogen stieren van goede af stamming worden gebruikt, zonder dat deze die ren aan een beoordeeling van het exteriour behoeven onderworpen te worden. De afstammingsbewijzen moeten evenwel ter beoordeeling worden opgezonden naar het kantoor van de Provinciale Commissie in het Landbouwhuis te Alkmaar. Van stieren waar van de afstammingsbewijzen niét ter beoordëeling worden ingezonden, mogen de eventuëele afstamme lingen niet worden erkend. Betreffende de productiecijfers van de moeders der stieren is het vereischte dat deze voldoen aan de eischen gesteld volgens de „Voorwaarden" van de Provinciale Commissie, zooals deze zijn beschreven op blz. 22 van genoemd boekje. Deze bepaling geldt ook voor inschrijving in het N.R.S. Alle stieren waarvan in de fokvereenigingen af stammelingen worden geregistreerd, moeten van een NH nummer worden voorzien. Eventuëele in lichtingen omtrent de volgorde van deze nummers zijn te verkrijgen aan het kantoor van de Provin- ciale Commissie bovengenoemd). Keuring tweejarige Stieren. Voor tweejarige stieren wordt vanwege de Provin ciale Commissie de gelegenheid geboden om die te laten keuren voor de, door de Commissie, uitge loofde premiën. Alle stieren van erkende afstamming, zoowel in geschreven in het N.R.S. als niet ingeschreven, kun nen hiervoor worden aangeboden. Ter voorkoming worden de dieren gesorteerd in twee {o-oepen: „pre miewaardig" en „niet premiewaardig". De „premiewaardig" verklaarde stieren worden beoordeeld volgens het puntenstelsel van het N.R.S. Bij de beslissing omtrent hot toekennen van de pre miën wordt rekening gehouden met de afstammings bewijzen. Uitgeloofd worden uiterlijk 15 premiën van 75 gul den. Voor dieren, ingeschreven In het N.R.S., zal de premie met ten hoogste 25 gulden worden verhoogd. Stieren, die ter Centrale Keuring worden opgeroe pen en daar geen premie krijgen, wordt voor een bedrag van f7.50 bijgedragen in de transportkosten. Keuring driejarige- en oudere Stieren. Driejarige stieren moet6n, voor zoover het betreft de geprimeerde stieren van het voorgaande jaar, ter voorkeuring worden aangeboden. Vierjarige en oudere stieren mogen ter voorkeuring worden voorgebracht. Ter Centrale keuring te Alkmaar worden prijzen uitgeloofd voor driejarige- en vierjarige- en oudere stieren. Hiervoor zijn 2 rubrieken ingesteld!, n.L „drie jarige stieren" en „vierjarige- en oudere stieren". Per rubriek worden uitgeloofd 2 prijzen en wel f 100.en f50.tenzij de jury, gezien het aanbod, een andere verdeeling van prijzen wenschelijk acht. Eigenaren van stieren die hun dieren hiervoor wenschen te laten mededingen, zijn verplicht de die ren ter voorkeuring aan te bieden, alwaar zij goed gekeurd moeten worden. Wanneer eigenaren, wier stieren ter voorkeuring moeten worden voorgebracht, hierin zijn verhinderd door ziekte hunner dieren, moet hiervan ter voor- hel ang. Hij, stond op en ging naar 2ÜJnl bureaustoel bij de grootte tafel. „Laat eens kijkern Wat 'hébben we vandaag? Elliptische funotóee, niet?" lEn itertvdjil John Baltazar Quong Ho leidde dioor dé dool hoven van wiskundige abstracties, wierp de Dudtsche luchtvloot bommen over Engeland. (HOOFDSTUK EU. Het verhuren vam Spendlale Farm, die vele jaren leeg gestaan had', veroorzaakte eenige opwinding in het moeraslaud. Zij had beruchtheid verkregen, door dat zij alle nadeelen op haar kleine oppervlakte in zich vereenigde„ die een hoeve hebben kon. Een gxonkl, zoo woest en granietachtig, dat er «nauwelijks gras op groeien walkte; een gure ligging, zooals men die in deze gure en onbeschutte ©treek niet vond; een afgelegenheid, waardoor 'transport ®eo goed allfl tot die onmogéllijkheddien) behoorde. Het laatste was de hoofdfactor) van. het bankroet en de wanhoop van •vroegere bewoners geweest Drie mijlen ruw wagen spoor die thans onherkenbaar waren moesten afgelegd' worden voor men aan een weg kwam, en dan moest men weer vijf mijten dien weg af voor men het kleine stadje Water-End bereikte, waar het ddchtstbijteijncte istation, winkel, postkantoor en kerk waren. De opwinding in Water-End nam toe toen motorlorries en materialen en werklui uit de dom stad, die dertig mijl verder lag, dagelijks naar Spen- dale Farm kwamen en toen nog later groote kisten, waarop stondi: „Boeken. Voorzichtig 1" op het perron gegooid werden. Op alles was de naam van John Balthazar geschilderd een uitheemsche naam voor de oogen en ooren van het afgelegen lande lijke Engeland. En toen/ de krankzinnige vreemde ling want zoo beschouwden zij hem komen moest om zich op -Spendale Farm te vestigen welk feit duidelijk bleek uit het voor het station staan van de oude grijze merrie en den kar zonder veeren van boer Bensteau, die de vreemdeling naar algemeen bekend was, gekocht had kwam de ge- heele bevolking van Water-End naar buiten om te zien wat voor een wezen hij was. De stoere, vlug zich bewegende Engelschman, blijkbaar de meester, stelde hun verwachtin|en teleur; maar de Chinees, wiens gevlochten staart onder den rand van zijn voor hem veel te kleinen fantasiehoed uitstak, deed hun oogen uitpuilen van verbazing. ZIJ wisten zelfs niet, dat hij een Chinees was, voordat de zoon van den vicaris, een jongen van zestien Jaar, hen in lichtte. Meester en knecht reden alleen in den kar keuring kennis worde-* gegeven, onder overlegging van een diergeneeskundige verklaring, waaruit blijkt, dat het dier werkelijk niet kan worden voor gebracht. Wanneer een dusdanige verklaring is overgelegd, kan de Provinciale Commissie op een 6/ ^betreffend verzoek besluiten, dat onder bader te bepalen voor waarden keuring alsnog zal plaats hebben. Keuring van driejarige- en oudere stieren met hun afstammelingen. De keuringen voor driejarige- en oudere stieren met hun afstammelingen zullen worden gehouden op de najaarskeuringen van de fokvereenigingen. Voor deze keuringen worden uitgeloofd; voor driejarige stieren premiën van ton hoogste 175 gulden; voor vierjarige- en oudere stieren premiën van ton hoogste 350 gulden. Eigenaren van stieren die hun dieren aan deze keuring wenschen te laten deelnemen, moeten hier toe aangifte doen vóór 1 Augustus op het bureau van de Provinciale Commissie bovengenoemd, onder overlegging van het afstammingsbewijs van den stier met een lijst van de geregistreerde .afstamme lingen. Voorwaarden verbonden aan de Primeering. 1. De tweejarige stieren moeten in de provincie Noordholland beschikbaar blijven tot April 1923 2. Deklijsten moeten worden bijgehouden en vóór 15 Januari 1923 worden ingezonden bij het Bureau van de Provinciale Commissie in het Landbouw huis te Alkmaar 3. De dieren, waarvoor onderhoudsbijdragen of ge tuigschriften zijn toegekend, moeten ten allen tijde voor de leden der Commissie of hun gemach tigden ter bezichtiging worden gesteld. DE SUCCESSIEWET. x Het bestuur der Vereeniging Tot Heil des Volks te Amsterdam heeft in een adres aan de Koningin geschreven, dat de in Juli 1921 in werking getre den Successiewet bepalingen bevat zóó bezwarend voor het legateeren aan de vereeniging, dat reeds een en andermaal een gedane toezegging ten ge volge van die bepalingen werd Ingetrokken. Het verzoekt door wetswijziging mogelijk te maken, dat het geven van legaten en groote giften minder be zwarend worden. DE ARBEIDSDUUR IN DE ZUIVELFABRIEKEN. In een te Amsterdam gehouden vergadering van het bestuur van den Algem. Nederl. Zuivelbond en vertegenwoordigers van de arbeidersorganisaties, in welke de zuivelbewerkers zijn georganiseerd, zijn uitvoerige besprekingen gehouden over den arbeids duur in de zuivelfabrieken en de mogelijkheid, in zake dit onderwerp te komen tot een gelijkluidend verzoek aan den minister van arbeid. Met 1 April toch is de overgangsbepaling, welke geldt voor de zuivelfabrieken, geëindigd en wordt van kracht de constante 8-urige arbeidsdag. De besturen van arbeiderszijde verklaarden zich alleen bereid, een concessie inzake den arbeidstijd in overweging te nemen, indien daartegenover ston den toezeggingen betreffende loonen en arbeidsvoor waarden. Het bestuur van den F.N.Z. bleek ten slotte genegen, aan zijn aangesloten bonden te ad- viseeren, te bevorderen, dat aan de georganiseerde personeelen hetzelfde loon zal worden betaald als in 1921, onder voorwaarde, dat de arbeidersorgani saties zich verbinden, met den F.N.Z. bij den mi nister erop aan te dringen, de overgangsperiode ten opzichte van den arbeidstijd in de zuivelfabrieken met één jaar te verlengen, zoodat in 1922 dezelfde werktijden zullen gelden als in 1921. Dit voorstel zullen de arbmdersorganisaties nu aan haar leden voorleggen. SPOORWEGBOTSING. Donderdagmorgen is nabij Blauwkapel trein 605, van Utrecht naar Zeist, geloopen op trein 167, van Utrecht naar Apeldoorn. Deze laatste trein stond voor een onveilig signaal, doch toen de trein van Utrecht naar Zeist naderde, meende de blokwachter, dat do trein Utrecht—Apeldoorn reeds gepasseerd was. Een dikke mist belemmerde hem het uitzicht. Hij heeft toen het achter den' stilstaanden trein staande signaal op veilig gezet, waardoor een bot sing volgde. De machinist van den trein UtrechtZeist zag op korten afstand den stilölaanden trein, remde uit alle m«t.ht, doch kon niet meer voorkomen, dat zijn locomotief 'op den bagagewagen van den stilstaan- den trein liep. Deze wagefT drukte vervolgens een 2e klas-rijtuig In, waarin zich eenlge reizigers be vonden. De afdeeling voor dames werd geheel ver nield. Een daarin zittende dame, mevrouw Muyzert uit Utrecht, werd een been verbrijzeld. ZIJ werd, na voorloopig verbonden te zijn, met een anderen trein naar Utrecht vervoerd. Eenige andere reizigers liepen lichte kneuzingen op. De materieele schade is niet heel groot; de trein Utrecht-—Zeist had weinig vaart. Een der buffers van de locomotief van dezen trein lag een veertig meter verder in het land en had daar een kuil ge slagen. Onder leiding van verschillende spoorwegautoritei ten werd dadelijk met het opruimingswerk begon nen. Het verkeer ondervindt, daar de andere lijnen niet versperd zijn, weinig vertraging. Het terrein werd op last van den hoofdcommissaris van politie met hun bagage weg te midden van een verbaasde stilte. Een Chinees. Wat deed een Chinees in die stre ken? De mannen redeneerden erover in de gelag kamer van „De drie Veeren", het zwakkere geslacht besprak de mogelijkheid van een geel gevaar kin deren ontvoerd, kelen afgesneden, gruweldaden ge pleegd op eenzame plekken. Mrs. Trevenna had moordlust in zijn oogen gezien; en Mrs. Trevenna, die drie mannen begraven had, was een vrouw, wier meening gerespecteerd werd. Mrs. Bates zeide, dat zijn gele handen precies de teenen van een kalkoenschen haan waren. Haar dochter Gwinnie merkte giechelend op, dat zij ze niet graag om haar hals zou hebben. „Ik heb gehoord, dat zij dat doen", zeide de oude Mrs. Sopwith. „Ik herinner me, dat mijn grootvader, die den Indischen Opstand medegemaakt heeft, mij, toen ik nog een kind was, verteld heeft, dat zij voor wurgen' hun hand niet omdraaiden. Dat was hun godsdienst." Op die wijze kreeg de zachtaardige Quong Ho da delijk een prettige reputatie. Maar toen hij een paar dagen later naar Water- End kwam, om inkoopen-te doen, en in tegenwoor digheid van de popelende Water-Enders beleefd en glimlachend een paar opmerkingen maakte over het weer in het vloeiende Engelsch van den vicaris zon der eenig vreemd accent, keken zij nog verbaasder. De taal lost wonderlijk veel vooroordeelen op. Ie mand, die Engelsch sprak als de Vicaris, kon geen Engelschman wurgen. Maar ongelukkigerwijze conl- pliceerde Quong Ho dien gunstigen indruk door den volmaakten Brit te overdrijven. Bij de deur van den slagerswinkel versperde Gwin nie Bates hem eenigszins, den weg. Quong Ho, door Baltazar in Europeesche beleefdheid getraind, nam met een diepe buiging zijn hoed af en zeide tegen haar: „Schoone juffer, wilt u uw onderdanigen dienaar toestaan even te passeeren?" Zij sloop zenuwachtig van den ingang weg. Haar vriendinnen verspreidden zich als een* grinniken de Roode Zee in de laan, waardoor Quong Ho kwam mèt gebaren, die hoffelijk zijn dafik uitdrukten, en gevolgd door den slagersknecht, die den Bchape- poot en het groote stuk rundvleesch, die Quong Ho gekocht had, naar den kar bracht. Quong Ho reed weg te midden van onbeleefd gelach en ge- gichel. „Schoone Juffer! Lieve Hemel nog toe!" brulde de te Utrecht voorloopig afgezet. Er wordt natuurlijk een onderzoek naar de oorzaak van het ongeval in gesteld. OUDE NIEDORP. Boiiiidea-idagavoimi vergodende het lOnidier&teunings- foeds bij, ziekte in ide consistoriekamer alhier. Tegen woordig waren 7 Heden. No 'Opendangi «net een woord van welkom door den voorzitter, werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierop las de secretaris het jaarverslag, waaruit o. m. het volgende bleek: Het afgeloopen jaar was voor het fonds oen gunstig jaar. Ontvangen werd f 260.26, terwijl de uitgaven bedroegen! f216.81#, zoodat eon voordeelig «alclo ontstond van i 43.44#. Het bezit van het fonds is daardoor gestegen tot i 795.46. Aan ziek- togeld' werd aan 6 leden over 172 dagen f172 uitbe taald. Het ledental van het fonds was van 42 op 39 teruggegaan door vertrek en overlijden. Besmettelijke ziekten kwamen niet voor. Het jaarverslag wierdl aldus vastgesteld1. De rekenling van 'het afgetoopen jaar waa door de commissie vani toezicht, iruagezliicn en werd op baar •advies goedgekeurd, op de cijfers dn het verBlog ge noemd. Tot bestuursleden weenden herkozen de heeren D Joon en D. van Zooiven, de laatste secretaris van hert fonds. In de plaats van den beer P. Hittoma, die be dankte, werd gekozen de heer J. Glas. Tot lid dor contrateccttamissie werd' herkozen do heer P. Wit. Na rondvraag, die nh'ets ogleverde werd de verga dering door den voorriitjer met een woord van dank gesloten» - WINKEL. Woensdag mom imeijuffr. A. Reuken, onderwijzeres aan de school te< Winkel, afscheid, van .de kinderen als gevolg van ingang v;a,n haar ontslag. En juffrouw èn kinderen- waren aan elkaar gehecht geraakt, van daar diat dat/ losmaken van- dien bond' niet zoo maar ging. Verschillende kleine geschenken vereerden de leerlingen haar al© blijvend aandenken aan de plaats door haar hier ingenomen. D© in haar plaats benoemde onderwijzeres mejuffr. T. H. Nooitgèdagt, aanvaardde Donderdagmorgen haar taak. VERKOOPING. Uitslag der verkoopingen van notaris H. de Boer, Hoogwoud, op 16 Februari inrde Beurs, van C. Boon tjes. I. Huiismanswoning op Chrlsfeswerf, gem. Schagen, met) 8.49 HA. nieuw bouwland, eigendom van W. en G. Buttermani Kooper D. van do rtBel, Aartswoud, voor f 23460. II. .Bouwland op Chrisjeswerf, groot 87 'aren, eigei> dem van T. Schenk Mz., Kooper W. .Broekhuizen, Schagen, f1915. 1 en 2 zijn later gecombineerd verkocht.aan D. v. d. ©el, voornoemd, voor 125505.48. IH. Huls met erf en bouwland, in den polder Burg- horn, eigendom van J. Kort Hz., groot 1.67.60 H.A. Kooper K. 'Boontjes, Valkkoog, voor f4008. KAMER VAN KOOPBLANDEL. Lijst, bevattende de namen van candidaten voor do afdeeling Kleinbedrijf van dc Kamer van Koophandel en Fabrieken in Hollands Noorderkwartier, opgemaakt door het Hoofdstembureau, ingevolge art. 26 B van het regle ment voor de Kamers van Koophandel den 13 Febru ari 1922: Roelof Velthuis, Alkmaar; Abraham Eng- Landcr, Alkmaar; Levlo Col tof, Helder; Arie Krijnen, Helder; Jan Ringers, Alkmaar; Benjamin Kuijper, Alk maar; Gerrit Nobel, Lutjewinkel: Tneodorus v. d'. Klei, Alkmaar; Cornelis Willebfordus Keijsper, Alkmaar: Wil helmus Cornelis van Breda. Helder; Gerardus Kabel, Castrcum; Christian Heinricn Theodor Schmalz, Scha gen; Jan Hoogland, Broek op langend ijk; Jan Dokier, Alkmaar. Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat de fevolgen van influenza en griep soms enger dan de waai zelf zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en dit kan maanden van pijn en ellende met zich bren gen. Bij kou en koorts toch worden de teere niear- organen overspannen door hun pogen om de ongewone hoeveelheid onzuivere stoffen uit het bloéd té ültréérén. Zorg voor de nieren bij deze inspanning zou uitputting voorkomen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deze verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urmekwalen, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, rheumatiek, steen, rugpijn, duizeligheid enz.. - - Fostcr's Rugpijn Nieren Pillen bften tegen dezé niér- verschijnselen. Wees niet moedeloos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling hét bést is, kan verdere ernstige ontwikkeling voorkomen worden. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren béhaaldé zelfs bij gevorderde en ernstige nier- én blaaskwalén succes. Duizenden dankbare mannen en vrouwen hier in het land danken hun goede-gezondheid aan tijdige be handeling met Kosters Rugpijn Nieren Pillen. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Fostcr's Rugpijn Nieren Pülei zijn te Schagen verkrijgbaar bij de bekende Drogister f 1.75 per doos. slagersknecht. Gwinnie Bates hield met lachen op en ging me* wangen en uitdagende oogen naar hem toe. „Wat heb je daartegen, Johnnie Evans? Als jt me wilt beleedigen, zeg het dan ronduit. Wannee je geen gentleman kan zijn( wees dan tenminst een kerel". iEen fijne gentleman", hoonde Johnnie Evan terwijl hij den wegrljdenden Chinees nawees. „Hij kan in ieder geval Jou en je kornuiten mi nieren leeren". riep Gwinnie Bates uit en liep da triomphantelijk met haar neus in de lucht verde Op die wijze werd Water-End door het hoffelijk optreden van Quong-Ho bij die en volgende geleger, heden, in twee partijen Sinophilen en Sinophr. ben verdeeld. De laatste partij beweerde, dat zulk heidenen het meest glimlachten, wanneer hun plar nen het misdadigst waren, en hun gewelddaden lx dreven met de onzaligste uitgelatenheid. Zag J hem ooit in de kerk? Zijn bewonderaars erkende» dat dit kwam, omdat hij uit de goddelijke genad buitengesloten was. Sprak hij ooit over het doe en laten van zijn meester met den uitheemsche naam en van zichzelf midden in het moeras? Nee: men was het eens, dat Quong Ho een toonbeeld va discretie was. En na verloop van tijd begon hij da ook, ofschoon hij steeds even hoffelijk bleef, de gunt te verliezen bij zijn eigen partij door zijn hardnek kig zwijgen en zijn beleefd weigeren zich met he in een gesprek in te laten. Nu bestonden er voor zijn zwijgen uitstekende n denen: niets meer en niéts minder dan het bevc van John Baltazar. Toen Quong Ho de eerste mar terwijl het hoongelach nog in zijn|ooren klonk, o de hoeve terugkwam, klaagde hij over de onbeleeft heid' van do Water-Enders. En Baltazar zeide i. het Chineesch: „Ken je het spreekwoord: ,Een mensch moet ziel zélf honen voor anderen 't zullen doen", niet Quor Ho? En iwat zegt de Meester bovendien? ,Vem hout kan niet gebeeldhouwd en muren, gemaa' van vuil en modder, kénnen niet gepleisterd wo den.' Door tegen mijn bevelen in te handelen en trachten de moddermuren van deze landbewoner met hoffelijke beleefdheid te pleisteren, heb Je J* zelf gehoond en Je daardoor blootgesteld aan ec ruwe bejegening". „Moester", zeide Quong Ho, „het blijkt), dat i vreeselijk gedwaald heb". Wordt vervolgd*

Schager Courant | 1922 | | pagina 6