AloiHi Nieuws- Airaitutit- Liiiirallal 18 4 lil 11M Woensdag 22 Maart 1922. 65s e Jaargang. No, 6996, S EERSTE BLAD. fóaad Anna Paulowna. N.V. „DE TIJDGEEST". 1 Bj 61 8"S N.V. „DE TIJDGEEST". SCHAGER cimiT Dit blad verschijnt vlsrmaol per week; Dinsdag, Woensdag, Donder UltflPUPPS i NV l/h TRAPMAN 8/ Pfl SphadPH PrlJa Per 3 maandon 11.65. Losse nummers 0 cent. ADVEHTEN- dag en Zaterdag. DU Inzending tot 'smorgens 8 *ur, worden Advsr- U1ILJGVG10 I IV,». v.11. mnimm» lï UU UUIluycil. j TI8N van j tot 5 regols i.io, iedere regel meer 20 cent (bowUsno. tentlön nog zooveel mogelijk ln het eerstultkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330.INT. TELEP. no. 20inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE Vergadering van den raad op Dinsdag 21 Maart 1922, dea mïddagi 2 uur. Voorzitter de heer G. J. Lovink, seerectaris de heer C. Keijzer. Voorzitter opent de vergadering en zegt, dat tot zijn spijt do heer Rezelraan wegens ziekte afwezig is. Ge lukkig geen ernstige ongesteldheid en spr. hoopt dat de heer Rezelmen weer spoódig gezond in ons midden mag verschijnen. De notulen worden gelezen en Onder dankzeggin g aan den 'Secretaris, goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat Mej. W. P. v. d. Stouw, onderwijzeres, I tylaart in funcóe is getreden. De Middenstandisvereeniging danjkt voor het 'besluit tot electrificatie van een deel der gemeente over te gaan en voor de vlugge en doortastende wijze, waarop aan dai besluit gevolg is gegeven. Dezelfde vereomging dankt ook voor de beschikbaar stelling van een schoollokaal voor den boekhoudcureus en hoopt, dat, mocht volgenden winter weer een cursus worden gehouden, opnieuw op een schoollokaal gere kend mag worden. Namens de deelnemers aan den cursus voor volwas senen dankt de heer G. Jongejan voor het besluit dien cursus te houden. De heer Daamc, onderwijzer aan dien cursus zond een uitvoerig rapport in en zegt daarin nim mer zulke ambiticuse leerlingen te hebben gehad. Voorzitter zegt, dat het rapport wel den indruk geeft dat de kosten aan dien cursus verbonden, goed zijn besteed. Mej. Bremer dankt voor de toegestane subsidie. Goedgekeurd zijn de schoolgeidkohieren Van den Minister is ingekomen de mededeeling, dat de steun aan werkloozo landarbeiders loopt tot 4 Maart, een tweede kennisgeving meldde, dat die steunfregelin|] verlengd was tot 18 Maart De neer Looij meent, dat enkele georganiseerden nog in panmerking komen voor die verleefde verierwingp Voorzitter acht het mogelijk, dat een enkele uitgetrok ken was, wat dan niet Bij de commissie bekend was. Zoowat allen hadden werk bij den polder. Die enkeling zal zich dan nog bij de commissie moeten aanmeldeni Naar aanleiding van de mededeeling, van den verleen den steun, tot een bedrag van f 1055, zegt de heer Keuris, dat een fout is gemaakt met de fleunvericening aan Chr. Hoogmoed. Voorzitter beaamt dit en had den heer Keuris daar over willen spreken. Ged. Staten berichtten, dat de provincie een subsidie zal verleenen van 20 pCt. der uitbetaalde arbeidöioaneps tot een maximum van f 805, mits ook het zijk 20 pCt. toezegt. Voorzitter verwacht wel, dat het rijk ook zal subsidi- eeren, zoodat het de gemeente niemendal kost. lntusscherl is bij den polder nog voor f 3000 werk als deze subsidie op is (én Yoorz. vraagt ook voor dat nieuwe werk blanco crediet, Ook voor dat Nverk verwacht spr. subsidie van het rij*. Goedgevonden. De Minister van Arbeid deelt mede. dat het voorschot nan do bouwvereniging met t 208.5D/i is verhoogd, doch hij is niet bereid nog eens te verhoogen voor den a.'inlog van clectrisch licht en het maken van een nor ion, Hiermodo had met do eerste aanvraag rekening motten worden gehouden. Van het departement is voorts wn brief ingekomen dat de huur der woningen van de bouwveree-nfligngen moet worden verhoogd en gemidde d moet worden ge bracht 1 (April op f 3.70 en 1 Augustus op f 4.20 per week. Gerekend moet worden op een huur van éèn1- zesde of een-zevende van het weekgeld dier huurders. De heer Stammes wijst ook op «le hooge personeel^ belasting die de bewoners moeten xetalcn, terwijl men toch noodgedwongen die woningen bewoond- Veie zou den met een eenvoudiger huis teveden zijn. De heer Jansen erkent dat en zegt, dat die belasting door de huurprijsverhooging nog ciooger zal worden. De minister wil nu eenmaal met de woningnood als abnormaliteit beschouwen. Voorzitter belooft den heer Stanmes, dat, wanneer er iets aan mocht zijn te doen, B. en W. dit niet zullen^ lialaten en den minister op het doo;* den heer Stammes naar voren gebrachte opmerkzaam zal worden gemaakt Ged. Staen berichten, dat over 1922 een nooduitkeering aan de gemeente zal worden gedaan van f 4046.35. Rapporten over vervolgonderwijs zijn ingekomen van schotel I ien hj verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim en idem commissie van toezicht op hèi lager onderwijs. Deze laatste commissie betreurt het, dat de inspecteur nog steeds niet heeft medegedeeld, wat er aan het onderwys mankeert, waardoor nog steeds nici hei 7«i leerjaar kan worden ingevoerd. Voorzitter zegt, dat vorig jaar "'het 7e leerjaar niet kon worden ingevoerd, omdat de inspecteur meende, dat eerst het onderwijs moest worden gereorganiseerd. Nu is een jaar verloopen en nog weten we niet wat er aan het onderwijs moet worden veranderd. Dat betreurt de commissie. De heer Koora: Er zal nog een ambtenaartje bij moeten. Van het hoofd van school II is ingekomen een nader rapport over het rooken door schoolkinderen. Er is wel verbetering te bespeuren en het vraag stuk heeft de volle aandacht van het onderwijzend personeel. Voorzitter dankt den heer De Vries voor het, rapport. Voor de afbraak van het groepsgebouwtje is door den heer S. Jonker ingeschreven totaal voor f375. Jonker is reeds met het sloopen bezig. Op 1 Maart moest in kas zijn en werd er in aan getroffen f9696.91. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Vorig maal staakten de stemmen over een voor- stel-Keuris om den kinderaftrek op f 80.te bepalen. B. en W. stelden voor f75.—. Thans wordt het voorstel-Keuris verworpen met 6 tegen 4 stemmen; tegen de heeren Wiggers, Jan sen, Van Kooten, Koorn, Spigt en Stammes. De aangehouden verordening wordt nu verder be handeld, waarbij de heer Keuris voorstelt het per centage der verordening op de heffing van hoofdei ij ken omslag «enigszins te wijzigen, zóó dat beneden de f1300 het percentage iets lager wordt, boven de f1300 weer gelijk aan de voorstellen van B. en W. Nadat de heer Keuris zijn voorstel aan B. en W. heeft toegelicht, wordt dat voorstel aangenomen, na dat de heer Keuris had voorgesteld den aftrek voor; ongehuwden op f700 te bepalen. De heer Koorn acht een dergelijken aftrek onbillijk en wijst erop dat ouders met oen paar, Jongens thuis, waardoor soms een inkomen van f 70 6. f 80 por week ontstaat, weinig belasting betalen in vergelijking met de middenstanders. De heer Van Kooten meent, dat de ouders die Jon gens lang niet voor een koopje hebben, terwijl de heer Looij wijst op de werkeloosheid. De heer Stammes meent dat die laatste opmerking niet opgaat, omdat, wanneer ze geen inkomen heb ben, er ook niet voor worden aangeslagen. Indien dat wel gebeurt, kunnen ze reclameeren. Spr. voelt evenwel ook de onbillijkheid de ouders te belasten voor het inkomen van de jongens, want dan zouden ze gauw tegen de jongens zeggen, ga er asjeblieft uit. Met algemeene stemmen wordt de aftrek voor on gehuwden op f700 bepaald, waarna de verordening wordt vastgesteld. Het vermenigvuldigingscijfer voor het belasting- Jaar 1022—1923 wordt op 2.1 bepaald. Ter voorziening van drinkwater bij de noodwonin gen, stellen B. en W. voor aan te koopen 3 vaten ad f75 per stuk. Het maken van goten zal kosten f95, vervoer der vaten f25, totale kosten f345. De heer Looij zegt dat het teërwater niet nadeellg is, maar toch niet smakelijk. Spr. acht daarom beter dat er iets aan het dak gebeurt en noemt het ge bruik van asbestplaten of gegalvaniseerde platen. In beginsel verklaart de Raad zich voor aankoop van 3 vaten, terwijl onderzocht zal worden de kos ten van asbestplaten en van gegalvaniseerde platen. Besloten wordt tot het verleenen van voorschotten op uitkeeringen aan de bijzondere scholen en wel aan de R.-K. school per Jaar f980 en aan de chris telijke school f600. Voor het R.-K. schoolbestuur is borg de Ned. R.-K. schoolraad, voor de christelijke school de heeren Bergman en Weijland. De Raad keurt goed het plan tot samenwerking van plattelandsgemeenten, ressorteerende onder de kantons Hoorn, Purmerend, Alkmaar en Schagen. Vastgesteld wo^dt de verordening op de keuring van vleesch. Medegedeeld wirdt door den voorzitter, dat onze gemeente is ingedeeld bij Den Helder, dat de sla gers bereid waren alles in Den Heldor te slachten doch als voorwaarde stelden dat Helder voor een koelhuis zorgde, helder kon dat niet toezeggen, met het gevolg dat ca slagers hier blijven slachten. De huisslachtingen ijn niet vrij,* omdat dan de bepa lingen zoo streng zouden zijn dat B. en W. dit niet gewenscht voork vam. Het vee kan aan huis wor den gekeurd, ma ir men zal dezelfde kosten moeten betalen als de i lagers. Uit nood geslachte dieren moeten naar He, der worden gebracht, wat de lieer Stammes een grrot bezwaar acht. Voorzitter wijst >p de groote kans dat het vleesch voor de consumptie w >rdt goedgekeurd. In Helder zal een speciale winkel kemen, waar zulk vleesch, gezond, maar 2e klas vleesch 'te koop is. De heer Koorn vindt de verordening prachtig, maar de burgers zijn nog idet zeker, dat zij goed vleesch krijgen: De «lagers kunnen het vleesch te lang in huis hebben en wanneer het eenmaal op 't vuur staat kan er wei eenp een luchtje aan wezen. Voorzitter meent, dat men dan goed zal doen de po- litio of burgemeester te waarschuwen. Juist met deze verordeningen kunneaS dergelijke voorvallen beter wor den bestreden. Het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met Helder, betreffende de uitvoering van bovengenoemde verordening wordt vastgesteld. Anna Paulowna en Wie- ringen zullen ieder f 1504 's jaars hebben bij te drageni zijnde het aandeel in de meerdere kosten die Helder door de invoering van deze keuring heeft, als salaris 2e hulpkeurmeester, drukwerk, vervoer vleesch, enz. De heer Stammes vraagt, hoeveel de keurloonen kun nen opbrengen. Voorzitter zegt, dat geschat wordt f 604.75. De heer StammesHet kost ons minstens t 1000. Voorzitter: Daar kunnen we wel op rekenen De keurloonen worden vastgesteld voor een rund f 2, paard f 1.25, varken f 1, nuchter kalf 50 cent, andere kalveren f 1, schaap, bok of geit 50 cent. Bij afkeuring wordt het keurloon gerestitueerd. De tuin achter de groep wordt onderhands verhuurd voor f 25 aan Jonker, Kuiper en Kaaij. Rondvraag. De heer Jansen veil de heer Keuris antwoord geven, waar deze in de vorige vergadering bespreekt de wensch tot samenwerking in 1922, doch daaraan vastknoopt de kwestie, dat de heeren Stammes en Jansen niet hun stem zouden hebben uitgebracht op den hr. Keuris bij de benoe ming van een administrateur van het G.E.B. Het heeft spr. zeer verwonderd, dat de heer Keurs in openbare vex/gaoe- ring deze zaak bespreekt en daarbij naar voren brengt een geheime stemming. Evenwel ,de heer Keuris heeft weten uit te vorechen hoe er is gestemd en spr. wil nu ronduit bekennen, dat hij den heer Keuris niet heeft gestemd, dat hij blanco heeft gestemd. Nu zegt de heer Keuris, aldus de heer Jansen, gehoord) te. hebben, dat ik door den pastoor bewerkt ben. Spr. vraagt zich af waarom de heer Keuris deze zaak in den raad brengt, terwijl hij een paar dagen na die vergadering bij spr. aan huis is geweest. De heer Keuris heeft het niet fair genoemd, dat ae heeren Stammes en ik anders heb ben gehandeld dan wij hadden gesproken. Ik heb nimmer gezegd, dat ik mijn stem zou uitbrengen op den heer Keuris. Eerst is de heer Keuris bij me geweest om te zeggen, dat hij solliciteerde, later dat hij op de aanbeve ling stond.en toen heb ik gezegd, dat ik me verwonderde over de aanbeveling. Ik hen toen gezegd, dat Jonker mijn stem niet kreeg. Daaruit heeft zeker de heer Keuris ge concludeerd, dan krijg ik haar. De heer Keuris zegt, dit ik bewerkt ben door den pastoor. Het is niet zoo, maar laten we eens aannemen, dat dit wel is gebeurd. Is er een fout in gelegen, als zou blijken, dat ae kiezers niet wenschten, dat ik op den heer Keuris stemde en ik gehoorzaamde aan den wensen van de kiezers'? De heer Keuris was mij voorheen werkelijk sympathiek, maar zou ik alleen uit sympathie mijn stem moeten geven, als later blijkt, dat dit niet de wil der kiezers is De heer Keuris neeft het niet fair genoemd, maar m.i. is het niet air zichzelf zoo te verheffen $n na de stemming te zeggen d,at de raad onverantwoordelijk heeft gehanaeld. De heer Keuris had zich niet zoo op te heffen, want het »ou in de prectijk nog hebben moeten blijken. Als de heer Keuris ,fair had gehandeld, had! hij zich bij' de besprekingen over het betrekkelijke punt moeten ver wijderen. Nu ik openlijk heb gezegd ,hoe ik gestemd heb on ook Jonker dit zal lezen, wil ik zeggen, dat ik Jonker niet wilde stemmen, omdat ik meende, dat deze een te groot bedrijf had. Ik gevoel echter behoefte te zeggen, dat ik me fn Jonker vergist heb en gevoel me verplicht to zeggen, dat tijdens het bedrijf staande is gebracht, Jonker getoond heeft eenreuzen-administra teur te zijn, getoond heeft de man te zijn op de rechte plaats. Do rondvraag wordt hierop voortgezet, waarbij de heer Bakker, zegt, gehoord te hebben, dat iemand die in de eerste maand 8 K.W. stroom verbruikte voor die 8 K.W. heeft moeten betalen, maar toen hij de vol gende maand 3 K.W. gebruikte een kwitantie moest Betalen van f 3 plus 20 cent meterhuur. Voorzitter zegt, dat per maand f 3 moet worden betaald1 maar dat spr. over deze zaak in geheime vergadering noe wei wat wil zeggen. De heer Keuris acht juist behandeling van dit punt in openbare vergadering gewenscht, want de heele pol der vraagt er naar. De secretaris licht in, tot den administrateur gezegd te hebben, niet boven de garantie te mogen gaan en de administrateur dacht tói Maart daarmede rekening te houden. Het geval dat de heer Bakker opnoemt is feitelijk een vergissing. Het is echter noodig. dat de ,menschen in de eerste 6 maanden f 18 betalen. Voorzitter dacht dat andere kwesties zouden worden besproken en daarom was hij voor geheime bespreking. De heer Lubbert vraagt wanneer het net wordt afge- schouwd en of Dr. Verhoeks dat doet. Medegedeeld woïid/t. dat afschouwen heel gauw kan gebeuren, dat de hoofdzaken door Dr. Verhoeks worden nagegaan en de onderdeelen door een ingenieur van het bureau. De heer Lubbext ziet graag, dat de extra-leiding van electrlschem aanleg1 ln dien, zomer kan worden betaald'. Voorzitter hoort kien secretaris zeggen, dat we lank moedig zullen zijn en sluit zich daarbij aan. iDe heer Van Kooten 'vraagt, of wanneer er iets mankeert aan den electrischen aanleg, de menschen moeten wachten'tot de .afschouw. Voorzitter acht het heter zoolef® dirrect op te geven. (De heer (Stammes heeft ook gelezen wat de heer Keuris vorig maal heeft gezegd' over de geheime stemming en zegt, zich niet bewust te zijn een toe zegging te hebtoem gedaan, den heer Keuris to zullen stemmen,. Misschien heb ik een verklaring gegeven waaruit de heer Keuris heeft gemeend1 te mogen con- cludereen, dat ik hem zou stemmen, misschien heb ik een dergelijke verklaring gegeven maar dk geloof het niet. Ik begrijp echter niet, wat de verstandhouding in den Raad met deze zaak heeft te maken. Deze per soonlijke zaak zal «toch zeker niet dienstbaar worden gemaakt aan de gemeentezaken: Gesteld, dat ik een toewijzing liad gegeven, mochten dan nog de ge meentezaken worden opgeofferd aan deze persoon lijke zaak? Spr. enkent, den heer Keuris miiet te hebben ge stemd omdat hij den heer Jonker beter achtte, niet om een vriendendienst te bewijzen, maar omdat we hebben te trachten de beste te vinden voor dergelijke functies. De heer Keuris antwoordt ln de eerste plaats den heer Jansen, en «egt, zich niet bewust te zijn, een paar dagen te voren bij den heer Jansen te zijn ge- woest. Wei hooft de heer Jansen bij me aan de deur gestaan, maar ik had) het toen verbazend druk. De heer Jonaen vraagt, wat of er in gelegen is, dat men tenalotto anders gaat stemmen. Ik heb vorig maal reedt» gezegd, dat men van meenlng kan veranderen, maar men, had.1 dan zijn stem moeten) motivoeren, zoo dot men iemand de gedachte kaïn laten met een eer lijk persoon te doen te hebben. iDe heer Jansen vraagt, of het niet fair is, dat hij gehoorzaamt aan de wensch van de kiezers. De heer Jansen: Dat heb dk niet gezegd. Do heer Keuris: Goed, of het niet fair is, wanneer hij gehoorzaamd had aan den wensch van de kie zers en de heer Jansen zegt, dat het niet fair was, mijizelf zoo te verheffen en te zeggen, dat de Raad een onverantwoordelijke daad had gedaan. Dat heb ik niet gezegd, dk heb gezegd dat dik betwijfelde dat de Raad) de, verantwoordelijkheid voelde van, zijn daad. De heer Jansen: Dat is hetzelfde. De heer Keuris vervolgt: de heer Jansen noemt het niet''fair,dat ik me met de stemming De neer Jansen: Voor de stemming. De heer Keuris: dat ik me voor de stemming niet verwijderde. Voorzitter heeft evenwel gevraagd, of iemand iets wilde zeggen over de personen en toen heeft nie mand zich daarvoor opgegeven Het ging dus over alge meene zaken en als lid van den raad had ik het recht daarbij 'tegenwoordig te zijn. Dat de heer Jansen zich vergist heeft in den heer Jonker is zeer goed mogelijk, Door mij is nooit gezegd, dat Jonker niet geschikt was, hij was mij technisch bekwaam genoeg, maar het ging hier om een administratieve zaak. .Ik had toen reeds examen voor boekhouden afgelegd en hoewel mij de uitslag njet Vas bekend, ik had het diploma toch al verdiend. De lieer Stammes is zich niet bewust, aldus vervolgt de heer Keuris, dat hij Ueloofd had zijn stem opfmij te zullen uitbrengen en begrijpt niet wat deze zaak met de verstandhouding Sn den raad heeft te maken. Verschillende personen gaven mij den raad de raads leden te bezoeken; ik ben bij 3 leden geweest, want er om bedelen, wilde ik met 'ik heb er met den heer Stammes toen over gesproken en deze sprak zijn ver wondering uit over de groslijst en zeide, dat hij de aanstelling van een administrateur zooveel mogelijk zou tegengaan, omdat hij dacht dat het werk op de'secre tarie kon gebeuren. Ik heb gezegd, dat hij daartoe alle recht had. Maar op de vraag aan wien hij voor de functie de voorkeur zou geven, heeft de heer Stammes gezegd: U is veel geschikter dan Jonker De heer Stammes schudt ontkennend het hoofd. De heer Keuris zegt, dat dit beslist waar ls. De heer Stammes zegt, dat de heer Keuris leugens vertelt. Er waren geen getuigen bij en dus zal moeilijk zijn uit te maken, wie Inhet gelijk moet worden gesteld. Spr .heeft enkel gezegd, dat ae heer Keuris op admini stratief gebied geschikter is en dat de heer Keuris een dergelijke verklaring zoo opvat, dat hij rekent op ■mijn, stem is zijn zaak. De heer Keuris: Maar het ging om een administrateur. De heer Stammes: Niet alleen, ihet wias (meteen, een technische zaak. Ik. heb nog nooit mijn stern tevoren weggegeven en het zou wel een wonder wezen als ik dat. nu aan den heer Keuris wel had gedaan. -De beer Keurif: U heeft gezegd, dat u mij beter Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris A. G. Mvlil» Maan lac 20 Maart 1922. Frijs van I 1000 14545 200 1289 17*86 18734 100 2821 3216 9635 9937 127u4 Prijzen van f 90.—- eigen geld. 25 2756 6625 7645 10021 03 14714 96 83 49 2936 5746 7740 85 99 64 16744 18954 67 3072 49 52 1010811905 76 46 19120 107 3139 60 7802 52 7 80 16833 19303 32 55 61 6 59 48 14818 46 36 40 64 65 35 70 91 32 93 89 80 77 88 12006 474 3213 5808 86 10231 51 85 3402 49 7948 68 12255 584 3576 55 8074 10309 12330 96 3632 66 8124 10434 505 3046 83 34 52 46 66 38 94 6316918 19410 6517000 19 95 8 20 31 14925 50 82 36 32 17148 10521 21 90 Ö033 53 01 1241415002 76 51 37 4002 34 8218 10500 15 53 17210 67 78 92 42 49 33 55 66 94 77 886 4102 6023 8357 51 12517 15138 98 19664 000 26 6164 73 57 12646 59 17314 76 58 28 6225 91 70 12774 71 35 95 1004 38 33 8423 10623 12847 89 66 99 16 42 6326 61 68 12926 9217495 19701 1201 54 27 76 10719 13047 15240 96 97 1328 84 79 8611 36 93 15312 98 98 66 4225 6418 20 66 13109 16 17581 19809 92 77 49 59 81 13223 80 98 34 1414 4310 50 8738 10814 331557717660 77 28 78 57 8828 10900 84 93 76 19911 1582 80 5509 38 68 86 9917727 20 84 4419 49 45 74 9415613 60 33 97 4538 5617 8013 75 13352 5817816 20062 79U012 57 70 43 85 9035 17 9615725 6320103 98 43 13431 9517931 10 912711109 68 15825 65 16 31 15 13507 42 18012 45 28 15 45 59 20230 48 13634 15068 70 20411 53 52 87 90 74 1609 4602 23 64 64 - 35 09 84 61 1770 92 69 61 4706 87 47 97 04 4868 l 6789 1858 4902 1924 37 6812 47 1 70 09 5159 i 02 2111 5217 0025 0211 54 13741 03 78 0516 72 5310 87 18 2422 17 7162 89 18140 94 44 20518 - 46 73 30 13806 16101 18206 80 lS J1307 13904 16248 44 41 2718360 96 47 66 18412 20919 90 92 22 43 14129 16433 28 46 8914804 72 18527 51 96 20 16553 18657 - 80 (07 25 68 88 ,09 77 9418769 33 14664 16625 85 11882 15 6018837 ïnkfclng ven 500 nummers ten overstaan van Notaris A. G. Mulle» Dinsdag 21 Maart 1922. &fls fao I 5000 5646 0000 19883 400 1557 3207 3935 12597 15329 19198 2149 6613 8281 9317 10387 17794 18371 Prijzen van f 90.— eigen geld. 1)00 11665 14255 16692 104C3 11611735 73 16737 11 69 61 79 16951 95 86 11818 14369 53 195 A) 90 32 14410 17028 64 0522 33 37 39 12 23 11978 67 17160 IC 5 59 12009 14617 17217 .1 67 15 26 23 5 76 41 32 54 i 91 79 59 64 l 07 12167 14771 17320 0689 81 14856 17521 i 90 12213 80 23 1 5823 7073 9720 67 14936 38 I C 3 61 8035 9829 68 43 17734 5 54 44 12308 85 59 11 1 72 9919 37 88 86 9 8114 27 44 15003 17951 1 3o 12403 55 90 1 77 25 15321 180101 7 10117 12577 24 26 1 8221 65 81 42 38 3 45 10276 12615 15412 97 3 50 10306 65 57 18130 3 8331 56 78 93 50 J 6223 53 60 12794 97 58 3 42 8441 10423 12883 15513 59 3 85 73 10521 93 41 64 J 6398 93 63 12934 15623 99 2. ,1 6429 07 10637 60 49 18210 >1 8503 86 90 15702 63 3 7 10706 96 15848 85 2, 41 1§ 42 13016 15986 18327 45 42 88 19 16004 32 85 j 42 3907 6765 8690 10896 27 9 69 l2 60 4064 6814 96 10923 70 81 18490 1 3, 1707 73 18 8709 27 13219 16121 18560 I j 1823 00 36 - 52 40 6 2 85 90 2 5' 4189 86 61 11063 13339 16237 18624 5 4201 0900 8852 80 41 41 18737 2 iq 4360 7 73 94 64 69 18887 3 96 31 893811125 1349116309 18971 4 4412 09 71 11321 13702 16 7i 3 35 7008 76 28 97 22 190C 3 4J 4510 94 83 41 13812 65 1. 3 52 15 7235 88 11446 48 831911S 2 58 61 46 9010 64 13906 16429 5' 4 64 4637 7364 19 70 17 53 7 5 or 58 97 36 88 43 74 192.' 1 - 55 11532 14069 16518 t 3 78 11610 87 48 1936 9 I n 13 14142 84 60 13 64 14204 16686 95 nd 4419 m 4490 J 81 2203 4786 7416 2364 4819 5? 2464 4922 f 65 88 Vori. achtte dan de heer Jonker. De heer Stammes: Gp administratief gebied en als de verstandhouding onder deze kwestie moet lijden, dan moet jij dat weten De -heer Looij zegt, dat nu de heer Stammes de techniek op den 'voorgrond plaatst, maar het ging om de administratie van een bedrijf tot een bedrag van f 100.000. De Raad had dus ln de eerste plaats te kij ken naar een goed administrateur. De heer iStammea: Du@ iemand dde een diploma

Schager Courant | 1922 | | pagina 1