Branenlandsch Nieuws» nisme zoo goed, mogelijk te laten functionneeren en net uestuur sceit zijn prestaties ten. volle op prijs. Er is tweemaal geinvertariseerü, waarvan do laatste een iiasco is geweest. De tegenwerking van ue lenen in ueze worut ten zeerste geiaakt. in een feoeue organisatie kan zooiexs met geduld worden en arappe maatregelen menen hiertegen te worden ge nomen. ueconstateerd werd, uat het noeste werk dat ge- uaan is om het pet. registratierecht opgeheven tb krijgen, ae volksvertegenwoordiging heeit wakker gemaakt. Van de legerpaardenmest werd ondanks den hoo ien prjjs^eon gretig gebruik gemaakt. tegen het verplicht veilen komt uit de kringen uer tuinders weinig verzet meer. Uit net jaarverslag van de commissie van boheer oiijat, uat ue omzet i 3388.413.77 heelt bedragen, of 1i.27lMH)0 meer .dan over 1920, Er henben 132 bekeuringen plaats gehad, een groot aantal waarvan sl^phte oogst en slechte kwaliteiten ue aanleiumg waren. In verband met bet jaarverslag informeert de heer Gaijaard (Nieuwe Niedorp) naar ae conclusies in ver band met de tweede inventarisatie. De heer J. Ootjers deelt mee, dat zuivere inven tarisatie noodzakelijk is en daarvoor op aller mede werking moet gerekend -worden. Bij de Decemberinventorisatie is opgegeven 375 wagons roode, 3i0 wagons gele, 620 wagons witte, 30 wagons uien en 17 wagons peen. Nu op 17 April is daarvan, niettegenstaande een fink percentage afval, reeds geveild 438 wakons roode, 331 gele, 658 witte, 36 uien en 17 peen. Het volste bewijs dat bij de laat ste inventarisatie zeer onjuiste opgaven zijn gedaan. Omtrent de andere verslagen worden geen opmer kingen gemaakt, zoodat ze alle onder dankzegging worden goedgekeurd. Besloten wordt tot uilloting van de verplichte 40 aandeelen. Hierna komen de voorstellen aan de orde. 1. Van Tuinbouwbelong te Noordscharwoude, die voorstelt om, te beginnen met het nieuwe seizoen, kool van 2ïf K.G. en grooter te wegen per 100 K.G., dit om voor groote kool een Juister gewicht te krij gen. Een ongeveer gelijk voorstel la ingekomen van De Eendracht, die vanaf 2 kilo wil; van „St. Maarten", van „Harenkarspel Oost", en van j,Waarland en omstreken". Het bondsbestuur is van oordeel, dat een proef ge nomen dient te worden;, hetgeen bevrediging zal go- ven en adviseert tot aanneming. De heer De Jong (Waarland), stelt voor eerst de punten 7 en 8 te behandelen, omdat alles pe» 100 K.G. wogen, alleszins de voorkeur verdient. Voorzitter deelt mee dat het bondsbestuur de voor- kiT** ^eeft aan het voorstel van Tuinbouwbelang, omdat door de voorstellen van ^Harenkarspel Oost" on „Waarland'.', de moeilijkheden niet uit den .weg zouden zijn. De secretaris stelt voor een gelijk besluit over de geheele linie en daarbij sluit Tuinbouwbelïpag net meest aan. Er is niets voor ook de kleine kool per 100 K.G. te wegen. Ook de L,G.C, zal voortaan vanaf 2X kilo per 100 kilo wegen. Gevraagd wordt wat er tegen Is, alles per 100 K.G. te wegen. Voorzitter: Er kan .gelijkheid mee verkregen wor den, /,De Eendracht" houdt aan het voorstel van 3 kilo vast. De heer Kuiper, afgevaardigde van Koophandel, wijst op de bezwaren vooral voor zakken kool. Bo vendien is het een groot bezwaar zware kratten van 100 K.G. te verwerken, waarom dit aantal niet groo ter gemaakt moet worden dan noodig is. Tenslotte komen de voorstellen van „Tuinbouwbe lang" en ,(De Eendracht" tegen elkaar in stemming en wordt het voorstel van De Eendracht met 40 tegen 20 stemmen aangenomen, zoodat voortaan kool bo- van 2 kilo per 100 kilo geveild zullen worden, 2. Van „De Eendracht" te Oudkarspel ora de schoeiing beoosten don paardenstal te maken, pl.m. 70—80 M. lang, mot eon sintelpad er langs van 1.50 M. broed. Genoemde vereeniging acht dit noodig, omdat daar ter plaatse soms drie motoren liggen to laden en er geen ruimte meer is voor aanvoerders om aan te leggen. Het hoofdbestuur is bereid in deze behoefte te voorzien* doch acht een pad vau 1.50 M. niet noodig. Nadat de heer Ootjers het praeadvies van het be stuur heeft toegelicht, trekt De Eendracht hot sin telpad in en wordt het voorstel aangenomen. „De Eendracht" stelt voor on-., wanneer bij vrie zend weer op monster geveild wordt, dan vooruit het gepresenteerde kwantum op te geven, dit om dat dan de koopers een goed overzicht vun den aanvoer krijgen. Het bondsbestuur kan,, hoewel op monster veilen zoo min mogelijk toelaatbaar geachr kan worden, met het voorstel meegaan. Aldus wordt zonder discussie bes'oton. 3. „St. Maarten" stelt voor om hot verplichte veilen niet van toepassing te brengen op rabarber. Er komt volgens St. Maarten te weinig van dit pro duct aan de markt, waardoor geen goede prijs be dongen kan worden. Het bondsbestuur voelt het bezwaar, doch meent dat veilen toch de beste manier van verkoopen is en beveelt in deze centralisatie aan. De heer J. Ootjers licht het prae-advies nader toe en beveelt aan overleg te plegen met de Groenten- centrale en het veilingbestuur te Warmenhuizen, om de rabarber op een centraal punt te veeilen. Als zoodanig wordt besloten. De heer J. Ootjers vraagt hoe het gaan zal als geen overeenstemming bereikt wordt. Moet de rabar ber dan worden vrijgegeven? De heer T. Kostelijk Pz. pleit voor veilen; daar anders de een uit de hand verkoopt en er dan voor de anderen op de veiling geen goede kans over blijft. De heer Van Kleef zou er voor zijn dat de betrok ken personen met het bestuur in overleg treden. Het onderwerp gaat buiten vele leden om. De secretaris zou vrij willen geven als de onder handelingen niet slagen. Ook do voorzitter denkt er zoo over. Nadat door St. Maarten meegedeeld is, dat zij una niem voor verplicht veilen zijn, doch het voor één hunner leden niet mogelijk is, wordt besloten ook bij het niet slagen der conferentie, het verplicht vei len te handhaven, echter in bijzondere gevallen den veilingleider eenige vrijheid van handelen te geven, 4. De L.T.B. afd. Langendijk stelt voor, dat van wege het veilingbestuur een geregeld toezicht ge houden wordt op de bascules aan de laadplaats. Zij i meent dat er bij het wegen der producten veel te wenschen overlaatj vooral door het niet zuiver of defect zijn der bascules. Met het toezicht wordt be doeld het aanstellen van een beambte (b.v. de keur meester), die tijdens het inladen de bascules geheel willekeurig naziet, met het recht, minderwaardige buiten werking te stellen. Het bondsbestuur meenfr, dat hoewel er reeds toe zicht in deze gehouden wordt, dat een besluit dien aangaande aanbeveling verdient. De heer T. Kostelijk Pz. vindt het niet alleen nood zakelijk dat de bascules worden nagezien, doch ook dat ze met het front naar het publiek staan. De heer OotjersJ veilingleider, deelt mee, dat er steeds toezicht op de bascules is en hij niet den indruk heeft dat er zoo heel veel aan mankeert. Het praeadvies wordt aanvaard en ook zal het bestuur op den stand der bascules letten. De L.T.B. afd. Langendijk stelt voor het daarheen te leiden, dat de organisatie adviseerenden invloed krijgt bij de overeenkomst tusschen Koophandel en Transportarbeiders. Hoewel de organisatie niets heeft uit te staan met de contracten tusschen hande laars en arbeiders, heeft de ondervinding geleerd, dat bij eventueele geschillen de tuinders gedupeerd worden. De vereeniging zou een zoodanig optreden wenschen, dat absoluut voorkomen werd, dat de leden de dupe worden van een conflict of langer dan noodig is voor het lossen hunner producten aan de laadplaats moeten doorbrengen. Het bondsbestuur deelt mede, dat het vorige jaar reeds zoo'n bedoelde commissie bemiddelend is opge- tredeny doch acht het eveneens noodig, dat het ad vies van blijvenden aard is on zal het daarheen trachten te leiden. Op eeu vraag of het niet mogelijk is wat eerder te lossen, wijst de veiiingleider er op, dat dit niet al tijd mogelijk is en dat zoo gewenscht, steeds alle medewerking van de transportarbeiders verkregen wordt In het algemeen kunnen we over den goe den gang van zaken vrijwel tevreden zijn. De heer P. Kostelijk Pz. wijst op de noodzakelijk heid dat de contracten niet op 1 Juli doch op 1 Mei geregeld worden. De heer Kuiper, afgevaardigde van Koophandel bespreekt de mogelijkheid van finantieelen steun van de zijde der tuinders bij conflicten, wat volgens den voorzitter veel te ver gaat. De'secretaris de heer Klifien is van oordeel/dat de arbeiders meer medewerking geven bij het laden aan de kooplieden dan aan de aanvoerders. De veilingleider is van oordeel dat de transport- arbeiders in de eerste plaats rekening met den 1 koopman hebben te houden, 't ls bovendien niet aan te bevelen dat een wagen slechts voor een gedeelte afgeladen wordt Spreker is van oordeel dat er geen reden tot ontevredenheid is. Tenslotte gaat de vergadering met het praeadvies van het bestuur accoord. 5. „Nieuw Leven" stelt voor dat door den Nooi> dermarktbond bet initiatief wordt opgevat, om te komen tot bet oprichten van een keuringsinstituut voor te veld staande aardappelen. Zoo noodig to trachten, indien de noodzakelijkheid er toe leidt,; in overleg te treden met de zustervereenigin, in de toelichting wordt gezegd, dat het vorig Jaar dure Friesche poters zijn geïmporteerd, welke voor zien zijn van een certificaat van herkomst en het te betreuren zou zijn ais dergelijke partijen verlo ren gingen in hunne afstamming. Ook zou oprichting van een instituut leiden tot algemeene keuring, Wijl goed gekeurd pootgoed in den regel duur wordt be taald, zou het een voordeel zijn voor den tuinbouw. Het Bondsbestuur is de meening toegedaan, dat een keuringinstituut zeer vruchtbaar zou kunnen werken, doch bet zal niet voor rekening van den bond genomen kunnen worden. Het bestuur wil er echter gaarne toe medewerken en zelfs den eorston stoot er aan geven, om in overleg met verschillende organisaties hiertoe te komen. De heer T. Kostelijk Pz. is van oordeel, dat van de zijde van den Vierbond in deze niet veel te ver wachten is. Het is ook absoluut niet noodig. We moeten in deze ons eigen tuintje wieden. De beer P, Kostelijk Pz. wijst op de omvangrijk- beid van dezen keuringsdienst, wat in het klein niet uit to voeren is. De heer Balk, afgevaardigde van de Prov. Com missie doet het genoegen dat deze zaak besproken wordt. Het is noodig dat ze ernstig wordt opgevat en niet overal kleine dienstjes worden opgericht. Het moet in één hand. üet selecteeren van vroege pootaardappelen is geen gemakkelijke taak. De con troleurs moeten goed onderlegd zijn. Ze moeten de zaak grondig ^kennen. De heer Groen, L.T.B. Langendijk, geeft als li.ta meeiniiKg te kennen, dat die tuinbouwvereendgingoH het Ubt doen, izich tot de beslaande Lcinaman to wan den. De hoor T. Kostelijk, Nieuw Loven, aegt, dot het dool van Nieuw Leven geweest is, deze aaak ter spra ke te brengen, omdat gevreesd >ordt, dat er andera van hot- gekochte pootgoed uiot iVeel terecht komt. De voorzifter pleit voor gezamenlijk optreden en uit den vlerbcnd oen commissie te benoemen. „Do (Eendracht" doelt mee, dat to Oudkarspel 'n zoo danige commissie benoemd la, dio aanvragen om keuring in ontvangst neemt. Do heer Band, N. Niodorp, voelt hot aneest voor het idee-T. Kostelijk, omdat ih.ij Vreest dat de zaak dit jaar anders haar beslag niet zal krijgen. Eon commissie wordt tenslotte benoemd, om de zaak van de keuring (to regelen. IDaarin heeft uit elke •veroomiging een lid izitting, behalve van don L.TJB., afdeelingen, omdat dio roods tn dio richting werk zaam zijn. Nieuw Loven stol voor, dat er in overleg mot do Hoofdorganisatie bij den Minister wordt aangedron gen ter verkrijging eenor verklaring voer geheel vrijen uitvoer van aardappelen, Wanneer deze ver klaring niet mocht worden verkregen, dat dan wordt aangedrongen1 op het in toepassing brengen van hot overveiilsysteem. Medegedeeld wordt, dat in do vergadering van N. L. een strooming vdel te couatateoren, welke tot he den toe nog inaar niet het volste vertrouwen kan .schenken aan do handelingen van den Minister van L., H. on N. Het Bondsbestuur imeent, dat er geen Minister go-1 vonden zal worden, die zich, nu reedia zal uitspreken Jn den geest als door N.L. bedoeld. Wel heeft de Mi nister reeds eerder als zijn meening te kennen gege ven, dat bij 'hot „ovenveilsysteom'biji die govallen,| in overleg me tl de daarvoor in aanmerking komende organisaties .wiil overwegen, ofschoon dit nogal veel omslachtigheid insluit. 'Het Bondsbestuur is echter bereid gevonden om het thans geldende uitvoerver bod tijdig, in overleg met de Hoofdorganisaties opge heven te krijgen. Do heer T. 'Kostelijk, 'Nieuw Leven, zegt, dat het noodig is, dat deze -zaak hier besproken wordt, vooral om het bestuur te laten voeden dat het de leden ach ter zich heeft. De voorzitter merkt op, dat bij de laatste inventari satie volkomen gebleken is, dat ze de leden niet ach ter zich heeft, wat allesrins te betreuren is. De heer Kostelijk merkt op, dat deze bespreking des le meer noodig is. Hierna wordt de zaak. als voldoende- besproken be schouwd en aanvaardt de vergadering het prae-ad vies van het bestuur. Pauze. „Nieuwe Niedorp"» Winkel, stelt -voo-r, om de win teraardappelen op bepaalde dagen te iveilen, met dien verstande, dat er eiken dag gelegenheid zal zijn. Zij meent, dat dit meer bevorderlijk is voor een groote ren aanvoer en het tevens in het (belang as (van den handel. Het Bondsbestuur kan hierin meegaan en ad viseert tot aanneming. De -vergadering gaat hiermee accoord. „Waarland en Omstreken" stelt voor, om op het veilingsbordje niet alleen het te veilen gewicht, doch ook het aantal stuks per krat te -vermelden. Zij meent, dat dit een goede verstandhouding fmsscbm (kooper on verkooper ten goede zal komen. Het Bondsbestuur ziet de behoefte er niet .van -in en vreest nog meerdere (moeilijkheden. Het adviseert tot vrijlating in dozen. Waarland en O. pleit -voor heit voorstel, doch do vei lingleider zegt, er niets voor te gevoelen, al lijkt het o ogenschijnlijk ook mooi. Do koopman ezit er niet met de oogen in den zak en er moet ook een beetje koop manskunst overblijven, 'it Geeft activiteit aan den koopman. 'Bovendien legt het den weg open voor al lerlei moeilijkheden. Na deze toelichting wordt het voorstel door Waarland en O. ingetrokken, Rondvraag. De heer Biük heeft met genoegen kunnen constateeren, dat hier een goede geest dis. Verschil en-de vergaderingen, iz-egt .spreker, werden door mij bijgewoond, doch ih-i-er 'treft me in het bijzon der dat voor zit een ernstige geest van saamhoorig» held- Door dit woord saamhoorigheid voel ik me ech ter gedrongen op dete te wijzen, o-mdat wel eens een verkeerde opvatting daaromtrent heerscht. Het is we1 in het bijzonder in .verband met de in ventarisatie van den laatsten keer. W-e weten, dat we allen beu zijn van alle mogelijke opgaven en controle. Hel scheelt echter veel wie er controleert en controle vraagt. Het is ons verbazend tegengevallen, dat we niet meer achter ons hebben de tuinbouwers. Wan neer echter -het getij verloopt moeten de bakens ver zot worden Leg dit uwe .vergadering voor. Hei is noodzakelijk. Die niet met den tijd aaee gaat, zal te laat ervaren, dat hij: bij <za tijd blijft staan. We trachten op alle mogelijke -manieren1 aan cij fermateriaal tci komen, niet alleen wat de productie doch ook wat het -vervoer betreft. iStraks komen we weer inventarisatie vragen van de oppervlakte aard appelen. Het is in het belang van de tuinders, klein en groot, dit zoo zuiver mogelijk np -te geven, U Is om de behartiging van uw aller belangen. Tracht aüe tuinders van bet nut er van te overtuigen, Ik kan me voorstellen, dat weer gevraagd wordt: „Hoe zal het straks met don afzet gaan?" Telkens bleek het m- af loop van het seizoen vrij goed te zij®. Ik hoop, dat ook in het komende seizoen bet boekje bij vereeniging en tuinders mag sluiten in gunstigen zin. Applaus. IDe heer Klaver,, Nieuw Leven, zou vastgelegd wil len, zien, dat partijen beneden 2000 kilo niet meer naar Zuidöcharwoude. worden gebracht. De veilingleider merkt op, dat een ieder 'hierin vrij staat. De heer Gaijaaid, N, Niedorp, wil de winteraardap pelen jp de kook verkoopen. Meegedeeld wordt, dat dit reeds bestaat en nog he denmorgen in practijk gebracht is. De heer T. Kostelijk, Nieuw Leven, vraagt naar aanleiding, rvan gedane mededeelingen, of er nu ook zekerheid is, dat de polder iHugowaard de kluft zal onderhouden. Na langdurige bespreking, wordt aan het polderbestuur den raad gegeven, persoonlijk naar •de Spoorwegmaatschappij 'te Uitrecht 'te gaan om de ze zaak te bespreken. - Do heer Kansen, iTiiinbouwbelang, (bespreekt de twenschelijikheid, dat de betaalmeester opgaven mag verstrekken in verband met dé -directe belastingen. Nu dit door het bestuur verboden is, worden -verschil lende tuinders er de dupe van. 'De veilingleider merkt op, dat dit nog zoo gemakke lijk niet -is, juiste opgaven worden er toch niet mee verkregen. Het 'bevordert handelingen/ om bedragen aan de markt te onttrekken, sommigen hebben een gemengd bedrijf en .voor -vrachtvaarders is het in het geheel niet mogelijk. Het besluit is na rijp beraad ge nomen. De heer Kansen vindt er niets tegen, wanneer het door de betrokken personen zelve verlangd wordt. 'De heer de Jon®, Waarland, bepleit het .venstrek- ken van opgaven -voor !hen, die de wensdh daarvan vooraf te kennen geven op kosten van hen. De heer Ootjers acht dit onuitvoerbaar, omdat het dan ook- van de anderen geëischit zal worden. De heer Balk zegt, uit ervaring, dat het houden van een eenvoudige -boekhouding door elk tuinder in- de meeste gevallen, voldoende zal zijn om de edgen zaak to verdedigen, De belastingontduiking in het algemeen m oorlogstijd heeft den inspecteur wantrou" wig gemaakt. iHet aanwijzen van oen vertrouwens man verdient evenoons aanbeveling/. Eon zeer uitgebreide discussie wordt over dit punt gevoerd, waaruit 'meermalen blijkt, dot (het optreden van den heer Inspecteur .van de belastingen, hier van zeer dwingenden aard geacht wordt. Tenslotte wordt bij zitten en opstaan uitgemaakt of opgaven door den betaalmeester verstrekt zullen worden of niet. Do meesten blijven gitten, waadroor de voorzitter con stateert dat het voorstel van opgaven verstrekken als een baksteen gezonken is. De veilingleider wijst er op, dat het recht van op houden voor de eerste 10 aanvoerders geen zin meer •heeft, omdat daarvan een te algemeen gebruik ge maakt wordt. Het verdient aanbeveling, dit nu maar eens af to schaffen. „De Eendracht" geeft ito kennen, er -alles voor te ge voelen. Besloten wordt, met ingang van het niouwe seizoen er eon proef mee te nemen, Applaus De heer K. Langedtjk vraagt, hoe hot bestuur bij do v Igende staking donkt to handelen. Voorzittfr deelt -mee, dat in verband mot hot geno men besluii daarop geen antwoord te geven is. Alle» zal na;uur.ijk worden gedaan dot een dergelijke stag natie niet meer voorkomt. D) lieer P. Kostelijk Piz. wijst or op, -dat allo drie partijen tui -nauw -verband met elkaar «taan, en zou op de aigH-meeno vergaderingen vun den Noorder Markt- bond ook afgevaardigden uit do transportarbeiders willen uiiuoodigen. De voorzitter vindt hier niets tegen en do vergode- tin*' gaai er mee accoord. De lieer -P. de Jong,'Waarland, wijst op do publica tie van de jaarverslagen in do Langend ijker Courant doch zou deze ook gaarne zien in de -Sohager Cou rant en Ons Blad. De secretaris dieelt mede, dat alle bladen ide Jaar verslagen ontvingen, en er dus -voor in de gelegen heid vvaion. De betaalmeester verzocht er -do leden op to wijzen, dat, or nog steods onafgehaalde N.U.M.-galdien zijn die hij wel eens kwijt wil. Do heer J. Kuiper, Koophandel, deelt mee, dat het contract met de transportarbeiders ingaat met de nieuwe campagne, doch vrij /zeker, zal het contract niet op de bestaan-de voorwaarden- -yerlengd worden. Als het tot staking komt, zit 'hot niet altijd dn het contract. Het kan ook een solidaritoitsstaking zijn. Morgen vergadert Koophandel. Hij bespreekt tevens do wonschelijkhei'd tot het aanbrengen van een lui fel bij de paardenhoef. Do heer Bakker, O. Niedorp, wijst op het niet ont vangen door (sommige leden van in'ventarisatiebil- Jetten. De secretaris deelt mee, dat het moet liggen aan een. bode of iets "dergelijks. Ze wui-dem (allo ver zonden. Dit zal in bestuur en aMeelintgen worden besproken. Voor het naizien van de -volgénde reken-in® worden met den voorzitter aangewezen de heeren G. Duijves en J. Kalverdij-k.. Met een opwekkend woord en dank aan ellen shiit de voorzitter hierna de vergadering. IN- EN UITVAL VAN HET HDBLD. Afdoende (übden. r—„Merkwaardig, dat jij niet getrouwd bent, Jansen. Jij hebt een goede positie, bent een flinke, gezonde kerel" „Ja zie je, dat zit zoo. Toen ik een jonge man was, geraakte ik eens in het gedrang en trapte bij ongeliufc een dame op haar fok. Vuurrood van woede, draaide zij zich om. „Idioot, stommerik". Entoen, met een allerliefsten glimlach O, pardon, meneer. ,t Beteekent niets. Ik dacht, dat mijn man het had gedaan." Dat lesje heb ik nooit vergeten/ BURGERBRUG. iDe zangvereenigingi alhier gaf iPaaschmaandog een uitvoering -in hot lokaal 'van den; heer Langedijk. Naar wij v-ernamen is die uitvoering uitstekend ge slaagd-, en heeft het publiek, dat goed- was opgekomen zeer veel genoten. DE TRAMWEG ALKMAAR—SCHAGEN. Naar wij vernemen, bestaan er plannen, om dezen spoorweg te leiden over het station Bergen. Hef. ge deelte Scboorl-Koe-dijfc zou dan vervallen. ANNA PAULOWNA. Na 1 Mei gaat die kaaafabriek „Flevo" weer kazen. Zij die -tot nog toe aan „Hol'landia" te 'it Zand lever- dien, 'zrijm tot genoemden datum n-o® verplicht hun melk naar die fabriek te brengen. Doch nu wensdh't „Ho-Ilandda" ze voor die- laatste dagen ook maar -niet meer te ontvangen. Wel wat kleinzielig, voor zulk een groo-te onderneming. BARSINGERHORN. Ten huize van den heer N. de Jong werd' op Maan dag 17 April jl. (handicap- kolf- en (biljartwedstrijd ge houden. Voor het (kolVen waren 13 deelnemers, voor 't biljarten 20. Bij het. kolven werden prijswinners: .le prijs N. de Jong met 137 punten; 2e prijs C. Smit Ge., met 101 p.; 3e prijs J. Smit Gz., met 125 p.; serieprijs J. iSchenüc Az„ met il)16 p. Bij het biljarten: He prijs J. 'Schenk Am., ®e prijs K. v. Duuren, Se prijs A. Wit Cu, i» prijs Jb. Eriks Pm, 5e prijs P. Kater. KEURINGSRAAD. Opgave der namen van de voor de lichting 1923 geschikt, ongeschikt, of tijdelijk ongeschikt verklaarde jongelingen. Gemeente Zm>e: tijdelijk ongeschikt: H. Stip. Gemeente CaUantsoog: Geschikt: J. Kruit, K. Hoi? tonder, P. Hoep, J. ten Bockel, N. Bellis. A. Mooij. F. Mooij, P. Slot. Gemeente Petten: Geschikt: J. Snip, A. v. d. Vlies. Gemeente Harcnkarspel: Geschikt: M. Bruin, J. Bur ger, J. Dekker, P. Bruin, H. W. Blecker, P. Dekkeïj, \V. Dekker, W. de Jager, J. Jaspers, W. Kaandorp, J. de Kraker, W. Kruit J. n Molenaar, C. Mooij, B. Th. Pankras, L. A. A. Perrin, N. Smit, J. J. 'Spaans, R. Spaans, J. Spaansen, G. d. Stoop, J. A. v. Straaten, J. H. v. Slraatcn, A. Ztltt. Ongeschikt: B. Kistemaker. Tijdelijk ongeschikt: C. Plak, Th. Schoon. Gemeente Wieringerwaard: Geschikt A. Bosscha. C. G. J. GeeL A. Kaan, A. Keppel, J. Lak, J. Mosk, E. G. Wonder, A. WitteboL Ongeschikt: S. Grin. Gemeente Anna PaulownaGeschiktJ. J. v. d. Berg. KOLHORN Het café van den hoer Rempt alhier is in eigendom overgegaan aan den heer D. de Leeuw te Buurtje,. Gem. Zijpe. KOLHORN. Het huis met tuingrond in den Waardpoider nabij Kolhorn van Mevr. Wed. J. Breebaart te Kolhorn, ging bij onderhandschen verkoop over aan den heer A. Breod alhier. De timmerzaak, vroeger in dit pand gedre ven, zal opnieuw hierin worden uitgeoefend, door mede overname van de timmcrzaak-Rompt. OUDE NIEDORP. Gistermorgen brak omstreeks 8 uur, brand uit in het huis van den heer J. Hartog, bewoond- door den heer Blaauboer. Door het krachkludig optreden van de brand- spuitlieden en dank zij de goede; jcwalüeit van de spuit, werd de brand, die zich aanvankelijk vrij ernstig liet aanzien, spoedig bcdwongon. De romp van het gebouw bleef gchoef staan, doch van binnen brandde het vrijwel uit. Van den inboedel werd zoo goed als niet gerca. Oorzaak onbekend. BROEK OP LANGENDIJK. Van de scheepswerf van den heer J. do Wit Pz. alhier, is te water gelaten oen stalen motorvrachtboot, lang 63 voet, breed 11 voet, laadvermogen c.a.* 32 ton en U uitgerust met een 16—20 P.K, van Bcrkels 11. D.-motor. Do boot werd gebouwd voor den heer C. Leek te Oud karspel. OUDKARSPEL. De zwijntjesjagers schijnen ook weer in actie te zijn. We (vernemen althans, dat (Maandagavond bij het café Yen den hoer Bakkuin een fiets door den verkeerden man is meegenomen. OUDKARSPEL. I De tuinbouwvereenigingun „St. Maarten, Eendracht'! te Oudkarspel, „TuinbouWbelang" ite Noord-Scharwoude, „Nieuw Leven" te Hoer Hugowaard, „Waarland1' en „Nieuwe Niedorp", hebben gezamenlijk een eominissie van '7 Teden benoemd met het doei te komen tot uitvoering van een keuringsdienst voor te veld staande aardappelen. Voorzitter is de heer T. llens te Valkkoog; secretaris do heer P. Band te N. Niodorp. ZUIDSCHARWOUDB. Bij Koninklijk Besluit is a.tn den heer J. du Burck, gewezen onderwijzer met verplichte hoofdnete aan ao ol l. school te Zuid-Schanvoude, een wachtgeld verleend van f 2728 's jnars. LANGENDIJK. Er worden weer pogingen aangewend o-m to komen (dl do oprichting van een afd, van den Jongelieden Geheel- onthoudersbond. Vroeger bostond. hier reeds zoo'n nf- doollng, doch- onderlinge verdeeldheid in de richting, die de Bond ter bereiking van haar doel volgens de. verschillende stroomingen moest inslaan,''Schijnt ae voor naamste oorzaak van haar vroegtijdigen dood te zijn geweest. Deze week nog wordt een oprichtingsvergadering gehouden. v ZUIDSCHARWOUDB. We vernemen, dat er pogingen ia het werk worden gesteld, teneinde Prof. Heeres, voorzitter van de Demo cratische Partij, hier te laten optreden, om meer van nabij met het doel en stroven dier partij op di: hoogte to raken. Aangezien or verschillende personen in deze gemeente zijn. dio niet aan partij-politiek wenschen mee te doen, zooals -die tot 'nu toe wordt gevoerd, schijnt het program van de DeÖiocratlsche Partij veel aanlokkelijks voor hen te hebben. OP KLOMPEN. Men schrijft ons uit Barneveld Ook in deze omgeving worden de oude gebruiken bij boerenbegrafenissen meer en meer afgeschaft. Zelfs het dragen van een, hoogen hoed door do verwanten wordt vaak nagelaten. Doch wat wij thans constateerden, leek -ora wel waf 'heel erg modern. 'Daar volgde namelijk eer. welgesteld familielid den begrafenisstoet,... op klomj Vpen. I SALARISREGELING VOOR RIJKSPERSONEEL. Naar de „Rsb." verneemt, is de Regeering voornemens ari- 4^ van het (Bezoldigingsbesluit te schrappen, waardoor de mogelijkheid geopend wordt, dat de salarissen van bet rijkspersoneel over ae geheel linie zullen kunnen worden verlaagd. Art. 40 waarborgde het personeel, dat zij het eenmaal verkregen salaris zouden behouden. De aanzienlijke daling van het belastbaar inkomen fn ons land zou aan dezen maatregel niet vreemd zijn De eerste slappen bot het nemen van dezen maatregel zijn reeds genomen. NIEUWE NIEDORP. Woensdag 19 April weixl ten overstaan van Notaris II. de Hoer van Hoogwoud in het lokaal van den heer J. Peetoom publieke verkoop gehouden ,ten verzoeke van de erven Van den heer Jb. Spruit, van een huis met erf alhier, sectie D no. 690, groot 1 Are 57 cA. Opgehouden op f 3480.. Na afloop der publieke verkooping werd het perceel onderhands voor 13200 gekocht door den heer J. Keet man alhier. DE RIJKSMIDDELEN. Wat reed» lang was te voorzien, is thans werkelijkheid Sworden. De opbrengst der rijksmiddelen, dffe in de itste maanden, vooral dank zij het ruime vloeien vön de Inkomstenbelasting, nog steeds hooger was gebleven dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar, toont,.blijkens den Maandstaat over Maart, thans een teruggang aan, vergeleken met dezelfde maand van het vorige jaar. Groot is de achterstand niet Uit do gewone middelen is f 35.65 znillioen ingekomen, tegen 1 37.41 miliiocn 111 1921. HET BEZOEK VAN DEN ZWEEDSCHEN KONING. Naar uit Stockholm bericht wordt, zal ae Zwecdscne kon:rg op 2 en 31 Mei 'een oezoek brengen aan hu Belgische koningspaar en «iaaitia 'aar Den Haag door- rezen voor een bezoek aan ae koningin. DE VARKENSPEST. Uit Dreumel, 19 April. l)s vlekziekte, ook we. pes\ genoemd, welke verleden jaar in Maas en Waal talrijke slachtoffers eischte on .er de varkens, heerscbl hier thans weer. Er zijn resdi verschillende dieren bezweken Uil Houten, 18 April In i'eie gemeente doen zich gevallen van varkenspest voor waardoor gchee/e var kensstapel uitsterven.

Schager Courant | 1922 | | pagina 2