Alitintti Nieuws- Mrattitin- LuMlil Ho.. Zaterdag 22 April 1922. 65ste Jaargang. No. 7013. UitgeversN.V. v.h. TRAPMAN CoSchagen EEKSTE BLAD. Gemengd Nieuws. HEERENKLEEDING GEMAAKT EN NAAR MAAT Kaasconlrölestation Noord-Holland. ALKMAAR'S ROEM. Tabaksfabriek R. KEÜSS Rlkmaar. Bolercontrölesfafion Noord-Holland. Ue nieuwste Stoffen voor Kleeding C, P. v. 'I HULLEN AAR, Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitlcomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prij9 per 3 maanden 11.05. Losse nummors 0 cent. ADVEftTEN- TïöN van 1 tot 5 regels f| 1.10, iedere regol moer 20 cent (bowijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. EEN MIJNONTPLOFFING IN SPANJE. Uit Madrid, 20 April. Uit Oviedo wordt gemeld, dat in den San Benique-mijn een ontploffing van mijngas heeft plaats gehad, waarbij vier perso nen werden gedood en verscheiden gewond. OVERSTROOMINOEN IN DE VER. STATEN. In de dalen van de Missouri en de Mississipi stijgt het water voortdurend. Hele steden zijn er door overstroomd en duizenden boerderijen staan onder water. Hevige regens doen het gevaar nog toenemen. De schade wordt reeds op vijftig millioen dollars ge raamd en neemt nog dagelijks toe. LAWINES IN DE ALPEN. Uit Genève wordt aan de „Times" gemeld, dat de overvloedige regens in de afgeloopen week en het plotseling smelten van de sneeuw, de oorzaak zijn ge weest van een aantal ongelukken in de Alpen-dalen. De weg van Salvan naar Chamonix is tusschen Fin- haut en Le Chatelard door sneeuwval versperd. Twee huizen werden vernield. Bij de Pissevache cascade vielen steenen van een overhangende rots in het dal, waardoor de electri- citeitsleiding werd beschadigd. In Savoye bij Albertville is een groote uitgestrekt heid bosch en veld door sneeuw bedekt. Bij Nantua heeft een aardverschuiving plaats gehad; een hoe veelheid van 60.000 kubieke meter steenen en mod der kwam op den weg van Chise naar Belegarde te recht en sloeg de spoorbaan over een lengte van 250 yards weg. EEN WONDERBAARLIJKE REDDING. Te Glasgow waren dezer dagen zeven arbeiders be zig met het herstel van een hoogen fabrieksschoor steen, om daar den rand te bevestigen. Een der werklieden, die even op den beganen grond moest wezen en naar beneden was gegaan, bemerkte, dat de ijzeren hoepels, die de steenen der schoorsteenpijp bijeen moesten houden, waren gebarsten. Hij waarschuwde daarop zijn kameraden, die nog op den top van den schoorsteen aan het werk waren, doch voordat zij tijd hadden zich in veiligheid te brengen, stortte het 90 voet hooge gevaarte ineen. Vier arbeiders werden op slag gedood, doch twee an deren kwamen in een hoop roet terecht, en werden zoo op wonderbaarlijke wijze gered. DE ONTPLOFFING TE MONASTIR. Uit Belgrado, 19 April Naar uit Monastir be richt wordt, is gistermorgen in een aldaar gelegen munitiemagazijn, waar zich meer dan 80 wagons mu nitie bevonden, brand uitgebroken. Een vreeselijke ontploffing deed de geheele omgeving dreunen. De bevolking nam verschrikt de vlucht uit de stad. De in de nabijheid van het magazijn gelegen huizen storten in, terwijl van alle gebouwen in Monastir de vensterruiten braken. De militairen konden het vuur niet localiseeren, zoodat in meerdere stadsdee- len branden uitbraken. De schade is buitengewoon groot, terwijl er ook menschenlevens zijn te betreu ren. De oorzaak der ontploffing is nog niet vastge steld. Uit Belgrado, 20 April. De ontploffingen van mu nitie te Monastir duren voort. Er is een nieuwe op slagplaats var. rio artillerie in de lucht gevlogen. Tal van huizon zijn ingestort. 30.000 lieden slapen onder den blooten hevnel. Men vreest, dat tal van men- schen zijn omgekomen. DE NIEUWE BOLSJEWIEKSCHE BOURGEOI SIE IN HET nONGEHGERISD. Wij hebben, aldus de N. B. G., reeds eenmaal aan de sowjet-pers berichten ontleend over de wreede tegenstel ling, dïe er in de steden van het hongergebied bestaat tusschen. de welgedane nieuwe bolsjewieksche bourgeoisie, die van alles in overvloed heeft, en de hongerlijdende bevolking. In de Krasnaja Gazeta van 4 April komt een schildering van Kazan voor door Serger Semenof. Hij schrijft over deze Blad: Uiterlijk is het een stad, als alle andere waar de „Nep" (de nieuwe economische politiek) heerscht Dé spiegel ruiten van de café's prijken vol etenswaren- De aantrek kelijke uitstallingen van de winkels tarten de voorbijgan gers uit met voorwerpen, die men sedert lang vervlogen dagen niet gezien heeft. Automobielen en sierlijke equi pages (lichatsji) gaan voorbij. En op de trottoirs-ziet men goed gevoede, vette honden wier vef fn de zon glanst. En fle schouwburgen zijn vol. Do beste schouwburg draagt den merkwaardigen naam: kasleei Van het ioode leger. Gisteren had ex de eerste opvoering van eert vrooliiko operette plaats. De prijzen voo rdeze plaatsen was 70O.OOO rocbeu De markt van Kazan doet wel het allerminst denken aan een markt In het hongergebied. Zij kan wedijveren met een Soccharewka (de Moskouso-he markt). De St. PetenburgBChe markt is in vergelijking met die yan Kazan een armoedige uitstalling. Terzelfder tijd heeft de levensmiddelen-crisis tenge- volgo vun het ontbreken van aanvoer van levensmiddelen haar hoogste spanning bereikt. Begin Maart is de helft van do eethuizen van de hulporganisatie voor de hon gerenden gesloten. Do sterfte in de dorpen neemt in schrikbarende mate toe. Het Tataarsche uitvoerende comité (Kazan is dc hoofdstad van de Tataren-republiek hoeft over het tijdperk van 15 Februari UA I Maart in de kantons van do republiek 20221 gevallen vanhongerlooze en 1234 van hongertyphus vastgesteld. De ziekten breiden zich schrikbarend uit. In het kanton Tsjitstopol zijn In dezelfde twee weken 73947 menschcn op de 239.842 hongerenden ziek geworden. De kindersterfte is nog grootei'. (>[i 1 Februari was 25 procent van de Tataarsche kinderbovolking te gronde gegaan. Er volgen nog zes hongotmaanden. Men vreest, dat slechts 30 procent van de Tataarsche bevolking den nieuwen oogst zal künnen o verloven. Er volgen dan in het artikel hog uitvoerige beschrijvm- Sen van het ontzettende lijden van de hongerenden van e massa's bedelaars, voornamelijk bedelende kindercnC Vele kunnen niet,'spreken, maar bedelen stom.... Te Kazen geeft niemand acht op deze kinderen. aurac^e bevolking is, onder invloed van haar geloof, van een fatalistische berusting en gansche dorpen sterven zonder protest weg. De Russon trachten te vluchten om elders ^tan eten te komen. De schrijver vertelt dan nog dit staaltje: „In mijn tegenwoordigheid gaf een dame tn een café haar hondje ('T BETERE GENRE). een sandwich met ham te eten, maar gaf niets aan het stom, met begeerigen blik aan de deur bedelende meisje. En geen enkele der aanwezigen was daar verontwaardigd over." VERDOOVING IN DEN TREIN. Dezer dagen werd luitenant Herbst, burger van den vrijstaat Danzig, in den D-trein van Berlijn naar München, dicht bij Passau, met chloroform verdoofd. Al zijn papieren werden hem ontstolen. Geld en andere dmgen van waarde liet men hem. Herbst was vroeger lid van het vrijcorps Lützow, ,is nu koerier van luitenant Heijas, die aan het hoofd staat van do ontwakende Hongaren. Hij moest in opdracht van den Hussischen generaal Hörschelmann, die onlangs wegens monarchistische propaganda uit Warschau werd verbannen, daarna naar Danzig ging, twee brie ven van politieken inhoud van Danzig naar Heijas brengen. Men vermoedt, dat bolsjewieken hierachter zijn ge komen en hem op deze wijze de brieven ontroofden. STORM OP DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Uit Londen, 20 April. De wederwaardigheden van het stoomschip Orthia van de Donaldtonlijn, dat te Glasgow is binnengesleept, bevestigen bet geweld van de stormen die op den Oceaan gewoed hebben. De Orthea had op haar reis van Newfoundland met het. zoo slechte weer te kampen, dat zij haren ge- heelen kolenvoorraad opstookte bij het optornen te gen de zware zeeën en maar weinig vooruit kon komen. Met draadlooze hulpseinen kreeg zij ten slotte bijstand van een ander schip van dezelfde maatschappij, nadat alles wat aan boord brandbaar was, onder do ketels opgestookt was. De Orthia kwam volslagen hulpeloos op sleeptouw ,te GlaagOtti binnen. Vrijdagmorgen vergaderde in café „Central" te Alkmaar om half twaalf hét Kaascontrolestation Noordholland, onder leiding van den heer G. Nobel. De-ze opende de vergadering en wees er op dat de toestand van den landbouw ernstig is met het oog op den prijs der producten. Spr. spreekt de verwachting uit., dat een ieder overtuigd is van den ernst van den tijd en een ieder bereid is mede te werken de moeilijkheiden voor den landbouw zoo goed mogelijk op te heffen, wat ongetwijfeld zal noodig maken een goede en algemeene samenwer king. De heer D. C. de Waal, secretaris, las de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat tot Voorzitter werdher kozen do heer G. Nobel; dat op 1 Januari 1922 het Ledental bedroeg 483, n.1. 49 kaas- en boierfabrieken, 52 1:.t:,m •.nri'V.ken 385 zaT!kazendo boerovSinds dien ;.i ukgc-treden 5 ieden, n.1. 1 kaas- en bo- terfabriek, 1 kaasfabriek en 3 zelfkazers; toegetre den zijn 6 nieuwe leden zelfkazers, zoodat het leden tal op dit oogeuhlik bedraagt 487. Aangezien er nog een zekere voorraad oude boe ken aanwezig is, werd door het bestuur besloten deze te laten opgebruiken door de fabrieken, zoodat de vereenvoudigde boekhouding voorloopig alleen bij de zelfkazers zal worden ingevoerd. Bij de bespreking tusschen de verschillende sta tions is gebleken, dat geen bezwaren bestaan tegen de verstrekking van volvette merken aan zelfka- zende boeren en is een regeling getroffen. Voor den directeur is de maximum-pensioenstor ting van f 400 per jaar vervallen en besloot het be stuur om 8 van zijn salaris te storten, wat thans f440 bedraagt, Op een desbetreffende vraag wanneer de vólvette merken aan de zelfkazers zullen worden verstrekt, wordt medegedeeld, dat dit waarschijnlijk nog een paar maanden zal duren, omdat nog enkele mi- nisterieele beschikkingen gewijzigd moeten worden. Ook zal aan eenmaal per dag kazenden voor hun product het volvette merk kurmen worden uitge reikt, mits onder nader te bepalen voorwaarden. Ais bestuurslid moest aftreden de heer J. Koop- I man Jr. te Deemster, deze werd herkozen. Volgt .voorstel bestuur wijziging art. 1 van het. Prima geurige PIJPTABAK gefabriceerd door de Neemt proet met deze prima kwaliteiten in fraaie verpakking. VRAAGT ZE UWEN WINKELIER. Vrijdagmorgen half 10 uur vergaderde in Café Central te Alkmaar het Botercontrolestation Noord- holland, onder leiding van den heer H. K. Koster. Na opening met een gepast woord las de heer De Waal de notulen, die onveranderd werden goedge keurd. Medegedeeld werd dat tot ondervoorzitter werd ge kozen de heer A. Commandeur te Spanbroek. Op 1 Januari 1922 bedroeg het ledental 65, n.1. 45 zuivelfabrieken, 10 melkinrichtingen en 10 handelar ren. Eén lid is geschrapt wegéns in ontvangst ne men van buitenlandsche boter en is nog uitgetreden 1 lid-melkinrichting. De N.C.Z. te Amsterdam wil niet als lid toetreden, terwijl dQ C.Z.E.V. te Alkmaar nog geen beslissing in deze heeft genomen. In 1922 werden opgelegd 9 boeten, n.1. 6 voor een te hoog vochtgehalte in de boter, 1 voor achterstand in de boekhouding, 1 voor het in ontvangst nemen van buitenlandsche boter en 1 voor het verhandelen van boter zonder rijksmerk. Tot bestuursleden werden in plaats van de heeren J. Beijers te Alkmaar, die bedankt had, en den heer H. Davelaar te Stompetoren, die aftrad, uit de le den gekozen de heeren H. Davelaar en K. Booij Jz. te Krommenie. Volgt de balans en exploitatierekening over 1921, met accountantsrapport en rapport der finantieele commissie, met als gevolg dat de rekening onge wijzigd werd goedgekeurd. De begrooting 1922 werd na rapport der finantieele commissie goedgekeurd. Er blijkt dat aan het Kaas controlestation over 1921 f12.550 moest worden af gedragen en over 1922 maar f 10.000. Dat bedrag is in een gemeenschappelijke vergadering van de be sturen van Kaas- en Botercontrolestation vastge steld. De heer Ham maakte tevoren een aanmerking1 over de salarissen en dat men te dien opzichte rekening moest houden met de tijdsomstandigheden. Voorzitter zeide, dat het bestuur, zoover als mo gelijk was, met ide bezuiniging rekening had gehou den en het bestuur reeds veel had bezuinigd. Op de salarissen kan niet worden bezuinigd, onafhankelijk als de controleurs moeten zijn. Volgt vaststelling van de gemiddelde bijdragen der leden per 100 K.G. boter voor 1922. Het voorgestelde schema luidde: le klasse 55 cent per 100 K.G. boter Der jaar, met een minima van f30, dit was in 1921 77 cent; 2e klasse 49,5 ct., minima f55, was over 1921 69 cent; 3e klasse 44 cent* minima f 123.75, was over 1921 62 cent; 4e klasse 38,5 cent, minima f220, was over 1921 54 cent; 5e en hoogere klassen 33 cent, minima f385, was in 1921 46 cent. Dit schema is dus aanmerkelijk gunstiger dan in 1921, wat een gevolg is van hoogere boterproductie in 1921 dan in 1920 verlaagde abonnemenskosten bij het Kaascon trolestation en batig saldo exploitatierekening 1921. Deze bedragen worden ongewijzigd vastgesteld. Aangeboden wordt het jaarverslag en ook dit wordt ongewijzigd vastgesteld. Hierna sluiting. naar maat GEESTERSINGEL 5 E, ALKMAAR. huishoudelijk reglement, waarbij verschillende voor schriften 'aan de aangeslotenen worden gegeven, waaronder dat het vetgehalte in de droge stof der kaas bij onderzoek binnen 3 weken na den dag van bereiding moet zijn tenminste 2' meer bedragen dan het merk op do kaao aangeeft. Voor volve kaas van oangoslclen fabriekmatige kaasb-jdrijvo-., is dit niet toepasselijk. Vervallen zijn door dit nieuwe artikel liet ver melden van bet vetgehalte der kaasmelk, dus ook het bewaren der melkmonsters. Voor hen die het melkonderzoek gaarne voortgezet willen zien, zal daarvooi gelegenheid bestaan. Het melk onderzoek woiui dn- niet meer veplichten#. Het bestuur wijst er m de toelichting op dat is overwogen dat de practijk heeft geleerd dat een vereenvoudiging dèr boekhouding mogelijk ia. In- plaats van de thans geldende boekhouding met drib boeken is een boekhouding ontworpen waarbij de zelfkazende boeren en de fabrieken die alleen 40 pl. kaas maken, slechts één boek behoeven bij te hou den. De controle kan daardoor vlugger verloopen, minder tijdelijk personeel is noodig en daardoor be zuiniging. Daarom is wijziging van art. 1 hierboven gemeld, noodig. De heer Veldstra maakt de opmerking om de melkcontrole geheel te laten vervallen. Nu dat vrij wordt gelaten, kan er nog wel veel gebruik van worden gemaakt en dus nogal wat kosten meebren gen. De heer Jensma beaamt dit bezwaar, terwijl de heer Veldstra nog in overweging geeft degenen die dit melkonderzoek wenschen te behouden, dit zelf te betalen. Voorzitter zegt dat het bestuur het onderzoek facul tatief wenscht te stelleh en die leden die het onder zoek wenschen te behouden, te heipon een goede ba sis te behouden voor hun bedrijf, cn dit door het station te laten betalen Mocht het in de toekomst noodig zijn del. het wordt veranderd, zoo zai het be stuur daarop alle aandacht vestigen. De voorstellen worden dan ma ongewijzigd vastge steld. Aangeboden wordt de baians en exploitatiereke ning over 1921 met accountantsrapport en rapport finantieele commissie, met als gevolg dat de reke ning ongewijzigd wordt goedgekeurd, met een batig saldo van f 15388.01 'A. De heer Slagter, Hoogwoud, informeerde even nog naar den po,st pensioenverzekering, die z.i. klein 10 pet. van de 'salarissen is. De secretaris licht toe dat'in dat. bedrag zit het geleden verlies imet .de Kosmos is. Volgt begrooting cn rapport der finantieele com missie. In do toelichting wordt meegedeeld dat de bijdrage van het botercontrolestation dit jaar f 10.000 zal bedragen. De heer Wit informeerde naar de posten salarissen reis- en verblijfkosten controleurs en pensioenkosten. Voorzitter wijst op de periodieke verhoogingon der salarissen, die een verhooging zouden veroorzaken. Door vereenvoudiging van de boekhouding en uit breiding van de routes der controleurs, zal minder personeel noodig zijn, geen hulp-controleurs noodig zijn, zoodat de post weinig is verhoogd. Wat betreft de reis- en verblijfkosten, wordt gewezen op de ver hooging van de tarieven der abonnementen, die vrij aanmerkelijk zijn verhoogd. Doordat gehoopt wordt geen tijdelijke controleurs noodig te hebben, verwacht het Bestuur ongeveer met hetzelfde bedrag toe te kunnen. De post pen sioenkpsten is veiligheidshalve op het uitgetrokken bedrag, omdat dit jaar wel bericht zal inkomen van „Kosmos" over het geleden verlies. De heer Ham vraagt of de algemeene onkosten f 9750.niet kunnen woeden verlaagd. De heer De Waal meent dat dit wel mogelijk zal blijken. Het bestuur is reeds in die richting werk zaam, de exploitaiterekening zal dat ook wel aan wijzen. De heer .Ham acht het dan noodig om het bedrag dan maar te verlagen. De heer Ds Waal ontraadt dat, niet wetend of door ledenuitbreiding enz. de uitgaven nog kunnen stijgen, het onwenschelijk is dit te doen. Voorzitter wijst er op dat er een groote post stond voor oprichtingskosten, die nu reeds verlaagd is tot ruim f7100. Welnu, in deze begrooting zit zooveel ruimte, dat aan het eind van dit jaar alle schulden zullen kunnen worden betaald. Spr. acht dit juist in een tijd als thans hoogst gewenscht. De heer Jensma vraagt inlichtingen naar het voor- deelig saldo op de rekening van 1921. De heer De Waal zegt, dat dit bedrag is gebruikt voor afschrijving op de oprichtingskosten, wat in het rapport van den accountant is na te gaan. De heer Van der Meer informeert of het aantal on derzoekingen niet kan worden beperkt. Spr. meent dat te veel monsters worden genomen. De heer De Waal wijst op het feit, dat reeds veel minder monsters worden genomen dan vorig jaar. Gemiddeld wordt genomen'1 monster op de 10 bak ken. Het bestuur zal dit gaarne bespreken. De heer Van der Meer meent dat dit afhangt van den controleur die men krijgt. Voorzitter zegt, dat het bestuur deze zaak zal be spreken en zal trachten het aantal monsters te be perken, zonder dat de zekerheid er onder lijdt. De heer Slagter vraagt, of het niet mogelijk dg dat de rijkskaasinenken goedkooper worden. Toen de kaas f 60 f 70 gold ging een prijs van lK cent wel, maar' nu de prijs der kaas terugloopt tot f 25 4 4 30, 'begint dit een factor 'te ■wórden 'van gewicht. Vocrr'tter enkent, dat bet bedrag aan kaasmerken niet. zonder beleekenis is en als ondervoorzitter van de vereenigmg „Het Kaasmerk" kan hij mededee- len, dat ernstig getracht wordt een verlaging te ver krijgen. De minister stelt den prijs der kaasmerken vast en spr. deelt mede dat 'ni (verlaging van het 'kaas- merk wel aanstaande is. De beer Stam vraagt, óf de minister de prijs vast stelt. Voorzitter zegt, dat do Vereeniging „Het Kaas- merk" de merken maakt,, maar aan de regeering overdraagt en dus do minister den prijs bepaald. Wordt opgemerkt, dat de heer -Grameer de merken die uitstekend voldoen, voor 0.5 cent kan leveren. Voorzitter betwijfelt, dit en wijst op bet feit dat bet kuasmerkbedrijf <ta Leiden steeds toeter en economi scher werkt. De proef mot bet hanidelscaseèrre beeft geen goed resultaat gehad. De heer Harp vraagt, of het personeel voor langen tijd is aangesteld en dnfonmeort in verband daarmee naar de periodieke verhoogingen. Voorzitter wijst naar bladzijde 4 van bet jaarver slag, waar de salarisregeling is vermeld. Wanneer de toestand tzoo ernstig blijft, als thans is, zal bet be stuur moeten- overwegen of alles zoo kan blijven, voor 1922 meerit het bestuur dit, alles zoo te moeten laten. Het 'bestuur zal deze kwestie ernatlg onder de aandacht houden. Do heer Haan wilde de verhoogimgen thans niet toekennen. iDe tijd is zoo, dat thans ingegrepen moeit worden. Gebeurt dalt niet, dan zullen do producen ten, die het moeten betalen, niet tevreden Ito stellen rijn. Het is volstrekt geen -wantrouwen in 't bestuur, maar er moeit worden bozulinlgld. De hoer Jm. Bla-auboer is hot eens, dat waar be zuiniging zal moeten plaats vindon, ook in- de. sala rissen zal mooton worden Ingegropon, Spr. ds er niet- voor, dat op stel en sprong te doen, We staan aan het bogin van oen daling en hot ia nog niest zeker of die daling zal blijven voortgaan., of dat het straks weer eon andere richting zal uitgaan. Dat kan nie mand nog zeggen en waar het Bestuur do toezegging doet deze zaak te óverwegen, wil spr. dat aan het Bestuur overlaten, vertrouwen in hot Bestuur stel len, want had hij dat niet, dan zou het Bestuur niet langer behandhaafd kunnen wordon. De heer Slagtor zegt, dat de hoor Blaauboer dit ge rust kan zeggen, want al zou hij het Bestuur weg willen hebben, dat zou hij toch -niet klaar krijgen. De heer Jongejans vrajigt, als d-e verlaging kwam, welk percentage of het dan zou zijn. Voorzitlter kan dalt niet zeggen, omdat het bestuur dat nog niet heeft besproken. Do toe-grooting is van begin Januari. De heer Appel zegt, dat de salarisregollng door het bestuur ernstig ia behandeld, en ide tljdisomatandlg- haden worden in het oog gehouden. De loonon heb ben ooL ^een gelijke t/rod gehouden met de verhoo ging van de productieprijzen, dus zal do verlaging der loonen daar ook wel wat achter aan komen. Verschilendo personen blijven op verlaging aan dringen, gezien de groote verlaging dei* zuivelprlj.zen, tenminste nidt de periodieke verhoogingen toestaan. De heer K. Kuiper vraagt, nu het Jaar reeds een deel heen is, welke regeling het bestuur heeft ge maakt. De heer Joustra meent, dat die salarisverlaging niet zooveel voordooien geeft, verlaging van de merk- brijzen dat kan meer helpen. Laat 't bestuur op dez» zaak bij den minister aandringen. De heer Van der Meer heeft 'becijfert dat de ver hoging van den merkprijs met M cent, dat f 34000 zal schelen. De heer Wit wijst op het bedrag van f38.500, een groot bedrag op de begrooting, dus een loonsverla ging is zeker van beteekenis. De heer Bark acht dat geroep van loonsverlaging

Schager Courant | 1922 | | pagina 1