Minui Bims- Mmttitii-LuttniUii Dinsdag 25 April 1922. 6Ö8te Jaargang. No. 7014. Uitgevers i N.V. v.h. TKAPMAN CoSctiagen Binnenlandsch Nieuws. Het reinigt en verft tegelijkertijd. s. Dit blad verschijnt viermaal pet week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzending tot 's morgens 8 »ur, worden Adver- tentlën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. - INT. TELEF. no. 20 Prija per 3 maanden 1.65. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels 11.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. OPIUM-DIEFSTALLEN, Uit Amjterdani, 22 April De politie van het bu reau Kattenburg heeft het den laa'tsten tijd zeer druk met het onderzoeken van ojpdumdiefstallen, die 'het vorig en dit jaar hebben plaats gehad' dn de loodsen der Kom 'Ned. Stoomboot (Maatschappij. ■Het vorig jaar kwam men tot de ontdekking, dat eenige kisten waren opengebroken en dat een gedeel te der opium "verdwenen was. De kisten waren echter opgevuld met rommel en weer dichtgespijkerd, zoo dat de ddefstalleni eerst ontdekt werden, nadat de voorraad de loodsen der maatschappij verlaten had. Er werd met drie politiehonden gezocht, maar te vergeefs. De speurders strekten hun onderzoek zelfs uit in de gewelven van de loods. Eenogen 'tijd geleden echter kreeg de politie een spoor te pakken. In een minimum vtan tijdJ werden1 'twaalf personen, waarvan' eendgen in dienst der maatschappij rijn, gearresteerd. Hieronder waren nota bene lieden, die er op moesten passen dat niet gestolen werd. De arrestanten konden in vier categorieën verdeeld worden, de dieven, zij die het gestolen© verborgen hielden, de verkoopers en de koopers. Allen werden door commissaris Tinholt tot een bekentenis gebracht. Het bleek dat een paar personen zich des nachts in de loodsen lieten sluiten, daar bleven en den volgenden morgen zich weer bij de ploeg voegden. Van de o.pduin werd niets teruggevonden. Deze be vindt zich natuurlijk dn de Chineesche opiumkitten hier ter stede. Tel. DE EMMER MANDATEN. Ais een ioopend vuurtje verspreidde zich Vrijdag middag. het nieuwtje door 't dorp,: de mandaten zijn gevonden 1 Terwijl men op den zolder van U gemeen tehuis snuffelde in oude papieren, vond' men tus- schen ouddistributiemateriaal de verloren schapen terug, die aanleiding hebben gegeven tot zooveel emoties en onaangenaamheden dn de gemeente. Me nigeen, die bij' de zaak rechtstreeks of zijdelings be trokken was, gleed een pak van 't hart, zoodat het in 't algemeen een heele opluchting gaf. Hoe hij de goede inrichting der administratie ten gemeentehuize, die volgens verklaring van len aftredende wethouder- Kaitef in de jongste raadsvergadering, alle gemeen ten dn ons land tot voorbeeld zou kunnen strekken, waardevolle stukken zoo maar op een rommelzolder kunnen verdwijnen, blijft intusscben merkwaardig, DE MELKPRIJS. Te Zaandam is de prijs van de melk van 15 cent tot ilO cent per liter verlaagd. ANNA PAULOWNA. Vrijdagavond 21 April hield de afdeeling „Anna Paulowna" der Holl. Maatschappij van Landbouw een algemcene vergadering in Veerburg. Na opening door den voorzitter, den heer J. A. Waiboer, leest de secretaris de heer, N. Raap, de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen is een werkje getiteld: ,De aangifte voor de inkomstenbelasting, uitgelegd voor Land en Tuinbouwers en Veehouders", door C. A. J. M. de Gier, landbouwconsulent in Limburg. Vele leden wenschen het te ontvangen, Medegedeeld* wordt, dat de onkosten aanbesteding chili te groot zijn voor de afdeeling, waarom het be stuur voorstelt dat 5 cent per 10G K.G. zal worden bijgedragen. Goedgevonden. Alsnu volgt bespreking van het anWoord der ar beidersorganisaties op het contractvoofstel, door de looncommissiö uit de afdeeling, namens deze aan genoemde organisaties gedaan. Het looncontract, verleden zomer tijdens de sta king der korenzichters gesloten, luidt als volgt: De hoofdbesturen van den Ned. Bond van Arbei ders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf te Utrecht, den Nederl. Christel. Landarbeidersbond te Utrecht, den Roomsch-Katholieken Landarbeiders- bond „St. Deus Dedit" te Haarlem eenerzijds en de ondergeteekende werkgevers in het Landbouwbedrijf te Anna Paulowna anderzijds, verklaren op 30 Juli 1921 de volgende arbeidsovereenkomst te zijn aange gaan, loopende tot 12 Mei 1922. Loonen der los-vaste arbeiders: over de maanden: Augustus, September en Octo- ber per dag f4.November, December, Januari en Februari 40 cent per uur, met een minimumloon van f3.20 per dag. Maart, April tot 12 Mei 35 cent per uur, met een minimumloon van f3.50 per dag. Voor alle oogstwerkzaamheden wordt f5.per dag" betaald. Voor slooten f4.— per dag en voor dorschen 50 cent per uur. Overuren 50 boven het gewone, voor dat werk bepaalde uurloon. Werktijden: In de maanden van Maart tot met October, 10 uur per dag. Do ovorige maanden van licht tot don ker. Schafttijden als gebruikelijk. Alle arbeiders zullen verzekerd -1 gevallen. De arbeiders welke genoegen nemen met boven staande loonen, zullen als losvastn beschouwd wor den en zijn bij de betrokken werkgevers verzekerd rvan werk voor hei) ge heele jaar, uitgenomen bij vorst, sneeuw en regen. De loonen der losse arbeiders zijn 50 cent per dag hooger dan voor de los-vasten (uitgenomen voor het slooten) on de werktijden gelijk. Sedort is een groote malaise voor het landbouw bedrijf ingetreden en nu werd door de looncommis- sie uit de afdeeling „Anna Paulowna" der Holl. Mij. van Landbouw de volgende Arbeidsovereenkomst aan do arbeidersorganisaties voorgesteld: I. Arbeidsduur: Van 6 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds. Van 1 Maart tot 1 Nov. 10 uur per dag. Gedurende 1 November tot 1 Maart, van licht tot donker. November tot Februari van 7 tot 5 uur. December tot Januari van half 8 tot half 5. II. Schafttijd: 2 uur per dag, onderling te rege len volgens plaatselijk gebruik. III. Loon: A. voor een volwaardige werkkracht: a. gewone werkzaamheden 30 cent per uur; b. vol gende werkzaamheden 35 cent per uur: karwij- en spinaztesnijdon, kunstmest strooien, behalve chili, slootwerk, maaien, hooien, bietenrooien, laden on lossen, aardappelrooien; c. volgende werkzaamheden 40 cent per uur: kantenzichten, hokken en schelven, zaad laden en lossen, dorschen; d. door den werk gever opgedragen overwerk 15 cent per uur extra. B. Voor werkkrachten beneden 19 jaar en min derwaardigen, U het loon onderling te regelen. zullen verzekerd worden tegen on- IV. Aangenomen werk: a. de tarieven voor ver schillende stukwerken worden individueel vastge steld tusschen werkgever en werknemer, doch de geldende uurloonen blijven als minimum gehand haafd; b. de werkgever kan 10 van het loon in houden, tot het werk geheel voltooid is. Bij geschil len over het niet opleveren van het werk, zal door het nader te noemen scheidsgerecht beslist wor den. V. Verzekering: Patroons zijn verplicht hun arbeiders tegen bedrijfsongevallen te verzekeren naar het tarief, bij verzekeringsplichtige bedrijven in den zin der Ongevallenwet vereischt. VI. Verplichting van den werknemer. De ar beider is verplicht de werkzaamheden, hem voor het bedrijf opgedragen, nauwkeurig en ijverig te ver vullen. van weerk voor het geheele jaar, uitgenomen bij op bovengenoemde voorwaarden een contract afslui ten met patroons, waarbij ze verzekerd zijn van' werk voor het geheele jaar, uitgenomen bij vorst, sneeuw en regen. VIII. Geschillen. Bij geschillen tusschen pa troon en arbeider, zijn beiden verplicht daarvan hun afdeelingsbestuur zoo spoedig mogelijk kennis te ge ven. Beide afdeelingsbesturen zullen trachten door onderling overleg een wenschelijke schikking tot stand te brengen. Slaagt dit niet, dan wordt het ge schil onderworpen aan hieronder te noemen scheids gerecht, welks uitspraak bindend is voor beide par tijen. IX. Scheidsgerecht: Door partijen wordt op de navolgende wijze een scheidsgerecht samengesteld: In het scheidsgerecht zullen zitting hebben: één lid aan te wijzen door de werkgevers, één lid uit de par tij der arbeiders en één door deze beide leden ge kozen voorzitter. Blijft een 'der partijen in gebreke betreffende het benoemen van een lid voor het scheidsgerecht, dan zal op verzoek van de andere partij de benoeming van een lid der in gebreke gebleven partij worden aangevraagd bij den Kantonrechter te Schagen. Duur der overeenkomst: Ze wordt geacht te zijn ingegaan op 13 Mei 1922 en zal eindigen 1 Mei Op dit voorstel ontving de looncommissie van den Nederl. Bond van Arbeiders in hét Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf, namens de samenwerkende landarbeidsbonden, het volgende antwoord: Wij kunnen u mededeelen dat in de ledenverga dering der respectievelijke organisaties het aanbod uwer commissie uitvoerig is besproken. Wij zenden u hierbij toe de voorstellen welke de organisaties graag in het door haar af te sluiten collectief con tract wenscht neergelegd: Art. 1 en 2. Blijven zooals is geregeld. Art. 3. Loon. A. Voor een volwaardige arbeids kracht. Bij gewone werkzaamheden f3.25 per dag gedurende de maanden December, Januari, Februari, Maart en April; voor de overige maanden f4.— per dag. B. Oogstwerkzaamheden, waaronder karwij- en spinaziesnijden, kunstmest strooien, hooien, bieten rooien, laden en lossen, aardappelen rooien, kanten zichten, hokken en schelven, zaad laden en lossen: f5.per dag. C. Slootwerk f4.per dag met 4 uur middag. D. Maaien f7.50 per dag; dorschen 50 cent per uur plus 10 voor zoogenaamde losse arbeiders. E. Overwerk 50 boven het geldende loon. In B moet worden gelezen 18 in plaats van 19 jaar. Art. 4. Blijft zooals geregeld. Art. 5 Ziekteverzekering er aan toe te voegen. Art. 7. Toe te voegen: Aan arbeiders die niet in 10.s-vaistenl dienist genomen kunnen worden., zal 10 pot. hoven de geldende dajg- en uurloonen worden .betaald gedurende de maanden Mei, Juni, Juli, Augustus, Septt., Oet. en November. Art. 8 en 9 zijn- in orde. Art. 10 wordt artikel 11. Aan art 10 itoe te voegen: Gontrac toerende patroons zullen zich bij voorkeur van contraciteerende arbeiders .voorzien, terwijl we- derkeerig contracteerende arbeiders bij: contractee- rende .patroons te werk 'zullen gaan. Wij hopen uw spoedig en gunstig bericht te ont vangen en verklaren ons bij detze gaarne bereid in een conferentie een en ander nogmaals Ite bespreken. (,Er is ml. een conferentie gehouden of meerdere .misschien tuschen de looncommissie en de "verte genwoordigers der arbeidersbonden.) Op dit schrijven beeft de vergadering (van Vrijdag avond) gemeend het volgende te moeten antwoorden: „Ondanks de toenemende malaise zijn de vergaderde werkgevers nog bereid, overeenkomstig hun voorstel een contract aan te gaan, indien dat voor I Mei wordt ge accepteerd. De Commissie is desnoods bereid, het voorstel' nader toe te lichten. Daar de rondvraag verder niets opleverde, wend de vergadering gesloten. GROOTHERTOGIN MARIE VAN MECKLENBURG OVERLEDEN De schoonmoeder onzer Koningin, Hare Koninklijke Hoogheid Groothertogin Marie van Mecklenburg, is Za terdagochtend omstreeks 11 uut, 72 jaar oud, ontslapen. De ziekte, die haar in het begin dezer week zij was j.1. Zondag nog ter kerke overviel' en zich door haar wisselend verloop al spoedig vrij ernstig deed aan- nen, nam zeer snel in hevigheid toe. Do Groothertogen, wier gezondheidstoestand in de laatste tijden te wenschen liet, verbleef nu reeds eenige maanden te 's-Gravenhage en was van zras dezer dagen weer naar Duitschland terug te keeren. Haar andere zoon, hertog Adolf Friedrich van Meck lenburg, is Vrijdag nog bijtijds te 's-Gravenhage aange komen om zijn moeder nog in leven aan te lreffenl en aan de stervenssponde tegenwoordig te kunnen zijn. Zaterdagmiddag werden nog drie naaste verwanten uit Duitschlana in de residentie verwacht, t.w.: haar doch ter, Elisabeth, groothertogin van Oldenburg, de zuster van de ontslapene, prinses Thecla van Schwarzburg- Rudolstadt, en voorts de laatst regeerende groothertog van Mecklenburg, Friedrich Franz IV. Groothertogin Marie van Mecklenburg geboren prinses van Schwarrzburg-Rudolstadt, was te Rudolsladt 29 Jan. 1850 geboren en huwde 4 Juli 1868 met Friedrich Franz 11, groothertog van Mecklenburg, die in 1883 overleed. Per Staatsspoor te 2 uur 1 zijn Zaterdagmiddag de naaste verwanten^ van nu wijlen H. K. H. Groothertogin [ekomen: Deze Y/onderlij ka gekleurde vlokjes Qevert Uw verschoten blouses weder de-oorspronkelijke kleur of een ^ansch nieuwe welke U maar wilt. DelevertZreprPVlaardinJjen Fabrwan 5unli§ht en, Lux. burg-Schwerin Friedrich Franz IV. Aan de grens van ons land was de grootofficier van H. M. Huis, jhr. Van Suchtelen vati de Haare, aanwezig dezer bloedverwanten. Hij begeleidde de I Marie van Mecklenburg te 's-Gravenhage aangel I haar dochter de Groothertogin van Oldenburg, naar zus- warzburg-Rudolstadt en de ter prinses Thecla van het laatste geregeerd hebbende Groothertog van Mecklen- ter gasten naar dé residentie. Te Utrecht ontvingen de betrekkingen het berlctit van het overlijden der Groothertogin. Op het plankier voor de Koninklijke wachtzaal van het 3.S. station te 's-Gravenhage werden zij ontvangen door de Koningin en den Prins, in diepe rouw gekleed. Een vrij talrijk gevolg vergezelde de aangekomene®. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFD STAD AFGELAST. In verband met het overlijden van de Groothertogin van Mecklenburg, moeder van den Prins, heelt de Koningin afgezien van het voorgenoemen bezoek aan Amsterdam van 8—12 Mei a.s. MEISJE VERMOORD. Zaterdagmorgen is in de Groeslaan te Utrecht, nabij de Middelbare Technische School, achter een hoop straatsteenen, liet lijk gevonden van een 19-jarig meisje, mej. Sieuwerts, wonende Notenboome® laan aldaar. Het lijk toonde sporen van wurging, zoodat vermoedelijk mis daad in het spel is. Gisteravond is het meisje met haar verloofde, iemand uit IJsseistein, naar de bioscoop geweest Direct, is alles gedaan om dezen verloofde op te sporen. Int er werd bericht, dat. de verloofde van het meisje fe Utrecht vlak bij het hoofdbureau van politie op Ganzenmarkt is gearresteerd. Hij kwam daar uit nieuws gierigheid even kijken. 'Het is een zekere Van den Berg uit IJsseistein. Bij zijn verhoor bekende hij volledig zijn meisje vermoord te hebl>en. Hii werd ia dén namiddag met het lijk in het Pathologisch Instituut geconfronteerd. Omtrent de aanhouding vernemen we nog, dat deze geschiedde door een politieagent, die de wacht had in de vestibule van het hoofdbureau van politie. Hij zag bij een winkel aan de overzijde van het bureau een jongeman staan met een groenen hoed Op en grijze jas aan, die zeer zenuwachtig heen en weer liep en wiens uiterlijk over eenkomst had met het signalement van den verloofde. De agent ging naar hem toe en vroeg hem of hij Van den Berg was. Deze bevestigde dit en zeide dadelijk, dlat hij de moordenaar was. Zonder eenig verzet ging hij met den agent mede naar het bureau. Daar deelde hij mede, dat hij1 's avonds met zijn meisje was uitgegaan en zij hem toen had gezegd, dat zij een einde aan dc verloving wilde maken. Daarover ls hij in woedö ont stoken en heeft toen gepoogd door haar angst aan ic jagen haar op haar besluit te doen terugkomen. Bij dc worsteling, die tusschen hen ontstond neeft hij haar de sjaal orn den hals geknoopt, waardoor ze bewusteloos werd. In dien toestand heeft hij het ineisje late® liggen achter den steenhoop en is toén naar dc stad terugge keerd. Den geheelen nacht heeft hij rondgezworven, geen rust kunnende vinden. Hij wilde zich 'bij de politie aanmelden, doch bij hel hoofdbureau gekomen, miste Ihij den moed daartoe, toïdat do agent hem meenam. Bij zijn confrontatie met het lijk van zijn meisje in het Pathologisch Instituut, bij het daar afge nomen verhoor door don .Raohter-Commissaris en bij het verboor door den Rechter-Commissaris en bij het verhoor door den Commissaris van Politie was de moordenaar vrij kalm en ongeroerd. ROOMSCHE OFFERVAARDIGHEID. Hot Volk schrijft: Op den deze week gehouden R.K. Landdag te Utrecht die maar matig bezocht was, al schrijven de r.ik. bla den ook over flinke opkomst of volle zaal, deed de be kende heer De Wolff, tegenwoordig directeur van het r;-k. propaganda-bureaueeniige mededeelingen over den fdnancieelen toestand tvan dit bureau. .Hij had 1200 circulaires venzonden niet verzoek om steun, berekondi naar eon hoofdelijken omslag van f'1 Slechts 62 ver eendgingen zonden het gevraagde be drag. Dit staaltje van offervaardigheid wekt den lach lust op, dor op 'het -podium: rittende Kamerleden, waarop de heer do Wolft vertelt dat ook de Kamerle den bedeelde circulaire hebben gekregen, doch slechts twee van hen hebben één gulden gezonden. DE WEG BUIKSLOOT-SCHOUW. 'Het collego van de Zes» Noordhollandsche Steden (Amsterdam, Edam. Monnikendam, Purmerend, "Hoorn en Enkhuizon) hooft in onderhoud de tusschen deze steden gelegen, wegens aangelegd in de tweede helft der 17e eeuw, krachtens octrooi van do Staten van Holland en West-Friesland van 5 Juli 1660. Tot die wegen behoort ook do drukke verkeersweg tus schen Buiksloot en Schouw, langs hrt N oord-Ho 1- landsch kanaal. Deze weg is in' den aigeloopen winter door het doorgaand verkeer, vooral met vrachtauto's, ttaal vernield, en gaf aanleiding tot vele gerecht.vaar- digde klachten. Wij Vernemen, dat gecommitteerden ■tot „De Zes iSteden" in Octlofoer '1921 aan Ged. Staten machtiging 'tot verbetering gevraagd1 hebben, welke machtiging noodig was, omdat de Provincie ingevol ge een .Statenbesluit van Juli 1921 zich garant stelde voor de nadeelige sloten op de rekening van de „Zes Steden". Tot voor enkele jaren werden de iwegen van „De Zes Steden" onderhouden nit bijdragen va®1 die ste den en van rijk en provincie. Doch de .veel hoogere onderhoudskosten van de laatste jaren veroorzaak ten, dat met die gewone bijdragen niet langer kon worden volstaan, waarom de gemeente Amsterdam de bestaande overeenkomst heeft opgezegd. Op voorstel van Ged. Staten is daarom in de Statenvergadering besloten dat.de wegen in onderhoud, bij de Provincie zullen overgaan, terwijl voor het bijeenbrengen van de onderhoudskosten1, na aftrek van de rijks- en pro vinciale subsidie, een wegschap izal worden opgericht. Dat weg-schap zal daartoe belasting moeten heffen van de aan of in de nabijheid der wegen gelegen eigendommen en het zal vermoedelijk ook moeten op brengen de thans ontstane nadeelige sloten. De weg tuschen Buiksloot en Schouw wordt thans wat verbeterd door bedekking met 'een laag bazalt- slag, 'bewerkt met de paardenwals, Het college van de Ze9 Steden dat in deze bijkans vier maanden op ant woord van Ged. Staten moest wachten, had: meer af doende verbetering gevraagd. Ged'. Staten meenen, dat de thans ondernomen ver beteringen niet voldoende zijn, doch rij zijn van oor deel, dat groote kosten niet. gemaakt mogen worden zoolang de oprichting van het weg-schap niet defini tief haar beslag heeft gekregen. Deze oprichting, schijnt in de a.s. zomerzitting van de Provinciale Staten nog niet aan de orde fe zullen komen, zoodat de lijdensgeschiedenis met dezen druk ken verkeersweg waarschijnlijk nog garuimen tijd zal voortduren. Mochten dientengevolge afdoende verbeteringen' te lang uitblijven, dan zou, naar wij vernemen, wel eens het gevolg kunnen -zijn, dat sommige der betrokken gemeentebesturen zich van alle medewerking met betrekking tot het onderhoud der wegen zullen ont trekken, omdat zij meenen de verantwoordelijkheid van den 'tegenwoordigen toestand niet meer te kun nen, dragen. DE PLATTELAND-PARTIJ. Het beginselprogram van de Platteland-Party, (Par tij-Teenstra) luidt: De Piatteland-Partij acht den bloei van 'het platte land den grondslag voor het maatschappelijk en ze delijk we'zijn van het geheele Nederlandsche volk. Zy sltelt zich daarom ten doel den bloei van het platte land en daarmede het algemeen© welVaartspedl te verhoogen, o.a. door te strijden voor: a. verlaging der 'belastingen door bezuiniging op de uitgaven \an Rijk-, provincie en gemeente; b. vermindering der financieele en persoonlijke lasten voor de defensie in-de richting van spoedige ontwapening (Volkenbond) c. toekenning van een premlervrlj /Staatspensioen aan ouden en invaliden; de uitvoering van sociale maatregelen worde gébracht in handen der organisa ties van belanghebbenden, met vermijding van over bodige ambtelijke bemoeiing; d. een© gelijke bezoldiging der ambtenaren ten op zichte van hun woonplaats; e. verbetering van de hygiënische toestanden, de electrificatie, de telefonie, do veiligheid ten platte land© en' de verbindingsmiddelen met de steden; de bereikbaarheid van alle takken van onderwys voor de kinderen; f een© regeling van de financieel© verhouding, tus schen Rijk en gemeenten, zonder dat de kleine ge meenten ten behoeve der groote worden belast. Ten aanzien van den land- en tuinbouw, verlangt de Platteland-Partij: lo. voldoend lager en voortgezet land- en tuin bouw,onderwijs; landbouw-hudshoudonderwljs; een goed ingerichten voorlichtlngs- on veeartsenijkundi- gen dienst; bevordering van het vore e nigi ngswezen en van de technische verbetering van het bedrijf; 2o. herziening van het pachtcontract, teneinde imeer bedrijfszekerheid en een langdurig gebruiksrecht van den grond te bevorderen: by schade door oorlog of overstrooming vermindering- en bfi wederinhuring zoo noodig vaststelling dér pachtsom door deskundi gen; 3o. krachtige bevordering van ruilverkaveling, ont watering en ontginning; 4o. herziening der Jachtwet, waardoor het jacht- ■rech't komt aan don, grondgebruiker; afschaffing dor heerlijke Jacht rechten;4 5o. vrijhandel; bevordering van don afzet der pro ducten naar hot buitenland ook door exportkredieten; 6o. do LandarboiderBwet wordo toepasselijk ver klaard op ieder dio daarvoor geschikt is; het bedrag waarvoor een plaatstfe kan worden verkregen, worde verhoogd; 7o. kredietvierloenlng door het Rijk aan door hy potheekschuld bezwaarde landbouwers, waar dit zon der overmatig risico kan geschieden; 8o. bestrijding van de overheidsmaatregelen, waar door land- en tuinbouw in hun ontwikkeling worden belemmerd. De oorspronkelijke naaim „Landr en Tuinbouwpar- tij!" is gewijzigd in dien van „Piatteland-Partij" om sterkor te doen uitkomen, dat de partij naast de spe ciale land- en tuinbouwbelangien zal behartigen de al gemeen© plattelandsbelangen, waarbij ook het bur gerlijk gedeelte van het platteland ia betrokken. KEURINGSRAAD. Opgave der namen van de voor de lichting 1923 ge schikt, ongeschikt of tijdelijk ongeschikt verklaarde jongelingen. Gemeente Hoogwoud. Goedgekeurd: P. Bos, R. de Boer, _C._J.__ de Boer, J. Besteling, J. C. Benet, J. Ongescbikt-.J. Glas, J. Pannekeet, W. Manshanden. J. Pijper. Th. Rood. Tijdelijk ongeschikt: C. Rood. Gemeente Opmeer. Ongeschikt: Schoen. Gemeente Harenkarspel. Goedgekeurd: D. Poot Gemeente Oude Niedorp. Th. v. Baar, P. J. Baars, P. Heinis, C. Jong, J. Roozendaal, G. Veldman' Ongeschikt: Th. Bakker, Kok.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1