AlieiüEn Nienws- Mmiiitit- üiiliiillil WACHT NIET TOT IET LAATST VanRIJSWIJK's Schoenhandel en Schoenmakerij. SSaad Nieuwe Niedorp. DE COLLECTIE IS UITMUNTEND. Woensdag 10 Mei 1922. 65ste Jaargang. No. 7023. Uitgeversi N.V. v.h. TRAPMAN Co, Setiagen Binnenlandsch Nieuws. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending,tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitlcomend nummer geplaatst. POSTREKENINQ No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummors 0 cent. ADVERTRN- TÏÜN van 1 tot 5" regels f 1.10, iedere regel m oor 20 cent (bowijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Vergadering van, den Raad op Dinsdag 9 Mei 1922, des morgens 10 uur. Afwezig de heer Borst, met kennisgeving van ver hindering, daar hij geen plaatsvervanger voor zijn werkzaamheden kan vinden. Voorzitter de heer P. Koopman, burgemeester, secretaris de heer P. Haringhuizen. Na opening volgt lezing der notulen. Naar aanleiding van de notulen vraagt de heer Gaijaard of antwoord is ingekomen van het P.E.N. en van de H.S.M. Het P.E.N. berichtte dat de veiligheid van de vaart kruising te Langereis door het aanbrengen van een vangnet niet zou worden vergroot, doch dat de vang- draden door het aanbrengen van hangisolatoren be ter zullen worden aangebracht. De H.S.M. antwoordde nog niet op de klacht over het te lang laten staan van de trams op den over weg. De heer Gaijaard vraagt verder of er al iets be kend is bij de gascommissie over het gasverbruik. Medegedeeld wordt dat het verbruik op het oogen- blik volgens den directeur heel goed is, dat de kwa liteit van het gas veel beter is en dat de directeur met het oog op eventueels uitbreiding van bet bui zennet, zal im'ormeeren naar den prijs van buizen. Op de vraag van den beer Gaijaard deelt voor zitter mede, dat de melkprijs 12 cent is. Dus dubbel zooveel als de boeren ervoor krijgen, zegt de heer Gaijaard. Kan er van ge meentewege geen poging gedaan worden daarin ver andering te krijgen. Spr. wijst erop dat de melk- slijter de melk heel van Lutjewinkel haalt, waar door er héél wat exploitatiekosten worden gemaakt. Zou hij de melk niet rechtstreeks van de boeren kunnen betrekken, of zou de melkrijder dé melk niet direct aan den melkslijter kunnen afgeven? De heer Visser gelooft niet dat de melkslijter het dan zou laten naar Lutjewinkel te rijden, omdat hij ook karnemelk, boter, kaas en gort verkoopt. Als de melkrijder het afgeeft aan den melkslijter, wil de eerste evengoed zijn gewone vergoeding hebben. Spr. deelt mededat het winstcijfer van den melkslijter 3 cent bedraagt De heer Gaijaard noemt dat verbazend veel. De heer Wilken erkent dat het niet economisch gebeurt, de melk wordt te Lutjewinkel ontvangen, gaat over de koelmachine en wordt tenslotte door Smit afgehaald. Dat veroorzaakt extra kosten. We kunnen gerust zeggen dat Smit er een zaak, karne melk, kaas enz. bij heeft gekregen, 't Is de vraag maar of de winstmarge zoo hoog mag worden ge nomen. Door den voorzitter zou met den directeur of den voorzitter van de zuivelfabriek kunnen wor den gesproken. i Uit de verdere besprekingen blijkt nog dat Smit ook melk van enkele particulieren hier betrekt en dan 9 cent betaalt. Verder merkt de heer Visser nog op dat alleen 's morgens melk van Lutjewinkel wordt gehaald. Van den heer Strijder is een dankbetuiging inge komen voor; toegestane verhoogingen vergoeding rij wiel enz. De heer A. Winkel neemt ontslag als lid der com missie van toezicht op het Lager Onderwijs. Ingekomen zijn de navolgende stukken a. De gemeenschappelijke regeling met Oude Niedorp omtrent toelating van kinderen uit de eene gemeente tot de lagere scholen der andere, door GecL Staten goedgekeurd; verslag met rekening en verantwoording over 1921 van de teekenschool te Winkel. Voor kennisgeving aangenomen. Rekening en verantwoording over 1921 van de Gezondheidscommissie te Hoorn. B. en W. stellen voor deze goed te keuren. Het voordeelig saldo bedroeg f388.05#. Goedgevonden. Verzoek van Ged. Staten om ook een verordening tot het heffen van schoolgeld voor vervolgonderwijs vast te stellen, dit in verband met de meening van den Minister van O. K. en W., dat artikel 62 en vol gende der „Lager Onderwijswet 1920" ook van toe passing zijn op het vervolgonderwijs. Voorgesteld wordv daartoe over te gaan en het ta rief vast te stellen als volgt: Het schoolgeld bedraagt per leerling bij een zui ver inkomen van meer dan f1000.tot en met f1250.f0.50; van meer dan f1250 tot en met i J0-60' meer dan f1500.— tot en met f1750 f0.80; van meer dan f1750 tot en met f2000 11; ™eer f2000 tot f2500 fl.25; van meer ^£■£*2500 tot en met f3000 f 1.50; van meer dan f3000 tot en met f3500 f 1.75; van meer dan f3500 i4000 f2; van meer dan f4000 tot en met f 5000 f2.25; van meer dan f5000 f250. ^?:?,1Lmeer dan 6én leerlingen uit hetzelfde gezin gelijktijdig een school van dezelfde soort bezoekt, wordt het schoolgeld voor den tweeden leerling met twintig, voor den derden met veertig, voor den vierden met zestig en voor den vijfden met tachtig ten honderd verminderd en is voor de volgende leer lingen geen Bchoolgeld verschuldigd. Goedgevonden, Medegedeeld wordt, dat mej. v. Dijk hare werk zaamheden in do school in de kom weer heeft her vat. Omtrent hot bezoek aan het Departement in ver band met de schoolbouwplannen kan worden me degedeeld, dat de stellige verzekering is ontvangen, dat noch voor nieuwbouw, noch voor aanbouw de thans bij het z.g. Bouwwetje vereischte goedkeuring van den Minister zou worden verkregen, wijl de schoollokalen voorshands genoeg ruimte bieden voor de leerlingen, die de'school bezoeken. Ware dat niet het geval en kon wel tot den bouw worden overge gaan, dan zou van de rijksuitkeering geen sprake zijn, omdat men niet binnen den gestelden termijn gereed zou kunnen komen. Burgemeester on Wethouders hebben met het hoofd dor school deze zaak besproken. Deze voorzag, in verband met de klasseindeeling, dat het plaatsen van twee onderwijzors in één lokaal met greote moeilijkheden gepaard zou gaan. Voorgesteld wordt daarom aan Ged. Staten te ver zoeken den termijn gedurende welken het naai schoollokaal als 4e lokaal is aangewezen, nog weer te verlengen, althans als het Kerkbestuur een lan ger gebruik maken van het lokaal in de kerk voor het verstrekken van naaionderwijs kan toestaan. Na toelichting door den heer Visser, die met den secretaris naar Den Haag is geweest, wat niet door de. pers mag worden opgenomen, wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. In de stemdistricten 2 en 3 worden aangewezen als stemlokaal: aan de Langereis het lokaal van Modder, in de Moerbeek het schoollokaal. De kosten bij Modder bedragen f 10. Aan de Lan gereis kunnen 160 kiezers komen, aan de Moerbeek 180. De stembureaux worden als volgt vastgesteld: Nieuwe Niedorp: P. Koopmen, ambtshalve Voorzitter, Borst en de Groot, leden, J. Stammes en P. Haringhuizen, plaats vervangende leden. Langereis: J. B. Wilken, voorzitter, Gaijaard en P. Blokker, leden, H. Rezelman en N. .Stammes, plaatsvervangende leden. Moerbeek: A. Vis ser, voorzitter. Wit en De Boer, leden, Appel en A. Winkel, plaatsvervangende leden. Het eerst genoemde lid in elk distriot is tevens plaatsvervangend Voorzitter! Volgt benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, wegens vertrek van den heer K. Goet. De aanbeveling van B. en W. luidt: P. Zwagerman en P. Band. De heer Band wordt benoemd met 4 stemmen, 2 op den heer Zwagerman. In de vacature-Winkel wordt voorzien door de benoe ming van den heer D. Appel, met 5 stemmen, 1 stem op den heer Keuken. In verband met de aansluiting bij het Prov. Water leidingbedrijf wordt d« bouw- en woningverordenftngj gewijzigd. Door den heer Visser werd er nog' speciaal op gewezen, dat elk perceel niet meer dan 40 meier van een_ waterleidingbuis afligt verplicht is tot aan sluiting. "Die bepaling doelt niet alleen op; de hootd- buis. Wanneer in den Schulpweg een buis komt te liggen, zal men ook daar moeten aansluiten- Van den directeur van het P.W.B. is bericht ingekomen, dat een volledig onderzoek van water thans f 10 kost, en voor een alleen bacteriologisch onderzoek zijn de kosten f 3. In de verordening staat echter dat het regenwater om ontheffing tot aansluiting te krijgen, moei overeenkomen met goed leidingwater. De raad acht dit een bepaling, die het krijgen van Ontheffihg uitsluit Bi pin W. stellen voor f 100 subsidie te geven aan de voetbalvereenicing, ten einde haar in de gelegenheid! te stellen de in het voetbalveld aangelegde diraineerinii van den eigenaar daarvan over te nemen. Voorzitter licht toe, dat de gemeente reeds f 100 had toegestaan maar dat de Voetbalvereeniging toen meende, dat haar kas toereikend was. De eigenaar echter heelt heel wat kosten aan potten, arbeidsloon, enz. gemaakt en vraagt nu vóór de draineerinö f 100. Het bestuur der Voetbalvereeniging heeft f 100 betaald aan het Kerk bestuur voor ^mindere opbrengst aan haar, maar kan nu (niet opnieuw deze f 100 betalen. Om de zaak in 't reine te brengen, achten B. en W. het goed, dat de gemeente nu tie f 100 aan den eigenaar van het land betaalt. Den heer Wit komt f 100 voor draineering van dat land zeer hoog voor. De heer Visser wijst op de vele werkzaamheden, die toch voor ,de verbetering van het land zijn gebeurd en om de zaak weer in alle vriendschap en vrede te doen voortgaan, achtten B. en W. het goed, dat de gemeente de door haar vroeger toegezegde f 100 geeft Bovendien is het nu een andere voetbalvereeniging. dan waarmee de regeling was getroffen. De neer Wit blijft toch op de zeer hooge kosten wijzen. De heer Gaijaard meent, dat daar niets aan te doen Is. De eigenaar vraagt die vergoeding en daarmee uit. Spr. wijst ook op; ae hooge kosten aie het m orde maken van een terrein te Oude Niedorp zouhebben als li voor de komende Feest dagen nog een paar SCHOE NEN wilt koopen. Vraagt nu reeds zichlzending aan bij Ook de heer Wilkem meent 'dat inen niet serieus moet uitrekenen wat het heeft gekost. Behalve het leggen der potten is het (Iterrein ook in andere opzichter! goed in orde gemaakt. Na deze toelichting gaat 'de heer Wit met het voor stel van B. en W. mee. Algemeen wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. Goedgekeurd wordt het doen van af- en overschrij- ,vi®gen tot een bedrag van f 2871.75Va, betalin^a uit den post onvoorziene uitgaven iot een bedrag van f 211.55. Hierna- pauze. Na heropening van de vergadering, waarbij mede aanwezig zijn de heeren Jb .de Vries, K. Mijts, K. Blokker en Jn. Goet, regenten van de Algemeene Armenadministratie met hun boekhouder, den heer D. Pool, en de heeren J. Stammes en D. v. d. Stok, met den bovengenoemden heer J. Goet en de secre taris, benevens den afwezigen heer A. Winkel, weesmeesters, wordt allereerst aan de orde gesteld de rekening van de Ned. Herv. Weezenadministra- tie. De heer Visser rapporteert namens zijn commis sie, dat de ontvangsten hebben bedragen f 34592.48 de uitgaven f30635.01, kassaldo alzoo f 3957.47#. Het bezit op 31 Jan. 1921 bedroeg f 133539.58#. Al les is in volkomen orde bevonden, waarom tot vaststelling wordt geadviseerd. Aldus geschiedt on der dank aan de commissie en de Weesmeesters voor hun beheer. Hierna volgt behandeling der rekening van de Alg. Armenadministratie, De heer Wilken deelt als rapporteur der commissie tot onderzoek mede, dat de ontvangsten hebben bedragen f27510.49, de uit gaven f27714,05, zoodat het nadeelig kassaldo be draagt f203.56. Het te kort als kosten van armenzorg voor de ge meente bedraagt f5657.59. Ook hier is alles in de beste orde bevonden, zoo dat wederom tot vaststelling wordt geadviseerd. Hiertoe wordt overgegaan onder dank aan de com missie en regenten. Ter voorziening in het voornoemde bedrag wordt besloten een geldleening aan te gaan van f4000. wat in een supp. begrooting wordt geregeld. Hierna volgt sluiting onder dank. VOETBAL Uitslag loting Sparta Serie-wedistrijlden. Zondag 14 Mei 1922: V.V.V. 2—Quosego 2, 12#—1# -uur. D T S. 2-^N.V.V. 2, 2-3 uur S.O.V.V.—L.W.V.C. 2, 3#4# uur. Sparla 3-^W.F.C. I, 5-ti uur. W, F. V, B, Programma voor 14 Mei: Eerste klasse: S.O.V.V. I—-N.V.V/I; scheidsrechter de heer Hartkoorn. Quosego I—V.V.V. I; scheidsrechter de heer Klink. Sparla II—H.F.G. I; echeidsreenter de heer Visser, 11 uur. Uitslagen 7 Mei: Sparta 1I-K.F.C. I 6-0. H.F.C. I—S.O.V.V. I gestaakt L.W.V.G I-V.V.V. I gestaakt QUOSEGO I—V.A.F.C., Alkmaar. 2-1. Eerst vermelde club was volledig; de 2e club was ge combineerd samengesteld uit het eerste tot en met het 4e elftal. Otnder zeer groote belangstelling speelden deze clubs Zondag j.1. een vriendschappelijken wedstrijd. Door een der spelers van Quosego was een medaille uitgeloofd, een bedankje uit naam zijner club is hier wel op zijn plaats. i Quosego speelde eerst tegen wind en zon, en al spoedig kwamen de bezoekers flink opzetten, waardoor de achterhoede van de thuisheeren een geruimen tijd hun tijd zeer nuttig konden besteden- Eindelijk kwam Quosego even beter opzetten, doch brachten het ook niet 'ver, zoodat er steeds in t midden van 'het terrein worstelingen ontstonden- Opeens doen de plaatsgenoom- ten een doorbraak, waardoor de linkervleugel met een onhoudbaar schot Quosego de leiding geeft Even daarna ging de rust In met 1—0. In de tweede helft kregen tie bezoekefls 't etr piet 'Betér op, maar gaven den moed niet op. Iedere spottkenner kon wel zien, dat deze heeren niet aan elkaar gewend waren met het spelen. Ook kon men aan sommige spelers wel merkten, dat ze uit een beter elftal waren; de verdedigers der tegenpartij merkten dit spoedig en dekten die gevaarlijke uitblinkers goed ar. Door een langdurig gevecht neemt de plaatselijke club weer de leiding en wordt door keurig samenspel nummer twee geteld. Daarna Inat Alkmaar vlug spel zien,waardoor Quo- sego's achterhoede het zwaar had te verantwoorden. Ten slotte kregen de gpsten nog een hoekschop, welke t weggewerkt werd, doen niet voldoende. Daarna krijgt Alkmaar het leuer en geeft een schot, die dan oo^- zeer verdienstelijk den keeper passeerde. Even later werd door den heer Oudejans, die deze wedstrijd wesr schitterend leidde, pinde geblazen. Quosego heeft dezen dag een goed en vlug «spel laten zien en de voorhoede wera tenslotte nog erg toegejuicht door eenige Sportvrienden, maar het neem? niet weg, dat bok de verdedigers gewerkt hebben als paarden en aan den keeper hadtfen we dezen dag een hoop te danken. Zondag a.s. gaat Quosego naar L.W.F.C. te Lutje- winkel, hopende dat die wedstrijd net zoo'n prachtig verloop mag hebben als onze gespeelde Bondswedstrij den. WIERINGBRWAARD. W.F.G.—K.F.C. II, Kolhorn. Zomdag j.1. werd een voetbalwedstrijd gespeeld tus- schen bovengenoemd clubs; beide clubs speelden met 10 man- Voor de rust speelde W.F.C. voor den wind en kon 4 keer doelpunten. Hoewel K.F.C. haar uiterste best deed, om een tegenpunt te maken, konden £e den bal niet door het doel trappen. Dit gpf dus met die rust een stand van 4—0 in het voordeel van W.F.C. Na de rust gaf K.F.C. een paar mooie schoten op het- doel, doch W.F.C.'s keeper was op zijn post. Den eersten tijd werd op het middenterrein gespeeld, doch later kwam W.F.C. opzetten en wist nog 5 keer den keeper het nakijken te gevem Zoodat deze vriend schappelijke wedstrijd door W.r.G. met 9—0 werd gewonnen. De leiding was in handen van oud lid, den heer Lak, die goed voldeed1. De wedstrijden worden thans gehouden op het land van den heer J. Schenk, dus nog al dicht in de buurt, waardoor waarschiMijk wat meer "belangstelling door het Wierlnjgerwaarder publiek' zal worden betoond, te rneer daar nu ook net mooie weer in aantocht is. ^Vooral dit laatste is een voorname factor. WINKEL. L.W.V.C.—V.V.V. 8-2. Onder leiding van den heer Grin stellen pl.m. 2 uur beide elftallen zich op. L.W.V.C. telt 5, V.V.V. 1 invaller. De thuisclub speelt met den wind in den rug en nog geen vijf minutenis gespeeld, als L.W.V.CZ het eerste doelpunt zet. V.V.V. geeft de moed daardoor niet op en maakt door middel van de links buiten spoedig gelijk spel. Na goed opbrengen van de voorhoede van V.V.V. en een voorzet van 'de Iinks buiten, profi teert de rechts binnen van de gasten van een ver— gissüng der L.W.V.C.—verdediging om de leiding te nemen. Hierna gaat 't spelvrij gelijk op. Even voor de rust ma3kt de thuisclub gelijk. Na de rust is L.W.V.C. er direct goed in en zet spoedig no. 3. De links buiten van V.V.V., die nogal forsch speelde, krijgt hierna den bal te pakken ert rent daarmee langs de lijn. Een speler van L.W.V.C. onder breekt echter dien ren en als hij den bal afneemt, komt de links buiten van V.V.V. te vallen. Deze wordt daar door kwaad en geeft zijn tegenpartij een klap in t gezicht De scheidsrechter stuurt dezen speler 't veld uit. De aanvoerder van V.V.V. protesteert daartegen en zegt, dat deze argumentatie met de vuist beoorloofdi is De scheidsrechter blijft echter (en zeer terecht) bij riin genomen beslissing en verzoekt aan dien speler 't veld te verlaten. De captain van V.V.V. zegt zonder dien speler niet den wedstrijd te willen vervolgen. V.V.V. verlaat hierna het veld. Ee wedstrijd werd aldus gewonnen gegeven en was de einduitslag Reglementair met 8—2. ERNSTIG MOTORONGELUK. Uit Nieuw-Vennep, 7 Mei. De familie M. te Am sterdam, ging met 3 motorrijwielen met dames op duozitting uit de richting Den Haag komende ta- rug naar Amsterdam. De bestuurder van den voor sten motor geraakte door slippen 't stuur kwijt en reed in volle vaart tegen een boom aan. Het motor rijwiel sloeg over den kop en kwam na nog een tweeden boom geraakt te hebben in de wegsloot te recht. De heer en de dame werden weggeslingerd in een grintkuil. De dame die tegen een boom gesla gen werd, werd bewusteloos bij den landbouwer P. Bus binnengedragen; ook de heer M. was zeer ernstig gewond. Per motor werd ijlings een dokter gehaald, die bij de dame een beenbreuk en schedel breuk constateerde cn den toestand zeer bedenkelijk achtte. De heer M. had zware kneuzingen gekre gen. De bestuurder van een juist passeerend» auto, die aan de overzijde van den Hoofdweg het ongeluk zag gebeuren, ging er onmiddellijk heen, en stel do zijn wagen beschikbaar om de gekwetsten naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam te vervoeren, Bij aankomst aldaar was de toestand der dame hoogst zorgelijk; behalve een ernstige schedelbreuk, was haar heen op twee plaatsen gebroken. De heeD M. bleek eenige ribben gebroken te hebben} pok zijn toestand is zeer ernstig. Volgens ooggetuigen werd er te hard gereden. Men schatte de vaart op minstens 80 K.M* pep uue. TeL ST, MAARTENSBRUG. Zondagavond gaf de dilettantenclub „D.N.O.* al hier een uitvoering, in het lokaal van den heer Kos- sen. De tijd van het jaar in aanmerking genomen, was de opkomst, hoéwei niet groot, toch nog vrij goed te noemen. Opgevoerd werd „Schijn"/ tooneal- spel in 4 bedrijven, door IJ. C. Schuitemaker. Wat de vertolking betreft, willen wij, zonder de anderen te kort te doen, een woord van lof niet onthouden aan den heer G. J. Groot. Deze heeft de rol van David den veedrijver, de man met het ruwe uiterlijk, maar met een hart van goud, op zeer ver dienstelijke wijze uitgebeeld. De heer Groot op het tooneel en het publiek genoot Ook mej. G. Dekker in de Rol van Hielke, gaf meermalen mooi los spel te zien. De overigen deden hun best de uitvoering zoo goed mogelijk te doen slagen. Toch zouden wij de kamer in overweging willen geven in het ver volg een stuk te kiezen dat meer onder haar bereik ligt. In het opgevoerde worden voor een jeugdige vereeniging als „D.N.O." o.i. te hooge eischen ge steld. Voegen wij er nog bij dat onze grimeur de heer Swarthof weer uitstekend werk leverde en dat de avond weer met een prettig bal besloten werd. NOORDSCHARWOÜDE. Alhier* is overleden de heer P. de Geus Az die jarenlang lid van den Raad en Wethouder is geweest LANGENDIJK. Binnenkort wordt een vergadering gehouden om te komen tot de oprichting van een afd. van Volksonder- ZUIDSCHARWOUDE. De knlfmatch tusschen „Sta Vast" te Bovenkarspel an Op Maatto Zuid-Scharwoude, heeft tot uitslag wmKEL. won met 3604 tegen 3238 punte Door den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp, kon in zijn op 6 dezer gehouden vergaderln/i met stemgerechtigde Ingelanden, 'de omslag worden bepaald op f 9 per H.A., tegen f 13 per H.A. in het vonge jaar. WINKEL. In den vroegen morgen van Dinsdag is door onbe kende oorzaak afgebrand de boerderij De Twee Zus ters thans eigendom van den heer Noorden c.s. te Alkmaar. Het perceel was juist des Maandags voormiddags door de bewoners, het gezin Nieuwland, dat naar Iloorn verhuisd is, verlaten en stond dus geheel ledig. Van den brand heeft niemand iets gemerkt vóór des morgens 4 uur, toen het tegen den grond lag. Het perceel, een oude boerderij, scheen hoog tégén brandschade verzekerd te zijn. WINKEL. Eindelijk dan is de Hoofdelijke Omslag-verordening goedgekeurd door de Koningin en kan thans door de inwoners der gemeente de aanslagen Hoofdelijke Omslag en Rijksinkomstenbelasting 1921-1922, dus reeds na het einde van hot belastingjaar, worden tegemoet aezi»n» Verrassingen zijn niet uitgesloten. en» r WIE RIN O EN. Zaterdag- en1 Zondagavond gaf da izangvereendgtng „Excelsior directeur d» heer D. Vartaille Cz., in da concertoaal van dan hoor Jurrle Lont te dan Oever voor 'hare ongdhuwde en gehuwde kunstlievende le- dan eer,e. uitvoering. Op don eerston avond was de ■zaal flink en op den tweeden avond matl|g met be langstellenden bezet. Het programma, Ibeetaande uit 4 zangnummers en een blijspel, in B bedrijven, geti teld „Moos d® schoenpoetser", door Rudolf Knelsel. werd allerkeurigst afgewerkt. Zang en tooneel wer den prachtig weergegeven, zoedat telkens een dave rend applaus door de zaal klonk, zijnde het beste be wijs dat alles zeer in den smaak ,viol. De pauzen wer den aangevuld met muizdek van het syinphonie-cr- kest van „Apollo", hetwelk een hoogst aangename af wisseling gat. Een, gezellig bal besloot deze xoo goed! geslaagde uitvoeringen. WIEHINGEN. De uit'voeringen en bals zijn niet van de lucht en houden de portemonnaies der jongelui als 'n schol- Irtje zoo plat. Zaterdag en Zondag uitvoering en bal te don Oever, benevens Zondags in Hippolytushoef uitvoering en bal plus bioscoopvoorstelling, alzoo 4 voorstellingen op 2 avonden. Voor den eerstkomenden Zondag is men ook ai weer gereed. In 't hotel de Haan wordt bioscope gegeven, terwijl in de concertzaal „Con oordia' van den hr. Bruut het Wieringer Variétége zelschap optreedt met bal na. WU wenschen allen (tl# er heengaan, veel pleizier, doch hebben medelijden

Schager Courant | 1922 | | pagina 1