Alieieci Nïtiis- Aimttitii- LuMlil 1de lange 4 de mm, I I Bezuiniging in bet frigelsche Staatsbuishouden. DEPOSITO'S. Donderdag 11 Mei 1922, 65ste Jaargang, No. 7024. UitgeversN.V. v.Si. TKAPMAN 8- Co, Scliagen Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Alkmaar. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgenh 8 uur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitlcomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. - INT. TELEF. no. 20 Prijs per 3 maandon f 1.65. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TïöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bowljsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Van de door de Commissie-Geddes voorgestelde bezuiniging van 86.844.175 is ruim de helft terecht gekomen naar het schijnt. Ik zeg naar het schijnt, want het is in eene Staats begroting altijd zulk een gegoochel met cijfers, dat men er van duizelt en bij eene begrooting van ruim 1000.000.000 pond sterling, zooals bij het Britsche Rijk het geval is, dan wordt het zeer moeilijk'voor een buitenstaander om te oordeelen. In ieder geval echter is de Britsche Minister van Finantiën, de Chancellor of the Exchequer met gun stige cijfers gekomen. De begrooting viel mee en, de Engelsche belastingbetalende burger ziet zijn rijksinkomstenbelasting met 1 shilling per pond ver minderd. De Rijksinkomstenbelasting was 6 shilling per pond, dus 6 shilling van de 20 shilling dus 30 Dat is nu 5 shilling per pond, dus 5 shilling van de 20 shilling dus 25 geworden. Men vindt dit algemeen niet genoeg. Lord Inchecpe, de President van de groote En gelsche scheepvaarmaatschappij, de Peninsular and Orientel Steamship Company, die lid was van het Geddes-Comité, zoowel als Sir Eric Geddes zelf, zijn het met die éene -shilling niet' eens en méenen, diat het minstens twee had kunnen zijn. Doch niet slechts spreken zij van kunnen zijn, dcch ook van moeten zijn. Volgens finantieele autoriteiten kan men geen verbetering in handel, industrie en scheepvaart ver wachten, indien de Rijksinkomstenbelasting 25 blijft. De ondernemingsgeest der natie wordt gedood, zoo beweren de Economisten in Engeland. De extra belastingen voor de groote inkomens zijn fnuikend. De ontzaglijke successierechten, waardoor soms een derde van het nagelaten vermogen aan het Rijk komt, verminderen het beschikbare kapitaal der Natie. Dat derde deel wordt aan de nagelaten betrekkin gen, die het ten bate van het algemeen zouden be leggen en benutten, onttrokken en verdwijnt eenvou dig in de ondempbare put, die Rijksschatkist heet. De uitgaven van het Rijk zijn sedert het jaar 1913 vervierdubbeld. Het aantal ambtenaren is onrust barend toegenomen. De dagbladen wijden iederen dag grappige teekeningen aan de verkwisting en de bureaucratie. De eene dag ziet men een heele dikke dame met een omvang als een olifant, samen met „John", een heel kleine John en niet de dikke, gezonde John Buil, zooals men dien vroeger kende, kijken naar een portret van een dame met een keu rig slank figuurtje en een heel dun middeltje. Die dame stelt het ambtenaardora van 1913 voor. De heele dikke is het gepersonifieerde ambtenaar- dom van 1922. John vraagt haar of zij niet een kuur wil doen om zoo te worden al die mooie ele gante vrouw van 1913. Ik denk er niet aan, zegt de dikke, geen speld dikte mag er af! Een ander keer is Mr. Bureaucratius bezig om de spaarpenningen van John, die er zielig bij staat, in het water te gooien. Maar toch, de Engelschen hebben mooi praten. Er gaat bij hen tenminste 5 van. de Rijksinkomsten- belasting af. Voor de Engelsche boeren en grondeige naren is ook nog een aangename surprise te boeken. Gedurende den oorlog werd bepaald, dat de inkom stenbelasting voor de landbouwbedrijven zou geheven worden over het dubbele van de jaarlijksche pacht. Dat is nu weer normaal, dus als voor den oorlog geworden. Maar er gebeurt meer! Ook de indirecte belastingen worden verminderd. De rechten op thee, cacao, koffie, chichorei, wor den verlaagd. Het is eene reductie van 4 shilling per crot, van 2^ per crot tot 1.8, dus wel belangrijk. Maar toch is „John" allerminst tevreden. Want van het bier is de accijns nog niet afge nomen. Het accijns op bier is 5 per 36 gallons, terwijl de inkoopsprijs van die 36 gallons 6.14 is. Nu kunt u begrijpen, dat vooral de arbeiders, die niet buiten hun glas Engelsch bier kunnen, erg moppe ren, dat er van dio 5 niets is afgenomen. Vooral waar alles duur is en de loonen weer naar bene den gaan, zou een reductie van het bieraccijns een zeer sympathieke daad tegenover den Engelschen arbeider zijn gewoest. De werkmanshuisvrouw is echter dankbaar voor thee, koffie, enz. Mfr Regeering heeft nog meer gedaan. Zij heeft de post en telephoon belangrijk goedkooper voor het pubhek gemaakt. Bneftoarten onverschillig waarheen binnen- of bui tenland 1 d., dus 5 ets. Briefkaarten met 5 oonventioneele woorden Va d. is 2Va cis. Brieven binnenland 1 <Uis IV» pence dus 7V» ets. grieven naar Gverzeesoho deelen van het Rijk en U.S.A. ookA71/2 ets. Drukwerk 1/9 d. is 2V» ets. r tarieven voor luchtpost worden gep'repa- Zondagjs zullen er weer brieven gelicht en verzon den worden. U ziet, dat wij in Engelandi veel goedkooper oorresponidceren dan in Holland. Ons postlnrief in Holland is' dqn ook eene schande voor de natie. Voor 7i/» cent kan ie in Engeland een brief naar hlle deelen van het Wereldrijk Engeland, dus Britsch Indië,. Australië, Canada, Zuid-Afrika, enz., en naar de Ver oen igdc Staten zenden. Itet gewicht toegelaten Is 1 ounce. En Holland betaal je 10 cent voor een briet in Hollanfd zelf, dus afstanden van niets. Is het niet bedroevend 1 En naar Indië-naar Over- zcesch Nederland? In Engeland betaalden we 10 ets, maar wat is er in de couranten een kabaal gemaakt. In Holland laat Jan Doedel het zich maar welge vallen. Nu dé telephoon. Het houden van een telephoontoestel ïs met 30 shil ling ff 18) verlaagd en wordt nu 7 voor Londen!, 6.10 voor Llverpool en Glasgow, 6 voor de rest van het land, Een telephoongesprek is van IV» tot I1/4 pence, dus met IV4 ets. verlaagd. De Postmaster General in Engeland is de Directeur- Generaal der Posterijen Minister "Mr. Kellaway beeft in het Lagerhuis een lange rede gehouden om deze tariefverlaging toe te lichten. Van beïang was vooral, dat er een Voordedig saldo van 9.320.000 —ruim 1 100.000.000) was. De lichting en verzending van brieven op Zondag zou 250.000 kosten. Bezorging op Zondag wordt niet weer ingevoerd. Mr. Kellawav deelde verder mede, dat uit alles bleek, dat industrie, tTondel en verkeer weer opleefden. Zoowel post, telegraaf en telephoondienst, toonde aan, dat er voor Engeland weer eene economische opleving vaardig werd. Uit de rede van Mr. Kellaway bleek, dat hij ook alles wilde doen om' de telephoon meer onder het gebruik van afgelegen plaatsen te brengen- Terwijl vroeger iemand, die afgelegen woonde 20 voor zijne aansluiting aan het telephoonnet moest beta len, wordt dat nu 8. Zoodra er in een afgelegen? plaats tien aansluitingen zijn, treedt het gewone tarief van 6 in werking. Mr. Kella.way verklaarde verder zijn volle aandacht te zullen schenken aan de draadlooze telegraphie. Hij erkende dat Engeland daarmede nog ten acnter was en wees op Amerika, waar 750.000 draadlooze ont vangstations bestaan. Hij was nu doende voor Groot Britannië de draadlooze telegraphie te organiseeren. Hij deelde het land in 10 districten in en meende daardoor spoedig tallooze ontvangstations te zullen be zetten, die dan van 5 uur 's morgens tot 11 uur 's avonds open zouden zijn. De heer Kellaway zou de levering der toestelled slechts aain bona fide Engelsche fabrikanten gunnen, Wat de maildienst te lucht betreft, deelde de Post- master-General mee, dat drie Engelsche maatschappijen drie luchtvaartdiensten naar Parijs gingen onderhouden. Op 15 Mei zou verder een dienst Croydon—Brussel en even later een dienst CroydoniHolland geopend worden. Er zouden twee diensten zijn, respectievelijk om 10 en 2 uur. De Minister wees op de groote voordeelen aan den luchtdienst verbonden en hoe men voor' 1/9 dus f 1.05 een pakket van 2 pond gewicht van Londen naar het Gonltinen'i zou vkunnen sturen, waardoor fiiplaats van na 6 dagen het pakket na één dag in hanaen van den ontvanger zou wezen. Wat van minder nut voor ons is, doch toch wel inte ressant als staaltje wat de luchtvaartdienst beteekeqt, haal ik hier aan netgeen de Minister over brieven naar Bagdad vertelde. Een brief deed vroeger 30 dagen van Londen naar Bagdad. Dank zij een luchtpost van Caïro naar Bag dad is een brief thans in 12 dagen over. De Minister .(Postmaster-General) eindigde zijne rede met de mededeeling, dat hij een advies-commissie zou benoemen. Die commissie, uit lieden uit het zakenleven bestaand'e, cou hem belangrijke adviezen van commercieelen aard kunnen geven. De Minister .twijfelde niet, of daardoor zou Engelandi steeds weer vooraan blijven op het gebied van goedkoop posttarief. Engeland had het voorbeeld gegeven van (een 5-cents tarief en het was te betreuren, oat dé omstandigheden de verhooging geëischt hadden en thans de tijd nog niet rijp is om tot dit 5cts (penny) tarief terugzie keeren, doch Mr. Kellaway was overtuigd, dat wie ook aanstaand jaar Postmaster-General zou zijn, die in staat zou wezen nog gunstiger cijfers aan, het Parlement aan te bieden, dan welke hij de eêr had gehad hier toe te lichten. Wellicht zit in dezen brief nog iets wat den belas- tinlgbetalenden burger van Nederland een zuchi zal doen slaken. Ik vrees, dat het geen zucht van verlich ting is. Nederland is een duur land! En wat krijg je voor je geld? Krijg.je waar voor je geld? Zitting van Dinsdag 9 Mei 1922. Voptr zijn beren. De 21-jarige visscher Theodorus Cornelis Berkhout van Wervershoof is in November 1921 brutaal genoeg geweest om zich wederrechtelijk een fiets toe te eigenen, die hij een oogenblik onbeheerd tegen een winkelmuur zag staan. Daarmede liep onze vriend echter een straf zaakje op Nu is hij in garnizoen als matroos bij de Nederl. Marine te Helder. Doris bekende,het feit, dat hij zei te hebben gepleegd, omdat hij zooveel "schulden Jiad. Hij had de gerauschte fiets later maar voor een aannemelijk prijsje van de hand gedaan. Een 24-jarige boerenjongen uit Andijfc, Gerrit Koo- men genaamd, kwam als getuige verklaren, dat hij op 28 November jj.1. zijn rijwiel bij Aker tegen den winkel- muur zette. Dat gebeurde 's avorids tè kwart voer achten, 't Was dus reeds duister. Maar toen Gerrit even later wilde wegrijden, bleek het dat men, al was het een donkeren Novemberavond, toch zijn karretje wel had kunnen vinden om er wederrechtelijk op weg te ped delen. Dat had Doris Berkhout 'm geflikt. De O.vJ. bepaalde er zich toe om in verband met ingekomen adviezen nopens dezen beklaagde, ditmaal te eischen zes maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 iaar. Doris verklaarde, dat het hem goed bevalt om bij de marine te dienen en heeft wel idee om daar óok verder bij te blijven dienen. Per Hariey D. ex van dbör. 1 Een zoetwater-varensgezel volgde nu en wel de 25- jarige Cornelis Willem Vermeulen uit Limmen. Hij wist dat zijn dorpsgenoot Christiaan Kieft een zware Harley-Davidsoh rijdt, die in een bloembollen- schuur wordt bewaard. Zo-ón beste motorfiets oefende een onweerstaanbare bekoring uit op Cornelis. In den avond van-,17 Februari j.L zette hij het er op, om al was het dan wederrechtelijk de Hariey in bezit te krijgen. Kees, geboren Limmener, dus in een bloembollenf- streek thuis, kende de inrichting van zoo'n bollenschuur wel. Hij wist door uitsnijding van een ruit er zich in te werken en even later sloop Kees met de zware stoom- fiets bij zich langs het tuinpad, om vervolgens naar Alkmaar te tuffen. De omstandigheden hadden Kees tot zijn idaad gebracht, beweerde hij. Veel ellende had hij al doorgemaakt. De President vond "het niettemin een ernstig delict, om 's nachts in te breken en te stelen- De O.vJ. .releveerde, dat de 14 dagen gevangenisstraf tnog niet zoo lang geleden aan beklaagde opgelegd, heelemaal geen indruk hebben gemaakt. De eisen was nu 8 maanden gev. voorwaardelijk maar 3 jaar proef tijd. De Langendijker Cdtopèratie enz. We kregen nu achtereenvolgens een paar beklaagden, die zich in ingezonden stukken in de Schager Courant aaln beleediginc hadden schuldig gemaakt. Eerst trad als beklaagde op de heer F. P. Mammerti vain Zuid-Scharwoude, bedrijfsleider van de aldaar ge vestigde coöperatie. Door hem was een ingezonden stuk aan de Schager Courant ter plaatsing aangeboden, dat in het nummer van Woensdag 1 Maart j.1. werd opgenomen De heer J. du Burck, leeraar te Zuid-Scnarwoude, achtto zich door den inhoud van dat schrijven van den heer Mammen in eer en goeden naam beleediod en diende den 6en Maart tegen Mammen een klacht in ter zake beleediging. De heer Trapman, "uitgever der Schager Couranjt, trad als eerste getuige op cn verklaarde, dat dc kwestie met betrekking lot de Coöperatie te Zuid-Scharwoude hem voorkwam als te zijn van genoegzaam algemeen belang om verschil]enjde daarover handelende ingezonden stukken op te nemen en alzoo gelegenheid te geven voor het: hoor en wederhoor. Ook het hier bedoelde ingezonden sttik. onderteekend F. P. Mammen, was in de Schager courant opgenomen geworden en wel in het No. van 1 Maart j.1., dat algemeen verspreid was geworden. Beklaagde Mammen zei, het ingezonden stuk 'te heb ben geschreven naar aanleiding van de vele schimp scheuten, die de berichtgever, ae heer J. du Burck 'te Zuid-Scharwoude, aan hem, (Mammen) en aan anderen zond. De tweede getuige, de heer J. du Burck van Zuid- Scharwoude verklaarde, dat hij het artikel in de Schager Courant heeft gelezen en zich door hetgeen Mammen in dat artikel schrijft, beleedigd acht. Getuige zegt dat Mammen verschillend* grieven tegen hem heeft. TE SCHAGEN, Donderdags in tlötel Vredelust. Wat betreft de zinsnede, dat men bij een huurhuis geen hekken gaat sloopen, zegt getuige: ik heb nooit een hek gesloopt of het was van mij. Ik werd uitgemaakt en Mammen zei met andere woorden: Du Burck, is een dief. Indien hij dat meent, moet hij niet zoo tegen mij optreden, maar naar de Justitie gaan en mij aanklagc Bek c.zglo. Ik had géhoord, dit'du Burck aan 't sloopen was en Ik begaf me naar den curator, die verklaarde, dat al wat spijkervast was, inoest biirjven' ritten. Maar een hek van het bleekveld was toch al weg. De President zegt tot Mammen: 'Als u hem Verdacht van diefstal Trad u naar den Burgemeester of ncai- den Officier van Justitie moeten gaan, lot het doen van aangifte. Mammen zegt: We hebben allerlei misère meege maakt en als men steeds wordt bestookt door een persoon, die wil, dat de nieuwe coöperatie niet zal blijven bestaan, dan begint mij het bloed <«ok wel eens te koken en wil ik óok wel eens publiceeren. Ik heb de zaak gered en de nieuwe zaak opgebouwd en de persoon, die de oorzaak van den val der oude zaak was, tracht nu allfp te doen om en anderen onmogelijk te maken. De President zegt, dat op de verificatievergad inng toch alles besproken is en was er dan toch ppen reden om een en ander opnieuw op te halen In yen couranten artikel. 't Wordt zoodoende kinderachtig, 't is groote kiruderenwerk. Ik begrijp niet, dat u rfls bedrijfsleider dat 'zoo doet. Deze wijze van doen is beneden den Blond van menschen als u en den heer Du Burck. Wat u hebt gedaan is beleediging en ik kan mé begrijpen, dot de heer du Burck zich befcedigd ocht De heer Officier zegt, het met de woorden van den President volkomen eens te rijn en het ook kinder achtig te vinden om zoo tegen elkaar op to treden. De ingezonden stukken -werden naar de couranten gestuurd en daarin opgenomen. De couran>fln zijn daar niet voor. Dot men het er in opneemt, dat moet de redactie weten/Maar er rijn andere wegen, dan geschil len in couranten Ie plaatsen- En op de vereficatio- vergadering waren de zaken al besproken. Om over een afgebroken hekje en zooiets m, een ingezonden stuk te schrijven, dat is niet hot Verk voor menschen van dezen stuud. "Dit is geen manier om qen zaak uit te maken. Spreker eischte ten slotte f 50 boete subsiduair 50 dagen hechtenis. Beklaagde zegt te betreuren, dat niet in aanmerking wordt genomen en niet naar voren wordt gebracht wat de berichtgever tegen hem1 "heeft geschreven. Ik bep, zegt bekl. niet zoo geraffineerd in liet schrijven van berichten als du Burck. De President wijst er bckl. op, dat hel beter is, derge- gelijkc uitdrukkingen niet'te bezigen, en hier met vah geraffineerd te spreken. Nu volgde de heer Jacob du Burck, oud 43 jaar, leeraar te Zuid-Scharwoude als beklaagde on wel ter zake, dat hij den tuinbouwer Pieter Zeeman van Zuid- Scharwoude in een ingezonden stuk in de Schager Courant van Donderdag 2 "Maart j.1. heeft beleedigd De heer Trapman, de uitgever van de Schager Cou rant, verklaarde als getuige het noodige omtrent opname van het ingezonden stuk en algemeene verspreiding van het nummer der Schager Courant, waann dat stuk voorkwam, terwijl de volgende getuige, de heer P. Zeeman verklaarde, zich door den inhoud van het door den heer du Burck! geschrevene ingezonden stuk belee digd te chten. Daarom heeft getuige een klacht inge diend. De President zegf tot beklaagde, dat al heeft iemand gestolen, wjj nog maar niet dief mogen zeggen- En uitlatingen in uw schrijven, als: „Olie, u bralt maar wat laster van Zeeman na,"zooiets js beleedigendl voor Zeeman. Beklaagde zegt: Zeeman, heeft mij beleedigd in de couranten, Hij neeft (tal van stukken geschreven, die beleedigend voor mij zijn. Als Zeeman mij lastert en beleedigt, zoodat mijn vrouw er 30 weken lang zenuw ziek door te bed heeft gelegen en mijne kinderen in hunne carrière worden benadeeld, dan zeg ik, dat mijn schrijven niet 'is geweest een beleediging, maar een) verdediging. Ik kon me niet "langer stilhouden- De President zegt, dat men elkaar niet mag beleedigen. Dat is de weg niet. U moet niet 'schrijven in couranten! maar naar de Jusitie gaan en klacht doen.^ De O.v.J. .verklaart eveneens, dat men met in couran ten moet schrijven, maar. klacht moet indienen, 't zij bij spreker zeiven of bij den Burgemeester. De eisch tegen beklaagde du Burck is f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Beklaagde haalt nog eenige voor hem1 beleedigende uitdrukkingen liit courantenartikelen aan- De President wijst ér verder op, dat de O.v.J. deze zaak niet heeft opgezet als smaadschrift en is beroep op a lgemeen belang dus niet geoorloofd. De heer du Burck zegt, den oost van'kassier der raiffeissenbank te bekleeden en inuien er wat van hem wordt gezegd, dat te willen; weerleggen, daar de menschen met gerustheid hunne spaarpenningen bij üera moeren kunnen 'brengen- Als deze f 50 boete mij opgelegd wordt, zal ik het in hoogere instantie zoeken, maar als het eenmaal ko men zal voor Hem, wiens hulp Zeeman straks bij den eed inriep, dan zal er rijn knersinge der tanden en zal hij niet 7 maal maar wel 70 keer 7 maal gestraft worden. De President wijst ei* nog eens op, dat het niet goed is, om met zülk krantengeschrijf vol te houden. Z.Ed. Achtb. heeft herhaaldelijk conferentiën met den curator, de commissarissen enz. gehad en begrijpt niet, dat men niet zoo verstandig is, met dat courantengeschrijf te eindigen. Getuige Zeeman wijde nog gaarne wat zeggen, doch de President 'vindt geen aanleiding om' dezen getuige nog opnieuw het woord te verleenen. Ben knutselaar. Een 32-jarig los werkman, met name Cornelis Hen- drikus Ursem, geboren en wonende te Hoorn, was als muntgasverbruiker zoo listig om na eenig geknutsel gas buiten rijn meter om te gaan gebruiken. Maar die on eerlijkheid kwam hem nu te staan óp een eisch tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een "proef tijd van 2 jaren. Kalmte. Pieter Stet, grondwerker van beroep, was belast met het toezicht over het terrein bij den bouw der R.K. kerk te Egmond—Binnen. Eenige jongens stoorden zich niet aan het „verboden toegang" en begaven zich bru taalweg op het terrein en gaven ook daarna aan ver bieden geen gehoor. Stet werd boos en gooide met een waschtijltje naar de brutale bengels, waarvan er een gevoelig door dit projectiel aan den rug werd' getroffen,. Nu stond Stet wegens mishandeling terecht en hoorde deswege f 15 boete of 15 dagen hechtenis tegen zich eischen. *n jKwafe drank. De metselaareknecht Simon Willem Zwaninfl uit Me- demblik is een goeie jongen. Maar als ie drank op heeft, is'er weinig met hem te beginnen. In den naóhft van 18 op 19 'Maart toen' hij! wat „atoomr op had", omtizajg hij ricih, niet om hij den Medemblik- ker (kastelein J. Walch een groote glasruit ite vernie len. Simon bekende bet gebeurde en kon geen mo tief voor rijn daad opgeven. De 23-jarige Arie Mosch was \zoo flauw geweest otm tegen de politie uit de <grap te -zeggen: Ik heb "hel gedaan. De O.vJ. eischte tegen Zwanlng f50 of 50 dagen hechtenis. 1 - I i Zegeltjes plakken. Een broodbakker uit Hoerhugowaard, Cornelis de Jong genaamd, oud126 jaar, volgde nu. fHüj was dn hoo- ger beroep gekomen van een- vonnis, van den Kanton rechter, die hem wegen® het niet plakken Van zegel tjes 'voor een werkster of dienstbode tot 13 geldboeten van f3, iedere boet door 3 'dagen hechtenis te ver vangen, had veroordeeld. ■Beklaagde izei, dat het renteboekje hem niet was verstrekt era -hij dus niet had kunnen plakken. •De President zei, dat bij dan naar den Raad van Be roep had kunnen gaan en bet daar had kunnen be talen. De O.V.J. requireerde rietrontvankelijkverklar ring 'van het hooger beroep. Te loslippig ■Niet verschenen was beklaagde iSuizanna Cornelia Huiberts, uit Castricum. Deze jonge dame was op 1 December jl. In weerwil van de strenge winterkoude, die -toen boersch-te, met bare moeder naar .Egmond -Binnen gegaan. Daar vervoegde teij rich aan -de wo ning van d-en jachtopziener A. van Beek. Mama ging mee naar binnen. -Suzanna heeft toen Van -Beek belee digende uitdrukkingen -toegevoegd. iVan Beek liet zulks n-iet ongestraft welgevallen en tegen Suzanna werd thans f 15 boete of 15 dagen hechtenis geëischt Ook Cornelia Wil-helmina van der Heijde, buis vrouw Huiberts, de moeder van Su-zanna, heeft bij dat (bezoek ten huize van A. van Beek terdege baar mondje geroerd. Van Beek, die thans in andere betrekking te TJmu-i- den w-oont, -had op 1 December juist zijn schoon ouders te logeeren. En Suze's moedor Verweet van Boek, dat hij zich. zeer ernstig ten opzichte v-an hare dochter -Suze had) misdragen en hare dochter onge lukkig had gemaakt. Dit verwijt ging van heftig beleedlgendie uit drukkingen vergezeld, zoodat een en ander een pijn lijk toon-oeltje opleverde. Aaltje Groot, de -vrouw Van P. Zonneveld, ver klaarde de beleedigingen te hebben gehoord. Cornelia bestreed dit en maakte -zich daarbij zeer boos. De O.v.J. eischte tegen Cornelia wegens de geuite beleedigingen i 20 boete of 20 dagen 'hechtenis. A.s. -Dinsdag uitspraken.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1