Groote Sport- Volksfeesten Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Vereeniqing voor Vreemdelingenverkeer. te dULIANRDORP, op Zondag 16 en JVIaandag 17 Juli, Keuze-Dansqelegenheid In de zeer groote en electrlsch verlichte Hans- en Consumptie-tent van meer dan 700 M2 oppervlakte. Het Bestuur Y.Y.V. Ook zal getracht worden op do v tentoonstelling demonHtratlof to doen exportoeron eenlgo varkens, uitmuntend geschikt voor haconberelding, ten einde dit product beter dan tot nog toe dit product van vleeschvarkensfokkerij en mestorij naar voren te doen komen. POGING TOT MOORD. Uit Aalten, 3 Juli. Toen do Jachtopziener Dam mers gistermorgen op zijn rondgang door do buurt schap Miste kwam, trof hij daar drie vreemdelin gen aan, die hem zeer verdacht voorkwamen. Hij hield hen aan en vroeg naar de papieren. Doch deze niot kunnende toonon, trok óón der Duitschers een revolver on schoot Dammers in de kaak on ging daarna aan do haal. Het gelukte de inmiddels gewaarschuwde politie, na ruim eon uur zoeken don dader te arresteeren. Dammers moest zich onder geneeskundige behan deling stollon. ERNSTIG AUTO-ON GELUK» w Uit Ede, 8 Juli. Hedenmorgon wilde mej. Kok uit Ilardor.vijk por rijwiol don Rijksstraatweg bij Ede oversteken, toen zij door oen auto van den heer N. uit Arnhem werd gegrepen. De auto stond onmid dellijk stil, waarna mej. K. ondor don wagen word weggehaald. Het voorwiel van do zwaarbeladen wa gen was over haar heen gereden. Dr. Van Leeuwen uit Ede vorieende de oersto hulp. Ernstig aan hoofd handen on voeten gewond, is zij doou den zoon van den heer N„ die don auto bestuurde, naar Har derwijk vervoerd. Eon zestal in don auto zittende cursisten zotte zijn weg per trein voort. De politie stelde onmiddellijk eon onderzoek in. Tel. NOORDSCHARWOUDE. De vergadering van de Democratische Partij met den heer Carpentier Alting als spreker, was slecht bezocht. Niettemin behandelde spreker in alge- ineene lijnen dool en streven der Democratische Partij en in 't bijzonder de beteekenis van Indiö. De heer Breebaart behandelde nog de landbouwpara- graaf, terwijl verschillende vragen werden gedaan cn ten genoege der aanwezigen beantwoord. ST. PANCRAS. Benoemd tot onderwijzeres alhier mej. G. J. Maas van Heerhiigowaard. ZUIDCHARWOUDE. Do jongeheer J. de Nijs, alhier, behaalde zijn di ploma 3-jarige cursus Handelsschool te Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE. De leerlingen van de Handelsschool te Alkmaar J. Kooij Gz. en Jb. Smit, behaalden hun diploma eind examen. OPHEFFING KUURCOMMISSIëN. Door God. Staten in Zeeland is do volgende cir culaire aan de gemeentebesturen gezonden: Do vraag is gerezen of de tijdsomstandigheden niet zoodanig gewijzigd zijn, dat opheffing dor bestaan- de htiurcommissies kan. worden overwogen. Wij verzoeken u voor zooveel noodig, aan deze aangelegenheid de voroischto aandacht to schonken en ons c.q. mot do door u te nemen beslissing, het zij daarbij de bestaande commissie wordt opgehe- ven, hetzij tengevolge daarvan tot opheffing niet j mocht worden overgegaan, in. kennis te stellen. Mocht uwe vergadering op wèl omschreven gron den een besluit tot opheffing nomen, dan verklaren wij bij voorbaat, dat daartegen in beginsel hij ons geen bezwaar bestaan zal. VROUW VERBRAND. Bij oen brand aan de Leidschegracht te Amster dam is oen vrouw in de vlammen omgekomen. EEN „JONGEHEEREN"-BENDE. In verband met 'het gemelde geval van vandalispie in Duinoord en het Statenkwartier to 's Grnvenhage is liet de politie aldaar mogen gelukken nog drie jongólui aan to houden, die ook medeplichtig waren aan de ge pleegde wandaden. Het zijn een 18-jarige leerling van een H.B.S., ©ca. 10-^jurige marconist en een lü-jarigo leerling van een Ook dezo Jongelui wonen in do omgeving voin de i Statcnloan. Zij hebben bekend ach in vcrceniging met de andere gearresteerden te hebben schuldig gemaakt aan een in braak in de school-Antonie Duyekstraat. waar verschil lende voorwerpen waren ontvreemd on de inventaris der school zoodanig was dooreen gehaald, dat hot hoofd der school drie weken werkzaam is geweest met het weder m orde maken van .zijn administratie. Het 'geheole kaart systeem bijv. Was door do school geworpen. Van deze inbraak is eon aantal der vermiste voor werpen bij ©en der dader door de politie in beslag ge- niomon, on. ©en hoeveelheid kwik tot een gewicht van 5 K.G. Aangezien evenwel is gebleken, dat do schuld van den laatsten aangehoudene aan de misdrijven zeer ge ring is, is deze wéder op vrije voeten gesteld. Hoe gevaarlijk echter deze jongelui in hun baldadig heden kunnen zijn, blijkt uit hun bekentenis, dal zij ongeveer zes weken geleden op een avond ter hoogte van den Cranenburghweg een bank uit den grond hebben gerukt Evenwel nog niet tevreden mot deze vernieling, gingen zij zelfs zoover, dat zij de bank' plaatsten op do rails van een uit Den Haag komende stoomtram. Deze daad scheen in hun oogen zoo mooi le zijn# dat zij aan den overkant plaats namen, om zich iin liet komende schouwspel tó verlustigen. Gelukkig bemerkte de machinist het gevaar en Tiij wist nog zoodanig to remmen, dat alleen de zoigpomp van de machine be schadigd werd. Zij hebben voorts bekend, eon groote glazen reclame plaat in de Van Loostraat te hebben vernield, benevens tal van groote spiegelruiten in Duinoord en Staten kwartier. Zij kunnen zich echter niet meer herinneren, waar al deze jnisdrijven zijn gepleegd. Ook hebben zij nog tal van banken uit den grond gerukt. Ten slotte is aan het licht gekomen, dat een vijftal van hen zich heeft schuldig gemaakt aan de vernieling van de villa te Warmond, waarvan gisteren is taelding gemaakt De huurder van deze villa, die er gijn eigen meube len in had staan, was nog wel familie van een der jongens. Ook in aeze villa was vreeselijk huisgehouden cn voor eon 'bedrag van ongeveer I 1000 was aan den inboedel vernield, bezuiniging op het lager onderwijs. De minister van Onderwijs heeft een wetsontwerp tot wijziging der Lager Onderwijswet 1920 inge diend. De strekking hiervan is, op het lager onder wijs to bezuinigen. Al8 tijdelijke maatregel werd als voorlooper op eono meer definitieve regeling verleden jaar aanhan gig gomaakt het wetsontwerp ter voorkoming van hot zonder noodzakelijkheid bouwen van scholen voor lagor onderwijs en in de M. v. A. op het V.V. van de Tweede Kamer over dat wetsontwerp werden oonigo punten genoemd, waarop verdere bezuiniging kan worden verkregen. Na ornstige overweging is de Regeering er thans toe gekomon voorstellen te doen om te gera ken tot beperking van het getal onderwijzers. Een nauwkourige becijfering aan de hand van ge- govens naar den toestand op 1 Januari 1922, heeft aangetoond, dat, wanneor de verhouding tusschen het gotal leerlingen eener school en dat der onder- wijzors in ovoroonstemming wordt gebracht, onge veer met die, welke werd verkregen, met het volgens de vorige L.O.-wet met verplichte aantal leërkracht- ten, een besparing kan worden verkregen van ruim 15 n millioon gulden. Natuurlijk kan die besparing niet in eens worden 'verkregen; het nieuwe verhoudingscijfer zal gelei- dol ijk moeten worden ingevoerd, waartoe een over- gungsbopaling' wordt voorgesteld. Onder de punten voor bezuiniging komen verder vooral in aanmerking de schoolbouw., de wachgèl- don, do waardeloos kleine schooltjes en het uitge breid lagor onderwijs. Door de voorgestelde wijziging van art 28 der La gor Ondorwijswot kan het in art. 8 gestelde mini mum aantal leerlingen een bottitsel zijn voor een doelmatige klasse-indeeling der sdbprit,. Sjdiplen met oen groot aantal leerlingen worken bóveöSleo eco nomischer dan scholen met gering leerllngental. Anngezicn niet Is gebleken, dat do vrijheid, welke onder do vorige wet op het lagor onderwijs ton deze aan de bijzondore scholen was gelaten, het aan die scholon gegeven onderwijs geschaad beeft, wordt thans voorgestold die vrijheid voor do bijzondere scholen to herstellen en tevens aan de openbare scholen te verleenon. GEEN ACHTING VOOR EEN AMBTENAAR. Tegen den heer Kees Doeke Is de vorige week door d© politie proces-ver ba ni opgemaakt omdat hij 'in gczel- sclyip van ©enige geestvorwunten oen bord ronddroeg, waarop werd .aangespoord niet aan do stemming op o Juli deel tc nemen, aangezien stommon dom is. Toen, hij to Utrocht door do politie werd ondervraagd naar naam en woonplaats, antwoordde Dooke, volgens het „Utr. Dagblad", aan d©n commissaris: „Als mensch acht ik ii zoor hoog, maar ais ambtenaar kan ik geen achting voor u voelen en 'daarom 'deel ik u mijn nonra niet inede. Ik kan u ook op uwe verdur*/ vragen geen pntwoord geven. U houde het mtf ton goede, dat ik u deze dingen weiger, ik cjk>o dat 'niot om onbe leefd tegenover u to zijn or om(u onaangenaam to wezeju, doch uitsluitend doe ik dat, omdat het mijn principe ia, geen ambtenaar to erkennen-1' DE MELKOORLOO, To Volsoroord en IJ muiden is het eon vinnige strijd tusschon de melkvorkoopers. Do slijtors verkoopon de melk roods sedort eonigon tijd voor 14 cont. Eon boor vorkocht ze toon voor 10 cont do liter. Nu bob ben de slijtors den prijs verhoogd tot 15 cent on verkoopt do boer zijn melk nu voor 12 cent Vlak achter hem loopt eon boer, die de melk echter weer voor 10 cent verkoopt. Do menschen zien hierin ech ter den opzet van de slijters, om den boer met zijn goedkoope melk er uit te dringen. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 1—4 Juli 1922. Geboren: Cornelia Everdina, dochter van Lou- rema Schilder en van Everdina Anna Tromp. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven godurondo do maand Juni 1922. Geboren: Margaretha Elisabeth Maria, dochten van Jacob Jong en Catharina Heggolaar. Hermanus Wil helmus, zoon van Cornelis de Boer en Alida Antho- nia Bierman. Willem Simon, zoon van Willebrordus Hormanus Bierman en Vrouwtje de Boer. Nicolaas, zoon van Arie Bijwaard en Christina Bout. Anna Agatha, dochter van Jacobus Witto en Antje Stam. Johanna Reglna, dochter van Gerrit Jonken on Geejj- truida Mak. Overleden, Ondertrouwd of Getrouwd; Geeno. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1023. Goboron: Cornelis, zoon van Pieter Hoep en Maar- tje Koster. Jannetje Grietje, dochten van Roindert Kuiper en Antje Glas. Gehuwd: Geone. Overleden: Jantje de Vries, oud 00 jaren, wed. van Hendrik Oudt. Pieter Wit, oud 54 jaren. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1922. Geboren: Neeltje, dochter van Pieter de Wit en van Lijsbeth Franke. Catharina, dochter van Arie Groen en van Grietje van der Paal. Jacobus Johan- nes, zoon van Jan Schilder en van Anna Maria Stroet. Aafjo Dievera, dochter van Cornelis Paauw on van Aaltje Langedijk. Petrus Paulus, zoon van Petrus Josef Stroet on van Cornelia Schilder. Ovorloden: Johannos van Etten, oud '17 jaren, zoon van Nicolaas van Etten on van Aagje Heijmans. Levenloos aangegeven kind van Cornelis van Die pen en van Aafjo Moilink. Ondertrouwd: Arie Breed, oud 25 Jaar mot Johan na Smit, oud 23 Jaar. Getrouwd: Dezelfden. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende do maand Juni 1922. Geboren: Hondrikus Gerardus, zoon van Nicolaas Schuijt en Maria Bekker. Willom, z. v. Willem Glas en Afra Krooncnberg. Catharina Gertrudis, dL v. Willem Kuln en Cornelia Maria do Nijs. Maria Anna, d. v. Nicolaas Spaans en Maria Spronk. Ondertrouwd on getrouwd: Wouter Koppel on Maart,] o do Graaf. Overleden: Alida Wllholmina Briefjes, woduwe van Hormanus Bierman, oud 84 Jaar. DE GRAMMAFOON IN DE SCHOOL. Hfct Ned. Tel. Ag. vernoemt draadloos uit Londen, dat de „Times" vermeldt, dat er spoedig een belang rijke beslissing is te verwachton in zake het gebruik van de grammofoon op school bij het geven van mu ziekonderwijs aan meisjes en iongons in geheel En geland. De Engelsche onderwijsraad en do London County Council hebben reeds het nut daarvan or- kend on in tal van scholen is de grammofoon al in gebruik. Het aantal zal spoedig worden uitgebreid on ongetwijfeld zal er binnenkort geen enkele school voor voortgezet onderwijs in het geheele Koninkrijk zijn, die niet onder de leermiddelen een grammo foon heeft. EEN AANSLAG OP MAXIMILIAN HARDEN. Uit Berlijn, 3 Juli. Hedenavond 8 uur werd Max Harden, den bekenden publicist, in de nabijheid zij ner woning, door twee mannen overvallen en met knuppels bewerkt. Hij werd met vijf hoofdwonden bewusteloos in zijn woning gebracht. Een der ver- moedolijko daders werd gearresteerd. Naar wij, aldus de correspondent van het Hbld., in den loop van den nacht uit de woning van Maxi- milian Harden vernamen, is ons bericht van gister avond, dat Harden in het Grunewald door eenige mannen is aangevallen en tegen den grond geslagen, juist. Op verzoek der politie weigerde men ons ver dere bijzonderheden omtrent het gebeurde mede te deelen. Wij hebben ons daarop gewend tot den hoofdcommissaris van politie, en vernamen, dat Har den op een wandeling in de onmiddellijke nabijheid van zijn woning is aangevallen. Op zijn hulpgeroep namen de aanvallers de vlucht; zij konden zonder herkend te zijn ontkomen. Harden is zwaar, maar niet levensgevaarlijk ge wond. Nadrukkelijk weid ons verzekerd, dat er geen aanknoopingspunten zijn, die er op wijzen, dat het hier een politieken aanslag gold. In officieele krin gen twijfelt men echter geen oogenblik aan het po litiek karakter van dezen aanslag, speciaal omdat van een berooving van Harden niets is gebleken. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Berlijn, 4 Juli. Het „Nachrichtenblatt" van do Berlijnsche arbeiders verneemt nog omtrent den aanslag op Harden: Als vermoedelijke dader is een zekoro Weithardt gearresteerd. Hij had een bewijs van lidmaatschap van den Bond van nationaal ge zinde soldaten in den zak. Hij ontkende hardnekkig, dat hij met den aanslag iets te maken had en dit kon ook niet worden be wezen. De vervolging van den anderen dader heeft tot dus ver geen succes opgeleverd. Harden heeft met een knuppel acht slagen op het hoofd gekregen en wordt in een particuliere kliniok verpleegd. Ofschoon hij niet in levensgevaar ver keert, is hij -toch door bloedverlies ten zeerste ver zwakt. De schedel is ernstig gekwetst, doch de won den konden reeds worden genaaid. Harden verklaarde, dat hij niet aan een roovers- aanval geloofde en dat do aanval van politieken aard moest zijn. Overigens wordt onze veronderstelling van gister avond bevestigd, dat Harden op do HJst van perso nen stond, die door do O. C. uit den weg geruimd zouden worden en waarop men weet ook Thoodor Wolff en Max Warburg voorkomen. NOG EEN MOORDENAAR VAN RATHENAU GE ARRESTEERD. itei iijn, 4 Juli Naar wij van bevoegde zijde ver- nornon, is hedenmorgen oen dor beide voortvluch tige moordenaars van Rathcnau goarx-eeteord. HU wus lid van don bond van nationoalgezinde soldaten Nadere medodoelingen omtrent zijn persoon konden tot dusver niet worden gedaan en het is dus niet be kend of Vogel dan wel Knauer gearresteerd is. GROOTE ARBEIDERSBETOOGINGEN IN DUIT8CH- LAND TER BESCHERMING DER REPUBLIEK. Terwijl de betoogiugen te Berlijn in do grootste ordo zUn verloopen, zijn or in sommige doolon van Duitschland botsingen voorgevallen. In bot Neder- Sllozische industriegebied van Waldenburg hobben bloedige gevechten tusschen betoogers en veiligheids politie plaats gehad. De menigte troehtto het ge rechtsgebouw van W&ldenburg binnen to dringen en de politiekazerne te bestormen. Do politie Bchoot eerst mot losso patronen en daarna met scherp op de menigte, waardoor dooden en gewonden violen, betoogers lieten zich echter niet verdrijven on zetton do belegering van hot gerechtsgebouw voort. Uit Breslau en ondore steden zijn in allerijl polUlaver- storkingen naar Waldonburg gezonden. Te Stuttgart beproefdo do menigte, do gevangenis te bestormen om do politieke gevangenen in vrij heid to stellen. Do politie slaagdo or echter in, do binnen plaats der gevangenis to doen ontruimen. Er hadden verschillende arrestaties plaats. Te Zittau werd eon dergelijke poging eveneens door de politie verijdeld. UIT IERLAND. Uit Ierland blijven berichten komen van het suc ces der Vrijstaatsche regeeringstroepen, ook bulten Dublin. Het groote voordeel voor deze troepen is, niet alleen dat zU hun tegenstanders en dier metho den kennen, maar zeker ook, dat de rebelloorendo extremisten niet don steun bU de bevolking vindon, die het republikeinscho legor indertUd vond, toen het nog ging om den strUd togen de Engelsche „ovor- heerschers". Maar, al schijnt het gezag der regeoring dan ook al winnende to zijn, de kleine extrimisti- sche macht In Dublin, onder leiding van Do Valera, zelf, die nu ook het gewoer hoeft tor hand genomen, houdt nog altijd stand in het bolwork, dat ze zich door de bezetting van eenige gebouwen in do ver maarde Sackvillestreet vermaard nog uit do re bellie van 1916 heeft verschaft. Maar hier schijnt dan thans ook het laatste reduit der Dublinsche re- bollen te zijn, overigons schijnt men er in te slagen do stad van robellen te zuiveren. Dat maakt do ein- delijKe onderdrukking van de beweging natuurlijk wol gemakkelijker. En men mag dus waarschijnlijk wol concludoeron, dat de vooruitzichten van de re- geering in den strijd gunstig zijn. DE PRIJZEN IN LONDEN. Gelijk overal is do prijs van do melk te Londen verhoogd on wel van 5 op 6 stuivers eon quart (1.14 I..). Do boter gaat in dezelfde verhouding omhoog. Redon: de droogte, waardoor men ook iu Engeland het vee op \iele plaatsen moet bijvooron in een sei zoen, waarin anders gras in overvloed is. Do regen is ton slotte wel gekomon, maar te laat on kan, als hij aanhoudt, nu licht schade aan de aardappelen toebrengen. De minste kwaliteit boter is te Londen reeds acht stuivers het Eng. pond (454 gram) duur der dan cenigo maanden geloden en kost nu 2 sh. Daarentegen is de broodprijs gedaald. Het brood van vier pond (1.8 K.G.) wordt te London verkocht voor 9 st. Vruchten zullen dit jaar ook duur zijn, zegt men. Goede aardbeien, frambozen en kroosjes doen alle van 1 sh. 4 st,.---1 sh. 0 st. het pond. LUCHTSCHIP VERONGELUKT. Uit Berlijn, 8 Juli. Volgens do „Corriere dolla Sera" is oen Italiaansch luchtschip tijdens een tocht van Tarente uit door den storm overvallen on naar de kust van Calabriö gedreven. Bij een poging om terug te koeren sloeg het luchtschip om on ver brandde. Do inzittenden werden gered. BRAND OP EEN SCHIP VAN DE PAKETVAART MIJ. Uit Weltevreden, 3 Juli. Aon boord van het schip van de Kon. Paketvaart Mij., do „Duymar van Twist", van Priok op weg naar Atjeh, ia brand uit gebroken bij het oerste luik. De brand was van dusdanlgen omvang, dat do gezagvoerder genood zaakt is geweest bet schip bij Telokdalom ten Zui den van Nias op eon rif te laten loopon. Hot schip meot 1994 ton on is gebouwd in 1905. EXPRES STRAATSBURG—PARIJS ONTSPOORD. Uit Straatsburg, 4 Juli. Naar verluidt, is de expres Straatsburg—-Parij» gisteravond bJJ Sarro- bourg ontspoord. Kr gouden 6 dooden en eon der tigtal gewonden zijn. UITLATINGEN VAN EX-KEIZER WILHELM. Uit New York wordt gemold: Clemenz von Rado- witz schrijft in de „New York Times" over een drie- daagsch bezoek, dat hij den ex-keizer te Doorn heeft gebracht. Do ex-keizer heeft hem den terugkeer van de monarchie in Duitschland voorspeld, maar hier aan toegevoegd, dat hij zelf niet zou terugkeeren. Op de vraag, wie volgens zijn meoning den Duitschen troon zou bestijgen, gaf do ex-keizer geen antwoord. Ook andere bladen maken melding van bot bo- zoek van Von Radowitz aan Doorn, dat van 20 tot 23 Mei plaats bad. Hij was vergezeld van eon aan tal Duitschers, waaronder Hans Vogel, baron Lands berg en baron Ketteler. De ex-keizer heeft zich gunstig over Eberf uit- 3olaten en gezegd, dat hij zoor bekwaam is. Voor on persoon van Rathonau voelde hij groote ach ting, maar hij was van oordeel, dat Rathonau een gevaar was voor Duitschland, voornamelijk omdat hij oen Jood was. Tel. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ STUTTGART. Uit Stuttgart, 8 Juli. In de nabijheid van Stutt gart heeft Zaterdagavond eon ernstig automobiel ongeluk plaats gehad. Van een vrachtauto, waarin ongeveer 30 personen zaten, brak de ketting. De auto liep den berg af en botste tegen een muur op. In totaal werden vier personen gedood, zestien zwaar en tien licht gewond. ERN8TIO SPOORWEGONGELUK IN AMERIKA, Do „middernachtelijke vlieger", eon der snelste sneltreinen tusschen Phlladelphla on Atlantic City, is Zondagmorgen in de vroegte volslagen in grui zelementen geslagen, terwijl ae trein rood met zl|n normale snelhoid. d.w.z. ruim 120 K.M. pen uur. Do trein zat vol nlelzierrcizigers, die van plan waron, den vlerdon Juli, den algemoonon vacantiodog in Amerika, in Amerlka'i populairste badplaats dooj te brongen. Or> hot kruispunt bij Cambdon sprong de troln uit do rails en stortte van den dijk, die daar eon hoogte hoeft van 20 voet, met een lawaai, dat twee kilometer ver werd gehoord. Ken vergissing, door oen oudon wlsselwachtor ba- go un, on niet, zooal» hot publiek aanvankelijk meende de spoorwegstaking, was de oorzaak van de ramp. De oude man verwarde den sneltroin mot eon goederentrein on seinde eon oogenblik later ge heel van stroek naar Atlantic City het vreeselljke bericht: „Ik heb trein 83 het verkeerde spoor opge stuurd". Het telegram kwam te laat om de vorgla- slng te herstellen. Kenige oogenblikken laten schoot do „middernachtelijke vlieger' in plaats van in oen rechte lijn het kruispunt to passoeren, eon bocht in. De reusachtige locomotief sprong als het ware van den dijk. Op onbogrljpelljke wijze kwam eon luxewagon het eorst op den grond terecht. Do locomotief stortte op dion wagen en de zich daarin bevindende passagiers. Daarop volgde weer eon luxewagen. Dö andere wa gons rolden door elkaar. Tegelijkertijd brak brand uit. Uit naburige dorpen kwamen menschen in allerijl naar de plaats van de ramp met lantaarns en bij len. Zij troffen gewonde en bloedende reizigers aan, die zich door gebroken portierraampjes trachtten he onte wringen. Binnen korten tijd arriveerden hulptreinen mot doktoren, verpleegsters on brand- bluschtoestel en vrouwen werden uit don tweeden wagon gehaald on naar het hospitaal te Atlantic City gebracht. Een der gewonden was oen bruide gom, die onder het puin in de klem zat. Zijn bruid zat bij hem te wachten tot de redders hem bevrijd den. Zijn rug was gebroken. Er waren als gewoonlijk weei* wonderdadige red dingen. Een vrouw, die oen klein kind in haar ar men bad, vond men ongedeerd in den luxewagen. Mot uitzondering van enkele krabben en schram men, bleken 40 monschen in de twee achtersto wa gons ongedeerd, hoewel de wagens, onderstehoven waren gevallen. HET SPOORWEGCONFLICT IN AMERIKA. Do zes vakvereenigingen van hot werkplaatsperso- neol, dat op 1 Juli het werk hooft gestaakt, is door den Labour Board, den Arbeidsraad voor do spoor wegen, in den ban gedaan. De Raad verklaart, dat de vnkvereonigingon baar leden alle rechten tegen over den Raad hobben doen vorbeuren on dat nieuwe organisaties van werkplaatsarbeiders, die het werk dor stakers opnemen, dionon to worden govormd als vortogenwoordigstors van het werkplaatspersonoel in geschillen, die aan den Raad ter behandeling worden voorgelegd. De spoorwegmaatschappijen zijn van oordeel, dat het handhaven van het pasagiers- en goederenver voer voor een zeer groot deel afhangt van het al of niet slagen der pogingen om werkwilligen te werven tor vervanging van de stakende werkplaatsarbei ders. Het aanwerven van werkwilligen is in vollen gang. De leiders der arbeiders van de werkplaatsen verklaren, dat practisch alle arbeiders het werk hebben neergelegd. LANGENDMKEH GROENTEN VEILING, Br. op L. 4 Juli. Wortolon 12.2 a S.NO, por 100 bos. Schot- scho muizen 14.10 n 13.80, schoolmoostors (5.00 o 10.40, driolingon I2.40 a 5.50, kleine 11.70, gladblaad- Jos (11.80, tuinbooncn 15, alles per 100 Kg. Aanvoer: 16070 bos wortolon, 377500 Kg. aardappe len, 15.400 Kg. drielingen, 500 Kg. tulnboonen. NOORDERMARKTBOND, Noordscharwoudn. 4 Juli. Schotsche muizen 14.40 a 0.80, school meesters 15.20 a 7.70, drielingen 12 a 4, kleine 11.40 a 1.60, per 100 Kg. Boswortelen 14.10 a 5.10, per 100 bos. Bloemkool 121.40 a 22.10, per 100 stuks. Aanvoer 8 Juli.: 141213 Kg. aardappelen, 150 stuk. bloemkool. WARMENHUIZEN, 4 Juli. Schotsche muizen 14.70 a 9.60, schoolmeesters 17.40 drielingen 11.00 a 4.20, Aanvoer 58715 Kg. aardap- polen. MKDEMBLIK, 8 Juli. Aardappelen: 11.40 a 1.60, kleine muizen 10.80 a 1.25, por 25 Kg. MEDEMBLIK, 4 JulL Aardappelen: Grooto muizen 11.40 a 1.60, kllone muizen 11.10 a 1.25, Kokscbe muizen 11.35 a 1.45, groote ronde 12.40 a 2.85, per 25 Kg, ANNA PAULOWNA, 4 JulL Groote aardappelon 15.90 a 10.90, drielingen 13.40 a 4.50, kleine aardappelen 13 a 4.50, peulen 122X0 a 24,50, alles per 100 Kg. EIERENVEILING AMSTERDAM. 8 Juli. Aangevoerd 174950 eieren. Hoogste prijs 18.15, laagste prijs 15.45. Handel vlug. PURMEREND, 4 Juli. Op de heden gehouden weokmarkt waren aanvoer on prijzen als volgt: Kaas: 15 st. labr. kaas 148, met rijksmark 153, 53 st. boerenkaas 148, met rijksmerk 154; 1 st. comm. kaas met rijksmerk 161; 7 et. Goudsche 147, met rijksmerk 150; 1394 Kg. boter 12.50—2.60 672 runde ren; 360 vette kalveren 10.90—1.45, handel vlug; 288 melk- on geldekoelen 1125400 26 stieren; 60 paar den 1200300, handel stug; 223 vette kalvoren 11.45 1,65, handel matig; 274 nucht. kalveren: slacht 110 —42, tok 11634, handel matig; 468 vette varkens; zouterlj 10.940.97; slacht 10.96—1.02, handel vlug; 103 mag. varkens 126—48, handel stug; 1273 schapen 123—50, handel vlug; 881 lammeren 115—24, handel matig; 34 bokken; kipeieren 16.50—7X0; eendeieren 16.50 per 100 stuks. MET EEN UITGEBREID WEDSTRIJD-PROGRAM, om prijzen in contante». Tevena Voetbalwedstrijden Gemaskerd Bal Schillerend Vuurwerk. ALLES OPGELUISTERD DOOR MUZIEK. Vermakelijkheden op het terrein, 's Avonds Electrlsch en Lampion terrein Verlichting. Zie varder de Groote Aanplakbiljetten. Tijdens de Feestdagen wordt een geregelde AUTODIINST onderhonden van Jnlianadorp naar Den Helder. Zegt het voort! Zegt het voort!

Schager Courant | 1922 | | pagina 3