Llil het tiart van Holland. Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. wijl in de meeste plaatsen slechts ze©r, 'zeer weinig is uitgezaaid. Dat is ook in de Hollandsehe districten het geval. Keeren wij den menschcn thans den rug toe, dan moeten zeker 60 tot 70 pCt. in don a.s. winter van honger sterven, daar zij nergens hulp kunnen ver wachten. Gelukkig hebben wij nog eepjge reserven .en kunnen nog wel een tijdje doorgaan, doch hoe lang nog? Wij houden strenge schifting, zoodat zij, die iets geoogst hebben, buiten onze hulp vallen, zoolang zij zelf iels hebben. De jnenschen zijn het Hollandsche volk zeer dankbaar, dat zij in het leven zijn gebleven, doch zien met angst en beven den tijd tegemoet, clat wij weg zullen gaan. Ze zeggen gelaten: )vAJs Holland ons niet helpt, gaan wij allen het graf inons lót is in handen van God en Holland. En ikV Hoe voel ik mijzclli Ik durf er niet aan denken, «.lat al die menschcn, die ik hier in de verschil lende dorpen heb leeren kennen, en voor een groot deel ook Nvaardeeren, zullen moeten sterven dis v^ij vertrekken. Ik sta niet graag te hoek voor leugenaar en daarom heb ik er voor gezorgd, dat ik onwraakbare getuigen heb voor het feit, dat ik een meneer heb gezien in den Haag in een witflanellen pakDit was me sedert April niet overkomen, toen we twee'of drie hondsdagen hebben gehad, .blijkbaar gezonden ais monster ten be wijze, dat hel ook aan het Ncderlandschc strand niet altijd regent of stormt. Hoe die meneer het èr heeft afgebracht, want bij had geen regenjas bij zich, weet ik niet, wel vrees ik mei bange vrees, dat hi] iy'n pakje voor zijn jongstea zoon in ortic kan laten maken, want, zooais mijn vrouw me vertelt, krimpt flanel altijd heel erg ais het den eersten keer nat wordt. Maar.... dat heelt de man dan ook voor zijn roekeloosheid. W ie doet nu zoo iets ais de kalender van zomer' spreekt? Dan behoort een verstan dig mensch in onzen tijd allang gezorgd te hebben., dat hij zijn bontjas of mantel vijl en dertig gulden twintig door de valuta verleden jaar uit Duitschland oï Oosten rijk meegebracht! denk eens aan, :t is toch geen geld terug heeft van den bewaarder. Dat „bewaarder' wil zeggen ,als je rijk ben: een groot bcxnlinagazijn en ais het minder botert: ons universeel familielid „Üome Jan die voor luttele percenten, eigenlijk minder dan hel bewaart oon, niet alleen zorgt., dat de mol niet in je „pels' komt, doch ook, dat je een paar grijpsluivers hebt voor seizoen-genoegens. Je mooie reiskoffer en dito nécessaire, ie ongebruikte tennisracket en dergelijke equi- pementslukken voor den zomer brengen bij „Oom' zoo- wat evenveel op als de ,pcls" en zoo rol je dan weer door de nieuwe periode heen. Toch doet het me genoegen te kunnen conslatoe- ren, dat er nog vele Hagenaars zijn, die hun toevlucht niet behoeven te pemen tot zooieis,' doch capabel zijn èn bont èn zomerkleed!) tegelijk in hun bezit te hebben. En ik acht dit bewijs van stoffelijke welvaart, vooral voor vele dames, een der gronden te zijn, waarom he' sterftecijfer in de Residentie zoo laag is. Met ons"' decolleté en „onze" danssport moet iemand aan bronchitis of iets dergelijks ten gronde gaan, als zij tenminste niet e©ni beetje bont om de hals kan doen bij den terugkeer naar de stad. Niet in d3 tram, die vooral na een beetje regenbui, meer Ajkt op een echt Turksch bad, wat vochtige dampen betreft, dan in menige badinrichting als zoodanig ver krijgbaar wordt gesteld, doch in den tijd, die verloopt voor 'n ir ensch goed en wel iin e©n tramwagen is verpakt Want dit euvel bestaat nog steeds, dat de Haagsche tram, bij alle duurte en verdere voortnefiüel^kheildi, nooit weet, hoe op drukke oogenblikken ia de eischea van het verkeer moet worden voorzien. Ieder mensch kan, 's middags om 4 uur langs het strand kijkend! zeggen hoeveel menschen om vijf uur zullen dringen pm een plaatsje en een goed ingerichte dienst zou dan tevens kunnen vaststellen op welke lijnen zoo goed als geen vervoer zal zijn op dit zelfde uur. Daarvoor behoeft men geen )vNapoleon vam het tram verkeer'' te> zijn. Toevalliger wijze weet ik van eenigs- zi.ns nabij hoe in een andere residentiestad, waar toch ook ©enig verkeer pleegt te wezen, n.1. in Lopden, m de drukte van sommige uren, wordt voorzien em als de hceren van de Haagsche Trammaatschappij zoo vriende lijk zullen zijn me uit te noodigeai mijn prijs te noemen voor die informatie, kunnen we er over redeneer pn. Gratis doe ik 'het niet en in heb reden te vermoeden, dat het U in Sehagen niet bijzonder zal inlcresseeren, hoe men in Londen op buitengewone dagen of uren een millioen of wat menschcn méér vervoert dan normaal. Dit staat inmiddels vast, dat men het in don Haag niet kan en dat een bloote copie tot evenveel ver warring aanleiding zou geven als liet instituut van den verkeersagent, dat mot de hand op het hart zeg ik het tol niets andere leidt, dan tot meer verwarring), tot grootheidswaanzin bij' een „mamchetdiendcr", die misschien een goed dievenvanger liad kunnen worden, cn tot spierverlainming bij de ongelukkigen, die bij het pas- secren van oen straathoek van hun arm een uithangbord moeten maken, ook al valt er totaal niets te wijzen- Die dienders heeft men ook gecopieerd. D.w.z, hun manchetten. Voor de rest. is 't Hollaudsch 'fabrikaat: ver spilling van kracht en het 'doen van dubbel werk, zooals we helaas zoo veel zien, met het gevolg, «lat van al dat dubbele werk, heel veel maar half wérk Nvordt Als frappant voorbeeld bijv.: de politicbewaking. Omdat de gemeente te weinig politie meent te kun nen aanstellen, gaan de belastingbetalers zich abonneeren hij een particuliere politie. Betaalde zij die paar gulden meer. dan kon de gemeentekas zelf doen. wat „der over heid is. Nu moeten er evenzeer een aantal personen worden gesalarieerd, is er administratie noodig en lach, die hartelijk en krachtig was, en oen uitgestoken hand. Impulsief drukte Lucy die in 'haar beide handen. „U meent het niet," zeide zij. „O het is wat tante eeii van mijn wilde droomen zou noemenEn 'ik word volwassen zij zeggen.... Maar O, als ik Wildfire in die race tegen het 'heële veld kan rijden— O, als ik hem maar kon rijden?" De hoop deed haar een blos krijgen. Zij was zich met bewust, welken indruk zij maakte op den pikeur, 'die met een picuw geboren licht in zijn oogen naar haar „U kunt tem rijden. En ik zal die race even graag zien als Bos til of Gordts of wie ook... En luister eens, meisje, Wildfire kan dat grijze renpaard van uw vader best slaan." „Ohriep Lucy. „'Wildfire kan den Koning slaan," herhaalde de pikeur heslist. „Het tamme paard, dat tegen Wildfire op Loopen kan, moét nog geboren worden.. Hij is een hengst. Hij is een dooder van paarden. Het "ligt in zijn natuur om te dooden. Wanneer hij een race meeliep, zou dat 'in stinct in hem zijn." „Hoe kunnen we het 'zaakje het best aanleggen ging Lucy voort Zij had vergeten haar handen uit de zijne te nemen. „Het moet een verrassing zijn een volkomen verrassing. Als u naar den. Ford kwam, zouden wc het niet geheim bunnen, houden. En vader of Farlane zouden het ine op de een of andere manier beletten." „Het is makkelijk genoeg. Rijd 'zoo dikwijls hier heen als' u kunt. Breng een licht zadel_ mede en l;aat ik u op Wildfire zetten. U zult hem trdinen en "fa éonditic brengen. Dan zal ik mij den dag van de races of den avond er voor kunnen schuil houden in het salieveld en wachten, tot u komt of Wildfire laat halen." „O, het zal heerlijk rijn," riep zij, terwijl haar oogen schitterden als sterren. „Ik weet een prachtig plekje* waar u u verbergen kunt Een opstapeling van rots blokken vlak bij de haan. Er is een "bron en goed gras. Ik zou vlak vóór de race naar u kunnen rijden en we zouden dan samen kunnen teruggaan ik op Wildfire. De menschcn staan altijd bij' het eindpunt Alleen de Btarters zijn op dat punt... O, ik 'zie het gezicht van Bostil al, als hij den rooden hengst in de gaten krijgt." v,Bvs dat is afgesproken? vroeg fle pikeur op. vreem den toon- Lucy word door zijn toon tot de werkelijkheid terug geroepen. Hoe vreemd moest hij zich gevoeld hebben. moet de ondernemer leven, terwijl de hoofdcommissaris vermoedelijk geen opslag zou krijger els hij vijftig man meer te commandeer en had. Toen die eerste parliculieré politie een ,.goed zaakje" bleek, kwam er een tweedé én vermoedelijk is er al wol ©en derde. Gevolg natuurlijk concurrentie, drie vier man, die achter elkaar loopen, en elk het huis van hun eigen abonné bewaken' in plaats van de gcheelc straat avn alle belastingbetaler^ Voor minder dan hétzelfde geld had men iets beters, maar dat is iets dal men den Hagenaar niet aan het verstand brengt en ik geloof: den. Nederlander in het algemeen niet, omdat hij nu eenmaal een vrij gevochten individualist is en 't liefste alles „op z'n eigen zou doen. Hel resultaat van dat op zich zelf willen staan ©n leven is somtijds vermakelijk, doch heel dikwijls krijgt het een gevaarlijk kantje. Bijv. heb ik een flauw idéé, dut de wijze van stads uitbreiding, die buitengewoon individueel fs, ons avond of morgen bitter zal opbreken. Vanwigc ditieder op zieb zelf' toch hcefi men zoo we! in het Noordoosten als in het Zuiden van de stad overal wijd uiteen gebouwde klein© huisjes neer gezet. Liever popperig-kleine huisjes, waar je als je tenminste een duizend gulden kunt verwonen precies kan trouwen en een eersteling krijgen. Mocht je eerste kind ©én tweeling zijn, dan 'moet je verhuizen of zelf in het fietsloodsje gaan slapen Nu zijn die huisjes zeer zeker noodig, want de statistiek leert, dat er nog veel te veel gezinnen hij elkaar inwonen. Doch of dit de juiste manier is om te voorzien in woningnood, zou ik toch wel willen betwijfelen- Deze bouwerij toch neemt ontzaggelijk 'veel plaatsruimte iu beslag Niet alleen voor den grond waarop gebouwd wordt en voor het tuintje, maar voor de *lraat hovendioti. Waar 2Q* zestig buizen aan weenarijden kaoden staan* die in boven en benedenhuizen per straat dus aan twee honderd veertig gezinnen onderkomen zouden kunnen verstrekken, dat minstens even ruim en geriefelijk was. staan er .nu 40 of 50 in de geheele straat. Nafluurijijl* moeten die vijftig gezinnen ïji hun „villa's" dus den straataanleg, de riolecrfag, het gas enz. betalen, en hun huur en tezelfdertijd vermindert men het „bouwrijne' terrein 0) <en totaal 'onnoodige wijze. Ten slotte vinden, de bcwiMirs, itat het toch niet zonder tram kunnen doen, zonder politiebewaking ©n wat dies meer zij en het ccvolg is, dal niet alleen rij zelf duurder wonetn dan noodig is heelemaal op zich zelf','doch dat zy boven dien vo<>r de gemeente een oöévenredig-groot'e uitgaaf post vertegenwoordigen. Of dit goed gezien is, zoo roeke loos met den grond om te springen ©n of het niet beter ware hel bij de tegenwoordige duurte meer in de hoogté da n in de breedte te zoeken, waag ik in twijfel te trekken. Maar je hebt geen buren op aen trap, En dat is ook wat waard.A. .Reclames. Indien gezond, blijf gezond. Maak geen gewoonte van hot gebruikon van genees middelen Als gij ziek rijt, hebt gij waarschijnlijk medi cijnen nuodiJ. Maar zoodra gij weder gezond rijt, dient gij met bet gebruik op te houden. Zorgzame gewoonten, hchajniS'/if.iiinfiCD, eenvoudig voedsel,, goede oo.tlas* ting, en ge: (pelde, verkwikkende slaap dienen u ge zond te houden. Wees blij, als gij vrij rijt van verschijnselen vaq nierzwahle. Als gij er aan twijfelt, kunnen bos ter's Rug pijn Nieren Pillen u helpen- Dit geneesmiddel schept geen gewoonte-vorming. Ondeootk 'u zelf. Ontwaakt gij 's morgens met een doffe, kloppende pijn in den fug? Hebt gij blazen onder de oogen en rijn uw handen cn enkels gazwolfen? Is de urine bewolkt zanderig of brandend? Geschiedt do loozing te veel of te weinig? Zijn uw ledematefa beverig en rheumatisch, vooral bij vochtig weder? Zijt gij moedeloos, altijd vermoeid, zonder lust en wilskracht? Wordt gij duizelig na ccn poos gestaan te hebben? Hebt gij last van rheumatiek, spit of ischias? Als gij „ja" moet antwoorden op een van deze vragen, is het bepaald noodig om een speciaal niergeneesmiddel te nemen, en kunt gij niet beter doen dan onmiddellijk te beginnen met Fos terts Rugpijn Nieren Pillen-, Té Sehagen verkrijgbaar bij de bekende Drogisten, f 1.75 per doos. VERKEERSONGEVALLEN IN AMSTERDAM. Terwijl voor het Jaar 1922 de politie alleen aan- teekening hield van het aantal door haar op den openbaren weg geconstateerde ongevallen, welke met het verkeer in verband staan in het algemeen en over ile jaren 1920' on 1921 alleen omtrent die met doodelijken afloop uitvoerige gegevens zijn gepubli ceerd, is op 1 Januari j.L een aanvang gemaakt met de verzameling van gegevens als de laatstbedoelde over ieder der geconstateerde ongevallen. Daartoe werd voor ieder van deze een telkaart ingevuld. De resultaten der bewerking van deze tel kaart en over het eerste halfjaar vindt men In het Juni-ïium- mer van het Statistisch Maandblad, uitgegeven door het gem Bureau van Statistiek. Bij die bewerking veroorzaakte, naar men daarin lezen kan, eenige moeilijkhoid, de vraag, welke on gevallen bij de statistiek zouden zijn mee te reke nen. In een groote stad met een druk vorkeer, is, zooals van zelf spreekt het aantal kleine ongeval len op straat zeer groot; dikwijls worden deze niet eens door de politie geconstateerd, omdat de slacht offers zich reeds verwijderd hebben, voordal de po litie tegenwoordig is. Het scheen daarom het zul- En rijn oogen waren doordringend. „U bedoelt - dat ik Wildfire rijden zal?" ant woordde zij bedeesd. „Ja, als u het goed vindt." „Ik zal er trolsch op rijn." ,U bent heel goedEn gelooft u. dat Wildfire deu King slaan kan?" „Dat weet ik." „Hoe?" „Ik heb beide paarden gezien." „Maar het zal een prachtige race rijn." „Dal geloof ik. De prachtigste misschien, die men ooit gezien heefL Maar Wildfire zal winnen, omdat hij zijn hecle leven in het wild geloopen heeft en. geloo- pen .om andere paarden te dooden-— De eenige vraag is kunt u hem rijden?" „Ja. Ik heb nog nooit een paard gezien, dat ik niet kon rijden. Bostil zegt, dat er zijn, die ik niet rijderf kan. Maar Farlane ontkent dat. Slechts twee paarden hebben mij afgeworpen, de King en Sarchedon- Maar dat was vóór zij mij kenden. En ik zelf was toén nog erg woest Ik kan zorgen, dat uw Wildfire va& mij houdt.' „Dat is het laatste, waar ik ooit aan zou twijfelen," antwoordde de pikeur. „Het is dus afgesproken. Ik zal hier kampeeren. Over een paar dagen zal ik weer in orde zijn. Dan zal ik Wildfire onder hamden gaan nemen. U komt zoo dikwijls mogelijk hierheen en zorgt, dat u niet gezien wondt En wij tweeën zullen den hengst trainen om die race in den war te sturen." 3a dat is afgesproken." Lucy's blik 'werd door den zijne vastgehouden. Waar om was hij zoo bleek? Maar hij was immers gekwetsl en verzwakt. Die afcpraak tusschen hen had op de een of andere wijze hun verhouding veranderd. Het was. alsof zy hem reeds lang gekend had. „Hoe heet u?" vroeg zy. „Lin Slone", antwoordde hij. Dan trok rij haar handen uit de rijme. „Nu moet ik naar huis. En als dit géén droom is, kom ik weer gauw terug.' Zij leidde Sage King naar een steen en steeg op. „Het is een prachtig gezicht u zoo te zien,' zeide Slone. „En dat prachtige paard.... Hij weet, wat bij waard is. Het zal Bostil's hart breken om te zien, dat dat paard geslagen wordt" „Vader zal het vreeselijk vinden, maar het zal een goed lesje voor hem rijn," antwoordde Lucy. De wiéede geest van den ouden pikeur sprak uit de woorcren van zijn dochter. verst deze kleine ongevallen, voor i-oover zo door de politie waargenomen zijn, niet mee ta rekenen en alleen te letten op de ongevallen van meer ern- stigen aard, d.w.z. waarbij do dood het gevolg is, 11- chaamsdeelen gebroken worden, min of meer lang durige invaliditeit ontstaat, belangrijke materieele schade wordt geledon en derg. Van doze laatste zijn er in het eerste halfjaar 140 geconstateerd, waarbij met doodclijk gevolg 15, met lichamelijk letsel 112 (117 slachtoffers), en met be langrijke materieele schade 13, waarbij valt op te merken, dat in de gevallen, waarin naast belangrijk letuel ook materieele schade was geleden, he onge val alleen onder die met lichameijk letsel is geru briceerd. Daarnaast zijn 46 kleine ongevallen geconsta teerd, waarvan 206 met rijwielen. Onder kleine onge vallen worden verstaan aan- of overrijdingen met gering lichamelijk letsel of met geringe materieele schade Van de 127 slachtoffers (15 4- 112) hadden 37 hun ongoval te wijten aan verkeerd oversteken en ver keerd of niet uitwijken van voetg-angers; 7 dezer werden gedood. (Het meerendeel dezer 37 slachtof fers bestond uit kinderen en oude lieden.) Door on voorzichtig spelen op straat werden 7 kinderen ge wond, waarbij 2 dooden; door bet klimmen op tram of voertuigen 6 (éen doode); door op- of afspringen van do tram door passagiers 10 (Óen doodo); door het passeeren tusschen twee voertuigen 1; door verkeerde wijze van rijden 40 (twee dooden); door belemmering in het vrijo verkeer: opgebroken weg gedeelten, voorwerpen op den openbaren wes enjj, 5 (éen doode); door technisch gebrek aatt een voer tuig 2; door op hol slaan of schrikkcü vaa een paard 7; door slippen 4; en door andere omstandig heden 11 (éen doode). Het grootste gedeelto van de slachtoffers behoorde tot de voetgangers (72, waar van 12 gedood werden) en wielrijders (25, waarvan er éón aan de bekomen wonden overleed). Voorts waren er bij: 4 bestuurders van of inzittenden in een auto, 5 bestuurders of medorijders van een mo torrijwiel; 12 bestuurders of inzittenden in een wa gen met paard (één doode); 5 trampassaglors (éen doode) en 4 bestuurders van handkarren. ZEILEN OVERBOORD. Te Enkhuizen is Woensdagavond door Zeeuwsche visschers binnengebracht het tweemast-klipperschip Maria van Wieringen, schipper Thijsen, komende van Wielingen, mot bestemming Amsterdam. Een rukwind had op zee de beide groote zeilen weggesla gen. Het vaartuig is verzekerd. ERAND IN DE TRAM. Gistermorgen omstreeks half negen is bij Sloter- dijk door kortsluiting brand ontstaan in een motor wagen van de electrische tram AmsterdamHaar lem, die van Haarlem kwam. De vlammen sloegen weldra onder den wngen uit. De Amsterdamsche brandweer heeft het vuur gedoofd. De vloer van den wagen is grootendeels verbrand, on de motor ern stig beschadigd. De reizigers hebben tijdig den wa gen kunnen verlaten. PROVINCIAAL WEGENPLAN. Het lid der Staten, de heer P. H. L. J. Lommen, heeft de volgende vragen tot Gedeputeerde Staten gericht: 1. Kan door Gedeputeerde Staten worden medege deeld in welk stadium het Provinciaal Wegenplan verkeert? 2. Achten Gedeputeerde Staten den tijd niet ge komen om belangrijk meer dan tot heden het ge val was, gelden uit de Provinciale kas aan te vra gen voor aanleg, verbetering en onderhoud van ale wegen in de Provincie (met uitzondering van de Rijkswegen) welke voor het verkeer van meer dan plaatselijk belang zijn? Hot antwoord van Gedeputeerde Staten luidt als volgt: „1. De hoofdingenleur-diroctour van den Provin cialen Waterstaat heeft voor eenigon tijd een over zicht ingezonden van allo wegen in deze provincie, met vermelding welke daarvan z.i. voor hot door gaand vorkoor in het gewest van heteekonis zijn on welke meer in het bijzonder van plaatselijk belang moeten worden geacht. Dit overzicht is bij Gedepu teerde Staten in onderzoek on vormt inmiddels een leiddraad voor hunne beslissingen op subsidieaan vragen of verzoeken om andore maatregelen ten be- hoove van wegverbetoringen. Van een bepaald „pro vinciaal wegenplan" kan echter op dit oogenbllk nog niet worden gesproken. 2. De toestand van vele wegen in de provincie eischt, ook naar het oordeel van Gedeputeerde Sta ten, verbetering. Zij zullen echter de vraag, of de Provincie bij de heerschende minder gunstige eco nomische toestanden voor die verbetering belangrijke bedragen beschikbaar zal willen en kunnen stellen, eerst aan het oordeel van de Vergadering der Staten kunnen onderworpen na afloop van het onderzoek, bedoeld in het antwoord op de eerste vraag". IJK- EN HERIJK. IJk en heryk zal te Winkel worden gehouden op 30 Augustus; i I te Schagerbirug voor 't Zand op 4 Sepl.voor Schagerbnig op 5 en 6 Sepl. voor Burgerbuo op 6 Sept.voor ICeinsmerbrug op 7 Sept. ;voor St. Maartens brug op 7 Sept.voor Petten en CnUantsoog op 5 Sept. BRELZAND. Algomeene vergadering van de Melkloveranciers- vereeniging „Gelijkheid en eendracht zij ons stre ven", in het lokaal van den heer D. Zon. De voorzitter, de heer A. Buy, opent met 6en woord Slone kwam vlak bij den King staan, legde zijn hand op den zadelknop en keek naar Lucy op. „Misschien is het een droom en komt u niet terug," zeide hij met onvaste stem. „Dan zal ik in droomen komen," antwoordde zij. „Wees voorzichtig.... Vaarwel." Bij één aanraking vloog de ongeduldige King als een pijl uit een boog. Van verre op de helling keek Lucy om. Slone staarde haar na. Zij zwaaide met haar hóud en keek dan niet meer om. I HOOFDSTUK X. Twee weken verstreken op de vleugelen van den tijd, twee weken, zoo wondervol gekleurd voor Lucy, twee weken vol van het avontuur, waarnaar rij zoo verlangd had. Lucy reed het salie-dal in naar de rotsen met een heelen dag voor zich. Bostil was meer of min in zichzelf gekeerd, iets., wat haar hinderde, ofschoon zij er weinig aan dacht Van had de training van den King weer op zich genomen: en Lucy had met opzet ruzie ymet hem gezocht, zoodat zij vrij zou rijn om te rijden waar zij wilde. Farlane plaagde haar nu en dén metl haar veelvuldige ritten in het salieveld en zeide tekens, dat zij niet zoo ver weg gaan en biet zoo lang uitblijven moest. En nadat Van zijn taak weer begonnen was, liet hy haar Sarchedon rijden. Aan den Ford waren dingen gebeurd, die Lucy erg bezorgd gemaakt zouden hebben, wanneer zij niet zoo geheel in haar eigen zaken was opgegaan, Iemand had m de katoenbosschen dicht hij rijln huis in hinderlaag gelegen en o Bostil geschoten en hem o een haar na geraakt Bostil had een eed gedaan, dat hij wist, dat het schot uit een geweer kwam en aan wien dat geweer toebehoorde. De pikeurs geloofden dat met en zeiden, dat een jongen, die o een konijn of een covote schoot, bang geweest was te bekennen, dat hij Bostil bijna getroffen had. AI de pikeurs zeiden, dat 'Bostil in den laatsten tijd niet meer de oude was. De rivier was nog laag De boot was nog niet gekalefaterd en de paarden yan Greech waren nog op den anderen oever. Al deze dingen verontrustten Lucy, maar toch dacht rij er maar heel weinig aan. Zij werd totaal in besipg genomen door cïngen die haar zélf betroffen. „O, ik moest niet gaan," zeide zij hardop. Maar het kwam zelfc niet in haar op Sarchedon fa te houdten. Zy had wel honderdmaal gezegd, dat rij niet meer naar van welkom de versedsring, die ditmaal ratefc zoo flink bezocht is als wij dit van deze vereeniglng ge woon zijn. De secretaris, de heer A. Pranger, leest de notu len, welke onveranderd worden vastgesteld. Verslag wordt gedaan van oen correspondentie tusschen voorzitter en de Centrale to Heldor, waar bij voorzitter op het onbillijke had gewezen, dat Breezand evenveel ontroomde melk in ontvangst zou -moeten nemen als de afd. Helder, ofschoon die oen voel grooter quantum melk levert. Het resultaat ia bevredigend geweest. Do afd. Helder wenscht haar voorzitter eenigerma- te to honoreeren, uit overweging, van diens groote verdienste en meent, dal Breezand en Texel daar aan ook wei moe willen doen, daar ook dozo afdeo- lingen van 's mans grooten ijver de voordeeion heb- ben genoten. Door het Bestuur worden de groote verdiensten - van Helders voorzitter in het licht gesteld, doch het meerendeel der vergadering meent, dut ook het Bestuur van Breezand en inzonderheid de voorzitter mot groote toewijding voor de belangen v.m (ion Kring heeft gestreden en zou dus, alt: de afd. gohonoreerl moesi worden, daarvoor ju do eer ste plaats het eigen Bestuur in aanmerking wen- achen te laten komen. Daarop komt in bespreking eventueel© aankoop van droge pulp. Er zal dezen winter stellig veol to weinig hooi zijn; bijvoeren met suikerpulp zou het hooitekort kunnen aan-uilen. Door tusschenkomst van het Hoofdbestuur zcraSWn leden thans in de gelegenheid kunnen w- rd- 'eld, om tegen con curreerenden prijs er;-- viv/vtieder te bestellen. Daarom heeft het Bestuur dit punt op de agenda gebracht. Do vergadering blijkt algemeen pulp een uitmun tend bijvoedor te achten. Sommigen zijn echter van meoning, dat toch de afdoellng niet op het voorstel mag ingaan, daar vele leden tevens lid der Coöpera tie zijn. Het eind der besprekingen is evenwel, dat de secretaris conditios en verdere inlichtingen aan het Hoofdbestuur zal vragen. Daar de rondvraag verder niets meer oplevert, wordt de vergadering gesloten. GEEN TESTAMENT. Het is nu bekend geworden, dat de vermaarde ga renfabrikant Daniël Coats, die verleden jaar was gestorven, ongeveer een-en-een kwart millioen pond sterling heeft nagelaten. Hij is het zesde lid van de familie Coats, die over het millioen pond sterling na laat. die de laaste paar jaar zijn gestorven. Het op merkelijke in dit geval is bovendien, dat er in het geheel geen testament is. Ook James Coats Jr. die in 1912 stierf en -£ 1.964.745 had nagelaten, had geen testament gemaakt. DE UITTOCHT UIT PARIJS. In Frankrijk heeft men van Zondag tot en met Dinsdag het zakenleven stop gezet. Na den Zondag vond men het niet noodig alleen voor den Maandag de winkels en banken te openen, daar het Dinsdag immers Maria Hemelvaart was. Heel Parijs is blijk baar op dien dag leeggeloopen. al hoeft hot slechte weer veel kwaad aan do feestvreugde gedaan. In Boulogne-sur-Mer was het aantal toeristen zóó groot, dat velen den nacht hebben moeten doorbren gen op stoelen of op matrassen in do hall der ho tels. Zelfs haddon ongeveer achthonderd personen, die geen onderdak konden vinden, den stationschef verzocht in de snoorwegooupé's te mogen slapen. DE GEBOORTEN IN ENGELAND. De directeur van don burgerlijken stand voor F,n- rrolard en Wales heeft ds resultaten bekend gemaakt van de boekingen van crohoorten en sterftegevallen In de maanden April. Mei en Juni hot tweede kwartaal dus van het loopende jaar. Geboren werden 260.550 kinderen (102.509 jongens en 98.041 meisjes) hetgeon 7023 minder is dan in hel vooraf eraan de kwartaal, on 24.766 minder dan ln het overeenkomstige kwartaal van 1921. De sterfge vallen bedroegen 120 315 (61.479 m. en 58.836 vr.). het welk 45.152 minder is dan in het voorafgaando kwar taal. doch 11.844 meer, dan in het overeenkosmtige kwartaal van 1021. Kr was in het tweede kwartaal van het loopende jaar een natuurlijk accres van de bevolking van Engeland en Wales mot 80.235. tegen 116.845 ln dat zelfde kwartaal vnn 1921, 129.345 in het tweede kwar taal van 1920 en 40.327 in dat vnn 1919. In het eerste kwartaal van 1922 worden ln En geland en Walos 101.148 huwelijken gesloten, d.i. 66 834 minder dan in hot laatste kwartaal vnn 1921 en 50 826 minder dan in het eerste kwartaal vnn datzelfde jaar (19211. Voor het eerste kwartaal van 1922 was hot percentage der huwelijken, berekend naar de bevolking lager dan ooit sinds het eerste kwartaal van 1912 was geregistreerd. NIEUWE VLIEGTUIGEN VOOR DE LANDSVER DEDIGING. Uit Londen. 17 Augustus. "©dewerker voor luchtvaart van de Daily Mali" meldt, dat ar thans '«rdprs worden geplaatst voor nieuwe vliegtuigen in- cevol<re een plan. waarbij 500 machines wordon be schikbaar gesteld voor de landsverdediging. Kr zal dadelijk een som van 300 000 pond sterling voor wor den uitgegeven Onder do bestelde vliegtuigen is er oen waarvan de samenstelling streng geheim wordt gehouden Het is een geheel van metaal vervaar digde machine, die 15 ton weegt. Een tweede is de bergen moeet gnan. Want Lfa Slon© was wanhopig verliefd op haar geworden. Maar niet dit, zoo beweerde zij, doch de bergen en de mooie Wildfire hadden een betoovering <bm haar gewe ven, die rij niet verbreken kop. Zij had Wildfire doop deze vreemde bergstreek geneden én thans eischte zij iels van haar. En even wonderbaar was Wildfire's liefde voor haar. De groote hengst haatte Slone en had Lucy lief. Van alle merkwaardige dingen, die zij omtrent paarden gezien of gei- r 1 had, was dit het treffendste. Zij kon alles met hem doen. Alle woest- en wildheid verdween, als zij naar hem toe kwam. Hij' hinnikt©, wanneer hij haar zag. Hij liet éen afkeurend gesnuif hooren, wanneer rij wegreed. lederen dag .probeepdé hij Slone te trappen of te bijten, maar onder Lucy's aanraking was hij mak. Maar oien ochtend maakte zich voor het eerst een vage twijfel omtrent zichzelf van Lucy meester. En toen deze eenmaal tot haar geest 'doordrong, werd hij al heel gauw duidelijk. En dan verzekerde zij! zich, dat rij van Slone hield, zooals rij van een' broeder zou kunnen houden. En iets in haar verweet haar haar eigen overtuiging. Die overtuiging was haar eigen ik, en het verwijt was een ander pas in haar geboren meisje. Lucy hield niet van dat nieuwe wezen- Zij 'was er bang voor. Zij wilde niet aan haar denken tenrij' rij het moest „Ik heb nooit om hem gegeven op die manier," zeide rij 'hardop. „Ik 'heb ik 'zou Lin Slon© nooit kunnen liefhebben." D© uitgesproken gedachte de klank 'der woorden was te sterk voor Lucy's zelfbewuste kalmte. Zij" beefde Zw was woedend op zichzelf. Zij spoorde Sarchedon tot ,©en galop aan, ronde door de salie hot dal fa en liet hem harder loopen dan zij had moeten doen. Dan hield rij hem fa en streelde hem berouwvol Do krachtige lichaamsbeweging verhitte slechts haar bloed en <ieod deze plotselinge en 'nieuwe martéiffing toenemen. Waarom had rij haar jongensrijkkeren uit getrokken en een amazonecostuum aangedaan, dat hadr tante voor haar gemaakt en rij vroeger niet had willen dragen. Een vreeselijk©, verwijlende stem donderdé fa Lucy's gloeiende ooren, dat rij dat gedaan had, omdat rij Zich schaamde Lfa Slon© aogmaris fa dat costuum onder de oogen te komen rij wilde er anders uitzien m zijn oogen, als een jong meisje. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1922 | | pagina 6