ROMMEL». DE JONGENS VAN DEN MOLEN i'tn op zij te leggun, maar nu desniciteer-- btj vHic doodarm zijn. De leiding van hoi" r^r- tel in Linr. was in handen van een pienter oud vrouwtje van GO jaar. Ifaar geheel e leven ïv -fr •t hard gewerkt en was de oorlog niet gr vo uten met de depreciatie van het geld, don zou re nu mim hebben kunnen leven, want w.o had 300.000 kronen overgespaard, wat evenveel v yg als 150.000 gulden. Maar wat is nu 300.000 kro nen? Toen wij er waren slechts 115. En het vrouwtje is gedwongen op baar ouden dag neg haiv! te plooteren van den vroegen morgen tot dei; laten avond. Zie, als men dergelijke verhalen hoort uit den mond van de menschen zelf, dan doorvoelt men pas hoe ontzettend de gevolgen van den weraldoorlog zijn geweest Tegen den avond tuften we naar Linz terug. Het ging met een flinke vaart langs den oever van de Donau, want het zou er spannen cf we nog voor den donker het hotel konden berei ken. En de chauffeur had geen licht. Ongeluk kigerwijze knapte er nog een band, zcodat we niet mcor bij lichten terug konden zijn. Erg druk maakte de chauffeur zich toen ook maar niet meer, want hij zou op zijn hoogst 1000 kro nen boete oploopen. Toen we de Donaubrug overgingen, werd er halt gecommandeerd, door de politie. De chauf feur mompelde iets van Unfal mit dem akku- mulator, en we konden doorgaan. Een'echt staaltje van Oostenrijkscho gemoedelijkheid We zijn nog een paar dagen in Linz gebleven en moesten daarbij opmerken, dat vooral de tramritten ontzettend goedkoop waren.. Voor 7 centen zaten we met z'n vieren een half uur en langer in de electrische. Een tochtje naar St. Flarian bracht ons bij een „Stift", een prachtig gi-oot gesticht, door een zekeren Herr Kroll aan den heiligen Florian geweid Het was 'n prach tig bouwwerk, zooals ons land er geen of wei nige te zien geeft. Bij deze gelegenheid zagen we nog een bijriviertje van de Donau, de Traum, met prachtig groen-blauw water. De Donau zelf is groezelig grijs-geel van kleur. Het liedje van de schonen blauen Donau geldt dus niet voor de rivier zelf, wel voor de zijstroom pjes. Zondagavond, den laatsten dag van ons ver blijf in Linz kwam er nog een gezelschap van 12 Hollanders, die een hotel zochten. Een paar konden nog onderdak vinden en na veel moei te gelukte het nog eenige onder dak te bren gen in een ander hotel. Maar vier jongelui heb ben den nacht op een paar banken in den „gast.zimmer" moeten doorbrengen. Ock geen pretje als men 24 uur in den spoorwagen door een gerammeld isl 's Maaodagsmorgens zijn we mev een rader boot van Linz naar Weenen gereisd. Een- prachtige reis voor weinig geld. Negen uur va- Vervolg. Willem begreep niet hoe zijn vader nog kon lachen. Ilij kon wel huilen. „Ik moet vanavond nog een paar boodschap pen doen in de stad", zei Van Rijn verder. „Je hebt du loch vacantie en daarom mag je wel meegaan, als je zin hebt." „Nou, wat graag, vader", zei Willem, terwijl zijn oogen begonnen te glinsteren, Zijn vader ging nogal eens veel naar de naburige stad, om met kooplui te praten, maar dan mocht hij nooit mee, omdat hij daar toch niets aan had, en omdat hij ook bijna altijd naar school moest „Vraag dan aan je vriendje Henk, of die ook mee gaat, als hij zin heeft", zei Van Rijn ver volgens. „Hij wil vast wol mee, vader", zei Willem. „Ik zal 't hem vragen. Hoe laat gaan we?" „Dadelijk, na 't eten, dus om zes uur. Dan zijn we om half tien weer thuis". ..Best, vader!" Willem holde weg. 't Was nu vijf uur, dus haa lij nog ruimschoots de tijd, om Henk te waarschuwen en te eten. Hij zag Henk al heel gauw en bracht hem dadelijk het verzoek van zijn vader over: „Zeg Henk, vader vraagt, of je vanavond mee gaat naar de stad. Vader moet daar een paar boodschappen doen en nu mogen jij en ik mee. Wil je?" „Nou, natuurlijk", lachte Henk. „Ik ga 't da delijk vragenl" Even later kwam hij terug en ren voor 6000 kr. de persoon, dus 30 cent. Zoo'n Donautocht is onvergelijkelijk schoon. De rivier kronkcii zich tusscben de J^ergen door, die nu eens tot den top begroeid zijn en dan weer grootendeels kaal. Geweldige rots massa's verheffen zich tot hoog in de lucht. lh\ aantal ruines hebben we maar niet geteld. Bijna elke rotspunt preikte met een vervollen slot uit vroegere eeuwen. Het aantal roofrid ders, dat vrue.j v Oostenrijk onveilig maakte, moet wel groot geweest zijn. In hunne sterke kasteolen, op bijna ontoegankelijke plaatsen gebouwd, behoMirohten zij den omtrek en wa ren do schrik der landelijke bevolking in de middel ocuwen. Er moet daar wat afgespeeld zijn in vorige «ouwen. Hoe het zij, voor toeristen, is een Donauvaart zeker aan to bevelen. De indruk is overweldi gend. Het eenige bezwaar is de lange duur van negen uur, maar de boot had een goed restau rant, zoodat de inwendige mensch behoorlijk op tijd het noodige kan bekomen. Maar men is eindelijk toch blij, als Wecneït in 't zicht komt. We hadden een paar dagen te voren telegra fisch ,een hotel besproken, zoodat we daar geen drukte mee hadden. En gelukkig, want ook Weenen was overvol met vreemdelingen van allerlei nationaliteit. En menigeen werd afgewezen, toen wij rustig onze kamers kon den betrekken. Men ziet soms heele drommen reizigers zich verdringen voor de hotels om nog een kamer te bemachtigen, vaak zonder re sultaat. En het is geen pretje om zoo van het eene hotel naar het andere te trekken met het voorzicht, misschien nergens onderdak to vin den of in een minderwaardig hotelletje van den zooveelstenl rang. Ons hotel was goed, geen wantzen, even min als te Linz. Een volgende week het een en ander over Weenen. M. KLOKKEN, DIE NIET WORDEN OPGE- WONDEN- Men ziet tegenwoordig in verschillende win kels uurwerken staan met de bijvoeging, dat ze niet behoeven te worden opgewonden, en ge garandeerd een of zelfs meer jaren doorioopen. Menigeen zal zich hebben afgevraagd, hoe dit kan. Do oplossing is erg eenvoudig. In de klok be vindt zich een drogo battorlj, zooaïa men kent zei: „Moeder vindt 't best. Hoe laat moet ik bij jullie zijn?" „Om zes uur gaan we weg!" „Ik zal precies op tijd wezen". En Henk was op tijd. Boer van Rijn had al ingespannen en metoen reden ze weg, langs den molen, waar Jan zijn broer en zijn vriend goede reis toeriep, het dorp door, en vervol gens langs den breeden weg, naar de stad. Links zag je de duinen tegen de blauwe lucht afsteken en rechts het vlakke Hollandsche pol derland. Tiet was heel druk op den weg. Veel fietsers maakten gebruik van den mooien avond, om eens een luchtje te scheppen. Dik wijls zagen Henk en' Willem bekenden uit hun derr, die ze vroolijk goedenavond toeriepen. Na een uurtje waren ze in de stad. Boer van Rijn reed naar een stalhouderij, waar hij zijn paard en wagen aan de goede zorgen van een sfaiknocht overliet en vervolgens gingen ze de stad in. Willem en Henk, die hun geheele le ventje op 't dorp gesleten hadden, keken hun oogen uit bij 't zien van al die mooie winkels, tuig.-* torens en groote huizen. Ze kwamen in een heel drukke winkelstraat, waar ook een winkel was, waar keurige voetballen voor de ramen lagen. „Kijk eens!" zei Willem tegen Henk, „zoo een moesten we hebben!" ,,'t Zullen wel dure zijn!" zei Henk. „De prijs staat er op", zei boer van Rijn, „kijk maar, acht gulden!" Henk en Willem keken met begeerige oogen naar de prachtige voetballen. Boer van Rijn zag het en lachte even. uit de electrische zaklantarens, maar dan ver moedelijk in verbeterden vorm, want de gewo ne blijven nooit een jaar goed, zelfs als men ze niet gebruikt. Een tandwiel wordt door een pal in de richiing van do wijzers van de klok gedrar id, welke pal door een spiraal veer wordt vastgehouden. Zoodra nu bet wieltje en tand is verder gedraaid, valt een tweede pal, die op den top van den tand rustte, naar beneden en rnaaki contact met de eerste. Nu wordt daar door de electrische stroom gesloten, die van de batterij komt en door een electromagneet gaat. Deze magneet trekt de eerstgenoemde .drijven de pal aan, zoodat hij zich beweegt togen de werking van de spiraalveer in. Hij wordt daar door over hbt volgende tandje van hot tand wiel heengoduwd, valt daar naar beneden, en verliest meteen het contact met de tweede pal, dio op den tand blijft rusten. Gevolg is, dat de stroom wordt verbroken, de magneet de pal niet meer aantrekt, en deze weder gehoor zaamt aan de werking van de spiraalveer. Het sluiten en verbreken van den stroom duurt slechts een vijftigste seconde; het stroomge- bruik is dus uiterst klein. Vandaar, dat het bat terijtje zoo zelden vernieuwd behoeft te wor den. Doch al moest dit meer dan eens per jaar geschieden, dan is zoo'n klok toch een groot gemak, want maar al te vaak wordt het opwin den vergeten of raakt de sleutel zoek. Boven dien hebben we hier geen slinger, en dus ook minder invloed van temperatuurswisselingen die onze uurwerken nogal eens onnauwkeurig doen loopen. ALUmNIUM-FILMS. De Scientific American deelt mede, dat er een concurrent vcor de gewone celluloid-film is opgekomen. Werthen in Berlijn is er in ge slaagd films van aluminium te maken, die ver schillende voordeelen boven de oude hebben. In de tweede plaats zijn zij absoluut onbrandbaar in de tweede plaats duurzamer, in de derde plaats goedkooper. Volgens den uitvinder gaan ze wel tien keer zoo lnag mee, zoodat het tel kens nazien van de film. voordat hij opnieuw wordt verhuurd, en het uitknippen van slechte plaatsen vervalt. Behalve dat ze op zich zelf al bijna de helft lager in prijs zijn, zijn ze ook nog aan twee kanten te gebruiken, zoodat als de eene helft gedurende de voorstelling is af gerold, men direct den achterkant in tegenge stelde richting kan afdraaien; dientengevolge is het niet meer noodig de film in een afzon derlijke bewerking weder op te rollen Het is duidelijk, dat men bij deze fiim met gereflec teerd licht werkt, daar zij ondoorzichtig is (re den waarom ze ook alleen voor de posiiieven kan dienen). Het teruggekaatst© beeld moet niet zulke scherpe overgangen tusschen licht „Kom", zei hij toen „we moeten verder!" „Waar moet u eigenlijk heen, vader?" vroeg Willem. „Naar 't postkantoor"" antwoordde z'n vader „We zijn er hier al vlak bij." Ze liepen nog even door en stapten toen het postkantoor binnen. Van R'jn ging naar een loket, en kocht.... tien postzegels van een dubbeltje. „Maar vader", zei Willem, „die had u toch bij ons ook wel kunnen koopenl" „Zou je denken?" vroeg Van Rijn. „Och ja, je hebt misschien wel gelijk ook!" zei hij ver der, terwijl hij Willem lachend aan zijn oor tr.ik Willem keok zijn vader verwonderd aan. „Zullen we nu maar weer terug gaan?" lach te Van Rijn. „Ik heb mijn boodschap gedaan. Waarom zouden we hier langer blijven?" „Kwam u hier dan alleen, om die postzegels te koopen?" vroeg Willem. „Och, dat is waar ookl" zei Van Rijn, „ik had hier nog een boodschap te doen, maar daar heb ik jullie ook bij noodig!" „Wat moeten we doen, vader? Moeten we *t misschien helpen dragen?" „Dat zou wel kunnen!" „Vat meet u dan koopen, vader?" „Dat zal je wel zien! Maar och, ik kan 't je ook wel zeggen: een nieuw hoofdstel voor Bles" En die heeft eergisteren pas een nieuw ge had, vader!' „Je hebt alweer gelijk", zei boer van Rijn. „Drommels wat word ik toch vergeetachtig!" Wordt vervolgd. en donker geven als de celluioidfilm, en boven dien, ten gevolge \an de fijnkoiTeiige structuur van het aluminium, bijzender n;erk-vaardige effecten vertoouen en vooral een veiras&ende plasticiteit bezitten, Er is veel werk aan geweest om hei zoQVfit te brengen. Eerst al om gexnmooi gelijkmatig aluminium-oppervlak te k «n, dan om de gevoelige fotografische einu e er op te bren gen, zoodat zij er vast op bïi zitten. Dit is ge lukt door eerst op het met&a; een op waterglas gelijkend preparaat te brengen, en ee"3t daarop de emulsie. Dan is de verbinding zoo innig, dat de gevoelige laag er niet meer af is te krijgen. Of deze nieuwe vondst al in de praktijk wordt gebruikt en beproefd vonden wij niet Yermold HAAR KIND VERKOCHT. Naar uit Praag wordt gemeld, was door be middeling van den voogdijraad een driejarig dochtertje van een vrouw uit een dorpje in de buurt van Troppau bij pleegouders ondei ge- Dracht. Dezer dagen wilde de vrouw haar dochtertje weder terug hebben en toen de pleegouders de moeder haar kind niet wilden teruggeven, maakte dezo een dergelijk schan daal. dat de politie er bij te paskwam. Op het politiebureau bekende de moeder haar kind te hebben verkocht voor 2000 Tsje- choslowakische kronen en het aan den kooper te willen brengen. EEN BUKSEMMACHINE. In het laboratorium van de General Electric 1 Company heeft men een machine gebouwd, die dienen moet om bliksemaflediers te beproeven Daarvoor is eigenlijk de bliksem noodig, maar bij wijze van „Ersatz" heeft men een apparaat dat toch ook flink ontladingen geeit. Wat men op den weg ervan legt, wordt op dezelfde ma nier stukgeslagen als de echte büksem zou doen; men heeft dit laten zien met takken van boomen, waarin men spijkers sloeg, die met po- ien van do machine werden verbonden. Deze voert de electriciteit op tot een span ning van 120.000 volt, du9 zoowat 500 maal zoo hoog als de m het net van Amsterdam gebruik- te spanning. Maar vermoedelijk is dit nogj maar een vijfhonderdste deel van de spanning in den echten gliksem. Toch berekent men dat de kunstmatige wel meer dan een millioen paardckracht aan energie vertegenwoordigt. Men zou wel een toestel kunnen maken van zulke afmetingen, d&i de on'laoiog den echten bliksem loecr nabij zou komen, maar het ecu dan al te riskant zijn, het appcraut waar to nemen; trouwens het is duidelijk, dat zoo'n toe stel evenveel gevaar zou ^.leveren als de blik sem zelf. Het toestel bestaat uit een zooge- naamden condensator, dio samengesteld is uit 200 zeer groote glazen platen. Er zijn nog wel hoogere spanningen verkre gen, maar het karakteristieke van den bliksem ligt in de hooge spanning, gecombineerd met groote hoeveelheid electriciteit. Bij gewoon ge bruik hebben wij altijd ui bet een óf het ander; dus hooge spanning en kleine quantiteit of oen groote hoeveelheid en een lage spanning. Ver gelijken wij de electriciteit met een vloeistof, water bijv,. dan is het analogon van den blik sem een breode rivier, die plotseling van een zeer groote hoogte vali; dus als de val van den Rijn bij Schaffhausen, maar dan bijv. 10 keer zoo hoog. In do gebruikte machine had men dan ook een stroom gedurende het oogenblik van de ontlading van wel 10.000 ampère, evenveel als door 30.000 gloeilampjes gaat. Scientific American. DE VOORKEUR VAN HET HUWELIJK. Aan de „Daily Chronicle" wordt uit Parijs gemeld, dat een groep Parisionnes, meerendeels midinetes, een beweging is begonnen om zelf te zorgen voor de oolossing van bot huwelijks probleem, nl. door te zorgen dat men te we ten komt dat z© huwbaar zijn. Ze willen niet „blijven zitten" en hebben nu besloten, dat iedar der leden op haar japon een groene knoop of een smal lintje van groe ne zijde zal dragen, een embleem dat niet voor iedereen zichtbaar is, maar dat eerst vertoond wordt, wanneer de jongedame in kwestie in een restaurant, in 'n tram, op straat, 'n jonge man tegen komt, die haar „niet ongeschikt" voorkomt, en wien zo wil te kennen geven: „Ik wil graag trouwen. Ik ben vrij. Ben jij vrij?" De leidsters dezer vrouwenorganisatie doen thans een beroep op de Parijsche kranten, om haar streven bekend te maken en de vrijge zellen uit te noodigen baar voorbeeld te vol gen. i DRAADLOOZE OP SPOORTREINEN. Op de lijn ParijsOrléans zijn dezer dagen proeven genomen met het opvangen van draadlooze berichten in spoortreinen. De stroomdraden van de electrische trein- verlichting werden als antenne gebezigd. Met dit geimproviseerde „luchtnet" werden tus schen Limoges en Chateauroux duidelijk hoor bare berichten opgevangen van het station Grecnwich. Later kon men ook goed berichten „nemen" van het Fransche station Saint As- sise. De ingenieurs, die de proeven namen, wa ren van oordeel, dat men met behulp van een antenne op het dak van een wagon gemak kelijk draadlooze telefonische berichten van den Eiffeltoren zou kunnen opnemen. EEN POSTDUIF ALS REDDER. Naar uit Parijs wordt gemeld, zond de be stuurder van een zeevliegtuig dat in de Mid del landsche Zee ter hoogte van Antibes (bij Cannos was neergestort een postduif uit met een bericht over het ongeval. Toen de duif te Antibes aankwam, werden verscheidene booten, benevens een vliegma chine ter hulp gezonden. Een Rritsch stoomschip, dat inmiddels ook on de plaats des onheils gearriveerd was, nikte de inzittenden van het defecte vliegtuig op. EEN GELUKKIGE VONDST. Een arbeider heeft jl. Dinsdag op de ren baan te Newmarket twee gouden armbanden gevonden, de eene bezet met robijnen, de andere met safieren. Dezo armbanden waren op 30 Juni jl. op de renbaan verloren, en hebben daar dus twee maanden gelegen, in weerwil van het feit, dat de plek, waar zij lagen, in dien tijd door tienduizenden is be traden. De arbeider kreeg een belooning van vijf en twintig pond sterling. SCHERPER MAKEN VAN STOMPE NEUZEN. Ook in het „schoone" Weenen hebben in de ze ongelukkige tijden de Weener meisjes haar ijdelhcid nog niet verloren. Dat bewijst onder andore een opstel van dr. Ernst Eitner in de Wiener Medizinische Wochenschrift over het opkalofateren van stompe neuzen. De aestheti- sche plastische chirurgie maakte voor het ver donkeremanen van deze „Sckönheitsfehler" vroeger gebruik van de oude operatie van Jo- zeph, die bestond in 't aan weerszijden uitsnij den van 'n paar behoorlijke en bekoorlijke huidlappen. Inderdaad werd de neus daardoor meestal wat spitser, maar er bleven een paar minder behoorlijke en minder bekoorlijke lit teekens over. Later heeft diezelfde Joseph er oen betere methode op bedacht: de lappen wer den niet aan de buitenzijde aan do huid, maar aan do binnenzijde uit het neusslijmvlies weg genomen. Het resultaat was dan vaak zeer be vredigend omdat de neushuid sterk gespan nen pleegt te zijn en na het van binnen uit snijden van dergelijke lappen wat inviel. De moeilijkheid was de lappen niet te klein en niot te groot te nemer., anders liet het kosme- tische effect te wenschen over. Eitner heeft er thans wat op gevonden om de kans op succes hij deze nieuwe operatie van Joseph te ver- errooten. Tij bracht bij zijn pati6nten onmiddel- 1 ijk na de operatie een klem op de neuspunt aan. die nota bene 8 dagen blijft zitten. Boven dien maakt hij in het neuskrnakbeen inker vingen. ..zooals men een stuk kleefpleister in snijdt". dat men over een rond oppervlak wil bevestigen. zoo zzz'n eigenaardigheden. D.... ddie zult u ook w.... wwel hebben. Klant: Daar ben ik my aDders niets van bewust. Reiziger: Br.... roert u uw t.... t.... thee om met uw r.... r.... rechter- of met uw IJ... 1linkerhand? Natuurlijk met mijn rechter. Nn.... nou dat is dddan uweigenaardigheid. Dddo mmmeesten g.... ggebruiken een 11lepeltje. HIJ HAD NOG EEN BOODSCHAP. Vertoornde vader: „Wat, u hooft den moed, om de hand van m'n dochter te komen vragen? Nou, u hadt u de reis kunnen besparen". Pretedent: „Dat 's niet erg mijnheer. Ik had nog een andere boodschap in hetzelfde ge bouw". HIJ HAD HET NOG GEZEGD. Man en vrouw gaan samen uit roeien cp een meer. De boot slaat om en man en vrouw gera ken. te water en kunnen maar even hun hoofd boven water houden, door zich aan de bGoi vast te klemmen. Vrouw: O Fred, hoe vree se lijk! Man: Ja mensch, ik heb je neg gezegd voor wij heengingen, je regenmantel mee te nemen. SAMENWERKING. Koe en kalf staan samen op den hof en het kalf, doelende op een daar staande, pomp, vraagt aan haar moeder: Wat is dat voor een ding? Moeder koe: Dat is een pomp, kind. Daar heb ik jaren lang mee samengewerkt. MJ1UI' -HUW" EVen laefoen. SOLDATEN-HUMOR. j Zeg, Jansen, vroeg de kapitein aan den jongen recruut, wat doet je vader? Die is al jaren begraven, kapitein. 1 Wat was hij daarvóór dan? Toen was hij' dood, kapitein. Duizend bommen en granaten 1 Wat was hij dan vóórdat hij dood was? Toen was hij levend, kapitein. i G_ G_ GETROEFD. Klant vraagt aan stotterend handelsreizgier, ^f zijn gebrek hem niet hindert bij het ver- koopen. Reiziger, geërgerd, antwoordt: Elk mmmensch heeft zz.... NA DE LONDEN8GHE CONFERENTIE. Die conferentie is dus overleden, Dat wisten w'al, vóórdat ze zelfs begon, Er is nooit veel veranderd mot de eeuwen En dus geen nieuws meer onder d'oude zon! Vriend Poincaré houdt niet van ooriogssefc. ulden, Behalve dan aan 't land der „chewing gum"(l) Die lijdt nog steeds aan oorlogshersenschudding, Die heeft nog steeds z'n mark-deZiriuxn 11 Lloyd George trachtte *m duurzaam te kalzneeren Met conferentie-drankjes enzoovoorts, Helaas, helaas er daagt neg geen genezing, Hij heeft nog zwaar de Rijnbesettings-koortsl Hij voelt zich sterk in z'n bescheiden edschen En innerlijk een onverschrokken piet, j Als crediteur van den faillieten boedel, Die Mars na z'n festijnen achterliet! Zoo schieten we behoorlijk in de richting, Er valt aan d'opbouw weinig meer te doen! Knijp naarstig sap, grootmeesters in hot knijpen, Uit d'uitgeknepen, rotte mark-citroen! 11 Breng zoo maar duiten in je leege schatkist, De dichter zegt je reeds bij voorbaat dank, Dan fuiven we in Parijs per Marseillaise. Op kosten van je lage Fransche franc 1! De kwestie van de Duitsche schaad'loosstelllng Is lang niet onverdienstelijk' gezien, Die brengt Europa 't jolie" Bolsjewisme, Amerika, wat millionairs misschien! We moeten grijpen, wat we kunnen krijgen, Al lijkt de weg soms hopeloos versperd En redeneeren is een sport der wijzen. Die reeds door Socratès(2) beoefend werd!! Welaan maar weer opnieuw ter conferentie, De mensch loopt 't liefst z'n hersenschimmen na, Het cirkeltje is bijna rondgeleuterd, We gaan haast weer vol goede hoop naar Spa!! Eén ding blijft heilzaam na dit heilloos zwammen, We leerden deez' bemoedigende les, Als d'allerlaatste zitting wordt gehouden, Gaat 't oud Europa roemrijk.... op de fleschü! (1) „chewing gum" is kauwgom, eene gelief koosde versnapering der Amerikanen, als bij ons bijv. „een druipende Ysco'M (2) Socratès is. een Grieksch wijsgeer, die met diverse redenaties z'n kost verdiende. Nadruk verboden. Aug. 1922. KROES.

Schager Courant | 1922 | | pagina 10