Altenten Niiiis- DL UH6E 4 DL MuSAAZ, Tentoonstelling Scbagerbrug. Dinsdag 12 September 1922. 65ste Jaargang. No. 7093. UitgeversN.V. v.ti. TRAPMAN Cu, Scliagen Raad Yan Zijpe. CltEDlETEN. Binnenlandsch Nieuws. SGHAGE 0U1A1T. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzending tot 's morgens 8 ®ur, wojden Adver» tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. - INT. TELEF. no. 20 Prijs per 3 maanden fl.85. Losse nummers 8 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bowijsno. inbegrepen). Grooto letters worden naar plaatsruimte berekend* Vergadering van den h'.-a op Zaterdag 9 Septem ber 1922. Afwezig wegens verhindering de heer Bruin. Voorzitter de heer Jb. de Moor, burgemeester, secretaris de heer J. A. de Boer. Ter vergadering is mede aanwezig de hoofdinge nieur van het P.E.N., de heer Boom. In verband met de notulen van 22 Augustus wijst de heer Van der Siuijs er op, dat de hoofdelijke om slag van 1919 niet is geweest f 30.000, zooals door den heer Hooij werd gezegd, maar bijna f60.000. De heer Hooij erkent, dat hij een jaar in de war was, een jaar te voren was hot f30.000, in 1919 f55000. Maar het is toch nog een verschil bij 1921 van f30.000. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen is een verzoek van Het Groene Kruis om subsidie. B. en W. stellen voor, afwijzend te be schikken, omdat in deze gemeente een afdeeling art Het Witte Kruis werkzaam is, welke afdeel inl een subsidie geniet van f 100. Algemeen goedge vonden. Door het Bestuur van het Algemeen Weeshuis wordt verzocht het salaris van den secretaris boek houder met f 50 te verhoogen en dus te brengen op f 100. Gezien de werkzaamheden aan de functie ver bonden, stellen B. en W. voor, geen verhooging van salaris toe te kennen. Voorzitter zegt, dat verleden jaar een zelfde ver zoek is ingekomen en de Raad toen afwijzend heeft beschikt. B. en W. zien niet in, dat t'hans wijziging in de werkzaamheden zijn gekomen. Overeenkom stig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Een 3-tal verzoeken om subsidie, nog niet behan deld door B. en W., wordt aangehouden tot de vol gende vergadering. Tn behandeling komt de gunning van het leveren, leggen, monteeren enz. van laagspanningsnetten, aansluitingen en installaties voor electrisch licht. Voorziter deelt mede, dat deze zaak voldoende in comité is besproken en dus thans niet verder in be spreking behoeft te worden gebracht. B. en W. stel len voor het leveren, leggen, monteeren enz. van laagspanningsnetten, aansluitingen on installaties aan „Heemaf" te Hengelo te gunnen. Op de vraag van den heer Hooij, hoe het gaat-wan neer niet zooveel perceelen worden aangesloten als gegarandeerd is, zegt voorzitter, dat dan verreke ning plaats heeft aan de hand van de vastgestelde eenheidsprijzen. De heer kapitein zegt, dat voorzitter meent, dat besprekingen in openbare vergadering thans achter wege kunnen blijven. Spr. vindt dat echter tegen over de burgers een eigenaardige verantwoording en hij kan zich er ook niet best mee vereenigen, alles a»n „Ileemaf' op te dragen. Voorzitter zegt, dat B. en W. den Raad het voorstel doen, omdat „ileemaf' een zeer bekende firma is en de laagste irischrijfster voor de laasgpanningsnetten. l)e heer Grootes is van oordeel, dat het werk in tweeën gegund kan worden. Voorzitter: Dat hoeft niet. Do heer Kapitein herhaalt, dat hij deze zaak maar niet wil afdoen zonder bespreking in het openbaar. Voor do laagspanningsnetten mag „Ileemaf" do laag ste zijn, voor cle huisaansluitingen was Van Boxtel f3500 lager dan „Heemaf". Spr. is er dan ook niet voor, het geheel aan „Heemaf" te gunnen. Voorzitter: Het is ons voorstel. Tegen dit voorstel stemden de heeren Kapitein en Grootes, voor de heeren Dignum, Schilder, Nan- nis, Hoogland, Appel. Brak en van dor Sluijs. De heer Hooij stemde blanco, omdat hij tegen electrffi- catie is. Voorzitter: Dat is niet waar. De heer Hooij: Voor de gemeente ben ik er niet voor wel voor znozolf IX hoor Hoogland vraagt, oi blanco stemmen vol gens dt wei mag. Do heer Boom meent, dat nu do meerderheid van den Raad heeft besloten tot electrificatio de heer Hooij zich bij ule meerderheid hooft '.eer te leggen en daarnaar zijn stem uit te brengen.. De heer Hooij: Dat is uw mecning. Voorzitter: Het is een zeer eigenaardige houding. Aan de orde is de vaststelling van de verordening regelende de voorwaarden en het tarief voor de leve ring van electriciteit in; deze gemeente. De heer Hoogland zegt, dat in deze verordening geen melding wendt gemaakt van muntmeters, voor die gezinnen die maandelijks niet kunnen betalen. De heer Boom antwoordt, dat indien het, noodig blijkt, in de toekomst daarvoor een afzonderlijk ta rief kan worden gemaakt. Eerst kan geprobeerd worden, of het met de voorgestelde regeling kan en zoo niet. dan kan de Raad, volgens do slotbepaling eventueele wijzigingen in de verordening aanbren gen. De heer Hoogland vraagt verder, of de onweers- schade, het springen van lampen, voor rekening van den verbruiker komt. üe heer Boom: Schalie binfnenshuis is voor rekening van <iem verbruiker. Die onweerschade moet men echter niet zoo zwaar tnemen. Spr. zegt,, dat men bij zwaar weer altijd goed doet een paar lichten óp te steken, omdat dan do electriciteit verbinding krijgt met de aarde eo er irj verdwijnt. Kon afzotn<torlijke behaiMM.ig ondergaat artikel 15*van do verordening, welk artikel! n.L inhoudt het teriet Daarin wordt bepaald, dat het miinimurn -st roomverbruik voor 1 lichtpunt is 35 K.W.U., voor 2 Richtpunten 55 BLWIU., enz., dat het minimum-stroomverbruik per K.W.U. 55 cent bedraagt ein de K.W.U. boven hot te ganandoeren. minimum-verbruik 20 cent. Voor k'raehtiinstallaties met ©ehi geïnstalleerd vermogen tot en met 10 P.K. bedraagt het te ga nadeer en minimum- stroom verbruik per jaar en per P.K., 80 K.W.U., welke worden berekend tegen 35 cent per uur, boven hot to gairandeeren minimum-verbruik zijn de kosten, 12 cent per K.W.U. De meterhuur varieert naar öetong van het aantal lichtpunten, dat wordt Bnngebracht, van 25 oen* tot 45 cent per maand. Do aanlegkosten van do aunsfuitledding tot een maximum van 30 motor letugte., komen voor rekening van het bedrijf. Indien dit verlangd wordt, worden B. ©n W. gemach tigd, goed te vinden, dat over do totale kosten der aansluitlekhmg jaarlijks een huur wordt betaald van tenminste 10 pU. dar totate foosfe&a. De heer Van der Sluijs deelt ijn, een uitvoerige toe-1 lichting mee. dat 'het te garaindceren minimum-verbruik oorspronkelijk voor het Ie lichtpunt was bepaald op 45, net tweede op 65 K.W.U. Om evenwel de arbeiders meer in de gelegenheid te stelen te kunnen aan sluiten, is dat minimum bepaald respectievelijk op 35 en 55 K.W.U. Met de meterhuur is eveneens rekening gehouden met „de mindere man". Door den raad zal bovendien een termijn moeten worden gesteld binnen welken men kan profiteeren van de 2 gratis lichtpunten en de 30 meter huisleiding. Het ligt in de bedoeling a. h. w. eene distributie te houden van die 30 meiter. Voor het eene perceel, toch zal 30 meter te veel zijn, voor een ander te weinig en dé regeling zal nu 200 zijn, dat gemiddeld per aansluiting 30 meter gratis wordt gelegd. De heer Hooij zegt, (fat dit nu precies het artikel is, waarop zijn tegenstemmen van de heele zaak gegrond is. Spr. meent dat de kosten, het le lichtpunt met inbegrip van meterhuur f 22.25 per jaar. veel te hoog zijn. Ook wanneer men meerdere lichtpunten noodig heeft, is dat 't geval. En het gevolg zal zijn, dat de menschen, wanneer ze dat te weien komen., niet zulten besluiten tot aansluiting aan het deeü'isch nat, of dat ze een zeer weinig aantal lichtpunten zullen nemen. Spr. meent dat de gemeente im dezen tijd ie gauw is met de eléctriücatty en kan «iaarom niet zajn goedkeuring aan de veroide-1 nimg geven. Deneer Kapitein is een groot voorstander van electriciteit maar toch vindt hij het tarief voor de menschen inet 5 of 6 lichtpunten te zwaar. Spr. vraagt of dit noodig is om het. bedrijf rendabel te makefc. Als oit tarief gebaseerd is op een behoorlijke bedrijfswinst, zou spr. liever een lager tarief willen, opdat de menschen geen afschrik van de zaak krijgen- De heer Van der Sluijs zegt, üat de tariejMjfers afhangen van de bedrijfskosten en van het aantal aan sluitingen. B. en W. meenen echter, dat het den men schen niet te aanlokkelijk moet worden gemaakt door een laag tarief vast te stellen en later de kans te loepen, dat verhoogimg noodig is. Spr. wijst op hei betrekkelijk goedkoop branden van de meerdere licht punten, doordat men infy 5 ol 6 Itiehtpiinten allicht boven het minimum-verbruik komt en dan 20 cent per K.W.U. betaalt. De heer Boom wijst er op, dat door verlaging van. het minimum-verbruik voor het le en 2e lichtpunt het verbruik voor 5e, 6e lichtpunt enz., noodzakelijk: hooger gesteld moest wórden. Overigens is het vaststellen van een tarief een van de moeilijkste dingen- Als de «on tmeten voor aansluiting binnen zijn., zal1 men eerst een nauwkeurige berekening kunnen maken en gewoonlijk blijkt 11a een jaar hoe het bedrijf gewerkt heeft. De verordening stemde de heer Hooij. B. en W. stellen voor, in verband met de electrificatte een geldleeming aan te gaan van ten hoogste f 160.000, rentende hoogstens 6 pGt., af te lossen in 30 jaar., io 1924 de eersle aflossing. Goedgevonden, tegen de heer Hooij. Het punt: vaststelling van het salaris van den admi nistrateur etn van den liinwerker van het G.E.B.., wordt van de agenda afgevoerd;, omdat de instructies nog niet klaar zijn- Volgt bespreking vatn het plan inzake electrificatie van Haze polder en Petten. Voorzitter zegt, dat besloten is de geheelie Zijpe te electrificeeren, Het is zeker een abuis van B. en Wl of van dein gehoelen raad, maar er is geen rekening gehouden met den Hazepolder. Wij meenen deze fout te moeten herstellen- Verder is van het gemeentebestuur van Petten eén schrijven ingekomen, dal de gemeente een te kléin omwng heeft om eén plaatselijk net te doen bouwen en daarom wordt gevraagd in hel bedrijf van Zijpe te mogen worden opgenomen, als gewoon verbruiker. Voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen ©en onder zoek in te stelten naar de electrificatie van den Haze polder en zich in verbinding te stelten met het gemeenté- bestuur van Petten- opdat eventueele voorstellen nog in de vojgonde vergadering kunnen worden gedaan. Ctcedgevoirir». Hierna sluiting. De kinderen <3ol op Kun oude Weertjes, wanneer sc() met TwlnK weer vernieuwd r En de behandeling 15 zoo .ffenvoudicji \&rkrUs}t»aer in 24 kleurvxv Oft-LSVCA'4 ZCBP HAAT4CHAPP1**VAAR0W0W fairlhtn/ix nwn i Sunlight en Lu» ►e verordening wordt tenslotte goedgekeurd. Tegen ALKMAAR. Te SCDAGEN Donderdaas in llölel Vredilusl. Telken jare wordt vanwege de afdeeling Zijpe der Holl. Maatschappij van Landbouw to Schagerbrug een tentoonstelling en paardenmarkt gehouden. Dit had dan ook. nu weer jl. Maandag plaats, onder de meest gunstige omstandigheden, nl. verrukkelijk weer* Do voorzitter, de heer K. Kant, upende 's morgens de tentoonstelling en wees er op, dat men zicli had afgevraagd of dit jaar deze tentoonstelling nog re denen yan bestaan had. Immers, de algemeene ma laise, die ook in den landbouw reeds scherp naar voren trad, do groote tentoonstelling, ook deze week te Alkmaar te houden, zouden op de Zijper tentoon stelling geen goede invloed kunnen uitoefenen. Maar gezien het feit, dat deze tentoonstelling een geijkte ontspanningsdag voor zoor velen in de om geving was geworden, had men tóch besloten tot het laten doorgaan. En uit wat den geheelen dag volgde, hot meer dan drukke bezoek, het volkomen slagen van dezen dag, bewees wel, dat het Bestuur goed Lad gedaan om niet bij de pakken neer te zitten. De tentoonstelling was als steeds goed verzorgd, vertoonde voldoende inzendingen. Wij laten hieronder de bekroningen volgen: PAARDEN. No. 1. Paarden van 4 jaar en ouder le prijs, f 10, Jb. de Wit. Burgerbrug; 2e prijs, f5.-—, K. Witlok St. Maartensbrug; 3e prijs, f2.50, O. Huiberts, Scha- gen, Jb. do Wit. Burgerbrug. No. 4. 2-jarige Paarden (warmbloed): le prijs, f5, P. Vries, Schagerbrug; 2e prijs, i 2.50, G. Oc. sterman, St. Maai-tenebrug; Se prijs, f 1.— W. Slijkermar., Schagerbrug. No. 5. 2-jarige Paarden (koudbloed): le prijs, f5, L. K. Vader, Schagerbrug. No. 6. 1-jarige Paarden (warmbloed): le prijs, f5 H. de Graaf, Schagerbrug; 2e pr., f2.50, M. W. Jim- mink, Koegras, Julianadorp; 3e pr., fl,H. Polle Schoorl. No. 8. Merries met Veulen (warmbloed): le prijt, f7.50, P. Raap, Schagerwaard; 2e prijs, f5.P. Raap, Schagerwaard; 3e prijs, f2.50, H. Bosman, Schagerbrug. No. 10, Veulens, (warmbloed): le prijs, f5.—, P. Raap, Schagerwaard; 2e prijs, f2.50, P. Raap, Scha-' gerwaard; 3e prijs, fl—H. Bosman, Schagerbrug. HOORNVEE. No. 12. Melkkoeien, met een betrouwbaren melk- staat, gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1922: le prijs, f7.50, G. Plevier, Schagen, „Sijtje"; 2e prijs, f5.—, Jb. Jimmink, Schagerbrug, „Antje II"; 3e prijs, f2.50, G. Plevier, Schagen, „Alida II"; eerv. vermelding: G. Plevier, Schagen, „Geertje". No. 13. Melkkoeien, gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1922: le prijs, f7.50, Jb. Jimmink, Schagerbrug. No. 14. Twinters, gekalfd 'hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1922: le prijs, f7.50, A. Francis, Schagen, Iefje III. No. 15. Melkvaarzen, gekalfd hebbende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1922: le prijs, f7.50, W. Bos, Oudesluis; 2e prijs, f5.—, A. Francis, Schagen, Iefje IV,; 3e prijs, f2.50, Jb. Jimmink, Schagerbrug; 4e prijs D. Jimmink Schagen. No. 16. Pinken, geboren in 1921: le prijs, f7.50, C. Wit Dz., Nieuwe Niedorp; 2e prijs, f5.C. Wit Dz., Nieuwe Niedorp; 3e prijs, f2.50, O. Huiberts, Scha gen; 4e prijs D. Jimmink, Schagen. No. 17. Stieren, geboren in 1921: le prijs, flO,— Francis. Schagen, Iefjes Ponge Max; 2e prijs f5. G. Rademaker, Petten; 3e prijs, f2.50, K. Eriks, Petten. No. 18. Stierkalveren, geboren in 1922 en ingeschre ven in een fokregister: le prijs, f5.—, J. Jimmink, Schagerbrug, „Robert III"; 2e prijs, f2.50, W. Jim mink Ilz., 't Zand, Constantijn Jacob IV.; 3e prijs, fl K. Slik, Barsingerliorn, ..Jonge Robert III". No 19. Stierkalveren (Graskalf), geboren in 1922 (Niet behoo»'ende aan leden van een fokveveeni- ging): le prijs f5. II Polle. Schoorl. No. 20. Kuikalveren (Graskalf), geboren in 1922: le prijs, f5.—, Jb. Jimmink, Schagerbrug; 2e prijs, f250, D. Wit Cz„ Nieuwe Niedorp; 3o prijs, f l. W. Jimmink Hz., 'v Zand, Bestuursprijs W. Jim mink Hz., 't Zand, K. Slik, Barsingerliorn. WOLVEE. No. 21 4 Fokschapen (type Texelsch), ingeschre ven in een fokregisier: le prijs f5—, K. Winkel, Schagerbrug; 2e prijs, f2.50, K. Winkel, Schager brug; 3e prijs, f 1H. van Hoorn, Wieringerwaard. No. 22. Vier Ooilammeren, type Texelsch, inge schreven in 'n fokregister: 2e prijs, f2.50, K. Winkel, Schagerbrug. No. 23. Een Ram, geboren in 1920 of eerder, type Texelsch, ingeschreven in 'n fokregister: le prijs, f5.W. Jimmink Hz., 't Zand; 2e prijs, f2.50, H. van Hoorn, Weiringerwaard; 3e prijs, fl.H. van Hoorn. Wieringerwaard. No. 24. Een Ram, geb, 1921, type Texelsch, inge schreven in een fokregister: le prijs, f5,H. van Hoorn, Wieringerwaard; 2e prijs, f2.50, W. Jim mink Hz., 't Zand; 3e prijs, f 1.A. Brak, St. Maarten. No. 25, Ooi met hare in 1922 geboren lammeren, waaronder ten minste 1 Ramlam, type Texelsch, ingeschreven in 'n fokregister: le prijs, f 5.A. Brak, St. Maarten; 3e prijs, f 1A. Brak. St. Maarten. No. 26. Vier Fokschapen, (onverschillig welk type, uitgezonderd Texelsch), ingeschreven in een fokre gister: le prijs, f5.—, P. van der Oord, Barsinger liorn. No. 27. Vier Ooilammeren, (onverschillig welk ty pe, uitgezonderd Texelsch), ingeschreven in een fok register: le prijs, f5.P. van der Oord, Barsinger- horn. No. 28. Een Ram, geb. in 1920 of eerder (onver schillig welk type, uitgezonderd Texelsch), inge schreven in een fokregister: le prijs, f5.P. Borst, Heerhugowaard (Noord), P. van der Oord, Barsin- gerhorn. No. 31. Tien Overhouders, bahoorende aan leden van de afdeeling: lo prijs f 5.G. Blaauboer, St. Maartensbrug; 2e prijs, f2.50, K. Winkel, Schager brug; 3e prijs, f 1.Jb. Stammes, Oudesluis; Be stuursprijs, J. van der Oord, Schagerbrug. No. 32. Vier Fokschapen, (niet ingeschreven in een fokregister) zichtbaar geworpen hebbende: le prijs, f5.Joh. Bruin, Burgerbrug; 2e prijs, f2.50, Joh. Bruin, Burgerbrug; 3e prijs, fl.—T. Besteman, Burgerbrug; Bestuursprijs: C. Marees, Schagerbrug. No. 33. Een Ram, geboren in 1922, ni,-1 ingeschre ven in een fokregister: le prijs f5.—, J. Vries, Oude sluis; 2e prijs, f2.50, G. Custerman, St. 14&art<ü!a«- brug; 3e prijs, f 1.J. Vries, Oudesluis; Bestuurs prijs Jb. Witte, Oude Niedorp. KLEIN VEE EN PLUIMGEDIERTE. No. 34. Inlandsche Kippen. In ie zenden minstens 2 Hennen en 1 Haan: le prijs, f2.50, Jb. Rijs, Petten. No. 35. Leghorns.: le prijs f2.50, W. J. van Loenen, Schagerbrug; 2e prijs, M. W. Jimmink, Koegras, Julianadorp. No. 37. Voor den schoonsten toom andere Vreem de- of Raskippen, niet in programma vermeld: le prijs, f2.50, T. Blokland, 't Zand; 2e prijs, f 1.50, C. Marees, Schagerbrug; eerv. vermelding D. S. de Vries, Heiloo. No. 38. De mooiste inzending Eenden (Holland- sche): le prijs, f2.50, D. de Graaf Hz., Schagerbrug; 2e prijs, f 1.50, K. Nieuwland, Breezand; eerv. ver melding, D. S. de Vries, Heiloo. No. 39. De mooiste verzameling Konijnen van één eigenaar: le prijs, f 2.50, A-, v. d. Sluijs, St .Maartens brug; 2e prijs, fl.50, A. Kiezeling, Schagen; 3e prijs, f 1.Gury Bos Wd., Oudesluis; eerv. vermelding. S. Jimmink Dz., Schagen. BLOEMEN EN PLANTEN. No. 41. Voor de mooiste collectie Bloemen en Plan-< ten van particulieren: le pr. f3, mej. E. M. Rezel- man, Schagerbrug; 2e prijs f2.—, mej. Nap,—Kos, Schagerbrug; 3e prijs, fl.—mej. A Brak—Wit. Schagerbrug. No. 42. Voor de mooiste Plant van particulieren: le prijs, f3.mej. NapKos, Schagerbrug; 2e prijs, f2.mej. de Boer—Nieuwenburg, Schagerbrug; 3e prijs, f 1.Ali Kooij, Schagerbrug; eerv. vermel ding mej, Hoogland—de Graaf, Petten. VRUCHTEN. No. 43. De mooiste collectie Tuinvruchten: le prijs f 5 C. Schagen, Oudesluis; 2e prijs, f 2.50, J. Igesz, Schagen. KAAS. No. 44. Voor de fijnste Kaas, in te zenden minstens 10 stuks, (marktrijp): le prijs, f5—, G. Oskamp, Cal- lantsoog; 2e prijs, f2.50, Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Eensgezindheid", St. Maartensbrug; 3e prijs, fl, G. Dekker, Callantsoog; eerva. vermelding Kaasfa- briek „Koegras" te Koegras. BOTER. No. 45. Voor de beste Boter. In te zenden minstens 5 Kg.: le prijs, f5.Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Dageraad", Burgerbrug; 2e prijs, f2.50, Coöp. Stoom zuivelfabriek „De Eensgezindheid", St. Maartens brug; 3e prijs, fl.—mej. G. Brak—de Graaf, St. Maarten; eerv. vermelding, G. Dekker, Callantsoog. Onder zeer groote belangstelling, er stond rondom het terrein een dichte haag van menschen, begon on geveer twee uur de behendigheidsrit voor motorrijn wielen. Niet minder dan 18 liefhebbers deen mee. Het waren geen gemakkelijke hindernissen die ge vraagd werden en het was dan ook een interessante strijd. De uitslag was: le prijs, f25, A. de Goede, Oudesluis, lichte II.D.; 2e prijs, f 15, J. Bregman, Burgerbrug, lichte H.D.; 3e prijs, f 10, Koster, Ber gen, lichte H.D.; Aan deze geldprijzen waren nog vergrui d zilveren medailles toegevoegd, door den heer J. Broer beschikbaar gesteld. Deze wedstrijd was afgeloopen en een concours- hippique volgde. Zestien deelnemers, welke een ring vol vormden. En er waren deelnemers die gezien mochten worden. De uitslag was: le prijs, f 100. Adjutant Capenor, G. Schoorl, Harenkarspel; 2e prijs, f50, Melody, H. F. Puitman, Haarlemmermeer; 3e prijs, f20, N.N. O T:rririerman Schagen; Eervolle vermeldingen orden toegekend aan: Paulus. C A. Beudeker, Alkmaar, Emina. A. Wit, Akersloot, en Rhoda I, J. P. Kraakman, Alkmaar. Het bekende springpaard Duco van den heer W. Jimmink, berijder de heer Aarsen, werd daama in het veld gebracht. Verschillende hindernissen wer den geplaatst en met actie en met zeer weinig fou ten werden zo genomen. Het was werkelijk een in teressant slot. Al deze wedstrijden, zoowel als '3 morgens de tentoonstelling, werden opgeluisterd door het muziekgezelchap van Oudesluis, dat door de populaire muziek de opgewekte geest er in hield. Na afloop kermis' DE RAAD VAN ARBEID TE ROTTERDAM EN BEZUINIGING. Met enkele woorden is reeds melding gemaakt van een Kon. besluit van den 16en Augustus tot vernie tiging van de besluiten van den Raad van Arbeid te Rotterdam, van 6 Maart 1922'en 15 Mei 1922, hou dende benoeming van commissarissen als bedoeld in art 24, tweede lid der Radenwet. Dit besluit berust op de volgende overwegingen: dat de Raad van Arbeid te Rotterdam, bij beslui ten van 6 Maart 1922 en 15 Mei 1922, met ingang van den dag van goedkeuring van deze besluiten door den Verzekeringsraad te 's Gravenhage voor het jaar 1922 te zamen 23 commissarissen, als bedoeld in art.. 24, tweede lid, der Radenwet heeft benoemd en hun een vorgoeding heeft toegekend, berekend naar een bedrag van f 250 per jaar; dat dei Verzekeringsraad te 's Gravenhage op 9 Ju ni 1922 aan bovenaangehaalde besluiten van den Raad van Arbeid te Rotterdam zijn goedkeuring heeft gehecht: dat. de bovenbedoelde vergoeding zoude komen ten laste van Hoofdstuk Xa der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1922; dat de huidige toestand van 's lands financiën de grootst mogelijke zuinigheid gebiedt; •dat dientengevolge de uitgaven tot de strikt nood zakelijke moeten worden beperkt en bij elke uitgaaf nagogaan moet worden, of zij wellicht achterwege zou kunnen blijven; dat van de noodzakelijkheid van aanstelling van commissarissen en van het toekennen van een gelde lijke vergoeding aan die commissarissen door de Raden van Arbeid en in 't bijzonder door den Raad van Arbeid te Rotterdam niet is gebleken, zoodat de aanstelling in de huidige omstandigheden moet wor den nagelaten; dat derhalve de aanstelling van bovenbedoelde commissarissen door den Raad van Arbeid te Rot-

Schager Courant | 1922 | | pagina 1