Schap Courant Groote landbouwtentoonstelling Raad Callantsoog. Rijwieibinnenb&nden Alkmaar. DERDE BLAD, Zaterdag 16 September 1922. 65sfe Jaargang. No. 7096. ven van het nlouwgekozon raadslid, den heer W. do Vergadering van den Raad op Vrijdag 15 Septem ber 1922, dos morgéns 10 uur. Afwezig de heer Boontjes. Voorzitter do heer -T. Koster, burgemeester, te vens secretaris. Na opening volgt vaststelling der notulen, van 11 Augustus, na oen paar kleine opmerkingen van den heer Van dor Plas. Aan de orde is het onderzoek van de geloofsbrie- Wit. Van den heer G. Ruitenburg Is een schrijven in gekomen, waarin bericht wordt, dat hij als raadslid bedankt wogen» vertrek uit de gemeente. Voorzitter gelooft wel in den geest der vergade ring te spreken, als hij den heer Ruitenburg dankt zegt voor de wijze waarop door hem de belangen van de gemoent.o zijn behartigd. Spr. hoopt, dat het den heer Ruitenburg in zijn nieuwe woonplaats goed iAoge gaan. De commissie, belast met het onderzoek der ge loofsbrieven, adviseert tot toelating, waartoe de Raad besluit. De heer De Wit legt de vereischte eeden af. Voorzitter heet den heer De Wit hartelijk welkom en spreekt de hoop uit, dat de behandeling der za ken op een even aangename wijze mogen plaats vinden., ook door den heer De Wit, als dat het geval was met den heer Ruitenburg. Algemcene feliciatie» volgt. Voorzitter deelt mee, dat de belastingheffing over 1921—1922 heeft opgebracht f25519.08, terwijl zij was geschat door den Raad op f 24.900. Een meeropbrengst dus van f719.08, waarop spr. aan het einde der ver gadering zal terugkomen. Van het Provinciaal Bestuur is bericht ingekomen dat de rij ka vergoeding voor het herhalingsondorwija over 1921 bedraagt f90.—. Voorzitter herinnert er aan, dat bij de gemeente- rekening moest worden vastgesteld de opbrengst van de plaatselijke inkomstenbelasting., doch dat het moeilijk was. een juiste opgaaf te verstrekken. F.r is toen voorgesteld op den dienst 1921 V» van de geschatte opbrengst te plaatsen en op 1922 van die geschatte opbrengst te doen vloeien. God. Staten be richten met die wijze zich te kunnen vereenigen. Opnieuw wordt in stemming gebracht een in de vorige vergadering gedaan voorstel van den heer S. Kooger. om het presentiegeld voor zitting als lid van een stembureau te bepalen op f4.per keer. Vorig maal staakten hierover de stemmen. Thans wordt het voorstel verworpen mot 4 tegen2 stom men, voor stemden de heeren Kooger en Hollander. Een voorstel van den heer Sleutel om f3.— pre sentiegeld vast te stellen werd zonder stemming aangenomen. De commissie belast mot het nazien dor roke ning van gemeonte en Algemeen Armbestuur over 1921, bracht rapport uit. Zij hoefi. geen op- of aan merkingen en de rekeningen worden dan ook^onvor- anderd vastgesteld, die dor gemeente met een nadee- lig saldo van fl662.07>$; die van het Algemeen Armbestuur met een voordeelig saldo van f 818.31 H. De gemeentebegrooting on die van het Algemeen Armbestuur over 1923 worden aangeboden. Ze zul len worden nagezien door de raadsleden, uitgezon derd de wethouders. Vastgesteld wordt de verordening op de keuring van vee en vleesch voor deze gemeente. De heer Hollander vroeg, de verordening te laten circuleeren, doch voorzitter wees er op, dat het ge heel was een verordening voorgeschreven door het Rijk, terwijl de gemeenten moeten zorgen da' do vleeschkeurimg in werking is gesteld op 1 October.. Hoewel enkele leden meenden, dat toopassing van de verordening in de praktijk wel eens niet goed mogelijk is, wordt de veroidening goedgekeurd. Ook de Gezondheidscommissie Schagen keur de de verordening goed. Vastgesteld wordt een derde suppletoire begroo ting, dienst 1922. Ingekomen is een schrijven van ingezetenen van Callanstoog, waarin wordt medegedeold. dat door de medewerking van verschillende ingezetenen men is geslaagd in het bijeen brengen van de gel den voor een muziektent. Het is een solledo mu ziektent, die cck zeer zeker medewerkt tot ver fraaiing van het dorp. Basloten is de tont in eigen dom aan do gemeente aan te bieden on gevraagd wordt de tent voor muziekvereeniglngen en zang- gezelschappen te willen beschikbaar stellen. Voorzitter zegt, dat B. en W. na ampele bespre king, den Raad voorstellen de muziektent in eigen dom te aanvaarden. Spr. dankt voor de aanbieding en het doet hen. ge noegen. dat zoovel en der burgers gevolg hebben ge geven aan de oproeping gelden voor een dergelijke tent beschikbaar e willen stellen. De daargeatelde muziektent dient niet alleen voor verfraaiing, doch zal ook het vreemdelingenverkeer bevorderon. Spr. hoopt, dat de gemeente nog lang genoegen zal hebben van dit cadeau. Voorzitter komt thans terug op de meer-opbrengst van de plaatselijke inkomstenbelasting. Op de voor- loopig ontworpen begrooting voor 1923 vinden we het nadeelig saldo van 1921 tot een bedrag van f 1662.0B. en W. dachten nu de meer-opbrengst \ar de plaatselijke belasting aan te wenden, om dien post op de begrooting van 1923 te verminderen en spr. heeft daartoe een onderhoud gehad met den griffier van de Prov. Staten. Deze achtte dat wel mo- gelenk door een 4e suppletoire bergooting voor den dienst 1922 samen te stellen. Verder heeft het spr. gefrappeerd dat de gemeen te Harenkarspel de nooduitkeering over 1922, ge deeltelijk aanwendt om de belasting van 192Ó te ver minderen. Indien nu dit geoorloofd is, zou ook onze gemeente er in kunnen slagen, dat nadeelig saldo %&n 1921 van de begrooting van 1923 af te voeren. B. en W. zullen spoedig een onderzoek instellen, en in een volgende vergadering dan met een supple toire begrooting aankomen. Bij de rondvraag stelt de heer Hollander de vraag hoe de voorzitter denkt de werkloosheid te bestrij den. Voorzitter noemt dit niet een eenvoudige vraag en wijst er op, hoe men ten opzichte van de uit te voeren werken verkeert in een bijzonder stadium, wat spr. en ook andere personen belemmert meer voortvarend op te treden. De afwikkeling van den duinweg berust hij Ged. Staten en Rijk. Ook de quaestio Zuiderzeewerken stagneert door de verschillende vragon, door de regeering opgewor pen >on het benoemen van commissiën voor nader onderzoek. Aan de de3tijds ingestelde commissie is wel emedgedeeld dat vóór de Zuiderzeewerken f4.000.000 was uitgetrokken en dat dan aan het werk zou worden begonnen aan het einde van den herfst. Of het geld echter inderdaad besteed zal wor den, dat durft spr. nu niet op een briefje gevon, al hoopt hij het van harte. Wel ligt het bij B. en W. in do bedoeling te trach ten productief werk te Tinuan er. j, ;;cld voft.' te kunnen krijgen en al» de toestand too blijft, zal er binnenkort wel een voorstel van B. on w. zijn te verwachten. Do grootc kwestie is echter, welke werken moét je uitvoeren. De heer Hollander zegt, dat de menschen uitge trokken zijn en er moet dus iots gebeuren. De heer Kruisveld vindt hot Jammer dat niet met den duinweg kan worden begonnen. Voorzitter zegt, dat het op 't oogenblik met de land arbeiders vrijwel gaat, van do sfrandarbeldero kun nen oon paar eens een paar dagen aan hot werk, maar hel heft den toestand niet op. We zitten ook in den overgang van regoering en daardoor la hot moeilijk oen audiëntie te krijgen. Wat do werkloos held van do strondarbelders betreft, spr. heeft zich al eens gewend tot den hoofdingenieur to Alkmaar en tot don heer Kuipers van Petten, meur wat spr. te hooren kroeg, wa» niet veel bemoedigends, nl. dat over oen tijdsverloop van 4 a 5 maanden met strandwerk kan worden begonnen., Spr. wil nog wel eens naar Den Iïaag gaan on de resultaten in de volgende vergadering meedcelen. Vorder dienen we goed rond te zien naar werk., waardoor we de meuschen als vorig jaar te werk zouden kunnen stellen. Voorz. beveelt zich beleefd aan voor aanwijzingen, zoowel van raadsleden als particulieron, voer uit te voeren werken. De heer Kooger meent .dat er productief werk ge noeg is en van algemeen nut ook. Er zijn wegen ge noeg te beharden on dat is wel verdienstelijk werk ook en in de toekomst geen weggegooid geld. Voorzitter: En vorder, weet nog let» anders? De heer Kooger meent verder, dat er aar. 't strand ook nog wel werken zijn uit te voeren, werken, dié als zo uitgesteld worden, groote schadeposten voor het Rijk veroorzaken. Spr. wil wel eens met den foorzitter naar het strand gaan, om die werken, aan te wijzen. Voorzitter accepteert dat aanbod, dergelijke aan wijzingen zijn belangrijke factpron. Wat de wegen- boharding betreft, dat is een teore kwestie. De we gen zijn In hoofdzaak onder hot beheer van den polder Callantsoog. Wanneer nu de genioente gaat beharden, is het de bedoeling, ze van onderhoud over te geven dan den polder en dat beteekent du- een belangrijke finantieole uitgaaf voor don polder, die zich elk jaar herhaalt. Bovendien, wat vooi werk zit or aan, het is in hoofdzaak aankoop van materiaal. Do heer Kooger orkent dit, maar het Is tenminste een uitzicht. Er zijn wegen, die in slechten staat ver-* keeren en dan mag hot voor do gemeente of den pol der een kwestie wezen van geld uitgeven, men moet toch wat willen doen. Voorzitter zegt-, lemend te fijn. die de wogen goed wil zien, maar voor werkverschaffing betookent het niet». Spr. hoopt, opgaven van werken ie krijgen van arbeidors en anderen Je staart Je blind op hot vindon van arbeid. En toch, als hot zoo nog even door duurt, zal or steun moeten komen. Do heer Hollander vraagt opnieuw naar afschrif ten van de belastingheffing. Voorzitter zegt, dat do hoer Hollander wel inzage kan krijgen, maar overigens mag spr. ze niet afge ven, het. is niet voor openbaarmaking vatbaar. Spr heeft trouwens ook nog niet kunnen bekijken, dat er voor Hollander eenig belang in schuilt. De heer De Wit hoopt, dat de gemcontenaren niet direct, veel van hem als raadslid verwachten. Hij zal zich or eerst, in moeten werken, on ten opzichte van de bezuiniging is het een ïrtoeilijko tijd. Wan neer hij dan ook iu zijn verplichtingen tekort mocht schieten, hoopt hij op eenige tegemoetkoming van do gemeentenaren. Verder hoopt spr. op oen zake lijke behandeling door do verschillende partijen, op een prettig Bamenwerken in het belang van onze ge meente. -• Sluiting. uit voorraad leverbaar tegen den bespottelijk lagen prijs van Negen-aa-veertig cent. Boed- kooper dan reparatie. ANNEVELDT, Dorpen, SchAgcn. Reclames. Goede gewoonten, goede gezondheid. Een minder goede gezondheid komt zelden zonder oorzaak. Personen, die te veol eten, zich ovorwer- ken, te veel róoken, te veel alcohol gebruiken, laat naar bed gaan 011 geen lichaamsbeweging iu do bui tenlucht nomen, moeten in gezondheid achteruit gaan. Hun leefwijze is to laken. Slechte gewoonten overladen bet bloed met ver giftig urinezuur, dat zich ophoopt on de nieren ver zwakt. Wnrit do nloren werken als bloeafiIters; al» zij gezond zijn. filtreoren zij de onzuiverheden. uit«'t bloed, maar zy vorzwakken by overspanning. By zwakke nieren geschiedt de filtratie onvolkomen en blijft hot schadeiyk urinezuur ln het geirtol achter. Dit is do oorzaak van rugpijn, urinekwalon, duize ligheid, onnatuurlijke loomheid, verliess ft*n go- wicht, aanleg voor waterzucht, ontsteking van de nieren of blaas, rheumAtischo pijuen en zenuw achtigheid. Goede gewoonten verschaffen 6cn goedo gezond heid deer afvoer van, het urinezuur un verlichting van do taak dor nieren. Laat Fostar's Rugpijn Nie ren Pillen u hierin bijstaan; zy versterken zwakke nieren, lenigen do urnikanalen en regelen de blaas. Zij slagen zelfs in gevorderde gevallen van nierwa terzucht, rheumatiek, steen «u: dergelijke urinezuur- k wal en. Gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pil len. indien noodig, is op zichzelf een goede gewoon te; gij kunt geen verstandiger begin maken dan met dit speciale niergeneesmiddel. Te Schagen verkrijgbaar by de bekende drogisten a f 1.75 per doos. Donderdag was de eerste veedag en het weer werkte gelukkig mee en was dus geen beletsel voor een druk bezoek. Toch viel de belangstelling niet mee voor dozo expositie van rundvee en varkens. De inzendingen waren niet groot, hoewel de kwa liteit hier do kwantiteit vergoedde. De groote droog te heeft hier zijn invloed zeker wel doen gelden en eveneens de malaise die alles drukt, ook de liefheb berij voor den boer in zulke altyd wat dure inzen dingen. Van hèt vette vee waren er maar 22 stuks.. Var kens waren er eveneens niet veel, hoewel ook even eens prima. Alle fokvarkens waren dieren' inge schreven in het Noordholl. Groot Yorksliire Stam boek. Wy zagen maar 2 zeugen cn één beer van En- gelscho afkomst. Wy laten hieronder de volgende bekroningen vol gen: Geregistroerd vee, afd. Manneiyk Fokvee. Stierkal veren, geboren in Maart of April 1922. Als prijzen worden voor deze rubriek tot een maximum van 4 bronzen medailles plus f10.voor elke medaille uitgeloofd. Gerard, eig. C. Donker Az. te Hoogwoud, bronzen med.; Frans Constantyn Jacob 26, eig, Jb. Jimmink Hz. te Bnrsingerhorn, bronzen medaille; Frons Con- •«tantijn 2, eig. M. Sikkes U» Assendelft, v bronzen medaille; Jonge Jan, eig. A. Slot te Worvershoof, bronzen medaille. Sti9rk.9Jver9Tu gehore in Januari of Februari 1922. Ala pryzen worden voor deze rubriek tot een maximum van 4 bronzen medailles plus 10 gulden voor olko medaille uitgeloofd. Constantyn Jacob 19, eig. P. Zwart Az. te Hoiloo, bronzen luod.; Robert 3, oig. Jb. Jimmink Dz. te Schagorbrug, bronzen med; Consiantljn Jacob 21, eig. Jm. Dlaauboer Kz. te Bar- singerhorn; bronzen med.; Friso, eig. C. Fok te Boemstor, bronzen med. Jarige Stieren. Stieren, geboren tusschen 1 Mei en I November 1921. Ie prijs verg. zilv. med. pl. f20; 2e prijs zilv. med. plus f10. De le prijs verg. zilv. med. is aangeboden door de Fabriek van Melkpro ducten te Uithoorn. lefj es Jonge Max NII956, eig. A. Francis te Scha gen, le prijs. Stieren, geboren voor 1 Mol 1921 of daarmoo ge lijk gostelden. lo prijs verg. zilv. med. plus f25, 2e prijs Zilv. med. plus f 15, Se prijs br. med. plus f10. De le prijs verg. zilv. med. is aangeboden aoor den heer C. A. lieudeker to Alkmaar. Maximiliaan 14, eig. N. Kaan Kz. te Wierlnger- waard, le prys. Pel Blok 7, eig. C. Stapel Pz. te Hoogkarspol. 2e pr. Constantyn Jacob 12, eig. T. Wonder te Wierin gerwaard, 3e prys. Tweejarige en oudere stieren. Stieren geb. In 1920 of daarmoo geiyk gestelden. Op tal zijn geplaatst Pel Blok 3 voni J. v. Berke! te Wognum, Herman van II. J. E. v. Hoorn te Wie- ringerwaard, Pel Blok 2 van C. Stapel Pz. te Hoog karspel, Jan van A. Slot te Wervershoof, Balder van P. Wagenaar te Blnnenwyzend en Meine van P, Jonges Dz. te Beemster. Pel Blok 4, eig. C. Stapel Pz. te Hoogkarspel, 2e prys zilv. med. plus f25. Balder 25, oig. P. Wagenaar te Binnenwyzend, le prijs verg. zilv. med. plus f40. Meine 8, eig. P. Jonge» Dz. te Beemster, Se prys bronzen med. plus f10. Constantljn 19, eig. Jb. Jimmink Hz. te Baraingor- horn, le prys verg. zilv.. med. plus f40, aangeboden door de Alkmaarsche 'Courant. Constantyn 28, eig. P. da Geus en Co. te Stompe- toren, 8e prijs bronzen med. plu» f10. Hans 8, eig. Gebr. Ruyter te Ooster-Blokker, 2e prys zilveren med. plus f25. Kooien geboren in 1918 of vroeger, van erkende afkomst ingeschreven in het stamregister van een fokvereeniging. Op tal worden geplaatst: Joane Bounder 10 van G. Wonder Jz. te Berkhout, Mario 2 van Jb. Kaan Sr. te Wieringerwaard, Koosje 2, van 11. C. Kooy te Schagen, Tessel 10 van G. Blokker to Opperdoesj An na 11 van Gebr. Ruljter te Oosterblokkor, Dora 44 van wed. Jb. Beota to Deemster, Ai\ityker 3 van P. Jonges Dz. to Noord-Bcomster, Anna 8, ven don- zelfde, Allcmaria 3 van denzelfden en Chatteljon 8 van C. D. Kaaskooper te Oosthuizon. lo prijs, verguld zilveren medaille plus f25, An na 8; lo prys, verguld zilveren med, plus f25, Chatteljon 9, 2e prys zilveren med. plus f 15, Dora 44, 2e prijs, zilveren med. plus f 15, Tessel 10, 3e pr. bronzen mod. plus f 10, Mario 2 en een 3o prys, bronzen med. plus f 10, Andykor 3. Ongeregistreerd, drachtig voo: le prijs Joh. Kuhne te Boemstor; 3e prijs Jb. Lap te den Hoorn op Texel Idem zichtbaar dragende koeien met 57 breedo tandon: lo prys H. J. van Hoorn te Wieringerwaard. Idom zichtbaar dragende koeien met 8 breede tan den: lo prijs J. Jonk tePurmerond; 2e prijs P. de Ja ger te Beemster; 3e prys P. Neefjes te Wervershoof. Vrouweii|k fokvee. Kuikalveren, geboren in Febr., Maart of April 1922: Jansje 7 van Jb. Jim mink Dz. to Schagerbrug, Meta 7 van Jm. Blaauboer te Barsingerhom en Ensius 12 van C. Stapel Pz. te Hoogkarspel, elk een bronzen medaille. Kuikalveren, geboren iu December 1921 of Januari 1022: Loontje 4 en Lotje 18 van Jb. Jimmink Hz. le Barsingorhorn on Maartje 4 van Joh. H. Köhne te Beomster, elk een bronzen medaille. Hokkelingen, geboren na 1 Mei 1921: le pr. Juliana II van C. Stapel Pz. te Hoogkarspol, 2e pr. Blok 36 van denzolfde, 3e pr. Tessel 11 van G. Blokker to Opperdoes. Hokkelingen, geboren voor 1 Mei 1921: Anna 15 en Anna 16 van P. Jonges Dz. te Boomster, elk een Ion prijs, Marie 5 van P. Otjes Mz. to Beemster cn Lijsje 8 van Joh. H. Köhno, aldaar elk een 2en pry», Betje 12 van denzelfde, Leentje 3 en Letje 17 van Jb. Jimmink to Barsingorhorn, elk een 3en prijs, Tesselaar 20 van D. Kaan Kz. te Wleringerwaard, Ensius 11 van C. Stapel Pz. to Hoogkarapei, Fodora 8 van P. Jonges Dz. to Beemster, elk een eerv. verra. Melkvee. Vaarzen, van erkende afstamming on in controle voor het melkondorzook: lo pr. Anna 14 van P. Jonges Dz. to Beemster, 2o pr. Geertje 15 vari Gebr. Ruyter te Oosterblokkor; 3e pr. Aafje van J. Koopman Jr. te Beemster, 4o pr. Chatteljon 8 van Jonges voornoemd, 5o pr. Trien 6 van P. Wijdenes te Twisk, 6e pr. Fedora 7 van Jonges voornoemd, Maart je 2 on Cato 2 van Joh. H, Köhne te Beem ster en Koe 7 van P. Donker Jz. te Hoogwoud, elk een oorv. vomielding. Twentors van erkende afstamming on ingoschre- ven in hot 'stamregister van oon fokverooniging: le pr. Dlna 2 van Gebr. Ruyter te Oosterblokker, 2e pr. Hoorn van C. D. Kaaskooper te Oosthuizon, 8o pr. Tietje 21 vim P. Wij denos te Twisk, Iofjo 3 van A. Francis io Schagen, Koitje 6 van M. Ho» te Aasen- delft, Mario 10 van P, Donker Jz. te Hoogwoud, elk oen eorv. vermelding. Tweetors van niet erkende afstamming en inge schreven in hot fokr«\qi»tèr var 'een fokvoreeinging: lo pr Jacoba van M. Ruyter te Ilauwert. Koeien, geboren in 1918 of vroeger, van niet er kende afstamming, en ingeschreven ln het slem- of fokregister van een fokvereeniging: lo pr. Nine van. W. Jongens te Beemster; 2e pr. Roosje van Gebr.- Ruyter te Oosterblokker, So pr. Pegoud' van Joh. H. Köhne te Beemster. Zichtbaar dragende niet melkgevende koeien, in geschreven in het stam- of fokregister- van een fok vereeniging. Op het ta.1 werden geplaatst: Tessel 6 van G. Blok ker to Opperdoes, Prinses 5 van M. Hos te Assen delft, Lize 9 van M. Kleijne Jz. aldaar, Maartje 31 van N. Kaan Kz. te Wieringerwaard en Jacoba 3 van C. Donker te Twisk (deze beide laatsten opgenomen uit rubriek: „Koeien, geboren in 1918 of vroeger, van erkende afstamming en ingeschreven in het stam register van een fokvereeniging") le pr. Maartje 31, 2e prv Prinses 5, 3© pr. Tessel 8, 4e pr. Jacoba 3, 5e pr. Lize 9. Schotten van erkende afstamming, volgenB het over to loggen dekbewys, minstens drie maanden drachtig: le pr. Tryntje van Jn. Schenk Kz. te Wieringer waard, 3e pr. Truu» 3 van A. Winkel Pz. te Moer beek en Lijsje 6 van Joh. H. Köhne te Beemster. Koelen met hooge productlegegevens. Koeien, geboren in 1919 of daarmee gelljkgestol- den, ingeschreven in het Fok- of Stamregister van een Fokvereeniging, waarvan een melklijst overge legd kan worden met een opbrengBt van minstens 135 Kg. vet mot oen gehalte van. minstens 8 pet. volgons do berekende jaaropbrengst of 280 dagon. le pr. Dina 2 van Gebr. Ruyter te Oosterblokker, 2e pr. Anna 13 van P. Jonges Dz. to Noord-Deem ster, 3e pr. Alida 14 van P. Focker to Beemster, 4e pr. Sophie 10 van D. Laan te Berkhout., 5e pr. Do ra 2 van J. A. Heidenrijk aldaar, 6e pr. Jeane F 1 van G. Wonder aldaar. Koeien, geboren in 1918 of daarmee geiykgestel den, ingoschreven in het Fok- of Stamrogistor van een Fokvereeniging waarvan een melkiyst overga logd kan worden met een opbrongst van minstens 170 Kg. vet met een gehalte van minstens 3 pet. volgens do berekende jaaropbrengst of 280 dagen. le pr. Charlotte 3 van Jb. Kaan Kz. Sr. te Wie* ringerwaard, 2e pr. Maartje 31 van N. Kaan Kz. al daar, 3e pr. Ensius 9 van C. Stapel Pz. te Hoog- kartpel, 4e pr. AUd* 4 van K. Foek* te Awsaudelft, 5c pr. Jacofca 3 van C. Donker te Twisk, 6t pr. Oer- retle van J. A. Heidenrijk to Berkhout. Koeien, geboren in 1917 of vroeger, ingoschreven in het rok- of Stamregister van oen Fokvereeni ging, waarvan een inelkiyst overlegd kan worden met oen opbrengst van minstons 200 Kg. vet cn een gehalte van minstens 3 pet., volgen» de berekende jaaropbrengst of 280 dagen. lo pr. Anna 0 van P. Jonges Dz. te Noord-Boem- ster, 2e pr. Blok 13 van C. Stapel Pz. te Hoog karspel, 3o pr. Pietje 7 van F. A. F. Groneraan to Wioringerwnard, Dora 76 van denzelfde, Neoltje van C. P. Hartog te Beemster en Anna 0 van Jonge» voornoemd, elk een eervolle vermelding. Aan Anna 6 word ook de eore-prijs (medaille van de Koningin-moeder) toogekond, uitgeloofd voor de driet rubrieken productiodieren. Vet vee. Vette kooien, niet afgewisseld: le pr. P. Mot Pz., 2e pr. C. Bleeker, 3e pr. K. Dekker, 4e pr. J. Brommersma, le eereprijs K. Dekker, 2e eereprijs J. Murks, oorv. vorm. P. Met Pz., allon to Beemster. Vetto koeien, afgewisseld: le pr. J. N. de Ridder te Purmer ,2e pr. J. M. de Ridder aldaar, 3e pr. C. Bleeker te Beomster, 4e pr. G. Borst Gz. te Oterleck. Vette varken». Drie votte varken» (hot meest geschikt voor de binnonlandsche markt): le pr. om extra prijl voor fijnste vleeschvarken, Jb. Kant Gz. te Burgerbrug (Zype), 2o pr., een eerv. verm., P. Frans te Heiloo. Dezen zelfden dag werd in de Harmonie de 75ste algemeeno vergadering gehouden van de Holl. Mij, v. Landbouw. Onder de talrijke aanwezigen merkton wy op den heer Van Hoek, dir.-generaal van den Landbouw, den hoer Molhuyaen, secr. van het Nod. Landbouwcomitó, on mr. C. P. Zaaier en den heer K. de Boer Cz. De dir.-generaal wonschte do Maatschappij' van Landbouw geluk met haar 75-jarig bestaan en deel de verder mede, dat het H. M. de Koningin had be haagd den heor v. d. Koogh te bonoemon tot officier in do Oranje Nassau-orde. Vertegenwoordigd waren 64 afdeelirigen, uitbrengende 171 stemmen. N. II. 86, Z. H. 85. Tot voorzitter van N. H. Juor stem ming gekozen de heer I). de Boer Dz. te Stompeloren (alhoewel eenige candidaat, was verkiozing bij ac clamatie tegen de statuten). Tot N. H.-afgovaar- digden van het hoofdbestuur werden gekozen de hooren K. Broobaart Jzn., J. H. M. Eveiein, H. W. Kuhn, P. Stapel en K. Kuiper. Tot Z. H.-afgevaar- digden de heeren A. N. Vaandrager, P. S. Overwaar den, H. v. Eelen, W. J. den Hertog cn A. v. d. Lelie, De heeren G Meqreboer, M. J. de Lint en A. J. Peock werden gekozen tot leden van do financieel© commissie. Do begrooting word goedgekeurd. Na uitvoerige boeproking nam do vorgadoring de Volgendo motie aan, gestold door den hoor H. K. Koster to Wieringerwaard: „De algemeeno vergadoring van de Holl. Maat- schappy van Landbouw, te Alkmaar byeen ver klaart met groote vrees vervuld to zijn voor de toe komst van het Ministerie van Landbouw, Handel en Nijverheid en hoopt, dat de Regeering maatregolen zal treffen, waardoor voorkomen wordt, dat dit Departement uit elkander wordt gorukt, en besluit deze motie ter kennis van de Regeering te brengen." Vrijdag was de dag vaa de fokveegroepen, de fok- veedag. Dat is steeds een dag, die, als zo niet aan een ton toonstelling verbonden is, groote belangstel ling trekt. Zooveel te meer zou dat nu hot geval zijn geweest, nu de tentoonstelling nog van allerlei aanbood om den dag aangenaam on rv-Mig te vullen. Maar helaas, het was wodorom oen l/^uotolooze boel. De regen zweepte onophoudeiyk ovor het ter rein on alles verregende. Jammer, echt jammer,"' want evenals Donderdag was er ook Vrijdag een keur van rundvoe on scha pen, dat do roem van Noordhollands veestapel hoog hield. Wy hoorden menige kenner volop zyn bewon dering uiten. Wat had, hot anders kunnen zijn als een vrieudeiyk zonnetje die prachtige qpllectie rundvee en schapen eens had beschenen. Dan was do demonstratie van het bokroonde vee een lust der oogen geweest, nu was hot zoo echt triest, Wy laten hier do bekroningen onder volgen: Klasse IX, Fokgroepon. 5 hokkelingen van er kende afkomst, afstammende van één stier: le prys, verguld zilveren mod., plus f25, Vader Constantijn 19; hokkelingen: Loentje 3, Anna 10, Een hoorn I, Ie je 17, a'an Jb. Jimmink Hz., Barsinger hom on Meta van Jm. Blaauboer Kz. Barsmger- hjira. 2o prijs, zilveren modaille, plus f20: Vader Albert Jan 2: hokkelingen: Bertha 8, P. de Boer K.Az., Pio- tertjo 9, F. IJt Dz.,- Maartje 14, P. K. Jongojon», Aagjo 18, S. IJff; Jansje 6, C. Boekei Kz., allen to Asondelft. 8e prijs, zilveren medaille, plu» f 15: Vador Pel 2; hokkelingen: Rood 26, J. Bruljn. Rood 25, J. Bruyn, Kofje 2, E. Dz. Govers, Blesh, D. Giynis, Ant 2, P. de Boer. alen te Stompeloren. Eervolle vermelding: Vader Jonge Frans 25; hok* kolingen: Sientjo 4, N. Stammes, N. Niedorp; Ma rie 10, Jb. Rootje», O. Niedorp; Anna 14, Jb. Kooij, Glas 0, Jb. Kooy en Zwarte Cruse 13, N. Stammes, allen te N. Niedorp. 5 Molk vaarzen van erkende afkomst, afstammend van één stier: 1» prijs, verguld zilveren medaille, plu» f30: Va der Meine; muikvaarzen: Anna 14, Chatteljon 8, Fe dora 7, P. Jonge» Dz., Maartje 2 on Cato 2, Joh. H. Köhne, allen te Beemster, lo prijs, dito: Vador Jongo Frans; melkvaarzen: Aafjo 6, Anna 10, Aafje 5, Grietje 6, Emma 8, J. Koopman Jz., Beemstor. 5 Twenters, molkgevend en van erkende afkomst, ingeschreven in het stamregister; afstammond van 1 rtier: le prys, verguld zilveren modaille, plus f25: Va der Jan; Twenters: Teetje 21, Trien 5, Geertje 3, Jan na 5 en Teetje 22, P. Wydenes, Twisk. 2e prijs, zilveren medaille plus f20: Vader Ju weeltje Gerard; Twenters: Marie 13, Maj-ie 10, Aagje 4, Marie 12 en Corneliske 2, P. Donkor Jz., Hoogwoud. 3e prijs, zilveren medaille, plus f 15: Vader Frans Adolf 4; Twenters: Lap 2, Witvoet, S. Kalverboer, Stompeloren; Detje 6, Janke 3, E, Dz. Govers, Alk maar en Bertha 5* J. M. Bakker, Stompeloren. 3e prijs, dito: Vader Albert Jan 6; Twenters: Koi tje 6, M. Hos, Geert 12, P. K. Jongejans, Aagje 12, S. IJff, Suzanne 2, Jan IJff, en Duif 16, K. Aaijes Wz. allen te Assendelft. Een koe, ingeschreven in het stamregister van een Fokvereeniging, met minstens 4 afstammelin gen, kinderen en/of kleinkinderen: le prijs, verguld zilveren medaille, plu» f 25; Moe der Anna 6 en kinderen: Anna 8, Anna 9, Anna 10, Anna 12, Anna 13, Anna 14, Anna 15 en Anna 19., P. Jonge» Dz., Beemster. 2e prijs, zilveren medaille, plus f 20: Moeder Char lotte; kinderen: Charlotte 2, 3, 4, en 5, Jb. Kaan Jr, Wieringerwaard. 3e prijs, bronzen medaille, plus f 15: Moeder Gre- ta 7, kinderen: Greta 21, 25, 29, 80, A. Dz. Sleutel, Wieringerwaard. 6 Runderen van èrkende afstamming, toebehoo- rende aan één eigenaar, tevens fokker. le prij» verguld-zilveren med. de heer Jb. Kaan Sr. te Wieringerwaard. 2o prys zilveren medaille plus f20 de heoij G* Blokker te Opperdoes. 3e prijs bronzen medaille plus f 15, de heer I. Koop man te Beemster. 8 Rundoren van erkende afstamming, toebehooreer de aan één eigenaar tevens fokker. By deze collec tie moeten minstons drie melkgevende dieren zijn. le. prijs A verguld-zilveren med. plu» f25, de heer P. Jonge» Dz. to Beemster. le prys B, dito de heor C. D. Kaaskooper te Oo»t- hulzen.

Schager Courant | 1922 | | pagina 9