J. Ranke Ringsteken op Fietsen LOGÉ-ARMBAND, Petreleumkachels I „GODHr-KACHELS J. ELZAS ZOON liet van oié bekende en soiiede adres L Aangifte v. Leerlingen Aardappelrooiers een BAKKERSKNECHT. Rij- en Werkpaard, Sierkachels Hoogzsjde E 25, Schagen. Potosi-Silyer Lepels en Vorken, HYPOTHEKEN, L. F. Tb. KOELMAN, Staatsloterij BAL NA. R. NAP - Luijcwinkit. een gouden f 13.—. f 20.-. f 25,—. Telel. Int. No. 77. Grossier in Galanterieën, Sajetten, Garen, Band enz. Nlkkfilwareii s Lederwaren Staalwaren Speciaal vestigen wij Uwe aandacht op onze prima te Schagen. Aanvang der Lessen op 30 September a.s. sterdam. Plotseling begon het paard achteruit te loopen met het gevolg, dat de kar te water reed en het paard verder mee trok. Het dier sloeg ach terover en vloog over den kop te water. De groenten- handelaar, Fransman, zat met een zevenjarig neefje op den wagen. Het kind verdween dadelijk in de diepte. Fransman kon nog even zwemmen, maar zenk ook. Omstanders schoten te hulp, maar het mocht niet meer gelukken beiden te redden. De beide ongelukkigen bleken onder den wagen te liggen. Eerst toen het Gemeentelijk Reddingtoestel de wagen en het paard waren opgehaald, kon naar de drenkelingen worden gedregd. Het lijk van den man was spoedig opgehaald. Naar het knaapje werd geruimen tijd gezocht. DOODGEREDEN. Een oude dame reed gistermiddag op een driewie ler in de Groot-IIertoginnelaan te 's Gravenhage, meldt het Vad. Op het punt, waar de tramrails aan beide zijden van den gesplitsten weg liggen, reed zij lir.ks van de rails maar nog op de rechterhelft van den weg. Plotseling werd zij gegrepen door den meu bel-vrachtauto, waardoor zij van haar rijwiel wefd geslingerd en onmiddellijk dood was. DE KONINGIN TERUG. De Koningin en Prins Hendrik zijn met een extra- trein gisteravond halfzeven fe Oldenzaal aangeko men en vertrokken na een oponthoud van zes mi nuten naar Het Loo. De heer Vos de VVael, burge meester van Oldenzaal, was op het perron ter be groeting aanwezig. Een dochtertje van den burge meester bood do Koningin bloemen aan. VOORZITTER TWEEDE KAMER. Benoemd tot voorzitter van de Tweede Kamer voor de tegenwoordige zitting mr. D. A. P. N. Koo ien, lid dier Kamer. ANGSTIGE UREN. De berichtgever van het Ildbld. te Helder schrijft: Meestal is er, na een stranding op de kust van de pogingen tot redden en afbrengen van schip en be manning niet veel te zien. omdat zoo'n stranding te ver uit de kust geschiedt. Toen wij evenwel Dins dagmorgen bericht kregen dat men van uit het had paviljoen te Huisduinen duidelijk kon zien, hoe een klein scheepjo in de Zuidergronden gestrand was, en dit men zêlh de opvarenden in het want kou zieiri zitten, vonden wij deze gelegenheid te zeldzaam om haar te kunnen Jalcn passeeren- Inderdaad was het gestrande scheepje duidelijk te zien. Door een langen kijker was duidelijk te onderscheiden hoe het scheepje reeds voor pet grootste deel ondier water zat en nog slechts een gedeelte van de tuigage er boven stak. Bij nog scherper 6picden kon men zelfs tweo menschen in hot want zien zitten. Inmiddels wbb do sleepboot „Cycloop" van de firma Wijsmuller, die toevallig buiten was, naar de plaats der stranding gestoomd. Zij kon evenwel geen hulp bieden, omxku zij de boot niet bereiken kon., en zij stoomde haastig naar de haven,, teneinde de reddingboot van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij te halen. Deze was roods geheel in gcreeahéid gébracht én bemand. Spoedig kwam een marine-vanrtuigje. dat haar de haven uitbracht en overgaf aan de inmiddels naderbij gekomen „Cycloop". FuU speed ging het nu naar builen. Het was uiterst spannend de bewe0.ngcn der beide booten in den kijker te volgen. Door de ruil speed stoo- mende sleepboot kwam het kleine reddingsbootje, dat er achter hing, in het zog, on groote zeeën slóegen Van ooccnblik tot oogenblik over haar hoen. Rechtop stond de stuurman; geen stortzee kon hem van zijn plaats krijgen, en de mannen in de boot bogen slechts net hoofd als het zeewater over hen heen gudste. Flink doorkliefde de sterke „Cycloop,, het water en in anflstige spanning slond men aan den wal naar de verrichtingen to kijken. Zullen de mannen, die daar boven in 't want zich vastklemmen, zich slaande kunnen houden? Neg wei een huif uur zal het <hiren alvorens de boot het RCstniiido schoepje heeft bereikt. Veer turen door don kijker: de m.isten, dj© nog boven het watcc uitsteken, worden kleiner, liet scheepje zinkt meer en meer weg in In t zandHet groote zeil1 is in flarden gescheurd en waait heen en weder; niets is er te zien dan de wijd heid >un den onafzienbaren waterplas met de wit- gckuiMe, wo-jsl-rollende golven. En tiaar midden in het stuk mast inet de bciide mannen. Meer en meer scheurt het groote zeil; en nog al tijd stoomt de „Cycloop" met spoel naar de plaats 'der stranding. Zal zij tijdig genoog komon? 12 uur. De reddingboot is op de plaats der stran ding aangekomen; zij manoeuvreert rondom het .schip. Er is maar één man meor in het want te zien. Zou de andoro opgenomen zijn door do boot? Daar verdwijnt ook do tweede. Plotsoling waait het ge scheurde zeil omhoog en ziet men de beide mannen, thans aan bakboord, in het want zitten. Blijkbaar kan de boot hen nog niet bereiken. 12.15. Het schip zinkt dieper en dieper. De mast steekt nog slechts voor de helft boven water uit. Nog altijd hangen do mannen in 't want. 12.20. De reddingboot zet thans met kracht van hot schip afZijn den menschen er in? Het vervolg van dit verhaal speelt aan de haven, Want toen eenmaal de sleepboot met de redding boot weder zee gekozen had, was er niets meer to zien dan de zinkende masten op zee den do grijze, sombere golven. Ongeveer halftweo verscheen de „Cycloop" weder om den hoek van den dijk en stoomde zij met de reddingboot op sleeper, 't Mars diep in. Gelukkig, de vlag wappert de men schen zijn or op. Van allen kant liepen de men schen uit om het binnenkomen te zien. Wij zien ze dicht, langs de kust naderkomen, de bemanning van do reddingboot, in oliegoed gehuld, druk bezig met waterhozen. Blijkbaar is de boot lek geslagen en in derdaad bleek dit dan ook bot geval te zijn. Daar komen ze binnen. Wat zien de menschen er vreoselijk uit! Een is zonder zuidwester en zijn nat te haren zitten tegen zijn voorhoofd geplakt; een tweede, de oude Adrianus Kuiper, heeft een-wond onder het oog. En allen drijven ze, trots oliegoed en gummi schoeisel. Ze drijven, en als ze de laarzen uittrekken, stroomt het water er uit. Ziehier het aaneengeschakeld verhaal van deze redding, die gelukkig geen menschenlevens heeft gekost. Toen do „Cycloop" bij het scheepje een Engelsch schoenortje, de „Alford", geladen met lood en komende van Portsmouth met bestemming naar Hamburg kwam, zat dit reeds geheel onder water Twee der opvarenden zaten in het want. Men kon er onmogelijk bijkomen, daar groote stortzeeën over hen heensloegen. Toen men met de reddingboot bij hot schip kwam, werd deze losgemaakt en trachtte zij verbinding met de menschen te krijgen. De „Cyc loop" zag toen een sloep drijveD, die bij het losma ken was losgoslagen en afgedreven, en waarop een man zat (do sloep dreef onderstboven). De „Cycloop" stoomde hierop dwars door de branding, do on diepte over om dezen man, die later de kapitein van het vaartuigje bleek te zijn, te redden. De red dingsboot kon aanvankelijk geen verbinding krij gen met de schipbreukelingen, omdat het schip, zoo als reeds gezegd, geheel onder water zat en den vollen golfslag moest doorstaan. Na eenige vergeef- sche pogingen keeg men eindelijk een stuk zeil van bet schip te pakken, waardoor men thans verbin ding had verkregen. Nu kon men de menschen er af balen, waarbij de reddingboot op het wrak stootte en lok sloeg. Aan boord van de „Cycloop" werden de mannen, die meer dood dan levond waren de man op de boot viel bewusteloos neer en moest met toepassing van de voorschriften voor redding van drenkelingen worden bijgebracht allerharte lijkst ontvangen, en van droge kleeding voorzien. De reddingboot, die tegen den ankerspil van den schoener was geslagen, werd zoodanig beschadigd, dat zij waarschijnlijk door een nieuwe zal moeten worden vervangen. Kapitein van de „Cycloop" was B. Kuiper; salva- gechef A. Sieuwertsen. LANGENDIJK. Er wordt van woekerprijzen gesproken, die de bak kers in Amsterdam voor hun brood vragen. Het blijkt daar 20 cent per 8 ons te zijn., terwijl één bakker voor 16 cent verkoopt. Zooals bekend, is hij voor dien euveldaad geboycot. Hoe moet men de prijzen nu noe-1 men aan den Langendijk, waar 28 cent voor 8 ons brood wordt betaald. Helaas missen we hier een coöperatie of broodfabriek, die prijsregolend optreedt. Die goede tijden schijnen voorbij. Wie neemt het ini tiatief om daarin verandering te brengen. NOORDSCHARWOUDE. Ds. Harrostein, vroeger predikant bij de Gerefor meerde Kerk alhier, thans te Medan, heeft een be roep ontvangen bij gelijke gemeente te Soerabaja LANGENDIJK. De verwachtingen omtrent den oogst van winter- kool zijn niet bijzonder hoog gespannen. Wel zal dc quanliteit meevallen, doch men vreost voor de qua liteit. Door den te vluggen groei zal de kool de noo digo vastheid missen, die voor winterkool een be geerde eigenschap is. In de winteraardappelen wor den al verschillende zieke knollen aangetroffen. ZUIDSCHARWOUDE. De kermis 1922 is weer geweest. Nog zelden zal het weer zoo zijn tegengevallen ale dit jaar: regen en nog eens regen, gepaard met wind. Dat deze weersgesteldheid zijn stempel op de kermisdrukte zotte is duidelijk. De kinderen liepen, voor zoover ze er nog uit gingen, koud en druilerig op straat, de ondernemers van kramen en stalletjes stonden haast, te verkleumen bij hun nering. Dé ouderen bleven thuis en hadden er wijselijk geen trek in «en nat pak op de kermis op te loopen Gelukkiger wa ren zij, die in de termen vallen, in de danszalen een toevlucht te vinden. De kasteleins Boers. Do Geus en Kramer hebben hiervan geprofiteerd en on dervonden in mindere mate de gevolgen Aan de ongemakken van het weer, althans in veel geringe- mate dan de kramen- en staliotjes-menschen. Do „zweef" heeft het zeer slecht, gehad: Dinsdag is hij zelfs niet open geweest, en ook de andoro dagen was de nering zeer slap. Van het slechte weer heeft de bioscoop geprofiteerd. Die was bij iedere voorstel ling stampvol.: men wilde toch eens ergens been en waar was men dan beter dan hoog en droog in de bioscoop. Hier was voor iedereen wat te genieten, voor jong en oud, voor hor», die voorliefde hebben voor het dramatische, en vooral ook voor degenen, wien het blijspel moer bekoort. heer Schinkel de ondernemer van de bioscoop, zal er zijn reden wel toe hebben, doch we zouden wenschen, dat ook uit sluitend meor kindervoorstellingen weiden gegeven. Tal van. kinderen woonden nu voorstellingen hij. waaraan zij weinig hadden, de tendenz althans ging voor nen geheel te loor. In café Stoffers trad het Duo Diddörich op. dat me nigeen een pleizlerig ooger.blik heeft bezorgd. Ovari geus was het stil. Van baldadigheden hebben wc niet gehoord. Dut or zoo Uier er» daar eentje was. die te rijkelijk aun Baehus had geofferd, schijnt, nu eenmaal inhaerent te zijn aan een dorpskermis. 'Dat dit. door of ondanks het verbod was, dat na 8 uur geen sterken drank meer mag worden getapt, dur ven we niet booordeolon. Of dit verbod getrouw is nagekomen, kunnen we niet berichten. Dat hoi ver bod de geheelonthouding is ten goede gekomen, be twijfelen we even. sterk als het succes dat men er- wacht van een poging om iemand tegen zijn zin ge lukkig te doen zijn. Het, optreden van „Het. Kleine Tooneel" met „Ar moede zoekt Uitvluchten" bij den heer Kramer is een succes geweest. Mooi, vlot spel, dat door meer dan 300 bezoekers van begin tot eind met stijgende aandacht is gevolgd. WIERINGEN. Uitslag bekroningen „Flora"-teriioousf.elling: a. Uitgereikte „Primula": le prijs niet toegekend; 2e prijs S. Koorn Vz.; 3e prijs P. Hellingman; io prijs S. Bakker Jz.; 5e prijs M. Tijsen Nz.; 6e wijs Wed. P. Rotgans: 7e prijs P. Pool; 8e prijs Wed. J. Her mans; 9o prijs S. Tijsen Jbz.; 10e nrijs C. Kool Cz. Sr. b. Uitgereikte ..Lonicera": te prijs P. Tijsen Dz 2e prijs Elb. Bakker; 3e prijs Jb. Hoijblok; 4e prijs S, Bakker Jacz.; 5e prijs N. Stadig; 6o prijs Wet'. U. Rakker; 7o prijs J. Kaleveld. c. Uitgereikte grasplant: le prijs M. Gorter; 2o pr R. Kaleveld; 3e prijs P. Hellingman. d. Groepen: 1. M Ileijblok, 2. S. Koom Sr.; 3. K. Wit. 4. C. Koorn Vz., 5. M. Gorter. e. Mooist gekweekte plant: 1. N. Bakker Sz„ 2. Jb. Tiisen Mz. 3. P. Poel. f. Bestuursprljzen voor groepen: 1. Jb. Lont C. Jbz.; 2. D. Bakkor, 3. Elb. Bakker, 4. Jb. N. Tijsen, 5 H. Stadig. g. Bestuursprtjzeii voor ter opluistering ingezon den planten: 1. Wed. It. Bakker, 2. C. Koorn, 3 J. Metselaar, 4 N. Stadig, 5. P. Hellingman, 6. N.Lont Cz., 7. J. Kaleveld, 8. N. Bakker Sz., 0. K. de Haan; 10. W. Snooij, 11. W. Snooij, 12 J. Poel, 13. J. Wieg man, 14. W. Snooij, 15 N. Lont Cz16, Wed. R Bak ker, 17. D. Lont Cz. Het aantal inzendingen, bedroeg ongeveer 500 stuks De prijzen bestaan in bloemen en planten. Uitslag wedstrijd „Kwade Trien Zoenen", 20 deel- nemers(sters): le prijs rnej. N. Lont Jbd.; 2e prije de heer J. Gorter Jz.; 3e prii mej. G. Bakker lid.; 4e prijs mej. S. Koster Ha, Uitslag ringsteken mot paard en kar voor heer en dame.. 17 naren namen deel: le prijs J. Tijsen Mz. en Pietje tijsen; 2e prijs Jb. Bruul en echtgenooie; 3e prijs C. Zomerdijk en G. Bakker Hd.; ie prijs J. Poppen en echtgerioote. Dn prijzen bestaan uit (voor beide wedstrijden) lu xe voorwerpen. GAS VERSTIKKING TE NIJMEGEN. Uit Nijmegen, 20 September. Hedenmorgen kreeg de melkboer aan do woning in de Jan van Galen- straat 65 geen gehoor. De deur was niet gesloten, binnentredend vond hij de bewoners, een bejaard echtpaar, overleden ten gevolge van gasvergiftiging. Het lijk van den man, den 64-jarigen H. W. Jeu ken, lag in de keuken. Dat van diens 67-jarige vrouw bevond zich op de W. C. Een gascomfoor in de keu ken stond open. De lijken waren reeds verstijfd. De ongelukkigen hebben vermoedelijk reeds gister middag den dood gevonden. De man was oud-chef van de Tractie der spoor wegen en haid een goed pensioen. Niets wijst er op, dat hier van moedwil sprake zou zijn. De lijken zijn naar het R.-K. Ziekenhuis overge bracht. Tel. DIENSTWEIGERING. Maandagmiddag weigerde een militair, die in een troep meemarcheerde, op de Torenlaan te As sen, verderen dienst, meldt de „Asser Crt." Hij leg de zijn ransel aan den kant, en volhardde in zijn weigering. Nadat eenige sergeants nog getracht had den hem tot rede te brengen, word hij naar de ka zerne overgebracht, alwaar de zaak verder onder zocht wordt. OPHEFFING VAN DE RECHTBANK TE TIEL? Men meldt, dat het in de bedoeling van de regee ring ligt, de opheffing van de arondissementsrecht- bank te Tiel te bevorderen. LOONSVERLAGING. Aan de Machinefabriek te Hengelo zal een loons verlaging intreden op 1 November en 1 Januari, tel kens met 5 Een gedeelte van de fabriek wordt des Zaterdags voorloopig stopgezet. Met de af dee ling gieterij was dit in den afgeloopen zomer reeds het geval. De arbeiders dezer afdeeling ontvingen een vergoeding van 50 Deze vergoeding wordt nu ook ingevoerd voor de overige betrokken werkplaat sen. Bovendien is een regeling gemaakt, waardoor de gehuwden en kostwinners, die een gedeelte van hun winstaandeel hiervoor laten staan, een toeslag krijgen tot op hun volle (door loonsverlaging ver minderde) weekloon, terwijl de directie uitbetaling daarvan garandeert tot 1 Juli 1923. EEN VERRASSENDE ONTDEKKING. Dezer dagen kwam te yianen een bejaarde weduwe die met een harer dochters samenwoonde, te overlij den. Een andere elders wonende gehuwde dochter, die het alles behalve breed had. kwam tot de verras sende ontdekking, dat de betrekkelijke armoede, waarin haar moeder en haar zuster geleefd hadden slechts schijn was geweest, want zij vond in verbor gen hoekjes schatten van geld en kostbare dingen. Achteraf bleek, dat het tweetal er waarschijnlijk een clandestiene bank van leening had op nagehou den. BURGERVLOTBRUG. Gister, Woensdag, had alhier in het café van den heer Constant de openbare verkooping plaats van het huis met land van wijlen den heer R. Delver Pz. Huis, schuur en erf, en drie perceelen weiland, te zamen groot 4.38.20 H.A., is gekocht door den heer G. Timmerman te Petten, voor f7981. Hot erfpachtrecht tot 1 Jan. 1029 van 0.65 Aren poldorgrond is gekocht door den heer D. Groot te Petten, voor f 25.—. De verkooping had plaats ten overstaan van No taris G. Vrijburg te Zijpe. DE VERLOVING VAN DEN EX-KEIZER. Men meldt uit Doorn aan het HJdbld.: halen; maar het spreekt vanzelf, dat wanneer er eens een besluit zou kunnen -vallen dat niet aan den zuinigheidseisch beantwoordt, ik van u toe passing van art. 32 3e lid der Provinciale Wet ver wacht. Eindelijk zou het mijnen ambtgenooten en mij niet anders dan aangenaam zijn, wanneer mijn aan dacht werd gevestigd op maatregelen van booger hand, welke geldelijke gevolgen voor de plaatselijke kassen medebrengen, zonder dat hetzij het geweste lijk, hetzij het gemeentelijk bestuur de onvermijde lijkheid erkent. Ik fcal dan niet verzuimen met den Minister, onder wiens verantwoordelijkheid zooda- ige maatregel is genomen, in overleg te treden. BURGERBRUG. Op de vergadering van de Vereeniging Straatver lichting werd besloten don lichttijd in don a.s. win ter to doen duren van 24 September—1 Maart. Tot bestuurslid werd gekozen de heer G. Boontjes, in de plaats van den heer K. Boe, die moest aftreden on niet herkiesbaar was, CALLANTSOOG. Nabij strandpaal 11 ie gevonden het in verren staat De felicitatieregisters zijn heden op het poortge- van ontbinding verkeerend lijk, waarschijnlijk van bouw ter teekening neergelegd. een jongen, die bij het baden verdronken is. Het is De eerste verlovings-speech werd gisteravond uit- op do Algemeene#Begraafplaats alhier begraven, gesproken door Baron Van Tuyll van Serooskerken, CALLANTSOOG. den burgemeester van Zeist, bij wion de keizer en Bij den strandvonder alhier zijn een 70-tal eiken dt kroonprins, reeds eenige dagen geleden, te di- biels en eenige sparren aangebracht, die bij het neeren waren gevraagd. De publicatie der verloving stormweder der laatste dagen zijn aangespoeld, was ze^r onverwacht geschied, anders was de kei- VEENHUIZEN. zer zeker niet op den avond van dezen dag de gast Gisteren had de aanbesteding plaats van het kroos van eer. ander geweest. werk enz. van de polderslooten te Veenhuizen. Den laatsten tijd komen de keizer en de kroon-1 Ket werk werd aangenomen door de heeren P. prins nogal vaak te Zeist, o.a. bij de familie Blan-jPauw en K. Bart alhier voor een gezamenlijk be- ckenhagen, die over een fraaie tennisbaan beschikt, drag van f 184. Het hoe; d<at deze familie gedurende een paar Jaar VEENHUIZEN. buitenslands zal gaan wonen en gedurende dien Bij de gisteren gehouden verkiezing werd met al tijd haar buitenplaats „Kersbergen", tegenover de gemeene stemmen herkozen als hoofdingeland van kerk aan den Utrechtschen straatweg, aan den Geestmeramhacht de heer J. Haringhuizen alhier, kroonprins ten gebruike aanbieden. -- OUDESLUIS. Het gel rok aan een behoorlijke ruimte voor de Van Dinsdag op Woensdagnacht is inbraak ge- .lieuwe" bewoners van, het Huis Doorn baart blijk- Ye cl bij den heer C. M alhier Een nog nieuwe naar reeds veel zorg; de hofmaarschalk confereert j fiets met lantaarn van den aldaar inwonenden neef tenminste druk met bouwers en huiz&nverhuurders. 1 J. K. worden vermist. LANDBOUWZAKEN. Naar wij vernemen, heeft de tijdelijke voorzitter van don Ministerraad, de Minister van Binnenland- sehe Zaken, aan zijn ambtgenooten verzocht alle aangelegenheden, hun departement betreffende, waarbij rechtstreeks, cd' zijdelings do landbouw kan betrokken zijn. niet tot een L>eslisBii>g te brengen, alvorens overleg zal zijn gepleegd met den Minister aan wien de behartiging van den landbouwaangele- ^enheuen in het bijzonder is toevertrouwd. ZUINIG BEHEER GEMEENTEFZNANOIÖN. De Minister van Binner.landsche Zaken heeft de volgende circulaire tot de commissarissen der Ko ningin in do onderscheidene provinciën gericht: De nood der tijden noopt mij, hoewel mogelijk overbodig, uwe bijzondere 'aandacht te vragen voor I de uitnemends belangen, welke'met een uiteTSt zui-1 nig beheer van de gemeentefifnanciën zijn gemoeid. Hoewel de overgroote meerderheid der gemeente besturen zich voldoende hiervan doordrongen be-1 toont, is er toch voldoende aanleiding voor de vrees, dat de bot,rekkelijke ruimte van middelen, welke hier en daar aan gemeenten zijn toegevloeid., tot min oordeelkundig beheer kan leiden. Het is vooral met hot oog hierop, dat ik u verzoek da burgemeesters van uw gewest te wijzen op de noodzaak om elke uitgaaf, hoe gering ook, nauw gezet te toetsen, zich zooveel mogelijk schrap te zetten, als de onvermijdelijkheid wel blijkt en, mocht hun verzet in den boezem van hot gemeente bestuur niet. tot de gewenschte uitkomst lelden, zich te wenden tot hoogor gezag. Zoo nooJig kan dan art. 70 2e lid Gemeentewet worden toegepast. Wat de beslissingen van Gedeputeerde Staten in zake gemeente-financiën aangaat, reeds vroeger ocht ik. te allen overvloede, hun medewerking tot eun spaarzaam beheer inroepen. De opgedane ondervinding, maakt het onnoodig dit beroet) te her- Voor een paar jaar geleden werd aldaar ook in gebroken on een nieuw rijwiel van den neef mee- enomen. Toen is cle dader gevonden. Trekking vmt Woensclpg 20 Sept. 5e Kies» 2c Lijst. Noe. 6257 en J7133 elk f 1000. No. 13798 t 400. Nes. 228. 14791 en 22195 elk t 200.. Nas. 436, 11400 en 11833 elk 1 100. Prijzen een I 70. 135 200 569 707 716 790 822 1027 1159 1532 1631 1609 1737 1985 2013 3387 24i)2 3032 8130 8283 B526 3787 3894 3918 4234 4216 43Ö7 4331 4353 4503 4731 4735 5130 5653 5684 5796 5931 6166 6530 6701 6732 —06 f,812 6894 6967 708 1 7230 7363 7388 7588 7793 7903 8141 8199 8357 8401 8840 8886 8903 8929 8935 9094 9214 9239 &343 9514 9592 9693 10133 10183 10588 10614 10647 10820 10990 11017 11034 11209 -265 -285 -545 -715 11782 12097 12161 12210 12305 12421 12183 12592 12738 12760 12843 13252 13533 18585 13618 13712 13746 13808 13811 139S6 14101 14198 14231 14397 14154 14493 14683 15073 15265 15406 15672 15710 15911 16028 116128 16293 16161 16613 16991 17001 17196 1 7259 17495 17594 17610 17706 17839 18278 18354 18579 18613 18791 18907 18913 18985 19092 19102 19108 10109 19292 19584 19615 19633 19681 19917 19921 20044 20350 20504 ,20795 20839 20900 20933 2098 1 21061 21111 21256 21.466 21613 21659 21877 22089 22100 -223 22399 22189 22199 -529 -619 -716 r-722 22726 22971 A (Ivf i lenlien. Ondertrouwd: WIJNTJE BLOM en LUCAS OL1VIER Hsarhugowssrd, ,n lqM Lutjewinkel, i0 5ept' Huwelijksvoltrekking 4 Oct. e.k. to Heerhugowaard. voor Heeren en Dames, op Zondag 24 Sept. 1922. AANVANG 2 UUR N. T. Aanbevelend. VERLOKEN tegen belooning terug te bezor gen bij J. DK BEURS, Pade, Hoogwoud. Tanaf Beslist reukloos I ▼anaf nikkel deksel, groot kookgat, prima steen. vanaf rijk vernikkeld, branden zui- LET OP HBT ADRES Langestr. 35-37, Payglop 8, ALKMAAR. Zaterdags GESLOTEN. VOOR Theelichtjes Theepotten Koffiepotten Blaadjes Azijnstellen Roorastellen Zeefjes Lekbakjes Schooltasschen Aktentasschen Boodschaptasschen Gummitasschen Damestasschen Visitetaschjes Portefeuilles Sigarenkokers Portemonnaies Tafelmessen Dessertmessen Voorsnijmessen Broodmessen Zakmessen Houtsnijmessen Scheermessen Scheerapparaten Scharen en Vorken van F. Herder. Koffie-, Thee- en Glaasjeslepelties, Suikerschoiijes enz. Gegarandeerd wil meiaal. Solidifeit en kleur onorerlroflen. Tegen zeer billijke prijzen. ook voor hen, die den vorig en Cursus volgden, tot 25 SEPTEM BER, bij den Secretaris Jb. ROGGEVEEN, Stationsweg, Schagen. Gevraagd, voor direct: bij N. MULDER, C. BRJEEBAART, Schagen. Te koop een zesjarig (ruin), beslist mak en vertrouwd bij G. JONGEJAN, Waarland. Landbouw- en Handelszredielen. Makelaar te Alkmaar, Spoorstraat 63, Telei. 871, tweemaal bellen.

Schager Courant | 1922 | | pagina 3