Jljtiüi Nieiws- DE LANGE DE MORAAZ, Dinsdag 3 Octobnr 1922. 65ste Jaargang. No. 7105. Uitgevers t «.V. v.h. TRAPMAN Co Schagen Binnenlandseb Nieuws SA FK-LOK KTTEN. AGI1 COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Dnndor dag o11 Zaterdag. HIJ inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver tentie» nog zooveel mogelijk in het eerstuilkomend nummer geplaatst. POSTREKENINQ No. 23330. - INT. TELEF no. 20 Prijs per 3 maanden 11.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TïöN van 1 tot 5 regels 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. HOE ER MET HET GELD GESMETEN WORDT. De Bezuinigingscommissie, onder voorzitterschap van den heer Rink, heeft nogmaals een Rapport uit gebracht, waarvan wij alleen het volgende opne men Hoe het aan Buitenlansche Zaken toeging. Voor den huishoudelijken dienst bij het departe ment van Buitenlandsche Zaken is op de begrooting van 1922 een bedrag van f304.000 toegestaan. Deze som kwam de commissie buitengewoon hoog voor al na.» zij in aanmerking, dat de telegrammen en de huitenlandsdhe paspoorten groote sommen per jaar vorderen. Na onderzoek kwam zij tot de slotsom, dat. door gebrek aan voldoende toezicht en gemis van de vereischte spaarzaamheid de uitgaven voor 'en huishoudelijken dienst onnoodig hoog zijn opge voerd Bij schier alle groepen van uitgaven meende 'e commissie dit euvel te moeten constateeren. Tnzon ierheid de zeer aanzienlijke kosten voor euhileering. eiectrische installatiön en schrijfbe hoeften trokken haar aandacht. De uitgaven voor meubilair en eiectrische installatiën in het gebouw bedroegen over 1ÏM9. 1920 en 9 maanden van 1921 niet. minder dan f121 000. waarvan pl m. f17.000 werd betaald voor de inrichting van de ambtswoning van den minister van Buitenlandsche Zaken. Vier leve nmeiers te weten een electrotechnisch bureau, een meubelmaker, een behanger en stoffeerder en een timmerman, ontvingen over genoemd tijdvak voor t,wee jaar en negen maanden resp. f42.200, f 10.100, "5 $00 on f15.700 Hoewel het voor de commissie niet mogelijk was na te gaan of alle uitgevoerde werkzaamheden noo- dta waren, en tegen redelijke prijzen zijn geschied, vestigde het onderzoek bij haar den indruk, dat een in vele opzichten noodeloos kostbaar beheer is ge veerd Dit was veroorzaakt doordien de voor den huishoudelijken dienst verantwoordelijke ambtena ren niet of zeer onvoldoende toezicht hielden, de prijzen van de leveranciers niet werden gecontro leerd, aan de wenschen van ambtenaren geredelijk werd voldaan en mededinging bij de bestellingen met plaats had. Zoo werden in 1921 nieuwe eiectri sche kabels in het gebouw^aangelegd. omdat het bestaande kabelnet te zwaar wits belast. De kosten bedroegen ongeveer f14.000. De uitvoering van dit ■vork is zonder voorafgaand overleg geheel aan den verander overgelaten, terwijl ook niet aan ver schillende installateurs te voren prijsopgaven zijn gevraagd. De prijzen welke de leveranciers bereken den. werden niet gecontroleerd en evenmin is van Rijkswege op de uitvoering va/n dit kostbare werk deskundig toezicht gehouden. De commissie merkte bovendien op, dat de aanleg van een nieuwe leiding wellicht geheel vermeden had kunnen worden. Met, betrekking tot de uitgaven aan schrijf- en bu- rpelbehoeften, welke over 1920 een bedrag van f 33.000 beliepen, zonder dc kosten van buitenlandsche passen, nosm de commissie dezelfde gebreken waar als hiervoren zijn geschetst. Een duplicator, in 1920 aangekocht voor f425, werd na een half jaar te zijn irebruikt. vervangen door een ander toestel, dat f575 kostte. De eerste machine, welke nog in zeer goeden toestand verkeerde, was op zolder opgebor gen. De voor het departement benoodigde schrijf- en bureelbehoeften werden, met uitzondering van enkele papiersoorten, in de laatste jaren steeds aan gekocht bij een klein-handelaar te 's-Gravenhage. Zijne vorderingen bedroegen over 1919 en 1920 en een deel van 1921 tezamen ongeveer f45.000; over 1920 alleon f25.900. De commissie sprak er hare be vreemding over uit, dat aan dezen handelaar zulke belangrijke levoringen waren opgedragen zonder dat aan anderen de gelegenheid tot mededingen was ge geten. De commissie kwam tot de slotsom, dat. wan neer met hare opmerking rekening werd gehouden en gestreefd werd naar een zoo economisch mogelijk beheer, op de uitgaven voor de huishouding bij dit departement wel flOO.OOO per jaar zou kunnen wor den bezuinigd, ongerekend de besparingen, te verkrij gen door de medewerking van het Rijksinkoop- bureau. De dure Raad van Arheid van Winschoten. Uit inlichtingen, welke de commissie van den Minister van Financiën ontving omtrent de huis vesting van den Raad van Arbeid te Winschoten, bleek, dat deze tijdelijk werd ondergebracht in een gebouw (De Harmonie), aangekocht en verbouwd voor een gezamenlijk bedrag varf f86 000. en dat de Baad tegen ongeveer 1 Juli 1922 de beschikking zou krijgen over een eigen gebouw, voor ongeveer f135.000. De oommissie teekent hierbij aan. dat na^r hare zienswijze tijdig overleg tusschen de Departe menten van Financiën en van Arbeid bij do^ aan koop en de verbouwing van het voormalige Harmo niegebouw had kunnen leiden tot een voor 's-Rijks schatkist voordeeliger oplossing dan die, welke thans is verkregen/ 20 f*aar in Den Haag ook zuinig zijn, 't is God geklaagd zoo schandelijk als er met geld wordt ge smeten. „^PENSIOENPREMIE VAN DE RIJKSAMBTE- Naar aanleiding van het bericht omtrent het voor nemen van de regeering, reeds met 1 November a.s. gebruik te maken van de in de pensioenwet gegeven bevoegdheid tot korting van 5M der wedden tot rmramum van (3000 voor het weduwen- en wee- zenpensioen en van 3 der volle wedden voor het eigen pensioen, meldt men, dat van een dergelijk voornemen niets bekend is bij de centrale commis sie voor het georganiseerd overleg in ambtenaren- zeken, aan welke commissie dergelijke plannen van de regeering anders steeds om advies worden gezon den. SALARISSEN VAN GEMEENTEPERSONEEL. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de Ged. Staten der provinciën het volgende geschre ven: Meermalen komen te mijner kennis gevallen van onthouding van goedkeuring door colleges van Ged. Staten aan gemeentebegrootingen op grond van naar het oordeel van die colleges te laag uitgetrokken sa laris van personeel in gemeentelijken dienst. Nu algemeen gestreefd wordt naar beperking van kosten van den openbaren dienst, wil het mij voor komen, gewenscht te zijn, dat de colleges van Ged, Stoten bij de beslissingen omtrent bedoelde begroo tingen er van indachtig zijn, dat pressie van hooger hand tot opvoering van salaris ware te vermijden of althans tot uiterste gevallen te beperken, Daartoe veroorloof ik mij, voor zooveel noodig, de medewerking van uw college in te roepen. UITVOER VAN MAGERE KAAS. Naar aanleiding van de beschikking van den mi nister van landbouw, nijverheid en handel d.d. 28 Augustus, waarbij met ingang van 1 October dispen satie wordt verleend van het verbod van uitvoer van kaas met een lager vetgehalte in de droge stof dan 20 pet., mits gemaakt in broodvorm, heeft de Nederl. Vereeniging van Kaashandelaren een adres gezond- den aan den minister, waarin zij als haar mee rling te kennen geeft, dat deze maatregel weer als een stap achterwaarts op den weg tot verbetering van de reputatie van de Ilollandsche kaas in het buiten land is te achten. De maatregel zal, zoo schrijft adressante, zonder twijfel strekken om de waardeering van Hollandsche kaas te benadeelen. De handel, die zich nog de el lende herinnert, vroeger veroorzaakt door het in de abrieken op groote schaal produceeren van kaas met 10 pet. vet en zelfs minder in de droge stol. verlangt dezen toestand niet terug. Daarenboven ge tuigt de nieuwe maatregel, evenals het wetsont werp tot regeling van den uitvoer van boter en kaas. van groote beginselloosheid en veroorzaakt hij he? scheppen van onbillijkheden en onnoodigen omslag, die den handel in Hollandsche kaas in het buiten land groot nadeel zal berokkenen, indien in deze richting wordt doorgegaan. Wil de regeering werke lijk iets doen om de waardeering van onze kaassoor ten in het buitelnand te verbeteren, dan verbiede zij om te beginnen niet alleen den uitvoer, doch den nanmaak van kaas. die minder dan 20 pet. vet in de e stof bevat. Adressante stelt zich nog steeds op het standpunt, dat een wet, regelende den uitvoer ■■v kaas volkomen onnoodig is. en zij verzoekt den vst.er de maatregelen, die hangende de indiening van hot ontwerp Boter- en Kaaswet genomen zijn, z^oals de bezwarende bepaling, dat de handel de n*»n de controle verbonden kosten aan het Rijk heeft te betalen zonder verwijl op te heffen, als zijnde •nh'llijk en onrechtmatig. ST. PANCRAS Beroemd tot onderwijzeres bij het vervolgonder wijs alhier, mej. G. J. Maas, onderwijzeres van hier. DIPLOMA'S. Bij het op 12.13 en 14 Sept. te Helder gehoudc*'. examen voor het diploma van individueel geoefend man. welk diploma den len oefentijd Dekort tot 6 «eken. slaagden: J. Th. Burger, Th. Stadegaard en r. Veldman, allen uit Oude Niedorp; D. Poot uit Schagorwaard: C. G. J. Geel uit Wieringerwaard: N. r.ellis. C J Schagen, C. Slijkerman en M. S. de Wit. allen uit 't Zand en J. Jongmans, W. A. Koster, H. 1 Geostman. W. M. IlerkemiJ. H. v. d. Linde, en II. de Vries, allen uit Helder. waschl en verft tegelijkertijd Georgette. crepe de chine. alle stoffen,hoe fijn en teer ook.kuiv nen.indien verschoten., met Twink, weder prachtige frissche kleuren krijgen. 0E l£vER'5 ZEEP nr VLAAKoinGErr fabrikanten Mn tSun/ight en Lux. ALKMAAR. Ie SCHAGEN üonderdaos ia HSlcl Vredelusl. DIKKSHORN. Den 29en September vergaderde de afdeeling Ha renkarspel van Het Witte Kruis, ten huize van den heer D. Bruin. Na opening door den voorzitter, den heer L. Reu vers, worden de notulen door den secretaris, den heer J. Wartenhorst, gelezen en daarna onder dank zegging goedgekeurd. Naar aanleiding dezer notulen deelt de voorzitter aan de vergadering mede, dat om linantieele rede nen hier voorloopig niet. kan werden o\ergegaan tot de benoeming van een wijkverpleegster. Het bestuur heeft getracht, met steun van de verschillende ker ken tot het, benoodigde bedrag te geraken, maar die poging is niet geslaagd. Van de kerkbesturen van Waarland, Dirkshorn en Westereind is afwijzend be richt ingekomen, van Tuitjenhorn is geen officieel bericht ontvangen. Het gemeentebestuur wordt dank gebracht voor het betoonde vertrouwen. Ingekomen stukken: Van het Hoofdbestuur kwam een circulaire aangaande de collecte, te houden door liet Roode Kruis, welk voornemen niet werd goedgekeurd. Het bevorderen van de gezondheid in de provincie Noordholland is de taak van het Witte Kruis. De vergadering is 't hiermee volkomen eens. De circulaire van het Groene Kruis ontvangt geen gunstig onthaal. Men is van meening, dat deze ver eeniging eveneens do handen van onze provincie moet afhouden, getrouw aan de afspraak tusschen het Witte Kruis en het Groene Kruis. De voorzitter is nooit een voorstander geweest van het verbond tusschenen de beide vereenigingen. thans zou hij het Groene Kruis voortaan maar liefst links later liggen. Volgt behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering te Amsterdam op 6 Octo ber a.s. Bij de behandeling der jaarverslagen wordt de op merking gemaakt, dat daar nog al zoo'n staf van personeel bestaat. De voorstellen I tot V van de afdeeling Zaandam kunnen niet worden gesteund, als zijnde niet in het belang der vereeniging; voorstel IV wordt zelfs ab surd genoemd. Voor de verkiezing van 4 leden van bet Hoofdbe stuur wordt den afgevaardigde blanco mandaat ge geven. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergade ring woiden gekozen de heeren L. Reuvers en D. Groenhart, plaatsvervanger de heer A. Kistemaker. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren J. Wartenhorst, herkiesbaar, en A. Kistemaker, en L. Doekes. Herkozen wordt de heer Wartenhorst, terwijl tot nieuwe leden worden geko zen de heeren P. Raap Pz. en C. Bakker Cz. Bij de rondvraag komt ter sprake de behandeling en soms mishandeling van ligtenten die men na gebruik wel eens maanden laat staan of zelfs liggen voor ze thuis gebracht worden. De magazijnmeester de heer L. Reuvers, zou van de doktoren gaarne be richt ontvangen, wanneer de tenten gemist kunnen worden, terwijl een aansporing van de zijde der ge- neeshecren aan de patiënten, om al het gebruikte materiaal van het Witte Kruis steeds dadelijk weer terug te brengen, zeer gewenscht zou wezen. Hierna sluiting, onder de gewone plichtplegingen. CALLANTSOOG. Zaterdag 30 September was voor Meester Langhorst de laatste schooldag te Callantsoog. Donderdag 28 Sept. had hij op den Ouderavond, die heel goed bezocht was, gesproken over „De verzorging onzer schooF' en een afscheidswoord gaicht tot allen, die rechtstreeks of indirect bij school en onderwijs waren betrokken en meegedeeld, (dat hij Zaterdags half 12 zijn lessen hoopte te eindigen om nog etn woord te spreken tot de kinaeren, met wie hij zoo lang had gearbeid. Doch.Meester Langhorst was Zaterdags niet op tijd in school, mocht niet om' 9 uur beginnen. Vrijdag middag was zijn taak eigenlijk geëindigd, was hem door onderwijzer en onderwijzeres gezegd enhij mocht Zaterdags eerst in school komen, niet alleen, maar met zijn vrouw, als hij daartoe werd uitgenoodigd. Hoewel hij uitdrukkelijk te kennen had gegeven, op eenvoudige wijze afscheid te willen nemen van zijn achoolarbeid te Callantsoog, had men zich aan dat verlangen niet gestoord. Tegen half 10 werd Meester en zijn vrouw afge haald door 2 kleine meisjes en 2 kleine iOngens, cLie bloemen strooiende hun naar school geleidden- Daar zaten alle leerlingen in hun Zondagsch pak in het met bloemen versierde lokaal, Burgemeester en Wet houders en ale leden van den "Gemeenteraad, de Com missie van Toezicht op het Lager Onderwijs, de Com missie tot Wering van Schoolverzuim, de Oudercommis sie, de Bchool&choonmaakster, de kachelaanmaakster-Iam-i peniste, verscheidene ouders, terwijl even later ook den schoolarts kwam, allen, om vnn Moester e». zijh vrouw afscheid te ncm*m, Mevr. Brouwer—Meijer, onderwijzeres, nam nu het woord en zeide ongeveer het volgendeThans is de dag aangebroken, waarop U voor de laatste maal met uw leerlingen en met ons in de zo school aanwezig is, de dag, waarnaar U steeds verlangend had uitgezien, niet, omdat deze school en kinderen U niet meer lief waren, neen, dat weten wij wel beter, maar omdat deze dag U nader bracht tot het dool, dat U zoo gaarne wenschte te bereiken. We veelden, dat wij vandaag niet in een stemming zouden zjjii het gewone onderwijs te geven. In onze school heerscht altijd een opgewekte, prettige geest tufsschen kinderen ea onderwijzend per soneel. We zouden oflze schooi kunnen vergelijken met een groot huisgezin, waar liefde e» eenheid, den boven toon hebben en om uit zoo'n huisgezin iemand, om welke reden ook, te moeten missen, valt zwaar. Wa|n- neer dan ook straks huls en school achter U gesloten wordt, dan geloof ik zeker, dat een gevoel van wee moed bij U opkomt, te meer nog, omdat Uw leerlingen zullen trachten, dezen dag voor en ook voor Mevrouw tot een onvergetelijken te maken. Dat het U en Mevrouw in uwe nieuwe woonplaats wel moge gaan, wenschen uw leerlingen en wij beiden, U van ganscher harte toe. Twee leerlingen, Alida van der Plas en Arie Bakker, boden den heer en Mevrouw Langhorst een lied aan, dat daarna door de kinderen gezongen werd„Aan onzen Moester". Vervoljgens bood Gerrit Kuiper met een toespraakje namens onderwijzeres, onderwijzer en alle leerlingen zijn Meester een prachtige ets in lijst aan, terwijl Greta Bakker aan Mevrouw Langhorst een fraaie bouguet overhandigde. Zeer onder den Indruk begon Meester Langhorst nu te spreken. Hij dankte het onderwijzend personeel voor hun prettige samenwerking, waardoor zooveel resultaten waren bereikt, den kinderen voor hun fraai geschenk en hoopte, dat als straks een nieuwe Meester zou komen, de samenwerking mocht voortduren en dat de kinderen dön zouden bewijzen, nog meer gelieerd te hebben dan lezen en schrijven etn rekenen, enz. Daarna, boden de kinderen van den heer P. Vos een tweetal1 [foto's aan, die do heer Vos Woensdags had genomen van de schoolkinderen en die uitstekend ge slaagd waren, voor welke aardige attentie de heer Langhorst, mede namens zijn vrouw, vriendelijk dank zei. Een tweede lied werd aangeheven: „Op de school te Callantsoog", evenals het eerste, zeer toepasselijk ge dicht op ae toestanden en gewoonten aan de" Gallants- sche school. ervolgens zongen ook de kleine kinderen een tweetal aardige schoolversjes. Wat 'glunderden die gezichtjes, dat zij ook een paar versjes mochten zingen voor Meester Langhorst. De heer Quant, onderwijzer, die een en ander regel de, vroeg nu, of temana aer aanwezigen nog iets Wenschto te zeggen. Mevr. Koster, voorzitster der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, waarvan ook de heer Lang horst üd was, sprak toen ongeveer het volgende: Ook fk heb School tijd het genoegen gehad als lid der met U te mogen samenwerken. Toetf ik in die commissie werd benoemd, vond ik dat wel prettig, maar ik dacht bij me zelfZou ik werkelijk iets voor do school en de kinderen kunnen doen? Dat heb ik ook gezegd in onze eerste vergadering. De bespre kingen waren echter van dden aard, dat wij met eenig verinouwen do bezoeken aan de school begonnen- Die bezoeken bepaalden zich aanvankelijk tot terrein ver kennen, zich op de hoogte te stellen. Gevolg was aldra, dat door ons verschillende zaken, het onderwijs rakende, werden besproken en door de welwillende inlichtingen, die U ons steeds gaf, werd voor ons de taak van commissielid een steeds aangenamere. We merkten op, dat ons oordeel op prijs werd gesteld niet alleen, maar ook zoo noodig werd toegepast. De besprekingen waren steeds zeer geanimeerd. We hebben met genoégén dé schoolbezoeken afgelegd en merkten op de prettige toon, die er heerschle, niet alleen tusschen onder wijzers en kinderen, maar ook tusschen U, Mevrouw Brouwer en mijnheer Quant. Ik zal eindigen met U dank te zeggen voor de aan gename wijze, waarop U ais commissie met ons om ging. Ik hoop, dat in gelijken geest dit met Uw op volger het geval zal zijn en besluit met deze woorden: Meester Langhorst was met hart en ziel bij zijn school en kinderen, laat dit ook in Helder zoo aijn." Applaus. De heer D. de Haan, lid der Schoolcommissie, onder schreef de woorden van Mevr. Koster in zake prettige .samenwerking. Hij was steeds getroffen door de wijze, waarop Mijnheer Langhorst met zijn leerlingen om ging, zoo prettig, vriendelijk, vertrouwelijk, als hy zelden gezien had. Hij had respect voor het ouderwijzere* -werk ten met de beste wenschen zei hij denk, voor wat de heer Langhorst In Caüantsoog voor het onderwijs was geweest. De heer S. Kooger sprak als voorzitter van het fanfare corps en bracht namens het geheele corps woorden van dank voor de manier, waarop de heer Langhorst de m uziek vereeniging in de school steeds ter wille is geweest. De heer Jb. van Scneijen, voorzitter der Ouder commis sie, 'wees er op, dat meester Langhorst met die commissip steeds aangenaam bad samengewerkt een en al welwil lendheid is geweest, zoodat, de Ouderavonden prettige, Leerrijke bijeenkomsten waren geweest Vervolgens gaven Geertje Brouwer, oud-leerlinge, en Jan de man een paar vioolnummers, wat vooral voor do schooljeugd iets prachtigs was. Het applaus, dat zie kregen, was verdiend. Nog een liedje van de kinderen en toen stond Burgemeester Koster op. „Meester Langhorst" ,begon hij, „namens het Ge meentebestuur breng ik U hier een woord van hulde en dank voor alles, wat U Voor de school te Qallant»- oog is geweest, voor alles, wat U op onderwijsgebied in de ruime beteekenis van 't woord, heeft tot stand Sebracht. In de jaren van uw werken hier, is U geweest leester Langhorst, die met voldoening mag terugzien op de resultaten van zijn arbeid. Doch pok op ander gebied is mijnheer Langhorst wat voor Callantsoog ge weest. jln veel1 vereenigingem, instellingen, corporaties, werkte U, voor heel' veel. ingezetenen was U de wel willende helper, die steeds bereid was, zijn kennis, gaven en werklust te geven. Veel wat in d* laatste 12 jaren hier is verbeterd, in welk opzicht ook, is voor een groot deel uw werk. Het Gemeentebestuur in zijn geheél is daarvan overtuigd en meende zijn erkentelijkheid daar voor te moeten toonen. door aan te bieden een blijvend aandenken malen door U U dan steeds zal doen terugdenken aandelen tijd, U te Callantsoog heeft mogen arbeiden. Daarop ood hij dte familie Langhorst een prachtigen Andrees Hand atlas aan De heer Langhorst, die in zijne beahtwoordingen op de redevoeringen van Mevr. Koster, de heeren Dé Haan, S. Kooger en J. v. Scheijen, reecB in herhaling getre den was van wat hij Donderdagavond op den Ouder avond had gezegd, dankte ook nu het Gemeentebestuur voor wal het voor school en onderwijs had gedaan en namens zijn vrouw, die hem bij al zijn werken tot een onmisbare» steun is geweest, voor wat het Gemeentt&- bestuur d«ed om hun leven hier te veraangenamén- Hij dankte voor het keurig geschenk, dat door hun beiden op hoogen prijs wordt gesteld. In 't bijzonder wü hij Burgemeester Koster dank zeggen voor alles, wat deze heert gedaan en voor de vriendelijke medewéikijng in het belang van het kind. Nog richtte do heer Langhorst het woord tot dokter Oterdoom, den scJioolarls, wiens werken hij op zoo hoogen prijs heeft gesteld, tot de heeren A. Baken en ft. Hollander als commissie tot Wering van. School verzuim, tot mej. N. Hollander, gedurende vele iaren schoolscboonmaakster, die steeds haar best deea en veel aan meeester en juffrouw van meester zal missén en aan mej. G. BakkerMooy, die altijd zoo goed heeft gezorgd voor de verwarming en verlichting. Eindelijk dankte de heer Quant de verschillende! spreeksters en sprekers en de vele aanwezigén, dié van hun belangstelling deden blijken en sloot hierbij het officieele afscheid. Nadat de kinderen nog een versje haddene gezongen, namen allen afscheid van meester en zijn vrouw en bleven de onderwijzers en kinderen nog een poosje bijeen. Dat de kinderen door de familie Langhorst getracteerd werden /spreekt vanzelf. Hun afscheid was meermalen aandoenlijk als meester of juffrouw een bijzonder woordje tot den een en ander richtte. De heer en Mevrouw Langhorst hebben zich te Callapteoog (vele vrienden verworven, waarvan deze dag krachtig heeft getuigd. CALLANTSOOG. Het bestuur der Noord- en Zuid-Hollandsche Red- dingmaatschappij heeft aan den heer Langhorst op de moest eervolle wijze ontslag verleend als lid der Plaat selijke Commissie, onder hartelijke dankbetuiging V-oor de goede diensten, door hem aan de Reddipgmaalschappii bewezen. WIERINGERWAARD. De Propaganda-Tooneelclub D.E.V. van de afdee ling Wieringerwaard van den Bond voor Staatspen- sionneering heeft besloten om in den a.s. winter weer tweemaal voor de leden der afdeeling op te treden. Het ligt in de bedoeling om eerst met een blijspel of tooneelspel uit te komen en dan met een drama. Wanneer door den leider de stukken en rolverdee- ling zijn vastgesteld, zullen de repetities een aanvang nemen. OUDKARSPEL. Zondag overleed in deze gemeente de oude heer A Kroon Pz. De overledene was een lange reeks van jaren lid van den Raad en wethouder dezer ge meente. idenkem een blijk van waardeering, dat Vele U en Mevrouw zal worden ingezien en dat ds zal doen terugdenken aan den tijd, dat

Schager Courant | 1922 | | pagina 1