Raad St. Maarten. Reclames. Voorkomt ontsteking. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Vergadering van den Raad op Maandag 2 October des morgens 10 uur. Afwezig de heeren Schermerhorn, Brommer en Slot, de 2 laatsten met kennisgeving van verhinde ring. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester, tevens secretaris. Na opening volgt lezing der notulen, die ongewij zigd worden vastgesteld. Blijkens proces-verbaal van kasopname op 27 Sep tember moest in kas zijn en was f 5088.57Yi. Ge. Staten berichtten, dat bij de kasopname van het electrisch bedrijf en gemeente, alles in orde werd bevonden. Goedgekeurd is de wijziging in de Bouw- en Wo ningverordening. De Inspecteur van het Lager Onderwijs keurt goed de benoeming van mej. Teensma tot onderwijzeres voor het vervolgonderwijs. Van B. en W. van Alkmaar kwam de mededeeling, dat de vermoedelijke bijdrage over 1923 in den keu ringsdienst van waren wordt geraamd op 19 J4 cent per inwoner. Over 1922 bedroeg ze 22/4 cent per in woner. Een afschrift is ingekomen van een aan Ged. Sta ten gericht adres, door de leden van Prov. Staten., Mevrouw A. AukesTimmers, en de heeren D.- Kooiman, Jac, Met en P. Trapman, in verband met de.malaise in het tuinbouwbedrijf in Noordholland. Indien de Raad met dit adres (dat in zijn geheel in dit blad is vermeld geworden) instemt, wordt ge vraagd, Ged. Staten daarvan te doen blijken. Voorzitter zegt, dat deze leden van Prov. Staten Ged. Staten wijzen op den druk die de tuinboa- wers gevoelen en in het adres de middelen worden aangewezen om daarin verbetering te brengen. Er wordt gewezen op de verbetering van vaarwater, die verlichting voor de tuinbouwers tengevolge zal heb ben, Een ander onderwerp is het wegenonderhoud een punt waarvan de besprekingen hier nog verseh in ons geheugen liggen, maar wat gemeentelijk idot was te doen. Wanneer in de richting gegaan wordt door adressanten aangegeven, nl. het dragen van een aanmerkelijk deel der kosten door provincie en rijk, dan is dat een stap in da goede richting. Spr. hecht dan ook zijn volle sympathie aan dit adres en stelt voor, bij Ged. Staten adhaesie aan het adres te betuigen. De heer Glas kan zich met het laatste punt van het adres al zeer goed vereenigeu en het doet hem genoegen, dat den gemeentebesturen gelegenheid wordt gegeven, adhaesie te betuigen. Zware lasten worden door de tuinbouwers gedragen en van rege ringswege zal gevoeld dienen te worden, dat atyun noodig is, wilton do tuinbouwers hun bedrijf gang baar maken. In het adres wordt ook aangedrongen op vermindering van de bevrachting per spoor ®n boot en spr. noemt dat indirect 9en middel om do producten zoo goedkoop mogelijk buiten land te krijgen. Met algemeens stemmen wordt besloten adhassie te betuigen. Ingekomen is een schrijven van vrouw Van Strien te Dirkshorn, waarin gevraagd wordt om vrijstelling tot het betalen van schoolgeld. Door het schoolbe stuur van de bijzondere school aan de Stroet wordt geantwoord, dat or voor vrijstelling termen aanwe zig zijn en geadviseerd wordt, het schoolgeld niet invorderbaar te verklaren, zooct&i het ook niet door genoemd schoolbestuur zal behoeven te word m betaald. B. en W. stellen voor het bedrag niet-in- vorderbaar te verklaren. In verband evenwel met een opmerking door den heer Limmen, wordt besloten, een nader onderzoek in te stellen en de beslissing aan B. en W. over te laten. Door de Vakteekenschool te Schagen wordt f 10- subsidie per leerling gevraagd. Aan den laatsten cursus nam één leerling uit deze gemeente deel. F. en W. stellen voor, voorloopig nog niet op het v jr zoek in te gaan, maar af te wachten of meerdere leerlingen zullen deelnemen. Thans wordt f 10. subsidie gegeven. Goedgevonden. Gewijzigd wordt de verordening op de vleeschkeu ringswet. Vastgesteld worden de verordening op het keur loon en de verordening op de invordering van het keurloon. Van de centrumgemeente Barsingerhorn is een schrijven ingekomen, over de mogelijkheid tot het verkrijgen van ontheffing voor de huisslachtingen voor zoover betreft varkens, schapen, en geiten. De commissie acht ontheffing niet gewenscht met het oog oii de algemeene volksgezondheid, terwij' offi cieus is medegedeeld, dat deze gemeente niet voor ontheffing in aanmerking komt, daar het meor geldt gemeenten van bijzonder groote uitgestrektheid, waar huisslachtingen veelvuldig voorkomen. De meerderheid van B. en W., de wethouders, stellen voor ontheffing te vragen, de minderheid, de voorzitter, meent, dat het geen baat geeft, daar het aantal huisslachtingen hier gering is. De heer Limmen wil ontheffing vragen, opdat de arme menschen di een varken of geit. willen slach ten, daarvoor geen keurloon behoeven te betalen. De heer Glas noemt de gemeente wijdloopend en oordeelt het dus mogelijk dat ontheffing wordt ver kregen. Voorzitter is van oordeel, dat de wethouders den ken, het is hier altijd zoo geweest en we willen het zoo houden. Spr. vindt het niet goed, dat een deel van het vleesch op deze wijze niet gekeurd wordt. De heer Wit dacht, dat het vleesch evengoed ge keurd moest worden, maar dat geen keurloon zou worden geheven. Voorzitter zou in dat geval heelemaal tegen ont heffing zijn, omdat men dan door niet de slagera te laten slachten, vrijstelling van betaling van het keurloon wist te krijgen. De heer Glas wil de gelegenheid aan min-gegoe- den niet ontnemen om een varkentje of geit te slachten. Met allen voor, wordt besloten ontheffing te vragen De slagerij van M. Koning te St. Maarten wordt aangewezen als noodslachtplaats. Goedgekeurd wordt de begrooting van het G. E. B,. tot een bedrag van f 8900, onvoorzien f 832. Door den heer Blok wordt geinformeerd naar een post arbeidsloon voor den lijnwerker ad f 500. Toegelicht wordt door voorzitter, dat dit is het uurloon voor de te verrichten werkzaamheden aan het net en het opnemen van den meterstand. Bij een conferentie, die B. en W. met den lijnwerker had den, is wel gebleken, dat de f 500 wel niet zullen worden gebruikt, maar dat wellicht f300 voldoende zal zijn. Goedgekeurd wordt de begrooting van het Burger lijk Armbestuur tot een bedrag van f 0046.80, met een gemeentelijke subsidie van f 1800 en onvoorzien f 6.30. In behandeling komt de gemeentebegrooting over 1923. Door den heer Limmen worden enkele inlichtin gen gevraagd en vraagt spr. o.a. of de Raad den post malariabestrijding noodig acht. Voorzitter zegt, dat de gemeente de verplichting tot steun heeft aanvaard voor 5 jaar. De heer Limmen ziet niet veel heil in de bestrij ding, terwijl voorzitter betwijfelt of de wijze van be strijding wel het juiste doel zal wezen. De heer Blok meent, dat het moeilijk is te beoor- deelen. De heer Blok: acht den post straatverlichting f50, te gering en wil óf den geheolen post verhoogen. óf per lantaarn suhsidieeren. Spr. wijst ook op de mo gelijke uitbreiding, waaneer Eenigenburg ge- electrificeerd wordt. Voorzitter zegt, dat B. en W. met uitbreiding der straatverlichting nog geen rekening hebben gehou den, daar nog niet tot electrificatie van Eenigen- burg was besloten. Spr. geeft den heer Blok in over weging later terug te komen op dc straatverlichting De heer Blok gaat hiermee accoord. Voorzitter zegt, dat do post hoofdelijke omslag wordt teruggebracht van f 15800 op f 13250. Geen re kening is gehouden met een eventueele nooduitkee- ring door het Rijk en wanneer dit straks geregeld zal zijn, misschien dat de post hoofdelijken omslag dan nog meer kan worden verlaagd. Spr. wijst op de groote uitgaven, die deze gemeente heeft voor het onderwijs en wil trachten gedaan te krijgen, dat on ze gemeente daarvoor een extra-bijdrage van het Rijk krijgt. De heer Glas zegt, dat de gemeente voor rente der bijzondere scholen alleen een bedrag van f2454.53 moet storten, een verschrikkelijk hooge post, bijna de hoofdelijke omslag van vroeger. Spr. zou willen trachten de rentevoet van 6 pet. verlaagd te krijgen. I)o heer Yvi vindt heter te trachten een meerdere bijdrage te krijgen dan vermindering van de 6 pet., dat zal wel niet gaan. Voorzitter gelooft ook, dat eerder een extra-bij drage is te krijgen. Een onderzoek zal worden inge steld. De heer Limmen informeert nog naar de bijdrage pensioen ambtenaren, welke uitgaafpost is gebracht van f950 op f1175. Voorzitter licht in, dat die bijdrage is verhoogd van 12 pet. tot 15/4 pet. en dat het verhaal op de ambtenaren van de gemeente i» gebracht van 8 pet. op 814 pet. In een volgende vergadering zal de Raad over dat verhaal nog hebben te beslissen, doch de bijdrage is reeds op de begrooting als uitgaaf ge plaatst. De begrooting wordt hierna goedgekeurd. Volgt electrificatie van Eenigenburg.. De Raad gaat in comité en de heer Boom, hoofd ingenieur van het P.E.N. verschijnt ter vergadering. Na heropening stellen B. en W. voor tot electri ficatie van Eenigenburg over te gaan. de uitvoering van het werk aan „Heemaf" te Hengelo op te dra gen voor pl.m. f6800. De firma Gebr. Rolff te Alk maar was pl.m. f 650 hooger. Ten derde wordt voor gesteld aan B. en W. de verdere uitvoering op te dragen. Indien da Raad d© voorstellen aanneemt, zullen de werkzaamheden zoo spoedig mogelijk- worden uitgevoerd en verwacht wordt, dat in De cember de zaak voltooid zal zijn. De voorstellen van B. en W. worden algemeen goedgekeurd. Bij de rondvraag brengt de heer Glas dank aan de gasfabriek te Warmenhuizen, voor de aanslui ting van de Rijp en aan de gascommissie voor de werkzaamheden in dezen. Door de aansluiting van de Rijp, profiteert de Stroet door beter gas. betere circulatie en spr. denkt namens de Stroet te spre ken als hij daarvoor dank zegt. Spr. hoopt, dat de gasprijs, die thans 16 cent per M3. bedraagt, nog eens een kleine vermindering mag ondergaan. De heer Blok vraagt, met het oog op zijn gezond heidstoestand, of voortaan "s middags kan worden vergaderd, inplaata van 's morgens. Voorzitter wil met die wenk gaarne rekening hou den, maar als de vergaderingen 's nnudag» worden gehouden, geeft dat wel eens last voer de boeren, wat betrefi den melktijd. Dc heer Blok zegt, dat opmetingen zijn gedaan voor de waterleiding en dat daarbij ook zijn schuur werd opgenomen. Spr. zou daarvoor dan ook toeslag moeten betalen en hoewel dat bedrag niet hoog zal zijn, spr. dacht toch, dat gezegd 19 dat voor schu ren e.d. aansluiting niet verplichtend was. Voorzitter zal dit met den directeur van het P.W. B. bespreken. Sluiting. Huidkwalen als uitslag, aczema, kleven, puisten eaz. breiden zich vaak int als gevolg ven Ontsteking. Voor komt <fit door de plekken te wasechen en drogen en daarna Fcster's Zalf aan te wenden, die de ontsteking tegengaat, de aangedane deelen heelt en dé huid volko men blank maakt. Prijs t 1.75 dooa, alom verkrijgbaar. VOETBAL. WESTFRIF.SCHE VOETBALBOND. Programma voor Zondag 8 October 1922. Eerste Klasse: Barsingerhorn: Voorwaarts IExcelsior I, half 3, scheidsrechter de heer D Breebaart. Lutje winkel: L.W.V.C. 1Stormvogels I, half drie, scheidsrechter de heer A. van Dijk. Oude Niedorp:: V.V.V. IN.V.V. I, 1.45 uur. scheids- rechler de heer C. Klink. Tweede Klasse A: Schagen- Quosego IIExselsior III, 2 uur, scheids rechter de heer P. Wijn Schagen: Sparta IV—Sparta III, 11^ uur, scheichv- rechur de heer P. Keet. Wieringenvaard: W.F.C. -Quosego III, 2 u., scheids rechter de heer A. Wiedijk. Tweede Klasse B: Oude Niedorp: V.V.V. II—K.F.C. I, half vier, scheidsrechter de heer C. Klink. Kolhorn. K.F.C. II—Voorwaarts II, 2 uur, scheids rechter de heer F. Becker, Nieuwe Niedorp: N.V.V. II—-Stormvogels II, 2 uur, scheidsrechter de heer Jb. Speets. Uitslagen 24 September: N.V.V. Excelsior I. 2 -0. L.W.V.C. I—I1.F.C., 5^—0. Voorwaarts IDosk-o 1—3. Stormvogels I—V.V.V. I, 4—1. W.F.C.—Quosego II, 2-2. Excelsior IIDosko II, 04. Voorwaarts IIK.F.C. II, 1-1. V.V.V. II—N.V.V. II, 0—0. Stormvogels IIL.W.V.C. II, 5—0 SPARTA IALCMARIA V1CTRIX UL (0—3.) Onder tamelijk veel belangstelling van het publiek, welke op een Spartas-overwinning rekende, trapte om 2 uur Sparta af. Het publiek is evenwel bedrogen uitgekomen, want Alcmaria beschikt over een fcrsch stoer werkend en tevens goed spelend derde elftal. Onmiddellijk na den aftrap onderneemt Sparta een stormloop op het A. V.-doel, hare achterhoede moet dan ook alle zeilen bijzetten om de vurig spelende Spartanen te weerstaan, wat haar, dank zij de goede backs, uitstekend gelukt. Heel spoedig hierop vallen- twee der Sparta-voorhoede-spelers met verstuikte knieën uit. Dit is een geweldige strop voor Sparta, en hoewel er met den moed der wanhoop gespeeld werd, vooral de half-backs en spil werkten schit terend, kon niet voorkomen worden dat Alcmaria- Vitrix door missen van een der backs een doelpunt maakte. (01.) Nu komt na den aftrap tamelijk vlug een inval ler aan en eenige minuten later ook een tweede. Sparta weet zich nu weder eenigszins te herstellen, maar toch, het verband was zoek en in de voorhoede ontbrak het zoo hoog noodige samenspel. Tot rust ging het nu vrijwel gelijk op. Na de hervatting hoopten wij dat Sparta er beter in zou komen. Helaas het werd nog minder, in de voorhoede rammelde het geweldig en verhand met de middenlinie was er niet meer, Sparta is er totaal uit, wel wordt er individueel door ieder speler hard gewerkt, maar het verhand was zoek. Bij een der weinige voorzetten kwam Sparta's mid-voor te val len, waardoor weder een prachtkans verloren ging. Spoedig wist A.V. weder een goed schot naar het Sparta-doel te zenden, de keeper stopt keurig, scheidsrechter fluit en kent Alcmaria een doelpunt toe. (0—2.) Volgens hem was de bal over do doellijn geweest, wat evenwel ten zeerste te betwijfelen valt. Sparta tracht nu nogmaals den achterstand in te halen; tevergeefs, de Alkmaarders weerstaan alle druk; tegen het einde slagen ze er zelfs nog in om een schot precies in den bovenhoek te zenden, de keeper greep er niet eens naar, zeker als hij was dat de bal over ging, wat evenwel niet het geval bleek te zijn. ^0—3.). Spoedig hierna, maakte een der backs hands in het strafschopgebied, waarvoor A.V. een pinalty te nemen kreeg, deze werd door Sparta's kee per heel keurig gestopt. Na nog even spelen, waarin Sparta die moedeloos geworden was, niets meer in te brengen had, kwam het einde, en kon Alcmaria- Victrix III 'n alleszins hoewel eenigszins geflatteerde overwinning hoeken. De Sparta spelere kunnen wij niet heter aanraden dan weer eens flink in training te gaan, want naar wij vernamen ontbrak het hier wel aan. En werkelijk, als het samenspel verbetert, kan Sparta no^ veel bereiken. Nu nog een klein woord over den scheidsrechter, den heer Kwast uit Helder. Wij hegrijpen niet dat de N.H.V.B. een dergelijk persoon als scheidsrech ter benoemen kan. Of hij de spelregels kent of niet kent, zullen wij In 't midden laten, maar zijn be slissingen waren zoo partijdig voor A.V., dat het ergerlijk was om dit maar lijdelijk te moeten aan zien. A V. kreeg verscheidene corners te nemen, die haar niet toekwamen, die van Sparta werden kwasie niet gezien, een hands van een harer backs werd niet gezien, een doelpunt wat ten zeerste te betwijfe len is of dit schot al dan niet zat, kon de scheids rechter evenwel goed zien. Na afloop werden den scheidsrechter hierover door verschillende suppor ters aanmerkingen gemaakt; door tactloos optreden liep dil dan ook spoedig op onaangenaamheden uit. Scheidsrechter st' 1de zich onder bescherming der club, welke dan uoor alle onregelmatigheden ver antwoordelijk is. Door de achterdeur is toen de kleedgulegenheid verlaten en liep alles betrekkelijk met een sisser af. Voor Sparta kan het evenwel onaangename gevolgen hebben, een reden voor het nubliek om zich in het vervolg niet met dergelijke kwesties te bemoeien, aangezien deze hun absoluut niet raken, en wat Sparta's naam in de sportwereld ook 'èirect geen goed doet. liet is dan ook ten zeer ste te betreuren dat het publiek zich in deze kwesties mengde. BATAVIER II—SPARTA II. (1—1.). Sparta II ging Zondag per autobus haar eersten wedstrijd in Helder spelen. Sparta die eerst tegen den wind speelt, pakt direct goed aan en de par tijen wegen vrijwel tegen elkander op. Na mooi op- li-rengen door de voorhoede weet een der spelers on houdbaar een schot door den bovenhoek te zenden. Direct 11a den aftran onderneemt Batavier een he- vigen aanval en als de backs beide missen, weet Batavier onhoudbaar te doelpunten en den stand ge lijk te maken. (11.) Na rust is Sparta even in de meerderheid. Telkens komt de voorhoede prachtig opzetten maar de 'backs zijn in goede conditie en werken goed weg. Spoedig weet Sparta weder te doelpunten, maar aangezien de armen der spelers de beenen geholpen hadden, werd net doelpunt geannuleerd. Sparta speelt moe dig verder en weet nogmaals te doelpunten, de hal vliegt tegen een achter doel staand persoon en stuit terug, de scheidsrechter heeft niets gezien en meent dat de bal tegen den paal gevlogen zal zijn. de be trokken persoon, een Batavier-man wist van niets. Aan een verzoek om het publiek achter doel te la ten verwijderen wordt niet voldaan. Sparta II dat. tegen zijn traditie in uitstekend ge werkt heeft en mooi flink spel heeft laten zien. zal er zeker wel voor zorgen een goede plaats op de ranglijst in te nemen. De wedstrijd voor a s. Zondag op het Sparta-veld. Sparta IIS.V.S. II biedt daarvoor reeds een kans. SPARTA III—EXCELSIOR II. (Kleine Sluis). 4—1. Om 12,uur soeelde Sparta III bovenstaanden wed strijd vóór de W.F.V.B.-competitie. Sparta III speelde maar een matig partij en door dat ze beter aan het groote veld gewoon waren, konden ze dan ook win nen. De Excelsior-spelers zijn nog te veel ongetraind, de Spartaantjes beschikken evenwel over een flink uithoudingsvermogen. EXCELSIOR III—SPARTA IV. (0—7). Sparta IV wist bovenstaanden competitie-wedstrijd inet sprekende cijtcrs te winnen, voorwaar een schit terend resultaat. Maar als wij de jeugdige leden bij hunne oefeningen gadeslaan, kan men zien dat z\ ernstig oefenen en trachten eens krachten van Sparta I te worden. Wat dan ook oefenen betreft.. daar mogen de Sparta I-spelers wel eens een lesje aan nemen. NIEUWE NIEDORP. Zondagmorgen werd alhier een vetbalwedstrijd ge speeld door L.W.V.C. II van Lutjewinkel tegen N.V. V. II. De N. Niedorpers wonnen met 102. WIERINCERWAARD. De voetbalclub W.F.C. van hier apeelde Zondag morgen te Kolhorn tegen K.F.C., waarvan de uitslag was 20 in het voordeel van W.F.C. NOORDSCHARWOUDE. De voetbalclub Holland 2 was Zondag op bezoek bij Vrona te St. Pancras en verloor met 42. OUDKARSPEL. Op eigen terrein speelde D T.S. I een wedstrijd te gen Vrona I van St. Pancras. Het spel van beide par tijen was vrijwel gelijk. Bei<to doelen kwamen in gevaar, doch tot doelpunten wist men het voor de pauze niet te brengen. Eenigen tijd na de rust kreeg Vrona een penalty te nemen, welke in een doelpunt werd omgezet. Niet lang daarna kreeg D.T.S. de kans pm gelijk te ma ken, ook door een penalty, doch de hal werd over de lat geschoten. liet einde kwam met een overwinning voor Vrona. Onder het spel ging een speler van D.T.S. den scheidsrechter te lijf, omdat hij volgens hem een verkeerde beslissing genomen had. We hopen en vertrouwen dat zooiets niet meer voorkomt, want bet brengt de goede naam van D.T.S. in opspraak en er staan voor geschillen andere wegen open. D.T.S. II speelde een wedstrijd tegen Trekvogels I uit Heerhugowaard en won deze met 40. D.T.S. III was op bezoek naar Vrona III en ver loor daar met 2—1. JULI AN AD ORP. De uitslag van den gehouden competitiewedstrijd van J.V.C. IGeel Wit III van Helder, eindigde in het voordeel van J.V.C. met 3—0. Direct daarna de uitgeschreven medaillewedstrijd tusschen de Vete ranen en J.V.C. II en III gecomb., welke eindigde in het voordeel van J.V.C. met 10. De Veteranen heb ben lang geen slecht figuur geslagen. HOOGWOUD. H.F.C.Voorwaarts (Barslnflerhorn) ,51. Om halfdrie stellen beide elftallen zich onder scheidsrechter Koorn op. H.F.C. verschijnt met 2 in vallers, Voorwaarts is volledig: Direct na den aftrap verplaatst het spel zich op de Voorwaarts-helft. Er zijn dan ook nog geen 5 minu ten verstreken, of H.F.C. neemt de leiding 10. Voor waarts laat het hier niet bij zitten en dringt op, maar door het slechte schieten wordt geen punt gemaakt. H.F.C. is voortdurend in de meerderheid. Talrijke schoten worden dan ook op 't Voorwaartsdoel gericht maar de Voorwaarts-keeper kwijt zich keurig voor zijn taak. De H.F.C.-halflinie is in goede conditie zoodat de Voorwaartsen geen kans krijgen te schie ten. Eenige corners aan H.F.C.'s kant brengen niets op. De H.F.C.-halflinie weet de bal goed naar voren te brengen en even later ziet men H.F.C.-midden- voor no. 2 maken. Even later weet de linksbuiten van H.FjC. met een harde schuiver no. 3 te maken. Hier na rust. Na de rust zijn in H.F.C.'s elftal enkele spelers van plaats verwisseld. De bal is pas afgetrapt of een he vige schermutseling volgt op het H.F.C.-doel, maar levert niets op. De Voorwaartsers zitten geducht op de bal. H.F.C.'s halflinie werkt niet zoo goed meer als voor de rust, zoodat de backs en de keeper het hard te verantwoorden krijgen. Toch weten de H. F.C.'ers de bal naar voren te krijgen en na een kwar tier spelens zit no. 4. De Voorwaartsers krijgen wel kansen, om in te schieten, maar door het lange wachten weten ze niet te scoren. Een misverstand voor de backs volgde. Zoodat Voorwaarts de eer ge red heeft. Er zijn nog eenige minuten te spelon. Hiervan weet H.F.C. gebruik te maken en P. de Boer weet no. 5 te maken. Hierna einde. Onderwijs aan volwassenen. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter algemeene kennis, dat bij genoegzame deelneming aan volwassenen de gelegenheid zal worden gegeven dézén winter onderwijs te ontvangen. Aangifte moet geschieden vóór 7 Octomber a.s. bij het Hoofd der School voor Gewoon Lager Onderwijs. Schagen), 2 October 1922. Burgemeester on Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. TEGEN EEN MOTORRIJWIEL GELOOPEN. Het vierjarig dochtertje van den heer R. P. aan de Bierkade alhier, kwam gistermiddag de brug af- loopen om de Loet! over te steken, toen juist een mo torwielrijder daar passeerde. Het kind kwam plots achter een daar staanden wagen vandaan, zóó, dat de motorrijder haar niet eerder had kunnen zien en nu uit alle macht remde, maar dit belette niet, dat 't meisje nog geraakt werd en achterover sloeg. Be wusteloos werd ze opgenomen, doch kwam weer spoedig bij. Met een hoofdwonde hopen we, dat dit ongeluk afloopt. De motorrijder kreeg zelf geen let sel en treft ook geen schuld, daar hij volgens om standers, signalen gegeven had en kalm reed. TREURIG VOORUITZICHT. Wij hoorden, dat in onze gemeente bij de bouwvak ken reeds verschillende werkkrachten ontslagen wor den. En nu moet de herfst eigenlijk nog aanbreken, en is d ewinter nog verre. Een treurig vooruitzicht. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Jacob van Scheijen, oud 29 jaren, ar beider en Anna Comelia Kuut, oud 23 jaren, zonder beroep. Jacohus Hendcicus van Wcslerap, oud 26 jaren, agent van politie en Anma Elisabetii Brammer, oud 21 jaren, zonder beroep. POLITIE. Gevonden: een fietspomp, een portemonnaie met ecnig geld. Verloren: een portemonnaie met eenig geld. Inlichtingen ter gemeente-secretaris. PAARDENMARKT 28 OCTOBER 1922. Veulens f 40 a f 120. 1 Va-jarige f 80 a f 220. 21/*- jarige (f 110 a f 250. Rtijuigpaarden f 300 a f 600. Werk paarden if 200 a f 400. Slachtpaarden f 60 a 200. Hitten 1 60 a f 400. Handel kalm. Aangevoerd 288 stuks. WARMENHUIZEN, 30 Sept. Blauwe aardappelen f 2.50 a 2.80, witte kool f 1.2( a 1.40, gele kool f 0.40 a 1.10, roode kool f 0.60 a 1.20 peen fl .20, gewene nep f 3.90 a 4.50, gew. drielinger f 2.10 a 2.80, gew. uien f 1.70 a 2.40. Aanvoer: 4700 Kg. aardappelen, 11700 Kg. witti kool, 8400 Kg. gele kool, 10025 Kg. roode kool, 110f Kg. peen, 7075 Kg. gewone nep, 6475 Kg. gewone uiei WARMENHUIZEN, 2 October 1922. Witte kool f 1.15 a f 1.35. Gele kool f 0.50 0 f 0.85 Roode kool f 0.20 a f 1.20. Slaboonen f l.iO a f 5.70 Gewooe nep f 2.40 a f 3.30. Gewone drielingen f 1.8 a f 2.40. Gewone uien f 1.80 a f 2.50. Aanvoer; 45250 Kg. vitte kool, 4400 Kg. gele koo. 23150 Bff. roode kool, 5475 Kg. gewone nep, 4625 gewone uien. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 2 October 1922. Schotsche muizen f 1.80 a f 2.2( Duken f2 a f 2.10. Schoolmeesters f 1.80 a f 2. i( Negentigvoud f 2.10. Blauwe aardappelen 2.90 n f3.2( Bravo's f 2.10. Kleine f 1.30. Spercieboonen f 4.70. Grov uien 1.90 a f 2.40. Drielingen f 1.90 a f 2.60. Gel nep f 2,40 a f 3.90. Peen f 0.90 a f 1. Roode kor f 0.40 a f 1.50. Witte kool f l.iO a f 1.40. Gele ko< f 0.50 a f 1.40 alles per 100 Kg. Bloemkool f 2.70 f 6.30 per 100 stuks. Aanvoer 30 Sept.8450 Kg. aardappelen, 230 Kg. spet cieboonen, 800 Kg. rammenas, 18098 Kg. drieiingei 3225 Kg. peen, 35650 Kg. roadie kool, 46900 Kg. witt kool, 29325 Kg. gele kool, 1115 stuks bloemkool. LANGEDIJKER GROENTEN VEILING, Br. Qp 1 2 Oct. 1922. Bloemkool, le soort,. Ie cerf f 3.3 a I 8.20. Idem, le soort Langcdijkers f .1.30 a f 4, per iC 6tuks. Wortelen f 2.70 per 100 bos. Roode kool, le soo f 0.40 a f 1.50. Gele kool, le soort f 0.40 a f 1.6( Witte kool, le soort f 0.90 a f 1.40. alles per iOO K, Witte kool f 117 a f 'i22 per wagon. Schotsche muize f 2 a f 2.20. Schoolmeesters f 1.80 a f 2.10. Blauv f 3.10 a f 3.30. Bravo f 2.20. Kleino f 1.40. Duc f 1.8 a f 1.90. Rammenas f 3.60 a f 4. Bieten f 1.20 u f i.9< Gele nep f 2.70 a f 420. Drielingen f 1.70 a f 2.5( Rapen f 4. Losse wortelen f 0.80 a f 1. Slaboone f 7.50 a f 13.20. Aanvoer: 38600 st. bloemkool, 98100 Eg. roode koo 186000 Kg. witte kool, 48250 Kg. gele kool, 650 bo wortelen, 17850 Kg. losse wortelen, 4660 Kg. uier 4100 Kg. gele nep, 16600 Kg. aardappelen, 7250 Kf. nieten, 1600 Kg. rapen, 214 Kg. slaboonen- ALKMAAR," 30 September 1922. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 26 paarden f 150f 450, 14 veulens, 120 koeien en ossei f 325—f 600, 35 nuchtere kalveren f 10f 28, 664 velt schapen f 40 tot I 58, 22 magere varkens f 35f 40 125 biggen, 10 w. f 22—f 34, 15 bokken en geiten tot f 16. Boterprijs op 30 September 1922. Hoogste (markt f 1.40, middelmaikt f 1.35, laagste markt f 1.30. Aanvoer Jt'272 kop. Kipeieren f 11f 1'2. ALKMAAR, 2 October 1922. Aardappelen f 2.20 a f 3.80 per 100 Kg. Bloemkool le soort f 3.10 a f 4.30 per iOO stuks. Roode koof f 0.70 p f 1.70. Appelen f3 a f 16 per i00 Kg. Wortelen f 12.60 ai 4/0 per 100 bos. Uien t 3.10 a f 4.30. Peren f 4 a f 26 per 100 Kg. Kropsla f 1'. 20 a 2S3f0^ per 100 stuks. Spruiten f 1(J a 16. Spercieboonen, dubbele f 8.30 a f 17.80. Idem, enkele., f 7.30 a 114.20 per 100 stuks. ALKMAAR, 2 October 1922. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 22 koeien en ossen f 150—f 520, per ned pond f 0.65— f 0.72, 12 vette kalveren f 70—f 185, per ned. pond f 1.10—f 1.60, 20 nuchtere kalveren f 16—1 30, 5 vette schapen f 45—f 51, 385 vette varkens p. ned. pond f 0.96 a f 1.10. amsterdamsche veemarkt. AMSTERDAM, 2 Oct Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 322 vette koeien le kw. f 1.15—1.40., 0e kw. 1 0.90—f 1, 3c kw. f 0.70— f 0.80 per Kg. 90 melk- en kalfkoeien f 350—f 600 per" stuk, 26 graskalveren f 40f 90, 21 nuchtere kalveren f 14—f 22, 100 schapen f 25 tot I 46, 4l2 vette varkens le kw. f 124 a f 1.26, 2e kW. 124—f 1.22 per Kg. schoon "gewicht, spekvarkëns f 1.20—f I.18 per Kg. schoon gewicht. WINKEll 2 October 1922. Appelen f 2 a f 8. Peren I 2 a f 10. Druiven f 20 a f 27. Slaboonen 13 a 15. ,'Snijboonen f6 a f9. Uien f 1 a I 2, alles per 50 Kg. Bloemkool f 2 a f 9. Komkommers f 3 a I 5, per 100 stuks. DE STORM OP DE FRANSCHE KUST. Uit Parijs, 30 September. De jongste storm aan

Schager Courant | 1922 | | pagina 2