Dinsdag: 24 October 1922. 65ste Jaargang. No 7117. Uitgeverst N.V. v.h. TRAPMAN Co, Schagen Al Uw oude btouaeskuntU ütans de nieuwste mode. kleuren gewn. Dit warde!» kunt U üuris.zdP verrfch. ten met JVinK- U kunt kiezen uit 24 prachtige kkurm lWfnÜVwaacht en tferft SAFK-LOKKTTKN. Ueinengü N'tuws. SCHAGER Alpitni Nieuws- COURANT. Mitriimit- Lailloivilii Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzending tot 's morgens 8 «ur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstnitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers cent. ADVERTRN- TïëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Rinnenlandsch Nieuws DB SIGAREN, DIE 'T UITBRACHTEN. Een paar dagen geleden werd ingebroken in een wiAel aan den Coolsingel te Rotterdam, Blijkbaar waren do inbrekers over een schutting achter bet huis geklommen, hadden een ijzeren staaf geforceerd, die een luik afsloot, en waren op. drie manier in den winkel gekomen, waar ze zich te goed deden aan een deel van de daar aanwezige vleeschwaren. Daar na waren ze op zoek gegaan, naar geld en hadden een lessenaar opengebroken en daarna hun krachten geprobeerd op een brandkast, die ben weerstond. Toen do- winkelier 's morgens in zijn zaak kwam, en merkte wat er gebeurd was, waarschuwde hij de po litie, die bijl baar ondierzoekl een zakje sigaren, waar in gewoon model en bavannastokjos, vond liggen en eenige eindjes sigaret. Op het sigarenzakje bevond zich do naam van oen winkelier, bij wien men infor- meeren ging. En die herinnerde zich op den avond voor den inbraak tweeërlei rookgerei te hebben ver kocht aan een jongeman met rood haar. Die was spoedig gevonden, in de buurt van den winkelier hadden rechercheurs op dien bewustcn avond een ouden bekende gezien met dit merkteeken. Die werd uiligenoodigd op het politiebureau te komen en te ver tellen waar hij op den bewusten avond en nacht geweest was. Toen hij hét gezelschap had genoemd, waarin hlji verkeerd had, kreeg een vriend een ge lijkluidende invitatie. Deze bleek sigaretten te roo- ken van hetzelfde merk als waarvan er eindjes in den winkel gevonden waren. Toen tenslotte bij hüds- zoeking bij de heeren een vijl te voorschijn kwam, die achter elkaar de kleuren grijs, zwart en rood, de kleuren van de verf van vensterbank en Ijzeren staaf, die verbroken was om binnen te komen, vertoonde, zwichtten de heeren en bekenden zij. Nummer twee had nog geen relaties met de politie hoewel z'n druk ke omgang met den roodharige reeds lang verdacht was voorgekomen. WEER AAN 'T WERK. De Geldersche chroomleerfabriek voorheen G. Ree rink te Lochem, drie eenige weken stilstond, wordt Maandag weer aangezet. De arbeiders namen genoe gen met, oeru loonsverlaging van tien percent. HET VERGAAN VAN DE „CORNELIS". Men moldt uit Neuzen: Do volgens ons bericht van Zaterdag geredde sto ker Walbrecht, die daarvan aan zijn familie te Haar lem bericht heeft gezonden, moet het stoomschip reeds vóór dat dit van Uleaborg vertrok, hebben ver laten en is dus bij de stranding niet meer tegen woordig geweest. DE VRACHTPRIJZEN. Dezer dagen kochten de uitgevers van de „Meppe- lor Courant" in Duitschland een kleine machine voor f98. Do vrachtprijs tot Meppel bedroegf 102.4011 COMMUNISTISCHE HUISBAZEN. Men schrijft aan de (s.--d.) Voorwaarts: „De ccftnmunisten, wil men hen geloovcn, zijn gewel dige strijders voor verruiming van woongelegenheid. Zij strijden tegen woningwoeker, propageeren confiskatie van de niet gebruikte woningruimten en zelfs inbezitneming daarvan door z.g. buurtsovjets. Men zou dus zeggen, dat deze geweldige hervormers, zoodra zij gelegenheid hebben hunne ideeën in practijk to brengen, ook toonen. dat zij niet met hei woord alleen, maar ook met de daad staan voor hetgeen zij propngccrou. Helaas, cr is nogal eonig verschil tusscihon do grauwe theorie der hccrcn en de practijk hunner han den cn de volgende geschiedenis is er om dat aan to toonen. Do Federatie van Transportarbeiders heeft oan de Schietfceanlnan te Rotterdam in besi' ceri pand, .het welk diende tot huisvesting van hot hoofdbestuur dier organisatie, toen de zetel nog te Rotterdam was geves tigd. Omstreeks Februari van dit jaar werd het hoofd bestuur ochter verplaatst naar Amsterdam en het pand ontruimd. Men was van plan het te verkoopen, maar tot op heden Is het nog steeds het eigendom der Federatie. Slechts een klein deel ervan is verhuurd, de rest staat nu al acht maanden leeg; men laat het moedwillig leeg staan met het oogmerk er meer .gelild van te kunnen maken. Gewone sjacher-polïtiek. Het hoofdbestuur der Federatie bestaat voor heft grootste deel uit communisten, het D. B. zoo goed als éehceL De heer Bouwman, nederige dienstknecht van Lenin, deelt er de lakens uit en heeft mede de beslis sing over do eigendommen der Federatie. Terwijl nu honderden gezinnen zich moeten bekrim pen in kleine kamertjes en krotten, en er tientallen zon der woning zijn, laat het Federatiebestuur maanden en maanden een groot pand l'eeg sta'an en onttrekt zoo doende een belangrijke woningruimte aan de gemeen schap. Maar er is meer. De Tribune, het lijforgaan van den heer Bouwman, gaat 'gewéldig te keer tegen het wets ontwerp tot wijziging van de huurcommissiewet, waarin zonder- inmenging van de huurcommissies verhoogingen rv5 Pct' der huren van 1916 mogelijk zijn. Het Federatiebestuur echter gaat als de eerste de beste huisjesmelker naar de huurcommissic en vraagt een verhoo°iüg van de huur van het verhuurde gedeelte van meer dan ou pet der vroegere huur. Je moet maar. durven. ^aat.. ;>P.e Tribune", die haar kolommen dagelijks mot allerlei fantastische schandaallectuur vult, dit nu {0Z ,.eens m Jlaar orgaan vermelden, tot .leering en stichting van de partijgangers van den heer Bouwman. Ln laat zij do eventueel bestaande Rotterdamsche buurt sovjets opdragen onverwijld bezit te nemen van het cu- Zan i ^deratie van Transportarbeiders aan de Schietbaanlaan. Hier is een prachtige gelegenheid de opvattingen der communisten in practijk te brengen. En den huurder, ene met do practijk der communistische huiseigenaren heeft kennis gemaakt, kan worden geadviseerd de beta- (TOnr U>Une> T"1 Z°LVOT schrijver ln do Voorwaarts. Wij kunnen er aan toevoegen, voigl de N. R. Ct., dat reeds voordot rt in pand "i11 kantoren vestigde, de I mot huurders d°°r bet communistisch bes tuut 2 CIie,rgie uit hun woning zijn gedrukt, „op aat gesmeten zooals de Tribune zou zeggen. donken—^ Cle Voorwaart8 moge het be bost» L- strijd tusschen theorie en. practijk in de vi»n npn !a n-1 families voor. Men heeft daar- dprino. taaltje gehad in de voorlaatste raadsverga dering, toen de principieels tegenstanders van ver koop van gemeentegrond zelf aan eigendom boven j erfpacht de voorkeur gaven. En wij herinneren ons uit den tijd voor de inwerkingtreding van de Huur- aanzeggingswet, hoe de sociaal-democraten, die fulmineerden tegen de ontrekking van woningruim te voor kantoordoeleinden, zich zelf daaraan schul dig maakten. Zoo de Centrale Bond van Transport arbeiders met het pand op den hoek van den 's Gra- vendijkwal en de Volmarijnstraat. FINANCIEEL WANBEHEER. Bij de woningbouwvereeniging Ons Belang te Leiden is het mis met de financiën. Er wordt gespro ken van financieel wanbeheer van den penning meester, den heer A. Eikerbout. Het tekort bedraagt ongeveer f7000. I Tegen Maandagavond is een ledenvergadering uit geschreven. Op de agenda staat o.a. het voorstel tot ontslag van den penningmeester. De heer Eikerbout is lid van den Leidschen ge meenteraad en. maakt deel uit van de soc.-dem. partij. ONS VEE IN HI T BUITENLAND. De collectie Friesch vee op de landbouwtentoon stelling te Rio de Janeiro kreeg een kampioensprijs, twee eerste, twee tweede, een derden en drie vier de prijzen. De Twenterstier Roland kreeg als beste geimporteerde stier den kampioensprijs. FAILLIET. Dé correspondent van het Hdbl. te Emmen ver neemt, dat de Coöp. Bouwstichting, die daar het vorige jaar vele burgerwoningen bouwde, gisteren in staat, van faillissement werd verklaard. MINISTER WESTERVELD NAAR HELDER. De Minister van Marine, de heer Wqsterveld, zal zich Dinsdagavond a.s. naar Helder begeven om de volgende dagen bezoeken te brengen aan schepen en maritieme inrichtingen en den 26en terugkeeren. De Minister zal vergezeld worden door den chef van den Marinestaf, schout-bij-nacht Goozen, en door den schout-bij-nacht Zeeman, chef van de afdeeling ma terieel van het Departement van Marine. INBREKERS GEARRESTEERD. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag kwam een koopman bij de politie te Rotterdam aangifte doen, dat hij beroofd was in pand 41 aan de Gedempte Bin nenrotte. Twee inspecteurs en eenige rechercheurs tegen er op uit om een onderzoek in te stellen. Ter- v\ ijl men met dit onderzoek bezig was. hoorden de politiemannen kraken aan den overkant. Het was alsof een deur opengebroken werd. Dit vermoeden bleek Juist., want aan den overkant der straat, waar de magazijnen van de Uniemaatschappij gevestigd zijn, hadden twee inbrekers de deur met een breek ijzer geopend. Een derde man, die als uitkijk dienst deed, hielp het tweetal. Een der rechercheurs wist onopgemerkt het beroovingspand te verlaten en naar het bureau te gaan om assistentie te vragen. Onmid dellijk rukte een inspecteur met een tiental agenten uit en zete de omgeving af. De twee inbrekers had den inmiddels de deur van het huis van binnen ge grendeld. De uitkijk werd zonder dat hij zijn kame raden kon waarschuwen, gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Het bleek een zeer be ruchte inbreker te zijn. De twee eerstgenoemde in specteurs staakten hun onderzoek in het beruchte huis, gingen naar de overzijde, om de inbrekers te arresteeren. Dezen hadden van de gelegenheid ge bruik gemaakt en waren naar den zolder gevlucht, vanwaar zij op, het. dak konden komen. Een jacht tusschen de politie en de twee inbrekers begon. Ten slotte konden de inbrekers niet verder en werden gearresteerd. Ook deze twee waren goede bekenden van de politie Het drietal is in verzekerde bewarihg gestald. Reclames. tegelijkertijd. DE LANGE S DE MORAAZ, U.UM4VR. To SCIIAGFN Uondttrdans In II9M Vird lusl. HEERHUGOWAARD. Door de coöp. Zuivelfabriek „Excelsior" alhier werd een ledenvergadering gehouden waarin het tamelijk rumoerig is toegegaan Een heftig debat werd ge voerd over al of niet afscheiding van de Coöp. Zui- velexportvereeniging Noordholland, gevestigd te Alkmaar,'Bij gehouden stemming werd'eindelijk be sloten tot afscheiding; deze beslissing werd genomen met 53 tegen 49 stemmen. Waar deze afscheiding de storting van f8000 ten gevolge heeft, onverminderd nog twee jaar aansprakelijkheid bij eventueele liqui datie, is het geen wonder, dat de hoofden in deze ver gadering tamelijk warm zijn geworden. HEERHUGOWAARD. Door de afdeeling Zuid van den L.T.B. alhier is ge adresseerd aan pol'der- en gemeentebestuur het ver zoek gericht de door particulieren tot stand gebrach te sluisjes en overhalen te willen overnemen. Aan zustervereenlgingen werd adhaesiebetuiging ge vraagd. ANNA PAULOWNA- Politie. Inlichtingen worden verzocht omtrent een verloren lorgnet. Gemeentesecretarie Anna Paulowna. ZUIDSCHARWOUDC. Onze gemeente is een mooien winkel' rijker geworden. De fa. Bötlgor heeft naast den nieuwen den z.g. ouden winkel oragetooverJ in een etalagewinkel met aan den voor- en zijkant groote ramen. Prachtig geëtaleerd, maakt dit vooral 's avonds bij electrische verlichting, een, keurig effect Een en ander lokt tot vriendelijk bezoek uit, waaraan naar wij verwachten en hopen, ruim schoots zal' voldaan worden. LANGENDIJK. Bij een verklooping te Broek op Langendijk werd voor 57 snees bouwland niet minder besteed dan f 139 per snees, dat is dus ongeveer f 5850 per H A. Dat is toch nog een schappelijk prijsje in dezen tijd van tuinbouw- malaiso. LANGENDIJK. De R.K. en Chr. tuinbouwarbeidersvereenigingen aan den Langendijk besloten de medewerking in te roepen van organisaties van tuinders en middenstanders, ten einde in gezamenlijk overleg te trachten de te verwachten werkloosheid te bestrijden. Aan bedoelde organisaties zal worden voorgesteld, dat al hun leden, een öf meer dagen een werklooze in hun dienst nemen. Dat de mid denstanders in deze zaak worden betrokken vindt" zijn grond in de overweging dat deze onmiddellijk de ge volgen van werkloosheid ondervinden. ONTSLAG. Aan alle arbeiders van de melkfabriek „Friso" te Hoorn is met 14 dagen ontslag aangezegd, in ver band met de minder gunstige exploitatie-uitkom sten. DE PLUIMVEEZIEKTE. De gemeentebesturen van Ilpendam en Landsmeer hebben onlangs aan den Minister van Landbouw gevraagd, om te Den lip en Landsmeer in totaal 35.000 eenden en kippen voor rekening van het rijk te doen inspuiten tegen de vogelcholera. De Minister van Landbouw ad interim heeft hierop afwijzend beschikt, op grond o.a. dat de pluimveehouders daarvoor zelf dienen te zorgen. Verdere pogingen worden nu niet meer gedaan, vooral nu de ziekte gestadig vermindert, De hokken worden steeds goed ontsmet met creoline, hetgeen een goed mid del schijnt te zijn. KEES BOEKE FAILLIET VERKLAARD. Wij lezen in het ..U. D.: Kees Boeke te Bilthoven is failliet verklaard. Naar wij vernemen is dit faillissement uitgesproken in verband met belastingschuld, die Boeke in gebreke is gebleven te voldoen. Dit kan weer een merk waardige geschiedenis worden, want volgens zijn principe» erkent Boeke geen bezit en geen wet én dus O- U peen curator. Zijn wij goed ingelicht, dan moet Boeke ook al reeds geweigerd hebben aan den curator in zijn faillissement mr. Vuijstingh rae- dedeelingen te doen omtrent den stand van zalmen, financieel, zoodat deze na zijn eerste bezoek bij den 'gefailleerde onvcrrichterzake heen kon gaan. BROEKHUIJS EN DE STAATSLOTERIJ. De heer Broekhuijs telegrafeert aan het Vaderland u!t Nice: Lezend uw aanteekening. deel ik u mede. dat mij hel eindcijfer, der Staatsbegrooting natuurlijk vol komen bekend was. terwijl mijn begrooting geens zins is overdreven, zoudat ik mijn aanbod handhaaf en gaarne de waarborgsom verdubbel en breng op f2.000 000. Terugschrikken voor het door u bedoeld odium moet de regeering niet. daar zij niets aanwakkert, doch alleen de door niets te boteugelen zucht zoo wel in Indië als in Holland leidt in vaste banen naar de schatkist. Persoonlijke belooning wensch ik niet, d^ar ik financieel volkomen onafhankelijk ben. Ik beoog slechts het belang van den Staat. ZIJN VROUW DOODGESTOKEN. Zondagavond heeft de werkman Bogaarts aan den Nijverheidssingel te Breda zijne vrouw uit jalousie doodgestoken, en daarna zich zelf bij de politie aan gegeven. Nader: Gisteravond omstreeks half tien kwam zich op ''en Nieuwen Haafdijk te Breda bij twee surveillee- rende agenten van politie melden de 24-jarige J. B uit Princenhage, met de mededeeling, dat hij in het huis van zijn zwager aan den Nijverheidssingel zijn vrouw vermoord had. De agenten zijn toen met den man onmiddellijk naar dat huis gegaan en von den daar de 21-jarige vrouw van den man, vreese- lijk verminkt op den vloer liggen. Zij gaf nog enkele teekenen van leven, doch was .reeds stervende. Toen er een dokter bij kwam, was zij al overleden. De jonge vrouw, moeder van een kiiKl van VA jaar,, was reeds eenige malen met een anderen man uit geweest en gisteravond oo]£ weer. Toen zij dezen persoon verlaten had, is haar eigen man met haar naar het huis aan den Nijverheidssingel gegaan. De man kwam daar veel, en had een sleutel van het huis. Er was daar niemand thuis, en uit jalouzie is de man toen met een klein broodmes zijn vrouw te lijf gegaan. Vermoedelijk heeft hij haar ook met een hamer geslagen. De dader staat niet ongunstig bekend. Hij wordt vandaag ter beschikking van de justitie gesteld. AARTSWOUD. Onze plaatsgenoot Joh. Veerman behaalde de vo rige week drie eerste prijzem Te Krommenie en te Spanbroek met biljarten en alhier met raden, hoe veel erwten er dn de fleBch waren tijds de kermisse d'été. Precies 893 waren er in, welk getal ook door hem was geraden. De opvolgenden B. Pluister en Jb. Buisman, hadden 900 raden en werd bij loting de tweede Driis toegewezen aan laatstgenoemde. WIERINGERWAARD. Mej. Boekei alhier, werd door den gemeenteraad van Harenkarspel met algemeene stemmen benoemd tot gemeente-vroedvrouw. Tegen verstopping gebruike men Foster's Maagpillen, een uitstekend, geen gewoonte vormend laxeer middel. Prijs f 0.65 per la- oon, alom verkrijgbaar. KINDERVERLAMMING. In Thuringen zijn in den laatsten tijd' talrijke gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Te Eisenach zijn 12 gevallen voorgekomen en in tal van plaatsen 'zijn de scholen gesloten moeten wor den. De autoriteiten vermoeden, dat de ziekte uit Skandinavië is gekomen. HET ROODE LEGER De St. Petersburgsche pers klaagt over de moeilijk heid van het vraagstuk der voedselvoorziening van het roode leger. Bovendien is over het algemeen het voedsel, dat de roode-gardisten ontvangen van slech te kwaliteit. Bijzonder moeilijk is de toestand der aan de grens gelegen troepen, waaronder gevallen van scheurbuik voorkomen. In de hospitalen be staat het voedsel hoofdzakelijk uit erwten en haring. In verband met dezen kritieken toestand besloot de i St. Petersburgsche sowjet een spoedvergadering, van alle militaire commandanten bijeen te roepen. I CIJFERS! Cressinger, de controleur van het Amerikaansche muntwezen, heeft becijferd dat het Amerikaansche i volk sinds den aanvang (van den oorlog aan kapi taal voor een bedrag van 21.751.000.000 dollar naar Europa heeft geëxporteerd. Dit blijkt wanneer mij bij elkaar optelt, wat. de V. St. hebben besteed aan terugkoop uit het buitenland van Amerikaansche obligaties, aandeelen en derg. (3.000.000.000 dollar); aan door de Amer. regeering verstrekte leeningen (10.000.000.000 dollar); niet ontvangen interest op re- geeringsleeningenj (2.000.000.000 doll.); handelscredie- i ten aan het buitenland verstrekt (3.000.000.000 dollar) dollarwaarde van buitenlandsche staten gekocht in j 1919. 1920, 1921 en de eerste acht maanden van 1922 ($2.631.000.000); buitenlandsche waarden^ in datzelfde tijdvak verkocht in de Ver. Staten, ($620.000.000); b'iit.enlandsch geld, door de Ver. Staten gekocht ($500.000.000). Cressinger publiceerde deze cijfers in antwoord op de beschuldiging, dat de Ver. Staten niet. hun deel hadden- bijgedragen tot het herstel van de wereld. Want een groot deel van het aldus be legde geld brengt geen cent op en. zal misschien wel nooit, iets opbrengen. DE VERIJDELDE AANSLAG OP WIRHT. Uit Berlijn, naar de bladen mededeelen is de man, die aan de politie heeft medegedeeld dat hij. op dracht had gekregen óm rijkskanselier Wirth te ver moorden een nog Jonge man. die in Hagen in West- falen als koopman is gevestigd. Hij stond in nauw contact met rechtsradicale kringen en schijnt zoo doende in het complot te zijn verwikkeld. Waarschijn lijk echter heeft het proces-Rahtenau hem de oogen geopend voor de misdadige absurditeit van het stre ven der rechtsradicalen. Misschien ook is het angst geweest, die hem op het laatste oogenblik voor de afschuwelijke daad deed terugschrikken. Hij is reeds naar Berlijn overgebracht en werd vanmorgen aan een uitgebreid verhoor onderworpen door Ebermayer, den officier van justitie bij het gerechtshof te Leip- zig. aan wien het onderzoek in deze zaak is op gedragen. Het is bijna niet aan twijfel onderhevig, dat het. ook ditmaal weer de organisation Consul is. die dit. complot heeft gesmeed. De dag der uitvoe ring was op Zaterdagavastgesteld. F eren steravond was de rijkskanselier de gast bij den F.ngelschen gezant, te Berlijn. Hij werd door een sterk politie-escorte begeleid. DUIVENSPORT. De duivensport, wordt, naar men weet, in België druk beoefend. Welhaast in alle steden en dorpen worden Zondags wedvluchten gehouden en dikwijls worden de duiven daartoe ver naar het Zuiden ver voerd. België betaalt voor het vervoer per spoor jaarlijks aan Frankrijk ongeveer twee milliard. De duiven zijn dikwijls verscheidene dagen en nachten onderweg. Met het doel het vervoer der duiven, te vieiheteren en te bespoedigen is er vandaag te Evere-Haren bij Brussel een tentoonstelling geopend van vliegtuigen voor het, duiven-vervoer bestemd. Zij zijn zoodanig gebouwd dat. een zeer groot aantal duiven 'er mee vervoerd kan worden. De dieren kunnen dan losge laten worden zoodra ze op de plaats van bestemming zijn aangebracht. De m/inister van oorlog zal een wetsontwerp indie nen in verband met het gebruik maken van. de post - duiven van duiven-liefhebbers in tijd van oorlog en voor doeleinden van sociale veiligheid. UIT RUSLAND. De correspondent vai^'de Times te Berlijn maakt melding van inhechtenisnemingen op groote schaal onder de vertegenwoordigers van de zakenwereld te Moskou en in de provincies. Onder de slachtoffers zijn een aantal communisten die in nauwe betrek king staan met zakenmenschen. De maatregel staat ongetwijfeld in vertiand met de aanstaande verkie zingen voor de sowjets. De gevolgen van de nieuwe oeconomische politiek hebben sterk bijgedragen tot de ontevredenheid van den werkenden stand. De werklieden, die bij den op stand te Kroonstad en in de protestvergaderingen van verleden jaar te.Moskou de afschaffing van do handelsbeperkingen eischten, hebben bij den nieu wen toestand iü geên enkel opzicht voordeel gehad. Aan den andéfen kant zijn de weelderige restaura ties en cabarets, de winkeluitstallingen van weelde artikelen en de uitspattingen van de nieuwe rijk aards de eenige teekenen van een nieuw oecono- misch beleid. ZIJ hebbeni het gevoel van verzet aan gewakkerd onder de gebrek lijdende menigte en den haat tegen de communistische partij aangewakkerd. In sommige districten waar de verkiezingen al be gonnen zijn, hebben de bolsjewiki ernstige nederla gen geleden en indien de verdere verkiezingen in dezelfde richting voortgaan verwacht men dat een groot aantal tegenstanders van de bolsjewiki in den Alrussischen Uitvoerenden Raad zullen komen te zetelen.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1