Alitmti Nieiws- -& FOLDEÜ GEESIMERAMBACHT. OE LANGE t DE MOEAAZ, Donderdag 2 November 1922. 65ste Jaargang. No. 7123. Uitgevers: N.V. v.Ei. TRAPMAN Co., Schagen HYPOTHEKEN. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Btnnenlandsch Nieuws. SCHA6ER C01IRANT. Dit blad verschijnt viermaal poa week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zaterdag. Bij inzonding tot 's morgens 8 uur, woeden Adver- tentién nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTÖEKENINO No. 23330. - INT. TELEF. no. 20 Prijs per 8 maanden f 1.86. Losse nummow 8 cent, ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 pegels 11.10, iedere regel meen 20 cent (bewijsno, inbegrepen). Groote letters worden naai; plaatsruimte berekendi Dinsdag vergaderden Hoofdingelanden van den polder Gcestmeramb&cht (ÓosterdJjk en Molengeer- sen), ten lokale van den heer Vis. Aanwezig zijn de heeren A^ Slot, Schoorl, M. Kroon Cz., Jl). Swan, G." Kroon, J. Lammerschaag, Jb. Tol, G. Brinkman, H. Tauber, G. Slotemaker, P. Borst, J. Ootjers, Sevenhuizen, F. de JÖoor, J. Pranger, Berk houwer en Brommer, de beide laatsten als vertegen woordigers van den ringpolder. Dooi den secretaris, den heer M. Kroon Cz., wor den de uitgebreide notulen van de vorige bijeenkomst gelozc^ en na enkele kleine opmerkingen goedge keurd. Na het lezen van de notulen wordt de opmerking gemaakt, dat liet water nu vrij goed is en het zoute water vrijwel weg is. Overgegaan wordt tot het onderzoeken van de ge loofsbrieven van de nieuw gekozen leden, de hee ren G. Kroon, J. Blom Pz., Jn. Pranger Jbz., en F. de Boor Fz. Met het nazien worden belast de heeren Se- venhuizén, Ootjers, Borst en Slotemaker. Na onder zoek wordt tot toelating geadviseerd, waartoe wordt besloten. Volgt benoeming Molenmeester, aftredend de heer J. Lammerschaag en nieuwe benoeming in.de plaats van wijlen den heer A. Kroon Pz. Met 10 van de 12 stemmen wordt de heer Lammersclhaag herkozen, die onder dankzegging voor het genoten vertrouwen meedeelt, zijne herbenoeming aan te nemen. Bij de stemming in de vacature worden bij eerste stemming gebracht op J. Ootjers 3, F. de Boer 4 en J. Pranger 5 stemmen, bij tweede vrije stemming op J. Ootjers 3, F. de Boer 6 en J. Pranger 3 stemmen, bij herstemming tusschen de ze drie heeren J. Ootjers 3, F. de Boer 7 en. J. Pran ger 2 stemmen, zoodat de heer de Boer als lid van 't dogelij'ksch bestuur gekozen is. Deze neemt zijne benoeming als zoodanig aan en de voorzitter 'hoopt op eene aangename samenwerking. In do vacature van vice-voorzitter, ontstaan door het overlijden van den heer A. Kroon Pz., zal door het Dng. Bestuur, worden voorzien. Meegedeeld wordt, dat van de leening zijn afgelost de uundoolen no. 30, 31, 32 en 33, elk groot f 1000. Voor het nazien der rekening worden aangewezen do hoeren J. Ootjers en Jb. Tol. Van het kerkbestuur te Noordscharwoude is een schrijven ingekomen als antwoord op de uitgesproken venschelijkheid om door aankoop de erfpacht van den grond, waarop de machine staat, afgedaan te krijgen. Het erfpacht bedraagt f65 per jaar en de maat van den grond is 16 Are en 15 c.A. Het kerkbe stuur vraagt voor den grond f3000, welke prijs het Dag. Bestuur wel wat hoog vindt. Als de'erfpachtsom gekapitaliseerd wordt, zou het een kleine f 1500 wor den. Het Dag. Bestuur stelt voor, aan het kerkbe- slur een. flink bod te doen en wel van f2000. Het meent daarmee een ruim. standpunt in te nemen. De hoer Borst vinclt f 2000 wat hoog. Het verschil tusschen eigendom#- of erfpachtrecht is hem te klein om dezen prijs er voor te betalen. De heer Ootjers vraagt, hoe lang het erfpachtrecht loopt. Meegedeeld wordt, voor onbepaald, maar de wet schrijft 99 jaar voor. De heer C. Kroon vindt ook het bod hoog, doch het is gewenscht, dat. de grond in eigendom van het am bacht is. Toen het erfpachtrecht verkregen werd, was er veel minder grond, zoodat de waarde hoogor ge worden is. De heer Schoorl aoht het gewenscht den grond in eigendom te hebben, doch betreurt de hooge vraag. De heer Kroon merkt op, dat de molen vroeger ook op erfpacht stond, doch later in eigendom geko men is. De beer Ootjers, die tevens kerkvoogd van Noord scharwoude is, doch op de vergadering, waar het be- «luit genomen werd, niet aanwezig was, veronder stelt niet, dat het kerkbestuur van hun macht mis bruik maakt. Er zullen zeker motieven zijn. Een kerkbestuur staat onder scherpe controle en kan de beschikbare gelden niet tegen zoo hooge rente uit zetten. De vraag vindt spr. echter wel wat hoog. De heer Schoorl merkt op, dat het grootboek mo menteel 5 pet. geeft. Spr. acht f 2000 een royaal bod. De heer Borst wcnscht geen voorstel van f 1500 te doen-, overtuigd als hij is van de wenschelijkheid den grond in eigendom te hebben. Besloten wordt, een bod van f2000 te doen. Hierna doet de voorzitter mededeeling, dat de ver schillende onderhoudswerken naar genoegen zijn aanbesteed en ten deele reeds uitgevoerd. Alles was iets beneden de begrooting. In Broek is iets meer straatwerk uitgevoerd dan de bedoeling was, doch het bedrag bleef evengoed beneden de begrooting. Rondvraag. De heer Borst vraagt, hoe het staat me" de pensioenzaak. Spr. had verwacht, dat er een punGop de agenda zou komen. Hij had een voorstel i van het dag. bestuur verwacht. j Voorzitter deelt mee, dat deze zaak besproken is en vraagt de opinie van den secretaris. Deze deelt mee, dat de wet voor hem te ingewik keld was en daarom inlichtingen te hebben ingewon nen. Aangeraden is, geen pensioen aan te vragen voor bericht gegeven is. Er moet gestort worden door de banne of den betrokken persoon 8^ pet. Ik zelf zou daarmee gerekend, over 54 jaar geruineerd zijn. Geschreven werd: laat de zaak aan ons over. We zullen eerst nog eens met den minister spreken en' voorstellen de zaak te laten vervallen of geducht te vorminderen. Zoo het nu staat ben ik niet van plan pensioen aan te vragen. Zoolang iemand niet aan vraagt, hoeft men er niets mee te maken. De vragen die in dit verband van regeeringswege I gevraagd zijn, zijn beantwoord. Dg heer Korst dacht dat hot wettelijke plicht was. Bi- voorzitter dacht het ook, doch kent de wet niet. i De secretaris: Als ze centen noodig hebben, ko- men zo wel. 1 Voorzitter: Wat de eventueele stortingen betreft, j daar kan altijd nog over gesproken worden. De heer Borst: Dat gaat alleen over den inkoop, doch had verwacht dat er over 't percentage van storting een voorstel zou komen. De heen Schoorl: We hebben meer ambtenaren aan alleen den secretaris. Als wij inkoop willen, zijn wij verplicht er een deel van te betalen. Een unarto vergadering 2ou nog wol eens noodig kunnen zijn. De heer Schóorl zou willen besluiten geheel den wettel ijken weg te bewandelen. Misschien dat dit de luidjes niet meevalt, doch het kost toch al ve.d. De heer Ootjers: We zitten er niet in en dan is het moeilijk een besluit te nemen. Misschien dat het tot de voorjaarsvergadering kan blijven loopen. Besloten wordt tot uitstel tot een volgende ver gadering. Zoo noodig zal de voorjaarsvergadering vervroegd worden. De heer Ootjers wil de geest van de vergadering eens hooren over het nieuwe waterschap. Het loopt i uit op belasting betalen, wat natuurlijk noodig is. j Toch, als men een overzicht krijgt van de begrooting, pduizelt het voor de oogen. Spreker is niet iemand die aan bescheiden salarissen wil tornen, doch het ziin hier reuzenuitgaven, waarmee het wel schijnt dat niet voldoende de eischen van den tijd bezuini ging gehan ihaafd zijn. Misschien hebben echter I anderen in deze een beter inzicht. De kleine luidjes l eeft men niet te hoog bezoldigd, want een molenaar- wordt met f350 betaald. Overigens lijkt,het mij, dat we meer moeten doen dan mopperen en het punt eens ter sprake brengen bij de vereeniging van Wa terschappen, vooral in verband.met de uitschake ling van Amsterdam en Haarlem. Deze steden heb ben met den watersnood tocht ook wel iets uit te staan. De heeren Sèvenhuizen en Schoorl kunnen er zeer goed in meegaan. De secretaris deelt mee, dat er voor morgenavond een vergadering is opgeroepen om deze zaak te be spraken, voornamelijk wat Amsterdam en Haarlem betreft. Oudkarspel is voor f 1608.aangeslagen, waar niets tegen is, omdat daardoor de betaling voor Westfrieschendijk en Hondsbossche niet meer be staat. Er wordt nu minder betaald. Nu echter gaan ze heen en treffen de ingelanden nog eens, waardoor ze dubbele lasten hebben. Een derde punt is, dat ook de plaatsvervangende leden hun f15.kunnen op strijken. De tractementèn zijn reeds verbazend hoog en worden nog hooger gemaakt. De voorzitter had f6000.— en 'krijgt nu ruim f7000.De penning meester had f 5000.en krijgt nu veel meer. Morgen avond is er echter vergadering van diverse polders en poldertjes met hunne bannebesturen en daarna zal een buitengewone vergadering gehouden worden. Eendracht maakt sterk. De voorzitter juicht deze plannen toe en is er ze ker van dat ook de Vereeniging van Waterschappen haar best zal doen. De heer Ootjers: Het kan toch geen kwaad evpn- goed een adres tot de vereeniging te richten, met verzoek de zaak ernstig onder oogen te zien, vooral wat Amsterdam en Haarlem betreft. Of er met het geld gesmeten wordt, kan spreker niet beoordeelen, doch de uitgaven lijken verbazend boog. Hoe meer er aan de groote klok getimmerd wordt hoe beter het is. Besloten wordt een adres tot de vereeniging te richten. De heer Schoorl: Het is heel goed als er geageerd wordt, doch Amsterdam zal niet moeten hebben. De heer Sevenhuizen vraagt of er al voorzien is in de kaai van de Knoplanden. Het staat er daar cri- tiek voor. De secretaris zal de betrokken personen nog eens schrijven. Hierna wordt de vergadering, met dank voor de opkomst, gesloten. ALKMAAR. Te SCHAUCN Flodderdaas in HSfel Vredelusl. Zitting van Maandag 30 October 1922. Een krasse maatregel. De eerste beklaagde was Jannetje Admiraal, echtge- noote van zekeren Briefjes ,in Heilo. D? melk die zij aan melkboer Kraakman had afgeleverd was met een hoeveelheid water vervalscht. Dat was bij deskundig onderzoek duidelijk gebleken. De O.v.j. eischte een maand gevang. Waarop het vrouwtje iu tranen uitbarstte. Het vonnis was eveneens een maand gcv. Wat te wachten. Jacob 'Smit, veehouder op Texel1, had eveneens melk afgeleverd, die met water was vervalscht Dat gebeurde in Augustus j.1. Volgende week' .wordt de behandeling van deze zaak hervat, en dan zall "bekL, die nu afwezig was, present moeten .zijn. Ook brommen. Pi eter Slot te Koedijk had ook al melkvervalsening gepleegd cu wel in Juli j.L Tegen hem werd deswege een moerad gcv. geëischt. Smit vroeg voorwaardelijke straf. Iiij werd tot een maand gev. veroordeeld. Dito, dito. Wè waren er nog "niet met de mélkVervaischiag. Ook Teunis Houter van Zwaai? had zich wegens melkvervab sching to verantwoorden. Eisch een maand gev. Voorns dito. Idem, idem. Daiinadden we nog Gerardus Beerepoot van Obdam, die aldaar op 25 Augustus J.1. melkvervalsching pleegde. Do eisch was 1 maand gev. Het vonnis luidde con form den eisch. Concurrentienijd. Anthonius ICok en Jan Kok, gebroeders, wonende te Alkmaar, moesten vervolgens gezamenlijk terechtstaan ter zake ter hunner woonstede gepleegde mishandeling op den persoon van N- Stadegaard, die evenals zij, in het koctsiervak is. Zij' waren op hunnen concurrent verbolgen, want die 'bood zijn rijtuig tegen goedkooper tarief aam dan zij Tegen Toon werd geöischt f 25 ot 25 dagen, tegen zijn broer hetzelfde. Maar de vonnissen verschilden, Toon werd tot f 30 of 30 dagen, Jan tot f 20 of 20 dagen veroordeeld. W dicht. V9n. W ieringen, een vrouwtje uit Oudorp, heeft j.1'. een buurvrouw heftig beleedi- toegevoegd en liep daarmee een eisch op tot f 20, of 20 dagen, terwijl het vonnis f 15 of 15 dagen aangaf. Wat al te vrij. Een los werkman te Helder, Barend Prins genaamd, was onlangs zoo brutaal om bij zijn stadgenoot Tesselaar 's nachts de woning binnen te dringen tot voor de echtelijke legerstede. Zulks natuurlijk tot niet geringe ontsteltenis der bewoners, die reeds rustig den slaap des rechtvaardigen sliepen. |Maar daarin werden zij wreedelijk gestoord, toen de indringer, die beschonken was, lient begon te ontsteken. De eisen was f 20 of 20 dagen. Vonnis hetzelfde. Mishandeling. Daarna werd hervat de onlangs behandelde zaak tegen W. Kraakman van Zuidscharwoude, die wegens mis handeling nu werd veroordeeld tot f 75 of 75 dagen. Geheim. Volgt een zaak met gesloten deuren. Niet verstandig. Hendrik Valk van Grootebroek was op den 2 Sept. j.1. brutaal genoeg om rijksveldwachter Bleek te belee- digen. Daarmee liep hij een eisch tot f 25 of 25 dagen en een vonnis tot f 20 of 20 dagen op. Handjes thuis. Een jongmensch uit Hem, Klaas Roos genaamd, oud 22 jaar heeft aldaar Willem Gons mishandel^, op wien hij om verschillende redenen boos was. Het geeft dan wet eenige opluchting om er flink op los te trommelen, maar de \yet laat zulks niet toe. Dat kwam Klaas aan de weet door den eisch tot f 20 of 20 dagen hechtenis, terwijl het vonnis f 15 of 15 dagen inhield., Fruit-liefhebbers. Gert Veenekamp van Andijk had met zijn broer zich eerst tegoed gedaan in den boomgaard van D. Wagenaar. En daarna heeft Gerrit met een stuk houd Wagenaar nog mishandeld op den koop toe. Eisch f 25 of 25 dagen. Vonnis hetzelfde. Erg gezellig. Jan Jalink te Hoorn lag met vrouwlief in de legerstede. Zijn buurvrouw Trijntje Mooij, die gemeenschappelijk met hen in hetzelfde perceel woont, kwam heel vrij moedig waschgoed ophangen op denzelfden zolder waar het echtpaar te bed lag ,en wekteJalink's misnoegen1 in zoodanige mate op, dat hij Ca trien mishandelde., Eisch f 25 of 25 dagen. Vonnis f 20 of 20 dagen. Ook Jan Jalink's vrouw, Catharina Johanna Ligthart, heeft Trijntje Mooij mishandeld en wel daags nadat deze op zolder waschgoed kwam ophangen, toen het echtpaar Jalink daar te bed lag. Zeer onvoorzichtig. Hoogst onvoorzichtig is Albert Weel van Spanbroek al daar op 2 Augustus geweest, toen hij een geweer op zijn 18-jarigen vriend Dirk Volger richtte. Albert wist niet, dat het geweer geladen was en dacht dat het ongeladen zou zijn. In zijn onvoorzichtige scherts schoot Albert ziin vriend Dirk, die dichtbij aan 't verven was, in de rechterhand, waarin het schot hagel terecht kwam. Door ür. van Balen Blanken en Dr. Kortebos is de 1'onge Volger behandeld geworden. Nog is hij niet geheel icrstcld, daar zijn duim nog stijf is. Weel heeft geldelij- ken steun gegeven aan zijn vriend, die door zijn onvoor zichtigheid zoo noodlottig werd getroffen. Dr. van Balen Blanken verklaarde, dat het met de genezing wel goed gaat, maar het is niet beslist te Zeggen, of de auim weer gebed' 'zal herstellen. De O.v.J. eischte een week gev. Het vonnis was een maand gev. voorwaardelijk met 1 jaar proeftijd en f 50 schadevergoeding. Geen bewijs. Reier Bogaerdt en Jan Solderbeek van Den Hekjer hebben aldaar in den nacht van 13 op 14 Augustus j.L 'zekeren Baak in de Keizerstraat misnandekL Maar er was geen voldoend bewfjs. Eisc-b vrijspraak; vonnis dito. Hij wist niet. Daarna kregen we Jan Slikker, die terechtstond ter zake, dat hij' op 12 Sept. j.1. een rijwiel heeft meegeno men uit den stal' van kastelein J. Broer te Schagerbrug. Jan wist niet zei hij dat het niet zijn rijwiel was. De eisch tegen dezen beklaagde was 4 maanden gev. voorwaardelnk met drie proefjaren. Er werd geen vonnis gewezen, «aar de zaak acht dagen zal1 worden aangehouden. Zeker geen zin om af te rekenen. Johan Coenraad Jacobus Broek, caféhouder te EgJ- mond aan Zee. heeft aldaar een paar dames, die kamers van hem hebben gehuurd, béleedigd, toen het op 'n afrekenen ging. Hij liep een eisch tot f 25 boete of 25 dagen hechtenis en een vonnis tot f 20 of 20 dagen hechtenis op. Leelijk legen de lamp geloopen Jan Pancras en Anthonius Pancras, broeders, wonende in de gemeente Harenkarspel,- moesten allebei terecht staan. De eerste evenals zijn broer een jeugdig landar beider. had rijksveldwachter Schouten gedreigd, mei een zeis te na te komen. Broer Toon had hem in dal voornemen nog aangemoedigd. Een dag of wat later hebben beide gebroeders beleedigingen geuit tegen rijks veldwachter Schouten en tegen den gemeente-veldwachter J. Homan. De eisch tegen Jan was 3 maanden ge vang, plus f 30 of 30 dagen hechtenis. Tegen Toon weid 2 taiaanden gevang gevorderd. Het vonnis hield voor Jan in 2 maanden gev. en voor Toon f 40 of 40 dagen hechtenis. Misdrijf tegen de zeden. Nog een zaakje van misdrijf tegen de zeden tot besluit en toen was het met de zitting uit Zitting van van Dinsdag 31 October 1922. Die krijgt onderdak. Een bankwerker van 35-jarigen leeftijd, Cornelis Mosk genaamd, geboren en wonende te Alkmaar, waar hij sinds eenigen tijd als gedetineerde in het Huis van Bewaring vertoeft, had vandaag de eer ste beurt. Er waren dubbele redenen geweest, die tot het uitbrengen van een dagvaarding 'hadden ge leid. Sinjeur had in Juni dezes jaars op verschillen de dagen zonder mididel van bestaan rondgezworven en diverse politiemannen gevraagd om onderdak te ■mogen 'hebben, wat heim bereidwillig werd verschaft. Zoodoende had Kees zich schuldig gemaakt aan landlooperij, waarvoor hij zich beden had te verant woorden. Kees was echter niet op z'n mondje geval len en ontkende de ten laste gelegde landlooperij. Als ieder, die zopder middel van bestaan rondloopt, wegens landlooperij een verbaal zou moeten hebben, dat zou nogal wat worden, meende bekl. Voorts was hem ten laste gelegd diefstal met in braak in vereeniging met een tot nu toe onbekend ge bleven persoon gepleegd in de wasch- en strijkin- richting der firma S. Krom aan den Schermerweg te Alkmaar. Dat was gebeurd in den nacht van 30 Ju ni op 1 Juli jl., Ook dit feit ontkende beklaagde. De eerstgehoorde getuige, de heer Krom, directeur der ovengenoemde wasch- en strij kinrichting, had in den j morgen van 1 Juli waargenomen, dat een glasruit (was uitgesneden. En aan den wanordelijken toe stand in kantoor en in sorteerlokaal, 'die bij: het bin nenkomen direct opviel, had getuige wel al dadelijk gemerkt, dat er door ongenoode gasten was rondge snuffeld.. De schrijfmachine had men uit bet kan toor ontvreemd. Uit 'het sorteerlokaal waren ver schillende nog te wasschen kleedingstukken, bene vens een waschmand meegenomen. Een conducteur van den stoomtramdienst Amster dam-Alkmaar, de 39-jarige J. Verhoeve, uit Alkmaar, heeft te Schermorhorn twee hem onbekende perso nen, waarvan hij thans beklaagde als een hunner herkent, als passagiers opgenomen. Dat gebeurde op den eersten Juli, 's morgens ten 7 ure. Beklaagde had een gevulde waschmand, zijn makker voerde een zak met goed met zich. Mosk wilde den mand, zoo als pasagiersgoed bij zich houden. Doch deze was te groot. Toen moest bevrachting plaatsvinden. De conducteur noemde -het gewicht van mand met inhoud omstreeks 20 pond, Aan het station De Rijp heeft een andere conducteur verder den dienst naar Amsterdam overgenomen. Een stevige Schermerhorner boer, Klaas Alles, had beklaagde en diens onbekende maat 's morgens om half vijf al bij de tramhalte te Schermerhorn gezien. Eerst om 7 uur kon het tweetal met een tram mee. De boer vond bet wat vreemd dat die twee, waar van de een 'n zak en de ander een groote waschmand had, zoo heel vroeg al bij de halte waren. Hij bad ben goed opgenomen en herkende in dezen beklaagde een hunner. Mosk gaf toe, dat bij daar geweest was. Hij .had dien nacht vischstrooperij gepleegd en andermans fuiken gelicht, nochtans zonder een enkel vischje te verschalken. Juffrouw ten H-ope, uit Hoorn, die vervolgens als getuige optrad, herkende een lap overhemdsstof, die haar werd vertoond, als afkomstig te zijn van een overhemd van haar -man, dat ter wassching bij. de firma Krom was. De hoofdinspecteur van politie, de heer J. H. G. van den Berg, gaf in zijn verklaring verschillende bijzonderheden van het op het terrein van den dief stal ingestelde onderzoek weer. De O.v.J., die vervolgens het woord! verkreeg, achtte het bewijs geleverd,, zoowel wat de landloo perij als'wat den'diefstal betreft, Wat beklaagde al- zoo vertelde omhet bewijs te ontzenuwen, achtte Z.E.Gestr. onaannemelijk. Beklaagde's woor den konden bij spr. geen geloof vinden. Mosk heeft reeds een tamelijk wel voorzien strafblad. Wegens landlooperij werd een hechtenis van 3 dagen geëischt en een jaar en 6 maanden opzending naar eene rijks werkinrichting en voor den diefstal en inbraak werd een jaar gevang, tegen Mosk gerequireerd. De verdediger, Mr. Zeilemaker, acht de landloope rij niet bewezen. Wat den diefstal en inbraak betreft, zou pleiter alleen medeplichtigheid van z'n. cliënt daaraan bewijsbaar achten. Spr. concludeert tot na der onderzoek naar de geestvermogens van bekL Geen lieverdekoekjes. Koes van den Bel, 32 jaar, wever, geboren te Am- sterdanv en Gerrit Dirk Ansloo, 61 jaar, los werk man, geboren te Arnhem, beiden gedetineerd te Alk maar en laatstelijk zonder vaste woonplaats, hebben in September jl. te Alkmaar in het openbaar gebe deld. De O.v.J. heeft ze allebei over dezelfde kam geschoren en eischte 3 dagen hechtenis en 2 jaar en 6 maanden rijkswerkinrichting tegen ieder hun ner. Van den Bel had zich -liever het Toevluchtsoord voor Onbehuisden toegewezen gezien. Niet verstandig. Een Duitscher, 6 Augustus 1899 te Ha-mburg gebo ren ,oud alzoo 23 jaren en Fritz Carl Johannes Jar- matz geheeten, laatstelijk wonende te Alkmaar, en thans aldaar gedetineerd, -mocht vervolgens terecht staan. Zonder tolk, want hij was de Hol-landsche laai goed genoeg meester. Hij heeft een tijdlang, van at Juni tot October dezes jaars te Alkmaar de be trekking van winkelbediende vervuld in den ijzer handel voorheen van M. de Wild aan do Laat, thans Noord-Holl. IJzermagazijn. Hij voldeed zeer goed, alles was steeds in orde, tot later bleek, dat deze winkelbediende een aantal rijwiellantaarns en eenige torpedonaven had verduisterd, waarna hij in voorarrest werd gesteld. Bekl. bekende. Hij kon geen bepaald motief aanvoeren voor zijne handelingen De O.v.J. heeft geene verzachtende omstandighe den te weten kunnen komen dan alleen de jeugd van dezen bekl. en requireert 4.maanden gev. Bekl. huilt. Mr. de Groot, verdediger, wees er op, hoe hard een straf als de geëischte dezen beklaagde, ver van huis in een voor hem vreemd land zal val len en concludeerdè tot clementie. „Straft mir nicht so hart", was de bede van be klaagde. Brutaal genoeg. Arnol'd Andrea, varensgezel z. v. woonplaats, thans gedetineerd, heeft den 14 Augustus jl. te Egrncnd Binnen, toen Piet Liefting en echtgenoote aldaar op het land aan 't werk waren, diefstal gepleegd. Liefting was, evenals zijn vrouw, per fiets naar 't land gekomen. De rijwielen waren tegen een heg ge- zot. Arnold zag zijn kans schoon en ging er met het dameskarretje van door. Dat bezorgde hem thans een eisch tot 8 maanden gev. voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Mr. Kusters, raadsman, gaf -de rechtbank in over weging mede te gaan met het advies der reclassee- ring in deze zaak. Ook geen onnoozele. Johan Petrus van den Klashorst, zonder vaste woonplaats, heeft op denzelfden Augustu&namiddag omstreeks half vier te Egmond Binnen do heeren- fiets van Piet Liefting meegekaapt. Deze bekl was absent. Do O.v.J. releveerde, dat deze bekl. al meer straf achter den rug heeft en eischte tegen hem 1 jaar gev. Hiermee was de zitting afgeloopen. Uitspraken a.s. Dinsdag. OVERTREDING DER LOTERIJWET. Naar het Hbld. meldt, heeft de politie na de trek king van 16 October te Rotterdam op last van hoo gerhand tegen de directie der Rotterdamsche Han dels- en Landbouwbank proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Loterijwet.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1