iltiiiii Nitiis- m J. KLERK, DE LANGE DE MQRAAZ, Yoor Sint Nicolaas^ B Lii L nikkelen gebruiks voorwerpen Raad Callanfsoog. VRAAGT PRUIMTABAK Dinsdag 28 November 1922. 65ste Jaargang. No. 7137. Uitgevers i N.V| v.h. TRAPMAN Co., SctiageD EERSTE BLAD. CREDIETEN. Binnenlandsch Nieuws. in de van ouds bekende prima qualiteit en uitvoering SCHAGER Dit blad verschijnt viermaal pou week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzonding tot 's morgens 8 taur, wojedon Advor- tentiön nog zooveel mogelijk in het oeratuitkomend xiummer geplaatat. POSTREKEN1NO No. 23330. INT. TELEF. no. 20 Prijs por 8 maandon ll.fiS. Loaao namraoia 8 cent, ADVEMKN- TI8N van 1 tot 5 rogola 41.10, lodoro ro®ol maos 20 cent (bowljano, lnbogropon). Grooto lottora wordon naar plaatuulmto berekend, DIT NUHB2EH BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Vergadering van den Raad op Maandag 27 No vember 1922, des morgens half tien. Afwezig de heer Van der Plas, Voorzitter de heer J. Koster, Burgemeester, tevens Secretaris. Na. opening volgt, na een enkele opmerking van den heer Sleutel, vaststelling der notulen. Ingekomen is het" bekende adres van de 4 Vrijz.- I)em. Statenleden, mevr. Aukes-Timmers, de heeren Kooiman, met en Trapman, inzake steun aan de tuinbouwers. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten aan dit adres adhaesie te betuigen. Door den heer Smit, benoemd hoofd der school, wordt mededeeling gedaan dat hij de benoeming ac cepteert en van hot gemeentebestuur van Enkhuizen, dat bij uitzondering tegen 1 December o.s. ontslag aan don heer Smit is verleend. Vrijdag a.s. zal de heer Smit dus iif "functie treden. Ged. Staten zonden goedgekeurd terug 3o en 4e suppletoire begrooting, dienst .1922 en begrootiug dienst 1923. Door de gemeente Barsingerborn wordt mededee ling gedaan van het benoemde personeel voor der. gemeenschappelijken -keuringsdienst op vee en vleesch. De 'begrootingen van dezen keuringsdienst zijn ontvangen en geven aan: die voor de maanden. Oe- tober tot en met December 1922: ontvangst en uit gaaf f 1988.75, die voor 1923 i S«5. Door Ged. Staten is goedgck-?""*d do verordening op de keuring van vee en vleesch.. Ingekomen zijn de voorschriften inzako c? keurinr van vleesehwo-ren. De heer Sleutel vraagt fcoo het met «ie keuring gaat en of uit nood geslacht vee al eens is goedgekeurd. Voorzitter zegt dat in het begin van de andere maand een rapport bij de commissie inkomt. De heer Sleutel merkt, verder op, dat vorig mooi bij de stemming ofr al of niet ontheffing voor huis slachtingen zou worden gevraagd, officieus is meege deeld dfyt onze gemeente geen ontheffing zou krijgen. Maar nu schijnt het dat or toch gemeenten zijn die ontheffing hebben gekregen. Spr. denkt dat die of ficieuze mededeeling wel invloed op de stemming heeft gehad. Voorzitter wijst er op, dat oen officieuze mededee ling nog geen cfficieeie .^ftocteeKïg is. Sor. heeft vo rig maal gezegd, dat zeer waars*, bijvijlt geen ont heffing zou worden toegestaan. Het i« ook kan de commissie voor den keuringsdienst gebleken, d^r. U* gemeente Wieringerwaard wel ontheffing heeft ge kregen, dat haar zeer verbaasd iicoft en het ligt in de bedoeling van de vertegenwoordigers der gemeen ten bij Ged. Staten protest aan te teeltenen. Spr. acht een dergelijke ontheffing- absoluut niet bevorderlijk voor den keuringsdienst. Van de Vereeniging van Burgemeesters en secre tarissen, kanton Schagen, kwam bericht in dat dit jaar geen bijdrage zal worden gevraagd. Doordat geen vergooding voor buitengewone .po litiemaatregelen meer mag worden verleend, is het kassaldo zoodanig dat bijdrage niet noodig is. Van de afdeeling Callantsoojr van deft Ned. Bond van Arbeiders in Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf is het verzoek ingekomen voor doa komenden winter voor productief werk te willen zorgen. Voorzitter zegt, dat reeds voor dat dit o.dres'in kwam, bij B. eA W. het plan gerijpt was, om opme tingen en berekeningen te laten doen voor de behar- ding van den weg naar en door Abbesteé, van den Uitlandschenwog langs het Zijperwegje, in aanslui ting met de beharding van vorig jaar, tot A. Baken. De uitvoering van dit werk hangt af van bijdragen door particulieren en getracht zal worden bijdragen te krijgen uit provinciale- en rijkskas, terwijl dan ook een gedeelte door do gemeente beschikbaar zou dienen te worden gesteld. Hoewel het Rijk qua kas voor 1922 uitgeput is, zullen B. en W. toch de nood zakelijkheid van het geven van een bijdrage naar voren schuiven. De heer Kooger juicht toe dat B. en W. dit idéé aan de hand doen, maar vorig maal, toen spr. het idéé opperde, meenden zij dat in dergelijk werk zoo veel .materiaalkosten'gingen, bijgevolg weinig ar beidsloon. Spr. was het met die opmerking eens en meent dat naar meer werk moet worden gezocht. En spr. vraagt of we geen stuk vaarwater kunnen .aanpakken. Als het vaarwater van de Groote Keeten naar Kolksluis goed was, zou men kunnen begin nen met vaarwater naar Callantsoog. Spr. wijst op den te hoogen dempel van het sluisje en spr. zou willen beginnen met de verbetering van het sluisje. De heer Kruisveld zegt dat de kwestie over den drempel al een jaar hangt en van den Rijkswater staat komt maar geen afdoend antwoord. Ook is ge tracht, steun te krijgen van het Hoogheemraadschap, maar dit antwoordt, dat het niet op zijn weg ligt. Spr. is evenwel nieuwsgierig hoe straks de basalt door het Hoogheemraadschap zal worden aange voerd. Misschien dat er in de heele vaart één plaats is die niet voldoende op diepte is. Dat is echter geen werk voor werkloozen, want dat is in 2 dagen ver holpén. De heer Kooger meent dat toch eerst de ingang goed moet wezen voor men met ander vaarwater be gint. Voorzitter heeft het gefrappeerd, dat de heer Koo ger niet ter sprake brengt het idéé, dat de heer Kooger met spr. heeft besproken, n.1. het maken van een vaart van Groote Keeten in aansluiting met de d 'UW FIJM LIMMEN EU f ZIJDEN KOUSEN WORDEM j ALS NIEUW MET rrpoRnt «WHItMvSï ZE EP nï x 4 5UMUQMT ZEEP ALKMAAR. Te SCHAGEN Donderdags in MÖIel Vredelusl. bestaande vaart, tot aan den Schinkeldijk. Spr. vraagt of de Raad voor dat idéé wat gevoelt. De heer Kruisveld vindt waterwegen best, maar het zal oen beele strijd worden, door al die parti culiere. eigendommen. De heer Kooger zegt, dat indertijd toen spr. over dat plan met dei? voorzitter had gesproken, het brug getje aan de Kolksluis kwam. En het maken van een goeden ingang is eerst noodig. Voorzitter oordeelt, dat de Raad zich in beginsel voor het plan kan uitspreken en dan kunnen B. en W. uitzien of do mogelijkheid tot uitvoering bestaat. De verbetering van het sluisje zit aan dit plan vast. Algemeen goedgevonden. Van de huurde I'S der tuingronden langs het Stort sar. het Noordhollandsch Kanaal, is het verzoek in gekomen, in vortmnd met de weinige waarde der producten, de huur der tuingronden aanmerkelijk te verlagen. B. en W. wijzen er op dat het hier alleen betreft de tuingvondpcrceelen en omdat er nog een bedragje overschiet, stéllen zij voor de huur voor de tuinbouwer}) voor 1923, met f 1.per snees te ver lagen. Goedgevonden. God. Stoten hebben goêdgegekeurd het besluit tot aanvaarding van de muziektent. Belreffende de schoolgelden voor middelbaar on derwijs, is ingekomen het voorschrift dat leerlingen uit buitengemeenten op dezelfde voorwaarden moeten wordon toegelaten al3 de kinderen uit eigen gemeen te In vebbund met het besluit do belasting op too- neelvertooningen enz. te brengen van 10 op 20 wordt vastgesteld een gewijzigde verordening. Bij bols zei de belasting 20 van de entréo's bedragen, doch minstens f5.—. Ingekomen is het rapport van de commissie uit de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen, kanton Schagen, inzake salarissen van de gemeente ontvangers. De commissie stelt in dat rapport voor het salaris voor on ontvanger van Callantsoog te bepalen op f550.- met vier 2-jaarlijksche verhoogin gen van 10 zoccat. het maximum is f770.Wan neer het ambt var? ontvanger samenvloeit met een ander ambt, dit het salaris niet. beinfuen£.eeren. De salarissen zijn gebaseerd op een zekere periode en wel de eerste rnaal van 3 jaar, daarna van 5 jaar. Na verloop van een dergelijke periode kan de salaris- regeling worden herzien. De heer Sleutel vindt het treurig het salaris te, moeten vaststellen voo.i de toekomst, terwijl we niet weten wat voor tijd v.v '.rijgen. Spreker vindt bo vendien dat Ged. Staten fetn gezond standpunt in nemen, door vast te houden,, an 't salaris van den te- genwoordigen functionnaris. Daardoor ontstaan on gelijke toestanden bij do# gemeenten onderling. Spr. wil daarom bij Ged. Staten er op aandringen dat het salaris, zooals de commissie da* aangeeft, ingaat 1924, afgescheiden of het denzelfdon- of een anderen functionnaris geldt. Nadat de Raad: algemeen besloten heeft mee te gaan met het voorstel van de commissie, zegt voor zitter, dat. er wel wat goeds in de regeling van Ged. Staten zit. De salarissen die de gemeenteontvan gers over-verschillende jaren hebben genotein, zijn tot ontzettend lage bedragen vastgesteld. In 1913 genoot de ontvanger hier f 100 salaris, daarvoor werd door hem een kantoor beschikbaar gesteld en moest hij zijn zekerheid stellen. Het is dan ook niet zoo erg dat ze nu eens wat extra krijgen. Spr. wil het voor- stel-Sleutel ontraden. Ged. Staten wijzen er duidelijk op, dat het niet de bedoeling is de tegenwoordige functionnarissen te treffen. De heer Sleutel zou dan bovendien zijn voorstel bij de behandeling van de be grooting 1924 naar voren kunnen brengen, maar het zal een zeer* eigenaardigen indruk geven dat wat voor 1923 noodzakelijk werd geacht, voor 1924 on deugdelijk is. De heer Sleutel wijst er op dat bij de behandeling van de begrooting voor 1923, de Raad er toch geen zeggingschap in had. Nu komt het te berde en om dat we nu toch bet, salaris voor het verre verschiet moeten bepalen, 'wil spr. zijn vooxstel er aan vast knoop en. De heer Kooger wijst er ook op dat het de be grotingscommissie bedroefde dat het salaris van den gemeente-ontvanger niet gewijzigd kon worden, de Raad was het dus niet met Ged. Staten eens. Spr. zou het mooier vinden dat meer werk aan de ont vangers kon worden opgedragen, dat is beter dan aan het loon te tornen. De heer Sleutel noemt het standpunt van Ged. Staten ook daarom zoo ongelukkig, om-plat men als 't ware zit te wachten om iemands weggaan. Over het voorstel-Sleutel staken de stemmen, voor de heeren Kruisveld, De Wit en Sleutel, tegen de heeren Boontjes, Hollander en Kooger. Het wordt dus aangehouden tot de volgende vergadering. De Raad wordt hierna in kennis gesteld met de voorschriften inzake de brandweer. Tn verband met de vaststelling van een maximum snelheid en een maximum as-belasting, wordt aan geboden een verordening motor- en rijwielwet. Tn afwijking van het eerder genomen raadsbesluit, willen B. en W. daarin niet opnemen de buizen- groepen Kolksluis en 't Sluisje, omdat door niemand daar de hand zal worden gehouden aan de verorde ning en geen doorloopend politietoezicht mogelijk is. De heer De Wit oordeelt de maximum-snelheids bepaling voor de Kolksluis zeer noodzakelijk en zou, in verband met besparing van onderhoudskosten der wegen, een algemeene maximum-snelheid willen be palen voor de geheele gemeente, b.v. 50 of 60 K.M. of 40 K.M. Voorzitter acht dit laatste in strijd met de mo tor- en rijwielwet en zou het als een te groote be lemmering van het verkeer moeten ontraden. Niet alleen dat het buitengewoon veel kosten aan waar schuwingsborden zou geven, maar het,zou ook zoo worden dat men zich op het terrein van andere corperaties begaf. Het voorstel—De Wit, om de geheele verordening te handhaven, dus ook voor Kolksluis en 't Sluisje, wordt met 5 tegen 1 stem aangenomen. Teegen stem de de heer Sleutel. B. en W. stellen voor, van den dienst 1922 nog f250 beschikbaar te stellen voor werkverschaffing. In 1922 werd reeds ongeveer f1650 voor werkver schaffing uitgegeven, waarvoor van verschillende zijden dekking kwam. Algemeen goedgevonden: Tot lid van de commissie van toezicht op bet Lager Onderwijs wordt benoemd de héér E. Smit, tot lid van de commissie tot wering van school verzuim eveneens de beer E. Smit, in beide geval len met algemeene stemmen. Voorzitter deelt nu mede dat hem vorig maal op dracht is gegeven actie te voeren om verbetering te krijgen in de financieele verhouding tusschen rijk en gemeente, wat betreft kosten verpleging krankzin nigen, bijdrage in de kosten gemeente-huishouding, en bijdrage in de salarissen van burgemeesters en secretarissen. Spr. zou op een der eerste vergade ringen van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten daarover een speech houden, maar intusschen is een Staatscommissie met dé zaak bezig, die vrijwel hetzelfde beoogt. Die Staatscommissie wil: le. de netto-kosten van krankzinnigenverzorging voor rekening van het rijk doen komen; 2e de bijdrage voor de gemeente-huis houding herzien, eh daarbij den belastingtoestand der gemeenten in aanmerking zien genomen; 3e. de helft der salarissen van burgemeesters en secretaris sen voor rekening van het Rijk laten komen. Het gaat dus vrijwel in dezelfde lijn als wij wildén, zegt voorzitter, en ik zal daarom voorloopig mijn actie staken Over den Duinweg is van de gemeente Helder een schrijven ingekomen, waarover in besloten verga dering een bespreking zal worden gehouden. Over deze zaak evenwel deelt Voorzitter het volgende mede: De gemeente Helder heeft van het Ministerie van Waterstaat bericht ontvangen over de subsidie die door het Rijk was toegezegd. Die bijdrage zou zijn voor het gedeelte Middenvliet tot Groote Kee ten 50 voor het gedeelte van Groote Keeten tot Callantsoog 30 Deze bijdrage is nu gewijzigd en zal bedragen 42*4 over de totale kosten, maar tot een maximum van f 42000. De kosten van den weg worden door den Rijkswaterstaat op f 98300 geraamd. Maar het haakje waar de kan aan hangt is, dat de toegezegde bijdrage niet in 1923 beschikbaar komt, maar in 1924 gevoteerd kan worden. Als dus tot di recte uitvoering wordt besloten, beteekent dit een belangrijk renteverlies. Toch zijn B. en W. een parig van oordeel, de uitvoering van t werk niet te moeten stagneeren. Hierna sluiting. N. V.TABAKSFABE1E&J. GRliNQ, &SQHN KANTONGERECHT SCHAGEN. Uitspraken van 16 'Novemberi A. P., Harenkarspel, Invaliditeitswet i 5 of 5 d..J. G., Anna Paulowna, M. en R.-regl. f 5 of 3 d. P. R., Winkel, 427 2o W. v. Sr., f 6 of 3 d. T. B., OudkarspeL 459 W. v.Sr f 15 of 7 d. L. de B., Anna Paulowna, Jachtwet, f lo of 10 d.,verb. verkl. in besl. gen. gewfeer met patr. L. v. IX, El. P. K.. N. Niedprp, G'. iW., .Winkel. S. M., N. Niedorp, allen Pol. verord. gem. N. Nieaorp, allen f 5 ot» 3 d. G. S.. Hoorn, Pol. verord. gem. Anna Paulowna, f 2 of 1 d. J. B., Warmenhuizen. Visscherijwet, f 20 of 10 d. T...W., St. Maarten, Vissche rijwet. f 12 of 6. d. K. H. en J. W. F., Zijpe, Visscherij wet, i 6 of 3 d. verb. veikl. in besl. gén. peur. F. T., gedom. te Delft, 453 W. v. Sr., 7 d. hechtenis. H. S. en J. A. de H., Helder, 461 W. v. Sr., f 2 subs. 1 week tuchtschool. A. P. en J. P., Harenkarspel, 426 W. v. Sr., f 8 of 4 d. J. S.. Harenkarspel, M. en R.- regl., f 4 of 4 d. J. B., Ouakarspei. 'idem, f 3 subs. 1 week tuchtschool. K. P., Warmennuizen, C. Z., St. Maarten, J. D., Harenkarspel, C. S. en J. R., Zijpe, C. M., Schöorl, M. B., Schagen, M. D., Warmenhuizen, allen Mot. en Rijw.-regl., allen f 4 of 4 d. H. B., Schagen, Idem, geen straf. A. K., "Winkel, P. J. B., H. Hugowaard, K. G. en W. K., Harenkarspel, W. de B., Schagen, J. L., St. Maarten, allen M. en R.-regl., allen f 4 of 4 d. D. K., Wieringerwaard, Visscherijwet, 10 of 5 d. met verb. verkl. 2 in besl. gen. palingfuiken. E. B., Zijpe J. B., N. Niedorp, M. en R.-regl., f 4 of 4 d. N. K., St. Maarten idem, geen straf. J. K. en A. II., Broek1 op Langendijk, Polv. Warmenhuizen, beiden f of 1 d. G. W., Oudkarspél, M. en R.-regle- ment, f 3 subs. 1 week tuchtschool. T. E., Zuid- Scharwoude, idem, f 3 of 3 d. N. T., Harenkarspel en A. R., Zijne, M. en R-regl., 4 „of 4 d. S. K.,St. Maartern, Pol. veord. St. Maarten, f4 of 4 d. S. H., Harenkarspel, S. S., Winkel, H. B., N; Niedorp, H. Mv Zuidscharwoudc, H. B., Anna Paulowna, allen M. cn R.-regl., allen f 4 of 4 d. C. K.? Zijpe, idem, f 3 subs, één week tuchtschool P. B., Zijpe, idem, f4 of 4 d. T. B., Zijpe, Arbeidswet, f 3 en f 6 of 1 en 3 d. M. "W., Zijpe, Arbeidswet, f 3 of 1 d. G. v. D., Zijpe, Mot. en Rijwiel-reglement f 3 of 3 d. ontvingen wij een buitengewoon mooie collectie Nederlandsch fabrikaat. Met stijgend succes reeds meer dan 20 jaar door ons verkocht. v.h. A. Hovenier, H00GZ1JDE 23 C SCHAGEN. meer uau óu jaar uuur un: BEZUINIGINGEN. Onder bovenstaanden titel geeft de Redactie van „Het Advertentie-Bureau" eenige behartigenswaardige wenken ten beste, van welke wij de volgende overschrijven :r „Als een soort van „InJüuenza-baccil" zweeft zc door' ,de lucht, die hooggeroemde „bezuinigings-woede". Ieder een is er door besmet, en men raakt er zoo van door drongen, dat het geneesmiddel veel erger dreigt te worden dan de kwaaL" ovcrcia ,w«v.i»vu, schijnt plaats gemaakt uwuuu voor het idée-fixe, aat men er nu wel kan komen^ doorbezuinigen. Nu was en is nog steeds „zuinigheid" een groote deugd; maar wij hebben altijd geleerd, dat in sommige gevallen ..do zuinigheid de wijsheid wel eens kan bedriegen, met andere woorden, dat men door to groote zuinigheid zichzelf wel eens groote schade kan erokkenen. inplaats van het te verwachten voordeel Die gevallen doen zich voor, als b.v. een firma „ter bezuiniging" zijn uitgaven voor reclame gaat inkrimpen; dat is m de meeste gevallen een „bedriegen der wijs heid" door de zuinigheid. Er wordt geklaagd; er wordt véél geklaagd; te recht of ten onrechte, dit laten wij' ïn het midden, doch een feit is, dat het klagen over malaise even gemakkelijk wordt uitgesproken als „goeden morgen" of „mooi weertje vandaag". En evenzeer is het een feit, dat een menigte klagers heel slim meenen te zijn. door de uitgaven onkosten hunner zaak, zooveel mogelijk in te krimpen, wat vermoedelijk juist gezien iSj voor Zoover het hun zaak geen direct nadeel bezorgt Doch onder die vermeende „onkosten" rekenen velen ook hun „reclame-budget". En dat is dr vlak naast. Geld. voor reclame uitgegeven, mag nimmer tot „onkosteor gerekend worden, aant aan deugt de reclame niet. On kosten zijn gelden, die absoluut verloren zijn, d.w.z. ia geen enkelen vorm meer 'terugvloeien,, zooals b.v. een fooitje, porti die piet berek'end kunnen worden, enz. Maar het geld voor reclame uitgegeven, vloeit mits do reclame goed is wel "degelijk, en zelfs vervecl- vuldigd terug Reclame vooral adverteeren is voor de meeste zaken wel degelijk een groote factor, ja zelfs een gedeel telijke bestaansvoorwaarde. Er zijn firma's die dit ook nu begrijpen, en ongestoord ,voort-advertceren, misschien nog druKker dan in zooge naamd „normale" tijden. Deze firma's ondervinden het minst den invloed van de malaise, sij begrijpen hun tijd, en. zijn er van overtuigd, dat adverteeren voor hen even noodzakelijk is, als het in voorraad hebben van een behoorlijke sorteering goederen. Die firma's zullen vermoedelijk ook bezuinigen, doch dan in geen geval ten koste van hun eigen zaak. Zij ontsteken niet de helft van de etalage-lichten; dat zou immers de koopers afstooten, 'in plaats van aan te trekken. Zij staken het adverteeren niet; want dan zouden de koopers die toch al geringer in aantal zijn, dan enkele iaren terug hun adres vergeten, en zich wenden tot de firma's die wel adverteeren, en zoo de aandacht op zich vestigen. Een ruime sorteering van artikélen is de onmisbare voeding van een zaak. Maar evenmin, als het men- schelijk voedsel te eenzijdig mag zijn, op gevaar af van ziekte t,e veroorzaken, evenmin mag ook do „voeding' van een zaak eenzijdig Zijn. En dan is'reclame evengoed onmisbaar voor een gezonde zaak, als gevarieerd voed sel voor een gezond lichaam. Als we zouden probeeren, ter „bezuiniging' 'ons een tijd lang uitsluitend met brood te voeden2 zouden we er heel spoedig de nadeelige gevolgen van ondervinden; dus we bezuinigen wel, maar zoolang we het betalen kun- [nen zorgen we voor vleesch en groenten. Dus ook dient men voor gevarieerd voedsel voor zijn zaak te zorgen in den vorm van reclame. In deze tijden dus, door de malaise, kan slechts kfacht-voeding het verzwakte lichaam weer herstellen. En welke betere krachtvoeding bestaat er voor een zaak dan „reclame"? Op véél kan en mag bezuinigd' wórden, doch juist op ae reclame-uitgaven geen cent.' KIPPEN-DIPHTERIE. Onder de kippen van het station van den legwed- strijd, welke te Usselo vanwege de- Overijselsche Landbouwmaatschappij wordt gehouden, is diphterie uitgebroken. De zestien zieke dieren zijn geisoleerd, de overigen ingeënt. OUDKARSPEL. In d'e laatstgehouden bestuursvergadering van de ijsclub „Volharding" werd als voorzitter gekozen do heer C. J. de Wijn. Als hoofdcommissaris werd gekozen de heer O.- Bakker en als penningmeester de heer S. Timmer man, welke laatste echter wegens vertrek naar Noordscharwoude het te bezwaarlijk achtte deze functie te blijven waarnemen. In diens plaats werd gekozen de heer C. Paarlberg. -7 OUDKARSPEL. De ijsclub „Volharding" heeft van den Ned. Schaat- senrijdershond voor den komenden winter de toezeg ging gekregen voor den wedstrijd om het kampioen schap voor Noordholland. ST. PANCRAS. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier zij rüherkozen de heeren O. Wielings als Kerkvoogd en P. Groen Cz. als Notabel.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1