Het Geheim Yan Eldstone. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. DE OORLOGSBEGROOTING. Een overschot van 5 Yx millloen. Uit 's Gravenhage, 4 Dec. Bij de' Tweede Ka mer is ingediend een wetsontwerp tot nadere wijzi ging en aanvulling van het VlIIe hoofdstuk der Slaatsbegrooting voor 1921. Bij dit wetsontwerp wordt verhooging aangevraagd van een aantal artikelen, waarop tekorten zijn ont staan; daarentegen worden een aantal andere arti kelen in aanmerking gebracht voor vermindering, tot een totaalbedrag gelijk aan dat van de verhoo gingen. Het. is den minister aangenaam nog te kunnen me- dedeelen, dat op grond van de thans beschikbare ge gevens mag worden verwacht, dat de overige, bij dit wetsontwerp niet betrokken artikelen, gezamenlijk een overschot zullen opleveren van ruim mil- lioen. DE REGISTRATIE-WET. De heeren Duys c.s. hebben in hun wetsvoorstel tot wijziging van de Registratiewet 1917 een veran dering gebracht. Volgens dat gewijzigde voorstel wordt artikel 1 gelezen: Aan artikel 55 der „Registratiewet 1917" wordt een vierde lid toegevoegd., luidende: „Verkoopingen, gehouden door of vanwege land en tuinbouwers in de uitoefening van hun bedrijf en welke gedurende tén minste zes weken van het jaar ten minste eenmaaL per week in hetzelfde gebouw of op hetzelfde terrein plaats hebben en waarbij uit sluitend voortbrengselen van een zelfden tak van bedrijf worden verkocht, vallen niet onder de be palingen van dit artikel. EEN DUBBELE ZELFMOORD. Men, mei dit uit Grootegast aan heit N. v. h. N.: De arbeider T. de V., verdacht van diefstal van eenden, gepleegd onder Lutjegast zou door de politie in verhoor worden genomen in zijn woning. Een eindweogs die woning genaderd zagen zij de echt- genoote naar buiten komen, die hun toeriep: „Mijn man is reeds dood", waarna de vrouw in huis ver dween en kort daarop een schot volgde. Het bleek, dat de man, de politie ziende aankomen, zich door een revolverschot van het leven had1 beroofd) en zijn vrouw kort daarop zich met dezelfde revolver van 't leven beroofde. HOOGWOUD. Uitslag van de ten Raadhuize alhier gehouden stem ming voor een lid van 't dagelijksch bestuur van de Banne Hoogwoud en Aartswoud wegens periodieke af treding van den heer G. Ursem, en voor een Hoofd ingeland van ncvensvermelde Banne, wegens aftreding van den heer J. Koorn Dz., die niet meer in aan merking wenscht te komen. Uitgebracht zijn 128 stemmen te weten: voor lid van 't dagelijksch bestuur t>p G. Ursem 121 stemmen, T. Smit 1 stem 6 van onwaarde, gekozen de heer G. Ursem; voor Hoofdingeland op D. Koorn Jz. 117 stemmen, J. Koorn Dz. 3 stemmen, P. "Helder KZ. 1 stom, A. Groot Az. 1 stem en 6 van onwaarde, alzoo gekozen de heer D. Koorn Jz. te Aartswoud. STROET. Zondagavond gaf 'de gymnastiek-vereeniging W.I.KJ. een openbare uitvoering in het lokaal Van "den heer K. Wit alhier. W.I.K. (Willen Is Kunnen) heeft haar vaan weer hoog gehouden en onder leiding van iharen voorwerker, dén neer S. Keesman, dit jaar weer goede vorderingen gemaakt. Vooral het gepresteerde op het paard gaf blijk van goede oefening en van den wil, dat élk lid zijn uiterste best doet de toeren even keurig uit te voeren als de leider. De rythmische oefeningen door dames waren ook in de puntjes verzorgd. De vlag- ocfeningen met zang door kleine dames-ledon uitge voerd, vormden een aangenaam nummertje. De opvoering van het tóoneelstukje „Dolle Dries" bracht ae noodige variatie voor dezen avond, ofschoon de opvoering "wel wat te veel op een uit net hoofli gelieerd lesje geleek, uitgezonderd dan do huisknécht en Hans Boomsma. Het geheel .vormde een goedgeslaagde avond, v^l aangename afwisseling. EEN NIEUWE KOERS IN HET WATERSCHAPS BESTUUR. Op initiatief van de Vereeniging van Noord-Hol- landscbe Waterschappen is dezer dagen te Amster dam eene vergadering gehouden van de besturen van den Zeeuwschen Polder- en Waterscbapsbond, den Zuid-Hollandscben Waterschapsbond, en de Vereeniging van Noord-Hollandsche Waterschappen; de Friesche Waterschapsbond was verhinderd maar had bericht van instemming gezonden, terwijl in andere provincies vereenigingen van denzelfden aard in voorbereiding zijn of nog niet bestaan. In deze bijeenkomst, die de eerste is. welke van dien aard in ons land werd gehouden en waarvan kan worden verklaard, dat zij een nieuwen koers in het waterschapsbestuur inluidt, werd van gedach- ten gewisseld over de wegen, die thans bij de wa-1 terscbappen in beheer en onderhoud zijn, en die door het interlokaal karakter, dat zij hebben ge kregen, groote geldelijke offers van de waterschaps besturen gaan vragen. Het vraagstuk van technische voorlichting der waterschapsbesturen maakte eveneens een onder werp van beraadslaging uit, waarbij de aandacht werd gevestigd, op het Instituut voor Landbouw werktuigen en gebouwen te Wageningen en op de Vrij naar het Engelsch bewerkt cL FRED. C. BRENT. 8. 9 Toen de heer Teddy Franklin aan dit deel van den brief gekomen was, liet hij het hoofd een oogen- blilc achterover zinken en bekeek met een gelukki gen glimlach de zoldering, dlie daarvan niet de iriin- ste notitie nam; Toen las hij met een zucht verder: „Doch laat ik je verader vertellen van een zon derling voorval, waartoe het veel verwenschte mormeldier Fido aanleiding gaf. Ik was aan het wandelen aan het strand om het beest een luchtje te laten scheppen, toen me vrouw me riep om met ons drieën een wande ling te gaan maken. We wandelden dus; mevrouw, Fido en ik. Je ziet, ik noem de handelende personen in de volg orde van hunne maatschappelijke positie. Op een gegeven oogenblik wil Fido zich los rukken van den mallen gouden ketting, waar aan mevrouw hem vasthield, om op eene ker mistent af te gaan, die daar opgeslagen stond. Mevrouw houdt hem van deze onbezonnenheid terug, doch een volgend oogenblik rukt hij zij nen gouden, onpractisohen ketting tusschen me- vrouw's glacé-tjes weg, en gaat er vandoor in de richting van do kermistent, waarin wij hem wel dra zien verdwijnen. Er bestond kans, dat de teerhartige Fido daar binnen allerlei rasgenooten zou aantreffen, die voel lager in standi waren en veel slechter opge voed. Mevrouw voorzag die onberekenbare gevolgen die eene vriendschap met minderwaardige hon den kon hebben en schreeuwde mij: woedend toe bom terug to halen. Ik heb reeds geschreven, dat het lieve mensch Zoo doof is als een kwartel, en nog erger. Daardoor verbeeldt ze zich dat ze tegen iedereen heel hard moet schreeuwen om verstaan te worden. Ze schreeuwde me dus toe, dat het schandelijk onachtzaam van tinto was, zoo slecht voor den armen Fido te zorgen en dat ik hem terug moest halen. Ik liep wat ik loopen kon het beest achterna, en smaakte de voldoening buiten adem do tent te bereiken en door het harde loopen niet in staat te Vereeniging Krachtwerktuigen te Amsterdam en Gioningen. Verder werd gesproken over de verzekering tegen brandschade van de eigendommen der Waterschap pen, waarbij het stelsel, dat de Noord-Hollandsche Vereeniging op het voetspoor van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten heeft gevolgd, werd toegejuicht. Ten slotte werden verschillende bepalingen der nieuwe Pensioenwet, die ook op de waterschapsamb tenaren van toepassing is, aan eene beschouwing onderworpen. Het ligt in het voornemen het niet bij deze eer ste bijeenkomst te laten, doch ook voor het vervolg yan tijd tot tijd bij elkaar te komen ter bespreking van die belangen, welke alle waterschappen ge- meenschapnAlijk bezitten. SC HOU RL. Zondagavond j.1. gaven de leden van „S.V.V." met eigen krachten een welgeslaagde uitvoering in de Roode Leeuw. De zaal was flmk vol en er werd hartelijk gelachen daar het over het geheel blijspel was, ook een tableau werd schitterend uitgevoerd. Voor jong en oud was er nog een gezellig bal na. AARTSWOUD. t Uitslag verkiezing van vier leden van het Kies college. Herkozen de heeren J. Koorn Dz. en B. Fluister Jbz., Vacature-F. Mienis, herstemming tus schen F. Mienis en D. Koorn. Vacature-Jb. Kuiper Rz. (niet herkiesbaar): herstemming tusschen de heeren D. Koorn en P. Koorn. L ANGENDIJK. Als we goed zijn ingelicht, moet het niet in de be doeling van den Ned. Tuinbouwraad liggen, de Re geering te adviseeren tot het verleenen van een zoogenaamd veilingscrediet. Geadviseerd zal wor den tot het verleenen van crediet in den zin, zooals dit bij het kweekerscrediet geschiedde, nl. met borg stelling voor een aanzienlijk procent door de Re geering. Inplaats dat de credietnemerz elf voor een borg moet zorgen, die zich voor 10 pet. aansprake lijk stelt, zooals bij hetk weekerscrediet'wordt nu voorgesteld een deel der aansprakelijkheid over te dragen op de tuindersorganisatie, die darvoor een half procent zal heffen van de over de veilingen verkochte producten ter vervanging van het regi stratierecht, om zoodoende een waarborgfonds voor kwade posten te scheppen. ZUEDSCHARWOUDE. Onze historische klok in den gemeente-toren, dag- teekenende uit den jare '1468, en van welke soort en constructie, naar men zegt, or nog slechts éón in ons land wordt aangetroffen, wordt met de noodige voorzichtigheid en de noodige werkkrehten van haar hooge plaats gehaald, om een plaatsje in het Rijksmuseum te krijgen. Zij zal door een andere, dio beter aan zijn doel kan beantwoorden (de tegen woordige is gebarsten) worden vervangen. HEERHUGOWAARD. Niet minder dan drie scholen zijn tegenwoordig in aanbouw. De nieuwe school voor o. 1. onderwijs in het noordelijk deel nadert hare voltooiing en zal 16 dezer in gebruik worden gen-omen, met als Hoofd den beer Puts, als onderwijzeres mej. Kooij. De verbouw van school no. 3, bestemd voor R.-K. onderwijs, verkeert in een stadium, dat aan de jeugd eenigo dagen vrij af gegeven moest worden. De heer Varf Schaick, tegenwoordig H. d. S., no. 3, zal als zoodanig fungeeren aan de bijzondere school, terwijl zich voorts voor deze school 4 sollicitanten hebben aangemeld, waarvan bereids 2 zijn benoemd door hetschoolbestuur. Mej. Brinkman, aan school no. 3 als onderwijze res werkzaam, heeft wegens huwelijk tegen 16 dezer ontslag aangevraagd, terwijl de heer Brugman met 42 dienstjaren, waarvan bijna 40 jaar aan school no. 3, op wachtgeld komt. Ook is een begin gemaakt mot dien bouw eener nieuwe school voor o.l. onder wijs aan het Kruis. BURGERBRUG. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer E. J. Jansen, is benoemd tot hulpkeurmeester in de gemeente Rheden (G. BURGERBRUG. Tot afgevaardigde naar de vergadering van U.H.N. zijn door de afdeeling alhier benoemd de heeren P. M. Vis ser cn J. Bruin, plaatsvervanger. NOORDSCHARWOUDE. In de R.K. school heeft de Kindervriend uit Spanje de welbekende Sint een bezoek gebracht aan de leerlin gen, die op zijne nooge komst 'eenigszins waren voor bereid. Bij een kennismaking in de verschillende klassen bleek de Hooge Bezoeker uitstekend op de hoogte van tekortkomingen of prijzenswaardige eigenschappen der leerlingen, die hij óf berispte óf prees, al naar gelang, dit al óf niet verdiend was. Dat de jongelui enkele pchte, blije oogenblikken hebben gehaa, oogenblikkert .van echt, zuiver kindergenot is duidelijk, vooral'toen er voor ieder nog wat moois or lekkers werd uitgedeeld. SCHAGERBRUG. Naar wij vernemen bestaat het voornemen den ge meenteveldwachter A. Noorman over te plaatsen van Oudesluis naar Schagerbrug. MELK VERY ALSCHING. Een ambtenaar van den keuringsdienst van waren te Amsterdam, beeft tegen een veehouder to Ilpen- dam pro ces-verbaal •opgemaakt wegens vervalsching van melk met 20 water. zijn mij kalm to verklaren. Een man hield mij" aan den ingang staande. Uw kaartje juffrouw," zeide hij. Ik .trachtte hem uit te leggen dat ik geen kaartje had, en dat ik slechts den hond wilde terug halen die hier binnen geloopen was. Ik mag Fido in het bijzijn van mevrouw nooit een „hond" noemen, want dat zou hem, zoowel als haar beleedigeiL „Dat gaat niet, juffrouw," zeide de man. „Ik geef geen vrijkaartj es. De zaken gaan slecht genoeg, ik kan geen vrijkaartjes geven. Die binnen wil, moet betalen." Of ik hem al uitlegde dat ik volstrekt geen zin had om de vertooning bij te wonen, doch dat het mij slechts om den hond te doen was, hij wilde daar niets van weten, en eischte betaling. Daar stond ik in mijn taschje en letterlijk overal te zoeken naar wat kleingeld, en ik had niets in mijn zak. Je weet, lieve dat dat een kwaal van me is om zonder geld bij me te loopen, en het was me op dat oogenblik lastig genoeg. Ik kon juist dien ellendigen Fido zien zitten op een mooien fluweelen stoel zoo deftig alsof hij de burgemeester was, kijkend naar de ver tooning met minstens evenveel belangstelling als de rest van het publiek. Met souvereine min achting negeerde hij mijne lokkende woordjes, en keek niet eens op'. Het was een bespottelijk gezicht dien dikken luien hond daar te zien zitten, en ik kon niet nalaten in lachen uit te barsten. Doch de kermisreiziger vatte bet niet zoo vroo- ïenk op. Hij verbood me ten strengste de tent binnen te gaan, en beweerde den entréeprijs van den hond te vorderen te hebben. „Als uw hond zich een plaats uitzoekt bij de gereserveerde plaatsen, zal hij stellig wel weten wat hij doet, en moet hij ook betalen. Voor een beest dat verstandig genoeg is om een gereser veerde plaats uit te zoeken, kan stellig wel be taald worden, en ik sta er op dat iemand zijn kaartje betaalt. U bent me een halven gulden schuldig." Ik had geen halven cent bij mij. Het was even onmogelijk om de tent te verlaten zonder Fido, als zijn plaats voor hem te betalen. Wat moest ik doen? Ik durfde niet naar buiten ko men zonder Fido. Intusschen kwam de kermisreiziger al dichter en dichter bij me, en keek me zoo strak aan, dat ik ervan bloosde. DE BANKROOF TE VALKENBURG. Gisteren zijn de beide door den commissaris van politie te Heerlen gearresteerde Duitschers in ver band met den bankroof te Valkenburg gevankelijk naar Maastricht getransjporteerd. De aanwijzingen duiden er sterk op. dat men niet misgetast heeft. DE KIEZERSLIJSTEN. Naar de Res.bode verneemt, is het standpunt van den minister van -binnenlandsche zaken omtrent ver lenging van den geldigheidsduur van de kiezers lijst 19221923 hetgeen uit practisch-economisch oogmerjc vanwege de Alg. R.-K. Actie-vereeniging is bepleit niet voor inwilliging vatbaar. Daardoor toch zou een belangrijk aantal personen, naar hun leeftijd aanspraak hebbende op stemrecht, dit recht worden onthouden. GEARRESTEERD. In de buurt van Sneek is de 25-jarige koperslager W. de B., van Hees, gearresteerd, die den rentenier J. de J., te SneSk, in een dreigbrief gemaand had, ergens bij een brug f5000 te dëponeeren in een kistje, dat hij daar onder graszoden verborgen liad, onder de bedreiging, dat hij anders zijn leven niet zeker was. De heer De J. deed daarvan aangifte bij de po litie, op wier aanraden hij eenig waardeloos papier in het kistje stopte, nadat eenige agenten zich ver dekt hadden opgesteld. Toen nu De B. naar het resultaat van zijn dreigement kwam kijken, werd hij zonder moeite gearresteerd. Voor den commissa ris van politie gaf «hij aanvankelijk op, tot. een com plot te behooren, later erkende hij, de daad alleen bedreven te hebben. ARBF.IDS GE SC RILLEN WET. Tot dusver hebben meer dan 650 industrieels ver eenigingen en ondernemingen instemming betuigd met het adres van het Verbond van Nederlandsche Fa'brikanten-Vereenigingen, strekkende tot verwer ping van het hij de Eerste Kamer aanhangige ont werp Arbeidsgoschillenwet. NOODLIJDENDE INDUSTRIEëN. De conferenties, welke de Minister van Arbeid we kelijks houdt met vertegenwoordigers uit de nood lijdende takken van nijverheid, werden gistermiddag voortgezet met een bespreking met belanghebbenden iit de textielindustrie. De \#ornaamste punten, welke in dio vergadering een onderwerp van gedachtenwisseling uitmaakten, betroffen bet nemen van tijdelijke beschermende maatregelen tegen de buitenlandsche concurrentie, verlenging van den arbeidstijd en verlaging der pro- dustriekosten in het algemeen. Ook het bekende cre diet aan Duitschland en de Markentoeslag aan Hol- iandsche arbeiders, die 'aan gene zijde van de grens werken, kwamen in den loop der discussie nog ter sprake. - WINKEL. Donderdag zal voor het Nutsdepariemen! alhier op treden Ds. A. Klaver uit Hoorn en Spreken over „Frits Reuter". Deze spreker is door het Hoofdbestuur voor dit Departement toegestaan, en waar aan het verkrijgen van een#spreker van het Hoofdbestuur voor het Departe ment de verplichting is opgeIegd? de toegang tot zoo'n lezing vrij te stellen; is dit ook Iner het geval en zal hot Departement niets aangenamer vinden dan een evèn groot getal bezoekers als de vorige keer bij den heer Alt OUDESLUIS. Nadat eenigo dagen te voren telegrafisch het bezpek was aangekondigd, verscheen Dinsdagmiddag St. Nico- Iaaa met zijn getrouwen zwarten knecht alhier, om een bezoek te brengen aan -de school. Onder het zingen van een welkomslied, trad de goede Sint de klasse der jongste leerlingen binnen. Aan vankelijk wel eenigszins bevreesd ziinde, nu zij Sint Nicolaas zoo in levende lijve voor zich zagen, word dit spoedig anders, toen zij allen den een na den ander door Sint Nicolaas werden toegesproken en allen van hem een cadeautje ontvingen. Wat sommigen echter zeer verwonderde was, dat Sint Nicolaas zoo goed wist wat verkeerds cenigen van hen wel eens deden, zooals b.v. vloeken of achter op de wagens te klimmen enz., allen beloofden dan ook voortaan goed te zullen oppassen. Nadat allen een cadeautje en eenige versnaperingen hadden ontvangen en de kinderen St. Nicolaas nog eenige fceeren nadden toegezongen, nam hij' afscheid, waarna hij door het hoofd der school werd dank gebracht voor rijn bezoek en uitgeleid om op andere plaatsen rijn goede werk te herhalen. WEG MIDDENVLIETGROOTE KEETEN— CAL- LANTSOGOw B. en W. van Helder hebben aan den Raad het volgend schrijven gericht: In Uwe vergadering vn 21 Februri 1921 werd in beginsel besloten medowerking te verleenen aan do totstandkoming van den weg MiddonvlietGroote KeetenCallantsoog, terwijl in verband daarmede in Uwe vergadering van 4 April 1922 werd' besloten eene bijdrage van f50.— te verleenen in de te ma ken kosten van voorbereiding aan de totstandkoming van eene rechtstreeksche vorbinding langs den voet der duinen tot Castricum. Wij mogen U hierbij in herinnering brengen, dat eerst gemeld besluit werd genomen op de volgende basis: a. do aanlegkosten van den weg naar Callantsoog zullen bedragen rond f 100.000; b. van dat bedrog zal, volgens de voorloopigc toe zegging van den Minister van Waterstaat, het Rijk bijdragen 50 pet. voor het gedeelte Middenvliet— Groote Keeten en 30 pCt. voor het gedeelte Groote Keeten'Callantsoog; c. getracht zal worden van de Provincie eene bij drage te verkrijgen van 30 pet. der totaalkoslen, over eenkomstig de door den Minister gestelde voor waarde; d. van het dan nog ontbrekende zal de gemeente Helder voor hare rekening nemen 20 pet. der aan legkosten van het gedeelte Middenvliet—Groote Kee ten en 22 pet. van die van het gedeelte Groote Kee- ten—Callantsoog, zijnde in totaal rond f20.000, ter wijl do gemeente Callantsoog zal bijdragen 18 pet. der aanlegkosten van laatstgenoemd gedeelte en bovendien de kosten van aankoop voor dat gedeelte benoodigden grond zal betalen.; e. de weg zal worden onderhouden, voor zoover hij loopt langs den polder „Het Koegras", door dien pol- der; voor 't overige gedeelte door de gemeente Cal- lantsoog; f. de aanleg zal worden tot stand gebracht door het Bestuur van den polder „Het Koegras", dat daar- voor eene commissie van uitvoering denkt te benoe- i men, in welke commissie dan twee leden vanwege i de gemeente Callntsoog zitting zullen nemen. Werd, zoo is U toeni door ons College medegedeeld van de Provincie de toezegging tot medewerking in i den sub c. genoemden zin verkregen, dan zou het Poldorbestuur worden uitgenoodigd het plan van i aanlog met kostenbegrooting te doen. gez-eed maken, opdat die stukken aan de autoriteiten ter goedkeu ring kunnen worden aangeboden. De bedoelde aangelegenheid is thans zoover gevor derd, dt de provincie bij schrijven van 25 Januari 1922 hare medewerking heeft toegezegd, te weten J verklaard heeft 30 pet. der kosten tot een maximum van f30.000 te zullen bijdragen, dat bestek en voor waarden, op enkele onderdeelen na, door de Gedepu- I teorde Staten en den Minister van Waterstaat zijn goedgekeurd en dat evcngenocmd'e Bewindsman de door zijn Ambtsvoorganger gedantf toezegging, hoe wel eenigszins gewijzigd, heeft gehandhaafd. De wijziging hier'bedoeld bestaat hierin, dat de i Minister bereid is te bevorderen, dat van de aanleg- kosten, welke thans worden geraamd op f98.300 hoogstens, 42 H pet. (komende dit percentage onge- veer overeen met do vroegere toegezegde percentages van 50 pet. resp. 30 pet.) door het Rijk wordt gesub sidieerd tot een maximaal bedrag van rond f 42000. Voorts schrijft .de Minister, dat voor dit werk op het oogenblik nog geen gelden beschikbaar zijn en dat deze ook niet op de ontwerp-begrooting voor 1923 zijn uitgetrokken, zoodat het subsidie wel niet j eerder zal kunnen worden verleend dan in 1924. Zijne Excellentie heeft echter geen bezwaar, dat, in afwachting van de toekenning der Rijksbijdrage, mot de uitvoering der werken wordt aangevangen, doch moet het hierin gelegen risico geheel voor rekening blijven van do rechtstreeksche belanghebbende lichamen. In eene op 27 dezer gehouden conferentie tusschen Burgemeester en Wethouders van Callantsoog, het Bestuur van dien poldor Hot Koegras en óns Colle go was men het er algemeen ovor eens, dat het, èn in het belang der totstandkoming van den weg èn met het oog op de wenscheiijkheid om de gelegen heid voor productief werk voor de arboiders te ver ruimen, alsook omdat het Provinciaal Bestuur als eisch stolt, dat do weg vóór 1923 gorood moot zijn,, ge wenscht is zoo spoedig mogelijk met de uitvoering te doen aanvangen. i Daarbij werd overeengekomen, dat de gemeente Helder het benoodigde geld zal voorschieten en dat 1 hot tengevolge) der latere betaling van het Rijkssub sidie te lijden renteverlies en eventueele verdere ri sico's voor 3/4 door de gemeente Helder en voor 1/4 door de gemeente Callantsoog zullen worden ge dragen. Onder verwijzing naar do ter visie gelegde stuk ken en met medodeeling, dat de benoodigde prokkm uit looning moeten worden gevonden, sleilöïl wij U voor, ons to machtigen om, wanneer mot den Minis ter en de Ged. Staten volledige overeenstemming zal zijn verkregen, op de voorgeschreven wijze verder aan de totstandkoming van meergenoemdon weg mode te werken. Held. Cr. I WEER VEEMARKT IN DE HAARLEMMERMEER. De-Minister van Landbouw, N. en II. a.i. heelt met ingang van 6 December j.1. ingetrokken zijn bo- schikking van 13 November 1022, waarbij werd ge schorst de veemarkt en verboden het houden van keuringen, tentoonstellingen, verkoopen en dergelijke wijzen van bijeenbrengen van vee binnen een kring, omvattende de gemeente Haarlemmermeer. STOOMBOOT GEZONKEN. De stoomboot „Zuiderzee" van de firma Van der Schuyt te Rotterdam, met stukgoederen en graan, bestemd voor Deventer, Z\volle> Kampen, is in den IJsel bij Arnhem op een krib gevaren en gezonken. Een medevarende lichter bleef behouden. Geen per soonlijke ongelukken. DE STAKENDE CA>JDIDATEN. I Men schrijft, uit El burg aan het Ildbld.: j De beer J. Geurson heeft zijrio benoeming tot lid ■van den Raad niet aangenomen. Achtereenvolgens „Noem me niet. kwalijk, juffrouw', zegt hij, „zoudt u zoo vriendelijk willen zijn mij uw naam te zeggen?" Zooals je kunt begrijpen had ik een opgewon den bui, en het gezicht van den hond die daar zoo komiek zat, en de heele kluchtige situatie had mij een beetje ondeugend gemaakt. Daarom zeg ik dien vent: „Ik ben mevrouw Franklin", brutaal wat? Maar ik hoop het toch eens te worden, ondanks jouw ellendigen meneer Stoutman. De kermisreiziger schudt teleurgesteld zijn hoofd en zegt: „Het is jammer. Ik zou gezworen hebben dat dit hetzelfde lieve gezichtje is. Maar helaas dat kan niet. Al jaren geleden hebben mijn eigen oude oogen het grafje gezien waarin de lieve ling gelegd werd, en onder bet kleine grafsteen tje waaromheen de viooltjes bloeien, is niets meer dan wat stof en asch." Je merkt, hij dacht eigenlijk meer hardop, dan dat hij tegen mij sprak. Ik zie ook niet in' wat hetgeen hij zeide met Fido te maken kon heb ben, en ik riep zijne aandacht op dit punt weer terug. In plaats van te antwoorden, draait die zon derlingen kermisreiziger zich om, en roept: „Sara, Saral Sara, zeg jij eens, waar deze jonge dame op lijkt." Een dame, waarschijnlijk zijn vrouw, kwam aangeloopen, en werd een oogenblikje bleek toen ze mij zag. Doch spoedig herstelde ze zich, en zeide hoofdschuddend: „Wees niet dwaas Pickering. Ik zie wel op wie ze lijkt, maar Lydia's kind is al lang bij de en geltjes. Ik wou dat je niet zoo'n drukte maakte over dien hond, en haar eenvoudig met het beest liet weggaan". Deze vrouw sprak naar mijn hart, voofal daar ik mijne teerhartige meesteres buiten hoe lang9r hoe barder hoorde roepen. Pickering nam Fido op en gaf hem mij over zonder een woord te zeggen, en geleidde mij naar den uitgang. Ik bedankte hem, en wilde weggaan, naar mijn lieve mevrouw, die schreeuwde zoo luid ze kon, toen ik Pickering, nadat hij goedendag gezegd had, eenige woorden hoorde uitspreken. Hij: dacht luidop, zooals dat een gewoonte van hem scheen te zijn. „Het eenige wat haar nu nog ontbreekt om Lydia's kind te zijn", hoorde ik, „is nu nog het gouden halskettinkje met het hartje met de letters er op." Ik was zoo verbaasd en tegelijkertijd ont steld, dat ik beefde toen ik mij snel omkeerde om te vragen, wat hij bedoelde. Doch voor ik nog een woord, had kunnen uiten, want door zenuwachtigheid kon ik niet op mijne woorden komen, kwam mevrouw daar aan, en maakte een leven van wonder en geweld, en schold me uit dat ik zoo onachtzaam geweest was om niet op Fido te passen, en ik weet niet wat al meer. Daar de menschen die er om heen stonden zeer veel vermaak schepten in dit standje, .en ik mij het voorwerp der aJgemeene belangstelling voel de, kleurde ik zoo rood als een kroot, en maakte me snel uit, de voeten, Pickering en het hals kettinkje en alles in den steek latend. Liefste Teddy, ik denk, dat ik er wel nooit meer van zal hooren, en maar kalm voortga zooals het nu gaat. Denk erom, dat je .me een heel erg langen brief terugschrijft, en schrijf me alles van jezelf, en ook wat van je lieven va der, die intusschen. nog lang zoo vervelend niet is als die afschuwelijke Stoutman. Met duizend kussen, je JENNY. (T e 1 e g r a m). Jenny, p.a. Ganzeveer, OTd Poit va Liefste, je mededeelingen zijn belangrijk. On dervraag Pickering betreffende het medaillon. Houdt hem in ieder .geval vast tot de aankomst van trein 10.30, Mr. Barman en ik komen. TEDDY. (Per .express). Den WelEdelGestr. Heer Barman. Mijnheer, Tot mijn spijt moet ik U berichten, dat Uw telegram te laat kwam om van nut te zijn. Picke ring was reeds sinds twee dagen weg, toen ik mijn brief aan mijnbeer Franklin zond. Ik hoop dat U 'deze kaart nog tijdig genoeg ontvangt, om U eene noodelooze reis te besparen. Met hartelij- ken dank voor Uwe vriendelijke belangstelling, Hoogachtend, JENNY P.S. Laat Teddy toch niet zulke dure tele grammen zenden 1 Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1922 | | pagina 2