gesm. Koevel en Reuzel. een net Dagmeisje. Tweede Kam t Liernengd N'ieiws. Burgerlijke Stand. Claatselijk. Nieuws VOBTBA L. Marktberichten. De goedkoope Vïeeschwinkel is KEI adres voor J. DE ROVER, Hoogzijde 16 SCHAGEN. Kersthoomen en Hulst met bessen C. 1)E JONGH, een Boerderijtje hebben nu negen candidaten voor hunne benoeming bedankt. Alle lijsten zijn nu uitgeput, zoodat er twee vacatures blijven bestaan. HET DURE ZAND. De Minister van Waterstaat heeft in de Tweede Kamer medegedeeld, dat de zandlevering voor de teintuurlijn om Amsterdam zal worden aanbesteed. BIJDRAGE IN DE PENSIOENPREMIE. Uit Amsterdam, 5 Dec. Wij vernemen, dat het in het voornemen van de Regeering ligt om het mi litair personeel, ongeacht de op 1 Juli j.1. toegepaste Salaris vermindering van 5 met ingang van 1 [Januari 1923, evenals de burgerlijke rijksambtenaren 'te doen bijdragen voor eigen en weduwenpensioen tot een totaal van 8J4 van het salaris. EEN DOLLE KOE. t Uit Purmerend, 5 Dec. Vanmorgen werd bij de politie bekend, dat een dblle koe van zijn begeleider was losgerukt en in razende vaart Padjedijk door was gehold, over de Kippenmarkt den Kanaaldijk op. De agent Misboek en den Rijksveldwachter Talsma gingen met 't noodige schietmateriaal er heen. Brie schend stond het beest in een groenten- tuin. Op 't land er naast, gescheiden door 'n sloot, stonden de beide politiemannen. Misbeek schoot 2 maal met zijn revolver in de borst van de koe. Hier op razend geworden sprong de koe over de sloot, gooide eerst Talsma om. en nam daarop Misbeek op de horen. Deze dacht, dat zijn laatste uur was ge slagen, vooral daar Talsma thans niet kon schieten zonder allicht M. te raken. Nadat Misbeek weer vas ten grond onder de voeten had, liep Talsma direct op de koe af en zonder eenigen angst het lot van Misbeek te moeten ondergaan maakte hij het beest met een 4-tal schoten uit zijn karabijn af. ARRONDISS. RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 5 December 1922. Uitspraken T Jacob Landman en Joh. Klee. Amsterdam, beiden thans gedetin., poging tot diefstal met inbraak, elk 1 jaar gevang, met aftrek van 7 mnd. preventieve hecht, voor Landman en met aftrek van 6 mnd. prev. hecht, voor Klee. WIERINGERWAARD. Onder leiding van hoeren Kerkvoogden had Dinsdag middag oen verkiezing plaats van twee notabelen wegens periodieke aftreding van de heeren Jb. Breed en J. A. Bakker, die beiden met algemeene stjmmen.als zooda nig werden herbenoemd. WIERINGERWAARD. tt A.s. Zondag zal alhier op beroep Voor de Ned. Herv. Gemeente optreden Ps. Groenveld van Rotterdam. We zullen hopen, dat de opkomst nu «ens beter is dan gewoonlijk en dat vooral de leden v in het Kiescollege allen present zullen zijn. OUDKARSPEL. Gistermiddag ging de lijnwerker Erkamp bij een lange ladder op, om een storing in orde te maken, toen de ladder door midden brak en E. met een smak naar beneden kwam. I-Ict is een wonder dat dit ongeval goed is afgëloopien. Erkamp kwam er met den schrik en een pijnlijken armpijnlijken arm af en zou een poosje later zijn werkzaamheden weer voortzetten. De ladder lag in drie stukken. Do Kamer hoeft met haar bestrijding van het in- introkkon der portvrijdom voor de departementen en voor andere publieke instellingen, succes gehad. De afgeschafte portvrijdom is weer ingevoerd! met 51 tegen 27 stemmen. liet spoorwegdobat draaide ditmaal vrijwel om den Zondagsdienst. Dogenen die nog meer Zondags rust wmschten, kregen van minister Van Swaaij to hooren, dat het thans welletjes was en ook het nier inleggen van extra-treinen bij druk verkoer op Zon nig vees hij af. Ktui dgemeeno tariefsverlaging kan nog niet worden verkogen. Kilometerkaarten voor lange afstanden achtO do minister onbillijk, wel «al er komen een degresief tarief voor lange afstanden. In het voor jaar !ttl geleidelijk weer het goedkooper buurtver keer worden ingevoerd. In buitenprovincies zullen minder oerste klas- coupc\ loopen. Er wtrd nog wat gesproken over de spoorbrug te Rottercim. Maar waar de gemeente nog niet klaar is met mar plannen, kan dezp zaak nog geen voort gang hOben. Mot èarine is begonnen. De walging Lager Onderwijswet is bepaald op Dinsdagvolgende week. Wij zijr, benieuwd of door links nog eenige verbe tering vm ons openbaar onderwijs zal kunnen wor den bevohten. EEN OBÏARSCH DOOR NEDERJ.AND. Uit Bor.jn, 5 December. De „Deutsche Allge- meine Zeiung" publiceert hedenavond een hoofd stuk uit d memories van den overleden chef van den generten staf, generaal von Moltke. uitgegeven door zijn veduvve, Elisa von Moltke. Het hoofstuk behandelt de geschiedenis der laat ste Juli-, n eerste Augustusdagen van 1914. Von Moltke bevstigt de reeds vroeger door ons gemelde mededeelini, dat het oorspronkelijke Duitsche oor logsplan eei opmarsch door Nederland bevatte. Na verklaard t hebben, dat de schending der Belgische neutraliteit uit -strategische gronden noodzakelijk was, schrijf 'hij: „Graaf Sctlieffen wilde zelfs met den rechtervleu gel van hetDuitsche leger door Zuid-Nederland op rukken. Ik bl> hierin wijziging gebracht, om niet ook Nederland t dwingen, zich aan de zijde van onze vijanden te charén, en liever te beproeven, de groote technische noeilijkheden te overwinnen, welke eraan verbonden varen, dat de-rechtervleugel van ons le ger zich door de nauwe ruimte tusschen Aken en de Zuidgrens vin Limburg moest dringen. Om deze ma noeuvre te :unnen uitvoeren, moesten wij ons zoo spoedig mogelijk in het bezit van Luik stellen. Zoo- doende ontstmd het plan om deze vesting bij verras sing te ^emai." Zooals ook uit de mededeelingen van von Moltke blijkt, was de in het begin van den oorlog in Ne derland verspreidde meening, dat, wanneer Luik niet spoedig in de landen der Duitscliers zou vallen, een Duitsche inval in Nederlnd te verwachten was, vol komen gerecht\aardigd'. Tel. APEN VANGEN. De pogingen van het personeel, werkzaam bij de 'k groote apenkooi in de Londensche „Zoo", om deze i kooi van apen te zuiveren, en aldus geschikt te ma ken voor papej-aaien en kakatoe's, zijn eindelijk ge slaagd. Zes lange weken, heeft het geduurd, voordat de laatste aap, die uiteraard! de meeste ervaring had opgedaan in dezen, gevangen was. Eerst ging alles goed. Men had een vangkooi in het groote apenverblijf geplaatst en daarin met be- hulp van appolen, bananen en andere verleidelijke artikelen, de domste exemplaren gevangen. De an dere kwamen echter spoedig achter de truc en wa ren «op deze manier niet meer beet te nemen. Toen bedacht men wat anders. Apen1 hebben de gewoonte hun armen door de tralies te steken, om de liefdes gaven van de bezoekers met hun grijpgrage handen te pakken. Een paar fiksche opzichters stelden nu het publiek voor; zij: hielden van buiten af de snoep- lustigen vast, die aldus zich lieten' foppen, terwijl dan in allerijl helpers toeschoten en de gevangenen stevig bonden. Doch ook dit ging weldra niet meer; de sterkste apen wisten zich los te rukken en de slimmerikken vlogen er niet in. Ten einde raad be sloot, men toen het, volgende: Voor de slaapkamer deur der familie simia werd een gordijn gehangen en weldra waren de bewoners er aan gevend dit 's avonds op zij te schuiven en naar binnen' te gaan. Op een goeden nacht sloop echter een opzichter de kooi binnen, spijkerde het gordijn imet oen paar fik sche spijkers vast en «had de bende gevangen. Wel maakte men nog alarm, doch het was to laat, en veilig konden alle naar hun nieuwe verblijf worden overgebracht. SLACHTOFFERS VAN DEN LONDENSCHEN MIST. Men heeft te Londen eens precies uitgerekend, hoe veel slachtoffers de jaarlijksehe mistperiode in het nöjaar onder do Loudenaren maakt. Blijkens deze gegevens, heeft de mistucriode welke in November het leven te Londen heeit benadeeld, in de week, die 25 November is geëindigd, haar meeste slachtoffers goöischt. Hert sterftecijfer bedroeg in die woik voor geheel Engeland en Wales 12.6 per 1000 inwoners, doch te Londen steeg het tot 14.3. De reden hiervoor moet in het groote aantal gevallen van brochitis en longontsteking wordeh gezocht, hetwelk van 182 in de daaraan voorafgaande week steeg tot 238 gevallen met doodelijken afloop. Ge durende de Londensche mistperiode steeg dus het Lon densche sterftecijfer enorm boven dat van de overige steden en het platteland. Aangezien er op 't oogenblik feen influenza-epidemio hcerscht, mag men deze ver- ooging von het sterftecijfer dus volkomen op rekening van deü Londenschen mist zetten. TROUWLUSTIGEN VOOR! Een door N. T. A. draadloos ontvangen bericht meldt in allen ernst, dat de Nationalisten voor de 150 vroegere vrouwen van den sultanechtgenooten zoeken. De regeering voorziet op het oogenblik in het onderhoud van deze vrouwen en dat schijnt haar wat te kostbaar te zijn. Zij beveelt deze vrouwen aan met te zeggen dat zij er aantrekkelijk uitzien anders zouden ze natuurlijk niet in den harem zijn opgenomenl en dat zij, van 17 tot 35 jaar oud zijn. EEN NIEUWE MANIER. Een eenzaam Canadees, die graag wil trouwen, heoft den ongebruikelijken weg gevolgd van zich tot den burgemeester van Leicester te wenden met het verzoek, een vrouw voor hem te willen uitzoe ken. De burgemeester hoeft dit in de pers bekend laten maken en het gevolg is; dat hij reeds 500 brie ven gekregen heeft. Daar wordt nu een schifting uit gemaakt voor den Canadees, die te Toronto ve-r- I toeft. Hij had er nadruk op gelegd dat hij „geexi bak- visch" wilde en dat heeft vrouwen van even beneden I de veertig den moed gegeven om mee te dingen. Een brief kwam uit het werkhuis van een jonge vrouw, die daar met haar kindje moest blijven, „omdat", zoo schreef zij, „zij geen man, geen thuis, geen kleeren en geen geld had". DE ANONIEME BRIEVEN TE TULLE. Gisteren is juffrouw. Angèle Laval voor de recht bank te Tulle, de stad harer inwoning, verschenen, onder beschuldiging de schrijfster te zijn van de anonieme brieven, die in de provinciestad' zooveel ellende hebben te weeg gebracht. Acht dagen gele den is juffrouw Laval te Tulle, waar zij zich sedert voortdurend in haai- huis heeft schuil gehouden, te ruggekeerd. Van do gezindheid van haar stadgenoo- ten behoefde 'Zij' zich geen illusies te maken, want toen zij, komende uit Limoges, op haar reis terug naar Tulle, waar de ellende der openbare terecht zitting haar wachtte, te Brive moest overstappen en daar op hot, (perron werd herkend, ds zij door ooi? verontwaardigde1 menigte uitgescholden en zelfs .ge molesteerd. 'De belangstelling voor dit proces is, naar zich denken laat, te Tulle koortsig, gestegen. Behalve nieuwsgierigheid naar de persoon van de beklaag de en de bijzonderheden van het ellendige, laffe misdrijf waarvan zij beschuldigd' wordt: werpen met vuil en doodelijk gif van een veilig verborgen schuilhoek uit, hobben de Tullenaren Dlet minder belangstelling voor het optreden van rar. André Hesse, een kopstuk van de Parijsche balie, als den verdediger van Angèle. Verd:er is bekend geworden, dat de tweede verdediger, een advokaat uit Tulle, op zal komen tegen de methode van schrift-onder zoek, die er in deze anonieme brieven-kwestie is toegepast. Ook verluidt en er gaan heel wat ge ruchten in de provincie-stad! dat mr. André Hes- se bosloton zou; zijn bij de Academie van geneeskun de protest aan te teekenen^ tegen do handelwijze van een der psychiaters die de geestvermogens van do beklaagde onderzocht heeft. Volgens den advo kaat zou deze modieus zijn beroepsplichten te bui ten zijn gegaan door aan den rechter van instructie een brief van juffrouw Laval over to leggen, waar uit de bekentenis op to maken zou vallen. In de zitting van gisteren is van dit voornemen van den advokaat nog. niets gebleken; die zitting van gisteren, waarin Angèle, zooals een Parijsch blad opmerkte, niet voor een rechtbank verscheen, maar voor een menschen-massa, waarvan zij zich de prooi voelt. Angèle verscheen in rouwkleeren. heel bleek en doodelijk zenuwachtig. Bijkans on verstaanbaar beantwoordt zij de tot haar gerichte vragen. Wanneer de president in. den loop dezer eerste zitting het naargeestige tooneel schildert van den zelfmoord van. de moeder van Angèle, komt het tusschen hom en mr. André Hesse tot een conflict. Men herinnert zich dat Angèle en haar moeder, toen het anonieme brieven-sehairdaal te Tulle zijn hoogtepunt had), bereikt, gepoogd' hebben, zich door verdrinking in eeni meer ;u do buurt. van. Tulle, van hot laven to baroovon. Bij, de moeder is de poging gelukt, «haar lijk werd uit. het meer opgevjscht. Maar Angèle word gevonden aan den rand van het meer, op een plek, waar nauwelijks dertig centimeter wa- ter' stond! en waar, volgens de uitdrukking van den president, geon kip had kunneo verdrinken. Het meisje stond om hulp te roepen, op enkele meters afstand» van de plek, waar haar moeder in de diep te verdwenen was. Toen de president deze treurige episode schilderde, kwam mr. Hesse krachtig in verzet. Wordt er, riep hij uit, van deze rampzalige gebeurtenis een aanklacht tegen mijn cliönto ge maakt? Neen! Waarom dan zulk een dramatische schildering ervan te geven, waarbij men achter elk woord een beschuldigende bijgedachte voelt. Vandaag wordt de behandeling van de zaak voort gezet. PRIJS VERHOOGINGEN. Das Echo geeft een staaltje van de enorme prijs- verhoogingen op het gebied van woninginrichting. In 1914 goJd als ge-middelde voor de inrichting van een één-'kamer-woning met inbegrip voor kleeding van een echtpahr, een jongen en meisje de som van 1400 maik, j voor oen twee-kamer-woning 2800, voor een drie-kamer woning 5500 mark'., In Januari en Februari 1922 bedroe- j gen deze cijfers onderscheidenlijk 42.500 M.. 5.0800 M. i en 1(56.500 M., in September en October 354.000 ML 707.500 M. en 1.590.000 M. en in November ty» millioen. 1 millioen en is/*' 2 iniMocn Maiki Het is dus geen ^kleinigheid om in Duitschland een huishouding op te zetten. EEN AAP ALS BRANDSTICHTER. Terwijl de brandweer van Gentilly haar jaarfeest vierde met een maaltijd, werd er plotseling alarm gemaakt voor een brand1 bij een wijnhuishouder, die naar de bioscoop was, van welke afwezigheid een aap gebruik had gemaakt om, hoe weet men niet, brand, te stichten in hst huis zijns meesters. Het eenige slachtoffer was de viervoetige brandstichter zelf, die verkoold werd gevonden. EEN MARTELAAR DER WETENSCHAP. Dr. Vaillant, de radioloog van het ziekenhuis La- riboisière, is voor de elfde maal geopereerd. Ditmaal is hem zijn rechterarm zijn linker moest hij reeds vroeger missen afgezet. IN DE BESCHAAFDE TWINTIGSTE EEUW, Een berooving, die aan den tijd der achttiende eeuwsche struikroovers doet denken, is Zondagmor- jgen, op klaarlichten dag, gepleegd in de buurt van ITculon. De ontvanger van Beausset, de heer Mathieu, 'begaf zich als gebruikelijk den eersten Zondag der maand per rijtuig met zijn vrouw naar het dorp 'Sigues, om er betaling te doen en belastingen te in nen. Zijn portefeuille bevatte ruim 10.000 francs en een revolver, die hij in zijn zak stak al» hij op ge vaarlijke plaatsen kwam. Ditmaal had hij die voor zorg niet genomen. Uit een dicht boschje sprongen op een gegeven oogenblik plotseling drie gewapende mannen te voorschijn, met pistolen gewapend. Twee er van sneden de teugels door en hielden den koetsier met hun wapens in bedwang. De derde sloeg de ruit van het portier in, zoodat de ontvanger door de scherven aan de hand werd gewond, eischte de portefeuille op en wierp den ongelukkigen ambtenaar op den grond, na hem nog te hebben beroofd van zijn beide zak- portefeuilles, 300 francs inhoudend. Een vierde stond intusschen op een afstand op den uitkijk. Achteruit loopend, verdwenen de roovers weer in het bosch. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd; zij vond een pet en een pistool, die op den weg waren ach tergelaten EEN LIJK DOOR TWEE VROUWEN OPGEVOR DERD. Te Londen is een van de „hunger marchers", een zekere Walter Tomkins, tengevolge van longontste king overleden. Het lijk was herkend door zijn te Luton wonende weduwe, het armbestuur had haar de gelden, die op Tomkins wjiren gevonden, na af trek van eenige kosten, toegewezen en de toebereid selen voor de begrafenis waren getroffen. Op het laatste nippertje echter meldde zich aan het hos pitaal, waar het lijk op de teraardebestelling wachtte, een andere vrouw aan, die beweerde dat zij mrs. Tomkins was en het lijk als dat van haar echt genoot te herkennen. Zij had n.1. sedert elf jaar niet meer met Tomkins samengewoond. Onder die om standigheden weigerden de hospitaa'autoriteiten het lijk aan mrs. Tomkins van Luton of haar vertegen woordigers af te staan en schortten de begrafenis op. Toen dit besluit werd medegedeeld aan ae werkloo- zen, die zich op het voor de begrafenis aanvanke lijk bekend gemaakte uur voor het hospitaal hadden verzameld, ontstond verontwaardiging en dreigden dezen, zich met. geweld van het lijk te zullen meester maken. Onmiddellijk daarna werd echter een ste vige politiemacht voor het hospitaal gestationeerd. Het lijk lag gisteravond nog onbegraven in het hos pitaal. EEN REUS GESTORVEN. De reus Auger, een Engelschman, die zich al twintig jaar met den troep van Barnum' en Bailey liet kijken, is, 39 jaar oud, te New York overleden. Do man mat 8 voel 4 inch, dat is dus ongeveer twee en een halve meter. De arme reus werd in een kist van formidabele afmetingen grafwaarts gedragen. Daaraén moesten twöfilf dragers te pas komen. Auger was in vroeger jaren in Engeland soldaat geweest in het Queens Regiment en later politie-agent te Londen. Doch hoewel de politie „een lange arm" moet hebben was Auger toch juist door zijn lengte, on bruikbaar voor het baantje. Een merkwaardigheid van den reus was, dat hij zoo buitengewoon opgewekt en vroolijk was. 48425'Kg. roode kool, 21250 Kg. gele kool, 4800 K£. witte kool, 44200 Kg. Deensche witte, 1100 Kg. rapen, 750 stuks bloemkool LANGEDIJKER GROENTENVEILING, Br. op L. 5 Dec. 1922. Bloemkool, le soort, le corf f 4.60 a f 6.40. Idem, le soort, reuzen f 8.80 a f 13.30 per 100 «tuks. Roode kool, le soort f 0.90 a f 1.60. Iclcm, 2e soort f 0.40 a f 0.80. Gele kool, le soort f 0.70 n 1.10. Idem, 2e soort f 0.40 a f 0.60. Deensche witte kool, le soort f0.70 a f 1.20. Bieten f 1.80. Uien, drielingen, t 1.80. Uien. le soort f 1.80 a f 2. Spruitkooi f 10.30. Losse wortelen 1.30 a f 1.40. Aanvoer: 7450 st. bloemkool, 19850 Kg. roode kool, 20325 Kg. witto kool. 49250 Kg. gele kool, 17225 Kg. losse wortelen, 6750 Kg. uien, 1500 Kg. bieten, 100 Kg. spruitkooi. PURMEREND, 5 Dec. Op de heden gehouden veemaikt waren aangevoerd; 10 stapels fabriekskaas f 54, met rijksmerk f o7Vs, 11 stapdls boerenkaas f 55 met rijksmerk f 56Vs, 675 Kg. boter I 2.25f 2.30 per Kg., 527 runderen, 275 vette f 0.80—f 1.30, 244 melk- en geldekoeien f 125-C,'450, 8 stieren, 50 paarden 150f 250, handel stug; 51 vette kalveren f 1.60f 1.80, hadel matig*; 168 nuch tere kalveren slachthuis f 10f 40, fokkalveren f 26— f 32 handel stug; 310 vette varkens voor de zouterij! f 0.9Qf 0.94, slacht f 1—f 1.05, handel matig; 57 mag. varkens f 30f 55, handel stuA 97 biggen f 12f 26, handel stug; 1119 schapen vette f 35f 54, overhouders f 24f 38, handel matig; 68 bokken; 56 ganzen f 5— f 7, 35 zwanen f 9f 10, kipeieren 12—14, 200 zak appelen 1f 3 per zak, 150 zak peren f 1— per zak. GEMEENTE ST. PANCRAS. Ingeschreven over de maand November 1922. Geboren: Aagjo Trijntje, dochter van Cornelis Koning en Teetje Duif. Hark, zoon van Simou Duif en Neeltj.e Wonder. Teitje Roelia. dochter van Jacob ten Kate on Roelofje de Vries. Aaltje Jantje, dochter van Cornelis Ivangh en Baafje Wielmgs. Johannes Jacobus Franois- cus, zoon van Jacob Ruijter en Geertruida Johanna Deckwitz. Overleden: Aagje Trijntje honing Cd., 1 dag. Anna Maria de Vroom, 58 jaar, echtgen. van Tewis Engel1. Noeltje Snijder, 82 jaar, wed. van Simon Duif. Gehuwd goene. GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven ovèr de maand November 1922. GeborenHendricus Cornelis, zoon van Jacob Boon- acker en Margaretha Hendrica van der Molen. Cornelis, |zoon van Cornelis Molenaar en Hendrika Hessing. j Huwelijken ceene. Overleden: Cornelis Rempt, 53 jaar, eehtgenoot van Adriaantje Bruin. Ariön Stokman, 55 jaar, weduwnaar van Guurtje Groen. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven' gedurende de maand' November 1922. Gel>oren: Pieter Jacobus, zoon van Cornelis Buren en Maria Leek. Margaretha Af ra, dochter van Jan Blankendiaal eni Catharina Kruijer. Overleden: Maria Stam, oud 58 jaai\echtgenoote van, Cornelis Jong. Getrouwd: Simon Dam, jongeman en Trijntje Groot, wed', van C. Kramer. J. P. Boersen, jongeman, en Catharina Beemsterboer, jongedochter. GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand November 1922. Geboren: Marie, dochter xvan Hendrik Wilbrink en Bregje Johanna van der Zee. Ondertrouwd: Cornelis Deinum, oudl 31 jaren, van beroep landarbeider en Pietèrtje Goed, oud 20 ja ren, wonende te Medemblik. Getrouwd: Gerrit Wit, oud 25 jaren, en Hinke de Jong, oud 24 jaren. Petrus Johannis Bruin, oud 22 jaren, wonende t.e Heerhugowa&rd, .en Catharina Boekei, oudl 20 jaren. Overleden: Vrouwtje Zwanenburg, oud 75 jaren, weduwe van Gerrit Halff. Albert Haringhuizen, oud 06 jaren. P'tar Waterdrinker, oud 64 jaren, weduw naar van Antje Koorn. GEMEENTE WIERINGEN. Ingeschreven gedurende de maand November 1922. Geboren: Nan, zoon van N. Rotgans en P. Tijsen. Maria Gerdina, d. v. J. Keijzor eni J Wagemaker. Maria, d. v. J. Snooij en A. Dekker, Jannie d. v. Corn. Ruijter en G. Strand. Sophia. I. v. Chr. Gul- demeester en S. M. van Buijten. Ondertrouwd: Chr. Goes eni C. J. Bcersen. M. Mos- t-ert en T Bakker, Getrouwd: J. H. Rossen en A. Kat, D. Engel en T. Numeijer. J. Breet en G. Bakker. S. Bakker en T. Tijsen, M. Mostert en T. Bakker. Chr. Goes en C. J. Boersen. OverledenItske Paauw, oud 70 jaren, wed. van C. de Haan. Mart je Anna Swart, oud 81 jaren, echtge- noote van L. Wigbout. Dirk Tijsen, oud 66 jaren, echtgen. van M. Tijsen. Antje Halfweeg, oud 61 jaar, echtgenoote van Jb. Duijnker. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand November 1922. Geboren: Nicolaas Maria, z. v. Willem Bakker en van Maria Jongejan. Dievera Margaretha, d. v. Wil lem Mosch en van Maria Snijders. Pieter, z. v. Hag- ger Duinmeijer en van Trijntje Mink Gehuwd: Johannes Hendrikus Langendij'k, oud' 25 jaar, en Maria Gieling, oud 21 jaar. Overleden: Dorothea Baart, oud' 54 jaar, echtgenoo te van Hendrik Schouten. I KUNSTJIIEUWS. I Op Donderdag 21 December zal in het Theater Royal alhier het Helders Mannenkoor onder directie van deni heer Leewens een concert geven. Dit uitstekend koor bestaat uit ruim 70 zangera Tevens zal men hier kennis kunnen maken met den bekenden Bari ton-solozanger, den heer Joh. Nelissen uit Amster dam. WESTFRIESCHE VOETBALBOND. 1 Zaterdag 2 December vergaderde het Hoofdbestuur van den W.F.V.B. met de Competitiecommissie, on der leiding van den Bondsvoorzitter, ten huize van den heer Van Stipriaan te Barsingerhorn. De voetbalclub B.V.V. te Benningbroek werd offi cieel toegelaten tot den Bond. De volgende instruc- tiebrief zal aan de terreinconsuls worden verzonden: De terreinconsuls van den W.F.V.B., aangesteld door de besturen der toegetreden vereenigingen, zijn verplicht: lê. Bij twijfelachtige of ongunstige weersgesteld heid des Vrijdags, Zaterdags of Zondagmorgen vóór 8 uur voor eiken competitiewedstrijd, volgens het programma vastgesteld, het terrein te keuren. 2e. Indien hen dit ongeschikt lijkt voor een wed strijd, hiervan onmiddellijk schriftelijk, en zoo dit niet meer mogelijk is, telegrafisch bericht te zen den aan den secretaris of anderen officieelen func- tionnaris der bezoekende vereeniging en aan den scheidsrechter, die den wedstrijd zou leiden. (Zon dags kan dit geschieden tusschen 8 en 9 uur 's mor gens.) Indien hieraan niet is voldaan, komeni <de gevol gen ten laste van de ontvangende vereeniging, te weten: le. dat het geheele honorarium aan den scheids rechter moet worden uitbetaald indien deze niet op de hoogte is gesteld; 2e. dat de volgens het programma aangewezen scheidsrechter den wedstrijd alsnog kan laten door gaan, zoo hij dit mogelijk acht en ook de bezoekende vereeniging geen bericht heeft ontvangen. Besloten werd Art. 43 Huish. Regl. betrekkelijk het niet opkomen van elftallen, aldus te interpreteeren, dat. wanneer een elftal niet opkomt en geacht wordt den wedstrijd met 50 te hebben verloren, terwijl de betrokken vereeniging daarenboven een boete van f2.50 verbeurt, ten allen tijde beroep bestaat op het Bondsbestuur en in laatste instantie op het C. v. A., ook al is niet tevoren bericht van ver hindering gezonden aan den competitieleider, zoo dat naar bevind van omstandigheden zoowel do boete kan worden kwijtgescholden als de wedstrijd op nieuw kan worden vastgesteld. Een schrijven van den N.H.V.B., waarin opnieuw werd voorgesteld om te onderhandelen teneinde te geraken tot geleidelijke ontbinding van den W.F. V.B. werd, waar het geen concrete voorstellen be vatte, voor kennisgeving aangenomen, terwijl den N.H.V.B. zal worden te kennen gegeven, dat alleen in het laatste geval tot bespreking kan woredn over gegaan, mits binnen de grenzen, door het College van Afgevaardigden gesteld. Hierna sluiting. SCHOORL. „S.V.V. II" speelde Zondag j.1. op eigen terrein tegen Alcmaria Victrix VÏI. De eindstand was 0—0. „S.V.V. I" geen wedstrijd, wegens afkeuring van het „W.F.C."-terrein te Wormerveer. „S.V.V. III" had rust. Advertenlïén. MEDEMBLIK, 5 December 1922. Uien f 0.75 a f 1. Blauwe aardappelen fi 0.75 a ,E0.90 per 50 Kg. Roode kool 0.70 a f 0.75 per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 5 December 1922. Roode kool f 0.60 a f 1.65. Gele kool f 0.70 a f 1.10. Witte kool f 0.40 a f 0.50. Deensche witte kool f 0.50 a f 1.20. Uien f 1.80 a 2.10. Bieten f 2. Peen 1.15 a 1.30. Uitschot roode kool f 0.2> a f 0.55. Aanvoer: 11670 Kg. roode kool, 2410 Kg. gele kool, 38335 Kg. witte kool, 5650 Kg. uien, 1500 Kg. bieten, 14125 Kg peen. NOORDERMARKTBOND Noord-Scharwoude. 5 Dec. 1922. Grove uien 1.40 a f 1.90. Drielin gen f 1.90 a f 2.20. Nep f 3.20 a f 3.70 Peen f 1.10 a 1.20. Roode kool f 0.60 a f 1.30. Gele kool f 0.20 a f 1.10. Witte kool f 0.40 a f 0.50. Deensche witte 0.60 a f 1.40. Kroten f 1.20. Rapen f 1.20 a f 1.30, alles per 100 Kg. Bloemfcoól! 8.90 a f 9.90. 2e soort f 1.60 per 100 stuks. Aanvoer 4 Dec.; ,.6020 Kg. uien, 21535 Kg. peen^ Zuiver gesmolten Koevet f 0.55 bij de vijf pond 0.50 Gesmolten Varkensreuzel 0.60 bij de vijf pond 0.55 Prima Koevleesch 0.65 Aanbevelend, geilere «en te bestellen róór 12 DECEMBER bij HOEP - SCHAGEN' TE HUUR GEVRAAGD met 6 2t 10 H.A. weiland. Brieven aan Advertentiebureau J. KOETEN Jr.,- Aartswoud, lett.Z. Gevraagd tegen Kerstmis: Wed. T. ROGGEVEEN Wz., Hoog- zijde, Hoek Laan, Schagen.

Schager Courant | 1922 | | pagina 3