Gemengd Nieuws. S t a a t s 1 o t e r ij. VOET BAL» is verleend tot wederopzegging toe f300. Voorzitter meent, dat nu alles is aangeschaft, daarop moei lijk direct verandering is in te brengen. De beer Kamp blijft onderzoek vragen naar de finantioele resultaten van den dienst, met w.elke moening de heer Kriek instemt. Wanneer het een rendabele zaak is, kan de gemeente toch geen sub sidie geven. Subsidie geeft men aan die instellingen die deze noodlg hebben. Mevr. Houtkooper—Bol meent, dat als Keetman feen winst zag, hij wel uit zou scheiden. En nu de oegrootheid van die winst te bepalen, waarbij sub sidie ophoudt is moelijk. En het is eon groot be lang voor d© gemeente, dat de wagen blijft rijden. Spr. is het dus. niet met den heer Kamp eens. De heer Snauns hoopt het voor Keetman en voor het algemeen belang, dat de zaak rendabel is en dat de subsidie niet meer noodig is. Maar dat ziet spr. er niet direct in. Voor de posterijen moet hij 3 maal rijden, dat is een paar maanden aan do gang. dus een behoorlijk onderzoek zooals (Kamp wil, is nog nipt mogelijk. Spr. zou de subsidie dit jaar willen laten loopeu en dan voor een volgend jaar inlichtingen inwinnen. 'De heer Breebaart zou het zeer onbillijk vinden als de raad nu daarmee zou stoppen. "Spr. gelooft ook niet, dat groote winst zal worden gemaakt Wanneer een auto een jaar gebruikt is, komen er steeds meer kosten. Bo» vendien aoor hot geven van subsidie heeft de gemeente eischen kunnen stellen ten behoeve van de gemeente naren. Het spilt spr. wel het te moeten zeggen, maar de tramverbinaipg is zoo slecht, dat daar nebben we niet veel aan. Spr. wil de subsidie dit Jaar blijven geven en vragen of Keetman inlichtingen wil geven over de finantioele uitkomsten. De heer Kamp wil niet botweg zeggen, wij1 geven er niet aan. Voor 1923 heeft Keetman de posterijen, staat hij er dus gunstiger voor en is te vragen of de volle f300 "noodig is. De heer Breebaart is niet tegen het vragen van gegevens aan Keetman, maar wil toch over 1923 f300 geven. Voorzitter wijst er op, dat het een aangegane over eenkomst is en al was het nu iets gunstiger dan wij aannamen, ia 't dan evengoed niet juist dat wij. onze aangegane overeenkomst gestand doen. Spr. ziet de zaak voor Keetman niet zoo gunstig in. De heer Kriek komt terug op zijn eerste meenlng en wil de overeenkomst laten als ze is, een gevaar als het voor Winkelt burgerij kan worden om de subsidie in te trekken. Wordt besloten den post te handhaven en zullen B. en W. vragen of Keetman zijn finantioele resul-, taten wil overleggen. Gewezen wordt nog op de kans dat als er verlies is, een hooger subsidie zal wor den gevraagd. De heer Kriek wijst op de subsidie Harmonie f50 en vraagt, waarom of de voetbalclub te Lutjewinkel geen subsidie krijgt, is dat geen meten met twee malen? Voorzitter zegt, dat Hanmonie muziek maakt bij plaatselijke feesten. De voetbaivereeniging is een heel andere vereeniging en ook Floralia enz. hebben nooit gemeentesubsidie gehad, en worden gesteuhd uit vrij wil ligo bijdragen. De heer Kriek kan in dit opzicht meegaan met het vcrlcenen der subsidie aan de Harmonie, meegaan, om dat zij haar medewerking verleent bij schoolfeesten. Overigens zijn het beide sportverenigingen, het is ook een soort van sport de muziek te beoefenen. Op de subsidie aan de voetbaivereeniging zal spr. straks terug komen. Hierna worden behandeld de verschillende verzoeken om subsidie. De afdeeling Winkel der.Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende dranken krijgt f 25 subsidiewinkel's Harmonie f50; de Sehager Handel drijvende en Industrieele Middenstands vereeniging voor haar Handelswinteravondschooi' f 20. B. en W. wijzen er pp, dat het niet de bedoeling is f 10 per leerling te geven, maar dit jaar f 20. Elk jaar kan opnieuw worden aangevraagd. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek 'om subsidie door de Openbare Leeszaal te Alkmaar. Op het subsidieverzoek van liet Groene Kruis wordt afwijzend beschikt, omdat Het Witte Kruis in alle opzichten voor allerlei voldoet en wordt de jaarlijksche subsidie van f5, die tot dusver werd go- geven voor boekenontsmetting, ingetrokken, omdat daarvoor ook te Alkmaar alle gelegenheid bestaat. De Winkeler voetbaivereeniging vraagt f 100 sub sidie, B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken. De heer -Kriek en mevr. Houtkpoper-Bol willen f25 toestaan, omdat voetballen de jongens uit de kroep houdt en ver van biljarten. Ook het voet ballen heeft zijn bezwaar, maar die krachtpatserij, waartoe het in de steden zoo graag komt, bestaat op het platteland niet. Mevrouw HoutkooperBol is geen aanhangster van het voetbalspel, maar zij kan met het voorstel-Kriele meegaan, omdat het de jongelui van "het biljarten afhoudt en spr. vindt dat biljarten zoo gevaarlijk' is, omdat dat in de kroeg gebeurt. We kunnen bovendien die Voetbal sport toch met tegenhouden. De heer Spaans is tegen het veïleenen van subsidie,, omdat die sport zoo weinig finantieelc offers vraagt. De heer Breebaart zal zich niet tegen steun verleenen verzotten, maar toch vraagt hij zich wel eens at, ot die voetbajsport wel bevorderlijk is voor de gezondheid. Voorzitter zegt, dat er ook een 'korfbalclub bestaat en die kan aanstonds ook wel om subsidie komen. De heer Kriek wijst op de gymnastiékvereenigipg,, waaraan ook Steun is toegezegd. Voorzitter zegt, dat. daarvoor een lokaal werd beschik baar gesteld. Spr. deelt nog mede, dat voor de militaire voorgeoefendbtid geen gebruik van een lokaal zal worden gemaakt. De heer Kamp is tegen verleenen van steun, wijzende op de weinig geldelijke offers die deze sport aan de leden vraagt en ook omdat aanstonds de 'korfbalclub om subsidie zaï aankloppen. Het voorstel-Krick om. f 25 subsidie te verleenen, wordt in stemming gebracht en wordt aangehouden door staking van stemmen. Voor stemden Mevr. Hout kooperBol en de heeren Kriek en Breebaart, tegen de neeren Spaans, Kamp en Voorzitter. De heer Kamp deelt thans mede, dat over de mili tievergoedingen verschil van meening bestond, toen dit vorig maal ia comité-vergadering is besproken. Spr. heeft nu juist bericht gehad dat de gemeente-ontvanger, de heer Nobel, aanstonds zelf hierover inlichtingen wil1 geven. Voorzitter zegt, dat straks in comité-vergadering dit onderhoud met den gemeente-ontvanger kan plaats heb ben. Op de ontvangsten worden door de heeren Bree baart en Kamp enkele opmerkingen gemaagt over rekenfouten, en wordt gevraagd naar de bestem ming van de boerderij, of deze weer zal worden verhuurd, daar er niets voor op de begrooting is geraamd. Voorzitter meent dat er allicht iets voor kan wor den geraamd. De heer Kamp vraagt hoever of de gemeente staat met de restanten van vorige diensten en of deze inbaar zijn en of daar nog wat aan wordt ge daan. Voorzitter zegt dat de deurwaarder reeds twee maal is geschreven en gezegd is er werk van te maken, maar steeds ontvangen wij geen antwoord. De deurwaarder doet slecht zijn plicht. De ontvan ger behoort volgens den secretaris te zorgen, dat de vordering niet verjaart. De ontvanger heeft 14 da gen geleden geschreven dat de deurwaarder in deze niets doet en B. en W. hebben toen weer den deur waarder geschreven. Mevrouw Houtkooper-Bol wijst or op, dat de hoof den der scholen niet de woninghuur betalen die in overeenstemming is met het niveau waarop de te genwoordige huren zijn. Voorzitter wijst er op dat dit wel zoo is bepaald met het oog op het krijgen van sollicitanten. Mevrouw Houtkooper-Bol meent, dat de onderwij zerssalarissen tegenwoordig zoo zijn, dat de tegen woordige huurwaarde kan worden betaald. Spreek ster wijst er op dat de heer Kleiterp in verhouding zooveel duurder woont. Voorzitter wil niet de tegenwoordig betaalde huur verdedigen, maar spr. wijst op den toestand voor het platteland ten opzichte van hot krijgen van sol licitanten. Dat zal met de nieuwe regeling nog er ger worden. Waar inovr. Houtkooper-Bol voorstelt deze zaak aan B. en W. ter overweging op te dragen, verwacht voorzitter dat mevr. Houtkooper-Bol een som noemt. Mevrouw Houtkooper-Bol stelt dan vóór de huur van de woningen voor de heeren Groenhof en Porte te bepalen op f8. De heer Breebaart ontraadt het voorstel, omdat hot mogelijk is dat de Hoofden van Scholen goed- kooper gaan wonen als dat mogelijk wordt. Verder jis het voor hen aanlokkelijk om een goedkoops wo ning te hebben en zou hen anders de lust tot sol- üciteeren kunnen benemen. Verder zal men niet zoo maar direct de huur van f4 op f8 kunnen brengen. De heer Kamp wijst op het ODgelljke voor den heer Kleiterp, terwijl do heer Kriek voor den heer Porte de huur willen bepalen op f 300, voor den heer Groenhof op f400. Het voorstel-Kriek wordt verworpen met den heer Kriek voor on mevrouw Houtkooper-Bol. de anderen tegen, nadat de heer Kamp. nog heeft ge zegd, thans nu deze overeenkomst met de heeren Porte en Groenhof is gemaakt, niet te willen afwij ken. De Raad 'gaat hierna in comité. Na heropening wordt de begrooting vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 103.436.97 met een post voor hoofdelijken omslag van f26000.De post voor onvoorziene uitgaven i3 f 3316.83Het wordt, goedgevonden dezen post zoo hoog te laten, omdat er nog enkele bedragen als b.v. salaris ontvanger, onderhoud scholen enz. zwemmend zijn gebleven. De heer Kamp zegt, dat de begrooting niet zeer nauwlettend is opgemaakt, er \yaren veel fouten in. Spr. hoopt dat dit volgend jaar anders is. Voorzitter zegt dat de abuizen zijn ontstaan bij de overneming der cijfers. Secretaris zegt, dat op Dinsd igvoormiddags de be groeting werd behandeld en dat de^tijd tusschen aanbieding en behandeling zoo kort was, dat de be grooting in 2 dagen ruOest worden bijgewerkt. Er bleef dus heel weinig tijd over voor een nauwkeu rige begrooting. Bovendien de totaalcijfers zijn in geen geval veranderd. Voorzitter zegt dat de abuizen ook^meer voor kwamen in de toelichting dan in de begrooting zeif, en ook de toelichting is bijgewerkt moeten worden. De heer Kriek verlaat de vergadering. Thans kotnt ter vergadering de heer Vis, bouw kundige te Oudkarspel. die overlegt een plan tot verbouwing' van het Raadhuis. De Raad 'gaat met. het plan mee, ook wat be treft den bouw van oen kluis, waarbij do heer Bree baart opmerkt, dat de ruimte van de kluis wat groo- ter worde gemaakt. De heer Kamp dringt erop aan, dat goede pannen op het gebouw' komen. Omdat het een hoog gebouw is en het veel moeite geeft als er telkcma nieuwe pannen opgelegd moeten worden. Voorzitter deelt mede, dat vari de leening ad f14000, na den bouw van noodwoningen en post kantoor is overgebleven voor schoolbouw Lutjewin- kel en verbouw Raadhuis f 9336.Wanneer nu die leening van f14000 wordt aangevuld, denkt- spr. dat er uit den gewonen dienst f 700 noodig is. Ook den bouw van de kluis dacht spr. uit den ge wonen dienst te botalen. Algemeen gaat de Raad met deze plannen mee: Vervolgens wordt genomen een besluit tot het aangaan van een kasgeldleening van f 10.000. De Nieuwjaarscommissie zal worden samenge steld als vorig jaar. Op advies van Ged. Staten wordt opnieuw vast gesteld de Bouw- en Woningverordening en worden op voorstel van B. en W. verschillende wijzigingen aangebracht. Hierover zal het advies der Gezond heidscommissie worden gevraagd. Goedgekeurd wordt de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, sluitende in ontvangst en uitgaaf op f 7822.73, met een post gemeentelijke subsidie ad f 6600. De begrooting der gasfabriek wijst aan een ontvangst en uitgaaf van f 76026, terwijl het gasverbruik geraamd wordt op 34000 M3.', waarbij weer op een minimum- verbruik is gerekend van 25 M3. De begrooting wordt goedgekeurd. Er wordt nogmaals gewezen op den g9sprijs voor de straatlantaarns en ook de heer Breebaart wijst nog 'eens op zijn bezwaar, dat niet meer Wordt afgelost. Voorzitter acht dit niet mogelijk zonder verhooging van gasprijs en dat gaat niet Hierna volgt te kwart over vijf sluiting. BEZUINIGINGEN. Men schrijft uit het Rijnland: Sinds géruimen tijd hebben de gemeentebesturen alle takken van den dienst aangeschreven op de kleintjes te letten.Er zijn bezuinigings-inspecteurs aangesteld cn beambten, die moeten napluizen, hoe de opbrengst van stedelijke bezittingen verhoogd kan worden. Die lui zitten nu den heelen dag .te piekeren, waar wat te halen is. Aan scholen en andere inrichtingen is in vollen ernst gevraagd op te geven, waarom een paar M3. gas meer daii ge woonlijk verbruikt is. Schoollokalen, die vroeger voor doeleinden van algemeen belang altijd gTatis ter beschikking gesteld werden, moeten nu ver huurd worden, met het gevolg, dat het mooie ver huurplan, dat elke school heeft moeten opstellen, ongebruikt blijft. Uit Elberfeld is het geval met de palmenkas reeds in déze kolommen vermeld. Het verdient evenwel nadere bespreking. Naast de mooi gelegen diergaarde liggen de be zittingen van baron von Boettinger, die al lang naar elders verhuisd is. Bijna onmiddellijk naast de diergaarde staat een prachtige palmenkas met een schat van palmen, een lust om te zien. Von B. had deze kas aan de stad geschonken en deze had het geschenk aangenomen. De palmenkas zou als nieu we attractie bij de diergaarde gevoegd worden. Doch geen mensch heeft toen gerekend! op de ko- lenschaarschte, die dezen winter zou komen. Wel wonen we in de buurt der kolenmijnen, wel kan men in een vrachtauto binnen een paar uur kolen van den mijn halen, maar ze zijn door den prijs op- bereikbaar: Een kar cokes kost circa 70—80.000 mark, dus kan men berekenen, wat het zou kosten; die pal men in het leven te houden. Er blijft bij gevolg niets anders over dan ze te verkoopen, al Is er geen mensch zoo dwaas om in den winter palmen te koopen en bij de reusachtige vrachtprijzen te vervoeren. Ze zullen dus eenvou dig bevriezen en een goedkoop brandje opleveren voor de buren! Even radicaal gaat de gemeente net als andere Rijnsche steden op ander, gewichtiger gebied, voor. Er moet ten allen prijze bezuinigd worden en nu is een slimme ambtenaar op het denkbeeld ge komen de schooljongen gelukkig te maken met een heel lange kerstvacantie. Deze zal nu den 14den December beginnen om den 23 Jan. te eindigen. Dat spaart kolen en kolenbesparing is van qaeer belang dan de opvoeding der jeugd! En de leerlin gen ook het onderwijzend personeel verheugen zich over dit buitenkansje. Wat de oudera zullen, zeggen bij de peperdure schoolgelden? Och, Juist in onzen tijd van „ouderraden" hebben ze het aller minst te zoggen. Do gemeente bezuinigt, nog meer. Men kent in Nederland het mooie Elberfeldsche Schouwburg1- ensemble uit deu tijd der „Gastapiele" te Rotter dam. Het was sinds eenigen jaren in het gemeen schappelijk beheer van Elberfeld en Barmen over gegaan. Afwisselend word in beide steden eon too- neel- of eon opera-voortelling gogevon, waardoor beide afdoelingen van don schouwburg boter vor- zorgd konden worden. Zoo hadden we als kapel meester niemand minder dan Herman Aberulroth en zangers als Löltzen en Armstor. Gewichtiger nog was dc inrichting van een blijvend koorpersoneel, bi) do meeste opera's het meer dan zwakke punt. Hier bleef gedurende den zomer het koorpersoneel iri diénst en werd gooefond. In vredestijd waron de abonnementen, die «do ge zeten. families der stad namen, de financiöelo grondslag van deu schouwburg. Vrije plaatsen ble ven er genoog over. Kwam or een tekort, dan waren er genoog liofhebbers, die de gaten stopten. Na de revolutie zijn de oude rijken verdwenen. Zo konden do reusachtige abonnementsprijzen niet meer be talen. Anderen kwamen in hun plaats met het ge volg, dat er haast geen vrije plaatsen meer te krij gen zijn. Het tragische siot van deze komedie is, dat de ?:emeenten Elberfeld en Barmen circa 25 millioen cder voor het tekort moeten betalen en besloten hebben aan het einde van dit schouwburg-seizoen den gemeenschappeüjken schouwburg te sluiten en het personeel te ontslaan. Ook het mooie Elberfeldsche museum van nieuwe en oude kunst is in gevaar. Ik heb herhaaldelijk in eer. 'andere rubriek ge wezen op de kunstwaarde van deze verzameling. Men vindt er twee schitterende Hodlers, meesters uit de school van Fointaino, Bleau, befaamde, Fran- sche namen als Courbet, Millet, Daubigny. Corot, oude en nieuwe Hollandscbe meesters, kortom, een schitterende collectie, waarvan men niet begrijpen kan, dat ze in een tijd van 25 jaren bijeen gebracht kon worden. Ook dit. museum wordt, met sluiting bedreigd. Er moeten kolen gespaard worden; over het feit, dat kostbare schilderijen in ijskoude zalen moeten bederven, stapt men maar heen. De ge meentebesturen kunnen werkelijk niet anders doen. De uitgaven zwellen als wekelijksche lawines aan. We merken het 't allerbest in het üagelijksch leven: Koop vandaag iets in eon /winkel en kom na een paar dagen terug. Verbaas u niet, als de prijs voor hetzelfde ding 'n paar honderd mark gestegen is. Trouwens, verbazing leert men zoo langzamerhand af. Ik laat bijv. een pupil pianoles geve op oen conservatorium met gemeente-subsidie, heb den 1 Oct. circa 3000 mark voor drie maanden betaald. D^n 29en Nov. komt het- meisje thuis, mei een papiertje, dat ik vóór 1 December eventjes 2000 rnark yoor dezelfde drie maanden extra moet be talen. Hoe het nu in de hulshouding toegaat, kan men leeren uit het volgende staatje. Een gezin van 4 personen gebruikt per week zeer zuinig toegemeten: 1 pond boter 2000 M.. 14 pond brood 3500, 7 L. melk ,5250, 7 pond vleesch 4500, 1 jond worst 1500, 1 i pond kaas 1800, 2% pond suiker 750, Vt pond koffie i 1600, Vi ons thee 500, groenten 1000, aardappelen 500, 1 pond vet 1500, bij elkaar 24.700 mark per week. Gevolg daarvan is, dat men in de huishoudingen deze meeste posten schrapt, dat boter, worst, kaas, sinds maanden verbannen -zijn. dat zeer velen in plaats van koffie en thee „Ersatz" kennen, en vleesch slechts in bescheiden mate op de Zondag- sche tafel zien. MALARIA IN RUSLAND. Bij de vele rairpen, welke hot Russische volk in; do laatste jaren hebben getroffen, heeft zich thans, naar de „Times," vernoemt nog een nieuwe ge- .voogd. De malaria heerscht op het oogenblik ontzet tend in het centrum van Rusland, met inbegrip van Moskou. In hot begin van dit jaar, beperkte het aan getaste gebiod zich tot de Zuid-Oostelijke streken, de gebieden aan den Dnjepr, Don, Koeban en de Zwarte Zeo-kuston van den Kaukasus, alsmede Transkaukasië. Sedert dien heeft de ziekte zich ge stadig uitgebreid naar de centrale gouvernementen cïi de jongste officieel» verklaringen' toonen aan. dat de epidemie thans gevaarlijke afmetingen heeft aangenomen. Van Januari tot September van dit jaar werden, volgens de „Izwestia" 25.280 gevallen w&argehomcn in het gouvernement Moskou, alleen reeds, waarvan 2.223 to Moskou zelf, In dit gouvernement zijn dor pen, waarvan de geheele bevolking door de ziekte is aangetast. In de Wolgadistricten heerscht de ziekte nog in hoviger mate. In den Noordelijken Kaukasus heeft de malaria, die hier eon zeer hevig karakter draagt, j ook den veestapel aangetast. Van het aantal aange taste personen zijn ongeveer 25 pet. overleden. Dooi' hot gebrek aan voldoende medische'hulp en genees middelen bestaat er geinig kans, de epidemie tot staan te brengen. TE VOET DOOR CHINA. Telegrammen uit Calcutta melden volgens een draadloos N.T.A.-telogram, dat sir Goorge Pereira, militair attaché bij de Britsche legatie in China,, daar tor stede is aangekomen na een tocht voorna melijk te voet van 7000 mijlen door' een afgelegen gebiod. De tocht van Peking naar Calcutte, heeft twee jaren geduurd. Pereira is door een groot deel van West-China getrokken en door het geheele Oos ten van Tibet, deels door gebieden die door roovers onveilig worden gemaakt, en verlaten vlakten. In Thibet werd hij overal hartelijk ontvangen en brach ten de dorpshoofden hem geschenken in groenten en vleesch. Hij kreeg verlof om zich naar Lhassa te begeven, waar hij de gast was van den opperbevel hebber, een man van 38 jaar, die Engelsch leert,en waar hij den dalai-lama ontmoette. Hij bereikte Lhassa in October van hot vorig jaar en bleef er tien dagen. HIJ HAD GELIJK. Een ad-vocaat te Minneapolis, die een aanklacht van ongeveer 1000 dollars had ingediend wegens verlies tengevolge van een onregelmatigen telefoon dienst, gedurende 1917 en 1920, is door een recht bank, bestaande uit zeven vrouwelijke en vijf man nelijke juryleden in het gelijk gesteld. Feitelijk had de advocaat, naar hij verklaarde, ruim 3000 dollar schade geleden door het krijgen van verkeerde num mers, wachten en antwoordj geven aan verkeerd aan gesloten telefoneerenden. De Nort'h Western Bell Tel Comp. heeft tegen dit vonnis protest aangetee- kènd', op grond, dat ziji niet verantwoordelijk is voor schade, wanneer zij tracht den dienst zoo goed mo gelijk te doen functionneeren. Volgens den advocaat zijn er gedurende de laatste zes jaar te Minneapolis door den slechten telefoondienst millioenen verloren gegaan. STORM OP DE KANARISCHE EILANDEN. Naar uit Los Palmas wordt gemeld, heeft aldaar gedurende 30 uur een storm gewoed, vergezeld van den zwaarsten regenval, welke bij menschenbeuge- nia op dit eiland der Kanarische groep niet is voor gekomen. Stroomen water, die van d!e hergen vloeiden, ver- anderdden de ravijnen in bruisende beken. De aangerichte schade is aanzienlijk. Vele brug gen worden vernield. Op de havenkaden werden ve le goederen door het water mee'gesleurcl DOOR ZEEROOVERS GEVANGEN. Do bemanning van een vrachtboot, die op reis tusschen Alhucemas en de Penon de Gomora door Mooren werd1 buitgemaakt, heeft, naar uit Melilla gemeld wordt, een sensationeel avontuur beleefd. De vrachtboot word' door twee Moorsche kaper schepen aangeklampt die den kapitein neerschoten, toen deze poogde de roovers met een bijl onschadelijk to maken. Het lijk van den kapitein werd op de vrachtboot gelegd en deze werd onbemand door de Mooren op drift gezonden, nadat ze geheel was leeggeplunderd. Do bemanning der vrachtboot, bestaande uit vier per sonen, waarornaer een zoon van den kapitein, werd ge vangen genomen. Tifdens hun gevangenschap moesten de zeelieden voop de Mooren op het veld werken. Hier ontmoetten ze ook Spaansche soldaten, bij de'Marokko-debacle ge van- gen genomen en die allen zelfs de officieren en de generaals Araujo en Navarro steonen moeten sjouwen voor het aanleggen van wegen. Met behulp van dozo dwangarbeiders hebben de Moo. ren twee nieuwe dorpen gebouwd cn dc wogen aan gelegd, welke die dorpen onderling verbinden. In een donkeren nacht hebben de zeelieden kunnéfl ontsnappen en in. een roeiboot het Alhuecmas-cilanü kunnen bereiken. Trekking vnn Maandag 4 December, 2e Klasse. lo Lijst. No. 10756 f 5000. No. 22694 f 2000. I Nos. 086 on i0013 elk I 1000. No. 0554 I 200. Nos. 1018. 8068, 13450 on 10281 elk f 100. Prijzen van 1 30. 25 119 121 197 275 329 451 481 503 581 588 613 .678 696 792 854 910 931 935 1015 '1272 1297 1359 1103 1441 1467 1490 1516 1524 1579 1699 1730 1760 1798 1899 I 1921 2049 2103 2149 2153 2174 2233 2254 21172 2293 2334 2363 2393 2421 25)6 2531 '2579 2600 2607 1737 2743 2830 2837 13013 3079 3112 3225 3233 3256 ,3296 .3320 3324 3335 3562 3595 3612 3044 3681 3706 3742 3793 3840 3943 3959 3978 3988 1050 4112 4113 4256 4264 4207 4296 4373 4375 4669 4704 4721 .479 1 4824 4941 5021 5072 5074 5091 50ÜS 5150 5153 5298 5377 51S2 5521 5558 5559 5575 5580 5621 5670 5675 5751 5752 57S8 5805 5856 5858 G018 6085 6193 6195 6316 0339 6411 6415 6120 6494 6514 6530 6534 6077 6739 0883 6889 '6960 6987 7013 7103 7147 7168 7222 7273 7303 7350 7581 7601 7617 7666 7683 7786 7858 7881 7916 7938 7913 7984 7991 8022 8127 8188 8321 8424 M3S 8533 8585 8596 8816 8826 8810 —72 8947 9009 9081 9109 9316 9393 9525 9631 9659 9752 9765 9791 9823 9830 9831 9811 9813 9853 9986 10003 10025 10155 10171 10246 10276 10305 10347 10398 10403 10131 10466 10472 10550 10551 10586 10614 10621 .10623 10892 10891 10938 11015 11055 11081 .11150 11330 11333 11395 11400 11104 11559 11567 11610 11730 11780 11817 11820 11861 11910 11923 11928 11939 11952 11953 11966 11070 12016 12035 12148 12225 12267 12304 .12419 12474 1 2484 12550 12564 13605 13636 12709 12828 12867 12913 12926 12969 13076 13093 13095 13122 13146 13241 13335 13393 —175 -526 —533 13537 13505 I 13611 13653 13676 13711 13807. 13857 13803 13903 '13904 13929 14005 14037 11129 14198 14208 14298 14353 14431 14450 14472 14495 14589 14659 '14665 14667 14717 14757 14785 14801 M830 11917 11928 15610 15107 15156 15193 15202:15252 15270 15288 15310 15359 15301 15380 15.425 45430 15468 15473 15501 15550 15575 15645 15731 15776 15806 15821 15927 15961 16038 16063 16080 16121 16129 16156 16162 16175 16179 16371 16381 16546 16551 16573 .16575 16614 16034 16678 16711 16820 16836 16909 16972 16999 17011 17021 17110 17120 17179 17219 17233 17316 17377 17412 17569 17031 17732 17773 17793 —819 17927 17968 18003 18009 18069 18088 18111 18145 18150 .18196 182G0 18333 18355 18398 18453 18484 18505 18544 18556 18562 18594 18635 18709-18737 18762 18800 18946 18950 18977 19057 19038 19076 19415 49117 19125 19139 19107 19170 19180 19277 19293 19329 19345 19375 19383 19111 19121 19438 19503 19521 19527 19668 19699 19719 19721 19783 I 19811 10831 19913 19950 20024 20037 20119 20189 20223 '20215 20218 20268 20423 20515 20617 20670 20789 20906 20957 20985 21018 21079 21092 .21177 21192 21316 21316 21381 21472 21498 G1513 21*556 21558 21646 21706 21830 21995 22056 22114 22188 22230 223->4 22380 22384 22108 22414 22455 22468 22473 22625 22651 122671 22688 22092 22728 22745 22799 22869 - 22891 22898 22920 22934 22946 22998 Voorwaarts I—H.F.C. I, 3—1. Als schoidsrechter Breebaart do partijen in he veldi fluit, verschijnt H.F.C. mot 3 invallers, terwij Voorwaarts nog steeds baar keeper mist. Het vul. is zeer glad en mooilijk te bespelen. In het begi' gaan de partijen gelijk op, doch langzamorhan. kamt Voorwaarts in de meerderheid. Even voof rus gelukt het H. Beekers met een goed schot to seo ren. Spoedig na rust maakt Dekker gelijk. Hierm komt Voorwaarts fanatiek opzetten. Do voorhoed goed gesteund door de middenlinie, doet aanval 01 aanval, doch de verdediging van H.F.C. is goed voo l.aar taak berekend. Toch kan zo den grooten dru op het doel niet weerstaan en 8 minuten voor he einde doelpunt Blaauboer met een goed schot. Evo, voor het einde vliegt do bal voor de dorde maal i hot H.F.C.-doel. Beide partijen hebben tot het ein toe heel hard gewerkt. Do scheidsrechter voldeei goed. Voorwaarts II—N.V.V. n, 0—2. Onmiddellijk na den aftrap zit Voorwaarts voo het N.V.V.-doel en weet oen offside-goa! te maker Hierna komt N.V.V. flink opzetten en maakt spoc dig 2 doelpunten. Door de gladheid van het teireii worden aan heide kanten veel kansen gemist. Beid elftallen waren volledig. Scheidsrechter Klink vol deed goed. Qnosego I—Zeemacht 2, 10. Jl. Zondag speelde Quosego een uitwedstrijd tegel Zeemacht te den' Helder en wist imet bovenstaande! uitslag een kleine overwinning to behalen. De gas ten hebben zich dezen dag kranig gehouden. Z wisten wel, dat er van het begin tot 't einde goe aangepakt moest worden, doch de thuisclub wa hiervan ook overtuigd1 en kwamen dikwijls zeer gr vaarlijk opzetten, maar konden het doel van Qur sego niet goed vinden, zoodat or in don stand gee verandering kwamen en Quosego buiten verwact ting een overwinning wist to behalen, omreden he Groentje een overwinning voor den Helder voor speld had. Gaat zoo door, groen-witten, dan zullei ze het volgende jaar den naam Quosego in een hoe gero afdeeling geplaatst zion. Quosego II speelde een competitiewedstrijd tegoi D.O.S.K.O. II uit Oudesluls en verloor met 31. OUDE NIEDORP. Zondagmiddag spoelde V.V.V. I mot 10 man, waai onder 3 invallers, een wedstrijd (vriendschappelijk tegen een volledig lc elftal van Trekvogels uit Heet hugowaard. Waren de partijen voor de rust vrijwe tegen elkander opgewogen, zoodat de stand tooi 1—1 was, nu de rust maakte V.V.V. er een slapp vertooning van ere lieten aan Trekvogels een gemak kelijke overwinning, welke dan ook met 4—1 won behaald. Voorwaar een succes voorV .V.V.II7? V.V.V. II speelde te Spanbroek een compotiticwed strijd tegen Stormvogels II, welke wedstrijd dool Stormvogels na een spannender strijd, waarbij V.V. V. steods iets sterker was, desalniettemin mot M werd gewonnen. V.V.V. III speelde te Nieuwe Nledorp met 10 mal tegen Blauw Wit I en dit elftal slaagde er beter i» den naam van V.V.V. hoog to houden. Blauw WH werd daar met 10 verslagen.

Schager Courant | 1922 | | pagina 6