Binnenlandsch Nieuws. Staatsloterij. DIEFSTAL VAN EEN AUTO. Te Berlijn heeft Maandag de chauffeur Engroweit terechtgestaan wegens diefstal van een auto, die bij in vereeniging met den „artiest" Hope op klaar lichten dag uit de garage van den bankier Friedlan- der had ontvreemd. De twee dieven tuften met hun buit naar Aken en verkochten daar de auto, die 3 millioeu mark had gekost, voor 600.000 mark aan een Belg. Hope speelde bij den verkoop voor Friod- lander, Engroweit bleef in zijn rol van chauffeur. Toen de Belg, blij over zijn buitenkansje, E. een flinke fooi in de hand wilde stoppen, belette de psoudo-bankier hem dat met de opmerking: „ik ben een tegenstander van fooien en betaal mijn perso neel zoo goed, dat ze die niet noodig hebben". Nadat het O. M. 2X jaar tegen E. had geëischt- (de „artiest" is tot dusver door de vlucht den dans ont sprongen) bracht de verdediger in het midden, dat de toerekenbaarheid van zijn cliënt ten zeerste is verzwakt door een verwonding, in den oorlog opge daan. Hij: heeft een kartetskogel in de borst gekregen, die vlak voor het hart zit en elke hartscontractie meemaakt. Het is een wonder, dat deze man, wiens uit medisch oogpunt belangwekkende verwonding in vaktijdschriften is uiteengezet, nog leeft, k Een deskundige bevestigde deze mededeeling en I voegde er bij, dat verwijdering ven den kogel on- I doenlijk is. De rechtbank nam aan, dat de bekl. inderdaad wei nig bestand was tegen verzoeking, en veroordeelde hem tot een zeer genadige straf: voorwaardelijk ne gen maanden gevangenisstraf. UIT RUSLAND. In een aaiftal dorpen van Rusland heeft zich een soort officieus notariaat ontwikkeld. Deze notariaten bestaan uit drie personen, die door de dorpsverga dering gekozen worden. Ilun taak bestaat onder meer in het rechtsgeldig maken van de overeenkom sten der boeren in zake aankoop vm grond. Verder beslissen ze over .geschillen in zake uitlegging ^van schuldbekentenissen, zorgen voor di overdracht yan roerende en onroerende goederen, beslechten de rechtzaken der. boeren. In sommige dorpep hebben deze notariaten zulk een invloed weten te verkrijgen, da' do sowjets daar ter plaatse eischen, dat borgstellingen en andere akten door die notariaten worden opgemaakt. Het volkscommissariaat Van justitie heeft zijn on tevredenheid over dezen toestand te kennen gegeven De notariaten handelen namelijk niit alleen in strijd met de nieuw uitgevaardigde wetten der sowjet-re geering, maar ze benadeelen bovendien den staat doordat er geen zegelrechten op hun akten geheven worden. TER DOOD VEROORDEELD. Het „Assisenhof" te Luik heeft uitspraak gedaan in een strafzaak tegen zeven beklaagden, die tus- schen 1&1<£ en 1918 documenten beseffende de Bel gische landsverdediging en veiligheid aan den vijand geleverd hadden. Van deze zeven beklaagden, die verstek lieten gaan, werd de Maastrichtenaar N. Keurvers t.er dood veroordeeld me" levenslang ver lies van politieke en burgerrechten, van de anderen word één ter dood, twee tot levenslangen dwangar beid, twee tot 20- jaren buitengewone opsluiting, en één tot 10 jaren gewone opsluiting veroordeeld, allen mot verlies van rocMon. OPTREDEN TEGEN CHINEEZEN IN NED.-INDIë Uit Weltevreden, 5 Dec. De politie te Medan hield een razzia onder de Chineesche werkloozen en nam 80 er van gevangen. De politie te Semarapg deed een huiszoeking in twee Chineesche vereni gingslokalen en nam schrifturen in beslag. De Ba- taviaansche pclitie deodi eveneens huiszoekingen. Het Bataviaasch Nieuwsblad ziet in het optre-den van het bestuur een zorgvuldig voorbereide actie te- Ren een bolsjewistische propaganda, der machine niet op de rails, terwijl er geen andere i trein op het andere spoor voorbijkwam. Inaien dit was 1 gebeurd, zou er zeker een ernstig ongeluk hebben plaats gehad. Onmiddellijk nadat de beschadigde machine tot stil stand was gebracht, werd een andere locomotief uit Wolverhampton. gezonden om den trein terug te halen. Het postkantoor van het kleine stadje werd belegerd door passagiers, die aan hun familie wilden telegrafee- ren. dat zij gerod waren. Onder de passagiers bevond zich ook prinses Helenc Victoria, die op weg was naar 'Liverpool, Er werd een inzameling gehouden voor den machinist, welke 10' pond opbracht. Dit bedrag werd hem met de ikbetuigingen van de reizigers voor zijn kranig op treden aapgcDoden. De 'beschadigde machine versperde de baan tot laat in den nacht. IERSCHE VRIJSTAAT. De grondwet van den lerschen Vrijstaat is door het Britsche parlement goedgekeurd en "door den koning bekrachtigd. De Iersche Vrijstaat is daarmee in het leven getreden en Zuid-Ierland vormt thans een zelfbesturend dominion van het Britsche Rijk. Als eerste^ gouverneur- generaal van het nieuwe Britsche dominion "is de Iersche nationalist, Tim Healy benoemd. Hetgeen een uitne- menden indruk hoeft gemaakt, omdat net nu ook een xer, niet een Engelsche aristocraat is, die den koning in Zuid-Ierland zal vertegenwoordigen. In Zuid-Ierland verwacht men de bevestiging van liet, voorloonige bewind in de regeering en ondankjj de nog steeas voortdurende actie van een kleine groep ewapendc republikeinen, die onder leiding van Dc 'alera het verzet 'tegen het Britsch-Iersche verdrag voortzetten, hoopt men er thans op een geleidelijke paci ficatie van heel het land, waardoor het „vrije" Ierland, do het toekomende plaats in het Britsche Rijk zal kunnen innemen. Afgezien dan van de kleine groep der rebelleerendé republikeinen is het Iersche volk door den thans in het Empire verkregen status bevredigd, gelijk 'de .nieuwbe noemde gouverneur-generaal Heaiy in een intervieuw nadrukkkelijk verzekerde. Er is in het Zuiden alleen in zooverre nog geen volkomen bevrediging, omdat Ulster nog altijd' van het overige Ierland is gescheiden. Maar, en ook dat werd door den heer Healy verklaard, men hoopt, in het Zuiden dat de gemeenschap van belangen ten slotte toch wel zal leiden tot.een vereeniging van Noord1 en Zuid, en dat dus een enkel en onverdeeld Ierland het resultaat zal zijn van de nieuwe politiek die onder de regeering van Lloyd George na voel aanvankelijke misslagen werd begonnen. In eilk geval verdient, zeker wel te worden opge merkt, dat in den laatsien tijd $en belangrijke ver betering is gekomen in de verhouding van Zuid-Ier land tot de zes graafschappen, die van het- Iersche dominion nog zijn afgescheiden. Men vernam niets meer van grensconflicten met Ulster, noch van anti- Sinn Fëin actie in Belfast en andere plaatsen van Ulster. Hdbld. EEN OPROEP VAN NANSEN. Uit Londen, 6 December. Nan.ten, die uit Lau- suime naar Noorwegen vertrokken is, doet oen op roep aan de wereld tot hulp voor de vluchtelingen in Klein-Azië en Griekenland, zonder onderscheid van ras of nationaliteit. Hij zegt, dat er dringend hulp noodig is ten einde een groote ramp in het Na bunge Oosten te ■\oorkomen. HOEVEEL AUTO'S ZIJN ER TE PARIJS? Volgens do Petit Parision, die zich weor eens be zighoudt met het onoplosbare vraagstuk van het ver keer in de Parijsche straten, zijn er te Parijs 61.809 auto's en hot blad wijst er op, dat al die wagens, in bewoging of in- rust, in het Seine-dopartement een enormo hoeveelheid plaats innemen. In beweging hebben zij straten en boulevards noodig, in rust hebl>en iij huizen, d.w.z. garages noodig. Auto's over nachten nooit buiten. En dat neemt alles veel plaats in. Men beseffe wel, zegt do Petit Parisien wat het zeggen wil: er daveren en gieren 01.809 auto's door Parijs,'ongerekend de auto's uit do provincie of het buitenland. Dit is geen kwaad, integendeel, het is iets goeds. Het bewijst, dat de Fransche auto-indu strie goed gaat, da.t de Parijzenaars veel met de auto ophebben. Maar het geeft ook te denken over het straatverkeer ip de toekomst. Het volgend jaar zul len er geen 61.000 auto's te Parijs zijn, maar 70.000. Het daarop volgende jaar 80.000. Het aantal motoren zul voortdurend toenemen maar de Parijsche straten zullen niet breeder worden, want het is niet het oogenblik om huizen af te breken ten einde straten te verbroeden. Hoemoer wij dus zullen gaan, hoe slochtor wij zullen gaan. Hoe verder wij in den tijd vooruit zullen gaan, hoe minder wij op de groote boulevards vooruit zullen komen. Het kost ons nu een half uur om van de Madeleine naar de Opera te gaan. In een nabije toekomst zal het ons een uur Laat ons, zegt de Petit Parisien, er maar in be rusten. Laat ons zelfs probeeren ons te organiseeren. Het is onmogelijk nieuwe wegen voor auto's aan te leggen; maar misschien zou men een paar kleine paadjes kunnen maken, alléén voor voetgangers; die nemen niet veel plaats in. Dan zouden in het schoo- ne, groote Parijs vap de toekomst, in het groote Pa rijs van den vooruitgang en de auto menschen, die 'haast hebben, althans het voordoel hebben te voet te kunnen gaan. ERNSTIG VLIEGONGELUK. Keutor's bij'z. dienst seint, uit Newport News (V. S.) d.d 6 Dec.: Tengevolge van een botsing in de lucht zijn twee machines neergestort.. Twee officie ren en vier soldaten worden gedood. DE NOOD VAN DE DUITSCHE MEDICI. Uit Berlijn, 6 Doe. De geneeskundige facultei ten van de verschillende Duitsche universiteiten .en do vereenigingen van Duitsche medici wijzen in een oproep op de noodlottige gevolgen, wélke de oecono- mische achteruitgang op de gezondheid1 van 't Duit sche volk moet hebben. 15 December Kullen da Duit sche geneesheeren in de nieuwe aula van de) Berlijn- sche universiteit een openbare vergadering houden om de aandacht van de buitenwereld op deze ge varen te vestigen. De vergadering zal worden geleid door prof. Rubner, lid van de academie van weten schappen. Hot woord zal worden gevoerd door prof. His (Berlijn), Sanitatsrat, dr. Dippe, voorzitter van den Duitschen artsenbond, en prof, dr. Krautwig uit Keulen, Men wil bovendien trachten bultonlandsche genoösheeren te bewegen te Berlijn te ko-men om aan deze betooging deel te nemen. EEN ERNSTIG TREINONGELUK VOORKOMEN. De pjissagiers van den sneltrein, die Maandag j.I. te 10 uur 20 van Euston naar Liverpool vertrok, ontkwa men als door een wónder aan een ernstig ongeluk, schrijft de ..Daily Chronicle". Toen de trein te 11.25 met een snelheid van 60 mijl per uur tusschen Wolver- hampton en Castlethorpe reed, brak dc as van de achterwielen, zoodat het rechtcrwiel uit de rail sloeg. De machinist bracht den trein vrij' spoedig tot stilstaan en de meeste, zoo niet alle passagiers merkten niet, wat er was gebeurd. Gelukkig vielen de gebroken stukken DE MARINEBEG** OOTING EN HET ONTWERP- VLOOTWET. In een artikel onder bovenstaanden titel publiceert de centrale commissie voor bezuiniging uit de Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel eenige beschouwingen van haar militairen deskun dige omtrent de bedragen, welke op verschillende belangrijke posten van de marinebegrooting voor 1923 zijn aangevraagd en omtrent de financieel© ge volgen, welke ook in verband daarmede de aanneming van het ontwerp-Vlootwet mede zou bren gen. De schrijver van het artikel vestigt in de eerste plaats de aandacht op de cijfers, welke door de tij delijke gemengde commissie van den Volkenbond zijn geleverd in de bekende vergelijkende statistieken aangaande de militaire uitgaven in verschillende landen. Hij wijst er dan op, hoe ongunstig de cijfers voor Nederland wat de marine aangaat, afste ken bij die in sommige andere landen. Als sprekend voorbeeld vermeldt hij, dat de begrootipg voor Ne derland sinds- 1913 met 43 pet. is toegenomen, ter wijl die in Frankrijk met 68 pet. is verminderd. De oorzaak van die verhoogde uitgaven moet echter, al dus de schrijver, niet gevonden worden in vooruit gang van onze marine integendeel, de Nederland- sche zeemacht kwijnt doch is nagenoeg uitsluitend te wijten aan het onderhoud van bijzonder duur be roepspersoneel, dat sinds 1913 in het genot is van een vermeerdering van bezoldiging, welke de verhoo ging van het index-cijfer verre overtreft. Hier ligt. de oorzaak van den achteruitgang van onze marine want de duurte van het personeel hebt het, aanschaf fen en onderhouden van de mee&t noodige zaken. In dien niet gebroken wordt met het heerschende stelsel van duur en in sommige lagen zeer slecht be- roepspersoneel, dan zal nimmer verbetering in den toestand kunnen komen en zal het ook niet mogelijk zijn, dat de nieuwe vloot volgens het ontwerp-Vloot- wet, tot stand komt. Voor deze- nieuwe vloot van „klein materieel" is naar het oordeel van den schrijver weer veel te veel beroepspersoneel uitgetrokken. Wij lezen in het ar tikel: „Juist omdat het door schrijver zoo zeer ge- Wenscht wordt geacht, dat Nederland, ook vooral voor Indië, een vloot -- die dan zal bestaan uit z.g. klein materieel zal behouden, moet er met klem op worden aangedrongen, dat zoo spoedig mogelijk worde gebroken met het thans heerschende stelsel, omdat het vast staat, dat die vloot er niet kan ko men, als de bepalingen en plannen ten aanzien van het zoo kostbare beroepspersoneel niet grondig wor den herzien". Ten slotte wórdt bepleit: Scheiding tusschen Neder- landsche en Indische marine, gebruik op veel uitge breider schaal van verlofspersoneel, innige samen werking met de landmacht wat betreft het gebruik van personeel en vereenvoudiging van alle rangen en betrekkingen bij; de zeemacht. De schrijver hoopt, dat als gevolg van bestrijding van zijn meening door deskundigen het zoolang ont beerde volle licht over de zaak zal komen te schij- 1 nen. EEN OPMAKER t GEMEENTE SCHAGEN. Door de politie te Maastricht is aangehouden een OverledonJan Rijken, oud 77 jaar, echtgenoot van ig-jarige jongen uit Zuilen hij Utrecht, die ten na- HEUegonda Spaans. POLITIE. Gevonden; een taschjo. deolo van zijn baas f2025 gestolen had. Bij zijn aan houding werden nog 36 gulden op hem bevonden. DE MOORD OP BLAAZER. Uit 's Gravenhage, 6 Dec. Het Haagsehe Ge rechtshof heeft heden uitspraak gedaan in het pro ces tegen de gebroeders Brouwer te Rotterdam, be schuldigd van moord op den Rotterdamschen koop- WIE LAREN REGEERT man Hlaazer. Het Hof veroordeelde den 19 jari- Een der correspondenten van het Hdbld. uit het ^ntoortH*H®nde Cornelis Brouwer tot twaalf Gooi schrijft* Jaar gevangenisstraf en den 24-jarigen student in do Eeniiren tiid eeleden wezen we reeds on de eisen- 0o9tarschö letteren Johan Brouwer tot een gevan- aardige wljte, waarop Laren in het Gooi wordt bo- stuurd. En hoe daar feitelijk de lakens worden uit- gedeeld door den pastoor en den wethouder Camp- 1^ nS,!. I vonnis der Rechtbank man, die beiden dan do R.-K. raadsfractie instruee- ,De P>««ureur-generaal ren, dewelke daarop dan „ja en amen" zegt. ^et Haagsehe Hof had tegen .ornelts 15 jaar Belangrijke besluiten krijgen dan vóór de raads- en tegen Johan lOjaar gerequireerd. Do Officier van zitting 5 hun beslag en de andere raadsleden zitten tu3tllie te R°"°rdam «'e^te respectievelijk twaalf er zoodoende dan eigenlijk „voor spek en booneD". ^a£-r en zes.Jaar- 't Geeft hun niet te opponeeren, de neuzen zijn ge- keklaa^o overwoog teld en het besluit valt, zooals beide genoomde auto- A hl? i ij11 het juist wa- riteiten het willen re dat hij het misdrijf had gepleegd, om te onder- De vroegere raadsleden Hamdorff en Bakker be- *oeken of hÜ had> ontoerekenbaar zou dankten daarom voor de eer als marionetten te wor- kunneri worden verklaard. Tel. den gebruikt, hetgeen vooral den laatste als Katho- DE ONTAARDE MOEDER. liek, doch in gemeentezaken niet aan den leiband Hit 's Gravenhage, 6 Dec. Hedenmorgen deed willende loopen, tot eore strekt. h-t Haagsehe Gerechtshof uitspraak in de zaak te- Thans weer zoo'n staaltje van de Larensche regeer- Kön de ontaarde moeder uit Middelburg^ de 35-jarige wijze Heden (Donderdag) komt de Raad bijeen o.a. F- huisvrouw van J. C. B. te Middelburg, be ter benoeming van een gemeente-secretaris en een schuldigd van gruwelijke mishandeling van haar gemeente-architect. T 19 alweer maar een formaliteit dertienjarig dochtertje. want in de Roomscho fractie zijn de beide nieuwe Het Hof veroordeelde de vrouw tot 4 jaar gevan functionarissen al aangewezen, ml. resp. do hoeren gonisstraf onder aftrek van zes maanden preven Poters uit Amsteidam en; Séhieloo uit Zwolle, alle rieve hechtenis. Het vonnis der Middalburgsche twee natuurlijk Roomsch -van, confessie. De eerste is «Rechtbank was 5 jaar, hetgeen ook de procureur- al zóó van zij® benoeming overtuigd, dat hij-de vrij- generaal van het Hof had geëischt. Tel. heid maar heeft genomen alvast een huia te Laron WIERINÉrERWAARIK te huren, waarin hij ook is geslaagd!. Woensdagmiddag werd alhier ten overstaan van Gelijk heeft-ie, want de neuzen zijn immers tóch Notaris De Boer van Hoogwoud, publiek verkocht al geteld'. Wat zouden die andersdenkende raadsle- eene bouwmanswoning met eenige perceelen wei- en den hem kunnen maken.? bouwland, aan de Tweewegen alhier, tezamen groot De heer Evert ^ieters, de bekende kunstschilder, 17.03.32 H.A., eigendom van den heer W. Zander te die thans als nieuw lid voor de neutralen in Laren Wieringorwaard. zijn tweede zitting medeinaakt, zal doov dit alles 1 Kooper werd de heer J. Blaauboer te Koedijk voor wtd doordrongen worden van den ernst van zijn)f17470. functie en het gewicht van zijn biji dit punt der BARSINGERHORN. agenda uit te brengen stom. Op Sint Nicolaas&vond (Dinsdag) na tienen, ont- POLDERS ONDERGELOOPEN. Men meldde gisteravond uit Amsterdam: Tengevolge van aanhoudende buien uit het Noord westen heeft het Zuiderzeewater vanavond den Meentpolder en den Maatpolder, onder Eemnes, over stroomd. De polders de Drie Zielen en Geeren de Baaren zijn door opstuwend Eemwater ond^rgeloopen. Als de storm aanhoudt, loopt de binnenpolder te Eemnes groot gevaar. N.R.Ct. BRAND. Men meldt uit Amsterdam: Een rosse gloed uit de richting van den Amstel- dijk duidde omstreeks half elf aan dat daar een zware brand woedde. Het bleek dat de Nederl. Rub berfabriek van den heer J. J. Haccou, even voorbij de begraafplaats Zorgvlied, in brand stond. Toen de motorspuiten van de Amsterdamsche brandweer op de plaats des onheils kwamen, bleek al dadelijk dat hel gebouw, dat ver naar achter op het terrein staat, niet meer te redden was. Het steenen gebouw, dat één verdieping hoog is, brandde geheel uit. Omtrent de oorzaak is niet met zekerheid vast te stellen. Gedurende eenigen tijd werd in de fabriek niet gewerkt, maar de laatste dagen zijn werklieden bezig geweest, de machines weer in orde te maken. Vermoedelijk hebben die werklieden gerookt. Echter om 9 uur, toen de eigenaar nog in de fabriek was, was er niets van brand te bespeuren. Om tien uur werd de heer Haccou, die aan den Amsteldijk woont, gewaarschuwd, dat alles in lichte laaie stond. De brandweer werkte met vijf stralen op een mo torspuit. De verzekering bedraagt f35.000. SCHAGERBRUG. Ds. A. de Boer van Garnwerd' (Gr.) heeft bedankt voor het beroep naar de Herv. Gemeente te Zijpe (standplaats St. Maartensbrug). NIEUWE NIEDORP. Woensdagnamiddag 6 December j.I. hebben de school kinderen in school I alhier een allergenoegelijkst samen zijn gehad niet het onderwijzend personeel, dat hen. oen prettigen St Nicolaasdag bereidde. Versnaperingen; aan alle kinderen cn kleine geschenkjes aan die uit de drie laagste klassen, door den in dc school binnengekomen Sint Nicolaas ijverig rondgedeeld, deden de kinderen dankbaar de school verlaten. dekten sommigen van hier uit, branö in de richting van het Wad. Do uitslaande vlammen leverden on der de ^hevige wind- en regènvlagen een angstwek kend gezicht op. Daar bleef het bij. Den volgenden morgen bleken veler nog onkundig te zijn van het geval, hoewel men den brand niet ver weg had geschat. Nu bleek spoedig, dat er zoo stilletjes weg ver brand waren een schuur met eenige bouwgereed schappen er in, en een klamp hooi, staande op een stuk land aan den eenzamen Gouwweg niet ver van hei Wad, eigendommen van den heer P. Vries al hier. Oorzaak onbekend. DIRKSHORN. Maandagnamiddag werd in de kolfbaan van den heer Bruin met de schoolkinderen het Sinterklaas feest gevierd. Zeer vele ouders en belangstellenden woonden dat bij. Toen de leider van het feest, de heer v. d. Laan. met de oudste leerlingen optrad om de Sinterklaas cantate te zingen, was de zaal meer dan vol, eigen lijk te vol. Met vuur zongen de kinderen de ver schillende versjes voor de pauz'e; toen werden ver- verschingen rondgedeeld, terwijl intusschen Sinter klaas zich gereed maakte voor de vroolijke schare te verschijnen. Indien eindelijk de verlangde man binnentreedt, is de pret eerst volkomen. Het tweede gedeelte van de cantate wordt gezon gen, waarna Sinterklaas zich tusschen de kleinen in de zaal begeeft en Zwarte Piet pepernoten rond deelt. Vervolgens worden door de verschillende klassen spelletjes met zang uitgevoerd. Dat van de eerste klasse vonden we al heel aardig. Hoe snoezig zong die kleine meid haar versjes! Doch ook de volgende klassen oogstten veel bijval. Nu begaf Sinterklaas zich weer naar het tooneel -en begon Zwarte Piet met de uitdeeling der prijzen, waarhij geen enkel kind vergeten werd. Dat voerde de vreugde ten top. Wat een blijdschap, wat een gejuich! Schier om doof van te worden. Hiermee eindigde dit prettige feest. Maar de ver slaggever ma% niet eindigen, alvorens een woord van hartelijken dank gebracht te hebben aan de ontwer pers en uitvoerders van dit Sinterklaasfeest, aan de familie v. d. Laan het personeel der schoei en den goeden Sint, die zich zooveel opofferingen heb ben getroost, om de kleinen een paar onvergetelijke uren te bezorgen, en last not least, aan dé pianiste, mej. Marie Dam, voor haar uitstekende begeleiding en verdere diensten. Met vereende krachten kan veel tot standi ge bracht worden. Trekiiug van Dinsdag 5 December. 2o Klasse. 2e Lijst. No. 4749 l 1500. Nos. 3044, 7058, 18127 dk t 1000. Nos. 15818. 18656, 21518 elk I -100. Nos. 4106, 18734, 20740 elk f 200. Nos. 2049. 3835. 13735, 20152 elk 1100. Prijzen vdn f 30. 14 319 304 408 191 510 511 554 570 582 612 658 756 858 974 1048 1109 1198 1199 1206 1220 1268 1277 1278 1322 1321 1329 1316 1379 1385 1427 1503 1520 1606 1631 1705 1710 1765 1835 1964 2017 2099 2124 2188 2230 2206 2316 2324 2340 2411 2575 2620 2643 2741 2759 2777 2869 2877 2983 3918 3088 3150 3227 3200 3313 3383 3405 3411 3446 3449 3541 3544 3574 3615 3633 3652 3711 3747 3789 3806 3870 3916 3952 4105 4109 4139 4200 4240 4280 4301 4356 4487 4492 4700 4838 5004 5009 5075 5283 5415 5471 5622 5806 5819 5839 5891 5911 5915 5970 6048 6094 6119 6183 6291 6239 6273 6300 6305 6337 6417 6438 >6512 6598 6665 6667 6704 6738 6846 .6856 6913 6914 6964 7032 7110 7131 7290 7324 7399 7435 7436 7446 7488 7489 7508 7553 7564 7635 7788 7791 7870 7911 7932 7942 7961 7975 8916 8063 8102 8157 8168 '8248 8344 8346 8397 8449 8611 8627 8709 8787 8793 8805 8832 8895 8955 8991 9018 9117 9153 9607 9621 9624 9726 9819 9935 >10086 10135 10160 10175 10298 10299 10316 110421 10447 10477 10547 10693 10705 10743 ,10758 10765 10772 10839 10846 11023 11036 11115 11128 145 —172 —201 11270 11475 11476 11504 11527 11588 11737 11738 11822 11860 11902 11907 11921 11968 12013 12069 12080 12140 12146 12260 12295 12378 12386 ,12119 12146 12452 12624 12637, 12798 12838 .12847 12859 13882 12988 12996 13031 13120 13161 13162 13202 13244 13258 13295 13297 13355 13384 13560 13580 13588 13593 l.ibOO 13663 13674 13677 13705 13751 13813 13879 13905 13917 13968 13983 14057 14116 14152 14158 14212 14221 14448 14474 14618 14658, 14682 14721 14749 14755 14767 11789 14808 14829 14907 15076 15077 15102 15150 15162 1523a 15258 15265 15267 15345 15348 15375 15408 15428 15470 15480 15542 15558 15569 15611 15662 15675 15705 15715 15730 15786 15810 15875 1578 15899 15995 15999 16026 16049 16077 16095 16157 16195 16270 16319 16328 16366 16392 16412 16451 16460 16556 16605 —610 -628 —683 16693 16704 16703 16764 16771 16876 16910 16916 16934 16992 16994 17070 17102 17112 17178 17190 17191 17220 172*13 17246 17257 17302 17337 17342 17414 17527 17547 17637 17709 17722 17752 17754 17812 17826 17942 17959 17970 17994 18035 18102 18195 18208 18278 18309 18194 18503 18563 18629 18702 18756 18782 18789 18815 —828 —869 —886 —955 18961 18967 18988 19018 19020 19034 19065 19088 19163 19189 19215 19230 19233 19266 19275 19373 19399 19400 19434 .19445 19466 19487 19531 19621 10687 19730 19747 19824 19845 19885 19919 20093 20148 20329 20330 20384 20409 >20556 20592 20618 20674 20676 20699 20747 20955 20959 20965 20971 21034 21048 21072 21095 21113 21157 21216 21219 21413 21475 21611 21670 21704 21756 21770 21822 21889 21974 22013 22039 22043 22063 22098 22118 22127 22230 —286 —305 —368 22551 22595 22642 22615 22718 22828 —851 22973 22974 22995 2e klasse le lijst: 15425 m. z. 15435. Trekking van Woensdag 6 December. 2e Klaase. 3o Lijst. No. 13278 1 20.000. No. 18276 t 400. No. 22771 f 200. Nos. 4413, 9795 10571, 11089, 16686, 21685, f 100. Pryzen van f30. 84 155 166 167 218 259 380 N 454 462 464 478 488 598 625 700 722 815 877 892 1040 1050 1073 1134 1223 1270 1308 1318 1397 1408 1429 1443 1546 1641 1649 1666 1672 1687 1825 1884 1900 2012 2162 2210 2278 2186 2461 2472 2491 2495 2510 2630 2772 2774 2809 2829 2881 3003 3070 3997 3110 3228 3239 3301 3322 —23 -60 3395 3482 3536 3545 3581 3659 3685 3775 3808 3848 3915 4009 4023 4086 4214 4242 4281 4317 4327 4339 4361 44-47 4524 4558 4582 4587 4664 4705 4789 5042 5119 5122 5216 5305 5359 5479 5606 5717 5763 5769 5905 5917 5989 6064 6080 6178 6307 6347 6354 6355 6383 6435 6685 6755 6764 6771 6806 6851 7132 7245 7333 7356 7103 7407 7410 7461 7522 7521 7551 7571 7579 7615 7626 7629 7700 7757 7767 7895 7903 —29 8009 8011 8015 8043 8170 8229 8357 8409 8530 8562 8579 8725 8836 8857 8928 8948 8953 9007 9020 9030 9162 9184 9324 9325 91139 9343 9353 9405 9436 9441 9184 9486 9535 9593 9613 9809 9851 9913 9973 10007 10015 10012 10043 10082 10092 10174 10473 10516 40546 10599 10608 10659 10661 19662 10721 10750 10775 10779 10806 10814 10870 10936 11025 11066 11069 11155 11196 11200 11210 11255 11285 11319 11321 13344 13372 11479 11582 11586 11596 11705 11716 11747 11777 11863 11972 11986 12002 12003 12013 121(6 12147 12161 12333 12473 12187 12519 12537 12540 12568 12576 12604 12641 12778 12831 12854 12869 12919 12939 12968 12986 12990 13019 13032! 13073 13177 >13221 13246 13270 13274 13308 13315 13370 .13495 13563 13651 13764 13815 13970 14028 14033 11165 14190 14312 14320 14333 14377 14390 11392 14434 14463 14512 14555 11594 14621 14725 14739 14746 11850 14855 14873 1)896 14914 14985 150Ü 15143 15147 15209 15242 15250 15283 15291 15301 15314 15392 '15463 15582 15646 15691 15765 15774 15788 15812 15819 15822 15860 15889 15967 15987 16016 16155 16218 16256 16265 16302 16305 16-101 16542 16669 16696 16757 16784 16848 16923 16952 16963 17030 17117 17170 17172 17193 17218 17223 17228 17239 17303 17546 .17593 17621 17628 17629 17642 17684 17686 17703 17711 17785 17915 17955 17993 18005 18007 18018 '18092 18103 18142 18158 18227 18219 18263 18264 18315 18421 18-152 18498 13534 18553 18589 18606 18620 18697 18721 18790 18811 18840 18914 18986 18994 18999 19015 19016 19024 19039 19044 19094 19111 19106 19210 19228 19274 19335 19355 19441 19495 19519 19532 19560 19567 19568 19636 19618 19659 19756 19834 19875 19982 19995 20022 20034 20064 20067 20070 20146 20162 20100 20302 20335 20*139 20464 20193 20523 20514 ,20633 20662 20698 20744 20755 20800 20825 20860 20967 20993 21050 21080 21160 2 215 21270 21312 21364 21386 21424 21425 21504 21538 21546 21547 21580 21662 21700 21763 21784 21811 21865 21909 21912 21951 21977 22129 22142 22210 22249 22328 22396 22434 22146 22612 22703 22741 22772 22806 22808 22818 22839 22843 22892 22987

Schager Courant | 1922 | | pagina 3