Bouwterrein Vrachtrijderszaak Voerbieten te koop, flinke Boerenknecht, leen BOERENKNECHT, 1.29 EK n. Brieven uit tingeland. Anna Paulowna. Middenstand Anno Panlowna. verkri|ybare Steenkolen, Spaarders gelieven hun boekjes voor 29 Dec. in leveren VERKOOP onafgehaalde Prijzen der Verloting op Vrijdag 15 Dec. 1922, bij J. Slikker te Julianadorp Vaten te koop: f 1.—'per stnk, h contant, heropenen. Tevens Zaterdag Prljsbil- jarten om wild. PAARD. te koop, te Wieringerwaard, SAnAPERIÜ-TABLETTEn# DE ZOMERTIJD. De Raad der plattelandsche- gemeente Opsterland besloot geen adhaesie te verleenen aan het verzoek van den gemeenteraad van Lisse om afschaffing van den zomertijd. ALKMAAR. De burgemeester heeft den gemeenteraad tegen he den bijeengeroepen naar aanleiding van een verzoek van de leden der soc.-dem. raadsfractie, om den Raad gelegenheid te geven zich te beraden en uit te spreken over den laatsten brief van den minister van arbeid inzake de te betalen loonen aan 4le werk lieden, te werk gesteld bij de geméentelijke werk verschaffing. Deze loonen zijn voorshands 'door B. en W. bepaald op 48 cent per uur, hetzelfde als den vorigen winter bij werkverschaffing toegestaan. De minister heeft thans verklaard, wel bereid te zijn van rijkswege subsidie in de kosten vaui de werkverschaf fing te verleenen, mits het uurloon worde terugge bracht op 35 ct. voor ongeschoolden. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL ONTSLUIERD? Indertijd is gemeld, dat in den nacht van 12 op 13 Juni een 20-jarige juffrouw, die zich met vier perso nen in een auto op weg van Amsterdam naar Den Haag bevond, op geheimzinnige wijze om het leven is gekomen. De jongedame, L. genaamd, wier ou ders in Utrecht wonen, was vroeger kantoorbediende te Amsterdam geweest en was kort vóór haar dood in Den.Haag op een kantoor, «werkzaam. Zij was 13 Juni naar Amsterdam gegaan en heeft daar een ha- rer bekende familie opgebeld, bij wie zij ging di- neeren. Na den maaltijd, zoo luidde het verhaal, werd zij onwel. Zij moest echter op uitdrukkelijk verlangen van haar patroon in Den Haag dienzelfden dag te- rugkeeren. Daarom besloot men, nog! denzelfden nacht per auto naar Den Haag. te gaan. De zoon der familie, bij wien mej. L. gedineerd had, een student, huurde een auto en verzocht zijn vriend, die ook een bekende van de juffrouw bleek te zijn, met hem de reis naar Den Haag te maken. Deze ging daarop mee en met hun drieën, de zieke juffrouw, de student en diens vriend, namen ze in den auto plaats, terwijl naast den chauffeur was gaan zitten de zoon van den eigenaar van den auto, die deze nachtelijken tocht niet vertrouwde. Even buiten Amsterdam is de juffrouw, naar de inzittenden destijds meedeelden, overleden. In Den Haag wercUhet lijk in beslag genomen, en de menschen, die den nachtelijken tocht meegemaakt hadden, werden aanvankelijk gevangen gehouden, maar onmiddellijk nadat zij door d* justitie gehoord waren, weer in vrijheid gesteld. Thans is in verband met het vervoer in genoemden nacht per auto naar Den Haag van mej. L., die onder weg overleed, waarschijnlijk tengevolge van poging tot abortus provocatus, gisteren iemand uit Amster dam, als verdacht van dit misdrijf, gearresteerd en in het huis van bewaring opgesloten. GEARRESTEERD. De centrale recherche in Den Haag heeft gear resteerd B. W. S., zich noemende directeur van het Algemeene Assurantiekantoor Het Vaderland, geves tigd aan de Waldeck Pyrmontkade in Den Haag. Deze persoon wordt verdacht van valschheid in ge schrifte, verduistering en oplichting. Hij heeft van een spaarpolis van zijn verloofde, zonder daartoe ge machtigd te zijn, een groot voorschot gelicht en daar toe een valsche handteekening gezet. De man be weert echter, dat zijn verloofde hem daarvoor toe stemming had verleend, wat zij betwist. Vervolgens heeft hij per adverter tie posities aan geboden als agent en als procuratiehouder van zijn assurantiekantoor, onder borgstorting. Verschillende personen 'zijn hier ingevlogen. Zoo wist hij' iemand te bewegen tot afgifte van f240 op afbetaling van een borgstelling groot f500, anderen stelden hem onder scheidenlijk f50, f30 en f50 op afbetaling van f150 ter hand, en juist vandaag zou hij met een zijner Slachtoffers naar een notaris' gaan, waar f150 zou t gestort worden. Ook zou hij vandaag een postwissel van f 100 van iemand uit Zeeland o ïtvangen. 1 De man is al eens wegens oplichting veroordeeld. Achteraf is gebleken, dat hij ook nog diverse goe deren van zijn verloofde heeft beleend, zonder daar toe gerechtigd te zijn. DE MALAISE IN DEN TUINBOUW. Uit Enkhuizen, 12 Dec. De werkloosheid in den tuinbouw hier en in de streek neemt steeds toe. Van gemeentewege zijn hier thans reeds een 80 werklood- zen aan het werk gezet, tegen een loon van f 12 per week. Voorts zakken -de loonen in deni tuinbouw onrustbarend. Bedroeg het loon dit jaar op sommige plaatsen nog f26 per week, thans kan voor 1923 niet meer clan pl.m. f 18 worden bedongen, terwijl som mige bouwers de arbeiders voor f 14 per. week trach ten in te huren. DE VERDUISTERING TE KOLLUM. Uit Amsterdam, 13 Dec. Korten tijd geleden werd te Kollum in de provincie Friesland een opzienbare diefstal ten postkantore ontdekt. Een bedrag dat de f 60.000 zeer nabij kwam werd uit de kas vermist. D*. directeur, zekere Mulder was ook verdwenen, zoo-- 'dat het maken van de juiste gevolgtrekking niet moeilijk was. Er werden in alle richtingen nasporin gen gedaan. Thans is Mulder te Amsterdam gear resteerd. De politie werd gewaarschuwd, dat hij zich in de Openbare Leeszaal aan de Keizersgracht ophield. Een rechercheur van het bureau Lauriergracht arresteer de hem. Later werd hij naar het hoofdbureau van politie gebacht. Heden is hij ter beschikking van den burgemeester van Kollumerland gesteld. Hij verkeerde in vrij berooiden toestand; van het geld is niets teruggevonden. Tel. WINKEL. Maandag 18 December a.s. zal het hootdstembureau bijeenkomen voor de aanwijzing van een lid van den raad, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het verdek van den heer D. Kaaij. De heer Kaaij vertegenwoordigde 'de S.D.A.P., Zoo dat uit de lijst dier partij een opvolger moet worden) aangewezen. Op de hjst dier partij komen nog voor de heer H. Koorn, die reeds enkele jaren uit de ge meente is en daardoor niet in aanmerking komt, en daarna de heer Jb. Peetoom. AARTSWOUD. Uitslag verhuring van eenige pereeelen grasland ten behoeve der Ncd. Herv. Kerk. 1. De Kerkeweid, S. Vos voor- f 312 per H.A., voorh. J. de Vries voor f 241. 2. Nieuwe Kerkestuk (Zuid), D. Sloovis voor f 151. per H.A.; voorheen dezelfde voor f 251. 3. Nieuwe Kerkestuk (Noord), W. Koorn voor jf 251 per H.A.; voorheen V. Raa voor f 290. 4. Nieuwe Kerfceweid, P. Vos voor 1140 per geheel; Voorheen G. Raa voor f 163. 5. Noorder Uitcrstuk, J. Moeijës voor f 151 per H.'A\ voorheen dezelfde voor f 111. 6. Noorder Kolikstuk. R. de Beurs voor T151 per HA.; voorheen dezelfde voor f 111. 7. Ooster Kolkstukk, W. Ruig voor I 300 per H.A.; 'oorhoen C. Raa voor f 111. 8. Zuiderdeel in 't Krom, J. Sllver voo rf 101' per [eheef; voorheen dezelfde voor f 81. 9. De Nobbe, J. Zweet voor f 136 per H.A.,voorh. dezelfde voor f 101. De verhuring geschiedde voor 3 jaar, alleen perceel 1 voor 4 jaar. AARTSWOUD. De pogingen van de Staatsburgeressen om alhier èen telefoonkantoor te krijgen, nemen een vasteren vorm aan. De persoon, welke men had opgegeven voor kan toorhouder» heeft reeds een schrijven ontvangen, of hij genegen is, pp de gestelde voorwaarden op te treden, wat door hem is aangenomen. BURGERBRUG. Het Nut alhier bereidde de vorige week zijn leden 4en gelntroduceerden een aangenamen avond., door te laten optreden den heer Slikker te Warmenhui- zeji, die verschillende muzikale voordrachten ten baste gaf. De zangvereeniging, onder leiding van den heer Voorthuijzen, zong eenige mooie liederen de h.h. Raat en Delver brachten aardige voor- dlrachten ten gehoore, Ailes liep ze-er ten genoe#e de talrijke opgekomenen, af. Het was de eerste gezel lige avond, die het Nut hadj georganiseerd. BURGERBRUG. Deze week had een bewoonster onzer plaats het ■ongeluk van den hoogen kant in de ^lolentocht te vallen, waarbij zij een been brak. Hoevele ongeluk ken moeten er nog gebeuren, eer het polderbestuur er eens toe zal overgaan een leuning langs deze vaart te zetten. Er is al zoo menigmaal op gewezen. De kosten van zoo'n veiligheidJsmaatregel zullen toch wel niet zoo hoog zijn. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Maandag 11 Dec. hield het Bcsluur van Nut en Genoegen vergadering in het lokaal van den heer K. Veuger. Aanwezig was het geheel e Bestuur. Na opening door den voorzitter, werd' verslag, uit gebracht door den penningmeester. Hieruit bleek, dat de finantiën vooruitgaande waren. Hoewel met zekerheid nog niets te zeggen is, zal toch, naar alle waarschijnlijkheid, de vereeniging na de eerstvol gende Nutsvergadering geen tekort meer hebben. Besloten werd het volgende Nut te houden op Za terdag 17 Februari voor gehuwden en Zondag 18 Fe bruari voor ongehuwden. Daar de rondvraag niets geen. belangrijks oplever de, sloot voorz. met dank voor de aangename bespie- kingen de -vergadering, hopende dat weer een ieder zal medewerken om de beide Nutsavonden zoo ge zellig mogelijk tè doen zijn. OUDESLUIS. Dinsdagavond vergaderde de ijsclub „Eensgezindr held" alhier in het lokaal Kreijger. 16 leden waren aanwezig, wat in verhouding van vroegere vergade ringen, nogal goed1 is te noemen. Nadat de vergadering was geopend en de notu len waren voorgelezen, deed de penningmeester re kening en verantwoording. Hieruit bleek, hoewel de vorige winter nogal wat loon was uitgekeerd, dat deze toch nog sloot met een batig saldo van f 67.40. Hierna wordt verkiezing gehouden voor twee le den van het bestuur, waarvan een vacature. De heer P. H. de Carpentier wordt herkozen en de heer C. Goet gekozen. Afgevaardigde naar de algem. verga dering is de heer C. Nannis, terwijl de heer H. C. Veltman als plaatsvervanger is gekozen. Hierna wordt nog verslag' uitgebracht door den afgevaar digde der vorige vergadering van den IJ.B.H.N.. waarna rondvraag en sluiting volgde. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD-HOLLANDS NOORDERKWARTIER. De Heldersche Verhuurders-Vereeniging aldaar heeft adhaesie betuigd' aan de Protestvergadering, gehouden te Alkmaar, tegen de hoog© en onbillijke aanslagen in het Hoogheemraadschap van de be woners boven hft Y, waar dé minst draagkrachti ge bewoners van Noord-Holland deze belasting moe ten opbrengen, terwijl plaatsen als Amsterdam en Haarlem ei* buiten gesloten zijn. En terwijl Helder zeker nooit last zal hebben va.; eene eventueel© doorbraak, betalen wij allen ons niet gering deel er aan medie. De Verhuurders vereeniging heeft ge in oend onderstaand adres aan de Provinciale Sta ten te moeten zenden. Helder, 9 December 1922. WelEd.Gestr. Heeren, Ondergeteekenden, vormende het Bestuur der te Helder gevestigde Verhuurdepsvereeniging „Samen werking",, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 2 Octo- ber 1919, No. 59, wenden zich beleefd tot Uw College namens 400 huiseigenaren, met twaalfhonderdtach- tig woningen, met het verzoek om de lasten van het Hoogheemraadschap „Noord-Hollands Noorderkwar tier" billijker over de provinciale bevolking te ver doelen. Thans betaalt daaraan de kleinste groep min9t- draagkrachtigen en deze onbillijkheid springt nog meer in het oog nu van een Zuidelijk Hoogheem raadschap niets schijnt te komen, waardoor wij me- debetalen aan lasten, die feitelijk op het Zuidelijk deel der Provincie rusten. Waar speciaal Helder van eene eventueele door braak veel minder gevaar heeft te duchten, dan welk deel der provincie ook, is "het zeker onbillijk, nu dezo plaats onder de meebetalenden is opgeno men, anderen, die meer bij dat belang zijn betrok ken, vrij te stellen. De ramp van 1916 is ongetwijfeld als een nationale ramp te beschouwen, welke feitelijk door geheel Ne derland moest worden gedragen, inplaats .van door een gering deel der Noord-Hollanders benoorden het Y. Waar dit echter niet te bereiken is, dienen de lasten althans in onze eigen provincie billijker te worden verdeeld. Wij dringen er hij Uwe Staten dan ook ernstig op aan het Reglement voor het Hoogheemraadschap in dien geest to wijzigen. t Welk doende, enz. Namens het Bestuur der Verhuur- dersvereoniging „Samenwerking", S. Meijers, Secretaris. P. J. Bosch, Administrateur. NA DEN STORM. Tan Texel meldt men aan het Hdbld.: Met het laatste stormweer heeft de dijk van den polder „De Volharding" 'hot kwaad te verantwoor den gehad. Het strand ervoor is ongeveer vier meter afgenomen. Men is thans bezig een slagdijk op te werpen. NA EEN WOORDENWISSELING. Sedert Zaterdagmorgen wordt te Didom vermist de heer H. Th. van Uum, gemeente-secretaris, Na een heftige woordenwisseling op het gemeentehuis met den burgemeester, jhr. v. d. Polle, heeft hij in hoogst opgewonden toestand do gemeente verlaten en is sedert niet meer. terug gezien. DE GRONDWET EN DE I^CRSTE KAMER. Er blijkt in parlementaire kringen verzet te rijzen tegen l^et voornemen der regeering om de nieuwe Grondwet op 2 Januari af te kondigen, dus eerst in 1923. Immers, in art. VI der Additioneele artikelen staat, dat (behouder^j ontbinding) de Eerste Kamer in haar tegenwoordige samenstelling blijft gehand haafd tot uiterlijk den derden Dinsdag van het jaar volgend op dat, waarin de afkondiging plaats had. De tegenwoordige E. K. zou dus kunnen blijven be staan tot September 1924 in plaats van tot September 1923. Althans wanneer men onder „afkondiging" de „plechtige" verslaat en niet de gewone in het Staats blad. Want deze laatste valt nog in 1922. Hdbld. TERDIEK. Het was een gelukkige gedacht© van het bestuur van „Ons Genoegen" geweest om dën bekenden Daan Pool eens op een ledenavond te laten optreden. Dat is dan Woensdag 13 December gebeurd in het lokaal van den heer L. van Dam. 'n Stampvolle zaal gevuld! met menschen, vol verwachting naar wat komen zou. En aan die verwachting is ten volle voldaan. In een programma, rijk aan ernst en luim, heelt Daan Pool de vele Nutsliefhebsters en liefheb bers een reuzen genoegen verschaft, 't Is een pracht avond geweest. NIEUWE NIEDORP. De boekhoudcursus alhier, die' eenigen tijd' opge schort was geworden, is thans weer hervat gewor den. HEERHVGOWAARD. Der-. 15en Dec. verlaat-de hoer Brugman, na bijna 40-jarigen dienst, het onderwijs. Op Zaterdag 16 I)ec., nam. 4 uur, zal een commissie uit de burgerij hem een huldeblijk aanbieden, ten huize van C. Portegijs. OUDE NIEDORP. In de vergadering van hoofdingelanden dezer Banne, werden de geloofsbrieven van ae heeren J. Mijts en J. Waiboer onderzocht en goedgekeurd en werd de secxe- taris-penningmeeaka', ie heer J. Nagéftacat, als «toor nig herbenoemd. BROEK OP LANGEND IJK. De commies bij de Dir. Belastingen, de heer A. Meinema alhier, kreeg heden bericht dat zijn overplaat sing is uitgesteld tot 1 Febr. 1923. OPLICHTING. I Naar uit Leiden wordt gemeld, is notaris C. J. A. v. H., aldaar, het slachtoffer geworden van oplich- i ting, tót een bedrag van ongeveer f 30.000, welke ge- 1 pleegd zou zijn door den voorzitter van een won- I ningbouwvoreeniging, in samenwerking met een ze i keren v. S. en een aannemer. De aannemer van het werk van de woningbouw- vereeniging had in genoemden notaris zijn geld schieter, aan wien dan ook zijn vordering po de vereeniging bij behoorlijk beteekende acte van cessie was gecedeerd. Elf van de twaalf annuïteiten waren telkenjare door den penningmeester der ver eeniging ten-huize van den notaris voldaan. Met het oog op de aflossing van den laatsten termijn ten bedrage van f 52.000 verzocht de voorzitter Dietz, dten notaris deze som persoonlijk te zijner huize in ont vangst te komen nemen. De notaris voldeed hieraan en trof, tot zijn bevreemding, behalve den voorzitter ook den aannemer en een bij de politie Diet bepaald gunstig bekend staand persoon. V. S. aan. Toen hem het bedrag zou worden uitbetaald, werd den notaris door den voorzitter een pakje bankpapier ter hand gesteld, dat deze terstond! natelde. Het bleek, toen f32.000 te weinig te bevatten. Op zijn opmerking, dat dit bedrag er aan ontbrak, kreeg bij te hooren dat de rest aan den aannemer waa uitbetaald en dat, als hij het hem ter hand gestelde bedrag van pl.m. f20.000 niet wijde aanvaarden-, hij, de voorzitter en V. S. elk dei helft als een douceurtje in hun zak zou den steken. De notaris heeft toen dit bedrag maar behouden en heeft de justitie in het geval betrokken, alsmede den minister van arbeid', die het geld door het gemeentebestuur van Leiden aan het bestuur der vereeniging heeft doen uitbetalen, van het geval in kennis gesteld. ongeluksgetal misschien zal werken op de tegenpartij, in welk geval het voor den ander dus een geluks getal zou zijn. Dat boksers er heel weinig voor voelen met een schelen tegenstander te vechten, zullen we maar niet aan bijgeloof toeschrijven. Het is nu eenmaal Heemstede, 9 Dec. 1922. Wélk recht hebben wij1, beschaafde Europeanen, te lachen om het bijgeloof van Indianen en Hottentotten, van Boschiesroanaen en Zoeloekaffers? Onze fijne, spot tende glimlach moet wel plotseling van ons gelaat ver dwijnen, wanneer we dat schitterende product van onze Westersche beschaving, de groote, zooveel pearde- krachtsauto door onze straten ziet glijdenmet een afzichtelijk wollen poppetje of een ander stukje kinder speelgoed voorop. Sommigen van onze verlichte mede burgers en burgeressen versieren er ook het stuun van hun fiets mee: het behoedt autc;1 chauffeur, fiets rijder voor ongelukken. Dat is nog maar één staaltje van ons bijgeloof. Hoe- vele zouden we er niet aan toe kunnen voegen. Het groote spoorwegongeluk bij Weesp was op Vrijdag, den dertiend en. Een duidelijk bewijs alweer, hoe ongeluk kig zoowel de Vrijdag als het cijfer 13 zijn. Jammer genoeg hebben we twaalf maai in het jaar een der- dertienden in de maand en zijn er maar zeven verschil lende dagen in de week. Zeer waarschijnlijk hebben we dus elk jaar twee keer een I3den op Vrijdag. Hoe durven we nog uitgaan op die dagen. Walter Scott hield veel van bijgeloof, in zijn boeken. In verscheidene van zijn romans wist hij er uitstekend gebruik van te maken. Doch toen hij eens in Rome was en den volgenden dag, een Vrijdag, op reis zou gaan, wat hem met het oog op den ongeluksdag werd afegeraden, zei Sir Walter: „Ik vind bijgeloof heel romantisch en het is me vaak uitstekend te pas gekomen maar.... ik moet er geen last van hebben in het dageaijksch leven." Dus ging hij op reis en onder vond er o wonder, geen kwade gevolgen van. Maar hoevClen zijn er als Sir Walter? Eenige maan den geleden las ik een artikel over bijgeloof onder bok- sers. Ik durf niet zeggen of boksers bijgelooviger aijn dan de rest van hun medemenschen, maar ik wil het i wel hopen. Anders vrees ik dat wij binnenkort zullen j worden uitgelachen door de Hottentotten. j We zullen het den boksers nu maar niet kwalijk i nemen, dat ze geen contracten willen aft luiten of i vechten op den laden of op een Vrijdag. Wat nu volgt is misschien meer speciaal bij hen alleen gebruikelijk, Algemeen wordt geloofd, dat het heel ongelukkig is vóór den wedstrijd hot eerst de rechterhandschoen (aan te trekken. Als het zou gebeuren, zal de bokser j'ar opstaan, dat de handschoen weer wordt uitgetrokken j en de andere het eerst aangaat. Békend is het feit, dat j Dr. Samuel Johnson, de bekende vervaardiger van het i Woordenboek, altijd, wanneer hij zijn huis verliet, den eersten .stap deed met zijn linkerbeen. Mocht hij zich vergist nebben, dan deed hij net als de bok- 5 sers j keerde terug en begon op nieuw. Trouwens, Dr. Johnson had meer van die eigenaardigheden. Onder andere sloeg hij steeds met zijn stok tegen elk paaltje, dat hij tegenkwam en .ging op zijn schreden terug, wanneer hem bij ongeluk een paaltje ontsnapt was. Het behoeft haast niet gezegd te worden, dat de boksers opzien tegen de dertiende ronde. Maar ze kunnen zich dan tenminste troosten met de gedachte, dat het Droomen kunnen een bokser er soms toe brengen .van een wedstrijd weg te blijven. Een békend geval is dat van Jem Mace in 1858, die zou vechten met Milco Madden. Maoe begaf zich nog op weg naar de plaats van den strijd, kwam aan met den trein, zag erg bleek en vertelde aan een vriend, da.t hij in zijn droom Mike Madden had doodgeslagenDaarna werd niets meer van hem vernomen. Of de droonu waar was of niet kunnen we moeilijk beoordeelen, maar dit staat vast; Jem Maoe 'had hem „gesmeerd." Een andere bekende Engelsche bokser, Dan Men- doza, wou niet toelaten, dat vóór een belangrijken wedstrijd zijn haar werd geknipt, ongetwijfeld denkend, ',dat daarin zijn kracht lag. Dit bijgeloof zou hem leelijk opbreken, want bij1 een strijd tegen Jackson in 1795 kreeg deze den modernen Simson bij zijn haar te pakken, slingerde hem met zijn rechterhand rond en sloeg hem met de linker bewusteloos. Dergelijke half godsdienstige soorten van bijgeloof Mendoza steunde nier immers op het Oude Testament worden vaak aangetroffen bij boksers. Paul 'St*nst de neger,, maakt altijd Tiet teeken des kruises voor hij begint er op los te timmeren. Sami Langford zou nooit vergeten een kraal van een rozenkrans in zyn sok ie doen .Waarschijnlijk koos hij zijn sok, omdat er met veel keus van kleedingstukken is in een bokswedstrijd. Laten we hopen, dat het kraaltje nooit onder zijn voet terecht kwam, want dan zou het zeker uitstekend gewerkt hebben, voor zijn tegenpartij. Charfie Beecker, de Amerikaan, vocht nooit in een broek die niet gemerkt was met zijn initialen in Hebreeuwsche letters. Johnny Summers droeg in het dagelijksch leven steeds een scapulier, een schouder- doék, zooals door monniken en priesters gedragen wordt. In een wedstrijd bond hij nem dan om zijn rechter enkel. Wanneer hij nu moest vechten met Harrv Stone. die een dergelijk priesterlijk kleedingstuk of ai<- thans gedeelte er van hij vergenoegde zich met de franje om zijn middel had gewonnen, was de uitslag natuurlijk steeds een onbesliste wedstrijd. Eigenaardig was het voor de. toeschouwers, dat in de rusttijden na elke ronde Summers zich bukte om even zijn scapulier aan te raken, en Slone zijn heilige franje betastte. Summ,ers was een heel eerlijk vechter. Toch bracht rijn bijgeloof mee, dat tweemaal een.klacht tegen hemi werd ingebracht. Éénmaal in ernst, door het veront waardigde publiek!, dat meende dat Summers zich tel kens bukte om hars aan zijn hand te smeren. De tweede maai door een tegenstander, genaamd Britt, maar diens klacht was niet ernstig gemeend. Britt werd in de 19e ronde knoch out .geslagen door Sum mers. ,,'t Was ook niet eerlijk," zei Britt, „om nulp van buiten te vragen, als hij tegen zoo'n arme drommel vocht als ik' ben. Ik had een contract geteekend om met Summers te boksen. Wist ik, dat hij1 er van die godsdienstige vertooningen bij: ging maken.' Zoowel Stone als Summers hadden nog een ander bijgéloof. Als Stone op weg naar den strijd iets in den weg werd gelegd laten we zeggen, aat er een brug open stona of hij den veter van zijn schoen brak of als hij bij aankomst niet direct door het be stuur van de boksvereeniging werd herkend, dan bokste hij eenvoudig niet. En Summers legde altijd in zijn hoek van het strijdperk het schoentje van zijn dochter tje. dat heel jong was gestorven. Johnny Dundee heeft één bijgeloof. Hij is slechts één maal knock-out geslagen, door Wjllie Jackson. Bij die gelegenheid had hij een zwarte broek aan inplaats van éen witte. „Dat zal me nooit meer gebeuren", heeft Dundee verklaard. Vele boksers zijn bijgeloovig in verband met de plaats, waar zij zich oefenen. Penwill heeft ontdekt, dat hij buiten Londen ongelukkig is. Joo Beckett traint zich altijd in Southampton. Deze laatste bokser heeft op net oogenblik zijn vacantiemaand. Heei December is voor hem ongelukkig, 't Is wel niet de dèrtiende maand maar wat zul je daaraan doen, als er maar twaalf maanden in het jaar zijn? Men ziet, wij hebben de wilden op het gebied van bijgeloof niet veel te verwijten. De boksers althans niet. Alvorens te koopen van de in Molenvaart wordt U aangeraden eerst zich op de hoogte te stellen wat het is. Dtze kolen verkoopen de handela ren voor f 2.60 per H.L. HET BESTUUR. - Advertentïèn. ij DE VEER, P. j DEKKER bij het Bestuur A. SLOOVES Pz„ —IR, P. STRIJKER. Jb. Cz., J. NOBEL of C. KEIZER Gz. Voor het betalen van rente en aflossing zal 29 Dec. gelegenheid bestaan ten huize van R. NAP te Lutje winkel. Kassier, Jb. SPAANS. des avonds 7'/j uur, bij C. SILVER, OUDESLUIS. r# dW* Heeit U een ontstoken Jeukende» V plek op Uw huid. die telkens! I weer terug komt? Geneest die dan voor goed met D.D.D. I 9 Voor Huid «rover.anaerijk bestaan, ontvangsten f 150.— perjweek, contröle loegestaan. Benoodigd kap. minstens 6 k 10 mille, Br. „Off. Alkmaarsche Woninggids", Vierstaten 1, Alkmaar. Zegel voor antwoord. Ondergeteekende bericht hier mede, dat hij a.s. Zaterdag het Hótel en Lunchroom met bil jart, in de Molenstraat alhier, v.h. de heer Rijkels, zal Door nette bediening en goede consumptie hoopt hij veler gunst te moge» verwerven. Aanvang 8 uur. Beleefd, aanbevelend, Joh. Zijlstra. P. J. VISSCHER Wieringerwaard. Te kooptwee beste makke PA ARDEN. Ook genegen VEU LEN l'/a of 2'/s jarige in ruil te nemen. K. NOTTELMAN, Petten. pl.m. 1400 M2. Te bevragen bij J. Zeeman aldaar. GEVRAAGD: goed kunnende melken en met' paarden omgaan, P.G. Brieven met verlangd salaris. AdresC. MEIJER, „Midden duin", Santpoort. Er biedt zich aan tegen 2 Febr. of eerder: goed kunnende melken en rijden. Adres: P. BREEK ER, p.a. E. ASJES, Hoeverweg, Alkmaar. door gevatte koude of pjjn en !9 koude indeledematen.Gebruik Sm VERKRIJGBAAR BIJ APOTHEKERS EU DROGlSTEfi Pharmaceutische Fabriek A. MIJNHARDT - ZEIST.

Schager Courant | 1922 | | pagina 3