iliïUKi Nienws- DE LAKSE i DE MORtól Donderdag 21 December 1922. 65ste Jaargang. No 7151. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. DEPOSITO'S. fiinnenlandsch Nieuws. M V „DE TI JDGs.-ST". Plaatselijk Nieuws. SCHAGER DU blad vocichljnt viermaal pojj woolc: Dlnodofl, Woonsdaff, Donder- IHfflOTFiflIPQ WW TT h- TffAPfiSAW ffTI SpfoïUflPfl Pr^s J,or maandon 21t85. Loaso nummojcfl0 cont, AB^lBtTKN- ng on Zaterdag. BIJ Inzending tot 'a morgeus Q uur, woeden Advor- I UliyKvCioi 1\iVj v»HU. U II At WAAN öf uöij ubaJïSybïl TIöN van 1 tot B gogola 41.10, lodoro regel meou QO cent (bowljano# ontlön nog zooveel mogelijk In hot oorutuitkomond nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. - INT. TELEF. no. 20 Inbegrepen). Groote lettors wonden naar plaatasalmto berekend, Zitting van Maandag 18 Docember 1922. Een duister begin. Als begin kregen wo een zaakje met de deuren dicht. De gevolgen van een kinderachtige streek. Kees Veerman en Gert Veenekamp, een paar oen on twintigjarige luldjes uit Wervorshoof en And ijk, hadden in 't begin van November Jl., toon 7,0 ln West- woud fietsten, zekeren Frans Koeman, wat. afgerost. Frans kwam daar aanfietsen, en toen stak Comelis een been uit, waardoor Frans bijna van zijn karretje wipte ón boos werd. Wat zich na zoo'n onhousehe be- jerrgening bost laat begrijpen; Al was je 't zelf.... Enfin, Frans, ook niet verstandig van 'm al» je éeni togen twee sta haalde daar „puur zoo'n mond- jo" over op en had U al gauw zoo ver dat ie van de heide andoren „opslag" kroeg. Dat ging niet karig. Ton oindo raad nam Frans eindelijk z'n rijwieUamp en timmerde er ook op los. Hij raakte echter in de hitte van den strijd zijn wapen kwijt. Om het veoge lijf té bergen tegen zijn wooste aanvallers, vluchtte hij op hot erf van P. Koster. Voerman, zei, oen gevoe lige tik met do fietslamp te hehboni ontvangen. Vee nekamp had het vehikel van Frans ln woede In me kaar getrapt, maar wou dat nu niet weten. Maar toen' had hij er geweldig op gezwetst. ■De historie eindigde mot een vonnis tot f30 of 30 daagjos voor Ivrolis en f20 of 20 dagen voor Gerrit, die echter bovendien nog f 15 voor de schade aan de versorrelde fiets moet dokken. Schijn bedriegt. Jan de Visser, een omstreeks 40-jarige niet heel snugger uitziende stratenmaker uit lioorn is nog glüddor' dan je zoo wel denkon zoudt. Laatst, hooft hij Iemand té Schcrmoiiiorn een fiets afhandig ge maakt waarvoor liij nu te Haarlem straf onder gaat en thans was hij te Enkhuizen weer iemand te gauw geweest., die hem een rijwiol leende. Jan heeft hot karretje verdonkeremaand. IliJ kroeg er 2 maanden gov. voor. Cherchez la iemrae. Hannes Zuurbier, fabrieksarbeider te Uitgeest, had mot zijn buurman rechts, J. de Ble, genaamd, kwestie over een overpad. En dat kan onpleizierlg worden. Vooral wanneer, zooals hier, de vrouw van jn togen part ij „verstandig" genoeg is om zich in de kibbelarij, to mengen .Pan ben jo klaar, zou rn'n grootvader zeggen.... Vrouw de Ble was kinder achtig genoeg om hun hond, die „z'n smoel niet liou- wo ken" overdag hij bmiBman-„]ief" op 't erf te stu ren. 't Aardige beestje dan aan 't huilen, nla/fen, Janken 011 koffen, dat, jo er naar» van wordt, dat lo- grijp je. 'i Beestje kende z'n les opperbest en wist wat „de vrouw" van 'm verlangde. Maar de illus ën van Hannes gingen 'n heel anderen kant uit. HIJ wonsch'e don vormajedoidon koffer In 't land waar do peper groeit, Nachts moest, Hannes fabrieksarbeid doen' en als gevolg daarvan had hij overdag slaap noodlg. En dan die hond.... Dat word io „loof". Gewapend mot oen geweldige vork ging hij bot gehate dièr op een gooien keer te lijf en beukte d'r onbarmhartig op. Wat ook weer ovon te kras was 011 nu oen von nis tot f 15 of 15 dagen zitten tengevolge had. De bokkepxulk op. Te Schormorhorn was het. in de donkere Novcm- bermaand ook geen zoete rust en stille vrede.... Gtistave do Schepper had de bpkkepruik op togon- over dep ouwen bakker Dirk Benjamin en mepte daar ren ruit in. Maar glasscherven in je krente ntoet is geen schitterende reclame en de boilotjes- producent deed aangiften van dat vandalisme. Gtistave Hop er in voor 0011 tientje boete af 10 da gen do doos ln. Verzet. Piot Dekker van Egmond1 aan Zee deed zich aldaar op 23 November jl. kennen als een ruwe vlsscher. Als zoodanig kende nion hem trouwens ai. Hij ver zette zich mot geweld tegen eon paar „pelosies toon dio hom, in opdracht van den kastelein, uit .eon ca fé wilden verwijderen. Het liep uit op f20 of 20 da gen zitten. Beleediging. De jeugdige Piet Oosterbroek van Noordschar- voude, had op 5 Nov. jl. den Langedijker rijksveld- vachter van der Molen beleedigd, door hem allerjei „liefelijks" toe te roepen. Piet liep een tientje boete op of zal 10 dagen- hechtenis hebben te ondergaan naar keuzo. Ouwe liefde roest niet. Een ex-machinist Abram Johan Sikkes, uit Groot- Mokum, laatstelijk zonder werk, heeft 4 Nov. jl. bij zijn vroegeren hospes de deur ingetrapt en den boel kapot geslagen. Later heeft „de goeie man" alles aan zijn ex-kostbaas vergoed. Een duur amusement je! Thans nog een paar rijksdaalders boete of 5 da gen zitten, als vonnis. En dan werkeloos Voor een goed doel? Alexandor Neervoort's welklinkende naam moch ten wo ook weer eens hooren en die is hier wel meer „niet ijdelijk" gobruikt. Alex had een1 goeie twintig gulden, opbrengst van voor 'n anderen Helder- schen burger uit te venten kleedingstukken stil letjes verduisterd. Ilij „kreeg" or 3 maandjes gevangenisstraf voor. Gezelligheid kent geen tijd. Poortsluiters waren Jacobus G. Mooij, Kees Middel beuk en Daniël Engel Middelbeuk, Alkmaarders, dio zich op 19 Octobcr jl. in de oude Victoriestad in een café bevonden en er niet uit wildon,, toen de her bergior dat verlangde. Ook) niet toen de politie zulks gelastte. Huisvredebreuk, waarde hoeren!.... Allemaal 10 guldien schokken of 10 dagen achter slot en grendel. Zitting van Dinsdag 19 December 1922. Linke Jozef. We begonnen vandaag met*'den 20-jarigcn Jozef de Pee, een los werkman, die zonder vaste woon- of verblijfplaats ronddoolt. Hem is ten laste gelegd de vorduistering van een rijwiel, dat eigendom is van den kastelein Min te Bergen. Jozef wist het vortrouwen van dien hospes met mooie praatjes to winnen en palmde den caféhouder zoo voor zich 'in, dat deze hem zijn rijwiel in leenbruik toevertrouwde. Maar de goedhartige caféhouder zou spoedig berouw krijgen voor het te groot vertrouwen, in don bravon. Jozef gesteld. Voor een paar rijks daalders hoeft hot veelbolovend jongmensch later hot karretje van de hand gedaan. Sinjeur is al geen nieuweling meer voor den strafrechter. Do O.v.J. prefereort gevangenisstraf voor dezen delinquent en ejscht 4 maanden gev. Mr. Kustors, verdediger, pleitte tot instelling van nader onderzoek. Do rechtbank heeft hernieuwing van het onder zoek in deze zaak gelast, waarin ook nog de amb tenaar der reclassoering zal worden gehoord. Vau een niet ridderlijk Ridder en een. geschrok ken Kikkert. De 21-jarige Johannos de Ridder en zijn 26-jarige reusachtige makker Klaas Kikkert, arbeiders op '1 oxel, zijn ter terechtzitting gedagvaard te zake van hen ten lasto gelogde zwaro mishandeling van den onbezoldigd rijksveldwachter-jachtopziener. Frans Stark. Deze had hon in den nacht van den 18 op 19 November gesnapt toen zij zich onledig hielden met stroopen. Maar hot tweetal, een paar sterke kerels in do kracht van liet leven, sprongen op den in hun oog op dat oogenblik hoogst ongewenschten ambte naar toe en wisten den onbezoldigd'en, die minder forsch gebouwd was clan zij, te overweldigen.. Stark raakte op den grond. De hardhandige Jongelui tracht ten den jachtopziener den mond1 te smoren en heb- I ben hom ook nog'hardo slagen toegebracht. Toen ie 1 voorloopig „genoog" had, zochten de „heeren." naar 1 zijn revolvor. ZiL dwongen voorts Stark de verkla- ring af, dat deze geen proces-verhaal van het voor- gevalleno zou opmaken. Want anders zouden ze hom kort en goecl ombrengen. De Ridder had or zich niet voel van aangetrokken, dat zij op heeterdaad j betrapt waren, maar de groote Klaas Kikkert was er j nogal van geschrokken. 1 Het tweetal gaf nu voor, dat Stark, hen betrappen de, niets had gezegd, maar dadelijk Kluas Kikkert had aangegrepen. De Ridder zegt, toon zijn makker ter hulp to zijn gekomen. Daarna, is er een worste- j ling ontstaan 011 toon is Stark op deni grond geraakt. Het komt den President onaannemelijk voor, dat Stark den tweeden beklaagde, Klaas Kikkert, zoo maar pardoes zou hebben aangegrepen, zonder boe of ba to zoggen en dat nog wol, terwijl hij, de klei- nero ambtenaar, alleen stond tegenover twee forsche, 1 krachtige jongelieden. En Stark heeft een blauw oog opgeloopen, dus is er wel meer voorgevallen, dan beklaagden .wilden loslaten. De rijksveldwachter had gemerkt dat de Jongelui aan 't stroopen waren 011 hoeft hen gewaarschuwd. Maar groote Klaas pakte hom en wierp hem tegen |de vlakte. Beiden hebben daarop den jachtopziener 1 mishandeld. De ambtenaar kan niet opgeven wie van het tweetal hem een blauw oog hoeft geslagen. De mishandoldo is later naar oen dokter gegaan. Do oersto bekl. do Ridder kan zich niet herinneren, Stars, met bedreiging togen het leven te hebben las- i tig gevallen. 1 De O.v.J. isi zeer slecht te spreken over deze be- j klaagden, wier doen cn laten verontwaardiging bij Z.K.Gestr. hoeft gewekt. Do hoer Officier acht de verklaringon,' dor-beklaag den leugenachtig. Z.E.Gestr, ziet in het tweetal een paar gevaarlijke personen en requireert tegen ieder hunnor 1 jaar on 6 monaden) g«Y. Do verdediger, Mr. Offers, acht het requisitoir van don hoer Officier eenzijdig. Bovendien hebben bei de beklaagden een blanco strafregister. Pleiter con cludeert tot het opleggen van voorwaardelijke* straf. Na ecnigo re- en dupliek tusschenj Officier en ver dediger volgt, sluiting der zitting. t Uitspraken in do eerste zaak op 9 Januari on in de 2o en; laatste zaak over 8 dagen.' Te SCHAQCN Oonritié£33 «n Êtéfei jÓCltiS DE VERMEENDE NIEUWE KOERS VAN HET P. IL N. Hoor de nadere bespreking in de Statenvergadering is gisteren nu wel een helderder licht geworpen op de tevenlueele voornemens van Gedeputeerde Staten in zaké levering van electrischen stroom aan huis met voornij- gang van de gemeentebesturen, op de wijze dus als de levering van water door het provinciaal waterleidingbe drijf geschiedt. D;e heer Kooiman wees er op, dat in dé vorige verga dering de heer Hendrix algemeen den indruk had ge wekt, dat Gedeputeerde Staten de levering aan huis eventueel alleen zouden wenschen in zeer bijzondere gevallen. Hij merkte op, dat een dergelijke maatregel wel zeer onbillijk zou werken in die gemeenten, 'wier besturen don oorspronkelijken duur der contracten van 25 jaar vrijwillig, op verzoek van de provincie, had den verkort tot d jaar. De heer K. vroeg een besliste verklaring van de zijde van Gedeputeerde Staten, 'dat deze gemeenten, ruim een 20-tal, niet de dupe zouden worden van haar welwillende houding. Verder verzocht hij aan Gedeputeerdo Staten om ook in geen enkel uit zonderingsgeval aan hun voornemen om aan huis te leveren, uitvoering te geven, zoolang niet de Staten in de gelegenheid zullen zijn geweest, bij de aanstaande P.E.N.-debatten, hun mecning omtrent het vraagstuk in het algemeen kenbaar te maken. Uit het antwoord van den heer Hendrix, die uit drukkelijk te kennen gaf hierbij te spreken namens het college van Gedeputeerde Staten, bleek thans wel -duidelijk, dat bij Gedeputeerde Staten van eeu nieuwen koers inderdaad geen sprake is. De heer Hendrix gaf den heer Kooiman namens Gedeputeerde Staten de raeést stelligp verzekering, dat de gemeenten, die op verzoek van de provincie haar contracten tot 5 jaar terugbrachten, nimmer daarvan de gevreesde nadeelige zullen ondervinden, vooral ook omdat haar iiouding, aangenomen op advies der afdeeling Noord- 'Holland van do Vereenising van Nederlanasche Ge meenten zoo gunstig afstak bij die van andere gemeen ten, welke contractswijziging tot nog toe hadden gewei gerd. Ook verklaarde de neer Hendrix zich namens Gedeputeerde Staten bereid in uitzonderingsgevallen de uitvoering van voornemens, zooals levering aan hui9 te zullen opschorten totdat do Staten over de in deze aan te nemen gedragslijn zullen hebben kunnen be slissen. Als men nu in aanmerking neemt, dat dus in de gemeenten, die haar 25-jarige contracten vervingen door ö-jarigo contracten, geen levering aan huis zal plaats hebben, verder dat. zoodanige levering in de gemeenten met 25-jarige contracton praktisch eerst na afloop van Jio 25 jaar mogelijk zal zijn, en ten slotte dat er buiten deze twee groepen van gemeenten slechts zeer éukölé gemeenten overblijven, dan mag inderdaad nu wel worden gezegd, dat er van een nieuwen koers bij bet P. E. N. in dit opzicht feitelijk nagenoeg geen sprake meer zal kunnen zijn. Het bleek wel, dat Hoorn inder daad een uitzonderingsgeval geldt: de gemeente wecscht niet langer het plaatselijk net te huren van het P.E.N., het P.E.N. zegt daartegenover, welnu, hls ik met den strop blijf zitten, lever ik 11 niet langer stroom clan ik daartoe gehouden ben. Dat geldt een strijd in een zuiver plaatselijk geval, waarover buitenstaanders, zon der alle bijzonderheden te kennen, niet kunnen oor- deelen. EEN POGING TOT ROOFMOORD. Men schrijft uit Gendt aan de „Geld.41: Bij den 84-jarigen K. Driessen te Huihuizen kw&fh voo/ eenigen tijd op bezoek een familielid met nog oen kennis, een zekeren W., uit Duitsehland. Zater dagavond laat kwam weer bezoek, nu echter de ken nis alléén en hij werd weer gastvrij opgenomen. Zondagmorgen hoorden de huren hulpgeroep in de woning van Driesseri. Onmiddellijk ging men de woning binnen en toen vond men den ouden man bewusteloos met een gapende wonde in het hoofd, zoodat 'dadelijk geestelijke en geneeskundige hulp werd ingeroepen. Toen Driessen weer bij kennis kwam, vertelde hij, dat W. hem had willen worgen, doch hij had nog de kracht gehad om hulp te roe pen, waarna W. hem mot, een of ander vooi-werp een diepe wonde in hot hoofd geslagen had en toen db vlucht nam. In'het bed waarop W. den nacht had doorgebracht, werd' later een bijl gevonden, De po- I litie in Doornenburg arresteerde den dader aan het veor te Pannerderi. Aan de politie bekende bij den oudien man -bewusteloos te hebben willen slaan, om l hom daarna te kunnen berooven. - CALLANTSOOG. Zondag 17 December J.1. werd door het fanfarekorps ,Callanl3oog", gevestigd to Callantsoog, directeur de hoer P. Polderman, met medewerkingvan de redcrij- kerkskamer „Nieuw Leven" alhier, in het hotel „Duin- zich" oen uitvoering gegeven voor kunstlievende leden, donateurs en genoodiguen. Ondanks het slechte weer, I was de zaal tamelijk goed bezet, j De heer S. Koogcr heet namens het bestuur van bet (fanfarekorps de aanwezigen welkom. Spreker zegt, dat jhet hem meevalt, dat de zaal nog zoo goed bezet is. I De heer Kooger had dit in verband met het slechte weer niet verwacht. Spreker zegt dat men al iets over tijd is en geeft nu de leiding aan den heer Polderman. Het programma liep vlot van stapel. Enkele stukjes muziek mogen nog wel eens gerepeteerd worden, doch over het algemeen was het ten gehoore gebrachte zeer §oed, en na afloop van ieder stukje bewees een applaus, at het publick zeer tevreden was. liet tooneelstukje, opgevoerd door de rederijkerskamer alhier en getiteld: „Die Majoor of inkwartiering bij mobilisatie,T werd zeer goed gespeeld. Uitbundig werd door het publiek om dit stuk gelachen en een krachtig applaus beloonde den spelers voor hun moeite. De pauzen werden opgeluisterd door pianomuziek van don heer K. Polderman, ook zijn zusje en broertic gaven oonigo stukjes ten beste, hetgeen door het publiek zcér aardig werd gevonden. Na afloop van het programma nam de heer Kooger het woord. Spreker betuigde, namens het bestuur van het fanfarekorps, dank aan den heer P. Polderman voor do leiding. Voorts bedankte de heer Kooger de Rede rijkerskamer voor hun spel en Mevr. Van Tekelenburg voor het gebruik van m»/ zaal. Een bai besloot dc.-.eu gezeliigen avond. Aanstaande Zondag w» x\\ dezelfde uitvoering bij* den hoer S. Kos gegeven; -«e hopen, dat. het Nveor dan iets beter zal zijn. Men kan wel verwachten, dat het fanfarekorps ook hier niet voor stoelen en banken zal 'spelen. SCHAGERBRUG. De afdeeling Zijpe en Omstreken van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw vergaderde Woens dag 20 dezer ten lokale van den heer J. Broer al hier. Er waren 12 leden present toen voorzitter, de heer K. Kant, de vergadering opende. De secretaris, de heer A. Brak, las da notulen,- die worden goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat in de plaats van den heer Nagelhout de heer C. van der Sluijs is benoemd tot lid van de commissie van toezicht op den landbouw- cursus te St. Maartensbrug. Ged. Staten hebben goedgekeurd de vaste benoe ming van den heer Olie als leeraar van den land- bonweursus en wel vanaf 1906. in verband met het vaststellen van zijn pensioengrondslag. Voor kennisgeving wordt aangenomen een schrij ven van de heeren Polak en Elte over een samen gesteld administratiesysteem. Naar aanleiding van het ingekomen verslag der algemeene vergadering van de Hollandsche Maat schappij, merkt de heer W. Jimmink Hz. op, dat hoewel de vergadering te Alkmaar werd gehouden, dus dichtbij, unze afdeeling niet vertegenwoordigd was. Voor een groote afdeeling als de onze lijkt dat spr. toch gewenscht. Geantwoord wordt, dat deze vergadering gehoudeft werd op den dag, waarop hier de verloting plaats had. Alge vaardigde en plaatsvervanger waren daar door verhinderd, de beschrijvingsbrief vermeldde weinig belangrijks, maar het zal in het vervolg goed zijn een plaatsvervanger te benoemen, die niets met de ienloonsfcllmg en verloting te maken heeft. De rekening der verloting en van het concours is door de, heeren Brak en Rezelman nagezien en. ge adviseerd wordt, tot goedkeuring. Het voordeelig sal do der verloting was f 181.87, dat van het concours f 226.92^, tezamen f 408.79/^. Het nadeelig saldo van de tentoonstelling was f 194.54, zoodat een totaal ba tig saldo van f 214.25 werd verkregen. Voorzitter merkt op, dat ondanks den grooten toe loop van menschen de tentoonstelling een-groot na deelig saldo opleverde en in de vergadering werd de vraag geopperd, of wellicht vorhooging van de be schikbaar te stellen prijzen hierin verbétering zou den kunnen brengen. Het aantal betalende bezoe kers van de tentoonstelling was 832, dat van de fees telijkheden 1500. De rekeningen werden goedgekeurd. Aan den heer Aarsen, berijder van het spring paard van den heer Jimmink, werd f 10 toegestaan In de plaats van de aftredende bestuursleden, niet herkiesbaar, de heeren K. Kant en K. Winkel, wer den gekozen de heeren P. Vries en W. Jimmink Hz. De heer W. Nieman, penningmeester, werd her kozen Besloten werd', in 1923 wederom een; tentoonstel* ling en loterij te houden. In bespreking kwam daar bij de entreeheffing voor tentoonstelling en con cours, waarbij de billijkheid naar voren werd ge bracht b.v. na half twee geen entree meer te heffen voor het tentoonstellingsterrein. Door den heer W. Jimmink werden inlichtingen gevraagd over de opheffing van de markt, waarop door den secretaris werd geantwoord, wijzende op de formaliteiten en kosten die aan de handhaving der markt waren verbonden, in verband; met de nieuwe wet op d!e markten. Verder bracht de heer Jimmink ter sprake de bord jes op de bruggen, aangevende de maxim. asbelasting De landbouwers konden daar, met bet oog op de stoomkassen, last mee hebben. Do secretaris lichtte toe, dat bet polderbestuur deze maatregel' uit voorzorg had getroffen. Het was niet verboden om met zwaardere vrachten over de bruggen te gaan, maar dan was de eventueele scha* de niet voor rekening van den polder. Nadat het, aantal uit te geven loten weer was be paald op 12000, de waarde van dien hoofdprijs op ten hoogste f 800, werden nog enkele huishoudelijke za ken besproken, waarna sluiting volgde. Trekking van 500 manmens ten overstaan van Notaris A G. Mulié. Woensdag 20 December 1922. Prg» van ƒ1000 3074 663$ 400 4838 18744 200 3943 4657 l1884 15659 100 66 4912 7190 11234 20315 Prfysen van Wo (eigen «eld.i 29 2763 4737 7233 9618 12656 14591 16497 18630 33 70 4841 98 50 12707 14620 16551 78 37 2851 45 7313 97 79 63 9018811 241 52 91 25 9713 12876 14701 95 21 323 2998 4044 90 38 83 21 16627 24 36 3005 47 7446 9851 12932 46 34 18914 60 43 98 84 55 40 66 59 58, 65 65 5063 93 84 8414803 65 98 70 78 5156 7537 990613141 12 6719046 440 97 52 1 56 42 60 38 77 80 502 3156 79 79 67 62 42 84 91 23 75 5417 9410043 88 73 16742 19154 618 3207 65 7694 10115 13227 14905 76 62 90 27 5592 7772 18 58 28 16800 19226 707 44 5665 7410208 13314 31 67 4o 38 53 87 7870 72 35 80 16913 48 71 77 5703 7914 10300 53 15074 24 19356 76 3352 8 8000 2913475 15134 48 61 803 3406 96 20 38 81 67 61 90 29 37 5824 39 861355215259 17107 93 007 40 28 981043813611 61 1319537 36 3595 53 8147 71 29 82 35 59 46 3660 78 8231 10516 7515352 47 64 51 60 5920 76 10666 13721 5817232 91 65 78 25 834610761 32 97 4519617 1009 88 97 55 68 431544017332 82 40 - 01 6007 8429 10837 51 48 60 19707 45 99 6161 59 86 53 78 77 20 1112 9734 86 96 98 8915551 96 41 M3 44 6225 85431095613824 56 17442 56 81 48 26 8211037 56 67 17602 61 1313 67 6316 863211141 70 15621 17730 19809 1495 3852 21 4811212 83 15704 49 20046 1555 73 39 591140713914 33 5120144 1600 92 0443 870911515 14008 5817866 59 72 3905 51 24 66 4515802 73 66 77 61 6570 43 82 94 K) 88 80 1714 84 6612 5311638 97 45 9120323 2007 4005 4! 8812 89 14136 95 17969 20403 54 22 6723 2711776 14226 98 86 64 2106 24 30 6711836 31 15915 18053 20501 30 28 79 8919 40 32 64 89 22 45 €2 0812 49 89 5916047 18185 55 90 41W 48 9159 12013 14317 55 18228 77 98 64 64 9213 23 22 65 75 20665 2208 67 6902 91 79 52 94 77 68 15 99 60 933012124 9616212 1835120716 36 4200 88 85 45 14433 1418406 69 2308 18 96 9411 12240 35 20 83 86 32 4312 7022 5512331. 57 29 94 88 43 4427 7139 7612401* 67 7918508 20816 2487 4512 46 9506 20 80 16378 12 20920 2544 67 89 34 39 141o0 16423 29 37 2695 4609 94 4512563 86 7. 18600 45 82 VERXOOPING. Uitslag der verkooping te Schagen ten overstaan van Notaris C. L. v. d. Bergh. Burgerwoonhuis, waarin 2 woningen, mét schuur, erf en tuin aan den Lagedijk, groot 9.56 aren, eigen- "dom: van de erven van wijlen den heer J. Slruijf. Kooper de hee rA van Twuijver alhier, voor IE 1965. BUITENGEWOON CONCERT „HELDER'S MAN NENKOOR", JOH. H. NELISSEN. Wij1 laten hieronder eenige uittreksels volgen uit reccn- cics van bovengenoemd Mannenkoor, dat op 28 Dec. a.s. in het Theater Royal alhier een cpncert zal geven, waarbij de directie tevens als solist heeft geëngageerd de heer Joh. H. Nelissen, bariton, te Amsterdam. Over diens optreden Tc Helder op 4 April 1921 schrijft de „Held. Courant" o.m. „De heer Nelissen gaf ons vóór de pauze gelcgenheia zljn machtig geluid te bewonderen. Hij zong een aria uit de opera „Rigoletto" van Verdi, een echt bravour- iei1 succes was buitengewoon. Het verrukte publiek geraakte letterlijk in extase en smeekte om een da capo, maar tevergeefsde zanger spaarde zijn krachten liever. Na de pauze liet de heer Nelissen zich nogmaals hoo ren in een paar kleinere nummers, waarbij wij opnieuw" konden bewonderen zijn geweldig orgaan en zijn schit terende voordracht Nu was hij niet zoo goed of er volgde een „toetje", en onder eigen begeleiding aan net klavier klonk daar Hullebroeck's aardig „Marleen tje' geestig vertolkt." Over Held. Mannenkoor" schrijft do „Heldersche Courant van 13 Dec. 1920;

Schager Courant | 1922 | | pagina 1