een HUISHOUDSTER. Óverwegen. Dienstmeisje gevraagd een Sakkersknecht, DRAAGBAAR SPOOR, Net Dagmeisje Mieten te leep, Automobiel Vrijdag 29 Dec. 1922 vöór 10 JANUARI d.a.v. Dienstbode, ZOON. JACOB, Jb. Kooij Cz. o S. Kooij-Frai [j a P. A. NOTTELMAN C Q T. ZWEET f De Pachlpenningtin voor de Herv. Kerk Ie Sint Hfaarten gelieve men Ie voldoen op ten Raadhuize en de re keningen voor de Kerk, Banne en Gemeente al daar in te leveren Ned. Herv.Gemeente HAREIXKARSPEL. dal de overwegen van den Spoorweg aan de Dog- gersvaarl en aan denKoe- jras Zeedijk, (Spoorbrug) niel meer zullen worden bewaak! en afgestolen. Yoordirect gevraagd: een flinke bij DIRK RAAT, - Schagen. pl.m. 200 Meter zonder onderwijs. Daar de spreekster door ziekte was verhinderd, snapten de aanwezigen nog een aardig buitenkansje, want in haar plaats kwam de heer Klaas de Vries van Amsterdam. Daar deze zijn schooljaren aan Burgerbrug heeft doorgebracht, ont moette hij natuurlijk heel wat oude kennissen, en was er direct een gezellig contact tusschen spre ker en vergadering. Aangezien er aan Burgerbrug plannen bestaan, om een katholieke school te stichten, aangezien de ka tholieken óók waren uitgenoodigd, aangezien er vrij debat was en hier dus aan de katholieken ruim schoots gelegenheid werd geboden, hun meening óók eens te komen verdedigen, hebben zij dit blijk baar niet aangedurfd, want geen der leiders zelfs was aanwezig. En dat was voor den spreker, maar vooral voor de afwezigen, heel jammer. De hoer De Vries toch toonde op zoo'n eenvoudige ma nier het onnutte, zelfs het schadelijke aan van de beweging, die op 't oogenblik gaande is, dat de meest verstokte voorstander van bijzonder ouderwijs liier was bekeerd geworden, 'tls waar, ieder ouder heeft recht op het onderwijs, dat hij voor zijn kin deren verlangt. Maar dat is juist 't mooie van de openbare school: kinderen storen zich niet aan de godsdiensttige richting van anderen, spelen met el kaar, zonder daarover ooit te denkon en het open baar onderwijs is er juist op ingericht, om te maken, dat ieders meening geëerbiedigd wordt. Daarom is dat het onderwijs voor alle kinderen zonder on derscheid, omdat het hun de gelegenheid biedt, alle richtingen uit te gaan, die ze later willen, kiezen. De leesstof is daar vooral op ingericht, dat niemand aan- stoot kan nemen aan den inhoud der leeslessen. Dat kan men van sectarisch onderwijs niet zeggen, dat drijft de kinderen één bepaalde richting uit. En dat dit drijven geen waarborg biedt voor later, be wijst wel 't feit, dat van de bijzondere scholen lang niet altijd de beste katholieken komen. Waarom verdeeldheid te zaaien op plaatsen., waar de kin deren. zóó eensgezind met elkaar omgaan als hier? Waarom handen vol geld weggegooid, terwijl men er geen voordeel van heeft? Ja, 't onderwijs wordt natuurlijk slechter. Nu heeft Iedere leerkracht aan de O. L. school 2 leerjaren. Wordt de school ge splitst, dan zullen er twéé 2-mans schooltjes komen, waar dus iedere onderwijzer staat voor 3 of 4 klas sen. Dat is natuurlijk een achteruitgang. De ge meenteraad van Zijpe heeft de aanvraag om sub sidie verworpen. En wat is nu 't beste middel, om de school tegen te houden? Verstandig met el kaar praten en ieder vrij zijn meening te zeggen 1 Hoe dom dus van pastoor en schoolbestuur, om niet te komen! De heer De Vries raadt echter leder aan, zooveel mogelijk de voorstanders der school te overtuigen van hun ongelijk in dezen. Daalt dan het aantal kinderen tot beneden 40, dan is de kwestie uit. Maar bovendien wijst de spreker de ver gadering .op 't feit, dat, wanneer aan Burgerbrug een afdeeling van Volksonderwijs was geweest, het waarschijnlijk met de plannen nooit zoo ver was gekomen. En zonder cenige moeite werd dan ook een afdeeling opgericht, waartoe staande de ver gadering, reeds 17 personen toetraden. De heer Raat bracht spreker hulde voor zijn duidelijk be toog. We weten allemaal wel, zei hij hoe goed de openbare school is. Maar toch heeft het ons goed gedaan, dat nog eens duidelijk te hooren uitleggen. En daarvoor dankt hij den spreker, tevens als Bur- gerbrugger jongens onder elkaar Nadat nog enkele vragen waren beantwoord en de heer Van der Ploeg spreker had (Jank gezegd voor alles, wat hij voor' onze openbaro school had gedaan, word de verga dering gesloten.. NOORDSCHARWOUDE. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. de Vries, thans onderwijzer te Vel zen, slaagde te Amsterdam voor het examen Handelskennis. LANGENDIJK. Voor de kolvers aan den Langendijk is er met het Kerstfeest gelegenheid tot amusement, oefening en krachtmeting. In de kolfbaan van den heer Vis wordt een driodaagsche kolfwedstrijd gehouden, op 24, 25 en 20 December. De prijzen zullen, bestaan in kunst voorwerpen, of naar verkiezing in contanten. Ver wacht wordt, dat ook vele kolvers van. buiten den Langendijk aan deze wedstrijden zuilen deelnemen. NOORDSCHARWOUDE. Dat do vooruitzichten voor den zuurkool-Inmaak nog niet schitterend zijn, blijkt wol hieruit, dat de ztiurkoolfttbriek „De Nederlanden" te Noordschar- woude, als koolborgplaats is ingericht, terwijl het kantoor als .woonhuis is verhuurd. Wol jammer, dat zoo'n kolossaal gebouw tot dit doeleinde moet wor den gebruikt, terwijl anders velen er werk. in zou den vinden. LANGENDIJK. De werkloosheid neemt in de verschillende ge meenten toe. Was er tot voor korten tijd! bijna nie mand zonder werk, thans zijn er reeds verscheidene die in deze droeve omstandigheden verkeeren. - ZUIDSCHARWOUDE. Op de schuitenmakerij van den heer D. Goed wordt de eerste ijzoren motorschuit gemaakt. Dat zij door meerdere worde gevolgd. KOLHORN. De hoofdbuis der waterleiding werd alhier gelegd langs do Nieuwe en Oude Streek. Daar de buizen een meter diep moesten liggen, werd door uitgra ving en zeer ongunstig weer, de Nieuwe Streek in 'n moeras herschapen. Het postkantoor was een paar dagen geisoleerd, met schuitjes ging men hier heen. Op de Oude Streek, vlak naast de Molensloot, werd het werk bemoeilijkt door het vele water; alsook door steenmassa's. Een geheel waterbassin, een re genbak uit den tijd toen hier nog geen straat bestond. Met de bestrating is nu al weer begonnen, zoodat 't ergste is geleden. ST. MAARTEN. Ten overstaan van Notaris Vrijburg! had Woensdag alhier veiling plaats als volgt: lo. ten verzoeke van mej. wed. R. Zwaan: dubbel woonhuis, raet toebehooren, groot 21.53 Aren, koo- per de heer Anth. Blok, te St. Maarten, voor f2200: 2o. ten verzoeke van de heeren Stuurman: woon huis en bouwland, alles opgehouden. NOORDSCHARWOUDE. Do gymnastiekvereenigingeh „Hercules" en „Hy- giea" gaven Woensdagavond een prachtig geslaagde uitvoering in de kolfbaan van den hoer Jac. Bakker. Het uitgebreide programma gaf veel variatie en alle nummers worden blijkens 't. krachtig applaus zeer ten genoegen van de bezoekers ten tooneele gebracht. Het geheol was een mooie gezellige avond, waarvan door een groot aantal bezoekers gebruik gemaakt werd. BREEZAND. Woensdag 20 December hield de IJsvereeniging „Vooruit" een ledenvergadering in het lokaal van den heer D. Zon. De voorzitter, de heer J. Buisman, opende de vergadering en sprak zijn leedwezen er over uit, dat de opkomst niet grooter was. Daarna las de secretaris, de heer D. Zon, de no tulen, die onveranderd worden goedgekeurd. De penningmeester! de heer F. Blaauboer, deed vervolgens rekening en verantwoording;. Het bleek dat de ontvangsten hebben bedragen f 197.59 i/i, de uitgaven beliepen f 164.25, er is olzoo een saldo van f 34.34^. Het blijkt evenwel, dat er nog een en an der betaald zal moeten worden. De bescheiden wor den nagezien door de heeren C. Boerman en P- Visser cn volkomen in orde bevonden. Aan dé orde komt thans bestuursverkiezing. Vol gens rooster moeten aftreden de heeren F. Blaau- boer en J. Hoep. Beide aftredenden worden herko zen met algemeene stemmen op één na. Laatstge noemde neemt zijn benoeming aan, de heer F. Blaauboer wenscht echter niet weer in aanmerking te komen, waarom een nieuwe vrije stemming moet plaats hebben. De heer N. H. Onderwater wordt met bijna algemeene stemmen gekomen en zal bericht daarvan ontvangen. De secretaris maakt zijn excuses dat door zijn toe doen eenige leden niet ter vergadering konden zijn. Hij heeft n.1. per abuis bij het schrijven der convo caties een oudere ledenlijst gebruikt. Als nieuw secretaris meent hij echter, dat dit hem niet al te euvel mag geduid worden. Het uurloon wordt bepaald op f0.30 per uur Propagandakaarten zullen aan niet-leden worden gezonden. De voorzitter brengt, na de rondvraag, die niets oplovert, dank aan den afgetreden penningmeester voor het vele, da thij in het belang der vereeniging heeft gedaan cn sluit daarop de vergadering. TE SCHIERMONNIKOOG GEEN GEVAAR TE DUCHTEN. Men schrijft uit Schiermonnikoog: Bij al de flaters die het „Leven" maakt kan er weder- om een zeer grooto worden bijgevoegd, n.1. „het artikel Over het eiland Schiermonnikoog". Het gehecle artikel' over het eiland is van a tot z fantasie van den /„Leven"-redacteur. V De verontwaardiging op het eiland is algemeen. Aan den West- en Oostkant neemt het eiland steeds toe; alleen de duin voor het Strandhotef heeft van de zee te lijden cn zulks wordt veroorzaakt doordat de j stroom die over de zandbank loopt een uitweg zoekt Van gevaar is in 't geheel geen sprake. 'Dit voorjaar worden zelfs aan den Badweg twee nieuwe villa's ge- j bouwcL Behalve dat de berichten geheel en al op onwaarheid berusten veroorzaken ze ook onrust in de families, die betrekkingen op het eiland hebben. BREEZAND. Vergadering van Oudleerltngsa van Tuinlwuw- I cursus in bet lokaal van den heer -Jb. Borst. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer S. Spigt, opent de heer Jellema de vergadering, heet de aanwezigen' welkom en hoopt, dat do besprekingen vruchtbaar mogen sijjL i De secretaris, de heer C. Schilderman, leest daarop de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd, met dank voor de uitvoerige weergave. Besproken worden thans de resultaten, na behan deling van pootgoed met een sublimaatoplossing. De heer Jellema wijst er daarbij op, dat aublimaatwas se.hing alleen helpt tegen uitwendige ziekten, als rhizoctonia, b.v., maar niet tegen krul of krinkel. Evenmin wanneer men land heeft dat al besmet is. Uit de mededeelingen blijkt, dat men goede resulta ten bereikt heeft. De heer Jellema merkt nog -op, dat de laatste Jaren wat de ziekte betreft, zeer gunstig zijn geweest, even als aan den Langendijk bv. met betrekking tot da kool. Had men daar langen tijd last van de beruchte draaihartighcid, in den laatsten tijd1 komt die ziekte heel.emaal niet voor. Krinkel is te bestrijden door se lectie. Men dient dus te streven naar het verkrijgen van gezond pootgoed. Het bestuur deelt mee, dat een verlengstuk voor den sproeier is aangekocht, omdat de hoogste takken van vruchtboomen anders niet te bereiken waren. Naar aanleiding van een vraag, door een der leden gedaan, deelt de heer Jellema mede, dat carboleum alleen helpt tegen insecten, niet tegen ziekte, Even zoo Parysiet-groen, maar dit is nogal tamelijk ver giftig en dus nog al gevaarlijk, waarom het beter is uraniumgroen tegen insecten aan te wenden. Dit is minder vergiftig niet alleen, maar ook goedkoopcr. Besloten wordt, voor het volgende jaar weer gpza menlijk carboleum aan te koopen, De prijs is 30 gul den per vat van 100 kilo. Besloten wordt, proeven to nomen mot Monopool, Kampioen, on Excellent. Na rondvraag, die niets op levert, volgt sluiting. HOOG WATER. Uit Zevenaar, 21 Doe. De Rijn en do IJsej vertoonen plotseling een zeer snellen was, die heden 'slerk toeneemt. De uiterwaarden zullen spoedig blank DE AANKLACHT TEGEN TROELSTRA. Amsterdam, 20 Dcc. .Naar wij vernemen, heeft hef iO. M. in verband met de tegen uur. Troelstra inge diende klacht ter zake van hel door hem vcrscheureu (en medenemen der snippers) van een in het bezit vau twee brandverzekeringsmaatschappijeu zijnd polisafcchritt dat door mr. T. ter inzage was gevraagd en waaromtrent jhot vermoeden was gerezen, dat het niet gelijkluidend jwas met de origiueele polis, besloten geen vervolging in te stellen. MOORDAANSLAG. In de Nieuwe Krirn bij Coevorden js in den nacht van Zaterdag op Zondag een poging tot moord .gepleegd. Een jonge man, die verloofd is met een. meisje, aldaar 'woonachtig, roed toen hij per fiets huiswaarts wilde koeren, te water doordat hel vondertje, waar hij over heon moest om op den straatweg te komen, was open gedraaid. Hiervan wordt een medeminnaar van den jongeman verdacht. De jongeman, die te water ge raakte. kon zich zelf redden en bleef ongedeerd. De poli tie stelde ©en onderzoek jn in heeft den dader gear resteerd. Hij heeft bekend den vonder moedwillig «opengezet te hebben en toen de wielrijder te water lag, »gctracht to hebben hem piet een stok van den wal al te houden. BURGERBRUG. Hedenmorgen brandde alhier het jjocrenplaalsje, be woond door den heer Joh. Molenaar, gelegen naast den molen af. Persoonlijke narukken Kwamen daarbij niet voor, terwijl men er in Klaagde hot vee to rodden. De oorzaak van don brand is onl>akend. Niettegenstaande den stevigea wind, bleef de braad tot genoemd per ceel beperkt WAARSCHUWING TEGEN VALUTA-KWAKZAL VERS. Van Duitsch-medlsche zijde wordt r-r op gewezen dat sedert eenigen tijd het aantall „Ambulatorien un- tor Specialartlicher Seite" n.1. rondtrekkende inrich tingen onder leiding van zgn. specialisten op medisch gebied in plaatsen aan de Duitsch-Nederiandsche grens zeer toeneemt. Deze ambulante instituten staan echter onder leiding van. meerendeels beroepskwak- zalrers of wel candidaten in de medicijnen, die 61 elke opleiding missen óf niet in het bezit zijn van een bewijs dat zij het staats-examen hebben afge legd! en dus nog elke practische ervaring missen Zij maken in de plaatselijke kranten een markt- schreeuwerige reclame, waarin sprake is van gene zing in den kortst mogelijken tijd van alle verou derde ziekten, speciaal acute en chronische geslachts ziekten, De behandeling zal geschieden „volgens 'n geheel nieuwe natuurgeneeswijze" en dan nog wel in een tot nog toe niet bereikt kort tijdsverloop. In de advertentie wordt er vooral de nadruk opge legd dat Hollanders tegen Duitsche tarieven worden behandeld en bovendien wordt beloofd, dat het ho norarium zal worden terugbetaald dndien de behan deling zonder gevolg blijft. Deze kwakzalvers wor den dan ook door de Hollanders uit de grensplaat sen zeer druk bezocht. In den laatsten tijd vindt men in de Duitsche dag bladen ook meermalen advertenties, waarbij Duitsche artsen worden verzocht naar Holland te komen, ten einde daar de leiding op zich te nemen van „Natur- heill-Ambulatorien". Volgens de Duitsche wet kan zeer streng tegen deze „Ambulaiorien", die een ge vaar vormen voor de volksgezondheid opgetreden worden. Tegen deze valuta-kwakzalverijl kan dan ook niet ernstig genoeg gewaarschuwd worden. MOND- EN KLAUWZEER. Te Lonneker is in den stal van een veehandelaai mond- en klauwzeer geconstateerd. ALKMAAR. 19 Dec. B. en W. stellen den Raad voor hun college te machtigen den Minister van Landbouw Nijverheid en Handel a.i. ontheffing te verzoeken van de verplichting om het marktterrein gedurende den markttijd geheel af te scheiden van den open baren weg, zulks op grond van de omstandigheid dat het marktterrein wordt doorsneden door een straat, de Houttilstraat, welke voor het verkeer ge opend moet blijven. Dit zou de noodzakelijkheid mee brengen de markt in twee deel en te splitsen met twee afzonderlijke ingangen. Hierdoor zou dus dubbel per soneel noodig zijn, waarvoor de kosten voor de vee markt voor de gemeente zeer hoog zouden worden. LOOS ALARM. Men meldt uit Arnhem aan het Hdbld.: 1 Zaterdag j.1. werd een luitenant van het achtste regiment infanterie, die zonder geldige reden lan ger dan twee dagen van 'zijn regiment afwezig was gebleven, door de marechaussee gearresteerd en over straat naar de kazerne overgebracht. Hij zal zich deswege voor den krijgsraad hebben te verantwoor- don. I Dit geval heeft in geen enkel opzicht iets uit te staan met het bericht, in eenige bladen opgenomen omtrent vorduistering van stukken uit liet regimonts- archief. Dit bericht is volkomen onjuist. Mogelijk is, dat tot de publicatie aanleiding gaf het volgende: Onlangs is door de politie aangehouden een sol daat, die uit de Menno van Cohoorn-kazerne te Arn hem rijwielen had verduisterd. De gearresteerde heeft bij die gelegenheid een fantastisch verhaal ge daan. Er zouden door een sergeant, werkzaam op het regimentsarchief, zes verzegelde enveloppen en een rol zijn gestolen. De gearresteerde beweerde, dat hij daartoe voor dien sergeant de sleutels van het archief uit het waschlokaal hoeft gehaald. Ter zake is een onderzoek ingesteld, maar van het geheel bleek absoluut niets juist. Er worden geenerlei stuk ken van het archief vermist en er zijn nooit geze gelde enveloppen onz. aanwezig geweest Oolc is nim mer een sergeant op het arebief-bupau werkzaam geweest. Alles berust op de fantasie van den gear resteerden soldaat, die bovendien mededeelde, dat de hiet-bestaande sergeant de stukken aan een com munist verkocht zou hebben. Welke reden de ge arresteerde beeft, om dit verhaaJ te doen, is abso luut onduidelijk. In ieder geval is er niets va.n waar. EEN NALATIG GEMEENTE-ONTVANGER. Uit Katwijk, 20 Dec. In de heden gehouden zit ting van den gemeenteraad kreeg men een herha ling van het debat over de wijze waarop de ge meenteontvanger zijn taak heelt vervuld, die ver zuimde in 1918 en 1919 de belasting te innen, terwijl de belastingschuldigen thans niet meer in staat zijn den achterstalligen aanslag te betalen. In de vorige vergadering was besloten dat B. en W. dezen ambtenaar een berisping zouden toedie nen. Thans kwam een motie ter tafel van dr. De Ruiter Zijlker. waAria de raad als zijn oerdeel uitsprak, dat de gemefccreontvanger verplicht ia het financieel na deel dat de gemeente door diens nalatigheid, lijdt, to vergoeden. De voorzitter stelde voor, deze motie niet In be handeling te nemen, omdat de zaak afgedaan was. De raad besloot met op twee na algemeene stem men de motie wel te behandelen, die ton slotte mot deze wijiiging, dat do moreele verplichting om de schade te vergoeden, werd uitgesproken, werd aan genomen. ANNA PAULOWNA. Politie. Gevonden een paar klompen en ©en kinderhtfnd- schoen. inlichtingen te hekomen ter secretarie. DIRKSHORN. In het land van den heer A. Nierop alhier werkt thans een centrifugaalpomp, gedreven door oen klei ne benzine-metor. De machine' behoeft slechts enkele uren te wer ken omal het overtollige water uit te slaan, zoodat de toestand beter is dan ooit tevoren. De vrij eenvoudige installatie is geleverd door de firma Berends en Co. te Schagen. WIERINGEN. Aan den dienstplichtige Pieter Lont, van de 'lich ting 1922, is wegens persoonlijke onmisbaarheid voor den tijd van een jaar vrijstelling van dienst ver leend. WAARLAND. Dinsdagavond had alhier publieke verhuring plaats van een huis met bouw-, wei- en vetland voor den tijd van vier achteroen volgonde Jaren. Eigen dom van do R.K. Kerk alhier. Iluis, schuur en erf met wei- cn vetland, groot on geveer 4 II.A. Huurder Jb. Lichthart te Oude Niedorp voor f 950. 40 snees bouwland. Huurder P. Bruin alhier, voor f210.-. 24 snees bouwland, Huurder Jb. Groen alhier, voor f 102.75. 19 snees bouwland, huurder H. Dekker alhier voor 19850. 101 snees bouwland, gelegen in den polder Koeten burg, voor f 410. Huurder H. Houtman alhier. Totaio opbrengst per jaar f 1771.25. HEERHUGÖWAARD. Door „Burgerplicht" alhier werden als voorloopige candidaten voor de Statenverkiezing gesteld de h.b. Jac. Met, P. Trapman, D, Kooijmau en mevr. Aukes- Timmcr. Tot afgevaardigden ter federatie verga dering wer den, benoemd de h.h. P. Kostelijk en A. Mienis, voor het vorkiezingscomitó werd aangewezen do hoer T. Kostelijk. VEENHUIZEN. Wij vernemen, dat de zangvereeniging van Hoog woud alhier in Januari wederom een uitvoering denkt to geven. Waar dit gezelschap vorige maal zoo'n gunstigen indruk heeft achter gelaten, twijfe len wij niet, of vele burgers zullen zich dan naar 't lokaal van den heer J. de Beurs begeven, waar hun een genotvolle avondi wacht. WINKEL. Dinsdagavond werd ten huize van den heer Bakker een geanimeerde ledenvergadering gehouden van de Vrijz.-Dem. Kiesvoreeniging, afd. Winkol. Na be handeling van verschillende huishoudelijke zaken werden \oorioopige candidaten gstold voor de ver kiezing van a en' van de Prov. Staten, nl. mevr. Aukes-Timmer, en de heeren P. Trapman, J. Met, J. Octjer» Getracht zal worden een vooraanstaand spreker te krijgen voer een te boude® lesiag, e» daardoor leden te winnen Een geanimeerde bespreking werd gehouden over 't meervoudig otemrecht, en door verschillenden gelaakt., als zijnot niet democratisch. Daar 't ter sprake brengen van dit punt, in polders, waterschappen, boterfabrieken enz. van geen nut zou zijn, werd besloten aan de federatie der Vrijz.- Demoeratische Partij te verzoeken, te werken tot af schaffing van 't meervoudig stemrecht in water schappen, polders enz. WINKEL. Ten huize van den heer Jn. Vethman in den Groet polder, doet zich ©en geval van roodvonk voor. WINKEL. Als gevolg van het voorkomen an roodvonk onder de leerlingen der openbare lagere school in de kom der gemeente, is op geneeskundig advies het lokaal van het lo en 2e leerjaar gesloten, ©n zal ontsmet ting plaats hebben. ARRONDISS. RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van 19 Dec. 1922: N. J. Helj en J. Brouwer, ged., bedelarij, ieder 8 dagen en 4 maanden opzegging. J. Goudsblom, als voren, 3 dagen hecht ep. 1# jaar opzending. J. Mooij, Schagen, zwaar lich. letsel door schuld, f 100 boet© of 50 dagen hechtenis. K. de Ridder en K. Kikkert, Texel, ged., poging tot zware mishandeling, afpersing en bedreiging, ieder 8 maanden, gevangenisstraf. KOLHORN. De heer F. Kwantes alhier, deed met gunstig ge volg examen Boekhouden R.O. JULIANADORP. Bij <1© gehouden openbare verkooping van het woonhuis, erf* en weiland, van den heer Jb. v. der Werf, is dit opgehouden, gecombineerd, op f5450. ST. PANCRAS. De afdeeling St. Pancras van den! IJ.H.N. vergader de met 21 leden ten huize van den heer H. Gerritsen. Na opening en lezing der notulen, gaf de heer J. Kloosterboer Dz. rekening en verantwoording van zijn beheer. Ontvangen was f 161.59^, uitgegeven f 161.30. De rekening werd aldus vastgesteld1 De heer A. Schuur gaf verslag van 't verhandelde ter al gom. vergadering te Haarlem. De heeren A. Hoogland, J. Kloosterboer en A. Stam mes werden als leden van 't bestuur herkozen. Na voorlezing van den beschrijvingsbrief voor do algem. vergadering te Hoorn, werd tot afgevaardigde benoemd' -do heer A. Hoogland. Men besloot tot gerief van de leden, enz., in 't Zuid" eind oen vlet met bediening te leggen als overloop ovér 't slop, aanvankelijk voor een max. van 2 we ken en zoo noodig 2 banen, in noord- en zuid-eind elk een, aan te leggen. Na de gewone verloting van 10 stel riemen, sloot de voorz. de vergadering. Aiivtrinilien. A. DIJKSTRA •n T. DIJKSTRA-Bouma geven kennis van de geboorte van een Balk, 18 Dec. 1922. (Kebofta: /Joon van Jn. STAMMES sh A. STAMMES-Kreijger. Anna Paulowna, 17 DcC. 1922, □ocacacaïcscacacacacacaL Q Den 24sten December a.s. hopen onze geliefde Ouders Q en Grootouders n fl hunne 40-jarige Echtvereeni- f] ging te herdenken. E Hunne dankbare Kinderen, U M. SLIKICER-Kooij. f] ri H. SLIKKER r U en Kleinkinderen. k Wieringerwaard,Nieuwesluis,L December 1922. 3t=icacac3c3c3c3caci3ac3c □cacaacacadcaacacaat: u Den 31en Dec. hopen onze Q geliefde Ouders U en L hun 15 jarige echtyereeaiging J te herdenken. L Q Hunne dankbare Kinderen, JAN, GRÉ en JACOB. rj Hargen, Schoorl, Dec. 1922. j Receptie van 1 tot 4 uur. maaaanaaaunn dichte wagen, (conduit interienr), zeer goed merk, laken bekleeding, zorgvuldig onderhouden, door par ticulier ter overname aangeboden. Er. o. A 652, Boekh. HERMS. COS- TER Zoon, Alkmaar. DE BESTUREN. De Kerkeraad maakt bekend dat ZONDAG 24 DECEMBER a s., na afloop der Godsdienstoefening tot 12 uur HERSTEMMING zal worden gehouden voor één lid van het Kiescollege, tusschen de Heeren C. Bregman en S. J. de Vries. De Kerkeraad'voornoemd, Ds. OTERDOOM, Consulent. C. BRAK, Ouderling. JAN OOTJERSJz.. Nd.Scharwoude Burgemeester en Wethouders van Helder, brengen ter algemeene kennis, Bij deze overwegen zullen waar- >chuwingsborden worden geplaatst )estaande uit een in zwart- witte deuren geschilderde paal, hoog ongeveer 2.75 M. met aan hetboven- •inde twee elkaar kruisende bor- len, lang 1.30 M. en breed 0.15 M. .vaarop onderscheidenlijk|vermeld itaat, „Onbewaakte Overweg" en ,Let op de treinen". Bovendien vordt des nachts een roode re- lector aan den paal der borden «angebracht aan den va* den spoorweg afgekeerde zijde. Helder, 19 December 1922. Met Februari wordt bij K. ROG GEVEEN, een net Groote wasch buitenshuis, geheel huiselijk verkeer. Loon i 5 p. week. GEVRAAGD: GEVRAAGD: niet beneden 16 jaar. D. LEEUWRIK, Broodbakker, Twisk. TE KOOP: spoor met 2 KIPKARREN. Brieven franco letter D, Hulp postkantoor Breezand N.H. icvraagd bij H. J. ROGGE- /EEN, Loet, Schagen. P. J. VISSCHER, Wieringerwaard.

Schager Courant | 1922 | | pagina 3