Onze Rookworst DIRK RAAT - SCHAGEN, zeldzaam makke KET, een flink persoon A. KLOPPER&Zonen Coop. Boerenleenbank Hoofd Eau do Cologne. Natte Huishoudster Marktberichten. f 1.10 per pond VRAAGT ZE UWEN LEVERANCIER, doch eischt hel lood]e. DIRK RAAT - SCHAGER Schagen. Spaar-, Voorschot- en Loop. RekeningboeKjes, Geparfumeerde twee nieuwe Vletaken, Bedrogen HYPOTHEKEN, L. F. Th. KOELMAN, op beide wijzen. Wïnterbespuiting met carbolineum is tegen vele soorten werkzaam, volkomen afdoend, o.a. tegen de kruisbessenmijt en tegen die, welke de pok- kickte van dc peer veroorzaakt. Wintervlinder-, en andere vlindereieren worden even eens gedood, waarschijnlijk zal men echter een 10 pct- oplossiiig gebruiken moeten. Bessenspruitvreter en beasenspanrups of harlekijn over winteren als jonge rups op het ouae hout cn worden met een 8 «pet-opiossing afdoende bestreden. Wordt vervolgd. De controleur bij den planten- ziektenkundigen dienst te Hoornu K. VAN KEULEN. Belanghebbenden maak ik nog attent op de^ brochure Plantenziekten, die veel in Noord-Hollana voorkomen: Aardappelziekten, enz. WARMENHUIZEN, 23 December 1922. Roode kool 1 1.55. Gele kool I 0.75 0.95. Dcon- scho witte kool f 1.35. Uien 1 1.10 a t 2.10. Nep E 1.00. Poen f 1.40. Blauwe aardappelen f 2.10. Uitschot roode kooi f 0.95 a f 1.60. Uitschot gele kool f 0.50. Aanvoer: 3110 Kg. roode kool, 3300 Kg. gele kool, 8400 Kg. Decnsche witte koo„ 4825 Kg. uien, 200 Kg. nop, 1000 Kg. peen, 500 Kg. aardappelen. SU i I wv GESLAAGD. J. Keesmam Jr., leerling van den heer C. W. Dec- nik alhier, legde met gunstig gevolg examen af voor de Middelbare Technische School te Amsterdam. ROOIE HANS. Maandag len Kerstdag gaf het Ensemble. Solser en Hesse in de tooneelzaal van den heer L. ZNvaag een opvoering van Rooie Hans, een Amsterdamsche schots in 5 bedrijven van Dirk Janse.. Wij hebben in een onzer vorige nummers reeds eenige mededeelingen omtrent dit stuk geplaatst, zoodat wij ditmaal kort kunnen zijn. De goede belof ten in die gunstige beoordeelingen gegeven, zijn vol komen bewaarheid. In zijn genre is deze schets aan trekkelijk en onderhoudend en het spel was heel goed, zoodat de voorstelling volkomen slaagde. KERSTFEESTVIERINGEN. Met Kerstmis wordt ook in onze gemeente sinds eenige jaren met de kinderen van Zondagsscholen Kerstfeest gevierd. Eersten Kerstdag had dit plaats ln de Ned Herv. Kerk voor de kinderen van de Zondagsschool van Ds. Van Dijk; Tweeden Kerstdag in de zaal van den heer L. Zwaag voor de kinderen van de Zondags school van Ds. Boeke. Als steeds blijven zulke kinder feesten rondom den versierden Kerstboom een aan trekkelijk gezicht. Blij en opgewekt zijn de kleinen, blij om wat zij krijgen, opgewekt om hun. feestelijk bijeenzijn, 't was als telken jaren eenige oogenblik- ken van genieten» ook voor de ouderen die aanwezig waren. Dit jaar was er voor het eerst ook Kerst feestviering in onze bioscoop. Ook daar een Kerstboom en veel kinderen, zoodat ook hier alles uitstekend slaagde. KANTKLOSSEN. Wij maken onze lezeressen- nog eens attent op de tentoonstelling van kloskant, die Vrijdag a.s. van 1 tot G uur in hotel Igesz wordt gehguden. Niot alleen zullen er verschillendo patronen en afgewerkte inzendingen te bewonderen zijn, ook zul len eenige dames zitten klossen. Hot lijkt, ons vcror dames die van handwerken hou den, een prachtgelegcnheid om met dit werk kennis te maken. Gemengd Nieuws. 0 HET NOODWEER. Do cycloonachtige depressie, die Donderdag boven den Atlantiscenh Oceaan word waargenomen, be reikte Vrijdagavond Noord-Iorland. Een zeer lage ba rometerstand1 en ruw weeiv volgden. Het Kanaal van Bristol' en een deel dor Britsche eilanden werden ge teisterd door stormvlagen), die soms een snelheid van 60 mijl per uur bereikten. BOSCHNEGERS. Laatst hobbqn wij al overgenomen uit de Nieuwe Rotterdamscho Courant, het een en ander meege deeld over de Boschnegers. Dezelfde correspondent der N.R.Crt. vertelt alsnu er o.a. het volgende over: Laurens, een katholiek gedoopte boschneger, die een jonge man van invloed is in een kleinen bosch- iicgirstam, welke tijdelijk zijn verblijf heeft pek izen dicht bij Albina, aan" de breede Marowijne, had ons een dansavond beloofd. Drie gulden was niet ge noeg, had hij echter verklaard; de daarbij noodige tractatie was tegenwoordig zoo duur, dat hot onder vijf gulden niet ging. Wij maakten geen bezwaar, Dien zelfden avond nog moest het feest plauts heb ben. Wij waren gewaarschuwd, niet te veel te verwach ten. Men zeide ons dat de boschnegers wol dansten, ter eere van bezoekers, maar niet erg van harte, Liofst lieten zij de kinderen maar wat vertoonen en nooit was er de hartstocht bij, die hun doodendan- sen, acht dagen na het overlijden van een lid van den stam, tot diep in den morgen, ja, soms dagen lang. doet voortduren. Hun dansen is eentonig en onbegrijpelijk voor de bakra's (blanken) als het fatsoenlijk is, had men jas vorder verteld. Maar we wilden in ieder geval toch zien. Wij hebben gezien: een openbaring van choreti- sche volkskunst. Katholicisme en aangewaaide be schaving verdwenen. Afrikaansche overlevering, een cultuur, die niet ontstaan kan zijn onder weggeloo- pen slaven in de bosschen van Suriname, zóó ver edeld en zóó diep van inhoud, ontwaakte. Iedere bewoging bij den dans was geschoolde en beschaafde traditie, met liefde en ijver onderhouden. Puur „heider.sch", jnaar zinrijk en hoofsch ook, waren de dansen. Den Europeeschen toeschouwer verging de lust, te vergelijken bij hetgeen men ia zijn wereld dansen noemt.... Toen wij in het dorp kwamen, zaten de negers roeds in een kring. Een groote stormlantaarn aan een boomtak verlichtte flauw het pleintje tusschen do met pinablad gedekte hutten; en kloino oliepitjes in een kling op den grond rondstaande, wierpen een onzeker schijnsel op de zwarte, glimmende lijven, en op de trommelslagers voor het accompagnement bij den dans. De districtscommissaris van Albina, de hoer Monk, die onze leidsman was, stond blijkbaar in een goed blaadje onder de boschnegers. Een vriendelijk ge murmel begroette ons. Men had stoelen voor ons gereed gezet tegenover de „muzikanten". Drie jonge vrouwen waren de danserossen. Zij bonden zich castagnetachtige schelletjes om de en kels, bestaande uit trossen van leege notepitten, die bij iedere beweging een eigenaardig-welluidend ge klepper maakten. Ook naakte jonge mannen liepen reeds rond met deze instrumenten. De trommelslagers begonnen met Ijver hun werk. Drie trommels werden bespeeld. Vellen, ruim zoo groot als die van een kleine trom, waren gespannen over cylinders van ongeveer 60 c.M. hoogte. Twee mannen sloegen met hun vlakke handen, welke zich weldra met indrukwekkende snelbeidi bewogen; een reusachtige boschneger in het midden, striemde, als orkestleider, met een flinken twijg de middelste trom. Het gebeuk nam weldra het zweepende fhythme aan, dat den neger overal ter wereld bekoort. Maar de dansers bleven lusteloos. De drie jonge dames gi ebelden onder elkaar of 'met anderen. Laurens liep rond' cn deed eerlijk zijn best de mannen te anlmec- ren. Intusschen werden een paar kinderen gepakt door do cadans. Gehurkt 'begonnen zij te deinen, met volmaakt maatgevoel wiegelend met het 'bovenlijf en de afhangende armen. Het was aardig om te zien, maar weinig veelbelovend, na hetgeen men ons had voorspeld. Dan zwegen de trommels weer. Een tweede wervel begon. Weer wiegden do kinde ren in don kring. Nu danste Laurens maar voor. Plotseling ochtor sprong een groote neger, naakt maar met een grotesk mombakkes voor en een tro penhelm op het hoofd, als een sprinkhaan veerende, in don kring. Hij voerde een soort clownsdans uit, en wekte gejuich en gelach. Hiormode scheen het ijs gebroken. Een kwartier later hadden wij do lusteloosheid van het begin vorgeten en misschien nog een goed deel van de buitenwereld bovendien. Wij waren op geslokt door zien en hooren. Als een betoovering hing het om ons heen, wij waren als kinderen, die naar sprookjes luisterden. Fanatiek zwiepte het rhythme van de trommels, de negers roffelden met de handen als bezeten, de groote man in het midden geeselde, dans en zang scandeerend, met alle kracht en hartstochten ven zijn herculischen remp, het ge= spannen vel. De dansers zongen een beurtzang, kla gend en welluidend monotoon als de oud-Hebreeuw- sche kerkelegiën, waaraan de melodie sterk deod denken. Soms waren de liederen meer bewogen en leken zij op levendige Russische balalaikazang. De vrouwen antwoorden met eon refrein, dat telkens weer opgenomen door het koor der mannen, einde loos werd herhaald. Zij zongen niet in het neger- Engelsch de „lingua franca" der bosschen van de drie Gyanan's maar in hun eigen Djoekataal, door blanken weinig of niet gekend. Van tusschen do hoornen uit springen dan plotse ling twee of drie zwarte, naakte lichamen in den kring. Zij dansen aeftig, in hun. gebruikelijken trant die gelijkt op die aer Tsjerkessen. gehurkt, met voor over gebogen bovenlichaam. Rad bewegen de ranke beenen. Het zetten der voeten is Ingewikkeld en keurig, als bij kunstige balletdans. Iedere beweging is van bewonderenswaardige, verzorgdheid, do wer velende snelheid is technisch volkomen' behoerschi. Zij steken do hoo 'den met dreigend staroude oogen vooruit. Hot fanatisme der trommels neemt toe. Do. door de aandeinende demonon of vijanden belaagde vrouwen zingen luider en heftiger. Maar hulp komt. Van de overzijde springen dansers in den kring, fïiet do- zelfde snelle, kunstig-correcte voetbewegingen cn dezelfde dreigende gebaren. In hevig tempo veeren de tegenstanders met verre, den danspas niet sto- f nde sprongen, op elkaar toe. Hun houding en ge- atsuitdrukking zijn," zooals men wel op oude Ja- pansche houtsneden ziet van- tooneel-zwoard-vech- ters, die elkaar besluipen. De schelletjes om de en kels scandeeren, luid' klepperend, een opgow,onder rhythme. De mannen in den riug bewegen hun han den, horizontaal, met, hot vlak naar onder gestrekt, ter hoogte van borst en kin beurtelings op en neer. zwaard- of lansschermen markoerend. De belagers wijken terug, dun echter weer de verdedigers. Hun strijd is diep ernstig. Het koor zingt heftig., als in uiterste spanning. Plotseling springt, tot ontzet, eon solodanser in den kring. Prachtig wervelen zijn voeten den moei lij kén en sierlijk-snellen pas. Sorns veert hii. met wijden lichten sprong, steeds gehurkt, vooruit.'Hij zingt hartstochtelijk een refrein, in beurtzang met de vrouwen. Deze schrijden, in lang- zamen, sacralen dans, statig maar vreesachtig voor- uit. De naakte bovenlijven houden streng een rij, de armen, die vaq de gebogen bovenlichamen afhangen, zwaaien los ën rhythmisch naar beide zijden, de enkelschellen kletteren een plechtig rhyihme. Tel kens wijken de vrouwen, steeds onderling llja en af stand houdende, al» bevreesd voor een zeker punt te rug. De solist maakt, al dansend zijn bezweringsge- baren, cn zingt steeds doordringender zijn tooverrc- frein. Hij i*icht zich op, maakt snelle draaiingen, zijn bezwering wordt machtig. De belagers wijken. De zong der vrouwen verruimt, de toovenaar danst een. triomfdans. Dan zwijgen de trommel». Do solist gaat terug in zijn kring, waar allen op hem toestormen. en hem, dankend of gelukwonschond, beide handen willen drukken. De negers kennen geen rust. Eón enkele demon veert in prachtige» hurkdan9 van tusschen de hoo rnen uit to voorschijn. De zang is stormachtiger nu van rhythme. de trommels razen de cadans. Do so list uit de wereld van het booze beheerscht don kring. Do vrouwen rijen zingen dn voort, als hulpe loos redding vragend. Maar er scnijnt eon toover- kring voor hen getrokken, die zij, op vlucht naar de hunnen, niet kunnen overschrijden. Verdedigers dan sen den strljddans, maar dc booze toovenaar is machtig. De bezweerdt-r komt nu weer naar het mid den, driftig en dreigend hel. sterke banwoord in mo- motonen zang oneindig herhal end o. Do vrouwen zin gen van hun angsi. De bezweerder raast rond In heftig tempo, Maar het is of beide bovenmensche- UJke tegenstanders elkaar vermijden. Beurt om beurt dansen zij naai- voren in den kring, in hot flikke rende iicht van de oliepitten. Schemerachtig zien wij eromheen zwarte lijven, witblinkende nogeroogen, ne- gertanden, een ddt kleedingstuk, een lichte lap, de fel de trommels geesolende muzikanten. Kindertjes maken zich los uit de omstanders, wiegelen 'diepbewogen het felle rhythme mee; een pikzwart, kroezig ipiafondengeltje van ten hoogste twee jaren gaat tusschen den dans, volgt met onbeholpen maar raak- bedoelde bewegingkjes van zijn armpjes en knietjes de maat Niemand berispt, de dansers gaan om het kind. hèen. Het is een fantastisch tooneel, niet alleen door den demonischcn dans, maar pok door het decor van de plaats en de toeschouwers eromheen. Trommels en zang sleepen alles mee, ook onze gevoelens en gedachten. Als deze dans ten einde is, wordt de solist, die dc demonische rol Heeft gedanst, door de mannen, tot wie hij terugkeert, omarmd.... Wij weten, nu is de betoovering van den dans zoo groot geworden, dat de heele nacht ermee is gemoeid. ,Wij kondigen ons vertrek aan. "na ccods herhaaldelijk ook door giften, onzen dank te hebben betuigd. Maar -één dans zullen wij nog aanzien. Het is een aardig en vriendelijk slot De verschillende ryen komen allen in den kring. De zang heeft weer den stillen, elegisch momotonen klank. Als in menuet rijend en schrijdend, beurtelings op ons toedansend in hun gebogen houding brengen zij ons hoofsch en sierlijk, aen groet of hulde. Wij zifen cn hooren alles nog eens voor het "laatst, prachtige lichamen, móóie gebaren, sierlijk, lichte be weging en pas, soepefc buiging van knie en boven lijven, en dan de suggestieve zang, die, in heel erge tegenstelling tot onze liederen, die men hun heeft geleerd, goed klinkt bij hun orgaan. Zulk een ballet^ in Europa, en zulk een decor. OVERSTROOMINGEN IN BELGIg. Uit Brussel, 26 Dec. Ten gevolge van den he-, vigen regenval in de Belgische en Fransche Arden nen is de Maas bij Anseremme buiten haar oevers ge treden. Bij Dinant heeft ook de Sambre reeds een zeer hoogen stand bereikt. Tel. ERNSTIGE AARDBEVINGEN IN NTEUW-ZEE- LAND. Uit Wellington (Nieuw-Zeeland), 25 Dec. Heden middag werd hier een aanhoudenden aardschok ge voeld. Men vreest, dat er veel schade is aangericht in dg plattelandadistricten. Aan het strand te Wal- kocRoe zijn groote spleten ontstaan. Op sommige plaatsen schudden de gebouwen angstwekkend. EEN TREINONGELUK IN FRANKRIJK. Uit Saint Denis, 23 Dec. Een personentrein is hedenavond in botsing gekomen met- een locomotief. Twee personen werden gedood en 5 gewond. EEN SPOORWEGONGELUK TE KEULEN. Uit Keulen, 25 Dec. Op het station te Keulen heeft een treinbotsing plaats gehad. Tweo reizigers werden gedood en veertien gewond. BRUTALE JUWEELEN-DIEFSTAL TE NEW- YORXL Een brutale diefstal heeft hier plaats gevonden. Terwijl de straten in verband met de Kerstdrukte vol voetgangers waren, sprongen plotseling drie man nen uit een auto.Zij drukten een ruit van een ju welierswinkel in en verdwenen met 72 diamantjes ter waarde van 10.000 dollar. DE WERKDAG VAN ACHT UUR. Men meldt uit Brussel aan de N. R. Cl Het Belgische centrale industrieele comité heeft zich bezig gehouden met den acht-urigen werkdag in verband met de productie en den algemccnen economischen toestand. Het comité is tot de conclusie gekomen, dat de ondervinding van langer dan een jaar het recht geeft het volgendevast te stellen: do strenge toepassing van het aeht-uurs-bcginsel, waaraan de voornaamste bui- lenlandsche concurrenten niet onderhevig zijn, heeft tot de volgende feiten geleid: lo. ia net algemeen to «eringo productie, in hel, bijzonder wat steenkool betreft; waarvnu het noodsake- lijk gevolg isinvoer van buitonJ«acUche brandstof legen hoocc prijzen; #2o. aanhoudende uittocht van onzo gespecialiseerde arbeiders; wat door het ongeregeld gebruik van buiten- landsche werkkrachten niet goedgemaakt wordt; 3o. stijging van de productie-kosten; vermindering daardoor van de verkoop naar het buitenland en van den voorraad van buifenlandsch geld; 4o. aanhoudende depreciatie van den Belgischen frank, waardoor de duurte toeneemt BEZUINIGING IN DUITSCHLAND.. Groener, de rijksminister van spoorwegen heeft Za terdagochtend op zijn departement verschillende verte genwoordigers van het spoorwegpersoneel "ontvangen en nen bevestigd, dat het plan bestaat, in den loop van het volgende jaar het aantal beambten en arbeiders aan de spoorwegen aanmerkelijk te Verminderen. De 'vertegenwoordigers van het personeel verzochten den jninister, de betrokken organisatie- te raadplegen, al vorens let het ontslaan van beambten en arbeiders over te gaan. Do minister verzekerde, dat men niet op wille keurige wijze zou ontslaan. Voor den oorlog vraren cr ongeveer 750000 arbeiders en beambten iu dienst van dc Duitsc-he rijksspoorwo- igen. Tijdens den oorlog steeg hun aantal over het mil- ,oen en in 1919 waren er reeds .1222.000. Sinds 1920 js men echter begonnen, do door Qe deproclutie van do mark geüLschto bezuiniging bij do spoorwegen door te voeren. Sinds 1920 zijn er reeds ongeveer 100.000 beambten ontslagen. Ook bij do posterijen zal een gedeelte van het per soneel ontslag Wijgen. In 1915 telde de Dultsche post 246.000 beambten, in 1920 daarentegen 362.000. In de knuste 2 jaar zijn er nu reeds 37,000 personen bij da posterijen ontslagen, maar thans zijn br nog 79.000 beambten meer uan in 1913. Door hot invoeren van den acht-urigen werkdag en door andere sociale her vormingen zijn cr 46.000 nieuwe beambten uoodig ge weest. VERKOOPEN. Na een zeer levendig debat heeft, naar men uit Berlijn meldt, de gemeenteraad van Gcra besloten mot 25 «temmen, der communisten en socialisten te gen 22 der burgerlijke raadsleden het bronzen rui terstandbeeld van keizer Willem I af te breken en het brons onmiddellijk te verkoopen. NOG WONINGNOOD. Parijs zucht als zoovele steden onder zijn wo ningnood. Dezer dagen beeft do commissie voor goedkoop© woningen een vergaderiug gehouden, waarop aan het licht kwam, dat er, na de voltooiing van het huidige programma 9000 kleine woningen bij zullen zijn gekomen, doch dat er op het oogen- blik reeds behoefte bestaat aan 60.000. De commis sie heeft dan ook dadelijk eon nieuw plan voor 17.000 woningen in studie genomen, waarvoor zij vragen zal een leening van 450 millioen fr. uit to schrijven. Vandaag zou de commissie met den pro feet van de Seine over haar nieuwe plan overleg plegen. WEL 700 GOED. Wij hebben dezer dagen gewag gemaakt van de prijsvraag van de Ecbo de Paris naar de verdienste lijkste vrouw van Frankrijk. Dat dcnkboeld blijkt te hebben ingeslagen, zoozeor, dat Parijs voor dit jaar van zijn scboonhcidskoninginnetjes en. haar „Reine des Reins" afstand zal doen en op zoek zal gaan naar de koninginnetjos van den arbeid, naar zijn bijtje», zooe,l» men haar heeft, gedoopt. Elk van de 20 arrotidlseementon zal zhn bijtje aanwijzen, die elk een prijs krijgen van 3000 tronken. Dc koningin der bijen krijgt een prijs van 40.000 franken, baar beide hofdames van 10.000 franken. Het feest zal dus blijven maar in plaats van een hulde aan de schoonheid, die geen eigen verdienste is, aan ware verdiensten de eer brengen, die haar toekomt. GROOTE BRAND. Te Chicago heeft een brand gewoed in oen dor groote spoorwegstations, aldaar, nl. het aan Dear- bornstraat gelegen station, dat in 'den volksmond het Polkstation heet. De dienst en administratie van niet minder dan acht spoorwegmaatschappijen zijn door dezen brand zooal niet ontwricht, dan toch bemoeilijkt. MALAISE IN HET DUITSCHE TABAKSBEDRIJF. Uit Berlijn, 23 Doe. In de Dultsche tabaksnij verheid heerscht groote werkloosheid. Van de c.a. 127.000 arbeiders m de cigaretten-industrie zijn er 20.500 volkomen werkloos, Slechts 42.500 werken nog 48 uur per week, de overige 64.000, dus meer dan de helft, minder dan 48 uur, en van hen het meeren- deel zelfs meer 24 uur of nog minder in de week. Bovendien is aan 1000 chefs in deze industrie tegen 1 Jan. ontslag aangezegd. EEN PAARLSNOER IN DE GOOT. Een Londensche dame, Lady Gore, verloor dezer dagen op straat een paarlsnoer ter waardo van 3000 1 pond toen zij uit een taxi stapte. Een hulpbrievcn- bostellor heeft het kleinood gevonden in dc goot van de straat, waar het verloren werd. De gelukkige vinder heeft recht op een belooning van 300 p.st. EEN SPOORWEGONGELUK IN SPANJE. Uit Valcncia, 23 Dec. 'Bij Jativa zijn tweo trei nen in botsing gekomen. Er werdon acht personen gedood! en vorsclieidien» gewond. is voorzien van het loodje gemerkt als waarborg voor samenstelling uit zuiver kerngezond 7ar- kensvleeseh, uit eigen slagery. Ze is pikant van smaak en wordt in onze moderne machi nale inrichting volgens de strengste hygiënische eischen bereid. Heden overleed na een langdu rig ziekbed, onze lieve Vrouw en Moeder TRIJNTJE LEIJEN, geboren Haringhuizen, in den ouderdom van 58 jaren. Uit aller naam, <v LEIJEN Kzn. C. KERKMEER. B. C. KERKMEER— van J-iouien. Lutjewinkel, 25 Dec. 1922. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Tot onze dieps smart ontsliep heden na een langdurig doch ge duldig lijden, onze innig gelielde Vrouw en Moeder CATI1AR1ENA KOOIJ-Smit, in den ouderdom van ruim 41 jaren. Jb. KOOIJ Kz. KOOIJ Jbz. Bussura, 24 Dec. 1922. Tot mijn diepe smart ontsliep heden na een langdurig doch ge duldig lijden, mijn innig geliefde Schoondochter GATHAR1ENA KOQIJ-Smlt, in den ouderdom van ruim 41 jaren. Wed. K. KOOIJ—v. d. Oord. Bussum, 24 Dec. 1922. TE KOOPeen met beste Tuigen. Een best Emmerrek. A. GELDER - SCHAGEN ER BIEDT ZICH AAN: als rijknecht of iets. dergelijks. Adres letter R. Hulppostkantoor, leveren tot zeer billijke prijzen LG0D5GRACHT G9 - HELDER Voor contróle en bijschrijving van rente behooren alla uiterlijk 8 Januari a.s. bij den Kassier te worden ingeleverd De rente van voorschotten moet vóór 31 Dec. a.s. zijn voldaan. P. HOPMAN, Kassier. Een praehtmiddel tegen verdel ging van roos en onrein. Speciaal voor schoolgaande kinderen. Per flacon 35 cent. Alleen verkrijgbaar bij Gebr. Rotgans, Molenstraat C 13 SCHAGEN. TE KOOP: lang 17,5 M., breed 3.08 M. Laad vermogen 40 ton. Br. fr. bureau v.d. blad lett. R S. wordt men nog al eens. .Wendt U daarom voor het aan schaffen van een Naaimachine tot de Eerste Alkmaarsche Naai machinehandel A. HILDERING, Langestraat 44, Luttikoudorp 66, Alkmaar. Telefoon 236. Electrische reparatie-inrichting. Landbouw- en Handelscredieleo. Directeur Ziekteverzekering Mij. .West-Friesland" te Alkmaar, Spoorstraat 68, Telef. 571, twee maal bellen. Verloren Mantel, Motorpijpen, Handschoe nen en Kap, Ruigeweg tusschen Keinsmerbrug en Sint Maar tensbrug. S y.P. terug te bezorgen P. VAN EETEN, kneesweg, Anna Pau- lownapolder.' gevraagd bij één persoon. Adres: Jb. BOS, Groote Sloot Oudesluis. UIT DE HAND TE KOOP: een HUillihRWOQNHUIS met BOET voor veestalling. Te bevragen bij Jb. BRUIN Sz., Molenweg, St. Maarten.

Schager Courant | 1922 | | pagina 3