Noord-Hollandsclie Bank. Safe-Loketten. „Klaasje Zsmster", Om uit trinipp. Paarden- en Varkensslagerij. een Hoeve JMENHQFF" Twee vaste Werklieden Halfwas Smidsknecht, een vast Werkman. alleenwonend persoon, een flink Werkman, een Bakkersleerling, druk bezoebt CAFÉ, UITVOEKING np Zondag 14 Januari 1923, ie Oude Niedorper Verlaat, Na afloop vrij Bal Groofe Afslag Wesl-friesche Molenstraat SCHAüEN. H.H. Veehouders! Vuerbitiien, Koolrapen, Voer- aardappelen, Wortelen, enz. TE HUUR: KOSTHUIS. een portemonnale met geld. een Bediende, smederij werd weggeslingerdde opperwachtmeee- ioi Bongaers werd door neerstortende dakpannon aan het hoofd gewond. Zijn wonden bleken niet van erh- stigen aard. VVommerson daarentegen is er zeer ern stig aan toe. zijn beenen en onderlichaam zijn geheol verschroeid; hij wordt in het Diaconessenhuis ver pleegd. De ontploffing veroorzaakte een geweldigen schok; van een werkgebouw werd het dak afgeslagen; twee militairen in het, park werden tegen een heg gewor pen In het artilloriepark ontbraken de noodige ver bandmiddelen voor hot verleonen van eerste hulp. Het slachtoffer Everaara was 45 Jaar oud, gehuwd en vader van drie kindoron, BRANDSTICHTING. Du Hungsehe politie heeft te Meppel gearresteerd oen 67-jarig man, die verdacht wordt van brandstichting in zijn woning aan de Ten Hovestraat 79 te Den Haag in welke woning Zondag begin van brand werd ontdekt. De aangehoudene moet reeds hebben bekend en daar bij hebben opgegeven, dat hij gehandeld had onder den druk van finaneieele omstandigheden. Naar aanleiding van deze arrestatie vernemen wy rtog: Nadat rdc vlammen gebluscht waren werd nog een vuurhaard ontdekt en wel 'in een kleerkast. Daar werden na blussching in, gevonden, een halfafgebrande kaars in oen bloempot en daarnaast nog een kaars. Diverse lappen, gedrenkt in petroleum werden eveneens in deze kloericast gevonden, benevens een mandje houtwol. Eenige aanwijzingen wekten het vermoeden dat op 4 Jan. een manspersoon in de woning was geweest. De politie wist al spoedig uit te visschen waar de man •zich meestal bevond. Rechercheurs werden naar Meppel gezonden en troffen hem daar, terwijl hij juist terug gekeerd was van een verblijf in Duitschland. Hij werd gearresteerd. Aanvankelijk was hij zeer verbaasd te vernemen, dat brand in zijn,huis was uitgebroken en ontkende ten stelligste iets met de zaak uitstaande 1c hebben De vele aanwijzingen brachten hem echter al spoedig in het nauw en gisteren bekende hij de kaarsen in de kast neergezet ie nebben en ze te hebben aangestoken. Dat deze kasjrsen tot Zondag, dat is drie dagen «ebrand hebben aleer ze de omliggende doeken aanstaken, is te verklaren uit het feit dat de heer B. tot dit doel zware orgelkaarsen van 4 c.M. middellijn heeft aange wend. Iedere kaars was pl.m. 15 c.M. lang. De aangehoudene was vroeger in zeer goeden doen. idoch achteruitgang in zaken nebben hem ertoe geleid tot deze wanhoopsdaad te gaan. H.d.bi. verkiezing provinciale staten. Het niet plaatsen op de lijst van caiididaten voor den V.-B. van het aftredend lid G. J. van Leersum te Winkel (N.-H.), geschiedde omdat hij niet meer voor een candidatuur in aanmerking wenschte te ko men. een flesch wijni' Te Heerenveen werd bij een winkelier de lade ge licht. Bij onderzoek bleek de daderes een 14-jarig meisje te zijn, dat van het geld ojeleen flesch wijn kocht! haar kind vermoord. Uit Veenendaal, 9 Jan. De ongehuwde moeder v. cL W., is door de marechaussee te Veenendaal in arrest genomen, verdacht van haar vierde on wettig kind door verdrinking van het leven te heb ben beroofd. Het kind1 was in een kolk geworpen, waar het lijkje dan ook op haar aanwijzing werd ge vonden. Tel. oplichterij. Van justitieele zijde wordt men gewaarschuwd voor de, bij vernieuwing uit Madrid aan een aantal hier te lande gevestigde personen verzonden brie ven, waarbij aanzienlijke winsten worden voorge spiegeld aan hem, die bereid mocht worden bevon den den volgens die brieven in een gevangenis in Spanje wegens schuld gegijzelden schrijver een som gelds voor te schieten, ten einde hem in staat te stellen zijn schuld te kwijten en zij l vrijheid te her winnen. Het zjou den schrijver, van de brieven dan mogelijk 'zijn, zich in het bezit te stellen van een met beslag getroffen reiszak, in een geheime afdecling, waaraan zich een vrachtbewijs zou bevinden, hetwelk hem in staat zou stellen in het bezit te geraken van een hier te lande aan een station staand, hem toebehoo- rende reiskoffer met f500.000 aan bankbiljetten:, waarvan het derde gedeelte zou worden afgestaan aan hem, die zoo menschlievend zou zijn, de ge vraagde hulp te verleenen. Het geheele verhaal is uit de lucht gegrepen. wat is hiervan waar? Het gerucht loopt, dat een bedrag van f 1000, door M. A. van Weideren baronesse Rengers, na de vol trekking van haar huwelijk op 6 April met jhr. W. G. Groeninx van Zoelen, den burgemeester van Raai te ter hand gesteld, bestemd voor het protestantscne en r.-k. armbestuur aldaar, die besturen nooit zou heb ben bereikt. Naar men ons meldt, kan worden aan genomen, dat 'n gerechtelijk onderzoek hiernaar zal worden ingesteld. De regeering heeft ook nog geen décharge verleend van het door denzelfden overheidspersoon gevoerde beheer over de gelden van. het Fransche vluchtelin genkamp te RaaUe. noodlijdende INDUSTRI6N. Gistermiddag, had de Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid een conferentie met industrieelen uit de chemische nijverheid ter bespreking van den toestand in de verschillende onclerdeelen dier in dustrie en van do middelen, die tot verbetering zou den kunnen leiden. Voor deze bijeenkomst waren o.m. uitgenoodigd belanghebbenden bij de olie- en zeepindustrie, de 'fabricage van pharmaceutische ar tikelen, lijm en gelatine, vernis en verven, kaarsen enz. Van de zijde der industrieelen werd vrij algemeen om verlenging van den arbeidstijd gevraagd. Verder werd gewezen op den belangrijken invloed, welke de uitvoering van verschillende andere wetten op den kostprijs van het product uitoefent. Enkele fabrikan ten drongen bovendien aan op het nemen van be schermende maatregelen. woonwagens. Aan den Minister van Justitie heeft de Ned. Ver. var» Kerraisvakgenooten „Ons Belang" een adres ge richt naar aanleiding van art. 31 van de Wet op woonwagens en woonschepen, waarin den gemeente raden bevoegdheid wordt gegeven voor woonwagens bepaalde plaatsen in de gemeente (doorgaans buiten de bebouwde kom) aan te wijzen. Adressante vreest dat voor haar leden hieruit moet volgen dat zij tus- schen het schuim der maatschappij (z.g. ridders van den grooten weg, scharenslijpers, verkapte bodelaars enz., enz.), zij het dan ook tijdelijk, moeten verblij ven, hetgeen vooral voor de kinderen van kermisvak- genooten moreel nadeelig is. Adreasante dringt er bij den Minister op aan, den betrokken autoriteiten machtiging te geven, voor kermisvakgenooten, indien zij doortrekkende eenigen tijd in een gemeente moe ten verblijfhouden (buiten kermis) of gedurende den winter een andere plaats aap te wijzen, dus niet tusschen bodoelde individuen. De Ver. zal dan haar leden een uiterlijk kenteeken geven om buiten aan hun woonwagens aan te brengen, waardoor liet ge meentelijken autoriteiten mogelijk zal zijn het on derscheid te bepalen. heeren steenlossers. Te Delft hebben de steenlossers, werkzaam voor ae fa. Van Dijk Zonen, wegens een loongeschil het werk gestaakt. Gedurende de oorlogsjaren werd het joon opgevoerd tot f0.25 per duizend steenen per man, waarmede een loon te verdienen was van pl.m. f 12 per dag. h ^afrooilsorganisat*es in de bouwvakken beslo ten net loon, met ingang van dit jaar, terug te bren gen tot f 0.20 per duizencL Per dag zouden de werk lieden dan pl.m. f9.50 kunnen verdienen. Lte stakende steenlossers verlangen handhaving van het oude tarief. Frappeerend is dat van de ruim 700 werkloozen te Dein er velen zijn <üe gaarne voor het verminderde loon willen werken, doch bevreesd voor molest van do zijde der stakers, niet aan den arbeid durven gaan. breezand» Vrijdagavond 5 Jan. hield 0e Nutsvereeniglng „Vriendenkring" een vergadering met dames in het lokaal van den heer Jb. Borst. De voorzitter, de heer A. Raap Wzn., heette de aan wezigen hartelijk welkom en wenschte allen veel heil en zegen bij don aanvang van het Nieuwe jaar. De secretaris, de heer-D. Zon, las nu de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld, met, dank voor de accurate weergave. MoJ. Slot-Groouw hield daarop de lezing, waarvoor zij gokozen had „Teun de Nachtwacht", door Justus v. Maurik. Deze novelle, met gevoel voorgelezen, vor- wierf een dankbaar applaus, hetwelk eveneens te beurt viel aan do verplichte bijdrage van den heer A. Raap: „Een Standje", insgelijks van. Justus van Mau rik. Bij wijze van verrassing (het stond althans niet op het programma) werd nu een voordracht gegeven, door de gezusters Van den Derg en den heer M. van Oorschot, getiteld: „De versmade Vrijer", welk stukje blijkbaar in den smaak viel. Niet'minder was dit het geval met de beide tooneelstukjes „Iedor het zijne" en „In doodsangst", gespeeld door het Nuts- tooneelclubje, dat zich reeds meermalen heeft doen hooren. De heer J. Wiggers zong vervolgens „Ja we hebben nog wel geest", een lied gemaakt door den voorzitter, dat een daverend applaus verwierf. Veel succes hacl de heer Wiggers ook met een drie tal andere liederen, waarvan de beide laatste gege ven werden op vereerend verzoek. Daarna sloot voorzitter dezen hoogst gezelligen nuts- avond met een woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond en in het bijzonder aan de toehoorders vóór de rustige aandacht, door hen betoond. HARENKARSPEL. Het Bestuur van het onderlinge paardenfonds ver gaderde Vrijdag jl. om den omslag over het 4e kwartaal 1922 vast te stellen. Het fonds hadi een ver lies van 2 paarden, Verzekerd waren 150 paarden, terwijl do omslag word bepaald op fl per f 100 ver zekerde waarde. FLUITJE INGESLIKT. Gistermorgen had het 4-jarig dochtertje van den scht enruaker Hofhuis aan de Assen dorperstraat, te Zwolle, het ongeluk in een onbewaakt oogenblik het nior.dstuk van een fluitje in te slikken. Een ontzet tende benauwdheid was hiervan het, gevolg'. Het 10- jarig broertje, dat met het kind alleen thuis was, snelde met zijn zusje naar een dokter. Bij onderzoek door' de doktoren Fijnvandraat en Spanjaard bleek daf het. vrij groote voorwerp tot diep in de luchtpijp was gedrongen. Het kind is ter verdere behandeling naar Gruningen overgebracht. EEN TROEPJE WOESTELINGEN. Men meldt uit Ambt-IIardenberg aan de Msb.: Bij de weduwe X. te Nadewijk is door eenige bal- dadigen vreeselijk huisgehouden. Ruiten zijn stuk ge gooid, pannen van het dak geworpen en verder groo- te schade aangericht aan het huisje. De zoon werd mishandeld en hevig verwond.. Een 13-jarig ventje be liep ernstige verwondingen. Het huisje is onbewoon baar en de bewoners zijn bij de familie onderdak, ge bracht. EEN ONNAUWKEURIGHEID IffET DURE GE VOLGEN. Dezer dagen is door den civielen rechter eone be slissing genomen in het geschil tusschen de gemeente Rotterdam en de aannemersfirma Van der Velden, welke werkzaamheden verrichtte aan het Kraling- sche Plasplan. In de bestekken was een z.g. kolen- clausule opgenomen, die bepaalde, dat, als de kolen- prijs, die destijds- i 50 bedroeg per ton, zou stijgen., ook de aannemersfirma automatisch meer geld zou uitbetaald krijgen. Niemand heeft er in die dagen aan gedacht, ook in de bestekken te bepalen, dat zoo de kolen goedkooper worden, ook cle aanneemsom zou verminderen. Dit laatste heeft zich echter voor gedaan en wel in zoo beduidende mate, dat dit voor cle gemeente een verschil opleverde van f500.000. De gemeente heeft nog gepoogd dit*half millioen voor de gemeentekas te bewaren, echter zonder resultaat, daar zooals boven gezegd, de civiele rechter op grond van den letterlijken tekst der bestekken besliste ten voord'eele van de hofrokken firma. Door een kleine onnauwkeurigheid heeft de gemeente een strop van een half millioen en mag do Rotterdamsche burgerij por hoofd één gulden aan de firma Vaii der Velden betalen. DE ONVEILIGHEID IN LIMBURG. Uit Kerkrade, 7 Jan. De onveiligheid in de Zuid- Li mburgsche grensgemeenten neemt met den dag toe. In Kerkrade geschiedt sinds gisteren de over brenging van de post nciar het station Kerkrade— Roldue en terug naar het postkantoor onder geloide van militaire politie. Uit Genn ep, 8 Jan. Ook in dez-e omgeving is het allesbehalve veilig. Zondag j.1., circa 7 uur n.m.. kwamen vier Duitschers in den winkel van Rutten te SiebengewalcL Vrouw R. stond hen te woord. Zij haalden elk een revolver te voorschijn en 'bedreig den d!e vrouw daarmede. Op haar hulpgeroep kwam haar echtgenoot toegeloopen, maar ook deze werd bedreigd. R. wist een der Duitschers vast te grijpen, waarop de drie andere de vlucht namen. Terwijl R., met den Duitscher worstelde, haalde zijn vrouw eon grooten hamer, waarmede zij den indringer een slag op zijn hoofd gaf, met het gevolg, dat deze op den grond viel. Met de knieën op de borst van den Duit- sober wist vrouw R. hem in bedwang te houden, ter wijl haar man de drie anderen naliep. Een der kin deren wist in de nabijheid aan de marechaussee te telefoneercn, waarop deze binnen weinige oogenblik- ken verscheen en den Duitscher, nog stevig door vrouw R. vastgehouden, arresteerde. Hij zal worden overgebracht naar 's-Hertogen- bcsch. Tel. LANGENDIJK. In de kringen van de tuinbouwers is men heel (slecht te spreken over de houding van den tuin- j bouwconsulent te Alkmaar, den heer Hazeloop, die in zijn rapport aan den Minister omtrent den toe stand in den tuinbouw als zijn meening uitsprak, dut er geen noodtoestand bestaat. Hij verdedigt zich thans tegen de verschillende aanval Ion op hem ge daan, waaruit blijkt, dat vooral de inlichtingen, di(- de heer H. omtrent de tuinbouvvtoestanden inwon hem tot dat oordeel hebben, gebracht. Zijn licht op stekend bij Roerenleenbanken, is hem op een enkole uitzondering na, meegedeeld, dat deze Banken nog wel het noodige crediet kunnen verschaffen en dat ook daar niet van een noodtoestand werd gesproken: Wanneer dan wel van een noodtoestand moet worden gesproken, is ons niét recht duidelijk.-Het is ons bo< kond, dat bij Bot: re n 1 een ban k en de rente van op genomen gelden niet kan worden betaald; dat er bouwers zijn die al hun stapelgroeriten moeten ver- koopen, om de rente van opgenomen gelden te kun nen voldoen; dat bakkers en winkeliers e.a. bij ver schillende bouwers leveren „op de pof", dat er voor schotten worden opgenomen om rente van voorschot ten te betalen; dat huur van landerijen niet kan worden voldaan. Wij zouden kunnen voortgaan met vc-orbeelden te geven, die kunnen aantoonen, dat de ergste noodtoestand is ingetreden en dat zware zor gen de bouwers drukken. Vroeger, toen er slechte ja ren kwamen, was men optimistisch, omdat men er zeker van was, dat spoedig goede zouden volgen: thans ziet men de toekomst donker in, omdat de politieke en economische omstandigheden zoo ver ward en onzeker zijn, dat zelfs de grootste optimist niet zou vermogen duidelijk te maken, dat weldra kentering moet komen. Eiken dag weer vraagt men zich dan ook met zorg (en verbittering) af, wanneer de regoeiing eens hulp zal gaan bieden. LANGENDIJK. Niet alleen de bouwers, doch ook de vaklui kla gen steen en been. Geen wonder. Doordien de eersten zeer weinig voor hun producten maken, komt het er niet van, noodige heretellingen te laten doen, laat staan iets nieuws te maken. Timmerlieden en metse laars hebben zoo goed als niets te doen en moeten ook hun bedienden gedaan geven. Over het alge meen klagen de neringdoenden over het gering» ver tier. Als de toestanden niet spoedig verbeteren, zul len deze klachten straks nog wel erger worden: nu wordt er althans nog wat ontvangen, doch als straks de voorraad verkocht is, kunstmeststoffen moeten worden ingekocht eni., en de inkomsten enkele maanden in het geheel niet meer vloeion, dan zal do nood op het hoogst zijn gekomen en zal het er voor don middonstona nog slechtor uitzien. zuidsch arw oude. We vernomen, dat de Algemoone Vergadering van de Langendijker Groente Centrale dit jaar in onze gemeente zal worden gehouden. zuidscharwoudey De knecht van den smid W., die in St. Pancras de auto van deurwaarder H. uit Alkmaar wilde pas- seeren, gleed daarbij met zijn fiets uit, met bet ge volg, dat de knecht M. K. vrij ernstig aan hoofd en hals door de auto werd gewond. In een naburige wo ning werd hij verbonden door dr. M. van St. Pan cras, terwijl de heer H. hem per auto naar huis bracht. Op het oogenblik is zijn toestand bevredi gend. wieringerwaard. Vergadering van de Bouwvoreeniging op Maan dagavond bij den boer A. Schouten, onder uitstekende leiding ven den vice-voorzitter, doü heer J. van Ham die bij de opening zijn genoegen uitspreekt, dat aan do 2e oproeping een flink aantal leden gehoor heb ben gegeven. (16 leden waren nu present). Ook wordt hulde gebracht aan den vertrokken voorzitter, den heer Jb. Kooij Kz., voor het vele dat hij. in het belang der Bouwvereeniging heeft gedaan. De heer Zeeman, als secretaris, leest de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Van Burgemeester en Wethouders is ingekomen een afschrift van een schrijven van den Minister van Arbeid, waarbij verzocht wordt eon opgave van de namen der huurders, inkomen, aantal kinderen en hoeveel huur wordt betaald. Een tweede schrijven van B. en W., waarbij de wenschelijkheid wordt uit gesproken, een exploitatiefonds op to richten. Voorzitter zegt, dat dit een moeilijke zaak is. We betalen thans f 30 voor het onderhoud van het reser vefonds, dit zou dan f35 moeten worden. We moeten dus eer. van beiden: Met verlies, werken, waardoor we de rijksbijdrage krijgen, of zónder verlies wer ken en niet de bijdrage ontvangen. Na een breedvoerige discussie wordt besloten dat voortaan f35 zal worden gebracht voor het onder houd van het reservefonds. Volgt bespreking onbebouwd terrei.i, waaaan voor 1 Mei 1922 een bestemming had moeten worden ge geven. Dat stukje land kost gold. 't Wordt thans verhuurd voor f25 per jaar., terwijl het aan rente f 112 kost. Het is per advertentie te koop aangeboden doch liefhebbers: Nihil. Thans is er iemand die f40 huur heeft geboden. De tegenwoordige huurder wil niet meer dan f25 geven-. Besloten wordt om het verder aan het Bestuur over te laten. Punt 5 is rapport commissie nazien rekeningen. Deze commissie bestond uit de heerea D. Sleutel, J. Broed Cz. en C. R. Blaauboer. Eerstgenoemde deelt mede dat de rekeningen, zooals door de commissie werd bevonden, allen in orde waren. Dat ze niet naar genoegen van B. en W. waren, kan wel buiten be spreking blijven, doch de cijfers waren accoord; ra de nen dan ook, dat de commissie voorstelt de reke ningen, zooals ze toen voor hen lagen, goed te keu ren. Aldus besloten. De heer Van Ham deelt nog mede. dat de rekening 1920 sluitend is gemaakt op 'n bodrag van f 48290.33 met een- verlies van f 1607.961$ en die van 1921 op een bedrag van f 50630.36, met een verlies van f3969.74. In der» beginne is besloten als afschrijving 1 pet. vast te stellen, doch dit blijkt te hoog to t.'Jd, omdat do afschrijving nu hooger ie dan de aflossing. Beslo ten wordt het percentage van afschrijving nu over eenkomstig de aflossing vast te stellen. Voor het nazien der rekeningen over dit Jaar wor den als commissieleden aangewezen de heeren D. Sloutel,, H. Kok en W. Peereboom. Als punt 9 staat vermeld borgstelling Penning meester. Na enkele besproking hieromtrent wordt be sloten, dit op denzelfden voet te laten doorgaan en geon persoonlijke borgtocht daarvoor te erlangen. Volgt bespreking brandverzekering. De gebouwen zijn vorzokerd voor f37000, tegen 20 cent per mille, bij de Mij. Knegt. Door B. en W. is in overweging gogevon bij oen andero Mij. to verzekereu, omdat eon premie ad 20 cent hen zeer laag voorkomt en de Raad zich niet verantwoordelijk wil stellen voor even tueel verlies. Het bestuur dor Bouwvereeniging heeft informaties ingewonnen bij de Ver. v. Ned. Gemeen ten. Deze informaties waren gunstig. Na breedvoe rige discussie wordt besloten dat een grondig on derzoek naar do soliditeit der genoemde Mij. zal worden ingesteld en tevens bij enkele andere maat schappijen hoe hoog bij haar do premie is. Tot 31 Octobor zijn de gebouwen in iedor geval verzekerd. Hot jaarverslag, uitgebracht door den heer Zee man, wordt ondor dankzegging voor kennisgeving aangenomen. In verband hiermee vraagt de heer Kok, of er nu voldoende water in de bakken is. Voorzitter zegt, tot zijn vreugde te kunnen mee- deelen, dat nu ook bij hem de hak geheel vol is, wat nog nimmer het geval is geweest, en ook de andere bewoners hebben voldoende water. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren D. Kaan en J. Zèeman en gekozen de heer C. Rezelman in de plaats van den heer Jb. Kooij Kz., aan wiens adres nogmaals woorden van dank voor het vele, dat hij voor de vereeniging heeft gedaan, worden ge bracht. Door den heer Schouten wordt ter sprake gebracht om opnieuw machtiging te geven aan het Bestuur om dit jaar alle zaken weer naar hun goeddunken te regelen. Hierna sluiting. - dibkshorn. Maandag hield de atdeeling Dirkshorn en Omstreken van do S.D.AP. ten huize van den heer D. Bruin eea openoare vergadering. Na opening door den Voorzitter. dèD heer Rorije, werd door Mcj. Bakkerv. Rozelaar voorgedragen; Kerstmis op 't slagveld, een aandoenlijke schets. Daarna kreeg het woord de heer J. van Dok, Lid van de Provinciale Staten van Drente met het onderwerp: Naar een betere samenleving. Spreker vangt aan met de tegenwoordig in alle bladen en tijdschriften te viDden tirade, dat ten gevolge van den oorlog, ook in ons land? niet alleen een materieele, maa rook een moreele inzinking valt te constateeren. En hoe die nu te herstellen? De heele maatschappij leeft boven haar stand en I dient dus te bezuinigen, maar dan van boven of. In de 1 eerste plaats ophouden met het uitgeven van miilioenen voor het mililairisme. Verder dient tegenover de macht van het kapitaal en de trusts te worden gesteld, de georganiseerde ar beid op elk gebied. „Niet tegen den godsdienst gaan wy op'zegt sprekel uitdrukkelijk Ter afwisseling geeft nu Mej. Bakker nog een geestig gedicht ten beste: „De origineela Chineezen van Eu- 1 roP®"« De spreker vervolgt zijn causerie met een wel wat jrnank gaande vergelijking tusschen de duizenden, die i door den generaal in het vuur "worden gejaagd en de duizenden, die door de maatschappij naar het veld, naar het veen of naar de fabriek worden gezonden, j Het laatste deel van de rede van den heer van Dok was te verward om er behoorlijk verslag van te geven. Vragen werden niet gesteld, voor debat meldde zich niemand aan, dus werd de vrij goed bezochte vergade ring met de gewone plichtplegingen gesloten. Advertentiën. Door dezen betuigen wij onzen welgemeenden dank aan allen die hun hulp en deelneming ge toond hebben bij hst noodlottig sterfgeval van onze jongste lieve ling. Haar diepbedroefde Ouders, P. GROOT. J. GROOTBoet. Pettenerkluft, Zijpe, Jan. 1923. door de Tooneelver. .MOLIÈRE", in het lokaal van den heer A. Mijts Opvoering van Tooneelspel in 5 bedrijven en een voorspel, door M. SPREE. Aanvang 7Va uur. voor hen, die de uitvoering hebben tij gewoond. iesaolten Koevet 55 ct. p. p. bij 5 p. 50 ct. p. p. Vet gerookt spek 65 ct. p. p. iemalen Varkensvet 65 ct. p.p. igen gesmolten varkensvet 75 ct. p. p. Bladreuzel, tijdelijke aanbieding bij 5 p. 70 ct. p. p. Aanbevelend, gevraagd: u-gen April, in bezit van diploma van Vakschool voor kaasmakers •n tevens voor melkcontroleur. Schriftelijke sollicitaties met op gaaf van verlangd salaris in te /.enden vóór 21 Januari bij den Directeur K. Plas te Oosthuizen. ONDERORONDSCHE BRAND- EN 1NBRAAKVR1JE KLUIS jÉtifr. V4N OER STOK, KAAN 4 Go VAN DER WOLFF G0URREGH4 Zr Nieuwe Niedorp, Hoorn, Alkmaor, Tel. 1. Tel. 33, Gr. Noord. Langestr. 94, *L 867. letter O. ZITDAG: DONDERDAG ie Schagen Hölel ,de Beurs" van den heer Boontjes van 9—12 uur v.m. LOKETTEN. Wenscht U te koopen vraagt dan eerst eens prijs bij R. WAIBOER Pz.. E 43, Anna Paulowna. Donderdags in „De Beurs" of Igesz. KOtGRAS, mei 37 47 20 H A. WEI. en BOUWLAND. Adres Longestraat 84, Helder. gevraagd, goed kunnende ploe gen en melken en waarvan één vrouw als werkster behulpzaam kan zijn in de huishouding, door A. WAIBOER Hz., Lotweg, Anna Paulowna. Gevraagd, tegen 1 Febr. a.s.een met kost en inwoning en overeen te komen loon, bij J. SMIT Tz., Smid, Kreil, gem. Barsingerhorn. Gevraagd, met Maart kunnende ploegen en melken, bij C. BLAAUBOER, Anna Paulowna. Net persoon te Schagen vraagt dito Brieven bur. dezer no. 316. GEVONDEN: Tegen vergoeding der kosten -tg te bekomen bij W. KOOIJ- N Jr., Haringhuizen. teru, MA er biedt zich aan: goed met tuin- en bouwerij be kend, liefst bij weduwe of bouwer. Brieven aan R. BURGER. Hauwert. Er biedt zich aan goed kunnende melken en met f aarden omgaan, v. g. g. vz., om Mei in dienst te treden. Br. fr. aan C. BOOGERT, Lee- kermeer, gem. Wognum. Direct gevraagd: bij K. WONDER, Twisk. Gevraagd, voor direct: bij P. DEKKER Jz., Schagerbrug. Eenige kennis van het kruide- niersvak strekt tot aanbeveling. To koop: een (eerste klas marktzaak) in N.H. Te aanvaarden naar verkiezing. Fr. fr. onder No. 794, aan den Uitgever A. HOUDIJK te Hoorn.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3