Wille Confectie en Wille Slukgoederen H. SCHENE DU1ISGHUKQ en FRANKRIJK. een mooi FORNUIS, Dienstbode gevraagd. lot 5 Fsbruari SPfGIALE AAKBIEOING van alln fi Ni. Bouwland. gehuwd Kaasmaker, eeo Boerenknechtje, Grauwe Zaaierwten, Woning een flinke longen, een net Dienstmeisje, Flinke WERKSTER een vast Werkman, MARCHANT een net Meisje, Het leveren er bijvullen van Plaatselijk Nieuws K e c 1 a pi e s. Marktberichten. Dankbetuiging. RIJ WIELEN. tegen ZEER VOOKDEELIGE PRIJZEN. Verschillende RESTANTEN in Nachthemden, Dag hemden, Pantalons, Lakens en Sloopen tegen buitengewoon lage prijzen. geschiedt door ons tegei uiterst bllii|ke conditiën. N.V. Zuivelfabriek „DE HOOP" lluitsch Meisje (18 jaar), te huur gevraagd in Schagen, voorzien van een knecht. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN TANK SCHIP. Uit Tampico, 20 Jan. Ten gevolge van oen ont ploffing aan boord van het tankschip „San Leonar- do" van de Mexican Eagle Oil Comp., dat ""-geladen wa» met 30.000 vaten petroleum en gemeerd lag aan een laadplaats aan dien beneden-loop van de Panuco- rivier, worden 10 personen vermist, terwijl er 22 ge wond werden. De brand die op de ontploffing volgde, bedreigde een tijdlang de raffinaderij en de tanks, toebehoo- rende aan de Mexican Eagle, de Koninklijke en do Shell. UITGAVE PAPIEREN GELD. Volgens oen bericht uit Helsingfor» heeft de iiit- glfte van papieren gold door do sovjetregeering het astronomisch cijfer bereikt van twee quatrillioen roebel. \2.ooo.ooo.ooo.ooo.ooo.ooo.ooo.ooo) HET BRITSCHE KONINGSPAAR NAAR ROME. Do Londonsche correspondont der Msb. meldt: Eon buitengewoon nieuws, dat ik oonige dngon goloden onder belofte van geheimhouding In hoogo katholieke kringen, vernomen hob, is thans tot do pers doorgedrongen. Het is de „Evenlng Standard" die heden hot volgende bericht publiceert: Er wordt gezegd, dat de datum van hot huwolijk van den hertog van York afhangt van ©en hoogst belangrijk bezoek, hetwelk 't Britsche koningspaar in de lento- zal afleggen. Van gezaghebbende zijde wordt nu omtrent dit officieel bezoek medegedeeld, dat. bet koninklijke echtpaar waarschijnlijk in do eerste helft van April ;nnar Rome gaat. Zoover mijn herinneringen gaan is j nog nooit een dergelijk officieel bezoek door eenlgen Britschen souverein aan Italië gebracht, »ind» dat j koninkrijk werd gesticht. Juist daarom is de aangelegenheid van 't grootste belang, niet alleen vóór de verhouding tusschen Italië en Groot-Britanniö, maar ook voor de Britsche relaties mot het Vaticaan, waar sinds eenige jaron een Britsche missie geaccrediteerd is bij het Pause lijk hof. De koning van Engeland zal voor het eerst Z. H. den Paus gaan bezoeken. De laatste Britsche prins van koninklijken bloede die naar Rome ging, was de- historische Stuart-pre- tendent, prins Charles Edward, do bekende „bonnie prineei Charlie" uit alle Schotsche balladen en. legen den. Dezo, evonals zijn broeder, kardinaal van Yobk, leefde en stierf te Rome. liet bezoek van het Britsche vorstenpaar bij den Heiligen Vader zal niet het minst beteekenisvolle punt van deze merkwaardige Roomsche reis zijn, durven wij wel voorspellen. vliegongeluk met doodelijken afloop. Aneta seint d.d. 25 Jan. uit Batavia: Kapt. Giel^ is mot een Vickers amphibie, bij' het vliegveld te Kali Djati neergestort en dood opgenomen. Het toestel is vernield. Kapt. Giol wo« pas kort. bij dx vliegdlenist en nog niet vertrouwd met het Vickertftoastek BIJ het lan den Is het. toestel in oen. bocht geslipt, het. kwam te gen boomtakken en. sloeg togen den grond. Kap. Giel werd op slag gedood. De toestand in het industriegebied is zeer ver scherpt, doordat de tegenstellingen tusschen de be- zettingsautoriteiten on de bevolking scherper tot uiting beginnen te komen. Volgens inlichtingen uit Franse-hen bron zal de nieuwe douanogrene op zijn laatst 1 Februari in werking treden. De duurte neemt door do steeds grooter wordende schanrschta snel toe, zoodat loonsverhoogingen, die den eonen dag worden gegeven, den volgenden dag reods door de duurte zijn achterhaald. De neiging t,oi volhouden houdt overal aan, doch met het oog op den toenemenden nood gaan or toch ook vele stem. men op, die van xnooning zijn, dat van Berlijn uit pogingen moeten worden gedaan om tot een verge lijk to komen, temeer daar door de te verwachten douanegreng de moeilijkheden voor handel en. indu strie en daarmedo voor de geheel© bevolking tot in het oneindige zullon zullen toenemen. In de buurt van Hagen is een Fransch-e transport trein op loege goederenwagens gereden, waardoor de machines on de eerste wagon geheel vernield werden. Iets dergelijks gebeurdq in Ratingen bij Dusseldorf. Indien men de berichten uit het Ruhrgebied mag gelooven, dan is de douanogrens reeds getrokken, in hot zuiden over Waldorf-Lünon naar Dormund-IIör- de-Vorhalle. Het bedrijf op het station Dortinunt is gisteravond stopgezet. Men verwacht heden de be zetting van Ilagon, Do Franschon on Belgen maken or geen geheim van, dat zij niet alleon de spoorwe gen, maar ook allo andore toovoerwogen van het Ruhrgebied zullon bezetten. Geen kolon of andore goederen zullen voortaan per spoor of in vracht auto's -over de nieuw getrokkon grens worden gela ten. Hot land zal hermetisch van die buitenwerold worden afgesloten. lutusschen gaan do Franschon bij do bezetting van hel spoorwegverkeer consequent to werk. In het ge heel zouden hiervoor tot nu -toe -ongeveer 4000 man zijn gemobiliseerd, zooals spoorwegbeambten, machi nisten, stokers e.d. Voor een deel wachten zij nog in Dusseldorf tot ze aan het werk zullen worden gezet, voor een ander dool zijn ze reeds in het Ruhrgebied werkzaam. Niettegenstaande allo voorzorgsmaatre gelen zijn echter reeds dadolijk den eersten dag te Duseldorf, waar allo- Duitsche spoorwegbeambten en -arbeiders in slaking waren gegaan, drie ontspo ringen voorgekomen. Nieuwe ongevallen acht men onvermijdelijk. Duitschland heeft van do mijnon in Yorkshire meer dan 70.000 ton Steenkolen besteld voor verscheping in Febr. en Maart naar Hamburg, Bremen en Ein den. Naar verluidt, is Stinnes de kooper van deze Engelsche kolen. De prijzen worden niet bekend ge maakt, maar naar het heet, varieeren zij naar ge lang van den datum van verscheping. De onderhan delingen over deze transactie werden stipt geheim gehouden. Uit Milaan wordt gemeld, dat 60.000 Italiaansche arbeidors uit het Ruhrgebied zijn teruggekeerd, die door de bezetting werkloos zijn geworden. De R. K. arbeidersbond te Rome waarschuwt'de Italiaansche arbeiders tegen Fransche voorstellen om naar het Ruhrgebied te gaan. De Berlijnsche correspondent van het Hbld. telefo neerde gisteravond uit Essen: „Uit zeer betrouwbare bron verneem ik dat van Duitsche zijde het voornemen bestaat, het over- groote deel der inzameling, die het Duitsche volk op het oogenblik houdt, in guldens te beleggen en te bestemmen voor den aankoop van Nederlandsche le vensmiddelen voor het Rurhgebied. Reeds zijn in de afgeloopen week groote hoeveelheden Nederland sche levensmiddelen door Duitschland opgekocht en naar het Rurhgebied gezonden. Omtrent een Belgisch-Duitsch incident te Emme rik kunnen we, na ingewonnen informaties, het vol gende mededeelen, aldus het Hdbld.: In de haven van Emmerik bevonden zich gisteren twee booten van elk 500 ton, geladen met steenkool. Deze booten werden door de Belgen opgeëischt en om aan hun eisch kracht bij te zetten verscheen in de haven een Belgische boot, bewapend met twee kanonnen en vier machinegeweren. De kapitein van de eene kolenboot voldeed terstpnd aan het bevel en stoomde naar den anderen oever, waar hij gevangen werd genomen. De kapitein van de andere boot ech ter betwistte het recht der Belgen. Juist toen dit schip aan de Belgische boot vastgekoppeld was om te worden meegenomen, verscheen een compagnie rijksweer uit VVesel, waarvan de commandant den Belgen meedeelde in opdracht zijnor rogeoring het wegvooren der kolen mot allo ten dienste staande middelen te zullen verhinderen. Hij beval don Bel gen de haven te verlaten, daar bij anders tot gevan genneming zou overgaan. De Belgen trokken toen voor do Duitsche overmacht terug. Ten einde herha- ling te vermijden, wordt de haven van Emmerik thans door Duitsche soldaten streng "bewaakt. De door de Bcigon medegenomen boot is door hen bewa pend, ten einde te voorkomen, dat do Duitsche troe pen. deze weer zullen terughalen. De Belgische com mandant, verklaarde in opdracht, zijner regeering te hebben gehandeld en thans natter© instructies af te wachten. Do militaire omsingeling van hot Roergebied door de Franschen en Delgen heeft gistor baar beslag ge kregen, maar tot dusverre noch tot afsluiting, noch tot instelling van een douane-grens geleid. Het verkeer staat voorshands slechts daar stil, waar het Duitsche spoorwegpersoneel het heeft stopgezet, n.1. aan don Westkant, om het binnendringen van nieuwe militaire transporten en het uitgaan van ko- lentransporten te verhinderen. Zoodoende zijn de troepenbewegingen in hoofdzaak op do gewone ver keerswegen aangewezen. Op 31 stations staat het bedrijf geheel stil. De Franschen onderhouden slechts op enkele trajecten met korte treinen ean spaarzaam verkeer. Soldaten met geladen geweren rijden in die treinen mee. Het Duitsche spoorwegpersoneel rijdt d« bezette stations met vollen stoom voorbij. Onder de talrijke ontspoorde treinen, die door Fransch personeel werden gereden, is ook ds salon- trein van Coste, den president van de ingenieura- commissie. In het vervoer van poststukkon is groote vertra ging ingetreden. De correspondent der N.R.Ct. te Frankfort aan de Mftin meldt: Ingevolge oogenhlikkelijk persoonlijk optreden den Nederlandechen consul-generaal te Frankfort aan de Main, den heer A. M. Marckx, worden de Rijn schepen onder Nederlandsche vlag niet moer gehin derd; on wordt de persoonlijke vrijheid van het Neder landsche scheepspersoneel geëerbiedigd. De staking bij de spoorwegen op den linker Rijn oever, die tot nog toe partieel was, is vanmiddag al gemeen geworden. Volgens de bladen is het Duitsche spoorwegperso neel er in geslaagd om bijna alle locomotieven en een groot deel der kolentransportwagens in het onbezette gebied t,e brengen, zoodat do Franschen, afgezien -Va:) uile andere moeilijkheden, au ook nog zien moeten, waar vandaan zij locomotieven voor het spoorweg verkeer moeten krijgen. De ring la ook vandaag nog niet gesloten. Den gelieelen dag gingen er ilog kolen naar het. onbezette Duitschland, terwijl de Franschen nog steeds niets gekregen hebben. Een draadloos bericht uit Berlijn deelt mee, dat tc Trier een Duitsch arbeider zonder eenige aanleiding door een Marokkaansch soldaat werd1 doodgeschoten. De opwinding der bevolkiug is zeor groot. Do toestand is verscherpt. Het Duitsche Roodo Kruis in Charlottenburg hooft voor do hulpverleening in het Ruhrgebied voorloopig honderd mlllioen Mark gegeven, die in do eerste plaats voor het verschaffen van melk "aan kleine kin deren gebruikt moeton worden. Do Pruisische minister van Volkswelvaart heeft 50 roillioen mark beschikbaar gestold voor de leniging van den meest dringenden nood in het Ruhrgebied. RAAD SCHAGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Beha gen op Donderdag 1 Februari 1923, des namiddags kwart voor zeven. Punten van behandeling,: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel bezoldiging Keurmeester Marktvee. 3. Voorstel tot het instellen van een Paardenmarkt. 4. Voorstel bepaling gaaprijs. 5. Voorstel tot aankoop van waiter van den Polder Schagen. 0. Vaststelling 6e Suppletoire begroeting 1922. 7. Voorstel met betrekking tot don reinigingsdienst. 8. Voorstel werkverschaffing begrf&fplaatH. 9. Vaststelling 3e navorderingskohier Hoofd. Omsl. 10. Reclame's Hoofd. Omslag on Hondenbelasting. Schagen, 29 Januari 1923. Do Burgemeester, J. CORNELISSEN. OVERPLAATSING- De heer C. van Mook, beambte bij do Nederland sche Spoorwegen, standplaats Schagen, wordt als zoodanig overgeplaatst naar Wierirgorwaard. BAL'MASQUé. De heer A. C. Staps, van Alkmaar, leider van een danscursus alhier, had tegen Zaterdagavond in hot Theater Royal een bal-masqué geannonceerd. Dat, was voor veel Jongen in Schagen, een groote attractie, nooit als een goed bal-masqué in onze ge meente nog had plaats gehad. Toen het dan ook Zaterdagavond het uur van aanvang naderde, wan het voor den ingang van hot Theater Royal druk on zwoel. Het zag er zwart van do belangstellende kij kers en de auto's tuften at en aan om de deelne- mers, de gemaskerden to brengen ITot belangstellend gekijk buiten kreeg echter wol zijn hoogtepunt toen eindelijk eert vrachtauto arrl- veorde waarop een hoele menagerie. Wij zijn ook later binnen even een kijkje wezen nemen, en het was daar een kleurig en druk gedoe! De zaal, aardig versierd, met een paar leuke "„snoepwinkels" in de boeken geplaatst, bood een zeer aantrekkelijk beeld. Minstens oen paar honderd gemaskerd'en warrelden in hun verschillende tooisel druk dooreen en de opgewekte muziek verhoogde de levendigheid niet weinig. Het was recht geani meerd, en de algemeene indruk, die wij kregen, was: dat zoowel wat costumeering als gezelligheid betreft men hier spreken kan van een volkomen welslagen. Een tombola, het uitloven van prijzen voor de mooi ste costumes brachten nog meer aantrekkelijkheid •en wij; schrijven niet te veel, als wiji de meening uiten: dat dit niet het laatste bal-masqué in onze ge meente is geweest. st a atspen sionneerin g. Zaterdag gaf in Cérès onze afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering een gezellige propaganda- avond: De avonden van onze Staatspensionneeringsafdee- ling zijn nogal populair on dat heeft op het bezoek steeds een goeden invloed. En daarom was deson danks die concurrentie van een bal-masqué, dat vele hoofden reeds sinds dagen had bezig gehouden, toch het bezoek nog zeer bevredigend. En ook ditmaal is het bestuur bij uitstek geslaagd haar getrouwe bezoekers een avond van goede pro paganda en tevens een genoegelijk bijeenzijn te be zorgen. De bijeenkomst werd geopend door den voorzit ter der afdeeling, den heer Jb. de Vries, die bij ge brek aan een „spreker", zijn openingswoord wat deed uitdijen en in een uitstekend betoog het beginsel Staatspensioen verdedigde. Medegewerkt werd op dezen avond door de Scha- ger Orkestvereeniging en de Zangvereeniging „Ex celsior", respectievelijk onder directie der hoeren Jansen en Van Weelde. Goede en pittige muziek aantrekkelijke liederen, zij brachten een prettige stemming bij het dankbaar gehoor. Propaganda en amusement waren vereenigd in het tot slot gegeven tooneelpsel in 3. bedrijven: .Bui ten de Wet', van D. Brouwer. Dit tooneelstuk werd gespeeld door eenige leden van „Excelsior" on het mag gezegd worden, dat zij het hierboven genoemde dubuele doel met al hun krachten hebben gediend en met succes. Het was een bijzonder aangename avond. verkocht. Het stuk bouwgrond, aan het eind van de Dorpen on in eigendom toebehoorend aan den beer J. R. Vlaming, is verkocht aan don heer G. Koning al hier. DIK TROM. Zondagmiddag werd door het Tooneelgezelscbap Hot' Voetlicht, opgevoerd: „Dik Trom", bewerkt naar het zoo bekende en geliefde jongensboek.. Als dat niet trekt, trekt niemendal, dachten wij. De jeugd is dol op Dik Trom, dus was het te ver wachten dat er druk bezoek zou zijn. Welnu, dat was ook zoo, er waren heel wat klei nen en ook grooten in de zaal van den heer Zwang. En of er genoten is? HeerlijkI wat hebben do Jon gens en meisje» gelachen en zich geamuseerd mot de dolle avonturen van Dik Trom. liet was eon prachtige middag, zoo'n aantal van die gezichtjes vol .glundere vroolijkheid is op zich zelf reeds eon genot om te zion. baron von habernik8. Zondagavond in hot lokaal van don hoer L. Zwaag ging „Baron von üarbemiks", eon klucht in drie be drijven. Er^waren niet veel menschen on dat was zeer jam mer, want die er waren hebben zich zonder uitzon dering tranen gelachen. Het is oon dolle opeenstape ling van allerlei onmogelijk.beden, die tot de malste situaties brengt.. Het, is een echte klucht maar vol levendigheid en niet nl te grove leut. En gespeeld -zoonls thans het geval was, kan het niet anders of het moet inslaan. Werkelijk, al do medespelers, zij verdienen hulde voor hun zoo pittig en geestig spel. Wat hebben we gelachen I Een flacon Foster's Maagpillen bevat oen maand fjezondheid voor een familie. Zij *ijn eon uitstekend axeermiddel, en boteren .maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijsvertering, een beslagen tong. schele hoofd pijn, en verstopping. Foster's Mangpillen dienon in elk huis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig vorsuikorde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. ALKMAAR, 29 Januari 1923. Spruiten f 1,10 a f 7. Roode kooi f 1.20 t 3.10. Gol« kool t 1.10 u f 1.30. Wortelen f 1.50 a f 1.60. Uien f 1.30 f 2.10. Appelen f4 f9. Peren f 3 a t 13. Witlof, la soort t 24 a f 34. Idem, 2e soort f 12 h f 10, alleB per 100 Kg. ALKMAAR, 27 Jan. 1923. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 39 paarden f 75-—f 375, 1 veulen f 75, 10 koeien cn ossen f 225—f 450, 20 'nuchtere kalveren f 12—f 80, 105 vette schapen f 30 tot f 50, vei varken f 160, 11 magere varkens f 40—f 52, 07 biggen, 10 w. i 22—f 57, bokken en geiten f 4—f 16. Boter; hoogste markt f 1.40; middel markt f 1.35; laagste markt f 1.30. Aanvoer 041 kop. Eieren I 7—19. WARMENHUIZEN, 27 Jan. 1923. Roode kool f 0.95 a f 2.20. Gele kool f 0.80 a f 1.25. Deensche witte kool f 1.10 o f 1.60. Uien t 1.60 a f 1.80. Drielingen f 0.60 a f 0.80. Net) f 1.50. Peen f 1.25 8 f 1.30. Blauwe aördappelen f2.40. Uitschot roode kool f 0.80 a f 1.95. Uitschot gele kool f 0.75 a f 0.85. Uitschot witte kool f 1 a f 1.25. Aanvoer: 37325 Kg. mode kool, 18760 Kg. gclo kool, 8950 Kg. witte kool, 10975 Kg. uien, 50 Kg. nep, 4500 Kg. peen, 1050 Kg. aardappelen. WARMEN HUIZEN, 29 Jan. 1923. Roode kool f 1 a f 1.80. Gele kool f 0.75 a f 1.05. Deensche witte kool 1 0.95 a f 1. Uien f 1.40 a f 1.80. Drielingen f 0.00 a f 0.80.' Peen f 1.35. Blauwe aard appelen f 2.20. Uitschot roodo kool f 0.75 a f 1.85. Uitschot gclo kool i 0.75 a f 1.05. Uitschot witte kool 0.00 a f p.70. Aunvoor25085 Kg. roode koof, 0235 Kg. gele kool, 4730 Kg. "witte kool, 8965 K{£< uien. 1000 Kg. peen, 300 Kg. aardappelen. NOORDERMARK1BOND, Noord-Schurwoudo. 29 Jan. (Grove uien f 1.80 a f 2.20. Drielingen f 1.20 a f 1.30. Peen f 1.10 a f 1.30. Roode koo\ f 1.30 a f 2.50. Doorschot f 1 a f 1.90. Gele kool f 0.50 a f 1.30. Doorschot f 0.40 a f 1. Deensche witte f 1.20 a f 2. Doorschot f 0.90 a f 1.90, alles por 100 Kg. Aanvoer 29 Jan.: 300 Kg. aardappelen, 16300 Kg. uien, 13500 Kg. poen, 76825 Kg. roode kool, 64525 kg. gele kool, 74650 Kg, Deensche witte, 180 Kg. sprultkool', 250 stuks bloemkool. LANGEDIJKER GROENTEVEILING, Br. op L. 29 Jan. '23. Bloemkool, le soort, reuzen f 8.60 a f 13.10. Roode kool, lc soort f 1.30 a f 2.20. Idem, 2e soort f 0.70 a f 1.20. Gele kool, lc soort f 1.10 aif 1.70. Idem, 2o soort f 0.60 a 1. Deensche witte kool, le soort 1.20 a 2.10. Idem, 2o soort f 0.70 a f 1.10. Uien, drielingen f 0.90 a 1. 'Uien. le soort f 1.40 a 1.90. Losse worteleuT 1.30 a f 1.40, alles por 100 Kg. Aanvoer: 1243 st. bloemkool, 83400 Kg. roode kool, 65600 Kg. witte kooi, 108300 Kg. gele kool, 12006 Kg. losse wortelen, 9825 Kg. uien. alkmaar, 29 Jan. 1923. 25 Koeien en ossen f 175—f 450; 5 vette kalveren 100!-—C 150, per Ned. pond f 1.50f 1.90 14 nuch tere kalveren f 14»f 28; 5 vette schapen f 38—f 49; '135. vette varkens, p. Ned. pond f 0.9ü~f 0.96. amsterdamsche veemarkt. AMSTERDAM, 29 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd380 vette koeien le kw. 1.20 f 1.30, geringe aanvoer: 2e kw. f 110 f 1.26, handei "lui; 3e kw. f 0.8O f 0.90, handel lui; 80 melk- 'en kalÜkoeien f 350 f 500, 40 vette en graskalvoren 2e kw. f f; f 1.10 .'k? 'kw. f .0.90 f 0.95, grnsknlveroh f 80 f 100 per stuk; 55 nuchtere kalveren f 16 f 20 per stuk; 77 schapen 7 4** f 55 por stuk; 437 vette varkens I Hollandsche le kw. v 1.125—f 1.15 idem 2e en 3b kw. f 1.03 f 1.12, 'Ovcrzccseho en Geld. le kw. 11.14 'tot f 1.16, 2o kw. 1.02 1.08. A Uverletilü'n Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Heer MEIJERT MAARS, wedr. van N.eltfe Mosterd, In den ouderdom van bijnaH2jaar. Uit aller naam, S. DB JONG. T. DE JONG-Maars. Wierlngen, S8 Januari 1923. De teraarde-bestelling zal plaats hebben op Woensdag 31 Januari a.s des n.m,2uur te Hippolytushoef. Aan allen, die blijken van be. langstelling hebben betoond, tij dens de ziekte en bij het over lijden van onze gelielde Vrouw en Moeder, Behuwd- en Groot moeder, betuig ik ook namens mijn Kinderen, mijn hartclijken en oprechten dank. Jn. VAN DHR OORD Ca. en Kinderen. Dirkshom, 29 Januari 1923. spreekt VANAVOND 8 uur lokaal Igesz te SCHAGEN. Niemand verzulme dezen mooten avond. Allen daarheen I Deuitdeelingslijst in het faillisse ment van J. DE WIT Az., Land bouwer te Zijpe, is nedergelegd icr Griffidn der .ArrondLsemeuts- rechtbank te Alkmaar en van het Kantongerecht te Sohagen, om aldaar gedurende 10 dagen ter kostelooze inzage van de schuld- eischers te liggen. Amsterdam, 30 Januari 1923. De Curator, Mr. A. PRINS, Heerengracht 596. Door de overgroote vraag naar Rijwielen in geheel Noord-Hol land, kan KOOIJ niet ieder ter stond met een goedkoop gemon teerd Rijwiel bedienen. Is besloten om a.s. Donderdag de Rijwielen ongemonteerd aai. te bieden voor verlaagde prijzen. Elk kwantum rijwielen kan op ver langen op nummer af gemonteerd worden en binnen 3 wekengelever d beneden elke concurrentie. Twin tig merken in voorraad met terug traprem, en garantie, vanaf 39 tot 63 gld. Let op het adres P KOOIJ. ÜEIL0. TERSTOND GEVRAAGD: bij S. K OSSEN te Sint Maar tensbrug. te koop: nog zoo goed als nieuw, bij C Blaauboer, Laagzijde, Schagen. p. BRUGMAN, Groetpolder. Winkel WITTE WEEK TE HUUR: Te bevragen bij Gebr. SLOTE MAKER, Schagerwaard. Aanbevelend, Molenstraat C13, Schagen, Drogist „De Nieuwe Gaper".' te DE WAAL TEXEL. Gevraagd tegen 1 Aprileen klein gezin, waarvan de vrouw genegen is in het bedrijf behulp zaam te zijn. Kaasmaker moet be kend zijn met melkonderzoek. Brieven worden ingewacht bij den directeur. gevraagd: >mstreeks 15 jaar, die kan melken )ij C. J. KLEIN, Noordburen. Wieringen. Betrekking gezocht voor Mj voorkeur op boerderij, 't liefst •uitrek Schagerbrug. Inlichtingen bij J. van der OORD schagerbrug. roeg bloeiers, £t 45 cent per kilo, 'ij D. HOOGLAND, Schager waard. omstreeks Mei, of eerder, door G. BRAS te Hoogwoud. R. NOOT Barsingerhorn GEVRAAGD: „oed kunnende melken, op klein bedrijf, bij D. O TT, plager, te Zwaag. Gevraagd, in klein gezin voor spoedige indiensttreding. Aanbiedingen bij L. MENSONI- DES, Stationsweg, Schagen. gevraagd, bij J. J. C. VERMEU LEN, Laagzijde B 46. Gevraagd, met 1 Maart: kunnende melken, bij C. BLAAU BOER Cz., Anna Paulowna.

Schager Courant | 1923 | | pagina 3