Alitntü Nieiis- Probatum- en Bato-Hijwielen Woensdag 28 Februari 1923 66ste Jiinrgaitg. No. T188. Ullgfivnrs i N.V, .li. TRAPMAN I Co., Schagen Raad Warmenhuizen. ■vsanw Binnenlandsch Nieuws. SCHA Dit blad verschijnt viermaal pa» week: Dinada®, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inaaading tofc 'b morgens 8 uur, worden Advor- tentiön nog zooveel mogelijk in het eeretuitkornond nummer goplaatat. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF. no. 20 Prlja por 3 maanden 1.85, Lobbo nummoro 0 cont, ADVB21T1ZN- TïöN van 1 tot 5 rogoio f 1.10, iodoro rogol mooE CO cont (bowijBno, inbegrepen). Grooto lottere woedon naar plaatsruimte borokend» Vergadering vi n den Raai op Maandag 26 Februa ri 1923, des middags 2 uu/f^^ Afwezig de heer Gutkêr, met kennisgeving van verhindering. Voorzitter de heer J. Burger, secretaris de heer Rijs. Na opening volgt vaststelling der notulen,na een opmerking van den heer Molenaar. Ingekomen stukken: a. De begrooting over 1923 van den keuringsdienst voor waren te Alkmaar. Voor kennisgeving aangeno men. De kosten voor 1923 worden geraamd op 19^ cent per inwoner. b. Een schrijven van het comité van, B. en W. be treffende lasten Hoogheemraadschap. Waar het comité de gemeentebesturen vertegen woordigt, wordt het adres voor kennisgeving aange nomen. c. Een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim te Warmenhuizen e.n te Schoorldam Voor kennisgeving aangenomen. Wanneer het verslag van Krabbendam Is ingeko men, zullen de drie verslagen nader worden bekend gemaakt d. Een schrijven van Ged. Staten betreffende de ge meentebegroting 1923. Voorgesteld wordt de begroo ting overeenkomstig het verzoek te wijzigen. Voorzitter zegt, dat het enkele administratieve wty- zigingen betreft. Naar aanleiding van de opmerking van Ged. Sta ten wordt wederom goedgekeurd aan den gepension- neerden gemeentewerkman, den heer Bleeker f 100 toeslag op zijn pensioen te geven. De heer Slot merkte op, dat dit punt niet op de agenda voorkwam, maar voorzitter zegt, dat het be sluit evengoed genomen kan worden. 'De wijzigingen worden verder goedgekeurd. e. Een schrijven van den heer W. Gutker, om ontslag als lid der plaatselijke schoolcommissie. Voorgesteld wordt aan het verzoek te voldoen. Aidu's wordt 'besloten. Meegedeeld wordt, dat de bevolking dezer gemeen te bedroeg op 31 Dec. jl. 1091 mannen op 1009 vrou- totaal 2100 inwoners, mitsdien, een vermerdering van 32 personen. Bij besluit van Ged. Staten van 14 Febr. jl resp. no. 118, 134 en 135 zijn goedgekeurd de verordening op de vleeschkeuring, de aanvulling der algemeene politie verordening en de verordening op de winkelsluiting. Bij besluit van Ged. Staten van 17 Jan. jl., no. 112, is goedgekeurd de gemeenschappelijks regeling be treffende, den keuringsdienst van vee en vleesch voor de gemeenten Koedijk, Warmenhuizen en Schoorl. De heer De Groot vraagt, of de winkeliers kennis geving ontvangen van die winkelsluiting. Voorzitter zegt, dat vandaag die verordening in werking treedt en opdracht is gegeven dit den win- koliers bekend te maken. In verband met het schrijven van Ged. Staten, be treffende de vaststelling om de bebouwde kom in de gemeente ter uitvoering van de verordening op de maximum snelheid, stollen B. en W. voor de om schrijving van de bebouwde kom te doen geschieden zooals Ged. Siaten dit wenschen en de verordening opnieuw vast te stellen. Blijkens het schrijven van Ged. Staten kan van Krabbendam niet gesproken worden over ?en be bouwde kom, terwijl to Schoorldam en te Warmon- huizen de bebouwde kommen niot zoo uitgestrekt worden aangegeven als de Raad had besloten. De heer Slot acht het zeer wcnachelijk ie Krab bendam een maximum snelheid vast te stellen, een .gedeelte is nog vrij dicht bebouwd. Voorzitter zegt, dat het nog wel een# is te preboe- ren voor een gedeelte, maar spr. betwijfelt of Ged. Staten er op in zullen gaan. B. cn W. wilden zoo gauw mogelijk de verordening ien vastgesteld en verwachten weinig resultaat bij Ged. Staten. De heer Slot blijft het vaststellen van een maxi mum snelheid te Krabbendam bepleiten en wil Krab bendam niet opofferen. Voorzitter zegt, dat dit laatste ook niet de bedoe ling van B. en W. is, maar Ged. Staten zullen er wel niet aan willen. Porsoonlijk is spr. niet tegen het idee-Slot. De heer Molenaar wil Ged. Staten wijzen op het feit, dat in het stukje te Krabbendam een school ligt. Het voorstel van B. en W. wordt ingetrokken en getracht zal worden in beperkten omvang ook te Krabbendam een maximum snelheid bepaald te krij gen. Als lid van de plaatselijke commissie van school toezicht in de vacature W. Gutker, worden aanbevo len de heeren: 1. C. v. d. Kolk, 2. J. H. ter Burg In de vacature A. Bierstoker: 1. C. Blankman, 2 J. Paarlberg. Voor de commissie tot wering van school verzuim in de vacature A. Biersteker worden aan bevolen: 1. J. Paarlberg, 2. C. Blankman. Voorzitter licht toe, dat Schoorldam nog geen ver tegenwoordiger in de plaatselijke commissie van schooltoezicht had. Benoemd worden in de le vacature C. van der Kolk, met 5 stommen, 1 stem op J. H. ter Burg, voor de 2e vacature C. Blankman, met 4 stemmen, 2 stem men op den heer J. Paarlberg. Als lid der commissie tot wering van schoolverzuim wordt gekozen de heer J. Paarlberg met algemeene stommen. Volgt benoeming van een onderwijzer. De voor dracht luidt: 1. P Mur, 2. M. A. Landman, 3. J. Kriek. Voorzien moet worden in de vacature-Vrijer tegen 1 Maart. Er waren 7 sollicitanten. De inspecteur acht te het houden van proefles noodig, doch B en W. achtten dat niet zoo noodig maar vertrouwen steeds in het advies van het hoofd der school. In verband met do overdracht van de school vond de inspecteur het wenschelijk. een tijdelijke onderwijzer te benoe men, doch ook in dezen gingen B. en W. niet met den gedachtengang van den inspecteur mee. Daarne wees de inspecteur op de wetswijziging in zake het aantal leerkrachten en na een bezoek van voorzitter aan den heer Inspecteur ging de Inspec teur tenslotte accoord met de aanbeveling. Het boven staande is oorzaak dat niet eerder tot de benoeming kon worden overgegaan. Vanmorgen evenwel kwam bericht in, dat de heer Mur te Aalsmeer benoemd is, en zich terugtrekt als sollicitant voor Warmenhui zen. B. en W. adviseeren thans tot het aanstellen fabrikanten V*v» Sunhqht e.*3 van een tijdelijk onderwijzer. De heer Molenaar gaat daarmee accoord en de heer Slot meent, dat we dat wel moeten acceptoeren. Over 2 dagen zijn we van den tegenwoordigen leer kracht af. Zou de sollicitant echter accoord gaan met een tijdelijke aansetlüng. Voorzitter meent, dat men gemakkelijker een tij delijke leerkracht kan krijgen dan een vaste. Algemeen wordt goedgevonden thans niet tot de benoeming van een onderwijzer over te gaan. Bij de rondvraag, die nu volgt, zegt de heer Swan het wenschelijk te achten, dat Voorzitter in het publiek mcdedeelingen doet over (le bestrijding der werkloosheid, omdat het publiek zich nogal met dè regeling enz. bemoeit en men daarover nogal op- en aanmerkingeif hoort. Voorzitter zegt dan dat zooals de raad weet, B. en W. zooveel mogelijk trachten de werkloozcn aan) productief werk te zetten. De werkloosheid is steeds toegenomen en op 't oogenblik zijn er 17. Begonnen is met de verbetering van de wegen door het .afdijkeq er van, eerst aan den Oudenwal en nu .is begonnen, aan den Oostwal. Ook is begonnen met ander productief werk, als het graven van slooten, tusschen het .land van Burgerlijk Armbestuur en het perceel, dat door de gemeente gekocht is, waar de nieuwe openbare school zal verrijzen. Verder zijn er werkloozen te werk gesteld bij verschillende huurders van gemeente-landerijen, bij Gebr. Zoon, Nannes, Stet, Mosch en Gebr. Molenaar. Het is zooveel mogelijk practisch verdeeld en met onder breking van enkele dagen, door vorst, is er vrij regel matig gewerkt. Ook zijn er een 5 6-tal bij de gasfabriek te werk gesteld en Voor gezamenlijke rekening van gasfabriek en gemeente is men bezig geweest met het uitdienen van vaarten. Wat de controle betreft, aan den gemeente-opzichter is opdracht gegeven toe te zien op de rrtenschen- die aan de wegen werken, het js moeilijk toezicht te houden op de mensehen die bij de particulieren werken. Er is opdracht gegeven aan den opzichter om yan 7 uur tot 5 uur te laten werken en ingediend moet worden een wekelijkache lijst van uitbetalingen, üok is aan den gasdirectour en particulieren, die werkloozcn aan hat werk hebben, gevraagd een bewijsjc in te zenden hoeveel dagen 'gewerkt wordt. Op die regeling nu wordt door het publiek nogal critiek uitgeoefend, er zijn er die meenen, dat er werkloozen zijn; die niet doen wat ze moeten doen, er zijn er ook die meenen dat dc mcnschen een te korte dag werken, liet is nu eenmaal zoo, dat als de weridoozen voor de gemeente aan het werk zijn, ze het niet gauw goed kunnen maken en velen in ae veronderstelling verkeeren, dat die werkloo zen den luilak willen uithangen en op de gemeenschap willen parasiteeren. Spr. zou het jammer vindeD, gezien wat de gemeente doet voor de werkloozcn, al^ er werkelijk werkloozen waren, die parasiteeren. Voor het slootwerk toch, wordt f 2.75 per dag uitbetaald, voor het andere werk' 'f 2.50, een loon dus dat niet slecht is te noemen en spr. zou het jammer vinden, als men daar misbruik van maakte. Voor spr. is het moeilijk na te gaan of het juist is, wat beweerd wordt. Spr. vertrouwt op de controle van den gemeente-opzienter en had verwacht, dal de werk loozen, die bij particulieren werken, een werkdag zou den maken als bij de particulieren gewoonte is. Dat er zouden zijn, die een te korte arbeidsdag hebbeni is spr. niet opgevallen, er wordt voldaan aan redelijke eischen, het gaat goed. Of het goed gaat bij de parti culieren hangt af van het 'oordeel dier particulieren'. Over het algemeen genomen ben ik niet ontevreden, en bet werk aan de wegen kan gezien worden. Spr. wijst er op, dat zoodra de mcnschen voor de gemeen schap aan het werk zijn, zij in het vooroordeel schijnen ie zijn en veelal beschouwd worden als lijntrekkers. De heer Molenaar zegt, dat de raad zich de. critiek niet tc veel moet aantrekken. Er zijn menschen die oordeck n cjgt die werkloozen maar zien moeten werk te krijgen, er zijn ook menschen die weinig inut in het werk zien en het meer beschouwen als een -soort werkverschaffing. Spr. vraagt of het Rijk ook bijdraagt in de kosten van werkverschaffing, of er nog .verschil gemaakt wordt tusschen georganiseerden en niet-georga- ni.iêmóen. Voorzitter zegt, da' "de heer Swan en hij -best tevreden waven over het slootwerk, hoewel er toch tamelijk wat critiek werd uitgeoefend. Maar een rentenier, die bij zoo^a werk woont, en niets anders te doen heeft dan vjor het raam naar die menschen te tijken, kan wel consiatecren, dat als de mcnschen een oogenblik lusten, ze bun werk niet doen. Maar spr. zegt, «lat dit niet waar is. De heer Molenaar heeft dus gelijk met te zegg. n, dat wc ons die critiek niet te veel moetejJ aantrekken. Wat dc vraag van den heer Molenaar betreft, öf van liet Rijk steun wordt verkregen, als men ste«in wil hebben, moet men in Augustus, September reeds be ginnen met steun te vragen, wil men in Januari toezegging or steun hebben. Spr. gelooft trouwens niet, dat. we voor (leze werken steun zouden krijgen. Rijkssteun wordt gegeven voor werken, die zijn ten algemeene nutte en dan is die steun nog zóó miniem, de eischen zoo groot, en bovendien het percentage van den steun niet zoo groot, dat de gemeente Callantsoog bijv. gewei gerd heeft den steun te accepteeren. Met de provincie is het misschien een ander geval, die hebben een raini- mum-erediet van f 200.000 voor bestrijding der werkloos heid uitgetrokken en het verdient misschien aanbeve ling om bij die commissie steun aan te vragen. De heer Molenaar zegt. die vraag gesteld te hebben met het oog op de toekomst. Als de criai» in -den tuinbouw nog langer duurt, volgend jaar of nog een jaar, dan snijdt het mes, wat deze gemeente betreft, van twee kanten en hoewel spr. het toejuicht, dat de mcnschen die steeds hun werk gedaan hebben, dan door de gemeenschap aan het werk, worden, gehouden, zou het voor ae gemeente kunnen vastloopen eu zou steun vas rijk en pro vinei 6 noodig zijn, Voorzitter belooft, deze kwestie onder de Msdacht te zulte) houden. Spr.. wil er ook nog even op wijzen, dat het zeer moeilijk is lijnen te trekken en te zeggen, die komt wel in aanmerking om aan het werk te worden gezet en die niet. Het is waar, dat de een er meer behoefte aan heeft dan een ander, maar moet men dan zoolang - wachten, dat zoo iemand uitgemergeld is? De heer Sloi onderschrijft wat door den heer Mole naar is gezegd. Als we voor ons zelf overtuigd, zijn, dat we in de goede richting werkzaam zijn moeten - we ons niet tc veel aantrekken van de critiek. Toeh kan de critiek gezond wezen en is het wel eens gewenscht er naar te luisteren; Spr. wijst er op, dat ais mom voor controle iemand bij het werk. zette, dat te duur zou kosten en de menschen krijgen zoo'n idéé als slaven te worden behandeld. Als het werk dus een beetje redelijk wordt gedaan, ia het beter zoo niet te doen. Als het blijkt, dat. er onder de werkloozen zijn, die saboteeren, kunnen B. en W. ingrijpen, maar zoolang dat niet ge beurt, zou spi. in dezelfde richting willen doorgaan. Voorzitter wijst er nog eens op, dat algemeen toezicht moeilijk is. Spr. kan niet zeggen, dat er menschen zijn, die saboteeren, absoluut met en ,spr. zou dat 'ook' jammer vinden, want het motief voor de menschen moet zijn: voor wat, hoort wat Als spr.evenwel hoorde dat er iemand was, die willens en wetens saboteerde, dan ging zoo iemand er uit. De vergadering spreekt zich uit, accoord te gaan met de regeling door B. en W. getroffen. De heer Slot vraagt of de verordening betreffende het verhaal der pensioenbijdragen nog niet van Ged. Staten terug is ontvangen. Andere verordeningen zijn wel terug. Voorzitter antwoordt, dat die verordening er nog hiet is, en er is niet door B. en Wl gesaboteerd. —/Sluiting. worden vaak geïmiteerd, nooit geëvenaard. Hollands bests Rijwielen, lage prijzen. Groote kan» D- en H.-rtJwi.l.n, alt voorraad van meer dan 50 stuks, waaronder mot 5 Jaar garantie. G. ANNEVELDT, Dorpen, Laan, Schagen. WAARLAND. Jubileum-vergadering van de Tuinbouwvereeniging Waarland en Omstreken, op Vrijdag 23 Februari 1923. in het lokaal van den heer W. Dekker. Te ongeveer half twee opent de voorzitter, de heer I'. de Jong, de vergadering, met eeno belang- wek kende rede. Spreker staat, hier met gemengde gevoelens. Aan het slot der vorige jaarvergadering werd door hem de wensch geuit, dat het jaar 1922 voor onzen tuin- bcuw zoude «staan-in het teeken der welvaart. Deze wensch trad helaas niet in vervulling: het jaar. dat achter ons ligt, bracht wreeder teleurstelling dan de grootste pessimist onder ons ooit had durven ver moeden. Wat zal 1923 ons brengen? Moge de toe komst ons de ondervondene tegenslagen ruimschoots vergoeden. Onze eerste arbeid is alreeds een aangename Im mers hoden jubileert onze alom bekende tuinbouw vereeniging „Waarland en Omstreken"; 25 jaar terug werd ze, nadat de tallooze moeilijkheden, die hare stichting in den weg stonden, glansrijk waren over wonnen. in dit lokaal opgericht met 18 gewone én 3 bestuursleden. Van deze leden zijn heden nog drie in leven; nl. de heeren T. de Jong,VI), Pancras en Jb. van Schagen. Spr heeft de overtuiging, in den geest der aanwe zigen te bandelen, door buide te brengen aan den eenvoudigen, maar stoeren en vervooruitzienden man die destijds niet alleen de richting wees, waarin zich de tuinbouw in Noordhollands Noorderkwartier een toekomst veroveren, kon, maar die tevens zelf op krachtige wijze medewerkte aan de oprich ting van „Waarland en Omstreken" eerst, van de veoï grootere zustervereeniging ,Nieuw-Leven" daar na. den heer Ferdinand van. der Goes Bij de grondvesting van den „Noorder Marktbond" verleende „Waarland cn O." krachtigen steun. Heeft „W. en O." aan de verwachtingen beant woord? Meef dan dat, zegt spr. Ook het plaatselijk belang werd in hooge mate gediend. Alles te memo- reeren, wat onze vereeniging voor onzen polder heeft gedaan, het zou eene schier eindelooze lijst worden. Spr. wil volstaan met een greep uit het vele. 't Was op haar initiatief, dat reeds in 1899 de be kende „Hooge Brug" werd gelegd; in de totstandko ming van: dat werk, dat voor onzen polder van zco ontzaglijk hooge beteekenis was, had zij het leeuwen aandeel. Vaarwater, bruggen, sluizen, alles bad de voortdurende aandacht van „W. en O." Is het wonder, vraagt spr., dat wij trotsch zijn op onze moedige, ondernemende, altijd actieve vereeni ging; is het, wonder, dat wij fier zijn op ons lidmaat schap van „W en O"? Nooit liet zich onze vereeniging door tegenslag ontmoedigen; immer sprong zij in de bres voor het geen de welvaart van onzen polder bevorderen kon. Het Bestuur, in vergadering bijeen, heeft ons ju bileum besproken. Het was van meening, dat de zoo ongunstige tijdsomstandigheden eene feestelijke her denking volstrekt verboden. Toch is eene bescheiden maar niettemin waardige herdenking van het op richtingsfeit voorzeker op zijne plaats. Het Bestuur verzond eene uitnoodiging aan het Dagelijksch Bestuur van den Noorder Marktbond, om deze vergadering met zijne tegenwoordigheid te komen vereeren. Dat deze heeren de invitatie heb ben aanvaard, stemt spr. tot groote dankbaarheid. Hij roept dezen heeren op de eerste plaats, vervol gens ook bet bestuur en de 21 leden, die deze ver gadering bijwonen, en eindelijk ook de pers een har- tolijki welkom toe. Moge deze vergadering een aangenaam verloop hebben, opdat wij met genoegen zullen kunhen te rugzien op dezen middag. De keurige rede van den voorzitter oogstte luiden bijval. De notulen werden, als altijd, onveranderd goed gekeurd. Het bestuursvoorstel, om voor deze jubileum-ver gadering aan elk lid 50 cent presentiegeld te geven, W6rd gaarne geaccepteerd. Ingekomen is eene felicitatie van onzen Burge meester, den Edelaehtbaren heer J. Burger. Verder is ontvangen een schrijven van het Bestuur van den N M.B., behelzende de mededeeling, dat op 27 en 28 Februari in hotel „Concordia" eene tentoon stelling zal worden gehouden op plantenziektekun- dig gebied, en in welk schrijven onze tuinbouw- leeraar, de WelEd. heer J. Renaud, (secretaris van onze vereeniging) wordt ultgenoodlgd, met de leer lingen van zijn cursussen van deze expositie te ko men profiteeren. Verder wordt medegedeeld, dat in Maart eene de monstratie zal worden gehouden met Siemens spit- machine (3 P.K.). Inzake 't Regeeringscrediet wordt de vergadering door den veilingsleider van den N.M.B., den heer J. Ootjers, flink ingelicht. De banken; kunnen aan nood lijdende tuinders, onder garantie van de Regeering, een crediet verleenen van 90 pet. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Renaud, stippen wij het volgende aan: 't vergader- bezoek, hoewel niet schitterend te noemen, was over het algemeen bevredigend Voor gezamenlijke reke ning werden weer inkoopen gedaan en ook de keu ring voor gewassen te velde aangepakt. De zetkoolregeling kon, wegens gebrek aan mede werking van de zustervereeniging te Waarland, niet ten uitvoer worden gebracht. De belangen van den N.M.B. werden in onze verga deringen nauwkeurig besproken en overwogen, zoo dat ook „W. en O." naar vermogen tot bloei en ont wikkeling van den N.M.B. heeft mogen bijdragen. Ook de Burgemeester van Haren karspel, de neer J. Burger, gaf blijk van zijne waardeering, o.a. door zijne medewerking tot een bespreking der werkloos heidsregeling Het aantal leden nam met twee' toe, en verminder de met een, zoodat „W. en O." momenteel 37 leden telt. Rekening en verantwoording van den penning meester. De uitgaven bedroegen f.96.34^, inkomsten f 118.79, saldo f 22,44^1, in kas f S27.68H, Totaal in kas f 350.13. Door eene commissie, bestaande uit de heeren J. Koenis en F. van Schagen, werd de rekening nage zien en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren P. de Jong en J. B de Jong, werden met op één na algemeene stemmen herkozen. Hierna krijgt de secretaris, de heer J. Renaud het woord. Spr. memoreert de verdiensten der familie De Jong in het algemeen en die van onzen kranigen voorzitter in het bijzonder. Spr. beseft ten volle den omvang en de verantwoordelijkheid van het voor zittersambt in eene vereeniging als deze. Wel heeft de heer P. de Jong in zijne qualiteit van voorzitter van „W. en O." voor groote moeilijkheden gestaan, maar zijne tactvolle, kalme, krachtige en toch altijd gemoedelijke leiding hield de besprekingen immer op hoog peil. Namens allen brengt spr. aan voorzitter hulde en dank. Het Bestuur heeft intusschen gemeend, dat een stoffelijk blijk van waardeernig aan den heer De Jong zeker op zijn© plaats zou zijn. 't Is het Bestuur opgevallen, dat de voorzitter, wiens oogen nu juist niet al te best zijn, gebruik maakt van een hoogst eenvoudigen bril. Dat kon toch niet langer zoo. Spr. biedt hierna don voorzitter .namens het be- stuur en de leden, een prachtig gouden lorgnet in étui aan en hoopt, dat de voorzitter dit nuttig object eene lange reeks van jaren zal mogen gebruiken. (Applaus.) De heer S. Groenvelt sluit zich in eene keurig ge stelde rede bij den heer J. Renaud aan. Spreker ver gelijkt den voorzitter bij een scheepskapitein, die door tegenslagen van allerlei aard, vele zijner matro zen verliezen moest, maar die den moed niet verlo ren gaf; die dwars door de golven zijn scheepje mot vaste hand bestuurt, en heenleidt naar de haven j der overwinning. De voorzitter dankt geroerd. Zóó iets had hij niet durven verwachten. Dat „W. en O." zijne liefde heeft i is waar; dat hij aan de vereeniging zijn beste kr&ch- ten schenkt, stemt spr. gaarne toe. Moor zóóveel lof I meent hij niet verdiend te hebben. Hartelijk dankt i hij voor het prachtig geschenk. Steeds heeft spreker J met het overig bestuur aangenaam samengewerkt, j Met vertrouwen gaan wij, in eene vereeniging, waar I zulk een geest van hechte vriendschap heerscht, de toekomst tegemoet (Luid applaus.) De heer Brugman, voorzitter van den „N.M.B." schetst in welsprekende bewoordingen de wording en den groei van onze tuinbouwvereenigingen. Toen de invitatie voor. deze vergadering het Dagelijksch Bestuur bereikte, werd onmiddellijk t.ot acceptatie besloten. En het verheugt spr. te zijn gekomen. Spr. bewondert den geest van éénheid en saamhoorigheid in deze vereeniging; hij brengt hulde aan „W. en O" en feliciteert den voorzitter zulk eene actieve ver eeniging tc mogen leiden. Véél is er veranderd in Hollands Noorderkwartier bij een veertig jaar terug. Wat een droevig bestaan indertijd, welk een vooruit gang de laatste kwart eeuw! Spreker heeft steeds met groot genoegen de expansie van „W. en O." ge volgd. Wel heeft „W. en O.", althans wat bet aantal leden betreft, betere dagen gekend, maar de band tusschen de leden onderling is nóg hechter geworden, onver breekbaar inderdaad!! Wat den voorzitter van „W. en O." betreft, met hèm was de samenwerking, gedurende de periode, dat dc heer De Jong deel uitmaakte van het Hoofdbestuur van den N.M.B., alleraangenaamst.

Schager Courant | 1923 | | pagina 1