VIERDE BLAD. Raad Anna Paulowna. Zaterdag 3 Maart 1923. 66ste Jaargang. Mo. 7190. Vergadering van den Raad op Vrijdag 2 Maart 1923, les middags 3 uur. Afwezig ae heer A. Wiggers. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, sccre- aris de heer C. Keijzer\. Ns co-ïi ïr j volgt lezing der notulen, dtc onder iank- ;egging aan den secretaris worden goedgekeurd. Voorzitter doet mededeeling van een ingekomen schrij- ven van het raadslid Wiggers. waarin deze te kennen jeeft door de moeilijke omstandigheden, waarin hij 'eik eert, te moeten bedanken voor het raadslidmaat schap en als lid van de Schattingscommissie. De heer iViggers wijst op de goede verhouding die steeds in aan gename herinnering zal blijven. Schrijver wenscht dat het den raad en de gemeente goed moge gaan. Voorzitter zegt, dat het ons spijt, dat ae heer Wiggers om die redenen ontslag al raadslid moet nemen. De neer Wiggers was een zeer ambitieus raadslid en als zoodanig zien wij hem ongaarne vertrekken. Wij hopen dat hiA den heer Wiggers in zijn verder leven goed moge gaan. Ged. Staten berichten, dat de reclame, op den aanslag van den heer Jb. Kaan Kz. is afgewezen. De gemeente is dus in het gelijk gesteld. Ged. Staten nebben goedgekeurd de verhuring van oen stukje tuingrond aan Jb. Jonker en de verhuring van het pus>- en tciegi aafkantoor. Voorzitter zegt. enkele gegevens te hebben verzameld van het electrison bedrijf en de uitkomsten van dat be drijf zijn zeer mooi. Lr is een behoorlijke winst ge maakt en er is veel kans, dat in een volgende vergar dering zal worden voorgesteld de garantie van 3 op f 2.50 te brengen, terwijl misschien volgend jaar het electrisch licht wel' goedkooper zai kunnen worden geleverd. De winst bedroeg f 3800, de zuivere winst zal wel op f 1800 a f 2000 berekend kunnen worden* Voorzitter wijst er op, dat het wenscheLjk! is, wat te reserveeren. De heer Stammes acht dat ook Wenschelijk, want het zou te betreuren wezen, als de stroomprijs bij een' eventueel ongeluk of na een storm verhoogd zou moe ten worden. Voorzitter zegt, dat daarom de garantie ook op f 3 is bepaald. Ingekomen is het jaarverslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 21 Maal is vergaderd; 135 oproepingen verzonden, waaraan in 23 gevallen gevolg is gegeven. De commissie betreurt het, dat zoo weinigen •aan de oproeping hebben voldaan. Ook is ingekomen het verslag van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. In verband met (li!, verslag deelt Voorzitter mede, dat B. en W|. bezig zijn met het vaststellen van een leerplan. Het ver volgonderwijs. komt voor rekening van de gemeente^ is niet meer verplichtend, ook niet het 7e leerjaar. B. en W. echter gevoelen veel voor het 7e leerjaar en zouden liever het 7e leerjaar behouden en dan desnoods het vervolgonderwijs laten vervallen. In dat 7e leerjaar wordt veel meer geleerd dan in die 2 jaar vervolgonder wijs. Het vervolgonderwijs kost veel, want in hj begin va n den cursus zij n gewoonlijk 2 k 3 onderwijzers noodig, terwijl tenslotte 1 meer dan voldoende is. B. en W. zu.len den Raad nog wel eens inlichten, hoe zij zich de op lossing denken. Spr. deelt de kwestie mee om de geest van de vergadering eens te weten. Ook de ouders heb-^ ben het eerste jaar na het 6e leerjaar niet veel aan de hinderen. Do heer Stammes vraagt, of dan het 7e leerjaar ver- pichtend wordt, ook voor kinderen bijv. die naar de Vakschool te Helder moeten. Voorzitter zou voor dat 7e leerjaar een wettelijke ver plichting willen, voor het geval als de heer Stammes noemt, acht spr. de verplichting niet zoo noodig, want dan wordt er toch ook onderwijs genoten. De heer Keuris wijst er op', dat de raad onvoorbereid voor deze kwestie wordt gesteld. Spr. wil Lever beiden 7e leerjaar en vervolgonderwijs, maar als er iets geofferd moet worden, dan maar het vervolgonderwijs. Juist iu de jaren toch, dat de-kinderen het scherpst beginnen te iceren, gaan ze van school af en daarom is spr. voor hél instellen van het 7e leerjaar. Het is wel mogelijk dat in een volgende vergadering spr. komt met een voorstel 7b leerjaar en vervolgonderwijs voor rekening van de ge meente te nemen. Voorzitter wijst er op, dat het vaststellen van het leerplan aan B. en W. is. Juist het gerucht dat het 7e leerjaar niet verplichtend zal' worden gesteld door den Minister, geven B. en W. aanleiding de mededeeling aan den r laü te doen. Ingekomen is een verzoek om adhaesie op het beroep dat de gemeente Wieringerwaard bij de Kroon heeft gedaan, inzake het verhaal van Alkmaar op de buiten gemeenten, wat betreft de kosten van den keuringsdienst van waren. Voorzitter zegt dat wanneer wij* niet tevreden waren geweest met dat verhaal Wij zelf hadden kunnen recla meeren. Wij hebben daarin berust en nu gaat het niet op, adhaesie te betuigen aan hun reclame. Ook zijn ingekomen verzoeken om adhaesiebetuigingop adressen van de Kamers van Koophandel en de Vereeni- Ocn van Burgemeesters en Secretarissen, gericht aan Staten in welke adressen wordt aangedrongen op een nadere regeling van de heffing van lallen voor het Hoogheemraadschap. Voorzitter zegt, dat de raaa indertijd reeds adhaesie neeft betuigd aan het adres van de Statenleden Trapman, Kooiman, AukesTimmers en Met en B. en W. vinden nu geen reden om alweer adhaesie te betuigen. We hebben reeds sympathie betuigd. De heer Stammes meent, dat er niets op tegen is om adhaesie te betuigen. Hoe meer drang er wordt Uitge oefend hoe beter. Voorzitter heeft geen bezwaar tegen adhaesiebetui- ging, maar onze houding is al bekfend. De heer Koom is sterk: voor adhaesiebetuiging. Besloten wordt aan beide adressen adhaesie te be tuigen. Voorzitter herinnert aan de mededeeling vorige ver gadering gedaan over de toelating van een leerling uit deze gemeente aan de schoolinrichtingen te Allünaar Aan de gemeente Alkmaar is bericht, dat wij nog niet op de regeling ingingen en daarna kwam van Alkmaar direct het bericht, dat zij' niet terugkwam op het vroeger genomen besluit en de mededeeling werd gedaan, dat de gemeente nog moest betalen voor dien leerling f 271. Hieraan is door de gemeente niet voldaan en de jongen is toen weggestuurd. Aan Roelofs is verzocht zich in verbinding te stellen ïnet den Helder. Van Den Heidei hebben wc altijd aangename samenwerking ondervonden, j een dergelijke brief als van Alkmaar krijg je daar niet I vandaan. Hei is gelukt dien leerling in Helder geplaatst I te krijgen, doch in verband inet zijn gezondheidstoestand is het nog niet zeker, of de leerling te Helder zal kimnefi blijven schoolgaan. Over de kwestie met Alkmaar heeft spr. een conferen tie met den iViinister gehad en van Alkmaar Is daarna een telegram ontvangen, dat de iongen kon terugkomen. Voorloopig is voor dat aanbod bedankt, het zal van den gezondheidstoestand van den leerling afhangen of hij vveer naar Alkmaar gaat. Nog een andere kwestie is bij den Minister besproken. Door zijn srzotulhekls- toestartd was Alkmaar de wetteLjjkc wooupiaals van dien leerling Alkmaar oordeelde van mris raaur ae Min.tsu vond ue handeling .niet goed. Als-het resultaai nu is», dat Alkmaar als wettelijke woonplaats van den leemng wordt beschouwd, is het gevoJlg dat onze gemeente nog f 150 terugbetaald krijgt van Alkmaar. Van verschillende kanten weiu gewezen op het ge vaar dat ontstaat wanneer ae bewaking van den spoorlijn in den Grasweg, wachtpost 12, wordt opge heven. Naar aanleiding van die klachten hebben B. en VV. zicli gewend tot den Minister, met de vraag of de bewaking daor kan worden gehandhaafd en er oi' de bewaking daar kan worden gehandhaafd er j op den spoorlijn bestaat. I De heer Stammes deelt mee, dat hoewel de bevva- I king van uen overweg in den Boormansweg eerst zou blijven bestaan, men thans ernstig bezig is die bewaking ook weg te krijgen. Spr. wijst op het ge- \aar dat ook daar ter plaatse bestaat en zou willen beproeven ook die bewaking gehandhaafd te krijgen. I Voorzitter zegt, dat omtrent dien overweg no?- geen beslissing is genomen, nmar B. en W. zullen kijken wat te doen. i Van de Vereeniging tot bestrijding der ontheili- ging van Gods naam is het verzoek ingekomen, een verbod uit te yaafdigen tegen het vloeken. B. en W. I zijn van cordeel, dat. we al zooveel verordeningen j hebben, dat hei niet wenschelijk is, nog een veror- I dening op te maken. Bovendien is niet opgevallen, dat dit euvel zich in deze gemeente zoo voordoet en aan de agenten van politie zal worden opgedragen hierop te letten. j Al deze mededeelingen en ingekomen stukken wor- den voor kennisgeving aangenomen, j Voor de R.-K. school en Christelijke school zijn aan- I vragen ingekomen om voorschotten in gevolge ar- j tikel 101 uer Lager ondenvijswet 1920, over 1923 en afrekening over 1922. Blijkens het aantal leerlingen heeft de R.-K. school aanspiaak op een voorschot van f267 per kwartaal, de Christelijke school op f152 per kwar taal. B. en W. stellen voor, om deze voorschotten toe te staan. Afrekening over 1922 kan nog niet plaat9 vinden, omdat eerst de rekening over 1922 moet zijn afge sloten en die wordt 1 Juli a s. afgesloten. Op dit gedeelte van het adres dient dus afwijzend te worden beschikt. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt be sloten. B. en W. doen het voorstel tot het laten verrich ten van herstellingen aan de dokterswoning tot een bedrag van f 536.90. Tengevolge van de verzakking deugt de schoolsteen niet meer, lekkage is er bij een raam, enz. De heer Lubbert gelooft niet, dat de lekkage vei - holpen wordt, wanneer er een ander kozijn inkomt, Spv. uenkt uat het kwaad ergens anders zit. Voorzitter wijst op de verklaring van den opzich ter. Spr. doet het voorstel om aan B. en W. het ge vraagde crediet toe te staan. Blijkt dat met het go- vraagde bedrag het huis nog niet voldoende in orde kan worden gebracht, dan zal er eerst met don Raad over worden gesproken. Aldus wordt besloten. De heer Koom noemt de dokterswoning een duur ding. liet was boter geweest het ding onderste boven tu hebben gegooid. Voorzitten Dan zeker vroeger, want in den laatsten tijd zou men voor het tijdelijk onderdak brengen van den dokter meer hebben moeten betalen dan do her stelling kost. De hoer Lubbert meent, dat we geregeld in die herstellingskosten zullen vervallen. Voorzitter hoopt het niet; de verzakking is nu af- geloojen. De commissie tot wering van schoolverzuim ver zoekt om verhooging van presentiegeld en jaarwed de van den secretaris. Gewezen wordt op de groote uitbreiding van de werkzaamheden in verband mei de gewijzigde leerplichtwet. Aan presentiegeld wordt uitgekeerd f40, aan salaris van den secretaris f50. B. en W. hebben advies gevraagd aan den school opziener en deze begrijpt niet, hoe de commissie elke week moet vergaderen. In Januari 1922 werden 10 oproepingen gedaan, Januari 1923 4, wat dus wijst op verbetering in den toestand. Bovendien behoeven niet steeds alle commissieleden, 9, ter vergadering ie komen, want ook 2 leden kunnen een beslissing nemen. liet bezoeken van de vergaderingen kan dus onder de 9 leden worden verdeeld en 2 maal per maand vergaderen, acht de schoolopziener voldoen de." B. en W. stellen voor, in verband met dit advies afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Stammes merkt op, dat de commissie haar taak dus te serieus heeft opgevat. Het zal de com missie wel aangenaam wezen, dat te vernemen, want ze vergadert liever minder dan dat de presen tiegelden worden verhoogd. De heer Keuris heeft een der commissieleden ge sproken en deze zeide, dat de commissie haar taak evengoed zou blijven vervullen ook al werd het pre sentiegeld niet verhoogd, ja al moest men het voor niets doen. De commissie achtte evenwel het presen tiegeld zoo'n luttel bedrag, dat het de spuigaten uit liep. Spr. noemt het geen goede redeneering om de commissie als 't ware aan te sporen de zaak nu maar te laten slabakken. Men spoort de commissie nu zij delings aan, maak er maar niet zooveel werk van. Spr. wijst er op, dat als de commissie wordt gesplitst er ook maar een of meer personen de beslissing ne men. Voorzitter: Het is alleen maar een aanmaning. De heer Keuris: Maar er zit toch wel eens wat aan vast? Voorzitter: Het wordt nu zoo ontzettend ingewik keld. De heer Stammes zou den heer Keuris op zijn laat ste vraag wel willen antwoorden, maar het is boter dat in comité te doen. De heer Keuris zou bij splitsing der leden graag zien, dat leden oordeelen over kinderen uit hun naaste omgeving. Voorzitter denkt, dat dit ook wel de bedoeling dor commissie zal zijn. Voorzitter zegt nog, dat B. en W. volstrekt geen afbreuk willen doen aan het werk van den secreta ris der commissie, maar het zal moeilijk gaan om do belooning te bepalen naar het werk, evenmin als het gaat om een vergoeding te bepalen voor de reizen die de leden Oudt en Daalder bijv. zich getroosten. Men moet wat voor de openbare zaak gevoelen. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt besloten zonder hoofdelijke stemming. Van den Helderschen Bestuurdersbond is een adres ingekomen, waarin verzocht wordt om uitbrei ding van de werkverschaffing en invoering van een steunregeling mot toeslag. B. en W. stellen voor. dit verzoek voor kennisge ving aan te nemen, omdat tot het eerste reeds is ove gegaan en tot. invoering van een steunregeling hot venoek is ingediend. Toeslag op een eventueel in te voeren steunregeling is niet toelaatbaar, zeg gen B. en VV. in hun advies. In de memorie van toelichting die bij het uitvoe rig adres van den Helderschen Bestuurdersbond is pcv-0 d wordt meegedeeld, dat door de afdeeling Anna Paulowna van den Bond van Arbeiders in het Landbouw-. Tuinbouw- en Zuivelbedrijf geen prijs wordt gesteld deel te nemen aan de steunregeling van het burgei lijk Armbestuur. Voorzitter licht het advies van B. en W. nog toe, door .voorlezing te doen van een adres, aan den Mi nister verzonden, in welk adres gevraagd wordt om oen steunregeling. Door werkverschaffing toch is de noodzakelijkheid van de invoering van een steunre geling steeds afgewend, doch door de vorst is alle werk stil gelegd. Dit heeft B. en W. genoopt te vra gen om een steunregeling, als vorig jaar en in de uit te koeren steunbedragen steun te willen verlee- nen. Er wQrdt op gewezen, dat de werkloosheid het gevolg is van d»;n crisis in het landbouw-, tuinbouw er! bovenal in het bloemhollenbedriif, dat het aan tal werknemers normaal in het bedrijf werkzaam pi.m. 250 bedraagt, dat. hot aantal werkloozen 177 be draagt. waaronder 23 ultgetrokkenen, dat voor te j verleenen steun 'dezelfde bedragen als vorig jaar noodzakelijk worden geacht, dat bij het begin der; werkloosheid het loon f3 per dag bedroeg, dat ge- meerd wordt, dat steun naar dezen basis voor de eerste vier weken zal beloopen een bedrag van f 1500 dat met de controle zich wenscht te belasten de cor respondent van de arbeidsbemiddeling, zonder daar voor vergoeding te verlangen en dat B. en W. de commissie van ondersteuning als volgt zou willen zien samengesteld: G. J. Lovink, voorzitter, C. Keij- zer. sec etaiis. J. Faken, correspondent Arbeidsbe middeling, een vertegenwoordiger van de afd. A. P. van den Ned. Bond van arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, een van de afdeeling A. P. van den Christel ijken Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelarbeidersbond en een van den Ned. R.-Kath. Landarbeidersbond „St. Deus-Dedit". Dat de finan- teelo toestand der gemeente zeer zorgwekkend is, werd reeds betoogd bij de aanvrage om steun voor de werkverschaffing. Voorzitter doet verder mededeeling van. zijn. be zoek aan het Ministerie, van ontvangen telegram men, waarin mededeeling werd gedaan dat steun mocht worden verleend tot hoogstens f7.aan ge huwden m8t uitzondering van hen die uit een werk- loozenkas trokken. Spr. heeft hiertegen geprotesteerd en er op gewezen dat voor kinderen niets wérd uitgetrokken en daarna is er nog een telegram ga»- komen dat vergoeding en uitkeering niet meer mocht bedragen dan f9.20. Gelukkig is de natuur ons te hulp gekomen en is het werk van de Zuiderzeewer ken een beetje begonnen en zijn er wat menschen paar dat werk vertrokken. Maar van het Rijk was verder geen cent te verkrijgen. Ook is gevraagd do voorwaarde die het Rijk gesteld had dat de gemeen- 1e 10 zou bijdragen in de kosten van werkver schaffing te willen intrekken, maar ook dat wilde men niet laten schieten. Wel zou misschien, de pro vincie genegen zijn om 25 te willen bijdragen in- plaats van 20, maar de provincie zit weer met de voorwaarde door het Rijk gesteld. Volgende week zou er weer vergaderd worden door de commissie voor den Rijkssteum, maar spr. verwacht weinig resultaat. De gemeente zal wel 10 in de kosten der werk verschaffing moeien betalen. B. en W. willen zich nog wel eens tot de provincie wenden, we hebben grooton steun aan de provincie. Onze aandacht blijft sleeds aan de zaak gewijd en we hopen dat de men schen aan het. werk kunnen blijven. De heer Keuris begint met B. en W. dank. te be tuigen dat ze ook hierin weer competent zijn ge weest en zij hebben gedaan wat mogelijk was. Toch wil hij naar aanleiding van het adres van den Hel derschen Bestuurdersbond een paar woorden naar veren brengen. B. en W. zeggen in hun prae-advies dat een toeslag op een eventueel in te voeren steun regeling niet toelaatbaar is. Spr. heeft echter toe vallig deze week een bericht gelezen waaruit bleek, dat het geven van een dergelijken toeslag wel mo gelijk is. Het is een bericht uit „Het Volk" afkom stig van het Handelsblad, dat door het gemeente bestuur van Laren besloten is een toeslag te ver leenen. De Minister van Arbeid heeft daartegen geen bezwaar, maar waar Laren de eerste gemeente is, die 'n dergelijken toeslag geeft, venvacht de Minister dat meerderen zullen volgen, doch is van oordeel dat elk geval op zichzelf onderzocht zal behoeven te wor den. Voorzitter verwondert er zich over dat de Minis ter van Arbeid genoemd wordt, deze heeft in die zaak niets te zeggen, het behoort tot de competentie van den Minister van Binnenlandsche Zaken. De heer Keuris wil nog een paar dingen over het adres van den Helderschen Bestuurdersbond zeggen, omdat hij meent dat de zaken hier niet behandeld worden als wordt voorgesteld, Spr. zou willen dat overleg werd gepleegd met de vakvereenigingen, wan neer het gaat om het vaststellen van loon en hulpver leening. Als dat was gebeurd, gelooft spr. niet. dat men aan de minieme loonen van thans was geko men. Spr. wil verder onder de aandacht brengen de benoeming van een commissie als de Bestuurders bond wil. De minister oordeelde dat wel niet noodig, maar als blijkt dat het wel noodig is, dan zou spr. willen dat gevolg werd1 gegeven aan een samenstel ling dier commissie zooals het adres aangeeft. Hoor de de verslagg. goed, dan wilde de Bestuurdersbond een commissie van 5 personen: 1 lid van 't Buigerl. Armbestuur, 2 leden van het college van B. en W. en 2 uit de vakvereenigingen. De heer Keuris bevestigt voorts wat de memorie van toelichting vermeldt, n.1. dat de afdeeling Anna Paulowna van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf er geen prijs op stelt gebruik te maken van de regeling van *t Bur gerlijk Armbestuur. Spr. ia in de gecombineerde ver gadering met het B, A. fel opgekomen voor de belan gen van de arbeiders en zonder nu terug te komen op wat bij een later onderhoud met het Buigerl. Arm bestuur zich beeft afgespeeld of besproken is, de re geling heeft spr. niet bevredigd. Spr. kan het niet helpen, maar bij vindt de regeling nog allermisse- lijkst. Voorzitter meent dat dit buiten beschouwing kan blijven. Er zijn andere menschen die wel van de re geling geprofiteerd hebben. De heer Keuris: Zeker, ik heb zelf tegen de men schen gezegd, als je bet noodig hebt, ga er dan been. Voorzitter meent wat de samenstelling van de commissie betreft, dat hij wel degelijk rekening houdt, met de vakvereenigingen en spr. dacht dat B. en W. geen bemerking verdiend hadden. Dat bur gemeester en secretarie in die commissie zitting heb ben, wij meenen dat die het meest competent zijn, de zaak gaat ons ter harte. De heer Looij kan zich neerleggen bij hetgeen de heer Keuris heelt gezegd, ook ten aanzien van de hulde aan B. en W. Spr. geeft toe dat het niet ligt aan de schuld van B. en W. dat het zoo gegaan is. Maar spr. zegt dat de regeling van de arbeidsloonen getroffen is buiten de vakvereenigingen om, ook bui ten de commissie om en nu de winter voorbij is, nu komt de commissie naar voren. Waarom niet in den herfst met de menschen onderhandeld. Spr. zou wil len dat als de tijd van werkloosheid weer komt, dan overleg met de commissie wordt gepleegd, dat is in het belang van het algemeen en de arbeiders stellen dan meer vertrouwen in de regeling. Voorzitter zegt dat aan B. en W. door den Minis ter nooit naar een loon gevraagd is. De Minister be paalde zelf den steun, nu voor een steunregeling,, nu wordt door B. en VV. het loon van f3, zooals het was bij het begin der werkloosheid, genoemd en daartegen zullen de heeren toch geen bezwaar heb ben. De heer Looij: Dat ia wel het minimum. Voorzitter: Het werd toch door de heeren toege geven, dat, toen het in een commissievergadering werd besproken, f3 het loon wa3. De heer Stammes verklaarde toen een goed werkman voor f3 aan het werk te hebben. De heer Looij meent daarentegen dat het loon in het begin der werkloosheid f3.50 was. Spr. blijft van meening dat den minister een andere loonregeling moest zijn voorgehouden. Voorzitter zegt dat B. en W. geen loonregeling is gevraagd. De provincie heeft dat geregeld buiten ons om en B. en W. kunnen dan ook geen bemer king daarover aanvaarden. Als spr. spreekt over f3, betreft dit de steunregeling. De heer Looij: Ja, toen was het loon f2.25 door den Rijkssteun, het was natuurlijk dat toen de par ticulieren geen f3.50 meer betaalden. De heer Keuris beaamt dit. Spr.'s bedoeling ia dat wanneer volgenden winter weer werkloosheid ontstaat, tevoren zoo mogelijk overleg met de vak vereenigingen wordt gepleegd. Anders zullen de ar beiders nooit vertrouwen in de commissie krijgen, dat vertrouwen krijgen ze als do vakvereenigingen gehoord worden. De heer Stammes merkte op dat de verminde ring van het loon van f3.50 op f3 zat in de ver mindering van werkuren. Voor spr. is het maar de vraag wat voor werk of er wordt gedaan, of het dan al ln 8 uur dan wel in 10 uren gebeurt. De heer Keuris: Dus als iemand meer loon krijgt, .zal hij meer presteeren? De heer Stammes: Dat hangt van den persoon af. Voorzitter merkt nog op dat door hem de vakver eenigingen nooit zijn genegeerd. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt hierop besloten. Moj. Bremer, verloskundige^, vraagt tegen 1 Mei ont slag wegens hare benoeming te Schoonebeek» Wordt eervol verleend. Besloten wordt een verzekering te sluiten tegen wettelijke aansprakelijkheid, bij eventueele ongeluk ken, b.v. wanneer iemand gedood zou worden door don electrischen draad enz. Besloten wordt voor 3 jaren weder verlenging aan te vragen van de concessie tot heffing van rech ten voor gebruik van het pontveer aan de Kooij. Voorzitter doet in verband hiermede mededeeling van de besprekingen die hebben plaats gehad met Den Helder over ccn vaste brug of vlotbrug. Juist met het oog op het verleggen van het pont, in ver hond met de Zuiderzeewerken, acht spr. spoedige op lossing van die kwestie giewenscht. Een conferentie van Den Helder, polderbestuur en onze gemeente moei nog plaats hebben en ook het gemeentebestuur van Wieringen zou worden uitgonoodigd. Algemeen heeft da Raad sympathie voor het plan» maar de koston zullen veel gewicht in de schaal leg gen. Tot leden der Schatting,scomimisaie worden herbe noemd de heeren G. J. Lovink, D. C. Rezelman en D. Stammes en in de plaats van den heer A. Wiggers, die bedankte, wordt tenslotte bij herstemming tus- schen de heeren Keuris en Lubbert, benoemd de heer Lubbert met 6 stemmen, 3 stemmen op den heer Keuris. Het hoofdstembureau» tevens centraal stembureau voor de gemeenteraadsverkiezing, wordt als volgt vastgesteld: Burgemeester, ambtshalve voorzitter, Koorn» Lubbert, Keuris en Stammes, leden, C. Keijzer, Looij en D. C. Rezelman, plaatsvervangers. Met algemeene stemmen wordt "goedgunstig be schikt op het verzoek van „Het Witte Kruis" om do subsidie voor tuberculose-bestrijding van f500 op f 800 te brengen. Uit de geluiden die we hoorden blijkt wel hoe sympathiek de Raad tegenover het streven dezer vereeniging staat. Bij de rondvraag informeert de heer Keuris wie op volger van den heer Wiggers zal zijn. Voorzitter antwoordt van: 1. C. Slikker Cz., no. 2. Van Eeden Petersman is vertrokken, no. 3. Jb. Jon ker Hz. is in gemeentedienst, no. 4. C. Kaan, no. 5. J. Stins, no. 6. A. N. Kossem De heer Keuris informeert verder of er nog een dubbele leuning op de sluisdeur te Van Ewijcksluis komt. De secrètaris licht toe, dat het Dag. Bestuur van den polder de kosten te hoog acht in verband met het belang dat erbij betrokken is. De heer Keuris blijft het wel wenschelijk oordeelen en na eenige bespreking wordt door voorzitter be- j loofd nog eens, een onderzoek te zullen instellen naar de kosten en naar een eventueele oplossing. Sluiting.

Schager Courant | 1923 | | pagina 13