Plaatselijk Nieuws Nagekomeu Berichten. Boer-d* Moor en A. Roggeveen-1 het vervolgonderwijs. D.T.8. spoelde oeu coropetltlewedstt^jd tegen Ploeger, en de hoeren W. J^F^van Erp, W. F. Gor- Verdrr warendenwe*lg bijna het peheele onderwijzend - OUDKARSPEL mes G. de Alckm. Vicirix VI. Door dezeu wedstrijd met 4—0 to ter. A. do Heer, D. Leguit, P. D. Rexelman en M. C. winnen, wisten zij zich op de 2e plaats ln baar klas- Tuinman. se to brengen. Voorzitter stelde namens het Bestuur voor, alle op D.T.S. 11 speelda togen N.V.V. II ve« Nieuwe Nie- gogoven candidaten op de groslijst te plaatsen en dorp. Op het nippertje af wisten zij met 1—0 to win- opende do gelegenheid tot besproking of aanbeveling non. Een gel Ijk spel had do verhouding beter weer- dor candidaten. gogoven. Dit voorstel werd aangenomen; bespreking dor BT, PANCRA8. candidaten bad niet plaats. De match om 't gouden kruis alhier, door Vrone Besloten werd nu. volgens reglement, de rangorde I tegen Zilvermeeuwen gespeeld, is door Vr. verlo- vast te stollen door middel vaü een stemming onder ren met 1 -4. alle leden der Kiesvereeniging. Dd telling zal in 't Voor do rust en daaraan toe, had Vrono de loiding openhaar voor alle loden gehouden worden, mot 2 goals, waarvan dón wegens buitenspel werd De heer Heldef gaf een uitvoerige toelichting vnn geannuleerd, 1—0. een door hem ontworpen niouw systeem van telling, Na de rust waren de gasten gelukkiger en plaats- dat door de vergadering werd goedgekeurd, ten 4 goals, waarvan een uit oen penalty, terwijl Vr. BIJ do rondvrang werd door oen der aanwezigen geen enkel doelpunt kon maken. Door belde clubs tor sproke gebracht hot al of niet wenschelljko van word enthousiast gespeeld onder de goede leiding het eventuoel verbinden der V.-D. lijst met die van van scheidsrechter Kaagman uit Alkmaar. andere purtljon. Hoewel hieromtrent geen definitief Voor don aanvang had de aanvoerder van Z. de besluit genomen is, was de geest der vergadering om vriendelijke attentie Vrono te complimenteeren met zelfstandig de verkiezingsactie te voeren voor eigen hot behaalde kampioenschap onder aanbieding van een prachtig bloemstuk, waarvoor Vr.'s aanvoerder hartelijk dankzegde. 's Morgens 10 uur ontving Vrone 3 Blauw-Wit 2 van Uraem, een nog Jonge club. Vrone wist te win nen mot niet minder dan 90. HOOGWOUD. H.F.C. I—Sparta, Wognum, 2—1. Op Zondag 25 Maart, jl. werd alhier op hot, land van Dr. Pool een vriendschappelijken wedstrijd go speeld tusschen de voetbalclubs H.F.C. I en Sparta van Wognum. H.F.C. verscheen voltallig. Nadat door H.F.C. den toss gewonnen was, werd precies 2 uur begonnen. Na ongeveer een kwartier spelen werd door P. de Boer (H.F.C.'er) een pracht punt gemaakt. Rust ging in mot 1—0 voor H.F.C. Na de rust speelde H.F.C. met den zon in den rug en word spoedig daarna weder een puntje gemaakt ndoor een H.F.C.'er. Toen kreeg Sparta even daarna een penalty te nemen, welke zeer vriendschappelijk werd naast, geschoten, waardoor eindstand inging met 2—1. Deze wedstrijd was door veel bezoekers be zocht en werd zeer vriendschappelijk gespeeld. TTTD: SLUIS. Op |d«n lsten Paaschdag zullen hier de wedstrijden plaats ëicbbcn om de zilveren beker, uitgeloofd door do burgerij. Hierom zullen strijden van één uur tot half drie: Voorwaarts van Barsingerhorn tegen V.V.V. van Oude Niedorp en van hah drie tot 4 uur: D.O.&.K.O. tegen L.W.V.C. van Lutjewinkel. Waarna na 2 of 1 week de 2 winners tegen elkanders komen. NIEUWE NIEDORP. N.V.V. I alhier speelde Zondag jl. te Spanbroek to gen Stormvogels I een voetbalwedstrijd met als eindstand 4 3 in 't voordeel der Niedorpers. NIEUWE NIEDORP. N.V V. TI speelde Zondag te Oudkarspel tegen de duur gevestigde voetbalclub D.T.S. I. Do match ein digde met 1 0 in het voordeel van de Langedijkers. cbl dldaten. WÊÊ^M Do rondvraag verder niets opleverende, werd de geanimeerde vergadering vervolgens gesloten, GEMEENTE 8CHAGEN. Overleden: Neeltje Dekker, oud vier en veertig Jaren. Dirk Zwaag, oud 59 jaren, echtgenoot /an Maartje Deutokom. POLITIE. Gevonden: een hoepel. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. personeel, do Burgemeester on enkele raadsledn. Het hoofd der school, do heer De Wtfn, heet o/lon van harto wcllkora on sprockt rijn vreugde er over uit, dat deze bijeenkomst in tegonstclJlng met de vorige bij voorbant uitstekend geslaagd kan heeton. Spreker hoopt, dat door dozen avond bij' de ouders 'do belangstelling voor het onderwijs verhoogd zal' Wor den. do band tusschen onderwijzend personeel en ouders terker zal worden. Hierna worden 'door de kinderen een drietal twciv stcmniigc liedjes gezongen, waarna do projectie-lantasrn ccn 24-{a/ plaatjes te zien «af, betrekking hebbende op do expeditietochten naar aen Noordpool, gedurende do laatste 100 jaar Da granaten waren zóó geladen, dat zij weinig scha de konden aanrichten. Do ,.Iowa" zal verder wonhin gebruikt als dool voor torpedojagors. DE SLAAPZIEKTE De slaapzlekto-opldemie, waarvan wij ecnigen tijd geloden melding maakten, is nog altijd niet voorbij. De vorigo week zijn in Engeland en Wales 43 nieu we gevallen geconstateerd. In de afgcloopeju week zijn in Engeland en Walos drlo-cn-veortig nieuwe gevallen van alaapzlekto ge constateerd. Hieruit blijkt, dat do epidemio in Groot- Brit tannië nog geenszins voorbij is. Een modisch medowor.kor van de „Times" deelt eonigo interessante bijzonderheden mede, waaraan wij net. volgende ontleenen: Do slaapzieke schrijft hij is van gohoimzinni- D'uidclijk toegelicht dw>r het hoofd der school, was dit. gon aard; den laatsten tijd echter hebben verschil- nict 81leen voordo kinderen een leerzaam cn pakkend gedeelte maar ook do ouderen volgden de reeks mot volle belangstelling. Daarna nog oen drietal1 zangiuramcr- en de overigo aanwezigen nog een poosje gelogonhciü tjos van de kinderen, waarna deze mochten vertrekken kregen om tfo handwerken on do toekon- en achrijr- schrifton te bcaludecrcn. Hef eerste bad bij de dames de volle aandachtt cn het lontsto trok bij' hot raaaaelijk deel Qer aanwezigen moer belangstelling. Do Burgemeester dankte voor -hot gozollic avonlje cn hoopto dat zc aan het doet mng beantwoorden, Waar voor do ouderavonden gehouden worden. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Goortje, d. v. M. de Vries en van M. de G" 'MTT NTFRADDSVERKIEZING. Jl. Zondag had voor de Katholieken de stemming plaats over de groslijst van candidaten voor den gemeenteraad. Er werd volgens puntenstelsel gestemd. Uitgebracht worden 5544 punten, waarvan op: 1. II. F. van Nuland 957, 2. P. Koemeester 909, 3. Th. L. Overtoom 909; 4. O. Huiberts 646; 5. P. A. Klaver 577; 6. W. Dekkor 567; 7. II. M. Schut-Vlaming 514; 8. L. van Gastel 465. Doordat de hoeren Koemeester en Overtoom een gelijk aantal punten verwierven, werd als oudste in jaren do heer Koemeester no. 2 geplaatst. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE KIESVEREENI GING. .Maandagavond hiold bovengenoemde Klesvereeni ging ecue ledenvergadering in het café van den heer J K, Boontjes. In verband met de candidaatstelling voor ledon van don (iomourteraad, was de vergadering diuk be zocht, 52 loden waren tegenwoordig, onder wlo ook verscheidene damos. Nada' do voorzitter, de hoer L. J. Roggeveen, de vergadering had geopend met een welkomstwoord, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Allor- uerst werd daarna do reglomentsherziening behan deld. daar het bestaando reglement geheel verouderd was. Na artikelsgewtjzo behandeling werd het aan genomen. Hot, voorstel van het Bestuur, om het reglement dadelijk in werking te doen treden,, zoodat deze vcr- •mdoring onder de nieuwe bepalingen voortgang zou hebben, word na oenig debat aangenomen. Hierna werd door don penningmeester, den heer W. J. Kesteloo, rekening on verantwoording godaan. Do rekening werd nagezien door do hoeren Schm&lz on Jb. do Vries, en in volkomen orde bevonden. Do ontvangsten hadden bedragen f515,09, de uitgaven f 508.81. batig saldo f6.28. Het Jaar 1922 was begon nen met non batig saldovvan f202.74, wol oen bewijs, da' de Kamerverkiezingen veel van de kas hadden geveigd. Do penningmeester deelde mede, dat het jaar 1922 begon mot oon lodental van 112, die f246 contribueer den. Hot Jaar 1023 daarentegen begon met 96 leden die f 190 aan contributie betaalden. Thans echter zijn circa 60 nieuwe leden toegetreden, de vereoniging tolt nu ongoveor -160 leden, zoodat do geldmiddelen krachtig zijn versterkt., hetgeen voor de komende Staten on Gemeenteraadsverkiezingen wel noodig is. Met applaus werd deze mododeeling ontvangen. Do penningmeester ontving van voorzittor een woord van dank voor zijn goed beheer. Intusschen had de stemming plaats gehad voor twee bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeron L. J. Roggeveen en K. Kerkmeer. Met groo- te meerderheid werden beiden herkozen en namen zij do functie'wederom aan. Uit het nu voltallig bestuur koos vervolgens de vergadering met bijna algemeeno stemmen don heer L. J. Rogeveen tot voorzitter, die bereid was dit op nieuw aan te nemen. Vervolgens werd besloten, aan het comité voor de Statenverkiezingen f50.— toe te staan voor te voe ren propaganda. Hierna was men genaderd aan het hoofdpunt der vergadering: namelijk het opmaken van de groslijst voor den Gemeenteraad. Voorzitter deelde mede, dat de aftredende Vrijzin nige Raadsleden verklaard hadden zich opnieuw een candidaluur te laten welgevallen, met uitzondoring vnn den heer Jb. Schoorl. die niet meer. in aanmer king wenschte komen. Als candidaten voor de groslijst werden voorge steld de volgende personen, nl. de aftredende raads leden. de heeren J. Helder, P. Hopman, D. P. Timmer man, P. Trapman, L. J. Roggeveen en verder de da- ik denk altoos aan u, lady Ethelrida. als aan de belicha ming van gezonde, in evenwicht zijinde. dingen vol maaktheid. En. dit laatste woord klonk bijna als een liefkoozing. i Ik ben heel gewoon- zei se en ze vroeg ach aL Jwraarom ze niet boos op nem was, zooals zij toch heel goed had kunnen zijn Slechts een volmaakt evenwicht in alle dingen dringt zich aan het gezonde oog op, ging hij voort, zich zelf opwindend. Alle vermoeienis en verzadigdheid in gevoelens, in behagen in personen, plaatsen ol dingen wordt veroorzaakt door een gebrek in proporties, dat Jtien aankleeft, en, evenals alle doodeenvoudige dingen, is dat vaak' het moeüij'kët te ontdekken. Vormt ge u theorieën over alle dingen, Mr. Mar- fcruteV vroeg rij met een glimlachenden blik. Het is soms wel verstandig het te doen,, dan ver liest men niet zoo gauw het hoofd. Wordt verrolgd. -- HELDER. De Vrijheidsbond stelt candidaat: 1. E. J. Bok (aftr.), 2. mevr. A. W. Dekker—Klik, 3. A. Slingervoet Ramondt, 4. S. Jaring, 5. W. Lam- mers, 6. C. R. Kruk Sr., 7. dr. W. J. Bakker Jzn., 8. J. F. Schellinger. In de drie kieskringen zullen gelijk luidende lijsten worden ingediend, welke zoo moge lijk met verwante groep(en) worden verbonden. De S.D.A.P. stelde: 1. A. G. A. Verstegen, 2. D. Ci A. de Zwart, 3. B. Zondervan, 4. J. Borkert, 5. C. Hey- blok, 6. R. Boogaard, allen aftr., 7. D. de Zee, 8. A. G Minnes, 9. D. Bregman, 10. A. Speur, 11. D, de Beer, 12. G. de Jong. Ook deze partij zal in de drie kies kringen gelijkluidende lijsten indienen. Het raads lid S. Kuiper stelde zich niet weder herkiesbaar. Pla telandspartij Teenstra: S. Biersteker, J. Dek ker. C. Dissel, C. Kant, D. Bonselaar. De «volhouder C. Adriaanse (A.R.) stelt zich niet rr eer oesehikbaar. I'.EN MOORDAANSLAG. Zondagavond te 11K ur is door een 22-jarigen m&h, wonende te Haarlem, in de Rollandlaan te Over- vecn 3en moordaanslag op zijn a.s. schoonvader, een 68 jarigen man, gepleegd. De verstandhouding tus schen beiden was de laatste maanden niet goed. Zondagavond om WA uur bracht de jonge man als guv» lonlijk zijn meisje naar huis en bleef daar, al vorens afscheid te nemen, nog een poosje praten. Toe.i de schoonvader naar buiten kwam, loste de jongen, zonder een woord te zeggen, op een paar me iers afstand oen revolverschot op hem. dat wegens do duisternis geen doel trof. De dader is 's nachts dooi de Overveensche politie te Haarlem gearres teerd en in arrest gehouden. NOORDSCHARWOUDE. De gymnastiekvereniging Hercules behaalde Zon dag een mooi succes. Op de gehouden wedstrijden in vrije oefeningen te Purmerend, wist zij beslag K leggen op den len prijs (een lauwerkrans). Do vól gende heeren namen aan den wedstrijd deel: P. v. Dam, A. Ootjers, G. Bakker, F. G. Nol, G. v. Dort en J. v. Dort. ST. MAARTENSBRUG. Naar on9 werd medegedeeld, zal de laatste open bare les van den landbouwcursus te Zijpe worden gehouden op Donderdag 5 April in het schoolgebouw alhier. HARENKARSPEL. Maandag j 1. had alhier de verpachting van het grasgewas amn de wegen plaats. Do geheele op brengst. was dit jaar f441.— tegen f 505.75 over het jaar 1922. Eén perceel werd opgehouden. Tegelijkertijd werd ook hot grasgewas van de we gen in den polder Woudmeer verpacht, wat kon op brengen de som van f58.— tegen f75.— over 1922 WINKEL Vrijdagavond J.l. werd de laatste les gegeven van de onder leiding van den heer Kleiterp gehouden cursus voor volwassenen. Namens het twaalftal ge trouwe bezoekers van den cursus, werd door den hoer 1'. Dekker, de? onderwijzer hartelijk dank ge zegd voor de aangename en leerzame lossen, waarhij door hom tevens do wensc.h werd uitgesproken, dat Ie cursuR het volgend Jaar zal mogen worden voort gezet. NIEUWE NIEDORP. Na een vergelijkend examen (voor de 24 vacante plaatsen waren 63 liefhebbers), werd de jongeheer Matthijs Sepors, leerling onzer dorpsschool, toegela ten tot de Ambachtsschool te Hoorn. WIERIN OERWAARD. Maandagavond had alhier de aangekondigde open- lmro vergadering plaats van den Vrijheidsbond, waar als spreker optrad de heer Mr. II. C. Dresselhuijs, lid der Tweede Kamer en leider voin den V.-B. Er waren ongeveer 40 toohoorders, o.w. enkele perso nen uit Winkel en Schagen. Do voorzitter, de heer D. Sleutel, opende de bijeen komst met een stukje geschiedenis, n.1. over do af scheiding van „Wieringerwaard", de opnieuw toetre ding, en hoe men er toe gekomen was, deze verga dering te houden. Het doel was geweest, de ideeön van den V.-B. hier beter kenbaar te maken, en daar tegenover de ideeën van andere partijen te hooren, zoodoende waren de Vrijzinnig-Democraten enj Platte landers tot debat uitgenoodigd. Deze wilden hieraan wel voldoen, mits met evenveel rechten en spreek tijd als Mr. Dresselhuijs. Doch Mr Dresselhuijs meen de hierop niet moeten ingaan, en zijn tijd beter te kunnen besteden. Het deed voorzittergenoegen, dat er, ondanks het berichtje in de courant dat er geen debatavond zou zijn, nog zoo vele aanwezigen wa ren. Mr. Dresselhuijs hield hierna zijn rede, waarin hij de ^beginselen van den Vrijheidsbond op keurige wijze uiteenzette. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Aan het slot der vergadering vroeg de heer R. Kaan aan den spreker, de houding van den V.-B. inzake de bekende Eerste Kamerverkiezingen uiteen te zétten. Mr. Dresselhuijs verwees naar uitvoerige verklaringen hieromtrent in het partijorgaan en gaf verder nog eenige uiteenzetting. Hierna sloot de voorzitter met woorden van dank aan spreker en aanwezigen de vergadering. GUDKARSPEL De Katholieke lijst voor den Gemeenteraad zal er als volgt uitzieni 1. P. Groen, (aftr.); 2. B. Brommer; 3. J. Brammer; 4. P. Appel; 5, G. EhiyVes Pz.; 6. KI. JBruin Az.; 7. T. Bruin Da. OUDKARSPEL Nu de hjsten van de kSesvereenigingen bekend rijn, is het vast, dat minstens drie der zittende leden niet in den nieuwen raad zullen terugkeeren. De heer P. de Groot komt niet weer op de Katholieke lijst voor. Men deelde ons mee, dat hij niet meer in aanmerking wenschte te komen; de heer Van Exter Rebben we reeds meegedeeld en de héér Schrieken is geen lid meer vaa de V.Dl. en ahsoo niet ópnüeuiwi gecandidecrd. OUDKARSPEL. Gister, Maandagavond, had de tweede Ouderavonh in dit seizoen plaats. Voor deze bijeenkomst waren uitgenoodigd behalve de ouders der schoolkinderen, de fcüMteren van de hoogste klasse zelve en ook die van londo dolcl zich met deze/.lokto beziggehouden. De slaapziekte komt in verschillende Vormen voor; er zijn lichlo gevnllon van „slaapzlekto" bokond, waar bij het nauwelijks noodig was, dat de zieken hot bod hielden. Toch traden hior dozolfdo ziektovorschijnso- len aan den dag als bij do ornstigere gevallen. De slanpziokto gaat dikwijls gepaard met groote zenuw achtighoid. EEN DUITSCH VOORSTEL Do geruchten ovor oen aanstaand Duitsch'schade- vergoodingsvoorstel houdon aan en krijgen vasteren vorm, 't goon natuurlijk niet beteelient dat zo juiflt zijn. Twijfel daaraan is te moer geboden, omdat de 1 WWBBjBfpBMIilBpMpBBjpB officieelo uitlatingen van Duitschen in liet Jrng. Comolia Gorritje, d. v. L. van don Brink on geheel niet van roppen en de gerucht on bijna uitslui- van L. van Kampen. tend uit het buitenland komen. De Westminster Ga- Overleden: Johana Zeeuw, oud 91 Jaar, weduwe zette beweert nu uit betrouwbare bron te hebben ge- K. Vader. Roe] van der Vaart, oud 55 jaar, echtgen. hoord, dat èr goede kansen op een Duitsch aanbod van J. de Jong. Dirk Landman, oud 5 weken. Martje bestaan, 't welk niet aan Frankrijk alleen, doch aan l.uitze, oud 86 jaar, weduwe J. Kossen. alle Ententemogendheden zal worden gericht. Het gaat uit van een binnenlandsche leening,v gevolgd door een buitenlandsche, voor welke laatste Duitsch- land als waarborgen de inkomsten zijner in- en uit voerrechten en spoorwegen, als mede een deel van de winst der industrie zou willen beschikbaar stel- verklaren I ALKMAAR, 24 Maart. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voord: 34 paarden f125—f500, 46 koeien en ossen len. Duitschland zal zich verder bereid f225f500, 511 nucht. kalveren f 10—f25, 306 vette tot een internationale overeenkomst, die Frankrijk schapen f 36f 50, 3 vette varkens f 140—f 168, 46 de noodige veiligheid verzekert, doordien alle deel- mag. varkens f55fG4, 13G biggen, 10 w. f25—f36, nemers zich verplichten een aanvallenden staat, te 1 geit f 18, 1 klein hokje f 0.50. bestrijden. Boterprijs op 24 Maart 1923: Hoogste markt f 1.15, Verder is Duitschland bereid controle op zijn fa- middelmarkt f 1.10, laagste markt f 1.05. Aanvoer brieken en spoorwegen, welke vöor oorlogsdoelein- 1881 kop. den geschikt zijn, te aanvaarden, op voorwaarde, Kipeieren f4 50—f6. Eendeieren f6. dat Frankrijk in hetzelfde toezicht op zijn oorlogs- WARMENHÜIZEN, 24 Maart. middelen toestemt. Het blad is van oordeel, dat het Roode kool, f3.70 a 4.70, 2e soort f2.50 a 4.50, gele Duitsohe aanbod de overweging waard is en althans kool f2.20 a 3, 2e soort f 1.80, Deensohe witte kool een grondslag voor onderhandelingen zal kunnen f2.20 a 2.90, 2e soort f2.10 a 2.50, uien fl.30 a 2.10, uitmaken. driel f 1.70 a 1.90, blauwe aardappelen f 1, uitschot UIT HET BEZETTE GEBIED, roode iw 1 80 a 2.10. Naar de Koelnische Zeitung meldt, zijn er te Rot- Aunvoer: 30iüu -"j. roode kool, 12045 Kg. gele kool. thausen al sinds verleden week Zaterdag nieuwe 16810 Kg. witte kool, 6765 Kg. uien, 725 Kg. aardap- communistische honderd9chappen gevormd Deze trek pelen. ken door de straten en ranselen andersdenkenden af WARMENHÜIZEN, "26 Maart 1923. Ook houden zij executies op den openbaren weg. Roode kool f 3.20 a 4.40. 2e soort f 2.80 a 4. Dinsdag kwamen op de markt ongeveer 2000 jonge Gclo kool, f 1.50 a<2.70. 2e sport f 1.60. Deonsche witte mannen bijeen, voor het meerendeel gekleed in groe- kool ,f 1.80 a 1.90. Uien f 1.30 a 1.80. Drielingen ne kielen, zooals de communisten vaak dragen. Zij f 1.80 ft 1.90. Peen f 1. Uitschot roode kool f 1 a 2.80. zetten do gebouwen van de mijn Dahlbusch af. ditachot gete kool f 0.40. Uitschot witte kool f 0.60 's Nachts rukten uit alle hoeken van Gplsenkirchen a f 0,70. Aanvoer: 27020 Kg. roode kool, 10255 Kg. gele kool, 1955 Kg. witte kool, 4540 Kg. uien, 2275 Kg. neen. ALKMAAR, 26 Maart 1923. Appelen 9 a 18. Peren f 10 a 18. Roode kooi f2.30 a 5.20. Gele kool f 1.30 a 2.10, alles per 100 Kg. Rabar- oer f 5.10 a 9.70 per 100 bos. Uien 0.70 a 1.90 per 100 Kg. Spinazie f 0.54 a 0.91 per ben. Spruiten, f 9.50 a 29.80. Witlof, lc soort f 8 a 11. Idem, 2e soort f 4 a I 7, alles per 1,00 Kg. LANGEDIJkER GROENTENVEILING, Br. op L. 26 Maart 1923. Roode kool, Ie' soort f4 a f5. Idem. 2e soort 3.30 a 3.90. Gele kool, le soort f 1.80 a 2.60. Idem, 2e soort f 1.-10 a 1.70. Deensche witte kool, le soort' f 1.70 a 2.50. Idem, 2e soort f 1.3Ö a 1.6Qj "Uien, drielingen f 1.40 a 1.50. Uien, le soort f 1.90 a f 2.20, alles per 100 Kg. Aanvoer58875 Kg. rooae kool, 46875 Kg. witte koof, 67100 Kg. gele kook 4575 Kg. uien. NOORDËRMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 26 Maart 1923. Grove uien f 0.80 a 2.30. Drielingen f 2.20 a 2.30. Peen I 0.90 a 1.10. Roode kool f 3.60 o 4.80. Doorschot f 3.60 a 4.20. Gele kool f 1.80 a 3. Doorschot f 1.70 a 2.50. Deensche witte f 1.60 a 2.60. Doorschot f 1.30 a 1.90, alles per 100 Kg. Aanvoer op 24 Maart5165 Kg. uien, 98640 Kg. roode kool, 3-1850 Kg gele kool, 94300 Kg. Deensche wittq. A1.KMAARV26 Maart 1923. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 32 koeien en ossen f 225500, 6 vette kalveren f 110 tot 170, p. ned. pond f 1.50 tot f 1.90. 351 nuchtere kalveren f 12f 28. 2 vette schapen f 38f 45, 401 vette varkens p. ned. pond f 0.92f 1. AMSTERDlAMSCHE VEEMARKT. Ter voemaikt wnren heden aangevoerd: 456 vette - - koeicn, waarvan do prijzen waren: le kw. f 1.25 tot riolen om den nood van den landbouw te verlich- f 130 2o kw. f l.Oö tot f 1.15. 3c kw. f 0.85. 80 ten- mot name ten aanzien van de zware plaatse- melk-' en kalikoeten f 350—f 500, 59 vette kalveren Ui1*0 belastingen die zij te dragen hebben, le kw. f 1.15 lot f 1.20, 2e kw. f 0.95 tot f 1.10 per Volgens een later bericht zijn de onderhandelingen Kg., 10 graskalvcren f 80 tot f 100 per stuk, §56 Norfolk op het laatste oogenblik afgesprongen nuchtere kalveren f 7 tot f 17 per stuk. 491 vette varkens cn hebben de boerenarbeiders een algemecne sta- le kw. 11.19 tot f 1.21, 2e en 3e kw. fl.16 tot kmg afgekondigd, waaraan naar schatting 15.000 man f 118 oer Ka zullen deelnemen.) ENGELAND KOMT TUSSCHENBEIDE? I «Atnenerri \Ji iirtt Uit Londen, 26 Maart. De „Evoning Standard" tJCJUCli^U iv kCLiWTI» meent te weten, dat binnenkort een belangrijke wen- ALARMEERENDE BERICHTEN UIT RUSLAND, ding in den toestand kan worden verwacht. Naar De Russische bladen hervatten, naar de Berlijnsche gemeld wordt, zal Lloyd George bij de debatten ln berichtgever van het Hdbl. meldt, alarmeerende be- het Lagerhuis in zijn rede bolangrijke punten ter richten uit het Verre Oosten, volgens welke de wit- sprake brengen en zal deze rede het sein zijn voor te troepen een nieuwen veldtocht zouden voorberei-1 een beweging onder do leden van alle partijen om den. De opening van een filiaal der Russische bank druk op de regeering te oefenen, teneinde tusschen- te Wladiwostok is in verband hiermee afgelast. beide te komen en er bij Frankrijk op aan te drin- DE BESCHIKBARE HOEVEELHEID GRAAN IN 8en dat het naar Duitschland's voorstellen zal luis- DUITSCHLAND IS 50 PCT. VAN VOOR DEN OOR- leren. HET STERFTECIJFER IN DUITSCHLAND. De Berlijnsche Medische Vereeniging deelt mee, dat het sterftecijfer van de totale Duitschè bevolking1 achteruitgaai, doordat er minder Duitsche kinderen! worden geboren. Op het hoogtepunt der huwelijks sluitingen einde 1920 volgde het kleinste geboorte- riifpr pinHn 1Q91 DUITSCHE KINDEREN NAAR TSJECHO-SLO- groote on kleine afdeolingcn communisten aan, die stelselmatig doordrongen tot schacht I. Zij drongen met geweld de woning van den directeur Kosten bin nen en doorzochten tevens de dienstwoningen van hef. personeel, die echter leeg waren, daar het perso neel van le voren gewaarschuwd was. Do commu nisten zochten tevergeefs naar wapens. Tntusschen had zich personeel op straat gewaagd, dat door de communisten - wend aangehouden, dio naar het wachtwoord vroegen. Toen het personeel daarop niet, antwoordde, schoten de communisten. De aan-1 vnerrlor van de bende was oen Rus, die op do mijn' gewerkt had, doch eenige dagen te voren zijn dienst had opgezegd. Verder behoorden ook plaatselijke lei ders van de communisten tot de aanvoerders. EEN CRISIS IN DE ENGELSCHE BONDEN. Tn het geschil tusschen de boeren en boerenarbei- j vers in hot graafschap Norfolk heeft de bisschop van Norvvich een bemiddeling ondernomen. De boeren, dio er, gelijk men weet, slecht aan toe zijn, verlan- gen dat hun arbeiders 54 uur in de week zullen wer- kon voor het tegenwoordige loon van 25 shillings in plaats van 50 uur, gelijk nu. De arbeiders weigeren de vier uur extra te werken. De bisschop heeft nu Zaterdag vertegenwoordig,ei*s vuil de twee partijen bij zich ontvangen, hen daarna aan het noenmaal genoodigd en getracht een geest van vorzoenlijkheid aan te kweeken. Nu zes uur pratens stemden de boeren erin toe, aan het. bestuur van hun bond het aanbod van de arbei- dors voor te loggen, die beloofden een bestand van drie maanden in acht te zullen nemen. In dien tijd zal het tegenwoordige loon blijlven bestaan en zul- j len de boqren bij do rogeering aandringen op inaat- LOG. Uit Berlijn, 24 Maart. De minister voor volks voeding, Luther, heeft in den Rijksdag verklaard, dat de beschikbare hoeveelheid voedsel per hoofd der'bevolking, wat brood en gTaan betreft, 50 pet. bedraagt van vóór den oorlog. De verminderde koop kracht maakt het onmogelijk, voldoende graan in het buitenland aan te koopen. Voor dit jaar is even wel de behoefte aan broodgraan tot ver in den zomer WAKIJE. gedekt, ook voor het bezette gebied. I De Tsjecho-Slowakijsche regeering heeft toestem- WEER EEN SPOORWEGONGELUK. ming verleend voor het komen van 4500 kinderen Uit Berlijn, 24 Maart. In den nacht van Woens-1 uit het Roergebied naar Tsjecho-Slowakije. dag1 op Donderdag is bij den spoorweg-overweg bij Hirzenach bij St. Goar een ernstig ongeluk gebeurd. DE BEDEVAART NAAR YPEREN. De bedevaart naar de oorlogsgraven van Yperen, Daar op het onder Fransch toezicht staande traject waaraan 850 personen deelnamen, was merkwaar de hoornen niet gesloten waren, reed een door j dig, omdat het hier lieden betrof die wegens gebreki Fransch personeel bestuurde personentrein op een aan middelen tot nog toe niet in staat waren, de reiti grooten meubeltransportwagen. De drie begeleidersnaar Yperen te maken. De tocht was te hunnen be- van dezen wagen werden op slag gedood! Volgenshoeve geregeld door organisaties, die zich het lot de verklaringen van ooggetuigen had de locomotief aantrekken van degenen, die door den oorlog in geen licht, zoodat de naderende trein niet bijtijds gezien kon worden. ELECTRISCH BESTUURDE OORLOGSSCHEPEN. Bij de manoeuvres, die de Amerikaansche vloot thans in den Stillen Oceaan houdt, speelt ook de draadlooze electriciteit een rol. Het slagschip .Iowa" was voor een experiment uitgekozen. Het schip werd zonder een enkel levend wezen aan boord door draad looze telegrafie uit Shawmut, op een afstand van verscheidene duizenden mijlen, gedirigeerd. Hef bootste een vijandelijk «chip na, dat full speed aan het vuur van het oorlogsschip „Mississippi" te ontkomen. Volgens de berichten zouden de bewegin gen van het sthip al dien tijd volkomen beheerscht zijn. Terwijl de schepen zich in-tegengestelde rich tingen bewogen en hun vaart voortdurend verander- rouw werden gedompeld. De rouwenden, die den tocht modemaakten, waren afkomstig uit alle deelen van' Engeland en bestonden voor een groot deel uit vrou wen. DE BEZETTINGSKOSTEN. Uit Berlijn, •U, Maart. De rijksminister van de schatkist heeft den Rijksdag het derde deel van het j memorandum omtrent de bezettingskosten in het Rijnland voorgelegd. In zijn daarbij gehouden rede wees hij op de nadeelen, welke de ontwapening in gevolge het vredesverdrag Duitschland heeft opgele verd, op het Fransche militarisme, dat op de kosten eener andere natie teert, enz. Hij gaf een overzicht van de vele eischen en hetgeen reeds was geleverd, j In plaats van dé 70.000 man der Duitsche vredes-' bezetting lagen er in Sept. 1922 in het oud-bezetje gebied 145.000. De bezettingskosten bedroegen totj den, deed: de „Mississippi" twee aanvallen. In den^ oo eersten aanval loste de „Mississippi" op een afstand einde 1922 ca. 4500 millioen goudmark;~de bezettings van zes mijl 108 schoten met 5 inches-projectielen en kosten in de z.g. sanctiegebieden en de kosten der maakte zestien treffers;; in den tweeden aanval gaf controle-commissies zijn daarbij niet inbegrepen, het schip bij veel grooteren afstand zestien salvo's Deze som zou voldoende zijn geweest om den weder* uit vU* incb-kanonnen en maakte vier treffers, opbouw in N.-Frankrtjk te financieren.

Schager Courant | 1923 | | pagina 6