Raad Winkel. Goedkoope Rijwielen. evenwel rekening houdende met de omstandigheden en bij velen de goede verzorging en' bemesting, waren toch over het algemeen de resultaten bevredigend. Wat betreft de betalingen zijn ook deze dit jaar weer vlq,t verloopen en zijn alle huurpenningen binnenge komen. De rekening geeft aan: Voor ontvangen huur bouw en grasland f 3276.23, voor diverse f 6.50, totaal f3282.73. Uitgave aan pacht f2307.50, salaris admini strateur f300, diverse f 35.16#, totaal f 2642.66}*. Sal do f640.06}*. Ook thans weer geeft de rekening aan, zooals u ziet een belangrijk bedrag aan saldo en meenen B. en. W. als vorig jaar dit bedrag aan de betrokken huurders te restitueeren, zulks in mindering van de pachtsom over 1023. Het percentage der,winstverdeeüng kan worden bepaald op 19 pet. We kunnen dus met voldoening over de uitkomsten van het tweede dienstjaar terug zien. De resultaten zijn een bewijs dat onze zooge naamde volkstuintjes aan do grootste verwachtingen voldoen. Waardoor eenerzijds vele arbeiders en klei ne boeren de gelegenheid hebben gekregen te verbou wen een gedeelte van hunne eerste levensbehoeften, zoowel voor zichzelf als ook voor hun vee. Anderzijds hebben we hierdoor niet in toepassing behoeven te brengen de landarbeiderswet. Wat zeker, gezien de algemeene toestanden, voor beide partijen goed is g% weest. Hadden we bij een ongeveer dertig aanvragen hiertoe moeten overgaan, was dit juist gebeurd in den tijd van hooge landprijzen en hoogo productie prijzen, terwijl bij een daling hiervan thans de land arbeider zeker niet geheel zou kunnen voldoen aan zijn financieele verplichtingen, zulks tot vele zdVgen en schade van zichzelf en daardoor allicht tot scha de van de gemeentekas. De heer Nannis doet doet het idéé aan de hand van dat kortingsbedrag ruim f 60 mest te koopen en dat onder de verhuurders te verdoelen. De heer Van der Sluijs acht het beter, de huurders in deze zelf baas te laten. Met het oog op verschil lend telen van producten enz. is het beter dat hier over ieder huurder beslist. Is ingekomen goedkeuring Ged. Staten 2e supple toirs begrooting. B. en W. hebben tot tijdelijk onderwijzeres te Bur gerbrug beroemd mej. Bak te Alkmaar Is ingekomen en wordt voorgelezen de afwijzende beschikking van Ged. Staten op het adres van C. Schilder en anderen inzake de stichting van een bij zondere school te Burgerbrug. Meegedeeld wordt, dat de he6r L. Wurkum be noemd is tot hulpkeurmeoster voor do vleeschkeu- ring. Bij de laatste kasopname was en moest in kas zijn f 63619.76, waarvan belegid op die Zuivel bank f 43169.60. Is ingekomen verslag der Gezondheidscommissie. Eveneens verslagen commissie tot wering van school verzuim voor Burgerbrug en St. Maartensbrug. B. en W. hebben opgemaakt een verslag van de wijkverpleging. Al deze verslagen zullen circuleeren. Is ingekomen het. adres van den Bond tegen de schending van God's naam om het vloeken tegen te gaan en daarvoor maatregelen te troffen. B. en W. stellen voor, aan dit verzoek niet te voldoen, omdat de naleving van hot; ln 't leven te roepen maatrego- len te moeilijk is. Allen voor. Van de afd. 't Zand van don R.-K. Land- en Tuin- bouwbond is het verzoek ingekomen om tot 1 Mei ook voor gemuilkorfde honden het losloopen te verbieden, met hot oog op de schapen. B. en W. hebben bekend gemaakt, dat tot 1 Mei de honden gemuilkorfd moeten zijn. De politie zal toe zien. Om thans nog de gevraagde maatregelon in de politieverordening vast te leggen, is het te laat, daar eor do goedkeuring van Ged. Staten er is, do termijn a,l reeds zou zijn verstreken. B. en W. zullen de be paling echter herzion. Hot bestuur Straatverlichting Burgerbrug ver zoekt stroom voor 20 cent per K.W.U. aan lichtmeter particulieren. B. en W. hebben dit adros nog niet behandeld en vragen dit verzoek in hun handen te stellen om af doening. Do hoer Kapitein zeg,t dat met hem over dat ver zoek Is gesproken en hij or de menschen op hoeft ge wezen, dat hot niet vaststaat dat de prijs 20 cent kan zijn, wellicht iets hooger. Do hoor Bruin bepleit het noodzakelijke van de straatverlichting en noemt het trambruggotje als voorbeeld. B. en W. zullen onderzoeken en algemeen wordt goedgevondon, dat B. en W. deze zaak afdoen. Meegedeeld wordt, dat door de langdurige ziekte van zuster Hopma tot tijdelijk Verpleegster is be noemd mej. Snoek te Alkmaar. Tot onderwijzeres to St. Maartensbrug wordt benoemd moj. Tjülsma met 5 stemmen, 2 stommen had Mej. fiicsterbos to ^uidwolde. Tot 4 leden der schattingsconunisslo.bedoeld bij art. 57 o.v. der Wet op de Inkomstenbelasting 1914, worden benoemd do hecren IX do Leouw 'Wz., A. Brak', J. do Moor en G. de (Wit Pz. Het primitief kohier Hondenbelasting wordt vastge steld op f 761. Verschillende af- cn overschrijvingen en betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven, 'worden goed gekeurd, respectievelijk tot f 1100 en f 153.03. Voorzitter aeclt mee, dat van Ged. Staten goedkeuring is ontvangen, dat do gemeente Zij!pe electrische stroom levert aan dc gomeento Petten. B. en W. vragen machti ging om deze zaak' af te wikkelen. Het plan is eerst thans het net voor Petten .te bouwen. Met 't Zandt Wordt onderhandeld. Er is van den Minister een beschikking gekomen dat Electra te 't Zand zoolang mag leveren tot het P.E.N. komt, maar B. en W. achten het beter deze zaak vriendschappelijk afte wikkelen. Wij hebben met het Bestuur reeds vergaderd en allicht moet er 'nog een ledenvergadering plaats hebben. Do heer Hooij vraagt waarom eerst Petten en dan (t Zand van stroom voorzien Tr Voorzitter zegt, dat Petten een klein net heeft dat spoedig klaar is, nog voor met Het Zand de onder handelingen zijn .afgeloopen. Het Zand behoeft volstrekt niet te wachten. B. en W, worden gemachtigd om met Petten af to handelen.. De heer Grootes vraagt of de werkloozen aan den Belkmerweg en Bosch weg reeds de palen niet kunnen zetten. Voorzitter zegt, dat dit nog enkele dagen snoet wachten. De administrateur Swartnof 'is rona en hef ïesultaM van zijn bemoeiingen betreffende het aantal aansluitin gen moet eerst bekend zijn. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad op Dinsdag 27 Maart 1923, des morgens 10 uur. Afwezig Mevr. Houtkooper-Bol, 1 vacature. Voorzitter de heer J. Koomen Hz., burgemeester, secretaris de heer A. de Ridder. Na opening volgt onderzpek der geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid, den heer Jb. Peetoom. Tot toelating wordt besloten, waarna de hoer Poet oom de vereischte beloften aflegt. Voorzitter feliciteert den heer Peetoom en spr. uit den wensch dat hij in *t belang van de gemeente zal mogen werkzaam zijn. Algemeene felicitatie volgt. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van een wethouder. Op den heer Kriek worden 4 stemmen uit gebracht, één stem op den heer Breebaart, éen stem blanco. Do hoer Kriek is dus bonoemd, en voorzitter vraagt hem, of hij de benoeming aaneemt. Dé heer Kriek antwoordt op dezo vraag het volgen de: Aleer ik een definitief antwoord geef op uw vraag, wilde ik "nog gaarne eenige woorden zeggen. Toen voor bijna 4 jaar terug na veel gepraat door ons een wethouderszot el werd bezet, geschiedde zulks omdat wij van meening waren, <tn nog zijn, dat «r door de hier zittende partijen een compromis was gesloten aangaande de werkwijze voor de komende zittingsperiode. Een congresresolutie van onze partij gehouden te Arnhem, in den zomer van 1919, zei, dat door ons geen wethouderszetels zouden worden aan vaard alsvoren een, overeenkomst was gesloten en de zetel prijs te geven als deze overeenkomst werd ver broken. M. de V., toeji dan een van onze voorstellen geen steun van andere partijen mocht vinden, meenden wij dat voor ons de tijd gekomen was, om onze wet houderszetel prijs te geven. Dat dit voor het. richtige verken van het college van B. en W. niet bevorder lijk was en vooral niet was in het belang van de ge meentezaken is, natuurjijk, maarVij wenschen daar geen verantwoordelijkheid voor te aanvaarden. Maar aangezien er ook in onze partij eenige verandering beeft plaats gehad, aangaande het bezetten van wet houderszetels, en waar wij thans op het standpunt staan van een plaats bezotten, waar wij meenen, dat wij vruchtdragend werk kunnen verrichten, zoo, M. de V., zal ik deze benoeming aanvaarden, in de hoop. dat het in het belang van onze gemeente mag zijn. Algemeene feliciatie heeft plaats. De notulen worden gelezen. De heer Kriek dringt aan op uitgebreider notulee ring van de straatkwestie bij den heer SpaAiis, waar aan zal worden vóldaan. Verder worden de notulen goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat de werkloosheid in deze gemeente zeer gunstig verloopt, 8 Februari werd. er een geplaatst, bij 't straatwerk .3 Maart, 1 bij grond werk. het loon werd op 30 cent per uur bepaald. Ingekomen is het verslag van de Gezondheidscom missie te Hoorn, verslag Verbetering Volkshuisves ting en verslag Wijkverpleging. Gedurende 1922 wer den bij 76 patiënten 1660 bezoeken afgelegd. Verslag is ingekomen van de Commissie van toe zicht op het correspondentschap der Arbeidsbemid deling en verslag over de verrichtingen van dat cor respondentschap, waarin gewezen wordt op het feit, dat door werknemers meer gebruik •'Van het corres pondentschap wordt gemaakt dan door do werkge vers. Gelezen worden de verslagen der gascommiasiever gaderingen op 8, 15 en 22 December, die o.a. weerge ven de uitvoerige besprekingen, volgens de verslagen soms zeer heftige, dezer commissie, over de even-, tueele aansluiting van Moerbeek en Langereis» aan het, gasbuizennet. Mededeeling wordt, gedaan dat door inwoners van Watoringskant en Moerbeek een verzoek tot de gas- commissie is gericht over de aansluiting van Moer beek alleen, via Lutjewink-'l, dan dus een korter traject. Den directeur is opgedragen een kostenbere kening over te leggen. Ook wordt gelezen het verslag der vergadering van de gascommissie op 27 Februari 1.1. Na 2 vrije stem mingen en daarna herstemming werd de heer J. Koo men Hz. als voorzitter herbenoemd. Van den directeur der gasfabriek is de mededee ling ingekomen, dat de kosten van schoolverwarming door middel van gas, bedragen voor Winkel f596.50. voor Lutjewinkel f519.50, In handen gesteld van B. en W. om prae-odvios. Iiigokornen waren berichten van aanneming der diverse benoemingen, in de vorige vergadering plaats gehad. God. Staten berichtten dat zij de vaststelling der gemeentehegrooting over 1923 hebben verdungd. God. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit ten opzichte van hot verhaal der pensioenbijdragen. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger is ingekomen, waaruit blijkt, dat op 19 De cember 1922 in kas moest zijn en ook was f 16598.50. bij den boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur op 3 Januari was bij dezen in voorschot f 72.49. Voor kennisgeving aangonomen. Door Wed. P. v. d. Molen wordt dank gebracht voor den steun van gemeentewege ondervonden voor de verpleging van den heer Joh. van der Molen. Voor kennisgeving wordt aangenomen hot adres van den Bond togen ontheiliging door vloeken van Gods heiligen naam, om een verordening vusfcte stel len tot het tegengaan van eon dergelijke ontheiliging. Van den Raad der gemeente Grootehrook is het verzoek ingekomen om adhaesie te willen betuigen op hot adres door hem aan Ged. Staten gericht en waarin God. Staten worden vorzocht tot een billijke herziening van de jaanveddenregeüng voor burge meesters. secretarissen en gemoente-ontvangors. 11. en W. hebben in dezen zich van advies onthouden, omdat voorzitter er zelf bij botrokken ia. De lieer Spaans oordeelt de salarissen van burge meester en secretaris niet te hoog. Het salaris van den secretaris f1900 is niet te hoog en wat betreft t salaris van den liurgemeostor, persoonlijke omstan digheden behooren buiten beschouwing te blijve?i. Iemand, minder kapitaalkrachtig, moet ook Jn ce gelegenheid zijn die functie waar te nomen. Neïgens die keuze, kwaliteit en afwerking Alle rijwielen schriftelijk gegarandeerd. Steeds voorradig nieuwe tweedehands Rijwielen. 6. ANNEVELDT, Laan, Dorpen, Schapen. Do heer Breebaart is het met den heer Spaans eer.s wat het salaris van den secretaris betreft,, doch spr. denkt er anders over ten opzichte van de salarissen van burgemeester en ontvanger, Spr. meent, dat het ambt van burgemeester in een gemeente als Winkel niet zoo betaald behoeft te worden, omdat het ambt van burgemeester niet den geheelen persoon vraagt. De secretaris evenwel heeft voor zijn ambt moeten leeren, is feitelijk op het salaris aangewezen en d£ t ambt zal den geheelen persoon vragen. Spr. vraagt zich evenwel af, waar het dus een gedeeltelijk© in stemming met het adres van Grootebroek is, of wij het adres niet voor kennisgeving zouden aannemen, om dan straks bij de bespreking over de salarisrege ling van den ontvanger onze meening bij Ged, Sta ten kenbaar temaken. De heer Kamp kan zich vereenigen met de woordes, van den heer Breebaart. In oorlogvaren riju de salaris sen van bovenaf verhoogd ,en nu alles begint le aakken, komt het spr. noodig vopr, dat nu ook ?an •boven at begonnen wordt met verlaging van die salarissen. Voor de gemeente Winkel acht spr. het salaris van burge meester en ontvanger veel te hoog. Do heer Kriek wil wel adhaesie betuigen, en ér dan bijvoegen, dat het salaris van de secretarissen niet mt> *hoog rijn, dat die herziening behoeven. Spr. zou het niet goedvinden, het adres voor kennisgeving aan te nemen, f 1900 voor het ambt van secretaris is hiet te noog, een salaris Van f 2000 voor burgemeester op het platteland kan wel minder, en over het salaris va.i den ontvanger rijn we het allemaal wel eens, dat dit te hoog is, dat erkent zelfs de ontvanger zelf. De heer Breebaart gelooft wel, dat Ged. Staten de salariecring van het ambt van burgemeester boven dat van secretaris zullen blijven stellen. D® heer Spaans zou het bejammeren, wanneer de benoeming van burgemeesters zou afhangen van (le draagkracht der personen en is daarom tegen adhaesio- netuiging. Het voorstél-Kriek om ten opzichte van de salarissen van burgemeester en ontvanger adhaesie re betuigen, wordt aangenomen met 4 tegen 1 stem, die van dei heer Spaans, terwijl Voorzitter rich van stemming ont houdt De Kamers van Koophandel te Alkmaar, Hoorn en Zaandam vragen adhaesie op .een adres aan Ged. Staten, waarin geprotesteerd wordt tegen de belasting heffing voor het Hoogheemraadschap Noordhollonds Noorderkwartier, Met algemeene stemmen wordt be sloten adhaesie te betuigen. Van eenige landgebruikers aan de Lammerechouw is het verzoek Ingekomen om het paadje aldaar beter ie willen onderhouden. Veoraittes rest, dat fee! iw$e reeds ie verbeter» De heer Kamp vindt bet niet erg in den haak d«t eemt de landgebruikers een dergelijk verzoek moeten doen, voor er verbetering wordt aangebracht Voorzitter wijst er op, dat wanneer bij nat weer begonnen wordt met meslrijden er heel spoedig een diepe slag in den weg wordt gemaakt. De heer Kamp heeft den toestand in het voorjaar gezien, maar het wegje was onberijdbaar en toen heeft men er karren halve steenen opgebracht. De menschen mogen achteraf wonen, ze hebben toch oolr hun lasten te betalen en hebben dan ook recht op een rijbaren weg. Voorzitter wijst er nog eens op, dat een weg in een ongunsügcu tijd van het jaar in korten tijd in slechten staat kan verkeeren. Toen de toestand spr. ter oore kwam, heeit hij, nadat eerst ander® herstelling moest voorgaan, las» gegevtn dat wegje ie herstellen. De beer Xrit% heeit gehoord, dit de w^trerkor velleden herfst reeds een begin had gemaakt met herstelling, maar toen één der ouderteekenaars van dit adres gevraagd heeft daarmee te wiüen wachten. Zonder ,den Voorzitter daarmee'in kennis te stellen, schijnt toen de wegwerker ennee opgehouden te zijn. iets dat spr. niet wat je noemt acht. l>e landgebruiker had er den Voorzitter over moeten spreken en de wegwerker had niet het recht er zonder voorkennis van den Voorzitter mee op te houden. Voorzitter zegt, dat bij het inklomen van een «derge lijk verzoek het niet terzijde wordt gelegd, dit verzoek heeft alleen eenige vertraging ondergaan, omdat er eerst basalt op de hoofdwegen moest worden gebracht, dat scheen spr. noodiger toe. Het1 schrijven wordt verder voor' kennisgeving aan genomen. De Visscherijverceiiiging. afd, Kolhorn, Verzoekt te willen toetreden tot de Rijksregeling van de toekenning van bijslag op de Zuiderzeeharingvisschei ij, waarvoor het Rijk f 60.000 uittrekt als de gemeente io pet. 'bijdraagt. Bericht is evenwel ingekomen, dat hei Rijk "deze 10 pd. niet zal vragen aan de gemeentebesturen, en het verzoek wordt dan ook voor kennisgeving aange nomen. Door den heer A. Vethman wordt teruggave gevraagd van in 1917 ten onrechte betaalde belasting. Waar uit de overgelegde stukken blijkt, dat adressant .niet over 1917, doch over 1918 is aangeslagen geweest, «wordt het verzoek pYereenkomstig het 'advies van B. en W., voor kennisgeving aangeuomen. Door den heer P. Dekker Dz., is namens de leer lingen van het onderwijs aan Volwassenen verzocht het ouderwijs te verlengen met 10 lessen. Bereids is door 14. en \V. die verlenging toegestaan,, finantieei bezwaar bracht het niet aan de gemeente. Nu de cursus is afgeloopen, dankten de leerlingen het gemeentebestuur voor de gelegenheid een der gelijke cursus te hebben kunnen volgen en tevens voor de verlenging van den cursus. Ingekomen is de rekening van dè afdeeling Winkel van „Vakonderwijs" óver 1922, waaruit blijkt dat de gemeente, als gemeente van vestiging der school, F 263.73V« hioet bijdragen. Van buitengemeenten evén wel komt van dit bedrag f 148.96 terug en van dat overblijvende nog 6 pek van de provincie. De gemeente Hoogwoud meent niet in die kosten te moeten bij dragen, omdat daar een. gelijke school is gevestigd, wat een bijdrage van f 5.32 betreft. Van den Minister Van Arbeid is bericht ingekomen, dat aan onze gemeente als bijdrage in ontsmeLtingskos- ten over 1922 f -13.33 zal woixleu uitgekeerd. Van den heer P. Strijker Is nog ingekomen .©en verzoek om ontheffing van de bouwverordening en wel wat betreft het bepalen van de rooilijn voor een nieuw te bouwen huis. Voorzitter zou het yerzoek willen toestaan, Wanneer de heer Mcurs als belendende eigenaur, geon bezwaar maakt. Het gebouw toch komt niet geheel in de snijlijn van dc- belendende pcrceelon. Do heer Spaans evenwel Is niet voor het raadplegen van belendende eigenaren, maar wil elk' geval op zich zelf blijven beschouwen. Spr. vreest, dat dit raudplegeh in de toekomst moeilijkheden zal opleveren. Nji eenige discussie wordt besloten het verzoek zonder meur toe te slaan. Opnieuw komt in stemming het vorig maal door staking van stemmen aangehouden voorstcl-Kriek om bij Ged. Staten te protestoereu tegen het voornemen van het P.E.N. om electrische stroom te brengen in deze gemeente cn rechtstreeks zelf te exploiteerèn. Voor stemden de hecren Kriek, Kamp on Voorzitter, tegen do hecren Breebaart, Peetoom en Spaans; opnieuw dus staking van stemmen, waardoor het voorstel geacht wordt te zijn verworpen. De heer Kriek meent dat de heer Peetoom niet goed gestemd heeft, blijkbaar niet heeft begrepen, waarover gestemd wem. De heer Breebaart zegt, dat vorig maal toch ook Mevrouw HoutkooperBol gestemd heeft, zooals de heer Peetoom nu doet. 4)® heer Kriek rit hier toch niet aio adviseur van den heer Peetoom. Pauze. Na heropening wordt mededeeling gedaan dat voor het uitvoeren van het noodige straatwerk 2 plannen lijn gemaakt, hot eerst,0 waarin allo werken zijn op genomen mot gebruik van nieuwe stoenen, zal kos ten f7000, waarvoor een leening zal moeten worden gesloten en in betrekelijk korte jaren worden af-' gelost; het tweede plan omvat bijna hetzelfde werk met uitzondering vun den straatweg RaadhuisP. S. Vries, doch mat gebruik van zoo min mogelijk nieuwe boenen. Do kosten daarvoor zullen op enkele honder den guldens na uit den post voor de wegen kunnen worden gevonden. Teneinde echter geheel door dien post gedekt te zijn, komt het B. en W. gewenscht voor, van de onvoorziene uitgaven f 500 a f 1000 op de wegen over te schrijven. Voorzitter geeft over die werken uitvoerige mededeelingon en zegt, dat onder het straatwerk is begrepen het verniouwen van paardepaden te Zoutkaag, weg Lutjewinkel-Winkel en Nieuwe Niedorperwog. De hoer Kamp wijst op de mogelijkheid,' dat bij aansluiting aan de waterleiding de kans bestaat., dat voor aivoer van water door verscheidenen om rio- leoring gevraagd zal worden naar de voorsloot. Voozitter zegt, dat voor de helft al aangesloten is bij de waterleiding en de meesten hebben een afvoer naar achter. De heer Kamp meent, dat men liever de afvoer naar voor zal hebben, die afstand is veel kleiner. Spr. heeft al gehoord dat verscheidenen zullen vra gen om rioleering. Voorzitter en ook d.e heer Spaans meenen, dat met de verstrating "toch niet gewacht kan worden tot al gemeene aansluiting aan de waterleiding. De heer Breebaart dringt er op aan, vooral goed werk te doen en wibdan liever wat minder tegelijk verstraten. Spr. zou de gebruikte steenen liever voor de paardepaden gebruiken. Spr. wil eerst maar uit maken wat 't beste is, nieuwe steenen voor «den straatweg of voor den loopweg. Voorzitter, wilde de steenen meer sorteeren, door de minder goede steenen aan den kant te gebruiken en in het midden nieuwe steenen te gebruiken. De heer Breebaart acht dat gesjouw niet wensche- lijk en duur aan arbeid. Spr. merkt op, dat voorzit ter wel diverse becijferingen voorleest, maar dat is voor de leden niet best te volgen. Voorzitter zegt, voor die becijfering in te staan, wat arbeidsloon enz. betreft, heeft hij de opgaven van Vis. De heer Breebaart blijft bepleiten, geheel nieuwe bestrating. Uitvoerige besprekingen over de wijze van bestra ten hebben plaats en de heer Breebaart concludeert ten slotte, dat het niet de bedoeling is van voorzitter om oude tusschen nieuwe steenen te gebruiken. De heer Kamp vraagt ook naar het verschil tus schen het gebruik van óude en nieuwe steenen ach ter de kerk. Voorzitter berekent, het verschil op f3400. De heer Spaans vindt, dat, de Raad maar* oen be sluit moet nemen een gedeelte geheel te vernieuwen en de uitkomende steenen te gebruiken ter plaatse waar het noodig is. De heer Kamp meent, dat de gemeente wel steeds de stratenmaker in (Henst kan houden. Voorzitter zegt, dat er ook heel wat straat bijgeko men is en wel een stratenmaker voortdurend noo dig is. De heer Breebaart wil B. en W. machtiging geven f7000 te besteden (boven de gewone bestratingskos- ten) en dan zooveel mogelijk nieuwe straat te maken en de uitkomende steenen te gebruiken voor mid delpad en loopstraat. Besloten wordt, dat B. en W. in dezen geest> het plan zullen uitwerken, de heeren Spaans en voorzit ter stemden tegen, omdat die liever uit de beschik bare midelen het straatwerk wilden betalen. Besloten wordt een leening te sluiten ad f7000, af te lossen in 7 jaren, rentende hoogstens 6 pet. Tegen 1 Mei a.s. moeten alle huurcontracten der. gemeentswoningsti worden vernieuwd cn dient nu een beslissing te worden genomen met welk bedrag de huur zal worden verhoogd voor het aanleggen en gebruiken der waterleiding. De kosten van het wa tergebruik zullen de huurden aan de gemeente te rug moeten betalen. De aanlegkosten zijn zeer verschillend voor de di verse woningen en voorzitter meent, dat die kosten in 10 jaar terugbetaald zouden kunnon worden aan de gemeente. Goedgevonden. De heer Breebaart informeert 01 er ook menschen zijn die vrijstelling van aansluiting aan de waterlei ding gevraagd hebben. Voorzitter antwoordt van niemand? De heer Breebaart wijst er op, dat door de bouw verordening dus thans ieder verplicht is aan te slui ten. Voorzitter beaamt dit, het hangt er van af wanneer Ged. Staten het verplichtend zullen stellen. Opgemerkt wordt, dat juist de grootste tegenstan ders van waterleiding aanstonds het eerst zijn aan gesloten. Waar over" de wijziging der Bouw- en wonïngver- ordening een gunstig advies der Gezondheidscom missie is ontvangen, stellen B. en W. thans voor, de verordening defiintief vast te sollen. Goedgevonden. In de plaats van den heer H. Fijnheer, die töt werkgever is overgegaan, wordt overgegaan tot be- nóeming van een lid-vvorknemer in de Commissie inzake Arbeidsbemiddeling. De voordracht daatoe was nog niet van de afdee ling van den Bond van Vakarbeiders ingekomen. Secretaris merkt op, dat er maar 2 vakarbeiders tot dien Bond alhier behooren, nl. C. Brouwer en Krap. fcenoemd wordt met algemeene stemmen do heer C. Brouwer. Tot leden der commissie tot wering van schoolver zuim worden benoomd voor Winkel: de heeren H. G. Groenhof, Jb. Dekker eri N. Slikker; voor Lutjewin- kol de heeren J. Porie, K. Boekei en J. Th. Broorsma. Tot leden der schattingscommissie worden herbe noemd do heeren J. Koomen Hz., K. Breebaar Jz. en benoemd de heeren G. Kamp en S. Kriek. Voor de vacature S. Over werd gekozen de heer K. Breebaart Jz., voor de vacature K. Breebaart Jz. de heer G. Kamp, voor de vacature A. de Ridder de heer S. Kriek. Het hoofdstombureau voor den gemeenteraad wordt als volgt samengesteld: J. Koomen Hz., ambts halve voorz., K. Breebanri. Jz., Jb. Spaans, S. Kriek en G.. Kamp, leden, Jb. Peetoom, mevr. Houtkoopër- Bol en A. de Riffeer. plaatsvervangende loden. Hot stembureau voor den gemeenteraad en Prov. Staten zal bestaan uit: te Winkel: J. Koomen IIz., voorzitter ambtshalve. G. Kamp, lid, tevens plaats vervangend voorzitter, S. Kriek, lid, P, Honingh en W. Amols. plaatsvervangende leden. Te Lutjowinkel: Jb. Spaans, voorzitter, K. Bree baart Jz., lid, tevens plaatsvervangend voorzitter. Jb. Peetoom, lid, J. de Veer en J. Porto, plaatsvervangen de leden. Waar in oen vorige vergadering werd besloten door verschillend© gemeentebosturon''een billijke bij drage te doen betalen, in do kosten van het onder wijs in doze gemeente, gevolgd door leorlingen ui- die gemeenten wier ouders of vorzorgers zeil niet in do termen vallen om schoolgeld te betalen, is uit de gevoerde correspondentie gebleken, dat deze bijdra ge diende te berusten op een gemeenschappelijke re geling. R. en W. stellen nu voor, aan Ged. Staten te vragen de bijdrage per leerling op f 10 voor het U.L. O. onderwijs te stollen. Algemoen goedgevonden. B. en W. stellen voor, nog geen bestemming te ge ven aan de noodwoning, die open komt, door vertrek van C. van dor Woldt, maar den verhuislljd af te wachten. Allen voor.. Ged. Staten hebben enkele bedenkingen tegen de berrootlng over 1923, allereerst wat betreft het uit trekken van een lager salaris voor den gemeuntf- ontvanger als door Ged Staten werd vastgesteld. De 0vorige opmerkingen waren van administrutiovon aard B. en W. willen de bpgrooting wijzigen als door Ged. Staten wordt iinngogeven. God Staten merken op, dat de begroeting te laat is vastgesteld cn ze zien gaarne dat dit voortaan eerder gebeurt. Ten opzichte van do bedenking over het salaris van den gemeenteontvanger, vraagt dc heer Bree baart of bij de begrooting een begeleidend schrijven aan Ged. Staten is verzonden. De secretaris deelt mee, dat bdj de bpgrooting ge- voogd wordt een uittreksel van de notulen, en daarin dus voorkomt do bespreking van' bedoeld punt door alle leden. Behalve dit uittreksel was och ter reeds ln Octo- ber mededeeling aan Ged. Staten gedaan over de correspondentie over deze zaak met den heer Nobel. De heer Breebaart zegt. dat voor den Raad dan twee wegen openstaan, óf in beroep te gaan bij de Kroon óf een motie van afkeuring uit te spreken en aan Ged. Staten toe te zenden. Waar Ged. Staten zelf oen circulaire zenden over verlaging van salarissen bij eventueels vacature en de betrokken ambtenaar hier zelf zich bereid verklaart genoegen te nemen met het salaris van f800, acht spr. de opvatting van Ged. Staten eigenaardig. Dè heer Kriek geeft er de voorkeur aan bij de Kioon in beroep te gaan en baat dat niet, dan kan de Raad altijd nog een motie van- afkeuring uit spreken. De heer Kamp vindt deze opmerking van Ged. Sta ten het toppunt, waar zij zelf een circulaire over.de salarisregeling zenden cn de ontvanger zelf accoord gaat met de nieuwe salarisregeling. Spr. acht het ook het beste dat geprobeerd wordt de regeling aange nomen te krijgen. De h»er Kriek vraagt of het nog niet te laat is voor beroep. De secretaris zegt dat Ged. Staten alleen nog in overweging geven den post te wijzigen. De Raad heeft dus te besluiten de begrootim? al of niet» te \v»jzigen en wanneer daarna God. Staten een besluit nemen, kan de Raad in beroep tegen dat besluit gaan. De heer Breebaart stelt dan voor den post te hand haven. vooral waar de regeering zelf begint met de salarissen te verlagen.jDe belanghebbende persoon is zelf zoo welwillend geweest tegenover de gemeente, de Raad heeft het niet gevraagd. De heer Kamp meent dat Ged. Staten dat evengoed op -prijs moesten stellen als wij. De heer Spaans zegt dat het zeker moeilijk gaat om ieder geval afzonderlijk te behandelen. Algemeen wordt besloten dezen post der begrooting te handhaven en dus niet aan den wenk van Ged. Staten te voldoen. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting dienst 1922. Ter tafel wordt gebracht teekening van het raad huisplan en wol 't uitwendige betreffende. De Raad gaat mét het plan accoord. Het is de bedoeling dat na de verkiezingen met het werk wordt begonnen en het zal openbaar worden aanbesteed. Hef kohier hondenbelasting over 1923 wordt vast gesteld op f158, invorderbaar 2 maanden na goed keuring door Ged. Staten.

Schager Courant | 1923 | | pagina 2