Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws,. Aeclames. V O K T B A L. Gemengd Nieuws. ERNSTIG ONGELUK OP WET U. Gistermiddag omatreek» één uur w&ren in het IJ, ter hoogte van den Verbindingedam, twee z.g. „ko- lenvisachers" in een vlet ana het „vleechennaar steenkolen. De vlet werd door een motorboot overvaren; de roeiboot sloeg om, de beide inzittenden verdwenen in de diepte, en werden, geruimen tijd later, leven loos opgehaald. ANNA PAULOWNA. De werkverschaffing door den Anna Paulowna- polder zal vormoedelijk tegen 10 April a.e. moeten worden beëindigd, omdat dan dn daarvoor govotoor- de gelden zullen zijn uitgegeven. Misschien, dat door vermindering van het aantal tewerkgeetelden., dat thans nog ongeveer 00 bedraagt, deze werkverschaf' fing nog ©enigen tijd za) kunnen worden volgehou den. Naar wij vernemen is daartoe de mogelijkheid niet uitgesloten, daar verschillende landbouwers ln deze gemeente thans wel woer werk kunnen laten verrichten, zoodat 't voor hen wol aanbeveling ver dient zich tijdig bij het correspondentschap der ar- beidsbemideling te vervoegen om de noodlg» werk krachten aan te vragen. - BREEZAND. Door de kiesvereeniging „Door recht en eenheid tot vooruitgang" zijn candidaat gesteld: 1. S. Spigt (aftr.), 2. C. van dor Linden; 8. G. Kuik, 4. J. Tij 8en Jz., 5. Jb. van Stipriaan. ANNA PAULOWNA. Do definitieve candidatenlijst der Vrijz.-Domocra üsche Kiesvoreeniging voor de a.s. Raadsverkiezing luidt: 1. D. Stammes (aftr.), 2. C. Rezelman Dz., 3. D Schenk, 4. G. C. van Balen Blanken; 5. C. Tijsen; 0. J. A. Waiboer, 7. V. Kaan. DE PROFETEN VAN EETDE. Men schrijft uit Arnhem aan het N. v. d. D.: De beschrijving van den. „broeder en zuster", „De profeten in een hutje te Eefde", klopt zoo precies met een paar personen, die een jaar of 8 geleden hier in de buurt verblijf hielden, dat ik ze voor de zelfden houd. Ik hoorde toen, dat dicht bij den Zij penberg, midden op de Rhedensche heide in een woonwagen, een paar zonderlingen verblijf hielden, Ik vermoedde, dat mischien een wat excentrieke kunstschilder was. Na eenig zoeken vond ik verscholen achter een dennenboschje, een netten woonwagen. De „broeder met zijn blonden baard en knap, vriendelijk ge zicht kwam mij uit zijn wagen tegemoet. Na een op merking mijnerzijds, dat hij daar een mooi plekje had uitgekozen, bracht hij'mij gauw aan mijn ver stand. dat hij hierheen niet gelokt was door de mooie natuur, maar „dat God hem hier geplaatst had." „De omgeving was volkomen in harmonie met zijn zielestemming". Toen ik nadere opheldering verzocht, was hij volstrekt niet terughoudend, maar deed een omstandig verhaal over zijn leven, hoe hij vroeger diep in de zonde geleefd had en allerlei ver keerde stelsels had aangehangen, ook in de kerk geen bevrediging vond enz. enz. Totdat hij eindelijk „zuster" op zijn levensweg had ontmoet. Op een zol derkamertje was hij toen bekeerd en „had gevoeld hos Gods zegen zich over hem uitstortte". De telegra fisten van het station te Zutphen, waar hij werk zaam was, hadden hem tot spot van het publiek ge st.eld maar de ongelukkigen wisten niet wat zij de den: hij vergaf het hun gaarne. AHos was doorregen met bijbelteksten, maar „zus ter" lie de meest intellectueele on leidende scheen te zijn. corrigeerde hem op dat punt nogal ééns. 'rn* ni-n eet had hij het toon nog niet gebracht maar werken beschouwde hij ook toen als IJdelheid Grri zor vde wel voor hen. Hot bleek echter niet in den vorm va manna te komen, maar een leeraar uit Arnhem had hen daar geïnstalleerd en vulde zoo nu en dan hun voorraden aan. Door weer en wind kwam hij hen dan opzoeken. Ik heb hem daar nog eens èen enkele maal opge zrcht. gelijk ook andoren deden, maar proselieten maakte hij dan niet. Meerma'en verzekerde hij vol- maal-t. gelukkig te zijn in dezen toestand. Hij was d(-nr niemand tot last en niemand hem. PURMEUKND, 27 Maart. Op de heden gehouden markt waren aanvoer en prijzen ale volgt: Fabriekskaai), 8 stapels, f68 per 60 hg., met rijksmerk f 06, 5 stapels boerenkaas f 62.60 met rijksmerk f60; 1187 Kg. boter f 2.20-2.30, 762 runderen, waarvan 185 vette f 0.75—1.25 per Kg., melk- on goldekoelen, 557 stuks f 175—475, handel matig; 10 stieren; 57 paarden f 150—250, handel stug, 35 \ette kalveren f 1.40—1.05 per Kg., handel matig; 1392 nucht. kalveren: slachtkalveren f 1040, fokkal- veien f32, handel matig; 205 vette varkens, voor de couterU f 0.83—0.92 per Kg., voor de slacht f 0.90—1.02 handel vlug; 57 mag. varkens f30—55, handel stug; 128 biggen f20—34, handel stug; 735 schapen f28- bO, handel matig; 27 bokkon; klpeieron 14.50-550. per 100, eendeleren 15; kivletseleren 100 stuks 10,40 per stuk. LANGEDIJKER GROENTENVEILING, Br. op L. 27 Maart 1923. Roode kool, le soort f 3.20 a f 4. Gele kool, lc soort f 1.80 a 2.80. Idem, 2e soort f 1.20 a 1.70. Deensche witte kool, le soort f 1.50 a 1.90. Witlot lc soort f 7.40 a9.50. Red Star 1.70, Utea, drielingen I 1.50 a 1.60. Uien, le soort f 1:10 a 2. Loss* wortelen i 0.90 a 1.10, allee per 100 Kg. Aanvoer3-1600 Kg. roode kool, 18025 Kg. witte koof 48750 Kg. gele kool, 7425 Kg. losso wortelen, 10125 Kg. uien 750 Kg. aardappelen, 2310 Kg. witlof. NOOHDl'.HMAHKThOND, Noord-Scharwoude. 27 Maart 1823. Grove uien f 1.80 a 2.30. Drielingen f 1.80 a 2.20. Peen I 1.20. Roode kool f 3.40 a 4.40. Doorschot f 3 a 3.80. Gele kool f 1.80 a 2.80. Doorschot f 2.10 a 2.40. Deensche witte f 1.50 a 2.40. Doorschot 1.90 a 1.80, alles por 100 Kg. Aanvoer op 26 Maart0500 Kg. uien, 8800 83836 Kg. roode kool, 85730 Kg. gele kool, Deensche witte. MEDEMBUK, 27 Maart 1923. Witlot f 0.06 -a f 0,10 per Ka. WARMENHUIZEN, 2T Maart 1923. Boode Kool f 2.90 a'4. 2e soort f 2.40. Gele kool f 11.40 1.90. Decnscihe witte (tooi 11.30 a 1.90. 2e soort 10.80 a 1.50. Uien J 1.20 a 1.70. Drielingen f 1.50 1.90. Uitschot roode kool I 1.10 a I 1.90. Uitschot gele kool f 0.40. Aanvoer: 27460 Kg. roode kool, 2838 Kg. gele kool, 9600 Kg. witte kool, 8000 Kg. uien. GOEDE VRIJDAG. NED. HERV. GEMEENTE tel Collantsoog, voorru. 10 uur, Ds. Franco, Avondm. Petten, nam. 7 uur, Ds. France. Avondmaal. Heerhugowaard, voorm. halftlen, Ds. Broekema. Avondmaal. Baretngerhorn, nam. 7 uur, Ds. v. Loon. Avondm. Ecnlgènburg, nam. 7 uur, Dr. Snothlage. DOOPSGEZ. GEMEENTE tei Hlppolytushoef, voorm. 10 uur, Ds .Leenderiz. Avondmaal. WOGNUM'S ZANGKOOR. Tweeden Paaschdag zal in het Theater Royal al hier het Wognum's Zangkoor, onder. leiding van Jen heer Saai een concert geven. Het aankondigen van dit concert brengt onwille keurig in herinnering de heerlijke concerten door de (Vognunimers vroeger alhier en elders gegeven. Die concerten blijven voor velen onvergetelijk. En nu de zoc-n van wijlen Willem Saai met zijn koor ons op nieuw bezoekt, blijken wil geven van zijn willen en kunnen, zullen, wij twijfelen er geen seconde aan, de oude bewonderaars van vroeger allen oi». aan om opnieuw te genieten. Want wat van el- Jt rs tot ons komt over dit Wognum's Zangkoor, is van dien aard. dat ons weer veel goeds zal worden rgeven. Het koor heeft onder de energieke leiding van den jongen Saai reeds weer een hoogte bereikt, die alles voor de toekomst belooft. Het is weer een rijk programma dat ons wordt .t-boden en het zal dus weer worden een middag van Intens genot. VERHURING. T m overstaan van Notaris Van den Bergh alhier, werd Dinsdag verhuurd, voor d8n tijd van vier jaar, ten verzoeke van den heer H. v. d. Glind te Barne- veld: le. de bouwplaats op Groenveld, groot 7.96.24 H.A., huurder de heer J. Gootjés te Schagerwaard voor f1451 per jaar; 2e. dubbele arbeiderswoning, huurder de heer W. diepsmeer te Leerdam voor f5.pér week. Al» ge geen eetlust hebt, ge u humeurig en terneer geslagen voelt, dient gij Fostcr's Maagpillen te gebruiken. Dit geneesmiddel weikt rechtstreek» op de Tevcr, re gelt do gal, helpt de spijsvertering en voorkomt ver stopping. Het geheel© gestel wordt versterkt door het gebruik van Foster's Maagpillen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogist zaken. „Je vroegt me om je zoonoodig op de hoogte te stellen van onze gewoonten, om zoo te zeggen. Trek een stevige, korte, gewone japon aan en zorg dat je een paar dikke laarzen hebt." De onderteekening luide „Tancred" en niet „Tristam". Zij beefde even, toen zij het las, informeerde toen, waar zijn Lord schap was en bevond dat die reeds was uitgegaan. Zij zou later ontbijten met de gasten, die niet gingen jagen. Zij zou hem dus dien heelen dag niet zien. En die hatelijke vrouw, met wie hij op zoo goeden voet stond, zou hem dien heelen dag voor zichzelve heb- .benl Deze gedachten flitsten haar reeds voor den geest, vóór zij er zich van bewust was, en toen Joeg zij die voort, woedend op haar zelve. Wat ter wereld ging het haar aan, wat haar man deed of liet? En toch: toen zij zoo opschrok uit h'r gepeins, bevond zij dat zij bezig was te hopen op een regendag, opdat de vijf daines, die met de jagers zouden gaan ontbijten, thuis zouden moeten blijven. Want toen zij. het salon was binnengekomen, waar sommige der gasten dien o&htend hun brieven zaten te schrijven, had zij ge hoord, dat lady Highford tot mevr. Harcourt met haar schelle stem zei: Ja, we waren voornemens dezen middag na den lunch die discussie te beëindigen. Die beste Tris tam! Er wordt een lange rustpoos gehouden bij Ful- ton, we zullen volop tijd hebben om alleen te bab belen. En toen had zij zich omgekeerd en gedaan alsof zij verlegen was over Zaras aanwezigheid en praat te nog drukker dan den vorigen avond. Maar zij kreeg de voldoening niet, ook maar één trek in Zara's gelaat te zien veranderen, hoewel de ze, terwijl zij doorliep naar het andere einde van de kamer, weer boos op zich zelf was, wijl de vraag zich aan haar opdrong, wat deze vrouw toch wel' voor Tristam geweest was en wat zij nóg voor hem was. SKoes» walgi WESTFRIESCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Zondag 25 Maart StormvogelsN.V7V., 5—4. L.W.V.C.B.V.V., 1-4. L.W.V.C. II—B.V.V. IL 2-0. D.F.C.Voorwaarts II, 5—0. De beide Paaschdaoen ral er geen enkele competitie wedstrijd gespeeld benocven te worden. Zijn er echter vcreeaigingon, die met onderling goedvinden op een der Paa»chdagen toch ben competitie-wedstrijd wenscheii te spelen, dan heeft het Bondsbestuur daartegen geen bezwaar. K.F.C. ID.O.SJLO. I, 1-1. Zondag speelde de tweede klasse B K.F.C. I een vriendschappelijke wedstrijd tegen de eerste klasser D.O.S.K.O. I van Oudesluls. Als scheidrechter Klink beide elftallen omstreeks kwart over twee in 't veld fluit, merken we op, dat K.F.C. I en ook D.O.S.K.O. I volledig izijn, de laatste echter met gewijzigde op stelling. Direct na den aftrap brengt D.O.S.K.O. I een bezoek aan het K.F.C.-doei. Een voorzet van den rechtsbuiten volgt en wordt door den middenvoor omgezet in een doelpunt.. Stand 10 voor D.O.S.K.O. I. Daarna krijgen we een gelijk op» en neergaand spel te zien, tot plotseling K.F.C. I verwoed komt opzetten en door een goed schot van den linksbuiten den D.O.S.K.O.-keeper het nakijken geeft. Stand 11. De rust treedt in met gelijken stand. Na de rust wordt er van beide zijden flink aange pakt, maar doelpunten blijven uit. Een pinalty, te nemen door D.O.S.K.O., wordt er zeer sportief naast gezet. Het laatste kwartier kenmerkt zich door flauw spel van beide zijden. Het einde treedt dan ook in met gelijken stand. Voofwaar een mooie pres tatie van K.F.C. I. Als wij den laatsten tijd de wed strijden van K.F.C. I nagaan, komt het ons voor, dat het spel van deze club aanmerkelijk beter wordt, wat ook wél blijkt uit de laatst gehouden wedstrij den tegen de eerste klassers L.W.V.C. 1 (11), V.V.V. 1 en II (11) en uit bovengenoemdqn wedstrijd. Bij ons rijst onwillekeurig de gedachte op, of K.F.C. I wel in klasse Ilb thuisbehoort. Scheidsrechter vol deed uitstekend. LUTJEWINKEL. Zondagmiddag jl. speelde L.W.V.C. I een voetbal match tegen B.V.V. I van Benningbroek te Nieuwe Niedorp. L.W.V.C. verloor deze match met 4—1. Zondagmorgen speelde L.W.V.C. II een voetbal match tegen B.V.V, I van Benningbroek. L.W.V.C. II won deze match met 2—0. SCHOORL. Voor de Voetbalvereeniging was het programma voor Zondag 25 Maart: S.V.V. I t egen Q.S.V. IV. om 10 uur te Wormerveer; S.V.V. II tegen Holland, om 2 uur te Noordscharwoude. Wegens afkeuring van het terrein kreeg S.V.V. I afbe- richt. S.V.V. II speelde gelijk, 0—Q. S.V.V. III is uit» gespeeld voor den bond. HET GEZICHT HERKREGEN NA 34 JAREN BLIND HEID. Een inwoner van New Hartley, Northumbèrlarvl, l». na 34 jaar blind te zijn geweest, aan een 'der oogen weer zitnae geworden, meldt de „Daily ChronjcTa". Toen hij een jongen van 7 jaar was, werd Edwin Be~ wiek, zoo heette nij, geheel blind, ondanks de talrijke operaties om zijn gezicht te redden. Toen hij iich op een morgen bij het venster waschte, riep hij plotseling uit; Is dat een schoorateen, die daar uitsteekt?" Zijn moeaer nam de proef op de som en hield haar hand op. Hy noemde haar het juiste aantal vingers op. welke zij hem toonde, en voedde er aan toe: „Aan elk er van zit een ring". Mrs. Bewick was natuurlijk bvergehikkig, maar toen de dokter haar aanraadde, héér zoon naar een oogarts te Newcastle, te brengen, weigerde zij, 7/jggende: „God heeft hem het gezicht teruggegeven; niemand zal er iets aan doen." Tel. HET DORP DER LANGE LEVENS. Het dorpje Colleville in het Fransche departement Sein»-InléocUuEB, fioo vertelt „Cblcagp Tribune", slaat het record van geheel Frankrijk, wat betreft' den levensduur van zijn bewoners. Wanneer de menschou uit Colleville als maatstaf mogen worden genomen, dan leert bun voorbeeld, dat men oud kan worden on tot het laatst een goede gezondheid bewaren, zoo men hoofdzakelijk leelt van lichten landwijn en goede kuas. Het dorpje jn kwestie telt thans 623 inwoners. Vijftien ingezetenen van het dorp zijn tusachen zb- ventig en tachtig jaar, tien inwoners tellen tusschen tachtig en zos-en-negentig. Ze genieten zonder uit zondering een voortreffelijke gjezonctheid. Te zoiraen zijn zo meer dan 2000 jaar oud, d.w.z. voor ieder oudje een loeftijdsgemiddelde van ruim 80. Colleville is het centrum van een streek, die een der .beste kaassoorten van Frankrijk produceert. EEN VOORSTEL DER DUITSCRE REGEERING. Uit Berlijn, 27 Maart In plaats van den nog steeds ongestclden Ur. Cuno die aan een 'lichten aanval van pleuris lijdt nam heden de minister van buitoni. zaken v. Rosenberg in do commissie van buitenl, zaken het woord voor een uitvoerige verklaring. Aan de hand van officieele documenten toonde hij aan, dat de Duitsche vertegenwoordigers te Parijs ge machtigd waren het Duitsche schadevergoedingsaanbod schriftelijk in te dienen bij de aldaar begin Januari gehouden conferentie en het mondeling toe te lichten on het, ingeval dit laatste niet zou worden toegestaan^ idet alleen langs schriftelijken weg over te brengen. De minister verklaarde verder, dat do Duitsche re- icring den door den Amerikaanschon staatssecretaris ughes op 29 Doe. 1922 to Newhaven aangegeven weg bruikbaar achtte. De door hem voorgestelde international commissie van deskundigen, waaraan Duitschland en Frankrijk mot volkomen gelijkgerechtigdheid zouden deel nemen, moest naar het oordeel der Diuitsche regeering zoo spoedig mogelijk bijeenkomen en de volgende vragen beantwoorden lo. Wat heeft Duitschland tot dusver opgebracht 2o. Wat kan cn /noet Duitschland billijkerwijze nog verder leveren? 3o. Op welke wijze'kunnen deze leveringen tot jftand worden gebracht? Indien deze of een dergelijke weg wordt begaan, is de Rijksregeering bereid met de internationale kapitaai- maikt over een leening te onderhandelen en elke door het leeningsconsortium noodig geoordeelde waarborg te geven. De opbrengst zou onmiddellijk aan Frankrijk of de geallieerden in contanten worden overgedragen. De Duitsche regeering zou door doeltreffende maat regelen, ook in v ettelijken vorm, zorg dragen, dat de Duitsche economische kringen hun krachten jn dienst stelden van den Duitschen schadevergoedingsplicht, te ruggebracht tot zulk èen omvang, dat deze kan worden vervuld. De Duitsche regeering heeft de voornaamste bij het lot Europa geïnteresseerde, doch niet on middellijk bij .4. ^'■•hrconJlict betrokken mogendhe den met dit besluit in kennis gesteld, zonder even wel voorstellen te doen of wenscben uit te spreken. Tevens heeft zij daarbij gewezen op de moeilijkhe den van het probleem, daar men van Duitsche zijde waarborgen wenscht, dat de buiten het verdrag van Versailles om bezette gebieden ontruimd worden en in het Rijnland een met dat verdrag in overeenstem- nrdng zijnde toestand wordt hersteld. De regeering kan zich niet voorstellen, dat eenig forum van deskundigen in staat zal zijn een stellig oerdeel over het werkelijke prestatievermogen van Duitschland: uit te spreken. De Duitsche regeering acht het onmogelijk, dat het Duitsche volk zijn eenig wapen, het lijdelijk verzet, uit de hand legt, zonder dat ook de tegenstander zich op de linie van het status quo terugtrekt. Ten aanzien van de door Frankrijk op de voorgrond geschoven quaestie van de politieke veiligheid wees de minister op de Duitsche voorstellen van het Rijm landpakt en op de den vrede waarborgende over eenkomsten, die langs den weg der wederkeerigheid tot stand kunnen komen. De commissie oordeelde eenstemmig over de ver werping der door de Franschen gcëischto capitulatie, in do overtuiging van de noodzakelijkheid van het door den staat doorgevoerde lijdelijk verzet, met het doel daardoor de bevrijding van het Ruhrgebied van Je onrechtmatige invasie te verkrijgen* Ildbld. EEN SPOORWEGONGELUK BIJ MAINZ. Tengevolge van een verkeerden wisselstand is bij het verlaten van het station van Wiesbaden een lo comotief van een hoogte van 4 meter gevallen. Er zijn een doode en twee gewonden. DE HONGERSNOOD. .Naar het Russische Telegraafagentschap bericht, heeft Winokurow in een zitting van de commissie voor de honger-bestrijding medegedeeld, dat de toe stand in de. door den honger geteisterde gebieden begint te verergeren. Aan de Wolga bevinden zich 4.5 millioen menschen in een uiterst moeilijken toestand; zij zijn.voor do eerstvolgende drie maanden slechts voor de helft van de noodige levensmiddelen voorzien. De com missie wil haar hulpactie tot aan den oogst krachti? ger voeren. Deze officieele mededeelingen over den hongers nood in Rusland staan in lijnrechte tegenspraak met de verklaringen der communistische pers, volgens welke de Russische graanzendingen voor de Roerbe volking afkomstig zouden zijn uit de overschotten van de sovjet-regeering. DURE HONDEN. De houders van honden te Berlijn zijn op hun ach tersten zolder over de hooge belasting op hun huis- vrionden, Die bedraagt nu al 12.000 M. en zal eer lang tot 20.000 worden verhoogd. Bovendien zijn ze boos over de wijze, waarop de politie honden op vangt. De beesten worden gelasseerd en stikken meermalen bij de pogingen, die ze doen om los te Komen. Zaterdag is een zeer druk bezochte vergadering van hondenliefhebbers gehouden, waar een staking van betaling van hondenbelasting is overwogen. Of het er van zal komen is nog onzeker. LEN VALSCHE INSPECTEUR- T' Parijs is een man aangehouden, die zich uitgaf als inspecteur van den gezondheidsdienst en als zoo danig zich aanmeldde aan particuliere meisjes-scho len, waar hij, voorgevende een onderzoek in te stel len naar het voorkomen van tuberculose, die leer lingen, vooral do meisjes boven de 15 jaar aan een onbescheiden lichamelijk onderzoek onderwierp. Er waren reeds herhaaldelijk klachten tegen dezen in specteur van den gezondheidsdienst ingediend. De zer dagen meldde het individu zich weer aan con meisjesschool aan, aan hot hoofd waarvan blijkbaar oen schrandere en flinke directrice staat: de wijze wuarop de man er op aandrong vooral do oudste leerlingen te onderzoeken, wekte haar argwaan an terwijl zij hem in de spreekkamer deed wachten, belde zij de politie op die weldra verscheen en den „inspecteur van den gezondheidsdienst" in hechte nis nam. De man bleek inderdaad met den gezond heidsdienst niots te maken te hebben. Hij is opge sloten en wordt ook beschuldigd van het dragen van ondorscheidingsteekenen zonder daartoe het recht te hebben. UIT RUSLAND. Naar de Krasnaja Gazota meldt, zijn door het cen traal comité van volksverzorging en het volkscom missariaat van onderwijs gezamenlijk maatregelen genomen tot verbetering van den toestand der on derwijzers, welke vooral in de bongersnoodgebieden uiterst kritiek is. Die maatregelen zijn echter wegens het groote gebrek aan geldmiddelen niet van om vangrijken aard geweest. Inmiddels echter heeft de Ara (American Relief Administration) zich bereid verklaard de onderwijzers te helpen door het uitdee- len van levensmiddelen en kleederen. De bedoeling van de Ara is thans gedurende de maanden Maart, April en Mei 42.000 levensmiddelen en kleeren het onderwijzend personeel in de bongersnoodgebieden t« verdeel en. Allereerst komen daarvoor in aanmer king de werklooze onderwijzers; daarna zü die in functie zijn, maar desniettogonslaande een hoogst armoedig bestaan hobben. Do distributie zal plaats hebben door oen comité bestaande uit een vertegen woordiger der Russische regeering, een, van den bond van onderwijzend personeel in Rusland en eon van. ^DOODGEVALLEN. Te Birmingham waren twee schoorsteenvegers belast met het afbreken van oen oudon 120 voet hoo- gen fabrieksschoorsteen. Zij waren door middel van boven elkaar geplaatste ladders naar boven geklonu- men en juist bégonen de steennn aan den top van den schoorsteen weg te breken, toen zij door onbekende oorzaak beiden plotseling omlaag stortten. Eén hun ner viel door hot dak van eon borgloods en de ande re kwam op het dak van een andere loods terecht. Hun lichamen werden vreeselijk verminkt. DUBBELE MOORD TE ANTWERPEN. To Antwerpen heeft, aldus do Msbd., gisteren een ernstige misdaad plaats gehad. In do Lange Nieuwstraat aldaar woont een wissel agent, die op zijn kantoor door zijn zuster werd bij gestaan. Buren hoorden ómstreoks 6 uur 's avonds gerucht uit het kantoor komen en zalgen eonige oogpnblikkcn later een not-geklooden jongeman rustig het wis selbureau verlaten. Een eind verder geloopen zijnde, zei te hij do kraag van zijn jas op en ijlde heen, zoo hard hij kon. Inmiddels klonken er hulpkreten uit het kantoor en drongen do buren hot huis binnen. Eon verschrik kelijk schouwspel vertoonde zich aan hun oogen. De wisselagent zat dood in zijn bureaustoel, het hoofd, dat een en al bloed was. op de tafel steunend, ter wijl zijn arm zich in een afwerende houding voor het hoofd bevond. Zijn zuster lag naast haar stoel op den grond en scheen ook geen teeken van leven meer te geven. Zij vertoonde echter geen bloedsporen. De autoriteiten verschenen weldra ter plaatse tot het verrichten van het eerste onderzoek. De wisselagent bleek do.or een kogel, die hem de wervelkolom had verbrijzeld, te zijn gedood. Een tweede kogel was hem in de borst gedrongen. Zijn zuster was insgelijks door twee kogels getrof fen en leefde nog slechts enkele oogenblikken. Verder bleek, dat, de brandkast overhoop gehaald was en dat verschillende laden geopend waren. De moordenaar moet zeer gehaast te werk zijn ge gaan. want bankpapier en geld lagen op den vloer verspreid. Hoeveel er vermist wordt, kon niet worden vastgesteld. Verschillende fotografische opnamen werden ge maakt óp de plaats der misdaad. Het signalement van den moordenaar is bekend. HET PEILEN VAN DE ZEE DOOR MIDDEL VAN LICHTSTRALEN. Uit Londen, 27 Maart. De jongste uitvinding op nautisch gebied, welke thans toepassing vindt op een loodskotter te Newcastle, is een machine, die lichtstralen uitzendt tot op den bodem der zee en al dus in staat stelt, de diepte van het water te peilen. De uitvinding is van buitengewone beteekenis, daar zij dienstbaar kan worden gemaakt voor groote scbe pen in ondiepe wateren. DE RUSSISCHE GRAANUITVOER. Uit Riga, 26 Maart. Volgens hier ontvangen be richten, gaat de Russische reegeering voort met het uitvoeren van graan naar het» buitenland, hetgeen veel ontevredenheid, wekt onder de bevolking in de hongerdistricten. Laatstelijk zijn te Riga nog 78 wa gons met Russisch graan aangekomen. Tegelijker tijd aanvaardt Rusland evenwel de giften in natura uit bet buitenland en van het Nansencomtié. Een schip met deze giften is dezer dagen te Windau aan gekomen. OVERSTROOMINGEN IN MESOPOTAMI8. Uit Bagdad, 26 Maart. Door bet wassen van de Tigris zijn uitgestrekte gebieden om de stad over stroomd. De inboorlingen vluchten met hun kudden en zoeken een wijkplaats in de stad. De corespondent van de „Daily Mail" te Bagdad meldt: Zeventien mijlen ten Noorden van Bagdad is de Tigris .buiten' baar linkeroever getreden ten gevolge van een ongekende sneeuwsmelting op de bergen in Kurdistan. Bagdad is bijna een eiland in oen meer van honderd vierkante mijlen. De civiele gevangenis is verwoest; de gevangenen zijn gered. Koning Feisoel beeft" zelf de leiding genomen bij de redding van zijn paleis en de akkers om de stad. Troepen zijn bezig dammen op te werpen, of te ver sterken. De boeren nemen de wijk naar de stad. EEN INTERNATIONALE DIEVENBENDE GEVAT. De Parijsche politie is er in geslaagd de leden eener dievenbende, welke sedert geruimen tijd in het cen trum der stad rijke Amerikanen en Engelschen in bun hotels bestalen, iri hechtenis te nemen. Toen dezer dagen een goed-gekleed heer een der deftige hotels op de Place Vendome verliet, merkte een daar geposteerde politie-inspecteur, op dat de man een misvormd oor had, hetwelk overeen kwam met de beschrijving in het internationale politiebericht van een oplichter, die werd gezocht. De politie-ambte- naar volgde hem met eenige detectives in een taxi en geraakte zoo op het spoor van de geheele bende, bestaande uit acht mannen en drie vrouwen, mee- rendeels Australiërs en Engelschen. Zij hebben zich zoowel in Londen als in Parijs aan groote oplichte rijen schuldig gemaakt. PRECIES AIS BIJ ONS. In heel Engeland, zoo meldt een draadloos N.T.A.- bericht, worden thans kleine hittegolven geconsta teerd. Gisteren was te Londen de temperatuur in de schaduw 68 gr. Fahrénheit, een temperatuur, die in dezen tijd van het jaar slechts eenmaal is overtrof fen gedurende de 62 jaar, dat er aanteekeningen worden gehouden van de temperatuur. EEN TRAMRIT IN BERLIJN 300 M. Uit Berlijn, 27 Maart. Van Zaterdag af zal een tramrit in Berlijn 300 mark kosten. MODERNE DWAASHEDEN. Bij de jongste behandeling van het wetsontwerp ter bestrijding van wreedheid bij dierendressuur in het Lagerhuis is er ook een stem opgegaan tot be scherming van zekere kleine insecten, die wij ter be waring van het decorum maar met den algemeenen naam van ongedierte zullen bestempelen Gelijk men weet, worden deze kwaadaardige kwel geesten uit de insectenwereld vaak op kermissen in zoogenaamde theaters „ten tooneele gevoerd" om hun „kunsten" to verrichten, die gewoonlijk bestaan in hot maken van dc meest gewaagde en stoute sprongen!. Het betreffende lagerhuislid, dat het voor deze slacht- offers van 's mcnschon ongebreidelde zucht naar ver maak' met warmte opnam, deed de modedceling, dat de onschuldige diertjes hun acrobatische verrichtin gen moeten volbrengen in een Soort glazen kooitje, dat' tot een zoer hooge temperatuur verhit is. Dientengevolge beginnen de beminnelijke beesties te dansen, en vlie gen tegen den wand aan, zooclat ze zich menigmaal ao voetzolen verschroeien cn als slachtoffers "hunner onbaatzuchtige werkzaamheid in 't belang van 's men schen grootere „levensvreugde" k'omèn te sneven. Ter wetenschappelijke voorlichting onzer lezers zij ten overvloede, meegedeeld, dat de kermisattractie'" waarvan wij boven spraken, tot een van de oudste be hoort, die men kent, .Reeds eeuwen geleden werden: proeven van dit soort „dressuur" den volke vertoond. Msb.j UIT RUSLAND. Van anti- bolsjewistische zijde wordt gemeld, dai van 15 Februari tot 10 Maart wegens gebrek aan brand stoffen en géld in Ruslana 68 fabrieken moeten worden stopgezet. Al dezen ondernemingen hebben op cominer- cieelcn grondslag gewerkt. Tengevolge van deze stop zetting is het totaal aantal werkloozen in dit tfj'dperk met oé.000 vermeerderd. In sommige ondernemingen zijn, ten einde niet tot geheele sluiting te moeten over gaan, alleen de ongeschoolde arbeiders ontslagen, terwijl ao geschoolde aan bet werk blijven tegen 25 percent vau hun loon.

Schager Courant | 1923 | | pagina 6