ililltll NitllS- Mmuiiit- LuilmUil SE LANGE i DE Donderd'itr 29 Mirsvt 1923. 66sl« Jaargang. NTn. 7205. EERSTE BLAD. hoogheemraadschap NaordhDlIands noorderkwartier. Opent Kokeniiig-Ooiiraut. SCHA lm ijIin 1 vnnu-hljnt viwn.oal p«K w.oU: D!u..|««, Woen«da«, Donder- [lltflpUpPC |U V U h TRAPMAN fl» SrhiillPn PrU" por 3 mai",d*n MWi- Ln"° n"mr-'R cont- ADVBftïliN- düf en Zatonla«. BIJ lnuadlag tot morgen* 8 uur, worden Adver- UUyGlul o I N,V.U. inHimnil ff liU., Oi.ltIjyGIl r)f,N v4n to| R ro0olo 11.10, lodoro rogol moor 80 cent (hewyano. mtlln nog loovèal mogelijk In het aeretntlknmond nninmor rfcplaatat 1 POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20 inlio«ro|ien). Grooto lettor» worden naar plaetinilmle berekend. DIT NUMSÏEB BESTAAT UIT TWEE BLADEN Algemeene vergadering op Woensdag 28 Maart 1923, dos voormiddags to 11 uur, in de Raadzaal van het gemeentehuis te Alkmaar. Aanwezig zijn de heeren: C. Wijdenes Spaans Jr., Dijkgraaf, D. Kooiman, C. Oortman Gerlings, N. Dek ker, W. J. Kernkamp, J. J. Verfallle en J. Versteeg J}\, hoogheemraden, J. J. Groot, Beemstor, J. van Meervold, P. Groot Jz., H. K. Koster, J. Edel Kzn., J. Groot Szn. te Enkhuizen, A. Nes Gz., D. de Boer Dz.. C. Rood, K. Breebaart Jz. en J. Burger, hoofdingelan den, J. Apeldoorn, J. Schipper Jr., A. Commandeur, A. Barten Pz., G, KraaiJ Gz., P. Zeeman, J. Best Nz. en R. Kaan, hoofdingelanden-plaatsvervangers, J. Ph. van Amstol, secretaris, P. W. Groot, penning- moester, en P. Tj. Poppens, ingenieur. Afwezig met kennisgeving zijn: J. B. Willeen, hoofdingeland en A. Brak Az., P. Pijper IJz., J. Mole naar en. E. Vas Visser, hoofdingelanden-plaatsver vangers. Na opening volgt vaststelling der notulen. Als ingekomen stukken worden genoemd de roos ter van volgorde, waarin gedurende 1923 de hoofd ingelanden-plaatsvervangers ter vergadering zullen worden toegelaten, goedkeuring van Ged. Staten van de overeenkomst die het Hoogheemraadschap met de Zuiderzeewerken heeft aangegaan, inzake het overnemen van gedeelten dijk in verbind met de dioogmaking dor Zuiderzee. Met betrekking tot de invordering van den omslag dienst 1922, wordt meegedeeld, dat het kohier is op gemaakt tot oen bedrag van f 1.330.686.92, omvatten de ruim 57000 aanslagen. Tot heden is ontvangen f 1.292.081.47, zoodat thans nog moet worden geïnd f 38 605,45, wolk bedrag hot totaal vormt van ongoveor 1500 aanslagen. De termijn van betaling was gesteld op 1 Novem ber 1922. Gelet echter op de omstandigheid dat in '1922 twee omslagen moesten worden voldaan, die van 1921 en van 1922, zijn de waarschuwingen van laatstgenoemden dienst eerst uitgereikt in het laatst van Januari van dit jaar. Mede in verband met het voren genoemde werd tot dusver nog niet, overgegaan tot het boteekonen van sommaties, doch het ligt in het voornemen hiermede 3 April a.s. een aanvang te maken. Van den dienst, 1921, waarvan het totaal van hot kohier een bedrag aangeeft van f 1 338.444.11, moot nog ontvangen worden f362 99, hoofdzakelijk vanwe- vege eigendomsovergang en nog niet afgewikkelde faillissementen. Voorzitter noemt bet resultaat, alleszins bevredi gend en den penningmeester komt een compliment ioe' voor de vlugge wijze waarop de Invordering heeft plaats gehad. Door de heeren K. Breebaart Jz., D. do Boer en P. Groot Jz. is nagezien de rekening over 1921, zoomede die der oprichtingskosten 1920. Bij monde van don heer K. Breebaart Jz. wordt, rapport uitgebracht. 2 Dagen is de commissie mot bet onderzoek bezig gewöe*:i, hooft, boekan oii be scheiden vergeleken en onder dankzegging voor liet uitstekend beheer wordt geadviseerd «ie rekening goed te keuren, Rapporteur wijst*er op. dat gebleken is. dat op uitstekende wijze het finantieel beheer wordt gevoerd en dat alie maatregelen zijn geno men om voldoende controle te hebben. Het is niet mogelijk cijfers te noemen, maar spr. raadt de hoofdingelanden aan, eens Inzage van de boeken tn nemen bij den penningmeester. Voorzitter wijst nog op de wijziging die in de bo- grooting 192-4 moet plaats hebben, doordat do op richtingskosten niet hebben bedragen f250 000, maar f282 000. welk bedraag zal worden gevonden door een geldleéning van f260.000, terwijl f22000 uit do 'iwone middelen zullen worden betaald. De rekening wordt ongewijzigd vastgesteld. De heer D. de Boer Dz. vraagt, hoeveel belangstel ling er is geweest door gebruik te rfiaken van de ge legenheid de rekening ter secretarie na te zien. Voorzitter antwoordt, dat dit door niemand is ge beurd. De heer D. de Boer is dan dankbaar, te kunnen constafeeren. dat, daaruit dus niet blijkt de groote belangstelling die men aan den buitenkant voor het Hoogheemraadschap had. Spr. geeft verder in over weging om voor het nazien der volgende rekening de commissie voor een gedeelte uit de vorige com-. missie to doen bestaan, opdat voor dat omslachtige werk niet 3 nieuwelingen komen. Voorzitter zegt, dat deze opmerking straks, bij de benoeming eenor dergelijke commissie naar voren kan worden gebracht. Aangeboden wordt de begrooting voor 1923 in ont vangst en uitgaaf sluitend tot een bedrag van f 1.418 080. Dijkgraaf en Hoogheemraden wijzen er op, dat zij er in geslaagd zijn de begroeting sluitend to maken zonder dat verhooging van lasten noodig is. Maar ook evenals verleden jaar is dat niet moge lijk geworden, zonder dat wij ons de grootst mogelij ke beperkingen hebben opgelegd. Alleen door ver schillende werken, welker uitvoering wij nog gaarne in 1923 zagen uitgevoerd, tot een volgend jaar te verschuiven, is dit resultaat bereikt kunnen worden. Wij zijn'ons echter te zeer bewust, van den nood der tijden, om niet het uiterste te doen. teneinde druk op onze ingelanden niet nog meer te verzwaren; en daarom verheugt hot ons, dat wij daarin voor 1923 althans zijn geslaagd. Uit de bestudeering der begrootingscijfers zal het u duidelijk worden, dat de uitgaven van het ITe Hoofdstuk iiv vergelijking met hcvorige jaar niet onbelangrijk zijn verhoogd, hetgeen voornamelijk moet worden toegeschreven aan het feit, dat voor 1023 rekening moest worden gehouden mot de perio dieke aftreding van 8 leden uwer vergadering. Reeds eerder was in de vergaderingen van ons bestuur de aandacht gevallen op de wijze, waarop i ALKMAAR. - Ao. 1804. DONDERDAOS te SCHAGEN HOtel „Vredeluit". Zeer voordeelige condities. de verkiezingen in ons bestuursreglement waren ge regeld en vatte bij ons de meeriing post, dat dit eenvoudiger kon geschieden; immers, wanneer de le den uwer vergadering gelijktijdig zouden aftreden, zouden de verkiezingen slechts eens in de zes jaren behoeven plaats te hebben en de lijst van stemge rechtigden slechts eens in dien. tijd behoeven te worden opgemaakt, waardoor e$n zéér aanzienlijke besparing van administratiekosten zou worden ver- kregon. Het. spreekt "vanzelf, dat een en ander niet zonder eene belangrijke wijziging van ons bestuursregle ment is te verkrijgen, en deze is nog niet zoover ge vorderd, dat de noodige voorstellen u thans reeds kunnen worden gedaan. Wij hopen echter u deze binnen niet te langen tijd ta kunnen aanbieden. Wordt daardoor onzerzijds zooveel mogelijk ge daan om de uitgaven zoo laag mogelijk'te doen zijn, de begrootingscijfers zullen u doen zien, dat een merkbare verlaging der lasten alleen mogelijk zhl zijn. wanneer de financieele verhouding tusschen de provincie en ons waterschap wordt herzien. Het is u bekend, dat dit punt thans bij Gedepu teerde Staten aanhangig is gemaakt. Waar een nieuwe financieele regeling ter ontlasting van ons Hoogheemraadschap noodwending het provinciaa, budget zaJ belasten, en de begrooting dor provincie voor 1923 reeds is vastgesteld, hebben wij met een mogelijke verlaging voor 1923 der watersnoodkOBten geen rekening gebonden en zijn de uitgaven dus nog geraamd op de wijze, als bij art. 5 van het reglement is voorgeschreven. Verder wijzen Dijkgraaf en Hoogheemraden op de wijze van aanslag-inning door den post- en giro dienst, die oen groote besparing geeft. Tevens wordt gewezen^op de werkwijze aan de Hondshossche, waar het werk niet meer in eigen be heer wordt uitgevoerd, maar Vor'dt aangenomen door de losse' arbeiders, die gewoonlijk aan de zee wering werkten. Deze wijze van werken geschiedt zoowel tot tevredenheid der arbeiders als der werk lieden. Hoogheemraden wijzen eveneens op een opmerking vorige vergadering door een der leden gemaakt, n! dat het deel der Hondsbossehe zeewering bij het Rijk in beheer, er zooveel boter uitzag. Dat lid schreef dat toe aan het hebben van eon ander systeem en stelde zich de vraag, welk. systeem hot beste was. Dijkgraaf en Hoogheemraden hebben in verband hiermee de constructie zooals die aan de Hondsbos sehe zeewering jarenlang is gevolgd, getoetst aan die van de Rijkazoowering to Petten gevolgd. Zooals bekend la. wordt, volgens de bestaande constructie, hét zeeöinde van een strandhoofd gezet met zware zuilen op hun kop. Deze gezette einden worden afgesloten door «een ingeheiden paalrege1. Bui ton om den kop van elk hoofd wordt verder aan- gebracht een hestorting van zware stortsteen, dlu tegen den paalrogel aansluit on zich met een glooi ing van ongeveer 10 op 1 uitstrekt tot op 20 a 25 M. buiten den paalregel. De golf breekt bij storm op die hestorting, welke dus op zichzelf een verdediging van het hoofd uitmaakt. De stroom in zee trekt, voortdurend langs de kop pen dor hoofden, en, waar do bodem uit zand be staat, ontstaat er. indien er geen hestorting aanwezig ia. vóór de hoofden verdieping. De hestorting zélve, die, zooals reeds gezegd, 20 a 25 M. buiten hot gezette deel van het hpofd reikt, is bovendien te beschouwen als eene verlenging van hol hoofd waardoor dus de lijn van laagwater verder uit den dijk wordt gehouden. De bestaande construc tie heeft verder hot voordeel, dat men minder afhan kelijk is van het getij en de weersomstandigheden, dan bij de nieuwe constructie, die voor het eerst in 1919 te Petten aan de Rijkszeewering werd toegepast. Deze laatste bestaat hierin, dat men de hestorting over een lengte van 5 M. opruimt, en vervangt door gewapend betonbakken van 5 M. lengte en 2 M. breedte, welke bakken naast elkaar worden gezon ken en gevuld met magere beton. Builen deze betonbakken is thans nog hestorting aanwezig, terwijl aan den buitenkant van de baK- ken een rij ingeheide palen voorkomt., welke ook nog van de vroegere constructie aanwezig was. De wijziging komt dus eigenlijk hierop neer. dat een lengte van 5 M. hestorting is vervangen door een betonconstructie. Uit een bijgevoegden staat blijkt, dat in die 15 ja ren, waarin de arbeidsloonen en steenprijzen aan weinig schommeling onderhevig waren, aan 30 hoof den voor hestorting van de koppen is uitgegeven f 77.773.-, of gemiddeld per jaar en per hoofd f173. Voor zeiwerk over de laatste 5 M. lengte van de zee- einden der hoofden is uitgegeven in die 15 jaren voor 30 hoofden f 18.585.of per jaar en per hoofd f 41.—, tezamen f 214.-— Bij de bestaande constructie zou het onderhoud der' hestorting in verband met de huidige prijzen kunnen worden gesteld op f350.— per jaar en per hoofd. Bij toepassing van gewapend betonbakken zou dit vorderen een bedrag van (18.000.— in eens per hoofd, hetgeen naar 5 pet. berekend, overeenkomt mei een bedrag aan rente van f900.— per hoefd, terwijl men bij deze constructie op den duur niet ontkomt aan onderhoudskosten in den vorm vart bijstorten van stortsteen, of voorziening door paal regel s. Dijkgraaf en Hoogheemraden concludeeren tenslot te, dat verandering van systeem aan de Hondshos sche zeewering onverantwoordelijk zou zijn Over de bestemming aan het Gemeenelandshuls te geven, is nog geen beslissing genomen, het bes'e lijk: het voorloopig ta verhuren, b.v. voor vacantiekolonU. De kwestie van het in eigendom vei krijgen van de dijken is in ernstige studie. Opgemerkt wordt, dat de z.g. Dijkverordening een provinciale verordening, tal van verboden hande lingen opneemt en daarvan Ged. Staten ontheffing kunnen verleenen. Met het oog op den technischen dienst is het noodig die Dijkverordening in te trek ken voor zoover het onze dijken betreft, en daarom zijn Dijkgraaf en Hoogheemraden van plan een keur te ontwerpen in de verwachting dat Ged. Sta len hun denkbeelden met welwillendheid zullen ont vangen. In Ue begrooting zelf zijn geen belangrijke wijzi gingen, vergeleken bij vorig jaar. Bij post 64, uit voering pensioenwet, die is uitgetrokken op f17.500, deelen Dijkgraaf en Hoogheemraden mee, dat de ambtenaren premievrij pensioen genieten, ook van de nieuw te stellen functies wordt geen verhaal van pensioenbijdrage voorgesteld. Ook voor den inkoopsom wordt voorgesteld geen verhaal toe te passen, omdat bij de pensioenveror- dening van het Hoogheemraadschap is bepaald dat de jaren, die de daaronder vallende ambtenaren in j dienst, van openbare lichamen hebben doorgebracht, I en die bij die lichamen voor pensioen in aanmerking kwamen, medetellen bij de berekening van het pen-1 sioen, dat volgens de verordening in uitzicht wordt gesteld. Indien deze ambtenaren hun nog niet voer pensioen geldigen diensttijd niet inkochten, zou het i Hoogheemraadschap, blijven die ambtenaren, tot zij pensioengerechtigd worden, daarbij in dienst, over dien tijd pensioen aan de betrokkenen moeten uit- keeren. Alsdan komen dus deze jaren geheel voor ri sico van het Hoogheemraadschap, hetgeen beteekent dat, werd voor deze pensioenen een fonds gevormd, daarin in 10 jaar tijd een kapitaal van f23.300 zou moeten worden gestort. Door echter den diensttijd in te koopen, wordt een gedeelte van dit bedrag, ten minste f 14.250. afgewenteld op de lichamen, waarbij do betrokken ambtenaren vroeger in dienst zijn ge weest. Wij hebben op grond hiervan gemeend, in 't belang van het Hoogheemraadschap dezen inkoop te moeten bevorderen, en hebben zorg gedragen, dat de betrokkenen tijdig hunne stukken aan den Pen sioenraad hebben ingezonden. Bij de algemeene beschouwingen die over deze be groting worden gehouden, wijst de heer K. Bree baart Jz. op de wenschelijkhëid dat dezen zomer de betrokken personen op de hoogte komen van de dijk verordening, van de wijze van waarschuwen. Voorzitter deelt mee, dat in October de verordening reeds naar Ged. Staten werd gezonden, maar tot nu niet werd terugontvangen. Officieus heeft het Dag. Bestuur de menschen reeeds opdracht gegeven. De heer P. Zeeman wil Dijkgraaf en Hoogheem raden alle lof toezwaaien voor de wijze waarop zij zich in hun schrijven gewend hebben tot Ged. Staten over de finantieele verhouding tusschen ons water- schap on de provincie. Er is tegen het hoogheemraad- j schap een rouzenverzet gekomen, maar voor dien storm word ons in geheime vergadering reeds mede-1 deeling gedaan dat Dijkgraaf en Heemraden zich mol een adres tot Ged. Staten zouden wenden. Met do formuleering van dat adres zijn Dijkgraaf en Hoogheemraden zoer gelukkig geweest en spr. hoopt dat. de drukte en bemoeiingen zullen worden, beloond. Spr. wil het ijzer smeden wanneer hot heet is en om- j dat or nu misschien kans is verandering van finan tieele vorhouding te krijgen, wil spr. meer positieven I uitspraak van Ged. Staten over het overnemen van lasten. Spr. vraagt verder, in welk stadium het onderhoud dat met Ged. Staten zou worden aangevraagd, is. Voorzitter deelt mee, dat 28 November aan Ged. Staten is geschreven, dat hot, geheelo Dag. Bestuur met Ged. Sluten oen samenkomst wilde hebben maar tot nu toe is nog geen antwoord daarop, ingekomen Spr. veronderstelt dat de kwestie eerst zal worden onderzocht en een rapport zal worden samengesteld. De heer R. Kaan heeft met belangstelling gelezen do toelichting over de werken aan do Hondsbossehe waarin men tot de conclusie komt, dat de betoncon structie verreweg minderwaardig is vergeleken bij basaltstorting. Dep heer J. Burger doet het genoegen dat de zui nigheid wordt betracht, rnaar waar hij in de toe lichting leest, dat verschillende werken worden uit-, gesteld, die het Dag. Bestuur liever in 1923 zag uitge voerd, vraagt hij zich af of dat niet een-zuinigheid is die de wijsheid bedriegt, Spr. schaart zich aan de zijde van het Dag. Bestuur, waar dit wil bevorderen dat de verkieziifg van de leden eens in de zes jaren zal behoeven plaats te hebben, maar dringt op spoed aan. Verder dringt spr. aan op een spoedige oplos sing inzake het Gemeenelandshuis en .wijst op de hooge kosten daarvan, f 800 ondehroud plus de be lastinggelden. Voorzitter antwoordt, dat met het uitstellen van werkzaamheden wel degelijk wordt gelet op de mo gelijkheid dat uitstel van die werken grootere kosten konden veroorzaken* Voor deze vergadering kon het Bestuur nog niet met de reglementswijziging komen ten opzichte van de verkiezingen, maar het, ligt wel in de bedoeling te trachten, dat de verkiezingen dit jaar achterwege blijven. Aan het Gemeenelandshuis te Petten wijdt hel Bestuur alle aandacht. Door de droogmaking der Zuiderzee zullen in de toekomst de Zuiderzeedijken allen binnendijken worden en zal de Hondsbossehe waterkeering een van onze belang rijkste werken worden. Het verdient daarom overwe ging of daar dan niet vaker bijeenkomsten kunnen worden gehouden 't Dag. Bestuur blijft er zijn aan dacht aan schenken. De heer D. de Boer Dz. heeft geconstateerd, dat met beperkte middelen de zeeweringen worden onder houden. Spr. meent echter, dat op den duur dit on- I aorhoud niet aan de te stellen eiscben zal voldoen en dat 't het Hoogheemraadschap zwaar zal vallen voor een voldoend onderhoud te zorgen. Spr. wijst daarop, in aansluiting met hetgeen door den. heer Zeeman is gezegd, opdat kracht worde bijgezet aan de poging om het hoogheemraadschap ten koste van staat en provincie te ontlasten. Hierna wordt overgegaan tot postgewijze behande- ling der begrooting. De heer D. de Boer Dz. vraagt, of er een algemeene regel bestaat ten opzichte van de verdeeling van druk- en bindwerk. Toegelicht wordt door den secretaris, dat het drukken van het waterschapsblad en de daarin op te nemen stukken, met het oog op uniformiteit aan een firma wordt opgedragen. He: overige drukwerk I wordt zooveel als mogelijk is verdeeld. Het benoo- 1 digde drukwerk echter U zeer gering, omdat met on ze Edison-multigraphtal van modellen worden ver vaardigd, o.a. de kiezerslijst. Door den heer J. Groot Sz. Sr. worden enkele in lichtingen gevraagd over huur van vletten, aankoop steenbakken enz., waarop naar genoegen door den Ingenieur wordt geantwoord. De heer J. Groot Sz. Sr. acht verder de instandhou ding van de veiligheidshekken aan den dijk van de Vier Noorder Koggen niet zoo noodig, terwijl die hekken tamelijk groote kosten veroorzaken aan on derhoud. Door de heeren K. Breebaart Jz. en J. Best Nz. worden die veiligheidshekken wel noodig ge oordeel,d en aangeraden voorzichtig' te zijn met eventueele op ruiming. Ten opzichte van Voorland geeft de heer R. Kaan In overweging meer aandacht te schenken aan de vooroeverwerken en niet in hoofdzaak aan de her zetting van de steenglooiing. Spr. wil zich ten op zichte van deze beide werken niet zoo angstvallig aan de geraamde bedragen houden. Voorzitter zegt, dat het de bedoeling is, zoo prac- tisch mogelijk te werken. Aan de vooroeverwerken kan niet altijd worden gearbeid en dan kan het werk overgaan op het glooiingwerk. De heer J, Groot Sz. Sr. verkrijgt ook inlichtingen over het onderhouden van grasnerf en opruiming vooldmork aan de Hondsbossehe zeewering. Bij het onderhoud en instandhouding der wegen merkt de heer P. Groot Jz. op, dat de weg langs den Drecht.erlandschen Noorderdijk nog niet in onder houd bij het Hoogheemraadschap is, maar nog in be heer van Drechterl-and. Voorzitter beaamt dit, doch het is de bedoeling dat hij in ouderhoud van ons hoogheemraadschap komt en daarom is het bedrag uitgetrokken, anders moet het toch gerestitueerd worden. De heer C. Kraaij Gz. vraagt naar het onderhoud van den weg op don Kadoelen en denOostzanerdijk, waarop door den Ingenieur wordt geantwoord dat al les onder beheer van een technisch ambtenaar en een wegwerker is. De heer R. Kaan oordeelt het onderhoud van de dienstwoningen van technische ambtenaren te Pet ten, Hoorn, Enkhuizen, Edam en Monnikendam, uit getrokken op to samen f 600, wat laag. Voorzitter antwoordt dat getracht zal warden met zoo weinig mogelijk kosten de woningen in den staat to houden waarin ze thans vorkeeren. Verloden jaar hebben de woningen te Hoorn en Edam een goe de beurt gehad, licht do ingenieur in. Bij don post resognitie voor heb in eigendom en onderhoud afgestane gedeelte van den Schoorlschen Zeedijk van oen Droomerdijk tot de Jb. Klaassendijk wijst de heer J. Burger op den zeer slechten toe stand van dien dijk en wil daarover de gemeente Schc.orl aanschrijven. Voorzitter zegt, dat genoemde dijk,, bij het Hoog heemraadschap in onderhoud is, maar de heer Bur ger bedoelt zeker het gedeelte van de Jb. Klaassen- sluis tot Krabbendam. Dat gedeelte is werkelijk in slechten staat en- daarop is door spr. reeds bij den burgemeester van Schoorl en bij de provincie op ge wezen. Goedgevonden wordt, het aangaan van een tijde lijke kasgeldleening tot een bedrag van f 1.000.000. De omslag over de gebouwde en ongebouwde eigendommen wordt geraamd op f591.100 (vorig jaar f 596.480). De totale belastbare opbrengst van de aan het Hoogheemraadschap scbuidplichtige eigendom men bedraagt:- ongebouwd f8.125.000, gebouwd f 4.725.000. totaal f 12.850.000. Om tot het geraamde bedrag to komen, zal het heffingspercentago op 4.6 moeten worden bepaald. De begrooting wordt in haar geheel ongewijzigd vastgesteld. Voorzitter doet nog mededeeling over een ingeko men schrijven van den heer J. Groot Sz^Sr., of gere geld peilingen worden gehouden en of die bevindin gen in oen staat worden bijgehouden en of de vorige dij ksbest,uren hun peil overzichten hebben ovorge- legd. Verder vraagt de heer Gfoot bij stormweer elec- trische verlichting van den Drechterlandschen Noor- derdijk. Voorzitter deelt moe, dat niet alle vorige dijksbe- sturen geregeld peilstaten hebben bijgehouden. In 1920 en 1922 zijn langs allo zeeweringen peilingen gehouden door de provincie. Ons 'Hoogheemraad schap zal op do gegevens dio wij daarover zullen krijgen, voortbouwen én voortaan zelf de peilingen ter hand nemen. Verlichting van den Drechterland schen Noorderdijk komt het Dag. Bestuur niet noo dig voor, terwijl bij stormweer de electrische stroom in Diechterland wordt, verbroken. Het gebruik van krachtige carbidlantaarns is voor dat doei heter, Aan de- orde is voorstel van Dijkgraaf en Hoog-, heemraden tot ruiling van grond met den heer J. Duin te Petten,; dit is noodig voor de afronding van een zeer scherpe bocht voor het verkeer. De kosten bedragen f50.—. Algemeen goedgevonden. Volgt voorstel van Dijkgraaf en Hoogheemraden tot aankoop van een dienstwoning voor den techni- schen ambtenaar te Monnikendam voor f8500, vrij op naam. De Hoogheemraden zijn op eigen verant woording tot koop overgegaan, omdat zij het pand niet lange* dan tot 8 Februari 1923 in handen' konden krijgen. Waar deze ambtenaar aan zijn salaris recht van vrij wonen heeft, wat ook het geval is voor Ewijcksluis en Modem-blik, vragen zij ook voor die twee plaatsen machtiging tot aankoop van een dienstwoning. Zonder bespreking goedgevonden. Volgt voorstel van Dijkgraaf en Hoogheemraden tot uitbreiding van het aantal ambtenaren en tot aanvulling van de jaarweddonregeling. der ambte naren. Bij het voormalig Hoogheemraadschap van den Hondsbossehe en Duinen tot Petten en bij de water schappen, die vroeger het beheer over do Zuiderzee dijken hadden, waren enkele werklieden in vasten dienst, wier positie bij den overgang van beheer en onderhoud geregeld moest worden. Het opheffings- besluit van den Hondsbossehe bepaalt ten opzichte vdn de werklieden die in dienst van het Hoogheem raadschap N.-H. Noorderkwartier zijn overgegaan niets en Dijkgraaf en Heemraden meenen, dat om redenen van billijkheid deze werklieden nu in vas ten, dienst moeten worden genomen. Eveneens moet dan nog in vasten dienst worden genomen do mole naar van den molen „de Waterdief" te Uitgeest, die in vasten dienst was bij het Heemraadschap van den

Schager Courant | 1923 | | pagina 1