Marklpolifie. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws» Marktbej ich len. DE MAZELEN. Te Zevenaar heerscht in erge mate de muzelen. Hinderden kinderen zijn aangetast, waaronder enke len levensgevaarlijk. ERNSTIGE BRAND TE UTRECHT. De berichtgever van het Ildbld. te Utrecht meldt: Gisteravond ongeveer kwart voor acht brak to Ut recht een felle uitslaande brand uit in een houten noodwon'ng. bewoond door eon schoenmaker met zijn gezin, aan de MngnoHaairaat aan het eind van don Ameterdamschen Straatweg. Hot vuur „reep zoo snol om zich hoon dat weldra hot geheeld, complex hou ten noodwoningen, ongeveer veertig, in lichtelaaie stond. Do brandweer, spoedig ter pjgntse, pakte met krocht het vuur aan, doqh blusschen was niet moge lijk, en lh eon uur^ tijd* waren alle huisjes tot den grond toe afgebraud.. De brandweer wist de ateonon huizen, die in (le na- bijhold stonden, to bewaren. Veertig gezinnen zijn dakloos geworden en heb ben voor oon groot deel hun gohoele inboedoltie ver loren, terwijl de meeaten niet tegen brandschudo ver zekerd waren. Naar me»i van bevoogde zijde verzekerde, zullen onmiddellijk maatregelen gonomon worden om de ungelukkigen voorlooplg onder dak te brengen. Van do zijde der brandweer word met veel lof ge- wuagd van d« hulp, wolke men bij deze ramp heeft ondervonden van do buurtbewoner», dio op de meest ordelijke wijze hulp verleenden bij het redden van lïif u beien. Voor zoover bekend, zijn er geen persoonlijke on gevallen te betreuren. De burgemeester, mr. Fockema Andreae, de hoofd commissaris van politie, de heer Scheepmaker, en de commissaris van politie de heer Wijnmalen, en vele andere autoriteiten* waren spoedig op het terrein van den brand. MASSA-VERGIFTIGING VAN PAARDEN. Uit Heerlen, 3 April. In verschillende gemeenten in Limburg en ook in enkele plaatsen in het overige deel van ons land is een massa-vergiltiging bij paar den geconstateerd. In Heerlen en omgeving i» op het otgenblik Lij verschillende eigenaren reeds een twin tigtal paarden gestorven, terwijl er een groot aantal stervende is. Ook uit Echt, Sittard, Venlo en Dord recht worden gevallen van vergiltiging gemeld. Een veertien dagen geleden werd de dierenarts D. te Heer len geroepen in de Coöperatie ,.Ons dagelijks Brood", waar eenige paarden ziek waren. Een monster ha ver werd hem getoond en door hem deugdelijk be vonden. Eenige dagen later echter stierven verschil lende zieae paarden, terwyJ andere beesten van deze Couporatie ziek werden. De heer D., bemerkende, dat iaën hier met eeue cumulatieve vergiltiging te doen hau, waarvan de aard niet direct vaat te stellen was, stelde een onderzoek in en vond in de haver vele witte stukjes krijtachtige stof, soms een speiueknop groot. De stukjes werden voor onderzoek naar uo Kijksseruin-Inrichting te Botterdam gezonden; in het ianoratorium van het St. Josepshospitaal te Heerlen had eveneens een onderzoek plaats. Undertusschen wedden in Scbaesberg, Voerendaal en elders gelijke gevallen geconstateerd, ook door anuere artsen. Het chemisch onderzoek heeft thans uitgemaakt, dat in de witte voorwerpjes groote hoeveelheden ar senicum, koper, zink en calcium voorkomen. Voorts is gebleken, uat de bewuste haver door verschillende graanliunueiaren uit Echt, Sittard en Heerlen op de beurs te Antwerpen gekocht is en per wagonlading aan verschillende cliënten verkocht. Tel. - KGLHORN. De vergadering uitgeschreven door het bestuur van den Vrijheidsbond, genouden op 31 Maart J.i., werd be zocht door 16 persoach, waaronder 3 dames. Van de gelegenheid lot hpt opgeven van caiididutcn aan het bestuur, weid geeu 'gebruik gemaakt. Voor de u.s. verkiezing van den Gunecnleraad weruo» de voigenüe personen candidaat gesteld: Jm. Biaau- boer, (aftrj; Jb. Kistemuker; .uevruuw Bieenauit—SiiJL», j. kaper Kzn., A. Droog ivzu., Ario iLare en aievrouw Bakker—-Heider, WINKEL. Dinsdagavond hield Mr. Marchant, lid 'van de 2e Kamer, in een door de Vrijz.-Dem. Keisvereeniging belegde openbare vergadering een politieke rede. Op de hem eigen wijze gal Mr. Marchant zijn kijk op den politieken toestand van ons land weer en het was blijkbaar met#roote instemming dat het on geveer uit een 40-tal personen bestaande auditorium naar deze mooie rede luisterde. Er was geen debat. EEN DRAMA? Men meldt: Hedenmorgen is de justitie te Heerenveen naar Sint Nicolaasga vertrokken, waar in oen eendekooi bet lijk van oen twintigjarig jongeling gevonden is, met een schotwonde in de beenen. Omtrent het onder St. Nicoluasga gevonden lijk wordt het volgende medegedeeld De 21-jjarige M. Hijikema, was gelogeerd bij zijn oom te Huis ter Heide en ging zoeken naar kievitseieren. Hij keerde niet terug, totdat men 's avonds zijn lijk vond, met een schot zware hagel ia zijn beenen, waar door hij was doodgebloed. Uit het onderzoek bleek, dat een der eendenkooikers uldaar, die uit logeeren was, ter beveiliging van zij'h kooi, twee zwaur geladen dubbelloops geweren had neergelegd, met touwtjes aan de trekker», zoodat deze afgingen, wannoer men tegen een der gespannen touwtjes liep. Waar bieek, dat een der schoten is afgegaan, is het zeer waarschijnlijk, dat dit den joogeling m de beenen heeft gètToffen. Waar dit niet is opgemerkt, geen hulp verleend werd, is de getrotfene aan verbloeding verleden. De onvoorzichtige kooiker is direct gewaarschuwd thuis te 'komen, om aan 'te wijzen, waar bet andere geweer ligt. Anders zou het onderzode in loco door de Justitie te gevaarlijk zjjn. NttDKRLANDSDHE EIEREN IN ENGELAND. Gingen vóór den oorlog onze voor export bestemde eieren in hoofdzaak naar Duit&chiand, alleen de bruingtkleurdc Barnevelders werden toen hoofdzakelijk naar Engeland uitgevoerd de laatste jaren, nu er naar luxe-artikei»a als eieren oog ftitijd zijn, bij onze Oostelijke buren geen vraag meer is, hebben onze hande laren en pluimvtevcrecaigingen over de gchaele linie ernstige pogingen gedaan om vasten voet aan de Eu- geisehe markt te. krijgen, wat, dank zij onze gunstige ligging en de goede zorgen, wélke hier te lande aan de export-eieren worden besteed, tot nu toe uitsekende resultaten heeft opgeleverd. Dat blijkt uit onze uitvoer- cijters, maar 't blyat vooral ook uit de openlijke waar- doering van dc Engc.sche groothandelaren. De pluiinvce- nouders in Engeland voeren reeds sinds jaren een actie om te komen tot een wettelijke regeling ten aauzien van geïmporteerde eieren. Ze wenscheu zoodanige maat regelen van regeeringswege, dat van h6i buitenland gekomen eieren otuk voor stuk gemerkt worden onder ahnduiding van het land van herkomst en ge hebben het zoover weten te brengen, dat er een wetsontwerp, dit beoogende, ia ongedieod. D® pluimveehouders hopen op deze wijze beschermd te worden tegen de fnuikende concurrentie van goedkoop© eieren, welke vooral uit Jftalië en thans ook weer uit Polen worden ingevoerd, doch de haa&feaai* in eiereo zetten sLh 100 fe. moge lijk schrap tegen een op deze wijze ia te voeren wettelijke regeling, omdat naar hun meening de consument de gevolgtrekking aal maken dat gestempelde eieren ais minderwaardig moeten worden aangemerkt» Naar hunne overtuiging zijn «e dat echter vaak allerminst en bij hun actie wijzen ze op de uitstekende kwaliteit tan uit ons land gekomen eieren, welke binnen enkele da gen nadat ze gelegd zyn, reeds aaa de Engelschs markt worden verhandeld en gewoonlijk te verkiezen zijn boven de producten van huns eigen land, omdat ze met grooter* »wr(5» *p*»ort«<wd en beter vafjpöKl VOETBAL. WE8TFHXESCHE VOETBALBOND. Programma voor Zondag 8 April 1928. Eerste Klasse: Oudesluia: Dosko I—B.V.V. X, 2 uur, (C. van Oor schot). Hoogwoud: H.F.C.—Stormvogels I, 2X uur (H. Wil brink). Tweede Klasse D: Oude Niedorp: V.V.V. II-B.V.V. II, 2 uur (J. v. Zoo- ncu Azn.). De bolroffetide clubs, Sparta III en D.F.C. wordt medegedeeld dat de door haar te spolon wedstrijd om hut kampioenschap dor geheole tweodo klasse voorlooplg is vastgesteld op 22 April a.s., welke wed strijd vermoedelijk gonpeold zal wordon op het ter rein van Voorwaarts te Barslngerborn. ST. PAN0HA8. Ondor begunstiging van goed voètbalwoor werd de match Vrono I—Ilolder 4 alhier gespoeld op Zondag Jl. 't Was oen vriendschappelijke ontmoeting on vriendschappelijk wqs het begin met hot aanbioden van een bloemruiker en oon feliciatie aan Vrone met hot bohalon van 't kampioenschap in 5 A. Dit was de 2o maa! dat Vrone door z'n sportbroeder» werd ge huldigd, wat zoer zeker wijst op een sportieve verhou ding van de clubs onderling. Na den uitschop bleken de partijen aan elkaar ge waagd met H. iets in de meerderheid. Toch plaatste Vrone 't eerste doelpunt 1—0; spoedig daarna had H. ook een goal te boeken, wat zoo'bleef tot aan de rust, 1—1. Na de rust wa9 Vrone niet de minste met den wind in den rug en 't 2e doelpunt viel Vrone ten deel. 21. Hoe H. daarna ook z'n best deed, goals werden ook door Vrone, niet meer verkregen, zoodat het spel oindigde met een 21 overwinning voor Vrone. ST. PANCRAS. 2den Paaschdag speelden om half een alhier Vrone 2 tegen Trékvogels uit Heerhugowaard. Tot aan de rust maakte elke club 1 goal; na de rust zett© Yr. 2 en T. 1 goal, zoodat Vrone wou met 3—2. Om half drie. kwamen Vróne 1 en V.A.F.G. 2 in 't veld, de laatste met een 4-tal invallers, waardoor de gasten niet presteerden, wat we van hen gewoon zijn. Vrone 1 maakte dan ook alle goals; voor de rust 2 en daarna 4, waarvan de back D. Kl.b., nu linksbinf- ncn spelende, alleen 3goals maakte. Voor de derde maal werd Vr. een bloemstuk aange boden, welkte dankbaar werd aanvaard. De bekerwedstrijden zullen dit jaar 15 April aan vangen met Zeemacht 2—D.T.S. 1, Batavier 2—Alk maar 3, W.HE. 2-R.C.D. I en Helder 4—R.C.P. 2, resp om 11, 1, 2V» en 3 uur, Op 22 April spelen Rood Wit I—R. Wit 2, Vrone 2—V.A.F.C. 3, Alc. Victr. 5-V.A.F.C. 2, en Vrone 1—HeiloQ 1, ook om 11. 1, 2y§ len 4 uur. NIEUWE NIEDORP. N.V.V. I speelde Zondag tegen D.T.S. I van Oud karspel en won met 2—1. N.V.V. II speelde te Barsingerhorn Maandag tegen Voorwaarts II en won met 71. OUDE NIEDORP. 2en Paaschadg speelde V.V.V. 2 en 3 gecombineerd tigen Holland 2 en 3 gecombineerd, een vriendschap pelijke match. V.V.V. won met 3—0. OUDKARSPEL. len Paaschdag was D.T.S. I op bezoek naar N.V.V. I van Nieuwe Niedorp. Met den wind achter trapt D.T.S. af, verscheidene aanvallen worden voor" de rust op hot N.V.V.-doel ondernomen, welke echter geen resultaat opbrengen. N.V.V. daarentegen woot voor de. ru»t den stand voor zich op 20 te brengen. Na de rust met den wind tegen verwachten we D.T.S. in de minderheid te zien, doch D.T.S. denkt er anders over, en Speets weet dan ook den. achterstand te verkleinen, 2—1. Verder weten zij het echter niet te brengen., zoodat, de wdstrijd eindigde met een kleine overwinning voor N.V.V. Volgende week komt N.V.V. bij D.T.S. Als D.T.S. dan hetzelfde spel geeft als nu, dan konden do rol len wel eens omgekeerd worden. Door het niet opkomen van B.S.V. III uit Bergen was D.T.S. II werkeloos. De D.T.S.-adspiranten waren op bezoek naar de Schoorl-adspiranten, en verloren niet 5—0. - N00RD8CHARW0ÜDE. Holland I speelde 2en Paaschdag een wedstrijd te gen Jong-IIolland uit Alkmaar en wist met 9—2 te winnen. ANNA PAULOWNA. Het Paaschprogrumma van de Voetbalvereeniging Excelsior behoort weer tot het verleden en het mag gezegd worden, de wedstrijden zijn zeer goed ge slaagd. Dit wil niet zeggen, dat do verschillende E.- elftallen zich op een overwinning mochten beroemen, maar zij konden leeren van het mooie spel, dat len Paaschdag door J.R.C. te zien werd gegeven en vooral van het schitterende spel, dat S.D.O. van Hel der op den 2en Paaschdag te zien gaf. En nu wat de wedstrijden betqoft. Den len dag om half twee werd gekampt tusschen J.R.C. I en E. Il.Wanneer scheidsrechter Duinker van Helder de elftallen laat beginnen, zien wij al gauw, dat J RC. het beste spel levert. Voorlooplg blijven pchter doelpunten uit. Na een spannenden en zeer mooien kump eindigde deze wedstrijd met een gelijk spel 2—2. Do scheidsrechter voldeed uitstekend. Om half vier kregen wij den Veteranenwedstrljd Anna Paulownar—Julianadorp. Door de A.-P.-vete- mnen was hiervoor een zeer mooie medaille beschik baar gesteld. Als scheidsrechter Van Oorschot de elf tallen laat beginnen, zien wij direct, dat de J.-veto- ranen eenigszins geoefend zijn. Het publiek hooren wij al spoedig schaterlachen om de mistrappen en Iwaze buitelingen, welke door de verschillende ape- 'ers worden gemaakt. Deze wedstrijd werd tenslotte ;ewonnen door Julianadorp met 30. In de zaal van den heer C. Slikker had, door den voorzitter van E., den heer C. van Oorschot, met een toepasselijk woord de medaille-uitreiking plaats. In tegenstelling met den vorigen was bij dezen wedstrijd veel publiek. Een woord van lof vogr den heer B. Visser, die geen moeite gespaard heeft om een elftal bij elkaar te trommelen. Tweeden Paaschdag had om i uur de wedstrijd E. III—D.O.S.K.O. III plaats, welke door E. III met 2—1 werd gewonnen. D.O.S.K.O. III kwam met een zeer gehavend elftal uit; dit verklaart dan ook haar nederlaag. Om 3 uur werd de strijd gestreden tusschen E. I en S.D.O. I van Helder, onder scheidsrechter Duinker, die onberispelijk leidde. Alvorens werd begonnen, word door don voorzitter van S.D.O. aan den E.-aan voerder Van Oorschot een bouquet aangeboden, oen attentie, die zeer zeker gewaardeerd zal zijn. S.D.O. wint den opgooi en E. trapt tegen wind in af. Het valt al dadelijk op, dat het Heldersche elftal uit zeer geroutineerdo spelers bestaat en E. moet dan ook alle zeilen bijzetten om het spel eenigszins te ver plaatsen, wat echter ten slotte gelukt. Als er onge veer 25 minuten gespeeld is, weet S.D.O. uit een der aanvallen de leiding te nemen. Als even later de E. linksbinnen den bal opbrengt en hard voorzet, doel punt de rechtsbuiten via den vallenden S.D.O.-doel- man. Met gelijken stand 1—1 gaat de rust in. Na half time worden de S.D.O.-aanvallen talrijker. Doelman Hardei kan den druk niet weerstaan en als er 25 mi nuten gespeeld is, is de stand 3—1 voor S.D.O.. Als bij een E.-aanval een vrije trap wordt toegekend, wordt deze keihard tegen de paal geschoten, waardoor het S.D.O.-doel ter nauwernood aan een doorboring ont komt. Hierna kwam spoedig het einde met een 3—1 overwinning, voor S.D.O. Het talrijk opgekomen pu bliek heeft volop genoten van het mooie, beschaafde en technische spel, dat de Helderschen te zien ga ven. Zondag ontvangt. E. I GeeKWit III van Helder E. II S.D.O* XL SCHIETPARTIJ TB E8SEN, De heele Berlijnsche pers houdt zich hedenavond bezig met de Franscho voorstelling van de gebeurte nissen te Essen, De bewering, dat de arbeider» van Krupp tegenover de Franachen oen drnigonde hou ding haddon aangenomen, is reeds tegengesproken door do lezing der liodrijfsraden der Krupp-fubrio- kan, waarin alle vakverenigingen on ook aiie poli- tieko richtingen dus zoowel soc-democratlscho als communisten, vertegenwoordigd zijn. Do „Vorwarts" wijst er ovurlguns op, dat hot feit blijft bestaan, dut gocn onekolo Franscnman gewond Is, terwijl IJ Duit- scho arbeiders godood en 32 gowond zijn. Wanmuu do arbeiders tugen dn soldaton vijandelijke bedoelingen hadden gokoestsrd, dan waren do Franachen er, In weorwll van hun zware bewapening, slecht afgeko men. Het blad meent, dan ook to mogen aannemen, dat do Frnnschen dan vermoedelijk tot het gebruik van hun machinegeweren zelfs niet gekomen waren en het tooneel hunner holdoudaden niet ongehinderd en onverlet hadden kunnen verlaton. Verontwaar digd wijst 't blad de bewering der Franschen af, die ook de Duitsche communisten hebben overgenomen, dat do arbeiders van Krupp zich door de directie hebben laten ophitsen. De ..Vorwarts" noemt deze bewering een zware beleedlging, aan de arbeiders klasse aangedaan. BIGAMIE. Voor het rijksgerecht te Leipzig dient thans een eigenaardig geding wegens bigamie tegen het Ber» lijnsche echtpaar H. De vrouw was twaalf jaar gele den met een Oostenrijker getrouwd, die haar slecht behandelde o.a. heeft hij haa,r oens met een revolver schot gewond) en ten slotte 'uit Duitschland werd ge zet ais „lastig buitenlander". Pogingen van de vrouw om zich te laten scheiden, mislukten, omdat de man katholiek was en het Oostenrijksche burgerlijke wet boek dan echtscheiding niet toelaat. Vorleden jaar leerde de vrouw baar huidigen echt genoot kennen en bracht hem, toen hij aanzoek deed, van het geval op de hoogte. Hij informeerde toen in Borgo,. bij Trente, de geboorteplaats van den eersten man en hoorde daar dat deze vermoedelijk overleden was. Zekerheid kon hij echter niet krijgen. Daarom verzwegen beiden bij hun ondertrouw het eerste huwelijk van de vrouw en werden in den echt verbonden. Toen het gebeurde uitlekte werden beiden strafrechterlijk vervolgd, doch de rechtbank te Berlijn ontsloeg hen van rechtsvervolging, zich aansluitend bij 't betoog van de verdediging, dat veroordeeling alleen kon volgen als bleek, dat de eerste man nog in leven was. Als hij dood was, kon er immers van bigamie «nrake zijn. Tegen deze vrijspraak heeft het O. M. bero^, ^«satie aangeteekend, op-grond, dat de beklaagden hun huwelijk pas hadden mogen aangaan als de eerste man van de vrouw langs den geroclitelijken weg doodverklaard was. Hot geval, dat herinnert aan Tennyson's Enoch Arden, zal nu door het rijksgerecht in hoogste in stantie worden uitgemaakt. EEN EEUW VAN VOORUITGANG. Maandagavond acht uur is Sarah Bernhardt te Parijs overleden. Drie minuten later was de tijding in Londen bekend, en tien minuten daarna werd zij in de Londtensche schouwburgen meedegedeeld. Napoleon I overleed den 5en Mei 1821. Pas twee maanden later werd zijn dood to Londen bekend door een Britsch officier, die het uit St. Helena over bracht. De vooruitgang in de internationale berichtgeving gedurende honderd jaren wordt hiermede wel duide lijk aangetoond. EEN DAK INGE8TORT. Uit Londen, 2 April. In een nederige buurt van de badplaats Brigbton stortte hedenmorgen vroeg het dak in van drie huizen, bewoond door de gezin nen van Italiaansche ijsventers. Alle zeventien be woners werden in den slaap overvallen en de meesten onder -puin bedolven. Geen van hen werd echter ernstig gewond. EEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK. JAPANSCHE VORSTENTELGEN GEDOOD. Op den weg ParijsCherbourg is een auto, waarin prins Kita, de broer van den Mikado, met prinses- Kita, prins Asaka en een hofdame zaten, tegen een boom gereden. Prins Kita en de chauffeur werden gedood; de overigen zwaar gewond. Een draadloos N.T.A.-telegram meldt nader: Prins Kitashirakawa is de schoonzoon van den mikado, prinses Kitashirakawa is de zuster van den mikado, prins Asaka de broer van den mikado. Het ongeluk had plaats in do buurt van Evreux, ten gevolge van de omstandigheid, dat de auto, die met een snelheid van 120 K.M. per uur reed, moest uithalen voor een auto, die in dezelfde richting reed. De chauffeur, een Franschman, werd op slag gedood; prins Kithashira- kawa overleed kort na het ongeluk; de prinses is stervende; prins Asaka is ernstig gewond. Mejuf frouw Sauvy, een Fransche dame van gezelschap, hielp, in weerwil van een kniebreuk, mede bij het verloenen van hulp aan de slachtoffers. EEN VERMETELE ONTVLUCHTING UIT EEN GEVANGENIS. Te Atlanta hebben twee boeven, Gerald Chapman en Frank Gray, die, wegens roof en valsche munterij tot langjarige gevangenisstraf waren veroordeeld, een stout stukje uitgehaald. Zij hadden de hand we ten te leggen op een boor en een zaag, waarmede zij de ijzeren staven in de ramen van hun cellen door zaagden. Zij klommen 's avonds langs de aan elkan der gebonden repen hunner lakens omlaag en zetten de geheele gevangenis door het veroorzaken van kort sluiting in het donker. Van de verwarring die ont stond, maakten zij gebruik om met enterhaken Over den gevangenismuur te klimmen en zich in de na burige bosschen in veiligheid te stellen, waar zij hun govangeniskleoren verwisselden tegen gewone klee- ren, die lotgenooten hun verschaften. Kort nadat het verdwijnen van de gevangenisklanten per sirene was bekendgemaakt, ontmoetten zij een spoorwegarbei der en zijn vrouw, .die zij dwongen, hun geld te ge ven voor een spoorreis. Zij hebben echter niet lang pleizier gehad van hun vrijheid, want den volgenden dag slaagden politiemannen er in, ze te Colbert, in Georgië, weer gevangen te nemen, en wel na een re- volvergovecht, waarbij Chapman twee keeren werd gewond. ZACHT WEER Met Paschen is het in Engeland zulk zacht en zon nig weer geweest, dat in vele zeebadplaatsen als Hastings, Brighton. VVorthing en Boumemouth men- schon in zee gebaad hebben. DE LUCHTPOST. De postduivenvereniging „de Luchtpost" te Scha- gen hield Maandag 2 April een onderlinge wedstrijd van Alkmaar naar Schagen. Met den trein van 7.58 werden de vogels, ten getale van 19, gezamenlijk in oen mand naar Alkmaar gezonden, waar zij om 9 uur door den heer W. Godsschalk, bestuurslid van de afd. Alkmaar, van den Nederl. Postduivenbond, wer den losgelaten. Wij namen de aankomst van de eerste drie duiven op. Het waren allen duiven van den heer F. Grootes te Schagen. De tijden van aankomst waren 9.48 en twee van 10.14. Deze tijden waren dus niet schitte rend, maar daar waron verschillende redenen voor. Volgens ervaren liefhebbers op dit gebied is 't nog te vroeg in den tUd voor wedvluchten. De bladeren moeten eerst aan de boomon zijn. Dan waren het meestal jonge vogels die nog niet voldoende getraind zijn. De tweede wedstrijd zal in Mei van Haarlem naar Schagen plaats hebben. Hieraan zullen medail is»» verbonden wov&mi, GOEDROOPER MELK. De melkprijs ii door do gezamenlijke melkventers van 18 cent op 10 cent gebracht. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Dinsdagavond ie de uitslag oiigoraaakt van het re ferendum voor de ranglijst voor ledon van den ge meenteraad vanwege de Vrijz.-D m. Kiosvereeniging alhier. Aan het referendum namen 214 van de 220 leden deel; 210 biljetten waren goldlg. i Do uitslag was: No. 1. I\ Trapman, no. 2. J. Helder, no. 3. I'. Hop man, no. 4. D. Timmerman Pz., no. 5. L. J. Rogge» veen, no, 0. W. F. Gorter, no. 7 mevr. De Boor-De Moor, no. 8 A. do Heer, no. 9 D. Leguit, no. 10 P. D. IUzelman, no. 11 M. C. Tuinman, no. 12 mevr. Rog- gevoon- Ploeger, no. 18 W. F. J. v, Erp. WOGNUBF8 ZANGKOOR. Do Wognuminors hebben 2on Paaschdag in het Theater Royal eon uitvoering gegeven. I)o opkomst was ongevoer non 250-tal belangstellenden. Dat is oen opkomst zooals wij dat ln do goodo dugon van vroo- ger, toen De Wognummors, hun hoogsten roomtljd doorrnuakten. niet gewend waren. Dan wus het eon tJckvoUo znaj en steeds eon enthousiast publiek, een steeds grootor wordende schaar van bewonderaars. Werkelijk, hot is voor dit Jongo koor, voor don longen Dirk Saai, oon ware handicap, dat het als t ware moet worstelen tegen den roem van eenige jo^ ren terug. Men kan en wil blijkbaar d i t koor niet losmaken van de herinnering van vroeger dagen en dat brengt als vanzelf mee dat men eischt wat men vroeger hoorde, dat vroegere dat Wognum en zijn zangers een wereldreputatie hoeft bezorgd. En aan deze eischen kan dit nieuwe koor niet voldoen en men heeft er zelf ook de pretentie niet van. Maar losgemaakt vüji wat vroeger was, brengt dit VVognum's Zangkoor onder leiding van den heer D. Saai toch reeds vele goede en mooie dingen. In hoofd zaak bestaande uit jonge stemmen, vooral wat het vrouwenkoor betreft, klinkt 't g9heel, vooral als men zich eens. een enkele maal uitzingt, niet zoo rond en ferm als men dat zou wenschen. Wellicht of liever ztker, hoort ook do leider van dit koor dit zelf en houdt hij zijn koor dan ook zooveel mogelijk, soms wel eens met opoffering van de voordracht in het pianissimo. Daarin zoekt hij o.i. te veel zijn kracht. Don is het wel fijn en liefelijk, maar een koor moet zich ook eens uitzingen. Toch hebben wij veel genoten, omdat de jonge di recteur aan zijn materiaal wat zuiverheid enz. be- treit. hooge eischen stelt. Heel mooi voorgedragen werd Psalm 121 van S. de Lange, dat bovendien uit blonk door nobele stemverhouding. Een dankbaar nummertje was ook Het Spinstertje van Thelen, En nie te vergeten de vrouwenkoortjes, drie Kerstliedjes, juweeltjes van fijne mmnceering, lieflijk, teer, de echte Kerststemming tot uiting brengende. Heel mooi was dat! In eenige nummers zong Mevr. VeermanSlögter als vanouds de sopraan-solo, en zij deed dat nog al tijd mooi! Het publiek beloonde Directeur en Koor herhaalde lijk met dankbaar applaus. HET GOUDEN KALF. Paasch-Maandag werd door het Ensemble Solser en Ilesse opgevoerd: Broekhuizen, Het Gouden Kalf. Het is een mal ding en toch zit er nog wel spirit in. Lachen kan je, vooral nis het zoo pittig en leuk ge snoeid wordt als door dit gezelschap. Het ls natuur lijk een aaneenschakeling waarin al de capaciteiten van den hoofdpersoon Broekhuizen worden naar vo ren gebracht. Het geeft alle gelegenheid tot de malste situaties, die door tal van moppen nog worden ge kruid. Het was werkelijk leuk en zooals gezegd, je kon lachen. liet bezoek was niet groot, de zaal van den heer Zwaag was tenminste ongeveer half bezet. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen onder de aandacht van belanghebbenden, dat met ingang van 5 April 1923 het vee des morgens te 6 uur ter markt zal worden toegelaten. Schagen, 31 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. HOPMAN, lo.-Burg. De Secretaris, ROGGEVEEN. MARK TP OLITIE. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter algemeene kennis, dat de paardenmarkt op 7 Mei 1923 zal worden gehouden tusschen 7 uur des morgens en 4 uur des namiddags. Schagen, 31 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. HOPMAN, lo.-Burg. De Secretaris, ROGGEVEEN. ALKMAAR, 3 April. Heden werd besteed: Appelen f 6 a 18, peren f 9 a 20, roode kool f 2.30 a 4.70, gele kool f 2 a 2.40, alles per 100 Kg. Rabarber f 3.40 a 7.80, per 100 bos. Uien f 0.60 a 1.40, spinazie f8.10 a 11.10, per 100 Kg. Radijs f5.10 a 7.40, per 100 bos. Witlof I f 8 a 12, idem II f 4 a 7, per 100 Kg. ALKMAAR, 31 Maart. Op de heden gehouden weekmarkt waren aange voerd: 23 paarden f150—f500, 36 koeien en ossen f 275 tot 480, 300 nucht. kalveren f 10—f 22, 336 vette scha pen f36f55, 4 lammeren, 1 vet varken f176, 21 ma gere varkens f 45—f 60. 192 biggen 10 w. f 26—f 36, 12 bokken en geiten f6—f 18, kleine bokjes f0.50—f 1.50. Boterprijs op 31 Maart 1923: hoogste markt fl.10. middelmarkt fl.05, laagste markt fl. Aanvoer 1900 kop. WARMENHUIZEN, 31 Maart 1923. Roode kool f 3.30 n 3.50. 2e soort f 1.80 a f 3.20. Uien f 1.20 n f 1.60. Drielingen f 1.40 a f 1.20. Aanvoer: 9925 Kg. roode kool, 4875 Kg. uien. ME DEM BLIK, 3 April 1923. Witlof 9 cent per Kg. WARMENHUIZEN, 3 April 1923. •Roodo kool, le soort f 2.80 a f 3.60. 2e sóórt f 2 a f 3.30. Gele kool, 2e soort f 1.60. Dccnscho witte kool f 1.10 n t 1.50. 2e soort f 0.80 a f 1.20. Uitsdmt roode kool1 f 1.20 a f 1.30. Aanvoer: 11725 Kg. roode kool, 620 Kg. gele kool, 4165 Kg. witte kool, LANGEDI.JKEH GROENTENVEÏLING, Br. op L. 3 April 1923. Roodo kool, lo soort f 3.40 a 5.60. Gele kool, le soort f 1.20 a f 2.90. Deensche witte kool", le soort f 1.80 a 2, Uien, le soort f 1.40 a f2. Aanvoer: 2105© Kg. roode kool1, 11850 Kg. witta kool, 43200 Kg. gele kool, 4975 Kg. uien. PURMEREND, 3 April 1923. Op de heden gehouden ve-markt werden de volgendG prijzen betaald: 3 stapels labriekskaas f 56. met r.m. f62 8 stapels boerenkaas met r.m. f 60, 1219 Kg. boter I 1.9Q tot f 2 per Kg., 933 runderen,- 140 vette t 0.80 cot f 1.25 per Kg., 78/ melk- en geldekocien f 150 tot f 475. Handel1 matig. 6 stieren, 40 paarden f 150 tot f 250. 21 vette kolveren i 1.40 tot f 1.60. Handel matig. 1411 nuchtere kalveren voor de zouterij f 10 tot f 40. Handel stug. Fokkalveren f 16 tot f 32. 227 vette var kens voor de zouterij, f0.92 tot f 0.96 per Kg., voor de slacht f 1 tot f 1,04. Handel vlug. 37 magere véricens f 30 tot f 55. Hande? stug. 175 bicgen f 20 tot f 3L Handel vtuc. 384 schtpen f 35 tot l 52. Handel matig. 39 bokken, i:ipeierpri f 4 tot f 4.50 per 100, Eendeierea fl 4JM per 11TO, 1500 kievitseieren I 25 per 10Q.

Schager Courant | 1923 | | pagina 6