Alitieti Nieiws- Woensdag 11 tpril 1923 66ste Jaargang No. 7211 Uit en Voor de Fers. Binnetilandsch Nieuws. Agent voor Schagen: G. ANNEVELDT. SCHA DU blad verschijnt viermaal peis week: Dinsdag, Woensdag, Donder- Ifif flPf70R*Q NV U h TRAPMAN 8r f (Hl ^PhfiflPft lr^" por 8 maanden f IM. I.nnan MiiKirsmra cent. AOVttMïi.N dag en Zaterdag. Bij lnjjeiadlttg tot 's morgens 8 uur, worden Adver- i*»«i I liftI Hl 11 li fl? Uw., uLmSyLli TI6N van 1 tot 5 regels fl.10, Iedere rogel raeer 20 rent (hewljano tentlSn nog zooveel mogelijk ln het eerstultkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330* INT. TELEF. no. 20 Inbegrepen). Grooto lottere worden naar plaatsruimte berekend. Hei nieuw* ontwerp-Biesooepwot. D« Midelburgsche Ct. (ilb.) schrijft: Wanneer het nieuwe ontwerp-bioscoopwet wordt aan genomen en daar bestaat wel kans op dan kan het zich voordoen, dat in alle gemeenten van Zeeland de bioscoop geheeel verboden wordt, behalve in Vlissingen, omdat dit meer dan 20.000 inwoners heeft, wat de grenslijn voor dit gemeentelijk verbod zal zijn Nu achten we ae Vlissingers hoog. Maar het is ons verre van duidelijk, waarom zij vrijelijk mogen worden blootgesteld aan de „zedelijke en maatschappelijke ge varen van de bioscoop", terwijl in alle andere gemeenten van Zeeland de bioscoop^entnousiasten door een even tueels meerderheid van niet-enthousiasten in den raad kunnen worden gedwongen, zich van die liefhebberijl te spenen, ot wel.... daarvoor naar Vlissingen le gaan. En stel dat ook Middelburg nog bevrijd blijft van dat verbod, dan bestaat de mogelijkheid dat hier een ge meentelijke keuring wordt ingevoerd, terwijl Vlissingen -ich aan de rijkskeuring houdt .En dan kan het geval zich voordoen, dat de Middelburgers zich niet mogen vergasten aan een door de rijkskeuring goedgekeuraen film, tenzij ze naar Vlissingen gaan, waar dat wel' mag. Dat Jrijn de dwaze consequenties van de nieuwste ver anderingen in een wetsontwerp, waartegen wij in zijn oorspronkelijken vorm reeds dit. principieele bezwaar hadden, dat het niet alleen voor kinderen, maar ook voor volwassenen een censuur invoerde, die den weg opent voor een geestelijken dwang. Maar we gelooven niet, dat dc zakelijke argumenten tegen deze malle nieuwigheden ook maar eemge kans hebben aangehoord te worden. Want deze wijziging is er geen van zakelijken aard, maar is er louter een van.... politiek. Men kent de geschiedenis van coalitie-misère als gevolg van dc behandeling der bioscoopwet: de anti-rev. waren zeer ontstemd, omdat een amendement-Rutgers, be doelende aan de gemeenteraden de bevoegdheid te geven uit te maken of er in een gemeente al of rfidt een bioscoop mag worden geëxploiteerd, bestreden word van Katholieke zijde en dan ook met behulp van een deel der Katholieken werd verworpen. Voorts waren, de Chr.-Hist. ontstemd, omdat een amendement-Tïlanus, strekkend om naast de rijkskeuring ook een gemeentelijke keuring mogelijk le maken, eveneens verworpen werd met behulp van Katholieke stemmen. En eindelijk nog gebeurde weer hetzelfde met een omendement-Rutgérs or.i aan de gemeenteraden bevoegdheid te geven het bioscoopbezoek te verbieden aan kinderen beneden een zekeren leeftijd. Die ontstemming was zoo groot, dat alle Chr.-Hist. kamerleden tegen stemden, terwijl de meeste anti-rev. bij de stemming wegbleven, zooat het wetsontwerp werd verworpen. En zie, nu komt minister Ruys eenvoudig met een neiuw voorstel, waarin al die toen verworpen amende menten zijn opgenomen. Of zou het niet zoo vlot met dat nieuwe voorstel afloopen Het blad meent, dal de roomsch-katholieken zonder linge sprongen zouden moeten maken, om tot eed overeenstemming met anti-revolutionairen en christelijk- historischen te komen: Aan Katholieke zijde denken velen heel anders over de bioscoop dan dc Protestantsch-christelijiken. Dat is bekend. En wc gelooven ook niet, dat de Katholieken het prettig zouden vinden, wanneer in een aantal Ppo- jestantsehe gemeenten door een bioscoqjvéïttod de mo gelijkheid werd weggenomen om daar de Katholieke propagandafilms'te vertoonen. Maar al die overwegingen ziin door hen in de ICamor niet vermeld. Niemand minder dan de heer Nolens zelf kwam in het debat. En hij voerde als motiof tegen de amendementen v.an dc coalitiebroeders aandat net bioscoopontwerp, zooals het oorsprnkelijk luidde, het resultaat was van een compromis in dezo delicate kwestie, en dat die amendementen oen buitengewone inbreuk maakten op dat compromis. Ra-Ra: is nu dit nieuwe voorstel óók het resultaat van een compromis'/ Zoo ja, dan is er óf bij het eerste óf bij dit tweodej compromis heel zonderling gescharreld met de wed er- zij dj ehe meeningen. Want dan zou toen op zeer princi pieele punten zijn afgewezen, wat nu aanvaard werd. Zoo neen, wat zullen dan de Katholieken doen, die toen tegen die voorstellen van de Protestanten waren Of: is dit nieuwe voorstel louter een concessie aan de ontstemde bondgenooten ter bezwering van een crisis stemming, die volgens de geruchten uit Den Haag in kringen der regeeringsmeerderheid zou opkomen* We zijn zeer benieuwd naar hetgeen nog verder zal blijken. SCHAGEHBRUG. Vrijdagavond 6 April hield de Coop. Boerenleen bank van Schagerbrug eene algemeene vergadering in het Wapen van Zijpe alhier, Aanwezig 33 leden. Door den directeur, den heer K. Kant, werd de ver gadering met een woord van 'welkom geopend. Spr. deelde in korte trekken den gang van zaken aan de vergadering mede. Hieruit bleek, dat de Bank, on danks de groote malaise die er heerscht en de bui tengewone uitgaven door wijziging der statuten er nog een flinke winst viel te boeken. Daarna las de kassier,.mej. G. Klerk Pd., de notulen der vorige ver gadering, die zonder op- of aanmerking onder dank zegging werden goedgekeurd, en geteekend. Vervolgens verzocht voorzitter de kassier de reke ning en balans, alsmede het jaarverslag over het al- goloopen boekjaar voor te lezen. Ontvangsten: Saldo in kas op 31 Dec. v.h. vorig jaar f 19548.32, ontvangen spaargelden f 130.731.45, te rugbetaalde voorschotten f20.416. Ontvangsten in loo pende rokéning: van de Centrale Bank f 103 314.17, van de medeleden f 15.152.16, op de reserve gebrachte winst f882 77. Ontvangen rente van voorschotten f6269 57, ontvangen rente in loopende rekening f4.191.92, ontvangen provisie en kosten in loopende rekening f21.33, diverse ontvangsten f 105.55. Totaal f 300633 24. Uitgaven: Terugbetaalde spoorgolden f115.648 01, gegeven voorschotten f51000. Uitgaven in loopende rekening: aun de Centrale Bank f93 665.09, aan de mede-leden f 17898.16. Uitgegeven rente voor spaar gelden f 8314.31. uitgegeven rente in loopende reke ning f 17.16, uitgegeven aan provisie en kosten in oe liver'» iccp wf VlAAaDIMOBN fabrikanten van óunJight ca l loopende rekening f 49.57, salaris van den kassier f 800, diverse uitgaven f 487.92, op de reserve gebrach te winst f 882.77, saldo in kas op 31 Dec. van dit jaar f 11870.25. Totaal f300633.24. Balans. Actief, of vorderingen: Saldo in kas op 31 Dec. van dit jaar f 11870.25, uitstaande voorschotten f125625,. Tegoed in loopende rekening: van de Cen trale Bank f 74960.62, van de leden 1 19208.43, aandee- len van de Centrale Bank f 70. Nog te vorderen rente van voorschotten f 93.84. Totaal f231828.14 Passief, of schulden: Saldo der spaargelden f223.683.13, Schuld in loopende rekening: Aan de le den f988.13, aan het reservefonds f6226.13, Saldo of winst van dit jaar f930.75. Totaal f231.828.14. Uit het jaarverslag bleek het volgende: Op 1 Jan. 1922 bedroeg het aantal spaarders 257. In den loop van het jaar werd het' aantal spaarders vermeer derd met 28, terwijl aan 20 hot geheele tegoed werd terugbetaald, zoodat er aan het einde van het jaar 265 overbleven. In het begin van het jaar waren 59 oorschotten verstrekt, uitgegeven zijn er 20. Door 9 werd hun geheele schuld terugbetaald, zoodat er op 31 Dec. 70 voorschotten hieven verstrekt. Een achttal leden hadden bij 't begin van het boekjaar een cre- diet loopende rekening, 6 leden namen een crediet op, alzoo waren er aan h9t eind van het jaar 14 leden, die in loopende rekening staan. Het ledental bedroeg op 31 Jan. 135. Toegetreden zijn er 19. Door overlijden is er 1, wegen9 vertrek 3 en 1 door uittreding afge gaan. Het aantal leden werd dus met 14 vermeerderd en gebracht op 149. Eenmaal werden er door den di recteur saldobiljetten aan verschillende spaarders, voorschotnemers en L. R.-houders verzonden, Dit werd ook door eon inspecteur der Centrale Bank bij dc jaarüjkschc inspectie, alsmede bij een onverwacht te kascontrole gedaan. Een 15-tal vergaderingen wer den door hot Bestuur gehouden, waarin 9 Ho Raad van Toezicht mede vertegenwoordigd was. Het dag boek vermeldt in ontvangst en uitgaaf als eindcijfer een bedrag van f 969.099.51. Ook dit jaar kan er vol gons de rekening en balans een winst geboekt wor den van f930.75. Volgons al deze gegevens blijkt, ook nu woer, dat de loop der Boerenleenbank van Schagerbrug in alle opzichten aan haar doel heeft voldaan, zich steeds in uitbreiding mag verheugen en zij met alle medewer- Jting een nog grooter bloei tegemoet gaat. Voorzitter deelde raede, dat door het Bestuur tot commissieleden voor het nazien der rekening en ba lans benoemd waren de heeren P. Doorn en K. Brak, die ten huize van. den kausier genoemde rekening en lalans hadden gecontroleerd. Beiden konden echter op deze vergadering niet aanwezig zijn, waarom zij een schriftelijk rapport hadden ingediend. Na voorle zing bleek hieruit, dat zij adviseerden tot goedkeu ring, daarbij hulde brengende aan de kassier voor de uitstekende boekhouding. Door voorzitter werd de goedkeuring gevraagd aan de vergadering en machtiging om de winst van dit jaar bij de reserve te voegen, wat met algemeene stemmen werd besloten. Het reservefonds werd daar na gebracht op f 7156.88. Hierna volgde punt 3 der agenda: Vaststelling van den rentestandaard.. Voorzitter stelde namens het Bestuur voor, de rente der voorschotten, alsmede het debet in R.K. met X pet. te verlagen en alzoo te bren gen op 5Yt pet, doch de rente der spaargelden te blij ven handhaven, dit alles wanneer zij niet veranderd moet worden wegens mogelijke schommeling dier rente. Dit werd door de vergadering goedgekeurd. Vervolgens verkiezing van bestuursleden. Aftreden- den zijn de heeren Jc. Bakker als bestuurslid en K. Schuijt Gz. als lid van den Raad van Toezicht. Bei den werden herkozen. Daarna kwam aan de beurt: Vaststelling salaris Kassier. Voorzitter deelde mede, dat het bestuurs voorstel luidde, het salaris met f200 te verhoogen, daarbij hulde brengend aan het werk wat door de kassier in het afgeloopen boekjaar is gedaan. Den heer J. de Moor deed het groot genoegen, dat van de zijde van het Bestuur zulk een voorstel werd gedaan, omrede hij overtuigd is ,dat de nieuwbe noemde kassier in alle opzichten voor de Bank een goede keuze is geweest en hij zoo goed weet welke werkzaamheden aan deze betrekking zijn verbonden. Met algemeene stemmen werd daarna besloten het salaris van den kassier te brengen op f 1000 per jaar De kassier dankte de aanwezigen hartelijk voor de ze verhooging en voor de waardeerende woorden en het vertrouwen dat men in haar stelt. Als mededeeling werden door de kassier een twee- ♦al rapporten voorgelezen, ontvangen na gehouden inspectie der Centrale Bank, die voor beheer en boekhouding zeer gunstig luidden. Voorzitter stelde daarna namens het bestuur voor, bij een volgende vergadering weer f 1 boete te heffen bij niet bezoeken, f Ó.50 presentiegeld toe te kennen aan hen die wel ter vergadering komen, hopende daardoor een grootere belangstelling van de leden te rien. Bij d* rondvraag zag de heer C. List gaarne, dat het uur van beginnen op de convocatie vermeld, ge handhaafd bleef, waarop voorzitter mededeelde, dit met genoegen te willen doen, doch heden op de niet- komerB had gewacht, wat echter bij een volgende vergadering wellicht door grootere opkomst niet noo- dig meer zal zijn, daar ook voorzitter er van hield op tijd te beginnen. Hierna volgde sluiting met dank aan de aanwezi gen voor de zoo aangename bespreking dezen avond gehouden, hopende dat zij moge leiden tot nog groo teren bloei van ozne Coop. Boerenleenbank. ZUIDSCHARWOUDE. De volgorde van de candidaten voor den gemeenteraad voor dc afdeeiing van den Vrijheidsbond alhier, is ais volgt en niet zooals eerder is opgegeven: 1. J. Kroon, i 2. G. Wagenaar, 3. Jb. Verkroost, 4. Jb. i Kroon, 5t P. Kooij, 6. K. Kostelijk, en 7. J. Reine. BROEK OP LANOENDIJK. Gedurende de afgeloopen week werd ter veiling alhier aangevoerd: 179125 Kg. roode kool, 294425 Kg. gele kool, en 120400 Kg. witte kool, tezamen 594150 Kg. uien, benevens enkele partijtjes aardappelen, bieten en witlof. BROEK OP LANOENDIJK. Het Nutsdepartement alhier, heeft tot de Directie der H.IJ.S.M. het verzoek gericht, den len trein uit Broek vroeger, of den lsten sneltrein uit Alkmaar zooveel later te doen vertrekken, dat een betere en snellere verbinding met het zuiden wordt verkregen, dan tegenwoordig het geval is. Voorts heeft het verzocht een der drie Zondagochtendtreinen in den namiddag te laten rijden, bijv.'omstreeks 2 uur en alzoo de inwoners van d enLangendijk weer de gele genheid te verschaffen, hun Zondagmiddag te Alk maar of in de omliggende plaatsen door te brengen, die milder met natuurschoon zijn bedeeld dan hun woonplaats. De Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging zal een adres van adhaesie verzenden. BROEK OP LANOENDIJK. Naar wij vernemen, wordt door de arbeiderspartij candidaat gesteld voor den gemeenteraad: 1. P. J. de i Boer, 2. J. Vink, 3. Jb. van der Welle. - HEERHUGOWAAHD. Alhier zijn candidaat gesteld voor den gemeente raad: Voor de Roomsch-Katholieken: 1. G. Krom, aftr., 2. C. Poland, aftr., 3. D. Wijnker, atfr., 4. P. Tromp, 5. P. Borst, aftr., 6. C. v. Langen, aftr., 7. H. Quant, 8. C. Zuurbier Pz., 9. P. Kieft, 10. A. A. Overtoom; 11. C. Schouten, 12. P. Konijn Cz., 13. W. Groenland, 14. S. Kok. Voor de Vrijz.-Democraten: 1. Jac. Met, aftr., 2. P. Kostelijk, Pz., aftr., 3. Jb. Blom, aftr., 4 .A. Mienes, 5. C. Pool Jbz., 6. A. Kooij Cz., 7. P. Waker,. 8. A. v. d. Oord. 9. C. Kooij Az., 10. D. de Jong. Voor de Anti-Rev.: 1. Jb. v. d. Oord. aftr., 2. K. Wa genaar; 3. Jn. Wagenaar, 4. Jn. Leegwater. Voor de S.D.A.P.: 1. K. Koster, 2. G. Nijkamp, 3. K. v. <L Woude, 4. Mevr. Koster-Meerhof, 5. Jn. Vader, 0. M. y. d. Oord. DE CANDIDAATSTELLINO VOOR DEN GEMEEN TERAAD TE AMSTERDAM, Sterker dan ooit is gisteren, bij de candidaatstel- ling voor den gemeenteraad hier ter stede, gebleken, dat een groot deel van het kiezerskorps ïpeer en meer uiteenvalt in allerlei kleine belangen-partij- tjes, groepen en groepjes. Niet minder dan 34 af zonderlijke lijsten zijn Ingediend; dat is, gelooven wij, een record. Vooral de middenstand, de handel drijvende en industrieel? middenstand, althans ver schillende groepen daaruit, heeft in dit soctarisme uitgemunt. De aardappel-, groente- en fruithande laars. de vischhandelaars, de brood- en banketbak kers, de hotel-, café- en restauranthouders, de krui- denieis, de melkslijters, de vleeschhouwerSj de bloe menhandelaren en fotografen, de houders van kleine en van groote waschbedrijven (ieder weer afzonder lijk), de rijwielhandelaren, de kleine artisten en de groote (elk voor zich), de sigarenhandelaren en de venters, zij allen hebben hun eigen lijst ingediend. In het geheel zijn er 18 afzonderlijke lijsten door bijzondere middenstandsgroepen ingeleverd. Men zegt, dat hierachter zit de heer A. Weiss, de aan voerder van het neutrale blok aller middenstanders, die aldus voor deze partij verscheidene raadszetels hoopt te bemachtigen. STRENGE NACHTVORST. Uit Hengelo, 10 April. De strenge vorst van he dennacht bracht in Twente belangrijke schade toe aan vroogblóeiende vruchtboomen en jong groen. DE MOORD TE TOLBERT. Uit Achtkarspelen, 10 April. Na afloop der sec tie op het lijk van. den vermoorden gehuwden ar beider, Jacob de Meer te Tolbert, is door den of ficier van Justitie te Groningen aan den vader, woonachtig te Boelenslaan, verlof gegeven, het lijk van uit het academisch ziekenhuis naar de ouder lijke plaats te vervoeren en te begraven, onder de uitdrukkelijke voorwaarde de kist niet te openen, noch de .zegels te verbreken of te beschadigen. De vader evenwel, die het niet zoo nauw met de justitie neemt, verbrak de zegels, opende de kist en herkende zijn zoon. Deze handeling verrichtte hij, om zeker te zijn, of de kist wel het lijk van zijn zoon bevatte. Juist voor de heden gehouden begrafenis, toonde hij ook aan de dienstdoende dragers het ontkleède lichaam van ziin zoon. De politie, die zulks ter oore kwam, nam de ver broken gezegelde afsluiting in beslag en maakte procesverbaal op wegens overtreding van art. 199 van het Wetboek van Strafrecht. Tel. WIFRINGFRWAARD. De levering van de schoolbehoeften der O. L. school alhier, is opgedragen aan den Boekhandel v.h. Trapman en Co. te Scha*en. BCHOORL. In de zaal van den boor T. Timmerman gaf Za terdag Jl. do Kleine Duinstem van Schoorl een ge zellige en mooie uitvoering, met medewerking van mevr. Eriks-Buis, sopraan, den heer Cor Jonker, piano, en den heer Henk Wijn, viool, allen van Alk maar. De zaal was vol en werd oprecht genoten van den mooien zang en uitvoering. SCHOORL. Thans kan worden gemeld, dat door B. en W. dezer gemeente de stemming voor leden van den Raad is bepaald op 16 Mei a.s. SCHOORL. Door de afdeeiing Schoorl van de S.D.A.P. is voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de candidatenlijst als volgt gesteld: 1.- D. Lührs, aftr., 2. N. D. Kok-de Jager; 3. A. Gutten, 4. B. Leen, 5. C. Jonker, 6. J. Pool. WINKEL. Door het zachte weer ln het laatst van Maart heb" ben de vruchtboomen zich gunstig ontwikkeld, zoo dat de bloemknoppen thans duidelijk zichtbaar zijn. De appels staan er over 't algemeen best voor. Met de peren is het minder goed gesteld. In tegenstelling met het vorige jaar zal de oogst hiervan zeer gering zijn. Vooral de winteroeren staan er slecht voor. De sinterklaassen vertoont maar enkele bloemknoppen. Bij de Giese Wildeman is bij sommige exemplaren geen enkele vruchtknop te zien. Eén troost is, dat de pruimen er beter voor staan dan het vorige jaar. BOND VAN OP COÖPERATIEVEN GRONDSLAG WERKENDE ZUIVELFABRIEKEN IN N-HOLLAND. Op de 9 April gehouden laatste les van den cursus voor Botermakers te Alkmaar en te Hoorn, winter halfjaar 1921—1922 en 1922—1923, onder leiding van den technicus, den heer J. E. Miltenburg, werd het diploma voor Botermaker, hiervoor door den Bond ingesteld, toegekend aan de heeren.: H. Bijtenhoorn te Uitgeest, C. Dekker te Schellink hout, C. Dekker te Hoogkarspel, J. Hoekstra te Stom- petoren, W. Jongsma te St. Maartensbrug. J. Kluun, te Binnenwijzend, IJ. Ploeg, te Ileerhugowaard, C. I Zweet te Heerhugowaard. HEERHUGOWAARD. I Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Aart Boot, i herdenkt op 15 dezer den dag, waarop hij als politie agent te Hilversum in dienst trad. Dit jubileum mag hij vieren in de functie van Hoofdagent le klas., waarnemend inspecteur van po litie aldaar. Het zal ongetwijfeld vele lezers in onze gemeente aangenaam zijn, den jubilaris dien dag een felicitatie to zenden. OUDE NIEDORP. Op 10 dezer zijn voor candidaten voor den gemeen" teraad ingeleverd 2 lijsten, als volgt: Van Protestantsche zijde: 1. Jb. Pluister, 2. G. Lief hebber, 3. C. Rempt, 4. C. Over, 5. D. van Zoonen, 6. K. v. d. Oord, 7. J. Waiboer, 8. Jc. van Wachendorff van Rijn No. 1, 3 en 4 zijn aftredend. Van R.-K. zijde: 1. J. Wit, 2. Th. Tromp, 3. J. Ligt- hart, 4. A. Molenaar, 5. D. Burger, 6. P. Brugmeijer, 7. P. Ligthart, 8. A. Boekei, 9. C. Hoedjes, 10. S. Stam Sz., 11. H. P. A. Blauw en 12. Jb Jong. No. 2, 3,12 zijn j aftredend. NIEUWE NIEDORP. I Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zijn de vol gende candidaten]ijsten ingeleverd: Voor de Vrijz.-Dem.: P. Pluister, Jb. Kooij Cz., J. M. Noordijk, 1). Wit Cz., P. Blokker, N. Maats-Swan, A. Visser, J. A. Mijts, S. Kat, A. Vethman, J. Kruijff, D. Olie Az. Voor de S.D.A.P.: G. Gaijaard, H. Borst, G. v. Essen, C. Doinum, D. Kaaij Kz. Voor de R -K.: J. de Groot, H. Keesom. J. Stoop, W. Leegwater, S. Bruin. ZIJPE. Alhier zijn 5 candidatenlijsten ingeleverd voor de op 16 Mei a.s. plaats hebbende verkiezing van leden van den Gomoenteraad. Lijsten werden ingeleverd door: a. De Vrijz.-Democraten, vermeldende 16 candida ten. nl.: G. v. d. Sluijs, A. Brak, A. Appel, J. Hoog land, (alle vier aftr.), J. Rampen, K. Kant, C. Smit, Gz., J. v. d .Oord, J. Winkel, geb. Brak, J. Brak Jz., K. Hopman, C. Paarlberg Gz., G. Blaauboer Cz., P. Doorn, J. Asjes, en C. de Boer. b. De S.D.A.P., vermeldende 12 candidaten, nl.: A. Kapitein, C. Nannis (beiden aftr.), J. C. Bellis, J. do Graaf, A. Kapitein geb'. Boon, H. Rens, A. Veter, A. Burger, C. Tromp, J. Kouwenborg, K. Kossen en C. Akkerman. c. De R.-K. (Noord-Zijpe), vermeldende 6 candida ten, nl. J. A. de Wit, Jb. Schilder Jz., (aftr.), Jb. Groot, H. Dignum aftr.), A. Slijkerman, en A. F. Meijer. d. De R.-K. (Zuid-Zijpe), vermeldende 4 candidaten, nl. P. Hoedjes, P. Apeldoorn, J. E. J. Kramer en P. Schilder. e. Een groep kiezers, vermeldende 7 candidaten, nl. C. Hooij, J. Raat, C. Tiel, J. Delver, W. Jimmink, K. Baken en H. 't Hart. OUDE SLUIS. Hot electrisch net alhier is thans gereed. Naar wij vernemen, ligt. het in de bedoeling dit net op Don- dordag 19 April a.s. onder stroom te brengen. I - OUDE NIEDORP. In de gister gehouden vergadering van Hoofdingelan den van deze banne is de rekening ove rl922 goedge keurd met een voordeelig saldo groot f 739.03. Ontvangen ;was f 13520. 391/* en pitgegeven f 12781.36. De begrooting voor 1923 werd vastgesteld op een ontvang en uitgaaf van f 127-%.561/2. Dc omslag werd bepaald op f 9 per H A. - KOLHORN. De brood- en koekbakkerij van den heer W. Havcr- korn alhier, ging over aan den heer A. AIbcrts va>1 Wieringerwaard. Eerstgenoemde nam een gelijke zaak over van den heer G. Oort te Oudesluis. - KOLHORN. Den 7den April werd alhier in het lokaal Buis een tweede uitvoering der Harmoniekapél gegeven, met als bijdrage de revue ..Af maanr' De zaal was niet met Paasch tc Klein, maar toch weer gehe4 gevuld en weer hebben allen zonder uitzondering genoten van goede muziek en genoten van de geestigheden der revue, en ook vooral van de mooie aankleeding. 't Was in één woord alles prachtig. - WINKEL. Alle ingeschrevenen voor de lichting 1924 in deze gemeente zijn bij de op 9 dezer gehouden in ning, goedgekeurd.

Schager Courant | 1923 | | pagina 7